Keresés

Részletes keresés

Sophie.C Creative Commons License 2010.07.29 0 0 119

www.palotapince.hu

Azok a sajtok ....:)

Sophie.C Creative Commons License 2010.07.29 0 0 118

Mai sümegi téma: Van sümegi bor

 

"A Püspöki Palota pincéjében 1999-ben indult be a kis vállalkozás. Eleinte borkereskedelemmel foglalkozott az egyébiránt borász végzettségű Egly Márk és Magyar Tamás, miközben a majd 500 éves pince folyamatosan szépült, fejlődött. Az évek során minden nap többször feltekintettek a palota fölött magasodó várra, már ami látszott belőle, a lassan dzsungellé váló erdőtől. Borkóstolók és borbemutatók követték egymást, vendégek és érdeklődők jöttek-mentek, egyre többen visszajártak Sümegre és noszogatták őket, ha már borászok, mikor lesz saját boruk? Aki így tud beszélni a témáról, ennyi szeretettel és elhivatottsággal, annak előbb vagy utóbb, de bizony saját bort kell palackoznia. A dolog nyolc év alatt végül megérett a megvalósításra, és 2007-ben a Palota Pince Kézműves Borászat első bora végre palackba került. Történt azonban más is, valami, ami megváltoztatta Sümeg arculatát. Egy napsütéses (szeretnénk így elképzelni a dolgot) reggelen, a várból lefelé tekintgetve a megcsillanó napfény döbbenetes gondolatnak adott teret. Miért ne lehetne a várhegy déli oldalára - közvetlenül a Palota fölé - szőlőt telepíteni? "

Legalább három nagy borkereskedés van nálunk. Egyikben csak kapható! Palota Pince Kézműves Borászat.

Sophie.C Creative Commons License 2010.07.28 0 0 117
(De azért léci ezzel ne viccelj, mert tényleg figyelemre méltő!)
Előzmény: mack2 (115)
Sophie.C Creative Commons License 2010.07.28 0 0 116

:)

Aradszky László énekeli a Jaminai lááááááááááány, add vissza a szíííííííívem... refrénű nótát, de az olyan nóta, hogy még Csocsesz is elirigyelhetné.

Tehát régen úgy volt - mármint amikor anyám meg apám fiatal házasok voltak - hogy a fiatalok a ligetbe jártak szórakozni, ott felléptek a szintén még nagyon fiatal táncdalénekesek, mint pölö Aradszky László, meg Korda György, és a közönség pedig a köralakú bitumen táncparketten ropta. Ilyen még Jaminában is volt. Mármint liget, meg "zenepavilon" és köralakú táncbitumen. Mire általánosba kerültem, pont azon a bitumenen kellett időnként tornázni.

 

Nos? Hol volt Sümegen a liget+táncbitumen+kavicsos sörkert süllyedőslábú furnárlemezülőkéjű székekkel és alamíííínium asztalokkal?

Előzmény: mack2 (115)
mack2 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 115

Ez valami? Hétvégén Sümegen Csocsesz volt, meg Aradszky László!

Előzmény: Sophie.C (113)
Sophie.C Creative Commons License 2010.07.28 0 0 114
Ilyenektől én is állandóan ki vagyok akadva.
Mármint hogy ha már egyszer ennyit dolgoznak, miért nem lehet kicsit másképp?!
Fura szakma a marketingesé!:)

Megnéztem megint a térképeteket, annyi az érdekesség! Most például azt találtam, hogy van nálatok Kertészeti és Erdészeti Műszaki Szaküzlet és Szerviz. Mifelénk ezt egyszerűen úgy nevezik: gazdabolt.:)
Előzmény: mack2 (112)
Sophie.C Creative Commons License 2010.07.28 0 0 113
Nem ide való, de most mondta valaki a tévés-topikban és asszem tényleg érdemes lesz, merthogy biztos neked is tetszen: 22:40 Duna TV Hétrétország (koncertfilm) Bognár Szilvia és Lovasi András
mack2 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 112

Dehogy, szerintem a többség nem haragszik, azt hiszem, elismerik a teljesitményt.

Én se haragszom, és én is elismerem.

 

Csak... sajnálom, hogy olyan, amilyen.

