Keresés

Részletes keresés

dunnakeszi Creative Commons License 2006.01.26 0 0 1879
Pályinkás Üdvözletem!

"KOPÉ" és Bauer bármennyire hihetetlen, Dunakeszin az SZDSZ alapító tagjai vol-

tak.

De úgy tudom anno a Fidel Gábor képviselőfunk is. Merthogy ez utóbbi zsír jobbos lett, haha.

na, visszaalszom még, hideg van.

medvedunna

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.25 0 0 1878

 

4. § (1) A választást legkésőbb 72 nappal a szavazás napja előtt kell kitűzni. A választást úgy kell kitűzni, hogy a szavazás napja ne essen nemzeti ünnepre vagy a Munka Törvénykönyve szerinti munkaszüneti napra, illetve az azokat megelőző vagy követő napra.
(2) Ha a szavazást a választási bizottság vagy a bíróság megismételteti, a választási bizottság a megismételt szavazást a megismételtetett szavazás napját követő 30 napon belülre tűzi ki.
4. § (1) A választást legkésőbb 72 nappal a szavazás napja előtt kell kitűzni. A választást úgy kell kitűzni, hogy a szavazás napja ne essen nemzeti ünnepre vagy a Munka Törvénykönyve szerinti munkaszüneti napra, illetve az azokat megelőző vagy követő napra.
(2) Ha a szavazást a választási bizottság vagy a bíróság megismételteti, a választási bizottság a megismételt szavazást a megismételtetett szavazás napját követő 30 napon belülre tűzi ki.

Szerintem ez csak a törvénysértés kimosdatása, mivel egyik párt sem akar gyengének mutatkozni azzal, hogy az időpontba köt bele.

 

Sajna ebben vesz részt Tóth Zoltán is. Ugyanis amegismételt fordulókra akkor van szükség, ha egy-egy adott helyen a fordulót. pl. csalás miatt megsemmisítik, ekkor a z egy hét múlva megtartott szavazás abban a körzetben a fő szavazás, hisezn aze lőzp forduló az meg lett semmisítve, azaz nincs. Egy megismételt 1 fordulóban húsvétvasárnap kellene szavazni, ez azért nonszensz, főleg akkor, ha van olyan időpont, ami a legkényesebb értelmezésnek is megfelel.

 

2006-ban egy ilyen időpont van május 7 és 21.

Előzmény: Facipő (1877)
Facipő Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1877
Ebben megoszlanak a vélemények, állítólag az ünnepnapi probléma csak az általános választásra vonatkozik, az ismétlésre nem, mert az nem tekinthető annak. Legalábbis Tóth Zoltán ezt mondta az Estében.
Előzmény: Törölt nick (1876)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1876

Ne légy már naív.

Csak nem gondolod, hogy, a Solymot a Védegylet nevű szervezet jelölte. Bevállalták, hogy majd azt mondják. Én írtam egyszer az mszp-nek egy e-mailt, hogy szerintem a Kósáné KOvács Magda lenne tökéletes elnök, akkor ha megválasztották volna, akkor én most azzal fényezhetném magam, hogy én jelöltem a köztársasági elnököt.

 

SL egyéb káder híján a fidesz jelöltje volt, akit meg is szavaztak.

 

Megjegyzem az új elnök már egy hatalmas törvénysértéssel indított, ezért jobb lenne, ha lemondana, ugyanis a kitűzött választási időpont nem felel meg a törvénynek.

Előzmény: pária (1873)
Facipő Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1875

A prof-nak nem kellene szélsőjobbos környezetbe járnia, de úgy látszik ez tetszik neki, egyébként tagja a Védegylet-nek is. Érdekes átfedések.

 

Meg nem kellene magát több helyen függetlennek minősítenie, amikor nem az.

Vajon mikor volt képviselő? A régi rendszerben, csak azóta megjavult, mint K Albin iskolaigazgató?

 

Előzmény: Törölt nick (1870)
pária Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1873
Nem jár rossz társaságba a "Védegylet"-ben,hisz Sólyom közt.elnökünket is ők jelölték.
Előzmény: Törölt nick (1870)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1870

www.polgari-kor.hu

 

A prof-nak nem kellene szélsőjobbos környezetbe járnia, de úgy látszik ez tetszik neki, egyébként tagja a Védegylet-nek is. Érdekes átfedések.

