Keresés

Részletes keresés

alligator3 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 3922

Sziasztok!

Lehet már volt téma, de megköszönném, ha valaki konkrét tapasztalatát, tanácsát megosztaná velem a következőkkel kapcsolatban.

Sajnos a felhígult, kontár, szakembernek kicsit sem mondható senkiháziak miatt folyamatosan szopó ágon vagyok egy ház felújításánál.

"Festőbarátunk" úgy gondolta, hogy az ezer éves vélhetően enyves hengermintára ráfestett, ahelyett, hogy lekaparta volna az egészet. 
Mint aki jól végezte dolgát elment... Pár hétre rá szépen kirajzolódott a régi minta. Én naivan - akkor még nem tudtam, hogy teljesen felesleges, de - rákentem még 3 réteget azokra a részekre, ahogy átütött... Megnyugodtam eltűnt... Csak hogy eltelt 3 hét és talán még erőteljesebben átütött a régi minta. Most már tudom, hogy miért, és mindenki tudja, aki életében már legalább 2x fogott ecsetet a kezébe. Na de a lényeg, hogy a teljes lekaparáson kívül van-e esetleg ötlet, hogyan lehetne eltüntetni? Esetleg beimpregnálni vagy tapéta  vagy bármi csak lekaparni ne kelljen, közben persze parketta, ajtók minden a helyre került.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Üdv, 

Árpád

Törölt nick Creative Commons License 2021.09.13 0 0 3921

Mélyalapozó pro kontra. 

Nem először fogok festeni életembe, de ezt nem tudom eldönteni, hogy kell-e, előny-e a használata vagy épp "hátrány"

 

Én is tapasztaltam már, hogy lehet jobban megtapad a festék és festő is mondta, hogy ő nem nagyon használ.

Ahogy én is észre vettem már többször. Mintha fényes felületet képezne és ezáltal ok. hogy nem szív a fal, de meg se tapad annyira a festék mintha valamennyire be tudná szívni.

 

Pár éve platinum festékkel festet falat kenek át ugyanazzal a platinummal.

Nem tudom használjak-e....

Véleményetek?

sch04 Creative Commons License 2021.08.25 0 0 3920

Üdvözlök Mindenkit!

 

  Kérdezni szeretnék!

Kültéri vaskerítés festéshez, melyik festéket javasoljátok.

Ezerféle festék van, természetesen a bolt az összest ajánlja.

Nagyobb tételre lenne szükségünk,  ezért nem szeretnék belefutni valami hülyeségbe.

Kicsit rozsdás már, de az előkészítést megoldjuk.

Valakinek van tapasztalata?

     Előre is köszönöm!

nixon70 Creative Commons License 2021.08.13 0 0 3919

Próbáld ki 1m2-en, egy nap múlva láthatod az eredményt.

Előzmény: gravir007 (3917)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.08.13 0 0 3918

  Nagy valószínűséggel megmarad !

Előzmény: gravir007 (3917)
gravir007 Creative Commons License 2021.08.12 0 0 3917

Egy régi lakásban szedem le a regi festéket, a felső rétegek szépen le is jönnek felvizezve, aztán le lehet tolni, alatta van egy keményebb, nem nedvszívó réteg, egy barnás szinű réteg, 

Ez valami alapaozó lehet, gondolom az maradhat a falon, nem lereg, nem málik, csak kérdés, hogy egy alapozó és glett megmarad-e rajta.

Oksoboyy01 Creative Commons License 2021.08.09 0 0 3915

Sziasztok, 

 

Hallottam erről a boltról, pár ismerősöm ajánlotta ugyanis éppen nagy festés előtt állok. Szerintük nagyon jó oldal, szerintetek? 

https://folyekonycsempe.hu/

 

KÖSZI

pítör84 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 3914

Ilyen lett:

pítör84 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 3913

Ha az alapozó nem megfelelő felhordása miatt, (mert hengerrel történt a felhordása) foltos, csíkos lett a fal, akkor alapos újra alapozás vagy egész fal glettelés oldaná meg a problémát? 