Előzmény: Sophie.C (111)
Sophie.C Creative Commons License 2010.07.27 0 0 111

Na elolvastam. Látom, hogy nem véltelen sereglett oda a sok lovag, de hidd el, elcserélném az összes kolbászfesztivált, lecsőfesztivált, csülökfesztivált, pálinkafesztivált, tarthonyafesztivált, túrófesztivált, ... egy lovagtalálkozóért.

 

Sümeg-Disney.:)) Vajon a városlakók mind haragszanak rájuk?

 

Előzmény: mack2 (109)
Sophie.C Creative Commons License 2010.07.27 0 0 110

:)

Jól van, nevess csak ki!

Jamina - ha jól emlékszem - azt jelenti gödör, de lehet hogy nem. Utoljára általánosban kellett ilyemiről beszélni. És azért gödör, mert mélyebben fekszik, mint a város többi része. A hivatalos neve Erzsébethely, de szerintem ezt - főleg az idősebbek - nem is tudják.

És az a hegy isógenis boglyaforma.:)

Előzmény: mack2 (108)
mack2 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 109

Innét megtudhatsz ezt-azt:

 

LINK

 

(De, ha az én véleményem érdekel, ez is a Sümegi Disneyland része.) 

 

Előzmény: Sophie.C (107)
mack2 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 108
Persze, a Jamina meg biztos inkább Janika akart lenni!
Előzmény: Sophie.C (106)
Sophie.C Creative Commons License 2010.07.26 0 0 107
Persze, gondolhattam volna.
Nálatok akkor Szent László az, aki nálunk Munkácsy Mihály.
Picit volt csak itt, még gyerekként, igazából ... na mindegy, annyira nem emlékszem pontosan a történetre, és nem akarok badarságot beszélni ... lényeg, hogy pici közünk van hozzá, de egészen a "miénknek" tudjuk. De ez jó!

És a Szent László lovagrend valamit látszik is nálatok, vagy csak éppen ott jártak? Azt olvastam, hogy keresztyén, meg hogy segítő rend, meg hogy fogyóban vannak. Én azért bírnám, ha lenne felénk egy ilyen társaság, és csinálnák a szertartásaikat nyilvánosan. Lenne pl kaszárnyájuk, és jönnének-mennének, a gyerekek megbámulnák őket. Meg én is. Meg belesnák a rácson.:)
Vagy pont hogy az a lovagitorna (vagy mit meséltetek múltkor), az az?

Egyszer láttam borlovagokat. Olyan elegáns volt! (Ami azt illeti van társaság, amitől a városunk hangos volt a hétvégén, sajnos, én személy szerint ezt most egy kicsit röstellem.:)))
Előzmény: mack2 (103)
Sophie.C Creative Commons License 2010.07.26 0 0 106
Ez esetben ez talán boglyasszéle akart lenni, csak régen nem úgy mondták. Úgy értem olyan kis szénaboglya forma ez a magaslat, mármint olyan rendes falusi, megtermett fajta. Olyan, amin gyerekkorunkban akár ugrálhattunk is. Persze csak ha a bácsikám jó kedvében volt, mert egyébként a takarmány nem játék, ugyebár.
Előzmény: mack2 (104)
mack2 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 105
Na, képet beszúrni nemtok rendesen. A utolsó mondat a második képhez tartozik.
Előzmény: mack2 (104)
mack2 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 104

láttatok már arrafelé valaha baglyot?

 

Sose láttam. (Ami azt illeti másfele se.)

De itt van a Baglyasszél utca felső vége:

 

 

 

Ez az utca (is) ott van a vár tövében, ha az utcában jobbra fordul az ember, akkor kb. ezt látja:

 

 

 

 

Előzmény: Sophie.C (100)
mack2 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 103

milyen társaság helyezhetett el megemlékező szalagot

 

Hát a Szent László Társaság és Rend, és mindenféle vitézi társaságok, lovagrendek. 

Előzmény: Sophie.C (99)
Sophie.C Creative Commons License 2010.07.24 0 0 102

Tisztára érdekes ez a török-kor. Persze benne Sümeg.

