Keresés

Részletes keresés

balab Creative Commons License 2016.07.04 0 0 30091

Igen, a 100*100 méter tényleg nagyon kicsinek tűnik, még akkor is, ha 10 bungi van rajta. Pedig nagyon-nagyon tetszett. Beszámolót, ígérem írni fogok, de lehet addig még lesznek kérdéseim :)

Előzmény: klindu (30090)
klindu Creative Commons License 2016.07.04 0 0 30090

A TheluVeligaat mi is nézegettük, hiper-szuper bungik, designes bútorok a bárban, (Veligandun a Thundi bar is szuper)  de tul kicsi a sziget.

Veligandu is a kisebbek közé tartozik, de azert ott lehet egy félórát sétálni mire körbe érsz.

A képeken alig(7-8) pálmafát látni és a homokpad is szebb ,hosszabb Veligandun, ami az egyik legfontosabb szempont volt nálunk és a nyitott fürdő behajló pálmával

Remélem nem csalódtok - várom a beszámolót , vajon nem vagyok-e elfogult?

 

Előzmény: balab (30088)
andi265 Creative Commons License 2016.07.04 -2 0 30089

Szia SHDora,

 

A leírtak szerint én Vilamndhooban, Komandooban és Filitheyoban gondolkoznék.

Ezekben a szuper reef közös. Árban Fili a legbarátságosabb.

Kérdezed, hogy milyen ha nem szép a part?

Szerintem olyan, hogy a legnagyobb részén szinte nincs is.

Egy szép parttal rendelkező szigeten a pálmafák közül kijőve még van egy szép széles, fehér homokos sáv, mielőtt a vízbe érnél. Na ez pl. Vilamendhoon csak a sziget 1/3án van kb. ezért a sziget széles, szellős jellege nekem nem volt meg.  Sok az árnyék, valami hiányérzetem volt végig pl. Kureduval összehasonlítva.

A szép részen egyszerre elég "sok" ember gyűlik össze, "strandos" jellege lesz. Esküvők is ott vannak.  (persze ezt nagyon relatívan értve!! )

A többi részen nagyon dolgozik az erózió, ezért sok helyen zsákok, betonelemek, partra mosott fák, egyebek vannak...

Nem szép.

 

 

Sajnos én búvárkodás terén nem tudok véleményt mondani, mert nem vagyok búvár, de ezeken a szigeteket búvár szempontból kedvelik nagyon. Árban Komandoo a legdrágább, de pazar minden szempontból, még hullámtörővel is!!!

 

Kellemes tervezgetést :)

 

Üdv,

Andi

 

Előzmény: SHDora (30051)
balab Creative Commons License 2016.07.03 0 0 30088

Köszönöm a választ :) Ha eszembe jut még valami, biztosan foglak keresni. Átolvastam több száz, hozzászólást, talán-talán azt mondhatom, hogy felkészülten vehetjük be a Maldív szigeteket, köszi mindenkinek aki eddig megosztotta a tapasztalatait. Sokat utazunk, de ezek mindegyike elég aktívra sikeredik, most pár hónapja kezdtem mondogatni, hogy szeretnék egyszer az életben (tudom, tudom, úgyis visszavágyunk visszamegyünk) egy olyan utat, hogy pont semmit tegyek a tengerparton egy pohár koktéllal a kezemben. Azt hiszem jó helyre tévedünk ehhez. Igazság szerint egy másik komoly versenytárs volt, a Drift Thelu Veliga Retreat, de arról elég sok egymásnak ellentmondó véleményt olvastam (pl. hogy az építési szemetet még nem sikerült teljesen összeszedni, fél wc kagylót láttak a reefen stb), ráadásul drágább is valamivel. Majd legközelebb :) Valaki láttam augusztusban készül, hátha ír egy jó kis beszámolót róla.

Előzmény: klindu (30087)
klindu Creative Commons License 2016.07.03 0 0 30087

Végre valaki Veligandura!

Én mindenképpen a nyugati oldalt választanám, ha mégegyszer mennénk.

A keleti oldalon a part nem olyan szép: keskenyebb a homokos sáv, végig hullámtörő van habár ez nem zavaró

a nyugati oldal szebb: széles, homokos part,itt úszkálnak a bungik előtt a kis cápák,sznorizni is itt lehet jol

mi a 179-esben voltunk 

180-tól 175-ig egyáltalán nem lógnak be a vizivillák, a hidroplánok sem zavartak, sőt élmény volt figyelni , de kb.napi 2-3-at sikerült látni.

Kérdezz bátran, ha tudok örömmel segitek.

 

 

Előzmény: balab (30085)
juppy Creative Commons License 2016.07.03 0 0 30086

Szia!

Azt megkérdezhetem, hogy Meeru-hoz képest a szállás és az ellátás milyen? 

Előre is köszi a választ!

