Keresés

Részletes keresés

*Andi_ Creative Commons License 2014.02.02 0 0 980

Köszi. :)

Szuper, még jó, hogy van 2 óra 20 percünk minderre. A LAX térképe szerint arról a terminálról amire érkezünk kb 20 perc eljutni amiről a "helyi" járat továbbmegy, de gondolom lesz transzfer is a terminálok között.

Oké, azért rákérdezek induláskor is, de egyre több helyen így látom, hogy mivel nemzetközi járatról váltunk helyire, így elengedhetetlen ez a csomagos dolog. 

blueye Creative Commons License 2014.02.02 0 0 979

És még be is kell lépnetek az USAba...

De azért BPn a csomag feladásakor kérdezzetek rá h meddig tudták feladni.

Előzmény: *Andi_ (978)
*Andi_ Creative Commons License 2014.02.02 0 0 978

Köszi!! :)

Visszafelé nem gond, mert amúgy is megállunk LA-ben 4 napra, csak akkor odafelé kell figyelni erre. Mondjuk ott mi is váltunk légitársaságot, mert addig Lufthansával megyünk, LA-Honolulu meg United Airlines. Meg ahogy nézem Terminal B-re érkezünk és Terminal 6-ról indulunk tovább.

Szóval akkor ugyanúgy felveszem a poggyászt mintha "megérkeznénk" és átmegyünk a másik terminálra és ott újból becheck?

 

 

Előzmény: blueye (977)
blueye Creative Commons License 2014.02.02 0 0 977
Visszafele hasonlo utvonalon ki kellett venni a poggyaszt es atvinni masik terminalra. Igaz mi legitarsasagot is valtottunk.
Előzmény: *Andi_ (976)
*Andi_ Creative Commons License 2014.02.02 0 0 976

Sziasztok!

Még mindig erőlködöm, hátha kicsikarok valakiből egy választ. :)

Szóval Bp-Frankfurt-LA-Honolulu útvonalon megyünk, és valahol azt olvastam, hogy LA-ban ki kell váltani a poggyászt és újból feladni. Ez tényleg így van? 

Mert azért már utaztam életem során elég sok helyre, köztük Sydneybe is, és ilyen sehol nem volt, mindig a végállomáson kaptam meg a poggyászom.

Erről van valakinek tapasztalata, amit esetleg meg is osztana velem? :)

Köszönöm előre is.

blueye Creative Commons License 2014.02.01 0 0 975

https://www.airbnb.hu/

Előzmény: takacs.richard (971)
*Andi_ Creative Commons License 2014.02.01 0 0 974

Nagyon jól néz ki. :)

Mi a Hilton Hawaiian Village Waikiki Beach Resort-ban leszünk. Arról van valakinek esetleg tapasztalata?

Előzmény: noncsilla (973)
noncsilla Creative Commons License 2014.01.31 0 0 973

Ha minen jól megy nekünk ez lesz

 

http://www.homeaway.com/vacation-rental/p390701#amenities

Előzmény: takacs.richard (971)
*Andi_ Creative Commons License 2014.01.24 0 0 972

booking.com

Előzmény: takacs.richard (971)
takacs.richard Creative Commons License 2014.01.21 0 0 971

Sziasztok!

Tudnátok mondani pár oldalt, ahol olcsón tudnék szállást foglalni?
Elsősorban nem hotelra gondolok, hanem valami olcsóbb szállásra, akár egy szobára, akár egy kisebb apartmanra.
Előre is köszönöm!

Takács Richárd

*Andi_ Creative Commons License 2014.01.19 0 0 970

Mindent ott fizettünk be, sőt a Coraltoursnak vannak magyar nyelvű fakultatív programjai is, amiket a helyszínen kell majd fizetni.  Elvileg publikus az e-mailem, írj nyugodtan.

Előzmény: TJZ (969)
TJZ Creative Commons License 2014.01.19 0 0 969

Szia.

Köszi a gyors választ.Csak a csomagot fizettétek be vagy az összes többi dolgot is(repjegy,szállás stb)?Lenne még pár kérdésem ha esetleg van más elérhetőséged is mint ez a forum.

*Andi_ Creative Commons License 2014.01.19 0 0 968

Szia!