Szóval kiolvastam, hogy az a lényeg, hogy jöttek a törökök, s mivel szinte csak Sümeg maradt magyar kézen a térségben, az lett a központ. Mindenki ide költözött, aki csak számított, és vagy 50 évre idetelepítették Szent László hermáját is.

Én azt sem tudtam, mi az a herma, de mostmár tudom, hogy egy szép kis ötvösmunkadarab, amibe beleteszik az érintett személy valamelyik csontját. Szent László esetében ez egy mellsszobor, amiben benne van a koponyája. Ez elég szörnyen hangzik, de akkor is.

Fura dolog ez egyház, gondolkozni semmiképpen sem kell rajta, csak tudomásul venni.

 

 

Sophie.C Creative Commons License 2010.07.24 0 0 101
Sophie.C Creative Commons License 2010.07.22 0 0 100

Mostanában állítólag nálunk is elszaporodtak a baglyok, de nem a domboldalban (nincs is dombunk, hacsak a szemétlerakót és a ligeti szánkódombot nem számoljuk), hanem a belvárosban. Már kétszer hallottam is.

Asszem azt bírnám, ha baktatnék a domboldalon, és ott pislognának a nagy, kávéscsésze szemű baglyok, mint a mesekönyvekben. Persze nagyon megijednék.

Lényeg: láttatok már arrafelé valaha baglyot?

Előzmény: mack2 (97)
Sophie.C Creative Commons License 2010.07.22 0 0 99

Hát én meg mit nézek? Azt, hogy ki adományozta? (jó, azt is. Mert miért éppen? Mi célből? Mi köze?)

Azt nézem, hogy vajon milyen társaság helyezhetett el megemlékező szalagot, és milyen évforduló alkalmából.

Közgazdaságiba jártam, úgyhogy nem vagyok erős töriből (se),  tehát nem csoda, ha el nem tudom képzelni, mi a közös 1990-ben a Honvédelmi Minisztérium, a hadtörténeti Múzeum és Sümeg között!:)

De jó kis szobor, tetszik, olyan ... őőő ... patinás.

 

De még jobban tetszik az a filagória, mint már említettem, oda vagyok értük. :)

 

Előzmény: mack2 (98)
mack2 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 98

Múltkor kihagytam néhány szobrot a felsorolásból.

Itt van egy Szent László:

 

Szent László

 

A felirata:

 

 

SztL felirat
mack2 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 97

hacsak nem a baglyokkal teli kerekerdő szélét jelöli

 

Majdnem. Van a város mellett egy Baglyas-hegy.

Ez nem ritka amúgy, sok Baglyas nevű hegy (domb) van az országban.

Előzmény: Sophie.C (95)
Sophie.C Creative Commons License 2010.07.20 0 0 96
Ooopsz, itt valami linkprobléma lett. Sebaj!:)
Előzmény: Sophie.C (95)
Sophie.C Creative Commons License 2010.07.20 0 0 95
Beírtam a keresőbe, és tényleg lett egy halom találat, mindenféle újság foglalkozott vele, nem is rövid írásokban. Így egy szuszra végigolvasva: tényleg gáz.
Legalább csinálták volna meg rendesen. Mert hogy azt mondták, ez nem is útépítés volt, hanem portalanítás.
Biztos azért látom komédiának, mert épp a napokban emlegettük a Zebegényieket. Egy tévé film volt, nagyon rég, alig emlékszem ... De a figura. Az összkép. És mindezt kicsit felgyorsítottam képzeletben (mármint a sümegi szituációra átültetve): ahogy siet a papa, vizsgálja az utat, méregeti a maradék bitument, fogja a fejét, szalad a nényéhez, stb.
Szóval én nem gondolok emögé semmit. Legfeljebb, hogy valaki nem érte fel ésszel.

De most az érdekel, hogy miért nem lehet sümegi sonkát kapni, és mitől lett a Baglyasszél utca Baglyasszél utca, hacsak nem a baglyokkal teli kerekerdő szélét jelöli.
Merthogy itt van <a href="http://www.facebook.com/pages/Sumeg/112287618788456?v=desc&ref=ts" target="_blank">Sümeg a facebookon</a>. Jó, meg nem sokan tetszikelik, de nem is nagyon csillogó-villogó.
Előzmény: mack2 (94)
mack2 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 94

Nem is hallottad??