Előzmény: pária (1869)
pária Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1869
Ezt nem tudtam,majd megnézem.Kindler Józsefet nem csak a kora miatt tisztelem,az
oktatói-tudományos munkásságát tekintem példaértékűnek.Ő olyan tanár (Corvinus-
Közgáz egyetem),aki a gazdaság etikai vetületeivel is foglalkozik,a környezetvédelmi
szempontok érvényesítésével,a "fenntartható föld és világ"érdekében.Iskolateremtő
munkásságáért 1993-ban Szent-Györgyi Albert-díjat,1999-ben Szilárd Leó Professzori
díjat kapott.(A "sántakutya díj"-ról milyen "polgári körös" honlapcímen lehet olvasni?)
Előzmény: Facipő (1866)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1868
Túl szigorú vagy, mert a polgári körök honlapján nem csak a sánta vizsla átadásával kapcsolatban található meg, hanem a pártoktól független (1-30 milliós) traktorkiállítást tartó mezőgazdasági vállalkozókhoz írt nyílt levél aláírójaként is. A bibi csak az, hogy ezen közlemény alján az olvasható: fideszfrakcio.hu .
Előzmény: Facipő (1866)
Facipő Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1866

Kindler Józsefet a polgári körök honlapján meg lehet találni egy bizonyos sánta kutya díj átadásával kapcsolatban,melynek közlésére a demokratikusnak enyhén szólva nem nevezhető demokrácia központot kérték fel. így én nem tekintem köztiszteletben állónak.

 

Előzmény: pária (1864)
ALBI Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1865
Én csak az SZDSZ hivatalos honlapját találtam,helyi szervezetre nem utal semmi!SZDSZ
Előzmény: ALBI (1861)
pária Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1864
A köztiszteletben álló Kindler professzor decemberben Mszp-nek írt levelét,ami lapzárta
miatt akkor későn volt,ugye leközli a Szekfű köv.száma?A választ is persze,így korrekt.
pária Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1863
Csinyke2 kérdi:"ott voltál az MSZP-SZDSZ által szervezett antiszimpátia tüntin?,-mert engem ott sokan felismerhettek,és elég régóta is ismerhetnek,a családommal együtt,
igy már más ugye?"

Nem,nem tudom ki vagy (de szívesen ismerkedem:-),de nem kell felfedned magad,hisz
a fórum anonim,amikor először kértem,írj postacímet,ahova küldhetem az általad kért
lapokat,azt is hozzátettem,ha nem akarsz bemutatkozni,egy ismerősöd címét add meg
annak beleegyezésével. A tüntetésen nem voltam,pontosabban,miután a hírt 18-20h-ig
meghirdetett szöveggel kaptam róla,7-re odamentem (6-kor még halaszhatatlan pesti
programom volt),de már befejezték,üres volt a tér,csak egy technikai személy rámolt,őt kérdeztem,milyen volt,mondta,100-150-en lehettek.(Ha gondolod,folytathatjuk emilben
is,-a nevem után a "küld"-re kell klikkelni-,a többieknek talán már unalmasak vagyunk.)
Előzmény: Törölt nick (1860)
ALBI Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1861
Így még könnyebb !!MSZP Dunakeszi
Előzmény: pária (1856)
pária Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1859
Csinyke(2),ezt nem értem,milyen "megadott címen",hol nem voltam ott?
Én csak 1 címet adtam meg itt,az e-mailcímem,oda meg nem jött semmi.
Előzmény: Törölt nick (1858)
pária Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1857
Hozzád az van írva,hogy "e-mailcíme nem publikus",de nálam van küldési lehetőség.
Amúgy jónak tartom a felvetésedet,hogy érdemes lenne utána nézni,legjobb lenne,
ha maguk a képviselők mesélnének róla,hogy alakult azóta az életük,kik a régi/újak, döntéseik által mi változott a település életében,v.körzetükben stb. Ment-e általuk
a világ elébb?
Előzmény: Törölt nick (1853)
pária Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1856
mszp.hu,baloldalt van a térkép,alá ha beírod a keszi irányítószámot 2120,már elő is jön

csinykém,már írtam,hogy gyűjtöm neked a dkeszi újságokat,de azt is írtam,ha nem írsz
nekem valamilyen (helyi/bp-i) címet akkor nem tudom hová elküldeni,hisz nem ismerlek


