Keresés

Részletes keresés

CortgitáROCK Creative Commons License 2011.12.09 0 0 6653

  TALÁLTAM  

 

...egy kis plüss kabala­mackót.

  Világosbarna a bundája és fehér kötött pulcsit visel, kb. akkora mint egy teniszlabda.   

Október 20-­án kb. fél ötkor hevert a járdán a Csikihegyek Általános Iskola és a Pitypang Óvoda  között. A sulinak, óvodának, könyvtárnak aznap már írtam, onnan eddig nem érkezett visszajelzés.

 

Várja a gazdáját!

 

Érdeklődni a cortgitarock[kukac]gmail[pont]com-on lehet.

(Ide ritkán látogatok, úgyhogy az e-mail-t javaslom...)

manhattani Creative Commons License 2011.12.09 0 0 6652

>Közbenjárásomnak köszönhetően december 1-jétől a Gazdagréti Lakótelepen állandó közterület-felügyeleti jelenlét van.

 

Ennek örülök. Jó pár éve már az éjszakai busszal jöttem haza (akkor még a Gazdagréti úton járt), egy, mint később kiderült, romániai vendég úgy lecsapott a buszmegálló alatt a sötét sarokban, mint a sz..t, elvette a kistáskám pénzemmel, papírjaimmal.

Szerencsére volt a zsebemben másik kulcs, otthonról hívtam a rendőrséget, jöttek is példás sebességgel, aztán egy évre rá sem találtak semmit.

 

Két évre erre éjszakai munkából jöttem haza a nyári éjszakában, a ház felé tartva elment mellettem a járőrautó (nem rendőrségi...), köszöntem nekik, visszaköszöntek, jó érzés volt.

 

Ha lehet nekik adakozni valahol, megtenném.

Előzmény: atthany (6646)
manhattani Creative Commons License 2011.12.09 0 0 6651

>3. miért kell biztonsági úr, ha van rendőrségünk? ezt nem értem..... 

 

Mikor láttál utoljára rendőrt Gazdagréten járőrözni, gyalog, az emberek között? Néha rendőrautó végigmegy a Gazdagréti úton, úgy kétévente látok egyet, és annyit is ér.

 

Érdekes a hozzáállásod a szabálybetartáshoz :-) Parkoló autók előtt parkolni, bár szabálytalan, semmi gondot nem okoz, hadd legyen.

 

Kutyát póráz nélkül sétáltatni, bár szabálytalan és semmi gondot nem okoz, azt már ne!! :-)

 

 

Én meg az autósoktól félek :-) Ha átmegyek a zebrán a buszmegállóba, nagyon megválogatom, hogy melyik előtt merek lelépni a járdáról :-) Valaha voltak sebességmérők, az autók 70-80%-a túllépte a KRESz-t. Le is szerelték a mérőket :-)

 

Egy kutya sokkal kisebb bajt okozhat, mint egy olyan autós.

Előzmény: Caitlin (6647)
manhattani Creative Commons License 2011.12.09 0 0 6650

>ahol megy a betonba szorított patak.

 

Ez ott lejjebb van, a Gazdagréti út - Budaörsi út kereszteződésénél, az óriásplakátok táblái felé?

Nemrég a buszból láttam ott egy hajléktalancsapatot, lehet hogy az ő kutyáik, valahogy ezek gyakran találkoznak.

 

Magam sajnálom a hajléktalanokat, azt is megértem, hogy nem szívesen mennek a szállóra (azt nem, aki azért nem, mert oda nem vihet be szeszesitalt). De magam is megértem, hogy nem szeretném, hogy akár lenn, akár a fönn a posta körüli padokon ücsörögjenek (és még rosszabbat is csináljanak).

Előzmény: quizas (6645)
anla Creative Commons License 2011.12.09 0 0 6649

....lapon.

;-)

Előzmény: anla (6648)
anla Creative Commons License 2011.12.09 0 0 6648

December 15-én nyit az ALDI.

