Keresés

Részletes keresés

hypotonia Creative Commons License 2005.07.07 0 0 93

ELŐZETES!!!

 

Vl. Kilométeres Utcabál Érden, a Balatoni úton!

 

Az évről évre, egyre több érdeklődőt vonzó utcabál az idén 2005. szeptember 03-án, 15.00 órai kezdettel nyitja meg „kapuit” a látogatók előtt! A vendéglők előtt fölállított színpadokon, délután háromórai kezdettel, folyamatosan váltják egymást a meghívott sztárvendégek, akikkel közösen a szervezők, szinte minden műfajban és minden korosztály számára színes, változatos és érdekes látnivalót kínálnak. Természetesen, most sem fog elmaradni a látványos tűzijáték!

2005. szeptember 03.-án:

 

Az Admirális étterem (2030 Érd, Balatoni út 36.) előtt felállított sátorban, "Admirális PÓDIUM" címmel, 17-22 óra között a Kiss Viki Közhasznú Alapítvány támogatóival találkozhat, többek között:
David Merlini
Gundel Takács Gábor
Való Világ 3 egykori lakói
Növényi Norbert
Kasuba Szilárd
Rába Tímea
Dopeman
Pokrivtsák Mónika
Splash
Fekete Pákó
Hip Hop Boys …. és még számos meglepetés sztárvendég;


 

A Pataki Cukrászda előtti színpadon, 18.30-19.00 és 21.00-21.15 közötti időpontokban Tommyboy és barátai tánc show, az Osváth Cukrászda színpadán, pedig 20.00-21.00 óráig, Fekete Pákó lép fel az alapítványunk támogatásaként.

 

 

Kiss Viki Közhasznú Alapítvány

Kiss Viki Közhasznú Alapítvány

otterlo Creative Commons License 2005.06.23 0 0 92
Voltunk már itt is, meg ott is, éppen ezért szombaton is ott a helyünk!
Előzmény: Törölt nick (91)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.23 0 0 91

Felhoztam itt is egy kicsit, hogy mindenki rákészüljön, jó buli lesz és már a hatalmas máglya is érdekes:-)): Aki még sosem volt a Szapáry pincében és aki alig tud valamit a Szapáry Kastélyról annak különösen érdemes jönni!!!

 

TISZTELT ÉRDIEK!

KEDVES ÓVÁROSIAK!

                     

2005. JÚNIUS 25-ÉN ESTE

ISMÉT LÁNGRA LOBBAN SZENT IVÁN TÜZE

A szervező helyi lokálpatrióták – a Érd-Óváros Szent Mihály Alapítványa védnökségével – várják az érdeklődőket.

A táborhelyek már kora délutántól elfoglalhatók, lehet a korábbiakhoz hasonlóan sütni-főzni, de büfé is a vendégek rendelkezésre áll.

A programot

·   19 órától Apáthy Imre tárogatójátéka nyitja meg

·   20 órától kórusmuzsika a Szapáry kazamatában:
    GENIUS LOCI – a hely szellemének hangulatában

·   21 órától szórakoztató zene a szabadtéri színpadon:

    Játszik a ex együttes.

Szúnyogriasztót, fáklyát, lámpást, a pincelátogatáshoz melegebb felsőruhát mindenképpen érdemes magukkal hozni.

Töltsük együtt az esztendő legkurtább éjszakáját!

 

plakát:

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/4/9/6/4/THM_0000634964.jpg

Előzmény: ildiri (90)
ildiri Creative Commons License 2005.06.19 0 0 90

TISZTELT ÉRDIEK!

KEDVES ÓVÁROSIAK!

                     

2005. JÚNIUS 25-ÉN ESTE

</P>

ISMÉT LÁNGRA LOBBAN SZENT IVÁN TÜZE

 

A szervező helyi lokálpatrióták – a Érd-Óváros Szent Mihály Alapítványa védnökségével – várják az érdeklődőket.

 

A táborhelyek már kora délutántól elfoglalhatók, lehet a korábbiakhoz hasonlóan sütni-főzni, de büfé is a vendégek rendelkezésre áll.

