Keresés

Részletes keresés

ganser Creative Commons License 2016.06.01 0 0 24807

Ne nézd meg,felesleges.

A kömmerlinges beszállítód volt a "tettes".

Bár lehet,hogy protekciós vagy exfórumos kollégánál(?)

 

Előzmény: kiss_atti (24805)
ganser Creative Commons License 2016.06.01 0 0 24806

Feltéve hogy van külön ajtótok.

Ha nincs,akkor marad a toktoldó.

Ettől függetlenül ezt a gyártónak kéne tudni....

 

 

 

Előzmény: kali76 (24804)
kiss_atti Creative Commons License 2016.06.01 0 0 24805

akkor mi ajtótokkal kapjuk... eszembe se jutott ...

de tényleg megnézem legközelebb.

Előzmény: kali76 (24804)
kali76 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 24804

Ajtótokkal gyártva nem szükséges toldó.

Előzmény: kiss_atti (24803)
kiss_atti Creative Commons License 2016.06.01 0 0 24803

Isten bizony megnézem a legközelebbit.

Előzmény: ganser (24802)
ganser Creative Commons License 2016.06.01 0 0 24802

Te Attila!

Olyan vasalat nincs....

 43 mm az alsó sín mérete,a méretezése meg 15,5 mm a tokbelsőtől.

A tokok mérete nincs 60 mm!(innenseite).

 

 

 

Előzmény: kiss_atti (24801)
kiss_atti Creative Commons License 2016.06.01 0 0 24801

Hallott már valaki olyat,hogy a TB ajtónak nem része az alsó (20.25-30 stb.)toktoldó?

Hallottunk.

-----

Az alsó sín lazán lejjebb van egy centivel mint tok alja?

Na, ilyet viszont még nem hallottunk. :-)

 

 

Én ugyan egy buta kereskedő vagyok,

 

de azzal a vasalattal, amivel én kapom a TB ajtókat, nem kell alá toktoldó, sosem volt, de a sín sem volt sosem a tok alja alatt ....

-----

Ez most komoly vagy én hülyültem meg?

Ha leszállították, akkor szerintem komoly, hogy meghülyültél-e, ezt innen, a messzi távolból nincs lehetőségünk megítélni..

:-))))))

 

Előzmény: ganser (24800)
ganser Creative Commons License 2016.06.01 0 0 24800

Kollégák!

Érdekes kérdésem volna hozzátok!

Hallott már valaki olyat,hogy a TB ajtónak nem része az alsó (20.25-30 stb.)toktoldó?

Az alsó sín lazán lejjebb van egy centivel mint tok alja?

Ez most komoly vagy én hülyültem meg?

És lazán leszállítva 6 darab TB a gyártói részről....

ganser Creative Commons License 2016.06.01 0 0 24799

hát nem.

Ez egy eléggé átgondolatlan és elhamarkodott válasz volt a részedről.

Úgy látom,hogy semmit sem fogsz fel abból amit mondtam.

A válaszod második felében pedig-ha jól végiggondolod-saját magaddal is ellentmondásba keveredtél.

Mikor más pénzéről van szó, az nem érdekes.

Ha a tiedről az már érdekes....

 

Előzmény: SkyTherm (24790)
Epeto Creative Commons License 2016.06.01 0 0 24798

Ha ennyi az ára, akkor oké, csak nekem, mint újdonsült építtetőnek csillagászatinak tűnt a 120.000-es alap verzióhoz képest (kb az a tartalom, amit Te írtál).

Előzmény: kiss_atti (24797)
kiss_atti Creative Commons License 2016.06.01 0 0 24797

Ha sokallod, ne vegyél.

Ennyi az ára.

Vegyél aluküszöbös, kétszárnyú teraszajtót két fix elemmel az oldalán.

Az olcsóbb.