A nyitási akció már fenn van a honlapon

Előzmény: syrius (6632)
Caitlin Creative Commons License 2011.12.09 0 0 6647

ezzel 1 baj van. (najó, sok) 1. pl. a közteres a feladatait nem látja el. tegnap egy kutya ment el mellette póráz nélkül. rá se nézett. pedig büntetnie kellene. (és igen, én szeretném is ha büntetne). 2. pl. a frankhegy utcában ahol vannak sajátos parkolási bevett szokások hirtelen megnőtt a bírságok száma. de olyan esetekben amikor teljesen felesleges, mert az élet okosabb, mint a tv. pl: kézifék nélkül, üresben hagyott kocsi párhuzamosan és figyelmesen parkol a merőlegesen parkoló kocsik előtt. Igen, nem szabad, de mondjuk ha az ember hajnalban jön haza és reggel korán megy, akkor miért is ne? Én rendszeresen jártam haza éjfél körül és hajnalban tavaly egész télen munkából adódóan. És félek a kutyáktól. Megálltam majdnem a torbágynál, mert ott volt hely és a nagy parkon keresztül jöttem haza. 2 nagytermetű kutya követett. Azóta inkább állok meg a ház előtt. (és még a dudálásokra is figyelek, de eddig mindig eltolták ha mégis útban volt.) Egyébként az ember jellemzően tudja melyik kocsi mikor megy el/melyik marad otthon egész nap.... Bár nem figyelem mégis észreveszem ezeket 4 év ittlakás után már.

3. miért kell biztonsági úőr, ha van rendőrségünk? ezt nem értem.....  

4. bírságolni fog ha átmegyek nem zebrán? Netán a gyereket ha eldob valamit az utcán? Miért is szükséges a közteres jelenléte? 

Előzmény: atthany (6646)
atthany Creative Commons License 2011.12.09 0 0 6646

itt a hivatalos értesítés:

 

 

"Egy hírt szeretnék Önökkel megosztani. Közbenjárásomnak köszönhetően december 1-jétől a Gazdagréti Lakótelepen állandó közterület-felügyeleti jelenlét van. Ez azt jelenti, hogy reggel 7 órától este 22 óráig egy közterület-felügyelő és egy hivatásos biztonsági őr járőrőzik a lakótelep utcáin, hogy vigyázzanak a törvényes rendre és a biztonságunkra. Ha bármilyen szabálytalanságot látnak, bátran forduljanak hozzájuk. Telefonon is lehet hívni a központjukat, ahonnan pár percen belül a megadott helyszínre irányítják a két munkatársat.

Az ingyenesen hívható központi telefonszám: 06-80-411-112

Ezenkívűl további két telefonszámot megadok, ahol Újbuda munkatársai éjjel-nappal állnak a rendelkezésükre probléma esetén:

XI. kerületi Rendőrkapitányság:  06-1-381-4312

Sashegy polgárőrség: 06-30-621-2103"

quizas Creative Commons License 2011.12.08 0 0 6645

Szia,

 

Nem pont a buszmegállónál, de kicsit lejjebb akadnak még. Én is pár éve futottam össze egy kisebb falkával, pont két gyerekemmel sétálta arra, ahol megy a betonba szorított patak. Mit mondjak, hasznos volt, hogy tudtam, hogy határozottan és nyugodtan kell rájuk parancsolni, mert elállták az utat morogva és be voltunk szorítva. Azóta annyira lent inkább nem is sétálok, mert nem volt egy kellemes élmény.

Na ezt az egész dombot lenne jó a kaszáláson kívül valamennyire szanálni, mert olyan kellemes hely lenne a gyümölcsfákkal, bokrokkal, a szép kilátással.

Előzmény: manhattani (6644)
manhattani Creative Commons License 2011.12.07 0 0 6644

>A Gazdagréti út túloldalán, ahol a templom meg a teniszpálya van, vajon lesz változás? Egyelőre szabadon kószálnak ott az autópályán kirakott szerencsétlen

ebek is ...