Csúnya csíkos lett a fal, ilyen alapozót vittem fel a falra, használatai azt mondja nem szabad hígítani és hengerrel kell felvinni, de így tiszta egyenletlen lett a dolog és festés után csúnya foltot csíkos lett a fal 3 réteg után is


https://www.dulux.hu/hu/termekek/dulux-grunt

successful77 Creative Commons License 2021.07.06 0 0 3912

Egyedul csinalom es igy sikerult :) ja hát a szin az lehet eros de a feher helyett mar nem akartam mas szint igy is egy vagyon volt 10 liter szinkeveres. De falun ettol csumpibbak is vannak es amikyen volt ahoz kepest ez csudalatos 😁 neten lattam ilyen szinkombinaciot bar ott mas elrendezesben. Na majd tiz ev mulva kap

uj szint

Zöldár Creative Commons License 2021.07.03 0 0 3911

  Hamar készen lettetek.

 Az a felső piros kissé erős !

Előzmény: successful77 (3910)
successful77 Creative Commons License 2021.07.03 0 1 3910

Es ilyen lett 😊😁

Előzmény: successful77 (3899)
Zöldár Creative Commons License 2021.07.03 0 0 3909

  Alapozó  és csak utána a zománc festék !! 

 

 

Más !!  

 

 

 55 éve építették az első panelházakat.

 

  Pont a bérlők (albi ) azok akik  nem hoznak bútort.

Előzmény: rezso54 (3908)
rezso54 Creative Commons License 2021.07.02 0 0 3908

Egy 50+ éves panel társasházban azt gondolom elmegy, nem luxus szint.

Nem az egész falat kell csinálni csak itt ott leütéseket.
A kosz/por lemosható róla....csempézni nem fogjuk :D meg ott törnék össze az összes fordulóban, bútorcipelés közben, pont nem érdekli az albisokat.
A gond inkább az, hogy egy fehér falat pik pakk kijavít az ember, kis glett egy kis fehér festék és kész.

De itt látszik a szín különbözet...

 

Nah igen a szín, mikor felújítottuk a lakást, a bejárati mellett a festő kikevert színt, majdnem eltalálta, alig van egy halvány árnyalat. Profi volt színekben.

 

Akkor tehát fal javítás után meg lenolaj és mehet rá a sima színezett zománc festék ha jól értem.

 

A neten még olyat találtam, hogy ez esetleg olajfesték.

 

 

 

Előzmény: Zöldár (3907)
Zöldár Creative Commons License 2021.07.02 0 0 3907

  Bármilyen  fára vagy fémre való festék jó.

 

 Ez a szegények festése.

 

 Még a széleskörű  égetett kerámia burkolók tömeges elterjedése előtt ( csempézés ) az egyszerűbb emberek alkalmazták a falra, ahol víz érhette vagy  gyorsabban piszkolódott.  Tehát a falat amennyire lehetett lecsiszolták, glettelték majd újra finoman csiszolták. 

 Rá egy   telítő, pl. lenolaj kence.

 Száradás után alapozó, majd egy fedő festék amit zománcnak nevezte.

 Ha vigyázott rá az ember  20 évig tartott ( a csempe  100 évig ).

 ha sk akarod készíteni . némi  glettelő gipsz, csiszolás, telítés lapozás  és fedő festék.

 A szint eltalálni nem lehet, de jó érzékkel meg lehet közelíteni.

 De mint írtam ez a szegények  falburkolat képzése.

Nyilván anno a panel beruházók hasonló megítélése alapján született ez a megoldás.

 De jobb mint a semmi.

Előzmény: rezso54 (3906)
rezso54 Creative Commons License 2021.07.01 0 0 3906

Sziasztok!

 

Mi annak a festéknek a neve, vagy hogy készítik/keverik amit a panelházak lépcsőházában használnak

 

Fényes csillogó mosható. lásd kép
Mintha valami olajos cucc lenne, de fogalmam sincs mi az.

És hol lehet ilyet kevertetni? vagy kézzel sacra megy?
Pár helyen sarkoknál leütötték szívesen visszapótolnám.

(csak ezért társasházi felújítás nem szükséges...meg teli vagyunk költözködő albisokkal meg idősekkel)

 

Valakinek ötlet?

 

 

Varek1 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 3905

  Meg kapargatod,   aztán rávakolsz !

Előzmény: Lacikák870 (3904)
Lacikák870 Creative Commons License 2021.06.29 0 0 3904

Sziasztok!

Melléképület felújításban vagyok, ehhez kérnék egy kis segítséget: meszelt fal van, viszont vakolni kellene, mert nagyon hullámos az egész, de nagyon ragaszkodik a mész nem nagyon tudom lekaparni, mit csináljak vele?

