Keresés

Részletes keresés

Qti Creative Commons License 2006.01.11 0 0 1772

Hali Dunna!

O.k. seráfütty!(Soha ne hagyd ki mert odafenn ráhúzzák az orrodra!......vágod?) 

Tudod többször megfordult már a fejemben, mi lenne akkor. ha az egész önkorm.testülete dönthetne úgy demokratikusan gazdasági,és mindenféle szak- irányú kérdésekben? 

Nem tudom elképzelni hogy meddig civódnának a csonton? Ezért azt gondolom, hogy bizony egy kis erőszak néha kényszerűen gyorsíthat sürgős esetekben nem?

Mit gondolsz?

Előzmény: dunnakeszi (1760)
Luckuty Creative Commons License 2006.01.11 0 0 1771
jól esne az öregnek,és talán úgy érezné,már nincs szükség ráá..pá!

Ez ne tartson vissza a kutya befogadásától: általában az öreg kutya visszakapja életkedvét, ha egy fiatalt hoznak mellé. Ha nincs helyetek, vagy van elég problémátok egy újabb kutya nélkül is, az persze más.
Előzmény: Törölt nick (1770)
pária Creative Commons License 2006.01.11 0 0 1769
Csinyke, ebtelefon: 30/338 85 09 (cím nem volt megadva), szép értelmes pofája van
és még csak kb. 6 hetes, sztem lelkiismeretlen gazdái egyszerűen kidobták. A cicám
is így találtam, a dkeszi vasútállomás várójának kályhája mellé tették (akkor még az
is működött a nagyállomáson, egy vaskályhában volt fűtés), de olyan állapotban volt
szegény pára, hogy majd egy hétig az sem volt biztos, hogy még életben marad. Egy
másik kiscicát két éve meg egyszerűen letettek az aluljáróba, szegény ott rohangált
össze-vissza. Egy gyönyörű fajmacskakölyök volt talán a tenyésztő túlszaporulatából,
aki így találta legegyszerűbbnek megszabadulni tőle. (Szereztem neki gazdát,aki már
kiállításokra is vitte.) Nyáron a Szentendrei szigeten az országút szélén találtam egy
dobozba kitéve egy anyamacskát szopós kölykeivel együtt. Aki ilyet csinál, talán azt is
ki kéne tenni a prérire. Egyszer megharapott egy szinte állandóan megkötözve tartott
farkaskutya, amit kivételesen akkor elengedtek s szinte megrészegült a szabadságtól.
Az is állatkínzás, ha valaki a házőrzőjét mindig láncon tartja! Sokan csak haszonállatot
látnak benne sajnos, nem egy érezni és szenvedni képes élőlényt. Ennyit az állatokról.
Előzmény: Törölt nick (1766)
pária Creative Commons License 2006.01.10 0 0 1768

A kiskutyát v.a szép cicát?Utóbbi Pesten nézhető meg,a Keletitől 1 megállóra,e héten

csüt.-pént.kivételével.A helyes ebet mint írtam csak plakáton láttam,több helyen is,pl.

a posta előtti hirdetőtáblán vagy a máv-aluljárókban,ha tényleg érdekel,a megadott

elérhetőséget holnap reggel munkábamenet megnézem s (beérve 9 körül) megírom.

(A tévében most épp egy cápafilm megy,ilyen vérszomjas állatok nem érdekelnek?:-)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1766)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.10 0 0 1765

Kedves Armand!

 

Az hogy van, hogy valaki annak az útnak a jellegét (sétány) gondolom egy rendelettel, vagy határozattal, vagy valamivel meghatározta, ezek után így is alakították ki és ezek után a helyi "törvénykezés" által egyébként helyesen kaialakított funkciót biztosító cölöpöket valaki ellopja, akkor azt az önkormányzat nem pótolja? Ugye azt nem mondhatja, hogy nincs rá pénz, mert egy vaskorlát-rúd ára pitiáner összeg ahhoz képest amit itt éppen a képviselők egy csoportja ellop, és azt sem mondhatják, hogy nem tudnak róla.

 

 

Előzmény: Asztalos_Armand (1762)
pária Creative Commons License 2006.01.10 0 0 1764
Ki van plakátolva,hogy találtak egy párhetes kiskutyát (nagyon helyes a fotó alapján),
gazdája vagy örökbefogadó kerestetik. Ismerősöm egy nagyobb (páréves) szép cicát
talált,de már van neki,elajándékozná."Trikolór",most lakásban van,oltott,egészséges.
Előzmény: Törölt nick (1763)
Asztalos_Armand Creative Commons License 2006.01.10 0 0 1762

Kedves Csinyke!

 

A Roti gazdáját nem ismerem, ha szabadon kószál, akkor anormális esetben a gyepmesterre tartozik az ügy, akik azonban - legutolsó infom szerint - nem működnek, mert az ismert botrány után bezáratták a telepet. Történt mindez pár hónapja, azóta nem tudok változásról.

