Keresés

Részletes keresés

seeman Creative Commons License 2007.12.16 0 0 78
Jók ezek is! A barna kutya gyönyörű!
Előzmény: kisúr (73)
seeman Creative Commons License 2007.12.16 0 0 77
Ezek nagyon rendben vannak! :)
Előzmény: exc525 (76)
exc525 Creative Commons License 2007.12.16 0 0 76
Még egy pár fotó a kedvencek közül (Motocross Köztársaság Kupa):
Persze kénytelenek vagyunk tömegcuccot is előállítani, hogy tudjuk finanszírozni a megélhetésünket. Sajna itthon csak kevesen engedhetik meg maguknak a csak minőségi munkát.
A többi fotóm "lebutítva" itt található: http://mxfoto.extra.hu







Páti a játi Creative Commons License 2007.12.15 0 0 75
Mesélhetnél még, hogy ment régen a sportfotózás. Milyen meccseken, kinek a számára készültek képek stb.
Előzmény: seeman (71)
Páti a játi Creative Commons License 2007.12.15 0 0 74

Ó, csodálatos állatok!

Előzmény: speedlight (72)
kisúr Creative Commons License 2007.12.15 0 0 73
:)

Bob

Móric

Rusty
Előzmény: speedlight (72)
speedlight Creative Commons License 2007.12.15 0 0 72
"a birkaterelés nagyon dinamikus téma"

Páti! Birkák!!! Figyelsz?
Előzmény: kisúr (70)
seeman Creative Commons License 2007.12.15 0 0 71
Játékosként sok poszton: fiatalabb korban befejező csatár, később felváltva irányító középpályás és emberfogó. Az utóbbi volt a legrusnyább feladat, de az ment a legeredményesebben! Ráadásul sosem voltam kiállítva:) Védő is voltam párszor. Ja!.... kapus nem voltam egy percig sem!

Fotó? Rövidebb telékkel (135-200) az ötös vonal mögött, 300-assal a 16-os vonal mögött igyekeztem helyet keresni. Így csak a közelebbi kapu előtti események kerülhettek képre. A 300-assal viszont a felezővonal magasságából is jól lehetett lövöldözni.
Neked könnyebb a dolgod, hiszen egy ekv. 160-640-es teléd van!
Előzmény: Páti a játi (66)
kisúr Creative Commons License 2007.12.15 0 0 70
Mindenfélét olvasgatva a 40D tűnik nekem jó váznak, elsősorban a nagyobb LCD és a sorozatfelvétel miatt (és nem mellesleg crop-os). Gyakran lenne jó 3-4 kockánál többet lőni hirtelen, pl. a birkaterelés nagyon dinamikus téma. Van, hogy egy perc alatt bejárja a nyáj és a kutya a fél hektáros pályát. Ugyanez miatt szükséges a tág vario-s objektív, 10 mp. alatt képesek 100 métert haladni. Az álomobjektív (70-200mm f/2,8 L) egyre távolabb kerül viszont most a 70-300 f/4-5,6 IS USM-mel szemezek, a crop-os vázon 480mm azért elég kell, hogy legyen nekem. Eddig egy 135mm végű kölcsönobival lőttem párat és volt kezemben egy Nikon D50 egy Nikkorr 80-200mm f/2,8 EX obival. Az ezzel a szettel készült fotók a minta számomra. A fentiek miatt elengedhetetlen a villámgyors és pontos AF, ez az olcsóbb obi is tudja ezt a felhasználói vlemények szerint.
Előzmény: speedlight (69)
speedlight Creative Commons License 2007.12.15 0 0 69
Köszönöm a linket, elolvastam. Nem egy nehezen kivitelezhető dolog. :)

Amúgy nem erre a hekkre gondoltam, hanem a szoftveresre. ;)