Jó pihenést, üdv: O

Előzmény: Tengo21 (30082)
balab Creative Commons License 2016.07.03 0 0 30085

Szia Klindu, segítségedet kérem, mint szakavatott Veligandu szakértőtől. Decemberben készülünk erre a szigetre, egy jacuzzis beach villára esett a választásunk. Ahogy látjuk a térképen, ebből 12 db van a keleti oldal északi részén és 5 darab a nyugati oldal közepe táján. Nekem a sunset oldal lenne a szimpatikusabb, de férjem szerint a Water villák "belógnak" a látképbe, valamint ott van a hidroplán móló is. Írd meg kérlek, hogy melyik oldalon milyen a part, melyiket gondolod Te jobbnak és miért. Előre is köszönöm. B.

Előzmény: klindu (29780)
cuki66 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 30084

Szia! Köszi szépen az infót! :-)

Előzmény: Tengo21 (30083)
Tengo21 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 30083

Nincs nagy valasztek 7 nap 16 usd 14 nap 32 usd. Mindketto 1 gb. Aktivaltasd aboltban.

Előzmény: cuki66 (30072)
Tengo21 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 30082

Biyadhoo. Innen irok. Voltam Meerun is, egy klasszis kulonbseg. Sot tulajdonkepen sehol nem lattam meg ilyen jo  house reefet. Ma delelott teknossel usztunk, es lattunk egy barrakudat is. A capak is meretesebbek mint Meerun. Egyedul a raja felhozatal gyengebb. Indulok is :)))

Előzmény: SHDora (30051)
cuki66 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 30081

Hát, nekünk ez a nem fullos sziget is eléggé drága. Legalább a közös helyiségekben lehetne ingyen wifi, hogy néha a gyerekekkel tudnánk értekezni!

Előzmény: klindu (30080)
klindu Creative Commons License 2016.06.30 0 0 30080

Veligandun is ingyenes a wifi , igaz a sziget elég drága ( elvárható az igyenesség )

a teraszunkról élőben közvetitettük haza a hidroplánok landolását viberen

cuki66 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 30079

Igen, pont ez a lényeg! :-(

Előzmény: martini07 (30078)
martini07 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 30078

Itt nem a fejlodesen van a hangsuly, hanem azon hogy ebbol is jo kis bevetelt lehet csinalni. :) Valamelyik sziget 'kedveskedik' az oda utazoknak, valamelyik pedig mindenbol hasznot szeretne csinalni. Mondjuk legutobb januarban Angagan mi kertunk a szobaba netet (nem azert mert fuggok lennek, de azert jo ha van...) fizetos volt, es napokig nem is mukodott...

 

Udv: M.

Előzmény: Tojglius (30076)
cuki66 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 30077

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Én nagyon jól bírom wifi és facebook nélkül, a férjem viszont eléggé függő! Nem is baj, hogy csak fizetős lesz, így nem esik abba a hibába, hogy az élmények helyett bámulja a közösségi oldalt. Szerintem a közös helyiségekben sem lesz! :-) Csak tudni szerettem volna, hogy ha mindenáron akar venni kártyát, mennyi az annyi? Egyébként barátainknak Törökországban az 5 csillagos hotelben is fizetős volt! Pedig ott extraluxus van!

Előzmény: Tojglius (30076)
Tojglius Creative Commons License 2016.06.30 0 0 30076

én is abból indultam ki, hogy nagyon régen voltunk (amikor még "nagy szó" volt, hogy wifi van valahol) és azóta csak fejlődött annyit a világ Maldívon is, hogy általános legyen a freewifi... de ezek szerint nem...

 

de én továbbra is tartom, hogy - hacsak valamiért nem életbevágó a net akkor - jobb ha nincs... :D :D

Előzmény: moonwalkr (30075)
moonwalkr Creative Commons License 2016.06.30 0 0 30075

Illetve ezt még azzal egészíteném ki, hogy, nemhogy csak a recepción és a bárban van wifi, hanem van olyan sziget, amelyen még ezeken a központi helyeken is csak fizetős wifi van (igaz, utoljára 4 éve voltunk ilyen helyen, azóta változhatott, idén viszont Meedhupparun tényleg csak a bárban és a recepción volt wifi.

Előzmény: martini07 (30074)
martini07 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 30074

Eleg sok szigeten csak a recepcion vagy a barokban van csak wifi, a szobaban fizetni kell erte.

 

Udv: M.

Előzmény: Tojglius (30073)
Tojglius Creative Commons License 2016.06.30 0 1 30073

fizetős wifi?... nehéz elképzelni... (nem cáfolni akarom, csak furcsállom, mert már egy alap panzióban is ingyé adják a világon szinte mindehol...)

 

amúgy inkább azon gondolkozzatok el, hogy kell-e egyáltalán valamire, létszükséglet-e, hogy legyen net a telóhoz, laptophoz... pár sms miatt tökfelesleges...