 

A cölöpök visszatételét én is kértem már - úgy másfél éve - a műszaki osztálytól, de magvalósíttatnom nem sikerült. Gondolom, valaki erősebben lobbizott..

Üdvözlettel: A.A.

Előzmény: Törölt nick (1741)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1761

Szerintem árnyalni kell a kijelentést.

 

Mindenhol így van, ahol a cselekedetek mögött még valami nem odavaló van:

 

Van, ahol anyagi haszonszerzés, van, ahol szimpla elmebetegség, van, ahol a vezér iránti feltétlen odaadás és van, ahol ezek kombinaációja áll egy-egy furca jelenség mögött.

Előzmény: dunnakeszi (1760)
dunnakeszi Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1760
1személyes önkormi

nem bírtam ki.
ha itt 3 fős döntéshozó testületről (vagy 13 fősről?) beszéltek, akkor találtam nektek egy 12. kerületet, ahol egy 2003-i ülés minden egyes pontjának beterjesztője dr Mitnyan György. Egyetlen napirendi pont van, amit más terjeszt be, nyilván a spanja ;), kapaszkodjatok, az az ő fizetésének (illetményének) a megemelése, haha!

úgyhogy úgyhogy. Bocs Qti, de nem hagyhattam ki. Mindenhol imigyen megyen, igazad van :(
pária Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1758
Szerintetek, ha a járdát megcsinálnánk (s.k.), vajon kaphatunk-e az önkormányzattól
valami ingyensódert, anyagot? Mert, hogy helyettük csinálnánk meg, – ennyit legalább
megérdemlünk, hogy természetbeni hozzájárulást adjanak hozzá. Ismerős tanácsolta.
Előzmény: Törölt nick (1757)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1756

Már korábban írtam és nem győzöm mantrázni, hogy ezeknek semmi nem számít, csak a hatalom és ezért bármit megtesznek és bármit mondanak, most pedig bármit plakátolnak.

 

Hogy a Magyar Nemzet elnevezésű kiadvány internetes verziójának egyik rovatcímét idézzem: Nem elfelejteni!

Hazudozás és igérgetés, ezt tudják, helyben is, országos szinten is.

Előzmény: Törölt nick (1752)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1755
Szerintem, aki átveszi, az is kap.
Előzmény: Luckuty (1745)
pária Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1754
Én meg azért hittem, hogy Rákóczi út, mert arról volt szó itt múltkor, hogy folyik rajta az
esővíz és azt hittem, hogy ugyanazt csinálják, no mindegy, itt minden utcára jut valami.
disp Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1753
Azt nem kell....Elég az egyik keresztutcában lakni :)
Előzmény: Luckuty (1749)
pária Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1751
Valószínűleg, V, mint "Vizsla"
Előzmény: Törölt nick (1750)
Luckuty Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1749
Nyertél, Disp, totóznod kéne!
Előzmény: disp (1748)
disp Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1748
Asszem ez a Jászai Mari utca. Ma arra mentem dolgozni és ott a lyuk. És a másik fele tényleg nincs kész. De ha kész lesz akkor sem lesz jobb, mert ez az az utca amelyikhez eső esetén már bejelentés nélkül jönnek ki szivattyúzni, mert kb _/ alakú az utca fekvése. Akik a vályu alján laknak minden esőzésnl beáznak. Mivel az esővízelvezetés továbbra sem megoldott.
Előzmény: pária (1746)
pária Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1746
Ahogy leírod, az elkészült út már használhatatlan, de milyen is lehetne egy télvíz idején
elkészített aszfaltozás? Nyilván át se szabadna venni.Ha ez mégis megtörténne,a lakók
máris tiltakozhatnának az önkormányzatnál!Ez a Rákóczi út kb.melyik részére esik?Arra
járva megnézném a kátyúkat,mit kerüljek ki.Megjelent a Dkeszi (Fidesz)Napló új száma.
Előzmény: Luckuty (1742)
Luckuty Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1745
De ugye azért kell, hogy legyen egy helyszíni átvétel?
Előzmény: Törölt nick (1744)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1744
Az aszfaltot tekintve tévedésben vagy, abszolút nem szempont, hogy jó és használható legyen. A célok között az szerepel, hogy a választási röplapra rá lehessen írni, ezen eflül, vagy a családi aszfaltozó cégen keresztül, vagy pedig a külső aszfaltozó cégek beugrójának zsebre tételével elkölthető készpénz származzon a dologból. Ebből a pénzből többek között aztán újabb szántóföldeket lehet venni, amit a haverok segítségével belterületté lehet változtatni és megfelelő szabályozási tervet lehet elfogadtatni.
Előzmény: Luckuty (1742)
Luckuty Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1743

Eszméletlen mi tömeg sétafikált a Dunasoron,...