Miféle vázat szeretnél?
Előzmény: kisúr (68)
kisúr Creative Commons License 2007.12.15 0 0 68
Ez a hekk "csak" kierőlteti az AI Servo-t, mást nem csinál. És igen, látom már, hogy vázat is cserélnem kell :(
Előzmény: speedlight (67)
speedlight Creative Commons License 2007.12.15 0 0 67
Még hekkelve is? :-o
Ez komoly érvágás! :)
(Nem mintha annyit fotóznék sportot...)
Előzmény: potfarizom (64)
Páti a játi Creative Commons License 2007.12.15 0 0 66
Hol helyezkedtél focimeccseken (mint fotós és mint játékos)?
Előzmény: seeman (63)
kisúr Creative Commons License 2007.12.15 0 0 65
ISO 400. Fix :D
Előzmény: potfarizom (64)
potfarizom Creative Commons License 2007.12.15 0 0 64
Pussz!
300d-nél sport módban csak 200 iso-d van (asszem)
Előzmény: speedlight (61)
seeman Creative Commons License 2007.12.15 0 0 63
 Üdv a topikban! :) Remélem lassan beindul az építő vita és a szakmai tapasztalatcsere. Sajnos digi állományú képeim nincsenek ebben a témában, több, mint tíz éve kiszálltam az amatőr sportfotóból. Némi tapasztalat azért összejött...
Előzmény: potfarizom (57)
Páti a játi Creative Commons License 2007.12.15 0 0 62
A csapatsportokat nézve - a vizilabdát leszámítva - még így is az.
Előzmény: potfarizom (60)
speedlight Creative Commons License 2007.12.15 0 0 61
Üdvözlet földimnek. :)
Előzmény: potfarizom (57)
potfarizom Creative Commons License 2007.12.15 0 0 60
épp mondani akartam, hogy nem egy húzóágazat most
Előzmény: Páti a játi (58)
Páti a játi Creative Commons License 2007.12.15 0 0 59
Cic-cic.
Előzmény: potfarizom (57)
Páti a játi Creative Commons License 2007.12.15 0 0 58
Erről sajnos az jut eszembe, hogy megint kikaptunk.
Előzmény: potfarizom (57)
potfarizom Creative Commons License 2007.12.15 0 0 57
Köszöntök minden ismerõst, és ismeretlent, a topikben, és külön thx Páti a játinak a hiánypótló oldal létrehozásáért.

ha már macskafotózásról van szó...
Páti a játi Creative Commons License 2007.12.15 0 0 56
A kutya- és macskafotók mellé:
kisúr Creative Commons License 2007.12.15 0 0 55
Google: digital rebel ai servo hack
Első találat: http://www.xmldatabases.org/WK/blog/1441_Digital_Rebel_Hack_%232_-_Full_time_AI_Servo.item

:)
Előzmény: speedlight (54)
speedlight Creative Commons License 2007.12.15 0 0 54
Légyszives. :) Vagy mondd meg a megfelelő google keresőszavakat! :)
Előzmény: kisúr (51)
speedlight Creative Commons License 2007.12.15 0 0 53
Azok a gyerekek, akik úgy nőttek föl, hogy a csirke fej és lábak nélkül, kopasztva, zacskóban "terem" a boltok hűtőpultjában, azok szerintem nem is tudják, hogy a macska valójában egeret fog, nem pedig Whiskas-t eszik.

Szóval szerintem lennének, akik fintorognának, hogy micsoda gusztustalan állatkínzás ez, vegyem le azonnal, és bemószerolnának az Állatvédő Ligánál. :)

Sajnos még azt se mondhatom, hogy a felvételek készítése során egyetlen állatnak sem esett bántódása, mert az egér ténylegesen betöltötte a szerepét a táplálékláncban, amíg fotóztam. :-S
Előzmény: seeman (52)
seeman Creative Commons License 2007.12.15 0 0 52
Feltölthetnéd a www.mindmegette.hu c. weblapra! :)
Előzmény: speedlight (49)
kisúr Creative Commons License 2007.12.15 0 0 51
Erre megoldás az a hekk, amit találtam. Ilyenkor más üzemmódban (pl. AV) a jackdugó "emulálja" a folytonosan félig nyomott elsütőbillentyűt, így kényszeríti ki az AI Servo-t. Megkeressem azt az angol nyelvű oldalt?
Előzmény: speedlight (43)
kisúr Creative Commons License 2007.12.15 0 0 50
De ugye nem az "ÜL" és a "MARAD" a végszó :D

Lehet, hogy rosszul tudom, de nem úgy lesz szűk a mélységélesség, ha nyitott rekesszel lövök? Nekem az a célom, hogy a téma legyen éles, az előtér és háttér pedig elmosott, így emelve ki a szerintem lényeges képrészletet.
Előzmény: stgellert (41)
speedlight Creative Commons License 2007.12.14 0 0 49
:) Hát netuddki, mennyit rohangásztam utána guggolva, meggörnyedve, "zsiráf-iszik" pózban, meg mennyit fetrengtem a földön, míg ezt a sorozatot lőttem:

http://picasaweb.google.com/levai.zsuzsanna/EgeretFogott
Előzmény: stgellert (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!