Keresés

Részletes keresés

twk004 Creative Commons License 2009.04.11 0 0 799
Üdv mindenkinek!

Ugyan nem GS 500, de talán hasznos lehet valamelyikőtöknek:

Mint lentebb említettem még korábban, a kis GN 125-ösöm igen halovány teljesítményeket produkált. Még kértem is itt tanácsokat, hogy mi a fenét lehet kezdeni ezzel. Gyakorlatilag a csepeli Kvassay út 3 km-e kellett ahhoz, hogy 70-es tempóra felgyorsuljon utazó 50-ről. Na, tegnap megtörtént a megbontás az Egressy úti melóhelyemen. Már az gyanús volt, hogy leállításokkor egyet még visszalőtt a kipufogóba. Azt hittük, hogy gyújtás-gond. Megnéztük, jó helyen volt. Majd gyertya ki, kompressziómérés. Kompresszió jó, de miért csontfehér a gyertya? Őzbarnának kéne a tankönyvek szerint lennie ... Porlasztó szét: a membránon 3-4 gombostűfejnyi kis lyuk ... Falsot szívott a nyomorult, ezért nem ment, majd mikor ráhúztam a csutkagázt, még több levegőt kapott, és mégúgyse ment. Szerelő cimborám hitetlenkedett, hogy mivel ment ez a motor, merthogy benzinnel nem, az biztos! Jövő péntekre megvan az új membrán (meg kellett rendelni), és remélem, hogy erőre kap a kis paripa. Legalább már tudom, hogy addig miért ne húzzam neki, mert úgysem fog jobban menni ...

twk004
Fischi Creative Commons License 2009.04.11 0 0 798
Annyira nem volt könnyű főleg olyan melóhelyen mint régen, gyönyörűséges Elektropont, kerestünk havi 60- at ebből befizettem a csekket, maradt gy hónapra 5 ezer ft..
Még jó hogy itthon lakok (sajna) még szülőkkel, és nem kellett kaját rezsit fizetnem. Utána volt egy taka, ami miatt két és fél hónapot vlt abban az évben a motor a szervízben.
Nem sok pénzem van mocizni, szal én büszke vok erre a 24 ezerre is!!! :)
Előzmény: CsA (793)
Fischi Creative Commons License 2009.04.11 0 0 797
Hű, milyen otó az, és mi a baja??
Előzmény: CsA (793)
Fischi Creative Commons License 2009.04.11 0 0 796
Jól van már, a franc s tudja ezt a sok kódot megjegyezni.. :))
A lényeg benne volt, csak más sorrendben.
Előzmény: kk9vpt (791)
kk9vpt Creative Commons License 2009.04.11 0 0 795
Légszi képeket meg leírást!!!!!!! Mennyibe került az egész móka?
Előzmény: shake_ (794)
shake_ Creative Commons License 2009.04.11 0 0 794
Kopé avagy Sün barátommal tartottunk egy hirtelenfelindulásból elkövetett gs500 barkácsolást és a topicban tárgyalt fokozatkijelző elkészült és beépítésre került.

Nagyon karaj lett, de legalábbis nekem tecc.

Kicsit parás volt a kábelezés mert UTP kábellel oldottuk meg a kijelző és a dióda tömb között, és ezt nem mertem a hengerfej felett közvetlen vinni. Végül találtam egy merevítőt ami jól eltartja a hegnerfejtől, de a tank sem passzirozza szét.

Üdv
Shake
CsA Creative Commons License 2009.04.10 0 0 793
Ja, 1202 km-el tért téli álomra a gép. OK ez nem sok, de a Tied ha jól emlékszem már 4. éves, így könnyű begyűjteni 24ekm-t... :-))) Még utolérhetlek, csak autóról motorra kell kell váltanom amikor dolgozok... :-) Az OFF autómban 2 hónapos korában 12200 km volt, de sajnos 2 hete ugyanannyi van benne, azóta áll a helyi VW szervizben... :-(
Előzmény: Fischi (789)
CsA Creative Commons License 2009.04.10 0 0 792

Háát, az ez évi első gurulás után nagyon megfogalmazódott bennem, hogy chopperre kellene átnyergelni, bár nekem igazából a normál utcai motorkerékpár a szimpatikus, ahová eddig a GS 500-at (és az ER-5-öt) gondoltam. De rohadt fárasztó volt az első 50 km. A tegnapi meg a mai gurulás már kevésbé fárasztott... Lehet hozzá tudok szokni...? :-)))

Ja, öregszem. Jövőre itt a 4. X... :-( Ez van, de ezzel így vannak még sokan mások is... :-)

Előzmény: Fischi (788)
kk9vpt Creative Commons License 2009.04.10 0 0 791

Ezt elbaltáztad kolléga... KK9VPT a becses nevem :) Ez volt a Neptun kódom annó a suliban. De szólíts bátran JégEmbernek, akárcsak MSN-en:)

 

Amúgy HIFLOFILTRO (vagy mi) légszűrőt vettem, azt ajánlották a SportMotor GS fórumon. De ez sem "hűdeolcsó". 3xxx Ft.