Előzmény: Epeto (24796)
Epeto Creative Commons License 2016.06.01 0 0 24796

Emelő-toló ajtót szeretnénk beépíteni 300x240 méretet. Pest környékén hol lehet normális áron venni ilyen tolóajtót? Nem a legalja minőség a cél, de sokallom a kb 700eFt-os árajánlatot :-(

Segítsetek légyszi, elég sos, köszönöm!

greenmeister Creative Commons License 2016.06.01 0 0 24795

Nagyon elégedett vagyok, mert beépítésre kerültek az ablakaink. A kivitelezés nagyon profin zajlott. A házunkon az ablakok beépített redőnyös gerébtokos ablakok voltak. A falvastagságunk 43 cmes, az ablakok Rehau Synego 3 rétegű üvegezésű nyílászárók. Mivel az ablakcserével párhuzamosan a hőszigetelésbe is belefogtunk, így amellett döntöttünk, hogy az ablakot a falközéptől eltoljuk a homlokzat felé, hogy ne legyen a külső párkány zavaróan nagy, valamint a benapozás is egy fontos szempont volt. 10-es lapot rakunk a homlokzatra, ami hozzávetőlegesen 11-12cm-el növeli meg a fal teljes vastagságát. Az ablakokat úgy rendeltem, hogy a korábbi redőnytok által elfoglalt helyre is ablak kerüljön, ergo a korábbiaknál magasabb ablakot kértem. Az eredeti külső falsíktól 3 cm-el beljebb raktuk az ablakot, úgy hogy előtte körbe a káva mellett 20 cm szélesen kibéleltük az ablak helyét. Alulra 10cmes Ytong került (elég kellemes kis súlya van az ablakoknak), míg a két oldalra 5-5 cm XPS lapot raktunk. Az áthidaló alá nem raktunk külön szigetelést, mivel a felső toktoldót belülről amúgy is 5cm-es EPS-el takartuk. (bár lehet úgy még profibb lett volna). Ilyen résekbe lett beépítve az ablak PUR habbal meg csavarokkal. Mivel a fal belső feléből még maradt 25 cm, így azt belülről EPS lapokkal egészítettük ki a belső falsíkig. Ez kapott 3 oldalról zöld kartont, alulról párkányt, majd hálós élvédőt belülről, és jöhetett rá a glett.

csaba123 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 24794

Sziasztok!

Árnyékolástechnikai kérdésem lenne.

Tavaly lettek új 3-rétegű ablakok beszerelve a lakásba, de az árnyékolás kérdése nem lett megoldva.

Nyáron viszont borzalmasan fel tud melegedni a lakás a napsütés által.

Alapvetően nem vagyunk redőny pártiak, de valamit szükséges felszerelni.

(Az erkély felől lévő ablakoknál (amelyek délután kapják a napsütést estig) a redőnygurtni számára lett beszerelve toktoldó, de nem biztos, hogy redőny lesz odaszerelve.)

Azt szeretném kérdezni, hogy mennyire jó a felmelegedés elleni védelem szempontjából a külső napháló/naproló? A kézi működtetésű amolyan "vastagabb" szúnyogháló féle.

Ahogy néztem eddig többféle létezik:

- Van a szúnyogháló szerű és fekete (mint ami a távolsági buszokon is van).

- De vannak vastagabb színes szövetek is.

- Meg persze megoldható ez redőnnyel is, de ezt nem erőltetnénk.

Tudtok gyakorlati tapasztalatot írni?

Valóban hatásosak a külső naprolók a felmelegedés ellen?

Köszönöm!

Csaba

kiss_atti Creative Commons License 2016.06.01 0 0 24793

Köszönjük, hogy megosztottad velünk.

Előzmény: SkyTherm (24790)
Sera26 Creative Commons License 2016.05.31 0 0 24792

Sziasztok!

 

 

Windoor Stúdió Nyílászáró Gyártó Kft-ről bármiféle vélemény, esetleg tapasztalat van?

Dolgozott valaki már az ablakaikkal? Mennyire ajánlott vagy kerülendő?

