Keresés

Részletes keresés

Lord Iffy Creative Commons License 2001.09.14 0 0 7
megmondom őszintén ez még a kecskénél is jópofább, csak sajna biztos nyirni kell.
Lord Iffy Creative Commons License 2001.09.14 0 0 6
ha pesti(környéki) vagy szkennert meg tudjuk oldani...

és ime alanyunk, a kecske.:O))
ez egy kiskecske, de ha rákattintasz nagy lesz.;O))

Előzmény: SüTi (5)
SüTi Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5
Üdv!
Andreja, lehet egy személyes kérdésem: hol tanulsz, ha tanulsz?
Amúgy a szénánk kifogástalan, zöld és illatos!
Kb. 20% benne a pillangósok aránya, szóval szereti a drága!
Az abrakot elzárva tartjuk, nehogy bezabáljon.
Ettől viszont megnyugodtam, hogy a száraz kenyértől nem lehet baja....
A kisebb fákat valóban körbe kellett hálózni, a cserepes virágok pedig megfelelő magaságokba emeltettek....
Egyébként Angliában és Amerikában van nagy divatja a kecsketartásnak, nem véletlen! Amerikában, akárcsak a lámákkal, hegyi túrákat tesznek velük. Régen pedig Németországban voltak használatosak a kecskefogatok, szerintem ezt fel kéne frissíteni, elég nagy látványosság lehetne egy-egy ilyen kiskocsi...
Mi féltünk először a szomszéd alacsony kerítése miatt, de szerencsére Borót hidegen hagyja, talán mert odaát nincs semmi csábító. Viszont a hátsó kertbe mindig igyekszik kilógni. nem is lett szőlőnk egyetlen tőkénken....:))
Hogyan kell képet feltenni? Persze, kerítenem kell először egy scannert..talán meg tudom oldani.
Üdv
süti
állati emlék Creative Commons License 2001.09.14 0 0 4
Ahoj, véreim!

Kicsit el vagyok maradva patás ügyben (is), egész héten dögön voltam torokgyulladással, otthon meg no net.

Na, lássuk, milyenek azok a magasabb dimenziók!

Amúgy az állatiban nem igen szokás nullázni, ez inkább afféle törzsasztalos báj.

Előzmény: Lord Iffy (2)
andreja Creative Commons License 2001.09.14 0 0 3
Szoval a kecske inkabb bongeszik, mint legel. Illetve felfele legel. Ugy is mondhatnam, hogy nem alazkodik meg, amig nem kell lehajolnia, mert van mit kajalni kb. 2 m magassagig, addig azt eszi. Ezt figyelembe kell venni annak, aki szeretne kecsket. Gyumolcsosbe nem valo. Meg egyeb faknak is kepes a kerget lehamozni, mer a hejaba a vitamin...
Novenyevo haziallatok kozul o az, aki a legtobb fele novenyt megeszi, es ha erre lehetosege is van, akkor lesz igazan ertekes a tej amit ad. Mivel az a rengeteg anyag ami a novenyekben van - es nagyreszt nem is ismerjuk oket, csak a hatasukat - annak jelentos resze bekerulhet a tejbe. Attol nem kell tartani, hogy mergezo anyagok is belekerulnek, a tej eredendoen taplaleknak keszul, az anya szervezete ennek megfeleloen valaszt ki.
Előzmény: Lord Iffy (2)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.09.14 0 0 2
akartam irni hogy a kecske nullásujjú patás, csak elfelejtettem.:O))

szóval tévhit hogy aki nem akar fünyirózni vegyen kecskét?

Előzmény: andreja (1)
andreja Creative Commons License 2001.09.14 0 0 1
Azer csinaltam :))
Es annyira ul, hogy meg nullazni se birjak :)
Előzmény: Lord Iffy (0)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.09.14 0 0 0
hát ezzel a topiccal nem jártál jól, mert most megint elmesélheted hogy miért pont kecske.:O))
holott mi már mind egyazegyben egyenlően testvériesen bólogatunk hogy: igen, kecske.:O))))
Előzmény: andreja (-)
andreja Creative Commons License 2001.09.14 0 1 topiknyitó
Nalunk meg ritkan tartjak _hobbiallatkent_, de mas orszagokban mar regota. Persze panelba nem valo, de kertes hazba annal inkabb! Intelligens, erdeklodo, rendkivul tiszta allat. Sem o, sem az etele sem a tragyaja nem budos, legfeljebb ha taho modon elhanyagoltan tartjak. A tartasa egyszeru es olcso, raadasul meg tejet is adhat, ami biologiailag nagyon ertekes taplalek, nem utolso sorban finom. A turorol meg a sajtrol nem is beszelve. A kiskecske a legaranyosabb haziallat a vilagon! Gyorsan no, s mire az embergyerek raun, mar fel is cseperedett, jonnek az utodok, es a jatek kezdodhet elolrol!!
Hatranyarol nem tudok, sztereotipiakrol igen, de azok most majd ugyis jonnek csostul, es meg lesznek cafolva! Aki persze azt hiszi, hogy a funyirojat dobhatja sutba, az csalodni fog.

Nem titkolt szandekom a funyiros topic magasabb dimenzioba emelese :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!