A Coraltours-nál fizettük be a Kahala esküvői csomagot. :)

Előzmény: TJZ (967)
TJZ Creative Commons License 2014.01.18 0 0 967

Szia!

Ha nem titok hol és milyen esküvői csomagot fizettetek be,mert a későbbiekben lehet hogy engem is érdekelne.Köszönöm.

*Andi_ Creative Commons License 2014.01.18 0 0 966

Hahó, látom nem nagyon pörög itt az élet, de azért kérdezek, hátha mégis ide téved valaki. :)

Szóval befizettük az utat és az esküvő csomagot, szept.6-án megyünk 8 éjszaka Honoluluban majd 3 éjszaka visszafelé L.A.ben.

Az esküvőhöz szükséges iratokkal kapcsolatban annyi kérdésem lenne, hogy ugye kell az útlevél, tiszta sor, a házassági engedély, amit először az OFFIban lefordíttatok angolra, majd a Külügyminisztériumban Apostille pecsétre elviszem, és kell a születési anyakönyvi kivonat, nekünk 3 nyelvű új típusú van, ezt is el kell látni Apostille pecséttel? Illetve olvastam még olyat is, hogy az anyakönyvi sem lehet régebbi 6 hónaposnál, ez igaz? (miénk kb. 1 éves, és igazából nem tartanám túl logikusnak a 6 hónapot, tekintve, hogy ez az irat a büdös életben nem fog semmit sem változni...) Valakinek van valami tanácsa, infója ezekkel kapcsolatban? Köszi.

*Andi_ Creative Commons License 2014.01.03 0 0 965

Szia, köszönöm szépen a választ, megerősítettél benne, hogy nem kérünk reptéri transzfert. :)

 

Egyébként ahogy már itt a fórumon sokan, mi is 2 in 1 utat tervezünk, szóval esküvő és nászút egyben. Ha esetleg van valakinek friss éléménye, tapasztalata ezzel kapcsolatban, amit megosztana velem, annak örülnék. :) Eddig a coral tours es baobab travel oldalát nézegettük és hamarosan már be szeretnénk fizetni az utat, ezért minden segítség jól jönne.

 

Köszi!

Előzmény: moonwalkr (964)
moonwalkr Creative Commons License 2014.01.03 0 0 964

Szia!

 

Az utazási irodás transzferek mindig érdekesen vannak árazva, kis túlzással az autót is megvehetnéd, amivel visznek:) (Egyébként gondolom úgy kalkulálnak, hogy 1 fő esetén is megérje oda-vissza + még hasznot is tesznek rá). A legritkább esetben éri meg, ahogy Te is kikalkuláltad.

 

De hogy segítségedre is legyek, íme itt egy taxi díj kalkulátor oldal, ahol láthatod a hozzávetőleges díjakat. 50 dollár nincs is már a táblázatban, Waikiki pedig 10-12 kilométerre, 30-40 dollárnyira lehet a reptértől (és természetesen nem fejenként). Legfeljebb mivel 4-en vagytok + csomagok, lehet olyan rossz eset, hogy nem fértek be 1 kocsiba (bár mondjuk az amerikai taxiknál ezt viszonylag nehezen tudnám elképzelni).

Előzmény: *Andi_ (963)
*Andi_ Creative Commons License 2013.12.26 0 0 963

Sziasztok!

Szeptemberben Hawaiira utazunk (Waikiki) 4-en és az utazási iroda által ajánlott reptéri transzfer (oda-vissza) fejenként 15.000 Ft. Azaz négyünknek 60 rugó.

Kérdezem, nem túlzás ez egy picit? Ha a reptéren beülünk egy taxiba, Waikikire mennyiért visz el négyünket? Még ha 50 dolcsi is, oda-vissza csak 100, akkor is durván 20.000 ezernél vagyok a 60 helyett. Vagy rosszul gondolom?

Mennyire megbízhatók a taxisok ott? 

 

Válaszotokat előre is megköszönöm. :) Boldog karácsonyt! :)

Koltozes Creative Commons License 2013.11.24 0 0 962

Sziasztok

Lenne egy kérdésem, Hawaii érdekelne a letelepedési engedélyt hogyan tudom megszerezni?

 

Valaki tudna nekem segíteni?

Köszönettel

Blende Creative Commons License 2013.11.13 0 0 961

Szia 

 

Sima kártya jogsi jó volt mindenhol. 

