Keresés

Részletes keresés

Mamakedvence Creative Commons License 2004.10.04 0 0 259
köszi szépen :) akkor nekilátok...
Előzmény: minimal (257)
minimal Creative Commons License 2004.10.04 0 0 258

Nem, az eléggé macerás, és szabadidőmben nem szívesen ülök a gép előtt. Azonban rendszeresen feltöltök id képeket, így a lényegről nem maradtok le!

 

Viszont miért Cooks-ra mentek vissza? Nem mintha nem lenne álomszép, de hát ott van egy csomó más, egyelőre felfedezetlen ország! Ezért vágyom Fiji-re, Vanuatura, Szamoába...

Előzmény: BOLOND (256)
minimal Creative Commons License 2004.10.04 0 0 257

Szerintem vedd meg a Lonely Planet South Pacific c. könyvét, benne van az összes térségbeli ország elég részletesen, így tudsz a legjobban választani. Amúgy már a lonelyplanet.com-on is rengeteg infó van! 

 

A látottak alapján abszolút nem véletlen, hogy ezeket az országokat ilyen legenda övezi... szóval inkább ide mint a Maldív "all inclusive" szigetekre... :o)

Előzmény: Mamakedvence (253)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.04 0 0 256

Minimal, nem tetted fel a kepeidet valahova? Nagyon be vagyok gerjedve, ma neztuk meg a tavalyi videot a Cook Sz.-rol, csak a penz meg az ido hianya tartott vissza hogy ne szaladjak ki a repterre:))

Ha az Isten is ugy akarja talan jovo kora tavasszal megnezzuk Manihiki-t, Rakahangat, vagy talan Penrhyn-t az Eszaki Csoportbol. 

Addig meg huzzuk az igat.

Előzmény: minimal (252)
Mamakedvence Creative Commons License 2004.10.03 0 0 255
gondolom drágább....akkor nem kell vízum kösz
Előzmény: Briko (254)
Briko Creative Commons License 2004.10.03 0 0 254

Nem, mehetsz pl. Frankfurt-Szingapúr-Auckland-végcél útvonalon is.

 

Brikó

Előzmény: Mamakedvence (253)
Mamakedvence Creative Commons License 2004.10.02 0 0 253
Sziasztok, örülök hogy ráakadtam erre a topikra. Sógornömék most jöttek vissza a Maldív-szigetekről és hát umm....igen :) nagyon szép volt a képek és video alapján. én is el szteretném vinni a feleségem egy útra. eddig a karib térségben gondolkodtam de hogy csúnya szóval éljek egyfajta "tömegtúristaparadicsom"-nak tűnt, mondjuk Martinique nem tudomhova tartozna ami tetszik. :) szal rábukkantam Franc. Polinéziára és a Cook-szigetekre és hát...whoa kész vagyok teljesen :) szal lehet volt róla szó meg kissé beleolvastam a topikba és nem bukkantam eddig rá.... 1, kell vízum? pl USA-n keresztül megy csak oda gép? 2, a másik FP v C-sz? csak egy választ kérnék :) köszi M.
minimal Creative Commons License 2004.10.01 0 0 252

Raiatea/Tahaa lagúna - Francia Polinézia

 

 

minimal Creative Commons License 2004.10.01 0 0 251

Huahine - Francia Polinézia

 

 

 

 

minimal Creative Commons License 2004.10.01 0 0 250

 

Rarotonga hegyvidék

 

 

minimal Creative Commons License 2004.10.01 0 0 249

Én is összetöröm a sajátomat! :o)

Előzmény: világutazó (248)
világutazó Creative Commons License 2004.10.01 0 0 248

Minimal!

Összetöröd a szívem ezekkel a képekkel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

De nagyon jó őket látni... :o)

Előzmény: minimal (247)
minimal Creative Commons License 2004.10.01 0 0 247

És megint Aitutaki lagúna

 

 

 

 

 

 

minimal Creative Commons License 2004.10.01 0 0 246

Aitutaki naplemente és éjszaka... :o)

 

 

 

 

minimal Creative Commons License 2004.10.01 0 0 245

Aitutaki legmagasabb pontjáról...

 

... a lagúna felé fotózva

 

... az óceán felé fotózva

minimal Creative Commons License 2004.10.01 0 0 244

 

 

Manuae (lakatlan), Cook Szigetek

minimal Creative Commons License 2004.10.01 0 0 243
A lilaruhás női forma virágokat osztogat! :o)
Előzmény: minimal (242)
minimal Creative Commons License 2004.10.01 0 0 242

 

reptér - Faa'a

minimal Creative Commons License 2004.10.01 0 0 241

Ok, ma felhajítok egy párat, aztán mindig lesz egy kis "update". Szerencsére van miből! :o)

Előzmény: BOLOND (240)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.01 0 0 240

Bolond kerdes:)! Persze hogy van erdeklodes a kepekre. Nekem nem volt szerencsem a 450 kephez, pedig en is szivesen nyaladznak rajtuk egy kicsit.