CsA Creative Commons License 2009.04.10 0 0 790
Belehúztam, és már 1350 km van benne... :-)))))
Előzmény: Imre74 (787)
Fischi Creative Commons License 2009.04.10 0 0 789
Édes jézus! :) Még be sem járattad a gépet, vagy csak én látok ezer pár km- et azon a képen?? Én meg lassan a 24 ezresre kell vigyem a vasat, hát nem várom, nem lesz túl kevés lé- ha csak belegondolok ez eredeti 7- 8 ezres légszűrőbe..
Valaki próbálta már ezt a magyar utángyártott szűrőt- nem jut eszembe a neve.. asszem kkpvt9 vett ilyet bele, meg is keresem.. :DDD
Előzmény: CsA (781)
Fischi Creative Commons License 2009.04.10 0 0 788
Tisztelettel megjegyzem hogy öregszel CsA kolléga! :)
Lassan kezdheted nézegetni a csoppereket, úgyis az lesz a Gs- ből ha így haladsz! :DDD
Nekem átlag 100- 200 km közt szokott lenni az egysegg távom, de a kétszáz után már majdnem úgy is maradok, és abban benne van az, hogy a lámpánál, ha városba érek akkor nyújtózok egy nagyobbat, vag egy 5 perces lazítás.
Kisújra tavaly egyszuszra lementem így. Kira volt! :) Bár lehet az Er5 kényelmesebb mint a suzi?? Nem hinném...
Előzmény: CsA (779)
Imre74 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 787

Üdv Mindenkinek!

 

CsA! Széthajtod azt a motort! Máris túl vagy 1200 km.-en? Nem túl sok ez? :))))

 

Üdv! Imi

Előzmény: CsA (781)
CsA Creative Commons License 2009.04.10 0 0 786

Én ha kimegyek motorozni, akkor 30-60 km az amit összesen megyek (egy motorral, de általában mindkettőt előveszem, amelyik le van vizsgáztatva). Ebéd helyett most is mentem, az OFF Pannóniával 30 km-t, rögtön utána pedig a GS-el 60 km-t, így a mai dózis 90 km lett... :-)    eddig... :-)))))

A csomagtartó gyári, 20eFt körül volt az ára, a motorral együtt rendeltem meg a szalonban, ahol vettem (azóta már bezárt a kereskedés...). Akinek van lakatos ismerőse, ennyiből csináltathat egy nagyobbat, ami használható is, és még egy krómozás is belefér az árba. Ez a gyári elég kicsi, igazából egy platni nélkül rögzülő hátsó doboz felrakásához elég max. A festése pedig a gumipókos rögzítésnél szépen karmolódik, vagyis nem túl tartós... :-(

Csatolok két OFF képet a "megfelelő méretű" csomagtartóról, a mai motorozáson készült. A motor előző tulajdonosa csinálta(tta) betonvasból, ezen hordta a tápot meg a gázpalackot... :-)))

Előzmény: Törölt nick (784)
kk9vpt Creative Commons License 2009.04.10 0 0 785
Mondjuk az a bovdenes fordulatszámmérő egy elég "gáz" megoldás...
Előzmény: shake_ (783)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.10 0 0 784

Én, ha motorozom, akkor kb. 50 km-enként állok meg egy-egy cigire. Ennyi idő alatt nem szokott elfáradni, de ilyen bizsergésfélét azt érzek. A magasítás szerintem jó ötlet, csak ne túl nagyot, nehogy a bowdenek és a kábelek rövidnek bizonyuljanak. Nekem az ülés lehetne lejjebb, de nem vészes (177 cm vagyok).

A hátsó csomagtartó konzolod valami gyári vagy házi gyártmány. Tetszik benne, hogy nincs magasan.

Előzmény: CsA (779)
shake_ Creative Commons License 2009.04.10 0 0 783
Most hogy mondod, tényleg. A Spanyolnak más formájú ülése van.
És nem bowdenes a fordszámmérője sem. És mintha a tank formája is más lenne...legalábbis az enyémhez képest.
Előzmény: kk9vpt (782)
kk9vpt Creative Commons License 2009.04.10 0 0 782
Én most fejeztem be egy Honda CB400 "gyűrését" a motoros iskolában. Az én 170 centimnek a GS (otthon ez van) sokkal kényelmesebb, mint a CB. A régifajta GS ülés a "banán" formájával pedig kifejezetten jó.
CsA Creative Commons License 2009.04.09 0 0 781

Hát, 160 cm esetén még jobban feküdni kell rajta, hogy elérd a kormányt... Én 180 cm vagyok. Lehet az a baj, hogy keveset megyek vele - ahogy a kép is mutatja - meg használom a Pannóniát is, ami majdnem chopper ehhez képest...