 

 

gabeeen Creative Commons License 2016.05.31 0 0 24791

Minőségben az Oknoplast nagyon jó. Úgy gondolom hogy ezt a megbízhatóságukkal nem rontják el, már csak azért sem mert csak úgy forgalmazhatsz Oknoplast ablakokat ha az üzleteden, autódon, reklámodon stb-n ezt feltünteted (legalábbis néhány évvel ezelőtt még ez így volt).

Ebből kifolyólag velük is azonosítják ha te rossz minőséget viszel, vagy késel sokat a határidővel...stb.

 

Veka profilból gyártanak ha jól tudom Roto NT vasalattal (de lehet hogy Macoval), korábban szállítottunk ablakokat Észak-Olaszországba ott a kereskedőknél ők voltak az "etalon minőségben".

 

Árban nagyon meglepődnék ha e mellé olcsók is lennének.

Én nagyjából ennyit tudok róluk.

Előzmény: SkyTherm (24788)
SkyTherm Creative Commons License 2016.05.31 0 0 24790

Értem mit akarsz mondani, bár elég hülye példát hoztál fel!

Ennyi erővel akkor Suzukit, Audi-t, meg Mercit kellene vásárolni mindenkinek, meg Samsung TV-t, és még folytathatnám.

 

Vagy egy és ugyanazon MAGYAR gyártmányú ablak, mondjuk egyik kereskedőnél 40.000Ft másiknál 45.000, akkor a 'másik' kereskedő is a mi zsebünkből veszi ki a pénzt.

 

Félre értés ne essék, toljuk a Magyar gazdaság szekerét, de sokszor pontosan erre apellálnak az itthoni cégek! Emelt áron kínálnak rengeteg terméket, és reklámozzák, hogy hazai, máris 10%-al drágább, mint ugyanazon termék külföldi kivitele.

 

Az ablak kérdést mindenki annyival lerendezi, hogy a lengyel ablak olcsó szar, és gagyi. De egy olyan terméket vagy gyártót sem írtok, amik esetleg érdemesek a vásárlásra. Nem mindenki kakilja a pénzt. Rengetek olyan ember van itthon, aki nem tudja megfizetni a minőségi ablakokat (alsó kategóriában sem), és inkább az olcsóság felé veszi az irányt. Legalább itt lehetne egy kis útmutatást adni nekik, illetve a kereskedőknek is, hogy milyen alternatívák lehetnek. Pl. hogy van egy olyan termék, ettől és ettől agyártótól, amit merünk ajánlani, és árban is mérsékeltebb a társainál, de minőségben még elfogadható szintet hoz. Na mindegy, a kereskedőknek is kicsit fel kellene nőni ehhez úgy látom. Én tudom, hogy mindenkinek azt kell eladni, amije van, és mindig az a legjobb, de lehetne kínálni más alternatívákat is. Itthon is temérdek szar gagyi gyártó van, rosszabbnál rosszabb termékekkel, és még árban sem versenyképesek, mégis megélnek! Személyesen is van tapasztalatom, nagy magyar gyártóval, akik régen szinte piacvezetők voltak, ma meg egy csavart sem vennék tőlük, annyira leadták, de a nevük viszi őket, és tolják kifelé a rosszabbnál rosszabb termékeket.

 

Na de nem szaporítom tovább a szót, ennyit szerettem volna reagálni.

 

 

Egyébként voltam ma az Oknoplast meeting-en, elég jó termékeik vannak, innovatívak, sok fejlesztésük van, bátran ajánlanám az ablakaikat, de mégis maradok az eddigi cégem termékeinél. Árban jobbak vagyunk, és itthon még mindig ez a legfontosabb...... sajnos.

Előzmény: ganser (24789)
ganser Creative Commons License 2016.05.31 0 0 24789

A "lengyel" termékek többsége gagyi és olcsó szar magyarul.

Persze van jó és kiváló minőségű,de az meg nem olcsóbb,sőt gyakran drágább mint a hazai.