 

A programot

·   19 órától Apáthy Imre tárogatójátéka nyitja meg

·   20 órától kórusmuzsika a Szapáry kazamatában:
    GENIUS LOCI – a hely szellemének hangulatában

·   21 órától szórakoztató zene a szabadtéri színpadon:

    Játszik a ex együttes.

 

Szúnyogriasztót, fáklyát, lámpást, a pincelátogatáshoz melegebb felsőruhát mindenképpen érdemes magukkal hozni.

 

Töltsük együtt az esztendő legkurtább éjszakáját!

ildiri Creative Commons License 2005.06.12 0 0 89
 

                

Tisztelt Érdiek! Kedves Óvárosiak!

 

2005. június 25-én, szombaton este ismét lángra lobban Szent Iván tüze az óvárosi kastélydombon.

A helyi lokálpatrióták - Érd-Óváros Szent Mihály Alapítványa védnökségével - szeretettel várnak minden érdeklődőt, baráti társaságot, hogy közösen töltsék el az esztendő legrövidebb éjszakáját.

A hagyományoknak megfelelően lehetőség lesz arra, hogy a központi máglyán kívül kisebb tüzeknél bográcsoljanak, süssenek. További részleteket a későbbiek során közlünk: topicin, sajtóban, plakáton.

 

19 órától műsor, 22 órakor tűzgyújtás.

 

Mivel anyagi lehetőségeink a korábbiaknál szerényebbek, ezért szívesen fogadunk minden felajánlást, főként a műsorhoz az alábbi telefonon: 06-30/200-20-73.

 

 

                                                                         

   Mészáros Ildikó

Törölt nick Creative Commons License 2005.05.10 0 0 88

Érd-Óváros

 

"Érd Angyala nincs többé"

 

2005. május 13.-án 17 órakor az Érd-Óváros Szent Mihály templomban a

Székesfehérvári megyés Püspök Úr, Spányi Antal celebrál ünnepi szentmisét

 

Bogner Mária Margit Nővér halálának évfordulója és születésének 100 éves jubileuma alkalmából.(1905-1933)

 

Minden érdi lakost és Érdhez kötődőt szeretettel várunk ezen a napon az ünnepi szentmisére. Kérjük, ha lehetőségük van, látogassanak el a Kastélydombra,

Bogner Mária Margit Nővér halálának színhelyére.

 

(Bogner Mária Margit Vizitációs Nővér boldoggá avatása folyamatban van. Sírhelye megtekinthető a Szent Mihály templom kertjében, rövid összefoglalások az életéről: http://szentmihaly.fw.hu/bognermaria.html  http://www.katolikus.hu/szentek/1113-222.html  http://www.katolikus.hu/rendek/noi49.html  http://www.vendegvaro.hu/32-1125)

 

 
vz55 Creative Commons License 2005.04.29 0 0 87
MEGHIVÓ
Hétfőn este a Szepes Gyula Műv.Házban 18-kor Ungváry Zsolt újságiró, történész estje. Nem láttam az Érdi Újságot, biztosan közli az is. A Műv. Ház havi programjában szerepel. Várunk minden érdeklődőt, belépés ingyenes.
Üdv. Varga Z. klubvezető
majdnemszőke Creative Commons License 2005.04.29 0 0 86

EURÓPA NAP és MAJÁLIS az Alsó utcában (április 30-május 1.)

 

http://www.erd.hu/polghiv/belhirek/hirek0504_03.html

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.25 0 0 85
Sajnos nem tudtunk elmenni, de nagyon sok sikert, minden jót kívánunk !
Előzmény: otterlo (84)
otterlo Creative Commons License 2005.04.25 0 0 84
Aha! Bevallom eldörgöltem egy-két könnycseppet.
Előzmény: Sweep (83)
Sweep Creative Commons License 2005.04.25 0 0 83
Az élet egyik legszebb ajándéka: a tehetséges gyermek!
Előzmény: otterlo (82)
otterlo Creative Commons License 2005.04.25 0 0 82

Csupán emlékeztetőül: ma este lesz a városi zeneiskola két fiatal zenetanárának kamarakoncertje. Részletek a 80. hsz-ban.

 

otterlo

Előzmény: otterlo (80)
Fricy Creative Commons License 2005.04.20 0 0 81

április 23.-án szombaton Szapáry-pince látogatás

találkozó 15 órakor a Thermal Hotel parkolójában:

 

Bárki csatlakozhat, jelentkezés nélkül!