 

Utasítás szerintem alap, anélkül nem szabad elindulni. 

 

Autóhoz CDW van alapból. Az ár tartalmazza. 

Alamo tapasztalatok. Ajánlott is. 

 

Csak jelöld be a származási ország, Hungary. 

 

Extra biztosítás ezen felül, vermerseklet szerint. 

Előzmény: F4R4OO GT (960)
F4R4OO GT Creative Commons License 2013.11.13 0 0 960

Üdv Mindenkinek!

 

 

Márciusban utazunk hawaii-ra és volna egy két megválaszolatlan kérdésünk, melyben kérném a segítségeteket.

 

1. Nemzetközi jogosítvány szükséges vagy sem az autóbérléshez. (Találtam olyat könyvet ahol kihangsúlyozták, hogy szükséges lásd: Nat.Geo Traveller  a neten pedig azt olvastam, hogy egyáltalán nem kell - ???)

 

2. Biztosítás szükséges vagy sem az autóbérléshez ??

 

Előre is Köszi!!!!!

 

 

Szép Napot!!!

2cvtech. Creative Commons License 2013.10.29 0 0 959

 

  Sziasztok. Én hawaii gitáros vagyok. Sok dalom van, mind mind saját szerzemény. Talán az egyetlen hawaii gitáros magyarországon én lennék. Sajnos nem tudok másokról, pedig jó lenne. Szeretném itt megosztani veletek egyik legszebbet. Menyegzői dalnak hívom csak. 

 

https://soundcloud.com/henhawaii2/erdzen-2g-hen-hawaii-154

 

 

Amugy a daljaim egy része fent van a neten. 

 

www.soundcloud.com/henhawaii

www.soundcloud.com/henhawaii2

www.soundcloud.com/henhawaii3

 

És ezenkívül videók is vannak youtubon a játék stílusomról és daljaimról. 

 

 

TJZ Creative Commons License 2013.09.29 0 0 958

Sziasztok!A házasságkötéses info engem is érdekelne ha esetleg van valakinek valami infója.Előre is köszi.

noncsilla Creative Commons License 2013.09.28 0 0 957

Azt nem tudom. Nagybácsitól kaptuk/juk. Ő a Mariott Waikiki Beach Resortba szokott menni, ezt emlegette. Ha már ott leszünk , mindent megakarok nézni amit csak lehet. a természet csodái jobban érekelnek , mint az emberi alkotások. , de persze pl Pearl Harbort nem hagynánk ki. Vízesés, vulkán, láva ömlés.... fekete homokos part és persze a képeslapos fehér is. No és ott akarunk összeházasodni.

blueye Creative Commons License 2013.09.26 0 0 956

Hawaii nagy. Kérdés pl. melyik szigetről van szó?

Előzmény: noncsilla (955)
noncsilla Creative Commons License 2013.09.20 0 0 955

Sziasztok!

 

Igaz régen nem írtatok ide, de remélem jár még erre valaki. Ha minden igaz kaptunk egy családi nyaralást Hawaiira (nekem csak akkor biztos, ha már ott leszünk).  Hová érdemes kisgyerekkel elmenni? Melyik hónap a legajánlotabb? Hogy lehet kint összeházasodni?....

stb

 

Előre is köszönöm

kmaate Creative Commons License 2013.05.10 0 0 954

köszi az infókat, akkor lehet kicsit tolom a tervet és akkor belerakok én is 2-3 nap NYC-t és LA-t, úgy nekem ha kijön akár 17 nap 650 körülből, akkor az több, mint jó, igaz bő két évet spórólnom kell, de külön-külön jóval drágább lenne, na még visszanézek, ha jobban közeledik a dolog, egyenlőre gyűjtögetek:)

mégegyszer köszi!

No.9 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 953

Egyetertek Blendevel. Ha mar egyszer kicsenget az ember 1,000-1,200? dollart repulojegyre akkor 1 hetnel mindenkeppen tovabb erdemes maradni.

Waikiki-n van sok hostel ahol egy “dorm room”-ban akar 20-25$/ej tudsz szallast talalni.

Oahu-n eleg jo a buszkozlekedes. Honolulu-t is meg az egesz szigetet behalozzak a buszvonalak es viszonylag surun jarnak napkozben meg a videki vonalakon is (30-40perc). Egy havi berlet 60$ (naptari honapra ugyhogy ho vegen nem erdemes venni) vagy 2,5$ a vonaljegy de az express az dragabb. http://www.thebus.org/ itt talalsz infot, menetrendet, utvonalakat az
osszes oahui buszjaratrol.

A kajat olcson ki lehet hozni ha nem banod a junk illetve foodcourt jellegu eteleket. 10$ alatt/etkezes. Az Ala Moana Mall-ban van egy nagy foodcourt illetve a Don Quijote aruhaz elott is van egy csomo kajalda ahol olcson, elfogadhato eteleket lehet enni.

 

Filmes tura attol fugg hogy mi erdekel. Gondolom ha masik szigetre atmesz akkor azok dragabbak mert ugye a repjegyet is ki kell fizetni. Szerintem magad is meg tudod oldani. Rengeteg weboldal van ahol le van irva reszletesen hogy mit hol talalsz meg.

Csak siman elmesz a Kualoa Ranch-ra es ott csinalsz egy turat aztan maris lattad tobb tucatnyi film forgatasi helyszinet :)

Előzmény: kmaate (949)
Blende Creative Commons License 2013.05.09 0 0 952

Repjegyet vadászni a neten kell. matrix, kayak és a többi kereső.

 

Érdemes megállni a mainlenden is. Mi pl SFO felé mentünk.

 

Vehetsz úgy is jegyet és talán olcsóbb, hogy Európából LAX, SFO, OAK stb. a cél.

 

AMS-OAK jegyek gyakran vannak 400 EUR körül. pl. arkefly

Onnan 300-400 usd gyakran egy retúr a szigetekre. AA,UA,HA Alaska stb.

 

Egy hét kevés szerintem, ezért kár átrepülni a fél világot.

 

Nem lesz olcsó kör.

 

Nekünk elég minimál igényekkel a 17 nap (ebből 2-2 nap SFO ill NYC) cca 650e HUF ban ált meg.

Szigetek: Oahu 6 nap, Maui 2 nap, Hawaii 4 nap

 

Nem csapod be magad ha a mostani gyér árfolyam és magasabb repjegyárak mellett 550-650e HUF ra tervezel még 10-12 napra is.

 

Filmes helyből én kettőt kerestem meg: A LOST sorozat repülőgéproncsát és a Magnum P. I. sorozat Robin Nest rezidenciát.. :)

Gyerekkori álom vált valóra.. :))

 

Fő költségek:

 

Repjegy: 200e

Szigetek között: 40e ( 2 szektor mondjuk)

Szállás: 100e (cca. 450 USD / fő)

Autó: 80e

Üzemanyag: 20e

Költőpénz: 180e (80 USD / nap 10 napra ez low cost!!!)

 

Ez így szerényen 620e HUF 10 napos út esetén.

Ez lehet több is egy-egy rendes étterem vagy középkategóriás esetleg jobb szállás esetén.

De az elszabaduló árfolyam esetleg drágább repjegy is dobhat rajta.

A mindenféle szervezett programok is + 70-150 USD lehet / fő.

(1/2 napos snorkel Molokinin 80 USD / fő pl.)

 

Ebből sokat nem tudsz faragni úgy, hogy jelentősen nem csökkenne az út élvezeti értéke.

Az a véleményem, ha már valaki elmegy egy ilyen helyre nem érdemes a végletekig spórolni.

Ez nem az a hely...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kmaate (949)
Blende Creative Commons License 2013.05.09 0 0 951

Nem tudom mi az a filmes túra, de minek túrára befizetni?

 

Amerikában és Hawaii-n is alap az autóbérlés!!! Reptértől-reptérig.

 

Kocsival meg oda mész ahová szeretnél.

Nem is drága.

 

Tömegközlekedés nemigen van. (oahu kivétel) Bringa csak edzetteknek. Bérelni én nemigen láttam, hogy lehetne..

 

Szállást keress B&B ket. az a legolcsóbb 80 USD / szoba / éj

Kaja meg vásárolj és önellátás. Napi 25-30 USD / fő min.

 

Autó cca 300 USD / hét

 

Repjegy itthonról 180-200e HUF

 

Szigetek között 60-100 USD / út

 

Előzmény: kmaate (949)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!