Rögeszmém, hogy egy városban kellenek olyan helyek, ahová egy vasárnapi ebéd után - amikor a család egyébként nem akar költeni, és talán olyan sok ideje nincs is -

ki lehet menni sétálni egy kicsit a gyerekekkel, a kutyával, vagy csak úgy. Gyerekkoromban Cegléden ilyenkor kirakatokat nézegettünk, és nyáron egy fagyira is számíthattam. Nos, Dunakeszin egyetlen ilyen sétahely a Duna-sor, nem csoda hát, hogy sokan vannak. Mikor lesz ez a 30ezres település tényleg város?

Előzmény: Törölt nick (1741)
Luckuty Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1742
Most csinálták az aszfaltot az utcánkban, kb. 3 hete; nincs is még kész az utca másik vége, mert közben leesett a hó. Nos, néhány háznyira tőlünk már egy kb. 2 tenyérnyi lyuk éktelenkedik: egyszerűen morzsálódik az anyag. Ahogy elnézem, másutt sem lesz valami tartós a burkolat, mert sűrű repedéseket látok mindenütt. Gondolom, ezt az utat még nem vették át,  reménykedhetünk, hogy talán így nem is fogják. Ennyit az útépítésekről.  
dunnakeszi Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1740
CsáQti!

Szvsz igazad lehet..
de dunna belefúrja fejét a párnyába.
Az a helyzet, hogy amit sejtettem, sajnos igazand leendhet.

Akik akarják, tudják, ki kicsoda itt. És nem kell hozzá összeesküvéselmélet-hívőnek lenni. Csak egy könnyen megvásárolható rendszergazdának. Vagy még annak se.

"Kicsit megijedtem" - mondja Lusta Dick a Macskafogóban.


(Ip-cím váltogató router sem véd meg)
Előzmény: Qti (1738)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.07 0 0 1739
Úgy is lehetne, de ismereteim szerint az ügylet egy hangos, zsúfolt helyen zajlik, pl. Meki elött a Dunna Plázában, az Auchanban a kinai büfé elött.
Előzmény: dunnakeszi (1735)
Qti Creative Commons License 2006.01.07 0 0 1738

Szaasz Dunna!

 

Tetszik amit írsz is és a stílusod is. Lám lám Te is eljutottál oda amit jómagam gajdoltam az 1534.sz írományomban Akkor Te így reagáltál (1546):

 

 

"Tehát, amikor a helyi problémákról írunk, te meg ki akarsz tekinteni országszerte, akkor félreviszed azt, aki gyanútlanul félrevihető. A retorikád elvenné a dolog élét: terel, óhatatlanul is kártékony. Nem, ne pldálózzunk azzal, hogy máshol is milyen panamák vannak. Vazze, itt kell rendetrakni. Pozitív példálózással viríts elő kérlek!"

 

Szar ügy ,de eljutottál Te is erre a kártékony széleslátásra...:-)

 

Üdvözöllek a való világból    Qti

Előzmény: dunnakeszi (1735)
Berkes Zsolt Creative Commons License 2006.01.07 0 0 1737

Ja, az más!

Akkor már értem.

Mikor döntött ebben az országban utóljára józan megfontolás? Ugyammá...

Majd a Sólyom jól felrúgja a hagyományokat, oszt' mehetünk szerda délután 16.00-tól csütörtök délelőtt 11.30-ig szavazni.:-)))

Előzmény: Asztalos_Armand (1736)
Asztalos_Armand Creative Commons License 2006.01.07 0 0 1736

Kedves Zsolt!

 

Nem én találtam ki, OV szólta el magát. Ő egyeztetett a köztársasági elnökkel. Szerintem egyébként korai lenne (és nem az ünnepek miatt), de ez olyan kérdés, amiben nem a józan megfontolás fog dönteni, hanem a politikai érdek.

Üdv: A.A.

Előzmény: Berkes Zsolt (1730)
dunnakeszi Creative Commons License 2006.01.07 0 0 1735
És ekkor hova csöpögtetik a pénzt?
kap egy sárga csekket, hogy fizesse be a város vmlyik folyószámlájára? MOndjuk a városüzemeltetésre (ha egyáltalán így hívják).

szerintem ez mindenhol így megy. bárhová mehetnénk az országban.
Előzmény: Törölt nick (1734)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.07 0 0 1734

mindenféle pénzeket kér a működési engedélyekért cserébe?

 

Igen, legalábbis az ügy érintettje így mondta. Neki elhiszem, mert ismerem.

Előzmény: dunnakeszi (1728)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.07 0 0 1733

fideszék, általában valamilyen lényegtelen körülményt szoktak perelni, ha a kipattant ügy lényegi része igaz. Ha ott nyernek, akkor azt hazudják, hogy semmi sem volt igaz.

 

Orbán-bányák-székház ügy

Orbán-szőlők-taggyűlés ügy

most majd jön az

Erdész-kilátás-büfé ügy.

 

 

 

Előzmény: Asztalos_Armand (1729)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!