 

successful77 Creative Commons License 2021.06.27 0 0 3903

Meg bovittenenk valamikor ezert nem akarok 

szigetelni inkabb egyelore csak optikailag ujitok. Feher szin melle mi illik azt nyomozom. 
telibe feherre gondoltam de aztan lehet meg se olyan jo az

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2021.06.21 0 0 3902

  Kár , nagyon nagy  kár.

 Az a ház megérdemelne egy hőszigetelést !!

Előzmény: successful77 (3901)
successful77 Creative Commons License 2021.06.21 0 0 3901

Nincs szigeteles csak ”glett” 

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2021.06.21 0 0 3900

  Világos pasztel szín.

 

 

 Viszont az nem derül ki, hogy van e hőszigetelés a falon  !! ??

Előzmény: successful77 (3899)
successful77 Creative Commons License 2021.06.21 0 0 3899

Hali, valami modern szint szeretnek mit ajanlanatok? Ketszinuben gondolkodom. Kicsit a regi stilust modern szinnel akarnam.  hungarocell ragaszto az alap.

 

somytomy Creative Commons License 2021.06.02 0 0 3898

Köszi szépen, még nem álltam neki, úgyhogy jól jön az útmutatás.

Előzmény: a tömeg az tömeg (3897)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.06.02 0 0 3897

  Ha még nem készítetted el, akkor a következő  :

 

 Kell kb.   fél vödör  homok , 2 kg gipsz,  víz  és  kőmíves szerszámok.   

 Pl. egy serpenyő, egy kőmíves kanál és egy  simító vas.  É továbbá s egy műanyag vödör, egy ecset.

 A műanyag vederebe  egy serpenyő víz  bele a gipsz intezíven keverve  és bele a homok. Ha kenhető a massza  bele a horonyba, a felesleget lehúzva  és   15 - 20 perc múlva simitva. A hornyot előzetesen  az ecsettel nedvesíteni kell.

 Ha kész  másnap,    ötödnap a festés előtt finom glettelés... már csak glettelő gipsz -szel.

 

 A masszát egyszerre mindet ne keverd be, mert rád köthet !!

Előzmény: somytomy (3895)
Both Creative Commons License 2021.05.25 0 0 3896

Kedves érdeklődő !

 

Derékszögben kivágod a glettelő vasat 10 mm × 10 mm sarkát és a végén háromszögű lekerekített glettvassal lehúzod  a fal szélét 

somytomy Creative Commons License 2021.05.18 0 0 3895

Üdv!

Pár hónapja villanyszerelők kicserélték a kinti villanyóra és a belső kapcsolótábla közti tápvezetéket (régi gangos társasház), ehhez a fal külső oldalába véstek egy öt-hat centi széles és ugyanilyen mély hornyot a gégecsőnek úgy három-négy méter hosszan. Ezt aztán "pontszerűen" rögzítették gipsszel, de nyilván be kéne rendesen vakolni. Gondoltam ilyesmit meg tudok csinálni magamnak, de a nagy interneten nem nagyon találtam infót arról, hogy milyen anyagokkal ls hogyan lehet ezt jól kivitelezni. Ebben kérnék némi tanácsot, hogy ne csak a szüleim huszonsok évvel ezelőtti házépítésből maradt emlékeire támaszkodjak. Előre is köszi.

Remélem, jó helyen kérdezem...

-Smiley- Creative Commons License 2021.04.02 0 0 3894

Sziasztok.

 

Adott egy ehhez hasonló, de gyanult, natúr fa kerítés léc, amit szeretnék a teraszra felrakni.

A fő problémám, hogy ezek általában felülről kezdenek évek múltán szétkorhadni. 

 

Van-e valami olyan festék (zománc, vagy valami vastag) amivel megoldható hogy 10-15 évig ne kelljen festegetni?  Vagy van-e olyan technológia amivel felülre valamilyen műanyag bevonatot lehetne készíteni, hogy ne kezdjen el rohadni? (pl folyékony műanyagba bemártani a felső 10 cm-t)

 

Mit tudtok javasolni?   Köszi szépen.

 

NML Creative Commons License 2021.03.20 0 0 3893

Köszi szépen!

Előzmény: Zöldár (3892)
Zöldár Creative Commons License 2021.03.20 0 0 3892

  Alapozó  minium tartalmú  vagy más . Rozsda gátló címén keresendő.

 Rá a fedő zománc.

 Sok idő esetén rozsda oldásra /átalakításra /   Evipassz  elsőként.

 Vannak viszont a modern  rozsdagátlók és fedők egyben.

Előzmény: NML (3891)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!