Előzmény: minimal (239)
minimal Creative Commons License 2004.09.30 0 0 239

Ne fényezzél, mert zavarba jövök! :o)

 

Ha akad még érdeklődő, akkor szívesen felteszek még képeket!

Előzmény: R-U-D (238)
R-U-D Creative Commons License 2004.09.28 0 0 238

Sziasztok!

 

Én azon kevés szerencsés közé sorolhatom magam, aki láthatta Minimal 450 db-os digitális fotóalbumát és meghallahatttam sztoriát, ami hát eszméletlen volt.

 

Ezúton szólítom fel minimalt, hogy tegye közzé a képeit (legalább az atollokról) és videóit!!!! a cápákról mert hangulatot adhat a laikus utazónak távoli hihetetlen élményekről.

minimal Creative Commons License 2004.09.24 0 0 237

Bora Bora

 

 

 

 

Az alsó a citromcápa.

minimal Creative Commons License 2004.09.24 0 0 236
Nem, szerintem kb. 1,5 m, de ez a kisebbik volt. Remélem kapok még képet a nagyobbikról (Citromcápa - 3m)! :o)
Előzmény: R-U-D (235)
R-U-D Creative Commons License 2004.09.23 0 0 235

mekkora volt a cápa? 2m?

 

Előzmény: R-U-D (234)
R-U-D Creative Commons License 2004.09.23 0 0 234
................... (bazeg!)
Előzmény: minimal (233)
minimal Creative Commons License 2004.09.23 0 0 233

Bora Bora

 

 

 

minimal Creative Commons License 2004.09.21 0 0 232

Igaz, kellett volna egy jobb képet csinálnom a Tumunu-ról, hogy benne legyen a lényeg! :o)

Egy angol figura elég csúnyán elázott, egész este hülyeségeket beszélt! :oD

 

Sajnos nekem nem sikerült lefotózni a madarat, úgyhogy jó látni a Te képeidet!

 

Junior Humphrey nagyot Tarzankodott (felmászott a gyökereken), kaszkadőrködött a barlangban, stb.. :o)

 

Sajnos -ahogy lentebb írtam- csak 2 napot tudtam ott eltölteni. Ha egy pár nappal később mentem volna vissza, igencsak idő szűkében lettem volna Rarotongán, mivel meg kellett venni a szuveníreket, stbstbstb. Érkezés után azonnal bringára szálltam, és megnéztem a déli partszakaszt. Este eldumálgattam a lakótársakkal, majd másnap délelőtt George-al túráztam, délután Humphrey-ékkal. Este elmentünk oda, ahol a zászlód függ. Másnap még bringáztam egyet a nyugati partszakaszhoz, aztán fájó szívvel gépre szálltam.

 

Asszem írtam lejjebb, hogy se üzemanyag (akkor még azért a generátor működött, de pl. egy lakótárs el akart menni pecázni a helyiekkel, de emiatt az pl. meghiúsult; George-nak is két túrányi üzemanyaga maradt!), se liszt nem volt. A víznek is már igen szűkén voltak.

 

Ha oda visszamegyek, akkor biztosan visszamegyek, ahogy Aitutaki-ra is. Sőt, szívesen megnéznék egy északi szigetet... csak ahhoz sok idő kell. Mindenesetre Rarotonga-t már csak átszállásra használnám! :o)

 

Amúgy a térségbe legközelebb Vanuatu-ba szándékozom menni. Ez jövőre még biztosan nem történik meg...

 

Néhány kép:

 

 

Előzmény: BOLOND (231)
BOLOND Creative Commons License 2004.09.21 0 0 231

Igy raismertem Jurgen moteljara, minden nap elmentem elotte. Ez a tumunu a kepen a Matavai Tumunu, ez van az Anatakitaki Barlanghoz legkozelebb.

Lehagytad a barman elott a "vodrot", az a lenyeg!:)

 

En lencsevegre kaptam a barlangban nehany madarat, nem a legjobb minoseg, de jol latni oket, a teljes sotetben kellett "celozni" csak a klikkek utan gondoltam merre vannak.

 

Lehet hogy Humphrey minket kettonek vett mert o nem emlekezett rank csak a fia James.

 

Teszek be egy kepet a taro ultetvenyrol is, az az egyik kedvenc kajam lett, a zoldje is meg a gyokere is.

 

Dumalj te is egy kicsit, jo beszelni rola masokkal akik voltak ott.  Melyik szigeten jartal meg?

 

 

 

 

 

Van a honlapomon egy legi kep a falurol (mind a negyrol!), majdnem az egesz latszik.

Roger Malcolm nagyon buszke lessz hogy a bongallowkat szallodanak hitak!:)

Előzmény: minimal (229)
minimal Creative Commons License 2004.09.20 0 0 230
Hú, ezt nem egészen így szerkesztettem. Remélem azért a kép-szöveg kapcsolat sehol sem kérdéses! :o)
Előzmény: minimal (229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!