 

Fricy

Mozo01

Hardenpont

Blackslac

Tüskebökki

Ófecske

otterlo Creative Commons License 2005.04.20 0 0 80

A Városi Zeneiskola két fiatal zenetanára ad koncertet

 

április 25-én (hétfőn) 18:00 órai kezdettel

 

a Művelődési Ház Kamaratermében.

 

A műsor:

 

Weber: Grand Duo Concertante,

Brahms: Bagatellek,

Weiner: Ballada,

Malcolm Arnold: Szonatina,

Kovács Béla: After You Mr. Gershwin

 

Az előadók: Vékes Erzsébet - zongora és Ujhelyi Ágnes - klarinét.

 

A belépés ingyenes.

Sweep Creative Commons License 2005.04.12 0 0 79
Sziasztok!

A Civil Frakció tagja, Bércesi Tibor képviselő lakossági fórumot szervez a kéményekkel kapcsolatos kérdésekről.
15.-én, pénteken, 18 órakor lesz az ófalusi – bocs,óvárosi! - iskolában.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk.

Sweep

Bár még nincs teljesen kész, de érdemes megnézni a megújult a www.erdkemenysepro.hu weboldalt.
Bagarol2 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 78
Készülünk a Szent Iván Éj-re.  Várhatóan június 25.én szombaton lesz. Akinek szándéka ebben részt venni, illetve ötletei, javaslatai, netalán segítő szándéka van, azok jelentkezését várom.
Bagarol2 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 77

A kórustalálkozó remekül sikerült. Köszönöm mindenkinek, aki segített és az érdeklődésével megtisztelt bennünket.

 

Bagarol2 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 76

Jubileumi kórustalálkozó.

Most szombaton, április 9.-én jubileumi kórustalálkozó lesz Érden a Vörösmarty Gimnáziumban 16 órakor. 9 együttes lép fel. Jönnek Érdről, Ajkáról, Csurgóról, Kolozsvárról és Tötrökbálintról. A három nagy érdi kórus ünnepli jubileumát. A Harmónia Caelestis 5 éves, a Szirmok Nőikar 20 éves, a Minaret Férfikórus 25 éves.

Mindenkit szeretettel várunk.

 

Fricy Creative Commons License 2005.04.05 0 0 75
A LUBACZÓWI MAGAPAR SZÍNHÁZ ÉRDEN

A lubaczówi MAGAPAR színház Érden lép fel 2005. április 15-én 17.00 órakor a Szepes Gyula Művelődési Központban.
A MAGAPAR a mozgás, a zene és a fény színháza, előadásaik beszéd nélküliek. Gyakran lépnek fel Lengyelországban, és többször képviselték hazájukat nemzetközi színházi találkozókon. A MAGAPAR színház szerepelt Svájcban, Franciaországban, Dániában, Angliában, Ausztriában, Németországban, Kanadában, Szlovákiában, valamint Ukrajnában. A 12-13 éves diákok előadása maradandó élményt nyújt fiataloknak, időseknek egyaránt.
 

Érd Város Önkormányzata
2005. április 4.

Forrás: http://varos.erd.hu/NXT/gateway.dll/erdtollh/naplo/2005hirek.htm/2005apr.htm/apr5.htm?f=templates&fn=default.htm&vid=Erd:erdnxt3&3.0

