Keresés

Részletes keresés

Nikki84 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 369

Köszi a válaszod.

Gondolom ,h kint sem könnyebb, de jelenleg úgy érzem,hogy már a környezetváltozás is jó lenne.

 

HR-menedzser diplomám van, bár nem ezen a területen dolgozom. 2006 nyarán végeztem,azóta egy multinál dolgozom, a francia nyelvet használva, főként írásban. Májusban megyek Dalf C1 nyelvvizsgára, angolból középfok szinten vagyok.

 

Tudnál olyan internetes oldalakat ajánlani,ahol albérleteket hírdetnek? Az elsődleges az lenne,hogy találják szállást, aztán csak kialakul. Meg persze,h eldöntsem melyik rész a szimpatikus. Főként az észak-keleti, keleti és déli rész érdekel.

 

Te melyik részén laksz? Mióta élsz kint?

 

Köszi szépen.

 

Sok szerencsét!

 

Nik

 

 

 

Előzmény: punasok (368)
punasok Creative Commons License 2009.03.06 0 0 368
Minden attol fugg milyen vegzetseged van, s altalaban nem rossz ha beszelsz franciaul. Jelenleg itt is krizishelyzet van , egyre tobb a munkanelkuli , de en azert bizom benne, hogy tuleljuk.
Előzmény: Nikki84 (367)
Nikki84 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 367

Sziasztok,

 

Érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek milyenek a lehetőségek Franciaországban? Melyik területre érdemes menni és milyenek az álláslehetőségek? Ti milyen internetes oldalakat ajánlanátok, amely hasznos a kinti állás és lakáskeresésben.

 

Köszönöm.

 

Üdv:

Niki

punasok Creative Commons License 2009.03.05 0 0 366

Most talan egy kicsit lejjebb mennek az arak, bar Parizs es a nagyvarosok kornyeke, igy is eleg draga marad. Legalabb is, mi ezt tapasztaltuk itt Toulouse kornyeken. Es te mivel foglalkozol?

 

Előzmény: csengevagyok (365)
csengevagyok Creative Commons License 2009.03.05 0 0 365
Parizs mellett. Jo volna hamarosan venni egy keglit.
Előzmény: punasok (364)
punasok Creative Commons License 2009.03.04 0 0 364
Talan ezert jobb tulajdonosnak lenni, bar a biztosito akkor is eleg sokat lehuz rolad. Egyebkent te melyik reszen laksz?
Előzmény: csengevagyok (363)
csengevagyok Creative Commons License 2009.03.03 0 0 363
Csak annyi a "lazitas", hogy regebb 2 honapnyi alberlet volt az ovadek, most meg 1. Viszont a felteteleknek ugyanugy meg kell felelni, sot, meg jobban mert egyre tobb maganember biztositast kot es gyakorlatilag a biztosito donti el hogy ki fizetokepes es ki nem. Az ingatlankozvetitok is igy dolgoznak. A lakasok akar egy evig uresen allnak pedig van ra kereslet, csak egyre szigorubb az elbiralas.
Előzmény: punasok (357)
punasok Creative Commons License 2009.02.25 0 0 362
Az idei telen: teletankoltunk octoberben (1000 literes tartalyunk van) , s masodjara januar vegen, s ha minden igaz ezzel ki kell tartanunk tavaszig.100 m2 a haz - s amint mondtam- meg nincs minden helysegben dupla ablak, s itthon vagyok egesz nap egy pici babaval. Viszont az a jo, hogy a szobak+nappali deli fekvesuek igy a napocska sokat besegit, s a hoszabalyzo 21 c° van ami napkozben itt eleg , ejszaka 18 c°, ja es a radiatorok ontott vasbol vannak, ami meg mindig az egyik legjobb futotest.
Előzmény: kardio1 (361)
kardio1 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 361
Es akkor nektek végülis mennyi a fütésköltségetek a téli honapokban kb.? Ha azzal a 3000 literrel szàmolok akkor oktobertöl àprilisig kb. 2000 euro megy el összesen, azaz havonta kb. 300. Ez reàlis?
Előzmény: punasok (360)
punasok Creative Commons License 2009.02.25 0 0 360
vegul is a futoolaj kb 0,68 € literje, persze koveti a nyersolaj arat, mi viszont tavaly osszel csereltuk ki az ablakok egy reszet, s korubelul 30 % tudtunk megtakaritani a futes aran a tavalyi telhez viszonyitva, ami nem elhagyagolhato osszeg.
Előzmény: kardio1 (359)
kardio1 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 359
Biztos igazad van. En egy hàzat néztem meg; ahol ilyen fütés volt, persze régebbi hàz, simple vitrage, azt mondtàk; hogy egy fütési szezonra 3000 l olajjal kell szàmolni, ez pedig elég hùzosnak tünt.
Előzmény: punasok (354)
kardio1 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 358
Nekem ilyen gondom nem volt a lakàsbérlésnél. Kellett egy elö munkaszerzödés, bankszàmla. Màs gyakorlatilag nem. Elvileg hàromhavi fizetési igazolàs is kellett volna, de mivel csak egy honapja voltam itt akkor és otthonrol adopapirokat nem hoztam, igy ez lekerült a napirendröl.
punasok Creative Commons License 2009.02.25 0 0 357
Nem arrol volt szo , hogy meglazitjak a felteteleket alberlet szempontjabol? Az teny, hogy a jovedelmed egyharmadanal nem lehet tobb az alberlet dija. Viszont arrol volt szo, hogy az ingatlankozvetitok nem kerhetnek toled 2 havi alberletet , csak a folyohavit+1 honap eloleg? de szerintem ez is attol fugg franciaorszag melyik reszere mentek , az tuti, hogy Parizsban mivel keves a kiado lakas az ingatlankozvetitok azt csinalnak amit akarnak, s mindenki fejet hajt, s ez a helyzet a legtobb nagyvarosban, viszont ha videkre mesz ott lazabb egy kicsit.(viszont munka nincs) emlekszem amikor Toulousban kerestunk alberletet, az aposomek vallaltak kezesseget, s ki voltak akadva, hogy ket evre visszamenoleg kertek toluk az adobevallasokat, munkakori igazolas,  meg egy csomo folosleges papir. Isten hozta Onoket a burokracia fellegvaraban!!!
Előzmény: csengevagyok (356)
csengevagyok Creative Commons License 2009.02.24 0 0 356
Ha FR.o.ban dolgozol, egyertelmuen Fr.ban adozol. (Azt viszont nem tudom hogy Mo.on mit kell bevallani stb.) Mondjuk a gyerekeitek szamat elnezve es foleg ha csak egy beveteletek lesz, nem fognak sokat legombolni rolatok.