 

 

nekünk anno nagyon nem hiányzott a net, mert a világtól elzárt érzéshez az is kellett és jót tett nekünk is, hogy nem neteztünk, nem olvastunk híreket stbstb, küldtünk 1-1 sms-t a szülőknek, hogy megérkeztünk, oszt kikapcs, naponta egyszer este ránéztünk, hogy jött-e sms + tévét se kapcsoltuk be, ha mégis akkorsem hírekre...  (ok, amikor már voltak gyerekek és máshol voltunk, de nélkülük, ott egyszer skypoltunk velük, ahhoz jó volt a freewifi, de belegondolva anélkül is simán el lehetett volna lenni)

Előzmény: cuki66 (30072)
cuki66 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 30072

Sziasztok!  Jövő év márciusában utazunk Maldívra, 10 éjszakára. A hotelben csak fizetős wifi lenne, gondolom az is arany áron. Maleban lesz-e időnk venni netkártyát a speedboat-indulásáig szerintetek? Illetve ha veszünk, milyet érdemes? Mennyibe kerül kb? Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :-) Már "csak" 9 hónap! :-)

Magic11 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 30071

Az igen lenne !

 

Előzmény: Maldív2016 (30061)
Magic11 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 30070

Szia Bandos !

 

Cet cápás kirándulást se hagyd ki. Nekem tavaly nagyon bejött, és szerencsém is volt találkozni vele.

További jó pihenést !

 

Magic

Előzmény: Bandos (30066)
Magic11 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 30069

Természetesen lesz beszámoló. Én nem hiányolom a vizi villákat, engem nem vonzottak soha.

 

Magic

Előzmény: martini07 (30068)
martini07 Creative Commons License 2016.06.29 0 1 30068

Szia Magic11!

 

Igen par napot egy idoben leszunk ott. En is teljesen pozitivan allok az idojarashoz, rendben lesz.

Ez meg nagyon uj sziget, mar en is talalkoztam vele, biztosan szuper lesz. :) Remelem lesz beszamolo rola. Talan csak a vizi villak keltenek nemi hianyerzetet.

 

Udv: M.

Előzmény: Magic11 (30060)
b1975 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 30067

Mi szintén októberben megyünk isztambuli átszállással 2 gyerekkel....bízom benne, hogy nem lesz semmi probléma, bár már voltak olyan tanácsok, hogy válasszunk más légitársaságot....

Előzmény: Zoom (30063)
Bandos Creative Commons License 2016.06.29 0 0 30066

Szia Magic!

 

Az idő továbbra is szuper, süt a nap, némi fátyolfelhő, és mérsékelt szellő.

A sznori kirándulás is nagyon klassz volt, egy lakatlan szigethez vittek, ahol szinte teljesen érintetlen a reef.

A szállással is nagy szerencsénk van, megkaptuk a szigeten található 3 db kétszintes villa egyikét. Tágas és kényelmes, csak a nyitott fűrdőszoba hiányzik kicsit.

Nektek jó készülődést!

 

Mindenki maldívra, aki teheti!

 

Bandos

Előzmény: Magic11 (30050)
ani101 Creative Commons License 2016.06.29 0 1 30065

Igen, mi októberben megyünk, Isztambuli átszállással. Remélem nem lesz gond. Volt repjegy Dubai átszállással is, csak ott a visszafelé transzfer idő 7 óra lett volna. Egyébként aki aggódik, az jobb ha otthon marad... A Maldívon is a muszlim a fő vallás, ott is történhet bármi...

Előzmény: Zoom (30063)
ISIS/002 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 30064

OF:

 

Én is kb. 20-25 merüléssel kerültem áramlatos merülésbe, igaz nem a Maldivo-n, hanem Indonéziában. Mit mondjak, nem volt a kedvencem, de amíg valóban csak felfekszel a vízre és mozizól, addig tényleg király .

Arról nem is beszélve, hogy a dekóidőt egy sziklába kapaszkodva kellett megoldanunk, konkrétan lebegtünk a vízben mint egy zászló, melyet lenget a szél ezerrel.

Szóval annyira nem gáz az áramlatos merülés, főleg, ha az ember ilyen helyen merülhet, mint pl. Maldív, ahol nagy valószínűséggel olyasmit fog látni, amit a Vörösö-n nem. 

 

ON:

Előzmény: ani101 (30062)
Zoom Creative Commons License 2016.06.29 0 0 30063

Tervezi valaki az utazását isztambuli átszállással?

 

Mert ma terrorista robbantás történt a nemzetközi repülőterén.

 

ani101 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 30062

Nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz élményed volt, pedig az áramlásos merülések nagyon jók szoktak lenni... :-(.  Ami fontos, hogy a lebegést jól kell beállítani, mert a sodrás mindenkit ugyanúgy visz, nem is lehet nagyon elszakadni a többiektől. Nem lehet, hogy inkább csak nagyon erős volt a szél és nagy volt a hullámzás a felszínen amikor megkezdtétek a merülést és esetleg már előre megijedtél az egésztől?

( bocsánat, ez itt off, be is fejezem! )

Előzmény: SHDora (30054)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!