Keresés

Részletes keresés

rcatti Creative Commons License 2007.05.31 0 0 48
Laci!

Amikor elköltöztünk a Szüret utcából, sírtam, mert úgy gondoltam, a Körtér nélkül élni nem lehet. Aztán, mint látod az Alsóhegy utcából: lehet.
Előzmény: LaciN (38)
rcatti Creative Commons License 2007.05.31 0 0 46
Lali! És eljött ama pillanat, hogy hozzál magaddal még egy embert!
Előzmény: rcatti (45)
rcatti Creative Commons License 2007.05.31 0 0 45
Köszöntünk Lajos, hogy végre betaláltál az osztályba!

Szerintem működik az az oldal is és várjuk ide létrehozóját is.

És közzéteszek egy nyilatkozatot.
Van egy zseniális személyes ereklyém, amire a múltkor bukkantam. Ezt majd itt megosztanám veletek, de arra gondoltam, megvárom amíg legalább tizen leszünk.
Előzmény: SVS-001 (44)
rutti Creative Commons License 2007.05.31 0 0 47

Csak tudnám ki lehet az SVS-001? 1985-ig voltam tengerész, majd én is disszidáltam, de én messzebre, Frankfurtba. Ott éltem 2005-ig, azóta pedig Münchenben. Jelenleg itthon vagyok. Szüleimmel mindíg a Villányi 48-ban laktunk, és mióta édesanyám meghalt ez most az én lakásom lett. Szeretem ezt a környéket, kellemes itt lakni.

SVS-001 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 44
Mi lett a Bezegh Andris által nyitott oldallal?
SVS-001 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 43
Ki emlékszik a Schwazkopf-ra. A tarcali sarkán laktak és fogtechnikus volt az örege! Később a Rutterscmidték költöztek szintén abba a házba, ha jól emlékszem. A jó öreg Rutterschmidt még hajóskapítány?
SVS-001 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 42

Szevasztok!

Én gyakorlatilag 3 évet leszámítva a Villányi úton éltem le az eddigi életem. Szeretem a környéket, ilyen földhözragadt vagyok

rcatti Creative Commons License 2007.05.31 0 0 41

De jó, hogy szóba került Dósa Matyi!

Volt egy szentimentális mondata az egyik fogalmazásában, amit felolvasott VII.-VIII.-ban, amikor a nagy ötfotintos műanyag játékszaxofon-őrület volt, és reggel iskolába menet meglátta a sarki trafikban:

"Ma nincs pénzem rád, de holnap biztosan megveszlek!"

Zseniálisan banális, egy slágerszövegbe teljesen beillene"!

Előzmény: jlovasz (39)
rcatti Creative Commons License 2007.05.30 0 0 40

Az én eddigi életutam:Szüret utca XI. ker

                                    Csap utca     I.ker

                                    Bürök utca  XII.ker

                                    Nárcisz utcaXII.ker

                                    Arany János út XXII.ker

Én budai-mozgású vagyok. Olyannyira csökönyös, hogy a nyolcvanas években  Mátyásföldön századeleji önálló villába költözhettem volna, de én dölyfös budai akartam maradni.

Előzmény: LaciN (38)
jlovasz Creative Commons License 2007.05.30 0 0 39

Én a 6., kb. feléig az Elek utca 3/b-ben laktam (Csetneki u. sarok), a Patkós Ferivel egy házban. Szemben velünk az egyik házban lakott a Remetei(?y?) Miki, a másikban a Szabó Miki. Szintén az Elek utcában lakott (a Diószegi sarkán) 5. osztálytól a Kaszper Laci, valamint a Hanka Kovács ...(talán János?), aki a 7-ben, vagy a 8-ban bukott vissza hozzánk.

A Bőhm Gyuszi (7.o-8.o) a Villányin lakott, de közvetlenül az Elek u. sarkán, az újabb házban, amit a jó öreg Gazsi kertész telkére építettek.

Mi a 6. osztályos koromban elköltöztünk a szintén XI. ker. Irinyi József utcába, onnan jártam végig a Köbölt (bocsi, Szamuely Tibor Ált.Isk.), majd a József Attila gimit, ahol egy osztályba jártunk a Sávos Lajossal, az Ughy Elekkel, a Dósa Matyival, a Bőhm Gyuszival, valamint 1-ben a Gacs Karesszal és a Frei Kálmánnal, de ők kibuktak.