Előzmény: Törölt nick (1853)
ALBI Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1854

klikk ide

MSZP

 

Persze a Google-ban az első találat ez ! :)

Előzmény: Törölt nick (1853)
pária Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1852

Nem tudom,van-e a dk-i mszp-nek önálló honlapja,de a "nagy" mszp.hu-s honlapon már régebben megtaláltam őket,úgy emlékszem valami térképre kellett rákattintani,

s ott a Pest megyénél kikeresni őket,de túl sok információra nem emlékszem belőlük

talán azóta gazdagították a honlapot.Szerintem Szekfű lapjukon is lehetne javítani,

unalmas és terjedelmes vezércikkízű glosszák is vannak benne nem helyi dolgokról,

ahelyett lehetnének szórakoztató,de igényes írások nem feltétlenül politikai témáról.

A helyi közéleti cikkek meg gyakran úgy vannak megírva,hogy csak a bennfentesek

értik pontosan ki kicsoda s miért mit csinál.A "humor"rovat meg alacsony színvonalú.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1850)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.23 0 0 1851

Már miért lennének ott. Az a tény a rendszerváltáskora pék Lada Niváján lobogtatta a széla szadis zászlót, az azt jelenti, hogy belépett, vagy nem lépett be és csak úgy tett, de a politikai közéletbe való belépését mindenesetre biztosította. Azt gondolta, hogy a szadi nyerni fog és neki itt helyben kánaán lesz. Nem nyert, nem lett. Aztán nagyon gyorsan megcsinálta a saját "pártját", most nem emberként, hanem "pártként" keresi a legjobb ajámnlatot. Már második ciklusban van házasságba a fidesszel és látjuk mi történik ebben a városban. Ja a péknek meg van a helyi kánaán.

 

Már hogy lennének ezek alapítók. El tudod képzelni ezeket a figurákat Göncz papával, Kis Jánossal, Pető Ivánnal, Tölgyessy Péterrel egy fényképen.

Előzmény: Törölt nick (1850)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.22 0 0 1846
Az egyik tanár kiáll egy náci mellett, a másik pedig mindent, még a pozitív emberi dolgokat is a pártpolitikai céloknak rendeli alá. A gyerekekkel kapcsolatban mi a führer igénye?
Előzmény: Facipő (1845)
Facipő Creative Commons License 2006.01.22 0 0 1845
A Kárpáti nevű gimnáziumi igazgatóhelyettes mondta.
Előzmény: Törölt nick (1844)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.22 0 0 1844

Itt is volt valami hasonló. Az persze megint látszott, hogy Dunakeszi nem normális város, mert a helyi szélsőjobb azt mantrázta, hogy az önkormányzat szoci képviselői azért adtak pénzadományt, hogy nyugtassák a lelkiismeretüket a 2004. 12. 05-i népszavazás eredménye miatt. Jellemző a demokráciafelfogásukra, ha egy népszavazáson az jön ki, amit akarnak, akkor bölcs a nép, amikor nem az jön ki, akkor gonosz valakik megtévesztették és félrevezették a népet. Ebben a elszólás sorozatban az volt a legjobb, mikor valamelyik fideszes azt nyilatkozta a parlamentebn, hogy a szocik kihozták a magyar nép bendősoviniszta érzéseit és azért lett az az eredmény, ami. Azért ez szép egy olyan párt képviselőjétől, ahol hemzsegnek a megélhatési fideszesek és a megélhatési kereszténydemokraták.

Van egy remek írás a szadi egyik oldalán a főkereszténydemokratáról:

http://www.szdsz.hu/hu/blog/szerkesztosegi/20051219semjen

Előzmény: pária (1843)
pária Creative Commons License 2006.01.22 0 0 1843

A Dunakanyar új számában újságban olvasom,hogy karácsonykor a gödi önkormi egy

árvízsújtotta székely falunak gyűjtött pénzt,a képviselők is valamennyien adakoztak,

s közel egymillió ft gyűlt össze.Nálunk is lehetett volna ilyen nemes kezdeményezés,

pláne hogy Székelykeresztúr egyik testvérvárosunk.Vagy volt,csak nem tudtam róla?

