Még egy pár fotó a kedvencek közül (Motocross Köztársaság Kupa): Persze kénytelenek vagyunk tömegcuccot is előállítani, hogy tudjuk finanszírozni a megélhetésünket. Sajna itthon csak kevesen engedhetik meg maguknak a csak minőségi munkát. A többi fotóm "lebutítva" itt található: http://mxfoto.extra.hu
Játékosként sok poszton: fiatalabb korban befejező csatár, később felváltva irányító középpályás és emberfogó. Az utóbbi volt a legrusnyább feladat, de az ment a legeredményesebben! Ráadásul sosem voltam kiállítva:) Védő is voltam párszor. Ja!.... kapus nem voltam egy percig sem!
Fotó? Rövidebb telékkel (135-200) az ötös vonal mögött, 300-assal a 16-os vonal mögött igyekeztem helyet keresni. Így csak a közelebbi kapu előtti események kerülhettek képre. A 300-assal viszont a felezővonal magasságából is jól lehetett lövöldözni. Neked könnyebb a dolgod, hiszen egy ekv. 160-640-es teléd van!
Mindenfélét olvasgatva a 40D tűnik nekem jó váznak, elsősorban a nagyobb LCD és a sorozatfelvétel miatt (és nem mellesleg crop-os). Gyakran lenne jó 3-4 kockánál többet lőni hirtelen, pl. a birkaterelés nagyon dinamikus téma. Van, hogy egy perc alatt bejárja a nyáj és a kutya a fél hektáros pályát. Ugyanez miatt szükséges a tág vario-s objektív, 10 mp. alatt képesek 100 métert haladni. Az álomobjektív (70-200mm f/2,8 L) egyre távolabb kerül viszont most a 70-300 f/4-5,6 IS USM-mel szemezek, a crop-os vázon 480mm azért elég kell, hogy legyen nekem. Eddig egy 135mm végű kölcsönobival lőttem párat és volt kezemben egy Nikon D50 egy Nikkorr 80-200mm f/2,8 EX obival. Az ezzel a szettel készült fotók a minta számomra. A fentiek miatt elengedhetetlen a villámgyors és pontos AF, ez az olcsóbb obi is tudja ezt a felhasználói vlemények szerint.
Üdv a topikban! :) Remélem lassan beindul az építő vita és a szakmai tapasztalatcsere. Sajnos digi állományú képeim nincsenek ebben a témában, több, mint tíz éve kiszálltam az amatőr sportfotóból. Némi tapasztalat azért összejött...
Köszöntök minden ismerõst, és ismeretlent, a topikben, és külön thx Páti a játinak a hiánypótló oldal létrehozásáért. ha már macskafotózásról van szó...
Azok a gyerekek, akik úgy nőttek föl, hogy a csirke fej és lábak nélkül, kopasztva, zacskóban "terem" a boltok hűtőpultjában, azok szerintem nem is tudják, hogy a macska valójában egeret fog, nem pedig Whiskas-t eszik.
Szóval szerintem lennének, akik fintorognának, hogy micsoda gusztustalan állatkínzás ez, vegyem le azonnal, és bemószerolnának az Állatvédő Ligánál. :)
Sajnos még azt se mondhatom, hogy a felvételek készítése során egyetlen állatnak sem esett bántódása, mert az egér ténylegesen betöltötte a szerepét a táplálékláncban, amíg fotóztam. :-S
Erre megoldás az a hekk, amit találtam. Ilyenkor más üzemmódban (pl. AV) a jackdugó "emulálja" a folytonosan félig nyomott elsütőbillentyűt, így kényszeríti ki az AI Servo-t. Megkeressem azt az angol nyelvű oldalt?
Lehet, hogy rosszul tudom, de nem úgy lesz szűk a mélységélesség, ha nyitott rekesszel lövök? Nekem az a célom, hogy a téma legyen éles, az előtér és háttér pedig elmosott, így emelve ki a szerintem lényeges képrészletet.
:) Hát netuddki, mennyit rohangásztam utána guggolva, meggörnyedve, "zsiráf-iszik" pózban, meg mennyit fetrengtem a földön, míg ezt a sorozatot lőttem: