Keresés

Részletes keresés

zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.07.29 -1 0 354048

....nem te ragadtál le azon a putris nívón véletlenül? ...? ...? )-:

Előzmény: advocatusdiaboli (354044)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.07.29 -1 1 354047

Megbeszéltük már ezerszer: putris nívón és technikai háttérrel nem lehet ennyi embert eltartani. Pont.

 

Mindég így volt, a demográfiai robbanások kényszerítik ki a technológiai váltásokat, míg elég volt a gyűjtögetés addig bolondok lettek volna földet művelni, amíg jó elég volt a három nyomásos mi a francnak kinlódjon a vetésforgóval? Megy a váltás most is, 500 vagy 1000 évig fog tartani most is, de az nem arra amire gondolod, hogy még automatább gépek ontják a rengeteg nájlonzacskót, söröskupakot egyebet.

 

Az meg, már megbocsáss, de nem fog menni, hogy az emberek elmennek a gyárba CNC gépeken, korszerű, GPS vezérlésű mezőgazdasági berendezéseken dolgozni - aztán hazamennek egy egyszobás putriba, tizedmagukkal lakni és gyertyával világítani. 

Megbeszéltük már ezerszer: putris nívón és technikai háttérrel nem lehet ennyi embert eltartani. Pont.

 

Más lesz, nem lesz cnc hanem az esztergályos szépen kimunkálja a tengelyt amit aztán 3 generáció használ. nem robot csinál neked egyszer használatos lábbelit, hanem az anyagtudomány kerül előtérbe és csoszogi az öreg suszter olyan tartósat mint egy 100 éves bőrcsizma ami olyan kényelmes mint a nike sportcipő.

 

A MARSRA CSAK A PUTRISOR EMBERE TUD ELJUTNI

 

Nem a cnc rabszolga akinek soha semmi nem elég, elzavarja a császárt ha kevés neki a kenyér vagy a cirkusz. Ahoz már a tudás nem elég, kell az értelem is. 

  

Előzmény: advocatusdiaboli (354044)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.07.29 -2 0 354046

Ez mondjuk tényleg hülyeség volt, de ettől függetlenül, egy leolvadás utáni gőzrobbanás-sorozat tényleg szétvághatta volna az épület maradékát is teljesen, sőt, romba dönthette volna a többi reaktort is, és legrosszabb esetben tényleg az ott vázolt nagyságúval összemérhető katasztrófát eredményezhetett volna.

Előzmény: methylcytosine (354042)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.07.29 0 0 354045

Ez egy hallatlanul ostoba álmodozás viszont a ti részetekről, hogy a Föld éghajlata szempontjából lényegtelen, hogy a szén lenn van e éppen a sötét bányában vagy fenn a nagy kék égben.

Hogy ilyen gyorsan se váltott még halmazállapotot a Föld történetében azzal is úgy vagytok, hogy ...nem is tudom hogy? ..szerintem sehogy. Az emberiség az olajkorszakkal hozta ki magából a legsötétebb oldalát.

Előzmény: methylcytosine (354042)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.07.29 -2 1 354044

Megbeszéltük már ezerszer: putris nívón és technikai háttérrel nem lehet ennyi embert eltartani. Pont.

 

Az meg, már megbocsáss, de nem fog menni, hogy az emberek elmennek a gyárba CNC gépeken, korszerű, GPS vezérlésű mezőgazdasági berendezéseken dolgozni - aztán hazamennek egy egyszobás putriba, tizedmagukkal lakni és gyertyával világítani. 

Mert te valami ilyenről fantáziálsz. Egy általános civilizációs-technológiai nívó az ÁLTALÁNOS, amikor az emberek úgy éltek, amit te itt felvázolsz - akkor úgy is dolgoztak, és annak megfelelően is termeltek. És annyian is voltak... Amikor az a szint volt a jellemző, akkor az egymilliárdot, ha elérte a népességszám, és egy picit rossz termés után így is éhínség és rakásradöglés jött mindenfelé...

 

Az csak a fantasztikus filmekben van, hogy felülnek az antigravitációs hajtányra és kimennek a földekre kapálni, ahogy az is, hogy leszállnak a térugrás után az űrhajóval, aztán nekiállnak kardokkal hadakozni...

 

De mint már kitárgyaltuk, mágikus gondolkodással ezt nehezebb átlátni... ;-)))

Előzmény: zöldkomcsi: (354041)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.07.29 0 0 354043

Igen, ez csapda, a kapitalizmus igazi arca a jobboldala, mint a brazil elnök Bonsonaro, szimpatikus lesz, erősödni fog a gazdaság mert engedi akár az összes erdő kivágását. Ilyesmi az atom is, hiába vitatkoztok, olcsó az, ugyan az a társadalmi jelentősége ami az esőerdő kivágásának.

Amit, azt következetesen ignoráljátok, hogy az atomenergia költség 2/3 a korrupció, ha a napelemre is anyni rakódna össze se lehetne márni e kettőt, de eben a társadalmi rendben ez így kötelező.

Előzmény: szilvatövis (353993)
methylcytosine Creative Commons License 2019.07.29 0 0 354042

A film jól visszaadja a zöldhisztit, meg a feleslges rémisztgetést. Pl amikor azt mondták, hogy 150 megatonnás robbanás lehet abból, ha a leolvadt fütőanyag eléri a 7000 m3 (7kilotonna) vizet.

Kb ennyire megbizhatóak a klimamodellek is.

Előzmény: padisah (354030)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.07.29 0 0 354041

Most úgy 10-20% al kevesebb ember lakik 5 ször vagy 10 szer nagyobb területen mint 50 évvel ez előtt. Ha fele vagy harmad ennyi ház lakás épült volna de ugyan ennyi költséggel, azoknak kéménye nem is lenne, gázba se de jórészük még villanyba se lenne bekötve, víz, szennyvíz a legproblémásabb de a drágábban recirkulálnák még azt is.

Ez a civilizáció ilyen és így is marad az összeomlásáig.

Előzmény: advocatusdiaboli (354039)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.07.29 -1 0 354040

Nem is kell 100%-os biztonságú általános villamosenergia-rendszer, de igenis kell egy nagyon magas rendelkezésre állású (99.9x%-os MINIMUM !!). Ez IGENIS KELL, az egész civilizáció erre épül.

 

Ez a civilizáció igen, amelynek alapja, hogy

SOHA SEMMI NEM ELÉG

de amelyik pl. eljut majd a Marsra az már nem, azoknak az embereknek már nem lesz probléma ha fél napig nincs áram. A tudással együtt meg fog nőni majdan az értelem is.

Előzmény: advocatusdiaboli (354025)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.07.29 -3 1 354039

De kell. Leülhetsz, kiszámolhatod - KELL.

 

Ha valóban fosszilis-mentes és megújulókra alapuló energiarendszert akarunk - AKKOR KELL.

Nyugodtan leülhetsz, kiszámolhatod. Kezdd azzal, hogy az éves fűtési energiaigény egy átlagos mérsékelt, pláne hidegebb égövi országban több, mint a közlekedés teljes energiaigénye (beleértve MINDENT, ami mozog, a hajókat-repülőket is !!) - és ez az igény 90%-ban a téli időszakra esik.

 

Én fogtam magam is kiszámoltam - ti viszont csak lődözitek a levegőbe a feltételezéseiteket. "Úgy gondoljátok" - csak éppen semmi sincs átgondolva, kiszámolva. Azért lovagol a topic is az EV-n, és veti el a valóban fontos kérdésekkel való foglalkozást - mert nincs semmi rendesen átszámolva.

Előzmény: Pomber Béla (354026)
szilvatövis Creative Commons License 2019.07.29 0 0 354038

Mostmár tudom.

Neked Michael Shellenberger Forbesen közölt publikációja a tudományos forrás. :-)

 

 

 

 

Előzmény: padisah (354037)
padisah Creative Commons License 2019.07.29 -1 0 354037

nem is fogom, mert ez nem tudomány akárki is adja elő

Előzmény: szilvatövis (354034)
szilvatövis Creative Commons License 2019.07.29 0 1 354036

Biztos voltam benne, hogy Te okosabb vagy az Ukrán Nemzeti Akadémia összes tudósánál és öt perc is elég volt neked, hogy áttanulmányozz négy publikációt és rögtön eldöntsd humbug az egész. :-)

 

Ezek után még azt is elvárnád, hogy komolyan vegyelek? :-)

Előzmény: padisah (354033)
padisah Creative Commons License 2019.07.29 0 0 354035

https://www.forbes.com/sites/michaelshellenberger/2019/06/11/top-ucla-doctor-denounces-depiction-of-radiation-in-hbos-chernobyl-as-wrong-and-dangerous/#1cb7c8cb1e07

 

Fear-mongering, Gale noted, resulted in many women unnecessarily terminating their pregnancies.

“We estimate incorrect advice from physicians regarding the relationship between maternal radiation exposure from Chernobyl and birth defects,” writes Gale, “resulted in more than one million unnecessary abortions in the Soviet Union and Europe. Ignorance is dangerous.”

The very same doctors whose advice encouraged one million women to seek abortions are also behind the claims by groups ranging from Greenpeace to Helen Caldicott to MIT historian Kate Brown that many more people died from Chernobyl radiation than experts, the World Health Organization and the United Nations, found.

 

https://www.who.int/mediacentre/news/releases/2005/pr38/en/

 

ez a UN jelentése, ők 4000 halálesetet tudnak kötni Csernobilhez, ami mögött kicsit komolyabb kutatás áll

bár gyanítom hogy a közhangulat hatására ők is inkább felfelé kerekítettek a szövegben gyakran előforduló utalások ellenére, hogy nem annyira súlyos a dolog, mint amennyire a közvélemény gondolja

szilvatövis Creative Commons License 2019.07.29 0 0 354034

Nem is titkolták a< utódállamok. Az áldozatok nagyságáról éppen az Nemzeti Akadémia Ukrajnai Sugárgyógyászati Intézete adott ki tudományos publikációt, közöltem többek között ennek a forrását is.

Például Viktor Sushko ( http://nrcrm.gov.ua/en/about/deputy/ ) nevével fémjelzett tudományos értekezés előszavában titulálja a csernobili balesetet az emberiség történelmének legnagyobb antropogén katasztrófájának és adatokkal alá is támasztja.

 

Ezekről egyetlen linkelt tudományos tanulmányról sem vettél tudomást, most is úgy beszélsz róluk, mint ha nem léteznének ilyenek. Vannak, meg kell keresni ha érdekel, amiket linkeltem már csak el kellene olvasni!

 

Előzmény: padisah (354030)
padisah Creative Commons License 2019.07.29 0 0 354033

belenéztem a papírba, csak itt most a te kedvedért...

 

kb minden ukrán lakost, lakcím alapján besorolnak 'radiation victim' kategóriába, így lesz ebből többszázezer áldozat (ezek ugye nem haltak meg, hanem azt feltételezik, hogy valami betegséget szedtek össze, és az csernobil miatt van)

 

szóval ez nem tudomány, hanem vicc

Előzmény: szilvatövis (354031)
szilvatövis Creative Commons License 2019.07.29 0 1 354031

No várj csak! Én tudományos publikációkat soroltam fel, négy független forrásból, nem az én számaim.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152017287&t=9105736

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152016259&t=9105736

 

 

Te mondtál saját magad kitalálta számokat forrásmegjelölés nélkül, miközben következetesen nem reagálsz egyetlen tényszerű ellenérvre sem, csak a sötétződezés.

Ezért mondom, hogy könnyű nukis szakértőnek lenni, elég annyi, amit most is előadsz, a sötétződezés, a forrásokkal alátámasztott adatokat képtelen vagy értelmezni, vagy szándékosan próbálod Te is eltitkolni.

Én tudományos forrásokkal bizonyítottam, Te sötétződezel ennyi a különbség.

 

Az orosz viselkedésminta tényszerű, természetesen eltitkolják amit el tudnak titkolni és próbálják elferdíteni a tényeket. Ha nem hallottál róla érdemes utánanézni. Most készül a Gazptrom(Roszatom) menedzselésében egy orosz ellensorozat Csernobilról, aminek fő vonulata, hogy a CIA okozta a csernobili balesetet.

Előzmény: padisah (354029)
padisah Creative Commons License 2019.07.29 0 0 354030

főleg úgy érdekes a dolog, hogy 86-ban volt Csernobil, a Szu 91-re összeomlott, és onnantól Ukrajna és Fehérorszoroszág államainak kellett mindent eltitkolni, akik viszont amúgy keresték az alkalmat hogy lehet az elnyomó Moszkvára kenni minden bajukat

 

máshol is felbukkan ez a mentalitás, ha valaki rákot kap a terület közelében, akkor máris kezdenek mutogatni a "nyilvánvaló" okra, vagyis a csernobili kibocsájtásra, és ennek fényében a kipufogógázok, a pia, a cigi, az azbeszt, a rákot okozó festékek, a csomagolóanyagban maradó műanyag adalékok stb rákkeltő hatása jelentéktelenné válik

 

(kivéve persze amikor kiderül hogy ott is pusztít a rák, ahova sohasem került Csernobilből semmi)

 

Az egész csernobili baleset a szu glasznoszty időszakára esett, úgyhogy az ottani szokásokhoz képest kifejezetten nyilvánossá vált a dolog (és lehet hogy ez is tette ennyire médiaérzékennyé a sztorit)

 

ennél sokkal súlyosabb majaki történetekről, meg a teherutószámra tóba hajigált sugárzó anyagokról nem tudtak meg semmit, se a helyiek se a közvélemény

Előzmény: padisah (354029)
padisah Creative Commons License 2019.07.29 0 0 354029

a sötétződek ott tartanak mentálisan mint a skizofrén elmebeteg agyszüleményekből összevarrt chemtrailesek, ufó és laposföld hívők

amikor kiderül hogy a nézeteik köszönőviszonyban sincsenek a valósággal, pl Csernobil esetében nem lehet a többszázezer rákban meghalt embert tudományos módszerrel bizonyítani, akkor jön az aduász:

 

eltitkolták a szovjetek

 

ugye, milyen remek megfejtés ez, és milyen jól testhezáll az összeesküvésgyártóknak, csak az Ocham borotvája elvet kell kicsit megsérteni, és beszúrni még 1-2 feltételezést, és már igazunk is lesz, igaz?

 

remekül példáztad ezt a hozzáállást a cia-s sztorival, ezt még nem hallottam

Előzmény: szilvatövis (353977)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.29 -6 0 354028

16 óra.

Ez egy gyakorlati méretezési alapadat.

Ennél hosszabb tárolásra nincsen szükség.

Előzmény: Pomber Béla (354026)
padisah Creative Commons License 2019.07.29 0 0 354027

https://www.forbes.com/sites/michaelshellenberger/2019/07/29/why-earth-overshoot-day-and-the-ecological-footprint-are-pseudoscientific-nonsense/#269ce77b7e76

 

az "ökológiai lábnyom" kb annyira tudományos dolog mint az asztrológia, a laposföld, és az ufók felvették a kapcsolatot a kormánnyal hívőké

Pomber Béla Creative Commons License 2019.07.29 0 0 354026

Nem kell évszakos tárolás. Statisztikusok gyönyörűen ki tudják számolni (majd), hogy mekkora kell, és ez összefüggésben lesz a várható leghosszabb (sötét téli napok, stb.) kiesésekkel és a kapacitás túlméretezésekkel.

 

Én pár naposra tippelnék, hogy annyi kellhet, de ha van egy kis fosszilis hidegtartalék, akkor még annyi sem.

Előzmény: advocatusdiaboli (354017)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.07.29 -3 1 354025

Nem is kell 100%-os biztonságú általános villamosenergia-rendszer, de igenis kell egy nagyon magas rendelkezésre állású (99.9x%-os MINIMUM !!). Ez IGENIS KELL, az egész civilizáció erre épül.

Ehhez képest kizárólag statisztikus megújulókra alapozva tárolás és backup nélkül még egy 50-60%-os rendelkezésre állás sem lenne biztosítható, ami nagyjából használhatatlan rendszert jelent. Civilizációs összeomlást.

Előzmény: szilvatövis (354019)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.07.29 -3 1 354024

Én meg már ezerszer leírtam azt, hogy még ezeket a "végső megoldásnak" aligha nevezhető terveket is csak annak tudatában nyomatják a derék dajcsok, hogy az időnkénti brutális feleslegüket el tudják summantani az EU-s rendszerben, és amikor meg éppen nem elég a megújulós input, akkor gyorsan ki tudják ezt foltozni a hatalmas kontinentális energiarendszer máshol lévő - NEM MEGÚJULÓS - kapacitástöbbletéből.

 

Ez olyan tipikus felelősség-áthárításos, szovjet apparatcsik-gondolkodás, ha jól mennek a dolgok, akkor én voltam az ügyes, minden eredményt megpróbálok magamnak vindikálni, ha rosszul mennek, mindent más qrt el - miközben a valóságban mindkettőhöz csak mérsékelt közöm van...

 

Mondom: ebben a topicban engem elvi síkon érdekel az a kérdés, hogy miként lehet teljesen fosszilis- és emisszió-mentes technikai civilizációs hátteret kiépíteni - mert egyszerűen azt látom, hogy ez még emberi léptékben is belátható időn belül (mondjuk a remélhető ükonokáim korára) KÉNYSZERPÁLYA lesz úgyis.

És nem érdekelnek ezen belül olyan részmegoldások meg maszatolások, amelyek végül is úgysem visznek el a célig. Ti erre nem vagytok fogékonyak, ti teljesen boldogok vagytok részmegoldásokkal is...

 

Ha én kapok egy olyan feladatot, hogy az autóm benzinfogyasztását redukáljam le ZÉRÓRA, akkor nem fogok nekiállni mindenféle hatékonyságot javító, meg hibrid üzemű ötletekre pazarolni az időt meg az energiát, mert rögtön tudom, hogy ez zsákutca, errefelé a feladat megoldhatatlan, viszont simán elpazarolhatom rá végül az összes rendelkezésre álló időt és energiát...

Ti meg kupaktanácsot tartotok a hibrid előnyeiről, és nekiálltok kidolgozni egy ilyen rendszert. DE MINEK?

Előzmény: _Berci (354020)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.07.29 -3 3 354023

Átrágtuk már - az emberi civilizáció átment egy olyan expanzív fejlődési szakaszon, amikor még individuális megoldásokkal lehetett a leghatékonyabban előre jutni. Voltak szabad források, még elérhető készletek - most kezd a kör bezárulni.

 

Mindig megkapom, hogy világkormányt fantáziálok, mert az ötleteimet csak úgy lehetne megvalósítani - de mit csináljak, ha egyszer a személyes véleményem tényleg az, hogy van egy sereg olyan, mostanra beérni látszó probléma/kérdés, amit nem, hogy az egyén szintjén, de még szélesebb közösség, nagyváros, komplett országok, nota bene kontinensek szintjén sem lehet kezelni. Nem lehet és kész - ha csak egyetlen egy jelentősebb tényező is marad az egész bolygón, aki "kilóg a sorból, betart" - akkor annyi. Ezek nem kikényszeríthető dolgok (senki nem fog háborút indítani mondjuk a CO2 kvóták miatt...), és ha nincs egységes fellépés/szándék - akkor nem fog működni semmi. Vagy mondjuk úgy, hogy legalább a legnagyobb, legfontosabb centrumoknak teljes egyetértésben kell lépniük - hiszen ha mondjuk az USA/EU/Kína/Japán/Korea nem gyárt soha többé hagyományos autót, csak "akármilyet", akkor fogcsikorgatva ennek utána kell, hogy menjenek a többiek is, ha tetszik nekik, ha nem. De ha nem így lesz - akkor ki fog derülni, hogy ameddig tartanak - addig a fosszilisek lesznek a legolcsóbb és legmegbízhatóbb megoldások, és akkor az utolsó morzsáig el is fogjuk őket használni.

Előzmény: _Berci (354018)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.29 -6 0 354022

Mindenesetre akkor mar 70% fenntarthato forrasbol jön, nem kell politikai seggnyalast vegezni azert, hogy legyen szen/gaz ...

 

Amíg nincsen annyi, meg akinek nincsen annyi, az úgy jut energiához, hogy politikai seggnyalást végez.

Az arcodat be kellene fogni egy satuba, és valami hatalmasat reszelni rajta, mert olyan undorítóan nagyra sikerült kiképezni.

 

Nem csoda, ha az épeszűek elszaladnak, amikor valamelyik ilyen kétlábú szembe jön vele az utcán.

Előzmény: _Berci (354020)
_Berci Creative Commons License 2019.07.29 -11 0 354021

Vizet mindig lehet melegiteni (vagy höpumpat üzemeltetni, akkor a höertek ~3-szorozodik). Fütesi idöszakban pedig mindig köll a melegviz ...

Előzmény: szilvatövis (354019)
_Berci Creative Commons License 2019.07.29 -11 0 354020

Szo sincs zsakutcarol. A nemet tervek kb. a jelenlegi megujulo kapacitas duplazasat jelentik (vagyis tovabbi ~50-60 GWp szelenergia, tovabbi szinten 50-60 GWp solar). Mar vagy szazszor beraktam a "residual-load" varhato alakulasat, ugyhogy nincs semmi meglepi.

Aztan, ha pl. 70% megujulo eseten kiderülne, hogy a kialakult gazdasagi helyzetben tul költseges lenne tovabblepni, ... hat akkor marad annyiban a törtenet. Mindenesetre akkor mar 70% fenntarthato forrasbol jön, nem kell politikai seggnyalast vegezni azert, hogy legyen szen/gaz ...

Előzmény: advocatusdiaboli (354017)
szilvatövis Creative Commons License 2019.07.29 0 0 354019

Több hiba is van.

- Nincs 100 %-os villamosenergia rendszer, soha nem is volt, soha nem is lesz, mert nem cél. Deklaráltan nem cél, nagyon egyszerű okból.

- A megújulók nem veszik át a hatalmat, hanem beintegrálódnak a rendszerbe. Nem hiszem, hogy hallottál szakmai forrásból hatalomátvételről, megújuló penetrációról, integrációról annál inkább. 

- Nem kell tárolni és elosztani a megtermelt energiát, föl sem vetődik ilyen, felhasználni kell elsősorban. Amit nem tudunk azonnal felhasználni, annak a kis szeletkének lehet dönteni a sorsáról, hogy tároljuk, felhasználjuk más célra pl.: hőtermelés, vagy eldobjuk, ez gazdaságossági és nem ellátásbiztonsági kérdés.

- A területi megosztás ugyancsak gazdaságossági és nem ellátásbiztonsági kérdés, e szerint kell kezelni!

 

A megújulóintegráció azt jelenti, hogy egy meglévő rendszer folyamatos, több évtizedes átalakuláson megy keresztül annak érdekében, hogy egyre nagyobb megújulóhányadot tudjon kezelni a villamosenergia rendszer hármas alapkövetelményét megtartva.

Előzmény: lahuba (354008)
_Berci Creative Commons License 2019.07.29 -11 0 354018
Előzmény: advocatusdiaboli (354013)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!