 

Hetente legalább kétszer ott várok a buszra, már régen láttam ott kóbor kutyát.

Több éve egyik nyáron jelentek meg de feljebb, a Tűzkő megállónál. Azok lenn, a dudvásban lakó hajléktalanok kutyái voltak. Aztán mikor épülni kezdett lenn a lakópark, az építők eltakaríttatták az ebeket.

Azok veszélyes kutyák voltak, mikor megjelentek, a kultúrkutya sétáltatók a házakba mentették az ebeiket :-)

Előzmény: quizas (6640)
Bz81 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 6643

Köszi a segítséget!

Előzmény: quizas (6642)
quizas Creative Commons License 2011.12.07 0 0 6642

Szia,

 

Van egy üvegtes a Törökugrató utcában, a Művházzal szemben, a sarkon. De lehet, olcsóbb, ha a gondnokot megkérded, nincs-e eltéve üvege.

Előzmény: Bz81 (6639)
quizas Creative Commons License 2011.12.07 0 0 6641

Nem hiszem, hogy nagyon nehéz dolguk volt... Részemről jöhetnének akár naponta többször is.

(Pedig egyszer minket is megvágtak rendesen, mert nem vettük észre az Állatkertnél, hogy fél méterrel közelebb álltunk meg, mint szabadott volna. Így jártunk, jogos volt.)

Előzmény: atthany (6637)
quizas Creative Commons License 2011.12.07 0 0 6640

Úgy tudom, a bekerített, kulturált kutyafuttatót lent, az Állatorvosi rendelő melletti réten (valamivel a nagyobbacskáknak való játszótér alatt) szeretnék, az elég tágas és sokan oda is viszik a kutyájukat.

Megmaradhatna a fenti is, a Tűzkőnél, csak azt is kerítenék be. Így egyértelmű lenne.

Azért az emberek vannak masszív többségben, én nem "felezném" a parkokat manhattani javaslata szerint. A többi helyen jönne a póráz, de azzal is lehet kutyát futtatni, csak bírja a gazdi szusszal (én csináltam pár hétig egy másik városban, a barátnőm lesérült és a szettere napi 5-6 km futáshoz volt szokva :-)).

 

A Gazdagréti út túloldalán, ahol a templom meg a teniszpálya van, vajon lesz változás? Egyelőre szabadon kószálnak ott az autópályán kirakott szerencsétlen ebek is (lásd még felelős állattartás :-/).

Előzmény: Sinbiciklis1 (6630)
Bz81 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 6639

Sziasztok!

 

Gazdagréten tudtok ajánlani üvegest?! A konyha ajtómban szeretném az üveget kicserélni!

 

Köszönöm a segítséget előre is!

syrius Creative Commons License 2011.12.07 0 0 6638

Pontosabban merre? Mennyivel? (Újabb kupaktanács lesz az Azori-szigeteken?)

Előzmény: atthany (6637)
atthany Creative Commons License 2011.12.07 0 0 6637

Hétfő este 6 körül közterületesek büntettek rossz helyen parkoló autósokat, volt akit azért mert járdán állt, volt akit azért mert kereszteződésben (5 méteren belül mozgáskorlátozott kártyával) parkolt!

lildiko Creative Commons License 2011.12.07 0 0 6636

Az ALDI honlapján két másik üzlet szerepel a nyitási akciónál, szóval leghamarabb dec. közepére számíthatunk.

Előzmény: syrius (6632)
Parlagfu Creative Commons License 2011.12.06 0 0 6635

Egy ismerősom dec 15-ét említett. Nem vállalok az információért felelősséget...

Előzmény: syrius (6632)
manhattani Creative Commons License 2011.12.06 0 0 6634

Új élelmiszer-áruháznál gyakran megesik, hogy kicsivel a nyitás előtt vagy a KÖJÁL, vagy a tűzoltóság, vagy a rendőrség kötözködik még egy kicsit.