Jelenleg Gazdagréten lakunk és mivel anyukám még mindíg az Irinyiben, naponta járok a kerület közepén.

Németh Laci!

Tudod-e, hogy apukáink egy osztályba jártak elemi iskolába?

Egyszer egy szülői után újságolta apukám, hogy találkozott a te apukáddal és ott kölcsönösen megállapították ezt.

Előzmény: LaciN (38)
LaciN Creative Commons License 2007.05.30 0 0 38
Amíg Jancsi visszajön, kicsit méltatom magam, mint disszidenst. Mint sokan közülünk, én is vágytam a levegőváltozásra, ezért telket vettem a Velencei tónál, amiből aztán lakásom lett később, mikor elváltam. Egy darabig ez jó is volt így, de közelebb akartam - és kellett - kerülni, mert idekötött a munka, így hát Érden vettem egy telket kerttel, csenddel, de mégis visszahúzott a régi környezet, és most megint itt vagyok a Bocskain. Van valami nagyon nagy vonzerő ebben a környékben, és különösen irígylem azokat a jóbarátainkat, akik ki sem mozdultak. Ők a / Ti vagytok a szentimrevárosi vagy gellérthegyi - ahogy tetszik - lokálpatrióták, nem? És a vargabetű ellenére magamat is annak tartom. Attila, végső soron Te sem dezertáltál túl messzire, Budafok is szomszédvár...
rcatti Creative Commons License 2007.05.30 0 0 37

Jancsi!

 

Te mennyire hagytad el ezt a geológiai központot?

 

Előzmény: jlovasz (23)
rcatti Creative Commons License 2007.05.30 0 0 36

Valóban, osztályunk geológiai centruma (ma és akkor is) a Villányi út Alsóhegy utca-Szüret utca közötti szakasza. Vagyunk mi, néhányan, az örökös vándorok. Igaz Laci? Meg Devich Laci? Pláne Lesi Karcsi?! A disszimiláltakról nem is beszélve!

 

Előzmény: LaciN (34)
rcatti Creative Commons License 2007.05.30 0 0 35

 Hahó Rutti!

 

Üdvözlünk köreinkben! Lépj be, foglalj helyet!

Üresen tátonganak a padsorok.

Kitaláltam egy új játékszabályt.

Minden új belépő, hoz magával "még egy embert".

Én felszabadultam e teher alól.

Előzmény: rutti (33)
LaciN Creative Commons License 2007.05.29 0 0 34

Szia, Rutti! Szeretettel köszöntelek itt is. Úgy látom, hogy a Villányi út egyre inkább Főldünk tengelyének tekinthető. Magam is gyakran, majdnem naponta végigvillamosozom, amikor megyek a Törökvész felé és vissza a Bocskai útra. Egyébként én annak idején az Alsóhegy utcából sétálgattam be a Köböl-be, a Ménesi érintésével. Rámtaláltál a képen, ahogy a korábbi üzenetemben enigmatikusan "kitábláztam"?

Gondolom, hamarosan jönnek a többiek is, Attilának már "becsöngettem".

Laci

rutti Creative Commons License 2007.05.29 0 0 33

Szia fiúk,

Rutterschmidt vagyok. Örülök, hogy rátok találtam, bár az ittlévök közül nem nagyon emlékszem egyre sem. Az említett Kirschberger, Remetei, Geszti viszont ismerös, itt laktak a közelemben a Villányi úton. A Pallay Mikivel találkoztam egy párszor régebben, de annak is van már több mint 20-25 éve.

Ölellek benneteket: Rutti

rcatti Creative Commons License 2007.05.23 0 0 32
Jó pihenést, és megkérnélek benneteket, Jancsival, próbáljátok beszipkázni ide a többieket. Nekem csak kettőtöket sikerült. Eddig.
Előzmény: LaciN (31)
LaciN Creative Commons License 2007.05.23 0 0 31

Kösz' a fényképtámogatást! Újabb bizonyítéka annak, hogy jó irányba haladunk....Hej, csuhaj.

A Sashegy kedvelt "unplugged" relaxálóhelyem. Kedvenc kerületeim határán, benne és ugyanakkor fölötte annyival, hogy élvezhető legyen a zsongása és a körülvevő csend és béke. Madarat nem szoktam látni, de nem is a fizikai jelenlétük a fontos, hanem hogy lehet rájuk hivatkozni. Pont ahogy utaltál rá.