Ha francia ceggel lesz munkaszerzodese, tb jar a csalad osszes tagjanak, maganbiztositas (mutuelle) csak akkor ha ez resze a ceg HR-politikajanak. Ha nem jar, akkor talan erdemes egy mutuelle-be befektetni, ha sokat koltotok pl fogorvosra es szemuveg/kontaktlencsere.

A lakassal viszont lesz egy-ket gond szerintem mert egyre inkabb szigoritjak a kovetelmenyeket, pl az alberlet a netto fizetes maximum egyharmada (ujabban egynegyede) legyen, fontos a tobb honapja vagy eve futo munkaszerzodes ami nektek nem lesz, meg a kezes.
Előzmény: zsu0110 (326)
csengevagyok Creative Commons License 2009.02.24 0 0 355
Nem, meg mindig 2 pohar a hatar.
Előzmény: digicat (342)
punasok Creative Commons License 2009.02.24 0 0 354
Csak annyi kiegeszitest tennek , hogy szerintem nem olyan draga az olajjal futes , nekunk az van es ha varosi gazfutesunk lenne az is ennyibe kerulne.Van egy internetes oldal :seloger.fr ahol talalhatsz alberletet, vagy legalabb is egy -ket otletet ad az oldal, mivel sokkal konnyebb lesz keresned valamit ha kint leszel. Az teny, hogy gyerekekkel+kutya+nagyi a legjobb a kertes haz, de ne zarkozz el a lakastol sem(appartement), mivel neha ra lehet bukani olyan hirdetesre: foldszinti app. kertecskevel, iskola kozeleben, boltok kozeleben.Vagy akkor mindenkinek kell egy auto, ugyanis itt a tomegkozlekedes nagyon rossz. Havazast illetoen, akar mit is mondtok en a gyerkocokkel ertek egyet, tovabbra is orulok a honak !
Előzmény: zsu0110 (352)
kardio1 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 353
Ha 3 szobàs hàzat keresel, tehàt nappali plusz 2 szobàsat, ha nincs külön konyha, hanem a nappalival egy légtérben van, akkor ez T3 (tudtommal a T és az F ugyanaz), ha külön konyha is van, akkor T4. Tehàt a szàm a helyiségek szàmàt jelöli ùgy, hogy a külön konyha is egy helyiségnek szàmit. A T ill. F hàzra is vonatkozik. Van maison de ville, ez vàrosi, àlt. emeletes hàzat jelent, kertje nincs. Sous-sol esetében a földszinten àlt. garàzs van, ill. adott esetben fütöhelyiség vagy nyàrikonyha. Az e feletti szinten vannak a szobàk, nappali, fürdö, konyha. A plain-pied esetében a hàz földszintes, a garàzs àlt. mellette van, ill. hozzàépitve. Fontos a double vitrage (dupla üvegezésü ablakok) és a bonne isolation. A fütés esetén a fuel vagy fioul (olaj) nem elönyös, nem olcso.
Előzmény: zsu0110 (352)
zsu0110 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 352

 

 