hardenpont Creative Commons License 2005.03.31 0 0 74
Ha érdekel , hogy néz ki egy ilyen kutyusos séta , kiképzéssel , szivesen meghívlak jövő héten a következő barangolásra az Érd -parkvárosi erdőbe .
Most búcsúzom , Jó éjt ! HARD K.
Előzmény: Árpi (72)
hardenpont Creative Commons License 2005.03.31 0 0 73
Először én is így gondoltam , meg tenyésztő is mondta , hogy mindent fog tudni ösztönösen . De tudod , hiába a nagy kert , ahol soha sincsen megkötve a jószág , azért én még a közeli erdőben is szeretek a két kutyával sétálni . Namár most én 40 kiló vagyok a kiskutyum meg 60 . Ha nem lenne engedelmes , és a parancsszavaimra fittyet hányna , asszem , hogy egy erdei séta után már nem látnám őt soha többet ( persze póráz nélkül bandukolunk , de feltétlenül szájkosárral )
Sajnos az időm nem tette lehetővé, hogy kiskorában eleget foglalkozzam a kutya tanításával . Ezért kellett segítséget kérnem szakemberektől .
Előzmény: Árpi (72)
Árpi Creative Commons License 2005.03.31 0 0 72
Hát, én nem vagyok egy nagy kutyás, sőt, de egy kuvaszt vagy komondort semmi pénzért nem adnék más keze alá. :o)
Előzmény: hardenpont (71)
hardenpont Creative Commons License 2005.03.31 0 0 71
Hello Árpi !!!
Az úgy működik , ha bentlakásos suliba megy a kutyuskád , akkor az utolsó napokon odafáradsz Te is , és a kezedhez igazítják a kedvencedet . Sőt nálunk úgy volt , hogy hazahozták az ebemet , és itt a kertben igazították a kezemhez . Nagyon hamar megértette , hogy én is azt szeretném tőle , mint az oktató .
Üdv HARD K.
Előzmény: Árpi (70)
Árpi Creative Commons License 2005.03.31 0 0 70
De kinek lesz engedelmes, ha a gazdit nem is látja?
Előzmény: hardenpont (69)
hardenpont Creative Commons License 2005.03.31 0 0 69
Hellló Érdiek !!!
Nem találtam olyan topicot , ahova egyértelműen illik a hsz.-om , azért remélem nem lesz nagyon off.
Tehát , ha kutyabarát vagy , és otthon egy , vagy több kedvenced van , de úgy érzed , hogy nem tudsz eleget foglalkozni vele , kiváló szakemberek , okleveles kutyakiképző barátaim , szivesen tanítgatják , mindenféle okosságokra őket. Házhoz mennek , kiképzőterületre viszik , majd visszaszállítják az ebeket . Kérésre bentlakásos kiképzést is vállalnak . Bátran merem ajánlani barátaimat , az én komondor " ölebem " is másfél hónapig lakott náluk , és igen engedelmes jószág lett belőle .
Ha érdekelne valakit a nagyon korrekt szolgáltatás , keressetek meg emailben !!!
Üdvözlettel egy elégedett kutyatulajdonos :
HARD K.
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.26 0 0 68
Programajánló
30-án 18-kor dr. Kiszely István Diósdon a Közösségi Házban.
A téma: a Magyar Ember c. könyvének bemutatója és dedikálás.
A részvétel ingyenes.
otterlo Creative Commons License 2005.03.26 0 0 67

Egy programajánlat:

 

Március 31-én este 7 órakor,

 

SWING LADIES HUNGARY

 

Magyarország egyetlen női big-bandjének koncertje

 

Helyszín: ibs színpad, 1021 Bp. Tárogató út 2-4.

 

Jegyár: 1500 Ft

 

 

Néhány részlet a zenekart bemutató ismertetőből:

 

"A 17 fős lánycsapat (5 szaxofon, 4 trombita, 3 harsona, dob, zongora, bőgő, ének, karmester) 2002. decemberében alakult meg egy franciaországi turnéra. "003-ban megismétlődött ez a felkérés és ettől kezdve valósítják meg saját zenei elképzeléseiket.

 

A zenekar tagjainak fiatal kora ellenére ( életkor 19 és 30 év között) meglepően érett big band hangzással varázsolja el hallgatóságát. A repertoár nagy részét olyan nevek, mint Glenn Miller, Duke Ellington, Dizzy Gillespie, Herbie Hancock, Louis Armstrong stb. fémjelzik. ..."

 

otterlo

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.24 0 0 66

De csak szinte...

:O)))

Előzmény: gal-lóca (65)
gal-lóca Creative Commons License 2005.03.24 0 0 65
Én meg szinte már nevetek is
Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.24 0 0 64

Vigyázz Moonclown, mert megkapod, hogy Te sem érted a viccet... ;oDDD

(én spec. imádom az agresszív kismalacos vicceket, de az olyanokat, akik a való életben így viselkednek, már kevésbé...)

Előzmény: Moonclown (63)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!