A dolgaimat szívesen végzem késő esti nyugalomban. Régi beidegződés, hogy legaktívabb alkotóóráim valahol féltizenegy és félkettő között vannak. Fordításra, pályázatírásra, tervezgetésre nekem nagyon bevált. Aztán egy-két óra "youtube" kitombolás az kell a rövid, de tömör alvás előtt.

Holnaptól szombatig kis társas pihenésre eltűnök, off-line leszek. Addig is sziasztok, sok jókedvet a harcos hétutóhoz!

rcatti Creative Commons License 2007.05.22 0 0 30
Nem nyúltam a fényképhez, a bunker ebből a szögbő nem látszik, vagy nagyon ki kéne nagyítani. Akkoriban sok osztány- és iskolatársunk járt fel és találtak fegyvereket is. Abban nem vagyok biztos, hogy bunkermentes, legfeljebb lezárták a bejáratát. Mióta a 60-as évektől természetvédelmi terület, földi halandó nem látogathatja, erre próbáltam utalni. Miután fontos stratégiai hely, ezért talál(hat)ták ki hogy óvni kell néhány madár-és növényfajt.
Számunkra egyetlen előnye, hogy nem épült be, még a tetején is felhőkarcoló állna.
Előzmény: LaciN (27)
rcatti Creative Commons License 2007.05.22 0 0 29

Megint látom, hajnalig fent voltál.

Munka vagy YouTube?

Előzmény: LaciN (27)
rcatti Creative Commons License 2007.05.22 0 0 28
Erre gondoltál, Laci? Itt van, az iwiw adatlapodról vettem le. Menetsd el tuti helyre és tedd be ide önkezűleg!
Előzmény: LaciN (27)
LaciN Creative Commons License 2007.05.22 0 0 27

Nos, Fiúk, komolyan mondom, alig változtatok. Csak én öregedtem. Már nem is emlékszem, hol a képem. De ha megtalálom...

 

Attila! A Sashegy még sose volt ennyire bunkermentes, mint most. Valld be, hogy leretusáltad a tetejéről. Mert akkor még ott volt. Nyilván godoltad, hogy a külsőd így is elég harcias!

 

Jancsi! Elsőre még gimnáziumi képeket is küldtél, de nem tudtam átvenni, valami miatt nem volt a gépem kompatibilis.

El tudnád még egyszer küldeni?

 

Kirschberger, hol késel?

 

 

rcatti Creative Commons License 2007.05.20 0 0 26
Szemészeti adatok:
Utca, vezetés :0
Kompjúter      :+1
Olvasás          :+2
IC-lábak, be és kiforrasztása, tűbe cérnabefűzés, kullancskiszedés, reklámújságok apróbetűs sorainak olvasásához: fejlupé, maximális fokozat, erős megvilágítás, ha lehet természetes fénynél, max. 09 óráig.
Előzmény: jlovasz (21)
rcatti Creative Commons License 2007.05.20 0 0 25
Várjuk a cukrosbácsi képeit is!
Előzmény: LaciN (15)
rcatti Creative Commons License 2007.05.20 0 0 24
Én pedig emígyen. Most éppen NATO-hadgyakorlatot tartok a kertben.
Előzmény: jlovasz (23)
jlovasz Creative Commons License 2007.05.20 0 0 23
Lovász JánosLovász János
jlovasz Creative Commons License 2007.05.20 0 0 22
Elöbb nem sikerült a feltöltés remélem most látszódni fog a kép.
jlovasz Creative Commons License 2007.05.20 0 0 21

Fiúk!

Újabban én hasonlóan nézek ki, mint a mellékelt képeken.

(Az utcán szemüveges vagyok, beltéren viszont, ha látni akarok célszerű levennem)

Kiváncsi vagyok, hogy Ti hogy néztek ki mostanában!?

rcatti Creative Commons License 2007.05.19 0 0 20

laciN szerint vagy 42-en (irdatlan szám!) kezdtük az elsőt. Akkor hol vagyunk mi, hiányzók?

Recsken?

Előzmény: jlovasz (19)
jlovasz Creative Commons License 2007.05.19 0 0 19

Hááát Attila... én sem talállak a képen!

Szerintem eleve kevesen vagyunk ott (32), pedig legalább negyvenen voltunk

elsőben is. Lehet, hogy járvány szedte áldozatait a fényképezéskor?

Előzmény: rcatti (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!