Előzmény: syrius (6632)
syrius Creative Commons License 2011.12.06 0 0 6633

Addig marad ALDI-Meola :-)

syrius Creative Commons License 2011.12.06 0 0 6632

ALDI ma sem nyitott. Tud valaki dátumot? Nincs kedvem kiszállni, de azt láttam, hogy a polcok megrakva, pénztárgépek helyükön, szóval: 3, 2, 1, ...?

manhattani Creative Commons License 2011.12.06 0 0 6631

Nem találtam ki pontosan, hogy melyik melyik, csak az elkülönítés a fontos.

Sinbiciklis1 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 6630

Bár nem teljesen világos, melyik az első és melyik a második? Keresztben vagy hosszában?

Rétköz u. első: Aldi

Rétköz u. második: kutyát ß@r@tni tilos tábla

Regös köz elötti: új játszótér(Jól néz ki, be is van keritve)

Regős u. elötti: akkor ez a második?

Törökugrató elötti: iskola, óvoda

Frankhegy elötti: bekerített játszótér

Torbágy elötti: Szerintem ott mindenre van elég hely

Előzmény: manhattani (6626)
Sinbiciklis1 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 6629

Előzmény: manhattani (6627)
syrius Creative Commons License 2011.12.05 0 0 6628

Nekem tetszik:  Bell & Sebastian :-)

Előzmény: manhattani (6627)
manhattani Creative Commons License 2011.12.05 0 0 6627

Úgy veszem észre, nem tetszik :-)

Előzmény: manhattani (6626)
manhattani Creative Commons License 2011.12.02 0 0 6626

Úgy látom, ezt a kutya - gyerek és kutyától félő felnőtt ellentétet úgy lehetne feloldani, hogy:

minden első zöld rétet gyerekfutkosónak,

minden második zöld rétet kutyafutkosónak kell nyilvánítani, ezt táblákkal erősen megjelölni.

 

Ha kutyás kutyával megy a gyerekrétre, keményen megbüntetni.

 

Gyerek a kisérő felelősségére mehet a kutyarétre, a kutyák a legritkább esetben félnek a gyerekektől, és általában semmi kárt nem tesznek bennük. Tetszik? :-)

manhattani Creative Commons License 2011.12.02 0 0 6625

Sajnos kipusztultak a jó éttermek Gazdagréten...

Az általam nagyon kedvelt Dragonyos helyén önkiszolgáló működik, a "Felső sas" a néhai Kaiser fölött egy kicsivel meg ha jól tudom, bezárt, de amúgy sem nagyon ajánlanám.

 

Van egy nem nagyon rossz étterem, a Barackos, fönn, a Gazdagréti tér fölött, ahol a 8-as busz jobbra fordul, egyszer jót ettem ott. Jót lehet enni lenn, Gazdagréten kívül a néhai Wien szálló alatt, attól még balra, az "Alsó sas" (repülősöknek "Taknyos varnyú" nevű étteremben, csak az meg egyáltalán nem hangulatos :-)

 

Menjetek a Villányi úton a Kis Vigadóba, oda közvetlen busz megy :-))

Előzmény: Bz81 (6622)
Sinbiciklis1 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 6624

A KRESZ táblán szaladgáló, labdázó gyerekek a Lakó-,pihenő övezet-re hívják fel a figyelmet, ahol mellesleg 20 KM/h a megengedett sebesség (KRESZ 39/A)!

 

"gazdikat nem lehet ilyen szempontok szerint eltiltani az állattartástól, hogy az általuk tartott eb ne veszélyeztessen másokat, elővigyázatosságból indokolt a póráz"

Csak éppen azokat nem tudod az elővigyázatosságra rászoktatni! Írtam, a normális gazdi eleve vigyáz arra, hogy a kutyája póráz nélkül se zavarjon másokat.

Előzmény: quizas (6613)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!