ALBI Creative Commons License 2006.01.21 0 0 1840

Ma reggel 7 óra.

Havazik, borult az ég!

Persze télen ez nem csoda !

De az már igen,hogy a közvilágítást lekapcsolják!

Tök sötét van a lakótelepen!

Jó lenne ha valaki már intézkedne!

pária Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1838
Én azt is beeírnám a Szekfűbe (esetleg valami alkalmi kiadványba is, mert a Szekfűt az
MSZP-ellenesek közül sokan butaságból eleve kézbe sem veszik), hogy milyen építő és
jó javaslatokat vetett fel az üléseken az MSZP (pl. múltkor volt szó a vízelvezetésről), s
hogy azokat kik szavazták le. Ez nem az ellenfél viselt dolgainak kiteregetése,de annak
a megismertetése, hogy milyen más pártok, szervezetek tettek keresztbe.A lakosoknak
joguk van tudni mérlegelni a választások előtt, de ehhez tényszerű ismeretek kellenek.
Előzmény: Luckuty (1836)
Luckuty Creative Commons License 2006.01.16 0 0 1836
Armand, én a helyetekben azt írnám le, hogy mit csinálnék másképp, mint a jelenlegi vezetés. Ezt lehetne a Szekfűben, azt nyilván meg fogjátok jelentetni a választások előtt. Nem írnám le, hogy ki milyen disznóságot csinált, mert ez sokak számára ellenszenves, és vagy elhiszik vagy nem. Azt viszont lehet, hogy leírnám, hogy a mostani testületből kivel tudtatok rendesen együttdolgozni. Ebből kiderül az is, hogy kivel nem. Leírnám a helyetekben, hogy a város esztelen bővítésének végetvetnétek, és inkább arra figyelnétek, hogy a jelenlegi lakosok életkörülményei javuljanak.
Előzmény: Asztalos_Armand (1835)
Asztalos_Armand Creative Commons License 2006.01.16 0 0 1835

Kedves Luckuty!

 

Igazságod vagyon abban, hogy a nagy többségnek fogalma sincs arról, mi folyik a városban és a városházán.

Azt viszont, hogy ezt mi, magunk mondhassuk el a városlakóknak, minden eszközzel megpróbálják blokkolni. Csak néhány ismert példa: 1, kábeltévé (ezt nem kell magyarázni, ami újdonság, hogy a testületi ülést értékelő megszólalási lehetőséget is letiltották), 2, Dunakanyar Régi (itt tettem egy kisérletet, hogy hamár közpénzből fizeti a város, akkor kaphassunk mi is megszólalási lehetőséget, persze lepattantam), 3, Dunakeszi város honlapja (a betiltott fórumra gondolok). Ezekkel a körülményekkel nagyon nehéz tudatni, hogy igazából mi is történik Dunakeszin.

Azt írod, Dunakeszi megtelt. Abszolult igazság. Ez az infrastruktúra ennyit bír (talán még ennyit sem). A gond az, hogy az ingatlanfejlesztéseknél nem szempont a már itt lakók kulturált lakókörnyezethez és jól működő infrastrukturához kapcsolódó jogos sigénye.

 

Ami az ötleteket, javaslatokat illeti: nagyon sok volt az elmúlt 3.5 évben. Sajnos a legtöbb leszavazásra került (szinte minden szoci ötlet egyfajta NEM gomb nyomási kényszerben megtestesülő pavlovi reflexet vált ki fidlok körökben).

Üdv: A.A.

 

Előzmény: Luckuty (1831)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 1834
Szerintem maga az esemény megér egy kis pénzt.
Előzmény: ALBI (1832)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 1833

Valóban, jelenleg különösen nagy annaka jelentösége, hogy a város szavazóképes lakosságának nagyobbik része legalább azzal tisztában legyen, hogy jelenleg kik vannak hatalmon, mertz szerintem, ha megkérdeznék, akkor az emberek jelentős része szoci rezsimet  feltételezne. Az pedig különösen nagy gáz lenne, ha a pártok utálatának a pék lenne a nyertese, aki uyganúgy fidesz-miépes, mit a többi, csak másképp hívja magát.

Aztán ha ez megvan, akkor jöhetnének az infokaróól, hogy ezek miket csináltak. Ez baromi nagy munka

Előzmény: Luckuty (1831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!