  Nézem az albérleteket...hát mondjátok meg nekem a definiciókat  T2?  F3? ...  stb   mi a "T"  és mi az "F". Mivel mi gyerekekkel és anyukámmal  na és a kutya is jönne velünk hát nem lesz egyszerű az albérlet kérdés sem. Mindenképpen házat szeretnénk bérelni ezek a betű jelzések csak az apartement - okra vonatkoznak? Tehát ha mi szeretnénk egy legalább 3 szobás házat bérelni milyen hirdetéseket érdemes keresni. Igazából szerintem a lakást azt csak ott kint fogom intézni de legalább legyen fogalmam hogy mit is keressek!! Amúgy ma is esik ez a szemétláda hó!!! 2 napja egyfolytában...borzalamas! Mondjuk a gyerkőcök élvezik!!!!!

kardio1 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 351
Nekem nem hiányzik a hóesés :) Persze karácsonykor jöhet, de máskor nem hiányzik egyáltalán.
Előzmény: punasok (350)
punasok Creative Commons License 2009.02.23 0 0 350
mennyire hianyzik nekem az otthoni hoeses! itt mar tenyleg jo ido van, s ha Provence kornyekere mentek, ott mar ilyenkor igazi tavasz van. A gyerekulessel tenyleg nem viccelnek itt, ami jogos is.
Előzmény: zsu0110 (348)
kardio1 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 349
Itt màr olyan kora tavaszias hangulat van, napközben 10 fok van most, bàr a borult idö miatt a höérzet nem tùl jo. Szombaton 13 fok volt, ezeràgra sütött a nap, csicseregtek a madarak, csodàs volt
Előzmény: zsu0110 (348)
zsu0110 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 348

 

 

 Itthom M.o- on leesett legalább 20cm hó...sosem lesz már tavasz??

 Amúgy visszaolvastam , köszönöm a válaszokat. Ezt a 0 tolerenciát most nagyon komolyan veszik itthon is ..ja és a megfelelő gyerekülést ! Mi örököltük a gyereküléseket így családon belül de ezeket most dobhatom ki mert az új szabály szerint nem felelnek meg a z EU-szabványnak. :(

punasok Creative Commons License 2009.02.21 0 0 347
Koszi a valaszt, szoval lehet nagyon jo ido, s lehet rossz is.vegul is , mint   magyarorszagon.
Előzmény: Dobri (346)
Dobri Creative Commons License 2009.02.21 0 0 346
Eddig csak 1 május 2.-án voltam itt.Tavaly nagyon jó idő volt.A Rajna túloldalán lévő városban voltam egy fesztiválon,mindenki rövidujjuba.
Előzmény: punasok (344)
punasok Creative Commons License 2009.02.21 0 0 345
Engem egyaltalan nem zavar a 0 tolerancia, ki lehet birni ivas nelkul. Igy legalabb a ferjecskem is elegedett, mivel o ihat , s en vezetek!
Előzmény: digicat (342)
punasok Creative Commons License 2009.02.21 0 0 344
En reszemrol ok, johet mindenki, en itthon vagyok , s foleg mivel jon a jo ido(remelem) tehat kezdodik a "bogracsolas". tenyleg Dobri lenne egy kerdesem: altalaban milyen ido van majus 2.-an a te kornyekeden? mivel 05.02. hivatalosak vagyunk egy eskuvore, s fogalmam sincs milyen ruhakat vegyek a lanyoknak. Kardio: ha akarsz irni az email cimemre, megteheted s szivesen latott vendeg leszel nalunk, -mivel teny-, te tenyleg nem laksz messze tolunk.  
Előzmény: Dobri (339)
Dobri Creative Commons License 2009.02.21 0 0 343

Lehet!:)

Franciaország se egységes elég sok mindenben.

Franciában fizetős az autopálya,kivétel itt Eltászban.Ingyenes.

Franciában a tb 75%-ot fizet vissza,itt 85%-ot.Ráadásul itt a német rendszert használják és nem a franciát.

Vannak olyan napok amik csak itt Elzászban munkaszüneti nap,Franciaország többi részén nem.

Lehet,hogy az alkoholfogyasztás is csak itt érvényes!

Előzmény: digicat (342)
digicat Creative Commons License 2009.02.21 0 0 342
Érdekes, a francia ismerősök azt mondták, hogy 1-2 éve náluk is 0 tolerancia van az alkohol terén.
Előzmény: Dobri (341)
Dobri Creative Commons License 2009.02.21 0 0 341

Szerencsére néhány országban normálisan gondolkodnak a törvényalkotók!

Franciában ihatsz 2 pohár sör vagy 2 pohár bort vagy 2 rövidet.A németeknél is ez van.Az osztrák határ meg 500km-re van tőlem,tehát addigra ki is megy belőled.:)

Szerintem júliusban leszek otthon én is.

Előzmény: kardio1 (340)
kardio1 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 340

Szavadon foglak :)

Az nem baj, ha csak jùl. elején élek vele? Akkor utazom haza. Bàr az is igaz, hogy vezetni nem szabad, ha iszik az ember :( Na, majdcsak kerül vmi megoldàs...

Előzmény: Dobri (339)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!