Pár napig ez folyt mindenhonnan. Hiradók mutatták, újságok megírták, bloggerek háborogták. :)

A Várkapitány-család volt, amúgy, gondoltam is akkor egyik felemmel, hogy csak a reklámérték miatt lehet az egész, mert ők aztán nagyon jól használják a sajtót feltűnéskeltésre.

 

Az utcák földesek voltak amúgy, és az volt a gond, hogy engedélyezés nélkül csinálták (amúgy ez absz. érthető, jó, hogy nem állhat neki bárki utat építeni közterületen), utólag kellett volna ilyet szerezni, de annak meg eljárási díja van, jó sok, azt meg nem akarták kifizetni.

 

Persze az önkormányzat végül elengedte nekik, szerintem sajtóvircsaft nélkül is simán megegyeztek volna.

Nem beszélve arról, ha előre bejelenti/engedélyt kér/megdumálja, hogy polgármester úr, akkor, ha maguk nem tudják megcsinálni a lányomék utcáját már 10 éve, akkor mi ezt most leaszfaltoznánk, mit szólnak.

 

 

Előzmény: Sophie.C (93)
Sophie.C Creative Commons License 2010.07.13 0 0 93

Ma egy Galamus nevű internetes újságot ajánlgatott valaki, (elég vegyesen fogadtam, még nem tudom. Olyan vegyes) De erre leltem. Jó, kérdezte, aki kérdezte, de akkor is jó kérdés:

 

"... mi a véleményük arról, hogy egy sümegi vállalkozó és fia a Népszabadság tudósítása szerint a saját költségén leaszfaltoztatott három utcát a városban, mire jótett helyébe jót várj alapon egy névtelen feljelentés nyomán eljárást indítottak ellene, mert engedély nélkül költött több millió forintot erre a munkára..."

 

Mondjuk, ha a macskakőre rakta azt az aszfaltot, én is sík ideg lennék bármelyik sümegi helyében.

Sophie.C Creative Commons License 2010.07.09 0 0 92

Itt egy csomó légifotó

 

Így föntről nézve tisztára, mint egy kis lego-város. Főleg a lego-vár meg a lego-vasutállomás tetszik, de még meg kell néznem alaposabban.:)

Sophie.C Creative Commons License 2010.07.08 0 0 91

És hogy volt a tornaóra?

 

Már csak azért kérdem, mert most annyira sok szó esik, hogy hány tornaóra kell, meg ahhoz mennyi tengersok pénz és egyéb kellékek. Háááát, a mi időnkben ... Divat még egyáltalán a mozi-kör (az már elsőtől kezdve alkalmazható futótáv, cca 750 m. Ajtón ki balra, sarkon balra, a Terv-mozinál balra, el az evangélikus templom előtt, aztán az ártézi kútnál megint balra, után a ligeten át vissza) és a bolt-kör (ez kizárólag felsősöknek, a mozikör duplája, a Madach utcai közértig tartott és a denevéres utcán vissza, nyolcadikosoknak akár duplán.) És nem messze volt egy focipálya, amellett volt távolugró gödör is. Ez tényleg olyan sokba kerülne?

Jó, nem tünik olyan tudományosnak, viszont jókat szórakoztunk, pont mint manapság a futópajtásnőimmel. :) És mindenki megkapta a méltó osztályzatát. De tényleg. Az ügyeseknek szigorúan, a nem ügyeseknek önmagukhoz képest - igyekezet pontokkal kipótolva.

Már biztos nem is lehet kapni tornadresszt, meg kék klott sportnadrágot. Fehér pamuttrikót is csak az idősebbeknek való boltokban, kisüzemileg legyártva.

Dorkót pedig csak aranyárban. Ma kellett volna vennem egy dorkót, 12.900. Mi kerül egy dorkóban 12.900-be? Csak nem az a két betű, ami rá van írva?:)

Előzmény: mack2 (90)
mack2 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 90

Nálunk egy ideig (1 év talán) váltott műszak volt.

Délelőttös-délutános. De azt már nem tudom, hogy teremből vagy tanárból volt kevés. Nem volt valami jó délután iskolába menni.

Előzmény: Sophie.C (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!