 

Előzmény: shake_ (780)
shake_ Creative Commons License 2009.04.09 0 0 780
Ma igen sokat csücsültem a nyeregben és a csuklómnak köszöni szépen semmi baja. Tegyük hozzá hogy az én 160as mélységemhez ez egy tök tuti motor.

Más kérdés:

Szeretnék felrakni a két oldalsó krauzer mellé egy vízszintes dobozt is mert a hátizsák elég nyűgös nekem.
Hol és mit érdemes venni? A lényeg hogy lehetőleg ne kelljen farigcsálni a tartókonzolt..a motort meg pláne ne.

köszi a segítséget.
Üdv
Shake
Előzmény: CsA (779)
CsA Creative Commons License 2009.04.09 0 0 779

Sziasztok!

Nektek nem kényelmetlen a GS 500? Nekem meglehetősen elfárad a csuklóm. Nagyon gondolkozok egy kormánymagasító adapteren, vagy egy másik kormányon... A lábtartó is lehetne előrébb és lentebb... Nagyon szeretem ezt a motort, de a kormány és a lábtartó helyzete lehetne "túrásabb"... :-(

Üdv:

CsA

Ui.: A mai guruláson csináltam egy új képet... :-)

 

Coop Creative Commons License 2009.04.06 0 0 778

Nekem ilyen van fent, ezzel vettem a gépet. Szívesen vennék rá egy nagyobbat, mivel ennek csak esztétikai haszna van szinte.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (776)
Fischi Creative Commons License 2009.04.06 0 0 777
Na ugyééé! :)))
Vedd csak meg a kis puigot- ennyi motoros nem tévedhet!!!!! :)))
Előzmény: Törölt nick (776)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.06 0 0 776

Eldöntöttem, kell a plexi. Tegnap voltam Ausztriában motorozni bő 300 km-t. Hát mit ne mondjak, elég kényelmetlen volt 100 km után a szél a fejemen. Próbálgattam odarakni valami műanyag lapot teszt gyanánt. Úgy vettem észre, hogy elég lenne valami kicsi terelés is ahhoz, hogy komfortosabb legyen az utazás.

Más. Autópálya matrica vásárlás motorkerékpárra Magyarországon=katasztrófa! Még azt sem tudták a kutakon, hogy létezik ilyesmi. Mindenhol az autóra valót akarták odaadni, hiába mondtam, hogy nem tudom kiragasztani, ráadásul még kétszer annyiba is kerül.

shake_ Creative Commons License 2009.04.03 0 0 775
de az E volt :D asszem.
shake_ Creative Commons License 2009.04.03 0 0 774
Én a héten futottam össze egyel, a szentendrei úton beflé kb békás magasságában.

Üdv
Shake
klemi1981 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 773
Sziasztok!

Tegnap du. 5 utan kicsivel jart valaki Jaszai Mari térnél? Fehér gyönyörű F-es GS500as volt mellettem a piros lámpánál. A rendszámát is tudom nyilván, de nem akartam közölni itt:) Én feketevel ugyanilyen típussal csak idomok nélkül voltam...

Nos? Vajon megtalálom itt a tulajt?:)


Üdv, Klemi
kk9vpt Creative Commons License 2009.03.29 0 0 772
Eladtam.
kk9vpt Creative Commons License 2009.03.28 0 0 771
Sziasztok!

Itt van az eladó légszűrőm és légszűrőtisztítóm:
http://jegember.uw.hu/kn/kn1.jpg
http://jegember.uw.hu/kn/kn2.jpg
http://jegember.uw.hu/kn/kn3.jpg
http://jegember.uw.hu/kn/kn4.jpg

Megnéztem. 70$ körül van az új ára egy ilyennek és 30-40$ körül megy használtan. Itthon 17000 Ft-ért találtam meg, ami nagyjából stimmel a 70$-hoz (15000Ft).
A spray-es légszűrőolajok ilyen 2-3000Ft-ért mennek. Nyilván ezt is olcsóbban adnám, főleg, hogy érzésre kb. a fele hiányzik már.
Tehát ez a kiindulás. Rugalmas vagyok az árképzésben.
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.28 0 0 770

Hát most már tényleg nem tudom:-( Nekem csak arra kellene ez a plexi, hogy a sisakom alá ne keveredjen a szél. Felnyitható az eleje, ezért elég nagy hely van az állam és a sisak között. Ennek a Puig plexinek meg elég jó az ára.

Mindegy, most akksit vettem, úgyhogy ez most egy kicsit várat magára.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!