Amikor lengyel ablakot veszel,akkor kiveszed egy magyar ember szájából a falatot,zsebéből a pénzt.

Lehet hogy pont attól,aki holnap (mondjuk)a feleségednél költötte volna el a fizetését.

Mondjam tovább?

Előzmény: SkyTherm (24788)
SkyTherm Creative Commons License 2016.05.30 0 0 24788

Persze! Jogos amit írsz.

 

De úgy  gondolom, ma már minden lehetőséget számba kell venni, és meg kell hallgatni.

Nem azt mondtam, hogy váltani szeretnék, de kíváncsi vagyok, és és ha egy elég jó lehetőség adódik, azt gondolom meg kell ragadni.

 

Persze, lehet nagy csalódás lesz az egész, de azért szeretném itt, fórumon is megkérdezni, hogy aki hallott vagy találkozott ezzel a gyártóval, az miket hallott róla, jót vagy akár rosszat. Én nemrég vagyok még a szakmában, 6 éve csupán, és eddig egyetlen gyártóval dolgoztam, viszont, ahogy a piacot most látom, lenne igény más termékekre is. Mivel én egy konkrét előadásra megyek, ahol csak a szépet és jót fogják mondani, így kellene az ellenpólus is tőletek. Mik a buktatók, milyen a minőség általánosságban, mennyire jó a garanciájuk, mennyire megbízhatóak? Minőségi gyártás van, vagy spórolós, lengyeles?

 

Vagy Lengyelről nem is akartok jót mondani?

 

Azért itt kérdem, mert itt olyan szakemberek kommentjeit olvasgattam eddig, akik nem ma kezdték, láttak már elég sok mindent, megvan a szakmai biztos alap és tapasztalat, és kívülről fújják a szakma minden egyes fontos pontját!

Előzmény: kiss_atti (24787)
kiss_atti Creative Commons License 2016.05.30 0 0 24787

Mindenki saját maga dönti el, mivel akar foglalkozni.

Mit vársz, mit mondjunk?

Én sosem foglalkoztam (és nem is fogok) lengyel ablakkal.

Tökmindegy, hogy jó, vagy nem jó, hogy olcsó, vagy drága.

Előzmény: SkyTherm (24786)
SkyTherm Creative Commons License 2016.05.30 0 0 24786

Kedves Fórumozók!

 

Tudtok ebben a kérdésben érdemben állást foglalni?

Előzmény: SkyTherm (24777)
P.Jutka Creative Commons License 2016.05.28 0 0 24785

Köszönöm, máris meggyőztél, és megmarad egy csomó pénzem. Elég akkor a 12 cm-es ugye? 

Előzmény: asdf_ (24784)
asdf_ Creative Commons License 2016.05.28 0 0 24784

Peneszesedes ket okbol alakul ki: ha tul magas a paratartalom a lakasban (a keletkezett -legzes, fozes, furdes, mosogatogep, szarogatas- para nem tud hova menni) ES emelle van olyan hideg felulet, aminek olyan alacsony a homerseklete, hogy azon a para le tud csapodni. Az elso ellen szelloztetessel lehet vedekezni (ez nemkivanatos nyeremeny az ablakcsere melle, egy regi, nem passzentos, plane redonyos faablakon keresztul ez a kiszellozes megoldott volt, de ment ki vele a meleg is 0/24-ben, pont ezert cserelsz ablakot, ezen kiszellozes utjat elzartad, ezert ezutan a paratartalom fuggvenyeben szelloztetni KELL), a masodik ellen pedig megfelelo hoszigetelessel lehet vedekezni, ha nincsenek hohidak (sarkok, athidalasok, szekreny mogott kornyeke), ha ott nem tud olyan alacsonyra esni a fal homerseklete, hogy azon a para kicsapodjek, ha a fal kvazi homogenen majdnem egyenletes homersekletu, akkor max kurva nagy szauna lesz a lakasban, de penesz nem.

A haz legcserejenek egyszamjegyu szazaleka zajlik a falakon keresztul, igy emiatt folosleges egy szatyor penzt a -meg nehezebb jo szakit talalni hozza- gyapotos szigetelesre kolteni.

De ez az egesz a (HŐ)Szigetelések topikba tartozik.

Előzmény: P.Jutka (24783)
P.Jutka Creative Commons License 2016.05.28 0 0 24783

Mint észre vetted - nem vagyok szőke - de nőből vagyok. Műszakilag semmit nem értek a dologhoz. Eddig fa nyilászárók voltak az épületen, azok műanyagra lettek cserélve és az új nyilászárók is azok lesznek. Sosem volt penészedés meg hasonlók. Attól félek, hogy most a sok müanyagtól bepenészedik a lakás - van olyan, hogy napokig nem vagyok itthon. Olvasatom szerint a kőzetgyapot átszellőzik és nem füllednek be a falak. Szerinted?

asdf_ Creative Commons License 2016.05.28 0 0 24782

A B30-ra miert akarsz gyapotot rakni? Folosleges penzkidobas. Grafitos hungarocellt neki.

Előzmény: P.Jutka (24781)
P.Jutka Creative Commons License 2016.05.28 0 0 24781

Még egy fontos dologban kérném a véleményeteket. A nyilászárók egy most ytonggal körbe épitett, felülről korábban teljesen fedett (a felső részen egy nyitott terasz van) helyre kerülnének. A ház többi része B30-as téglából épült vagy 50 éve. Szeretném körbe szigeteltetni 12 cm-es kőzetgyapottal, de szerintem az új részre szükségtelen ez a vastagság, ez műszakilag megoldható és kivitelezhető? Mi az optimális a szigetelés szempontjából, hogy legyenek beépítve a nyilászárók - falsikra stb-re gondolok. Ha tudtok tanácsot adni azt nagyon megköszönném.

P.Jutka Creative Commons License 2016.05.28 0 0 24780

Kedves Fórumozók!

 

Ha jól gondolom sok hozzáértő irja meg véleményét illetve segit eligazodni egy laikusnak. A véleményeteket szeretném kérni, nyilászáró vásárlás előtt állok (új beépitésűek ). Több árajánlatot is kértem  a Kömmerling 88+, vagy a Gealan S9000 mellett szeretnék dönteni. Az ár igen húzos 2 db fix ablak, 1 db kétszárnyú ablak, 2 db teraszajtó, 1 db bejárati ajtó. Szinte mindegyik árajánlat 750e Ft -nál kezdődik beépitéssel együtt, a legdrágább 1 M Ft fölé is ment. A munkadíjban elég nagy a szórás 70-150e Ft a nagyságrend. Nem tudok még dönteni, hogy melyik típus lenne igazán jó ár/érték arányban. Kérlek benneteket, ha van tapasztalatok, véleményetek akkor irjátok meg. Előre is köszi - már nagyon szorit az idő, ja és ezután jön még a homlokzati hőszigetelés, ha tudtok jó szakit az nagyon érdekelne, de én kőzetgyapottal szeretném.

 

Üdv. P.Jutka

ganser Creative Commons License 2016.05.27 0 0 24779

Elmondanád nekem mi a gond?

Lehet hogy tudnék segíteni.

Előzmény: Kisfiatal (24773)
ganser Creative Commons License 2016.05.27 0 0 24778

T.szabolacko!

Én nem vagyok eladó,ilyet soha sehol nem mondtam.

Inkább műszaki beállítottságú szakinak(?) tartom magam.

Az igazság meg igazság,a hazugság meg hazugság-megfogalmazástól függetlenül.

Szintén nagypapától idézve: a hiába teszed befőttes üvegbe a lekvárok közé a spájzba,a kutyagumi attól még nem lesz baracklekvár!

 

Előzmény: szabolacko (24761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!