Keresés

Részletes keresés

Dotis Creative Commons License 2001.06.11 0 0 630
Még mindig az ún. Szuperkoncertről. (Bocs, kicsit megkéstem, két hete nem olvastam a topicot.)

Almási Tamás: harsona, trombon, vonókürt, pozan. Fiatal arc, sose láttam. A többiek persze ismerősek voltak:
Csizamadia Gábor: LGT-lemezek és turnék (Loksi, X, 1981-es nyári turné, Búcsúkoncert stb.), Besenyő Brass.
Muck Feri: LGT-1981 és Búcsúkoncert, Besenyő Brass, Crack Orchestra, Djabe, Muck-Show stb.
Elek István: Besenyő Brass, Tea, LGT-Búcsúkoncert, Presser-85, Kapcsolat-koncert. (Különben a Metróban is fújt egy Elek István nevű szaxis, talán még a legelején, de az nyilván nem lehet ő, a kora miatt. Meg a 82-es Lári turnén is fújt egy Elek István, bariotonszaxin, ha jól emlékszem - meg nem mondom, hogy a metrós, a fiatal vagy egy harmadik.)

Dusán. Ő már este nyolckor aludni szokott, ehhez képest gyönyörű teljesítmény volt tőle, hogy egyáltalán két lábon állt a színpadon, még a féléjféli ráadásokban is. Kár hogy egyetlenegyszer sem mutatták a vásznakon - mindenesetre boldog voltam, hogy élőben láthatom, és az sem zavart, hogy speciel egy ritmusgitár fölött görnyed.

Nagyon szép, kiegyensúlyozott, zorános húzás volt, hogy Veszelinovot is meghívták - persze adta magát, hogy az elején meg a végén, a nagy slágerekben Brunner dobolt. Ehhez képest egyszerűen érthetetlen, hogy nem mondták ki Schöck Ottó nevét. Hiszen nagyrészt az ő dalait játszották, a nagy felállás oszlopos tagja volt, de egyáltalán: egy eltávozott zenésztárs...

A második ráadás tényleg nagyon bénácska volt. Komolyan gondolták, hogy a közönség az egyveleg után csak úgy elengedi őket? Persze már nem lehetett volna mit játszani - legalábbis sajátot -, de annyira adta volna magát egy Beatles-dal, mint közös gyökér, mondjuk a Hard Day's Night - nagy örömködéssel.

Megjegyzem, azt az egyveleget nem Pici hangszerelte: elég cikik voltak a dalok közti váltások - na de mindegy, kit érdekelt az már olyankor? Viszont nagyon-nagyon örültem, hogy Pici nincs jelen, különösen a ráadásnál. Ugyanaz az ember, aki a Zorán-lemezeket írta, aki megmutatta nekünk a csodát márciusban (meg a szerencséseknek még a koncert előtt öt nappal is), szóval ugyanaz a Pici ott dajdajozzon... brrr! Huh, ezt jól megúsztuk. Köszönjük mindenkinek, akit csak érint! :-)

>Új lemez, vagy koncert várható?
Elvileg tegnap kezdődtek az új Zorán-lemez felvételei a Tom-Tomban. Tavaly vettek végre egy hard disk recordert, úgyhogy nem fog sípolni a CD-n a 15 kHz-es tévézaj (kvázi Tom-Tom-feature). Bár asszem Zorán mindhárom tom-tomos lemezén megúszta. Nagy mázlista. :-)
2002. május 6-7-8.: Zorán az Erkelben. Lásd a 449. és 458. hozzászólást.

Talia Creative Commons License 2001.06.09 0 0 629
...már megint :-) Ezek szerint nem az én két szép szememért áll össze a Palermo. No mindegy, mostanra kibosszankodtam magam. Még csak azt akartam megjegyezni, hogy Zoránban azért óriási dolog, hogy 1300-1800 Ft a jegy egy koncertre, nem számítva a nagy budapesti bulikat. Még akkor is, ha öten vannak és néha bejátszanak ezt-azt, basszust, dobot, miegymást.
Előzmény: Talia (627)
rumci Creative Commons License 2001.06.07 0 0 628
A ruhással. A Palermóról meg mindenképp el kell mondanom, hogy szinte soha életemben nem táncoltam, egyáltalán nem szeretek táncolni, de az ő zenéjük még engem is táncra perdít.
Előzmény: Talia (626)
Talia Creative Commons License 2001.06.07 0 0 627
Bocs, vissza az egész - ez valami méregdrága hely a felső tízezernek. Naiv voltam :-(
Előzmény: Talia (625)
Talia Creative Commons License 2001.06.07 0 0 626
Melyik zenekarral? A ruhással vagy a Palermoval? Állítólag még a Spoo-dee-o-dee is az övé, de ezt sose láttam úgyhogy nincsenek biztos információim. A ruhás társaság szerintem nem is volt egy szigorúan körülhatárolt zenekar, nagyon sokan megfordultak arrafelé.
Előzmény: rumci (623)
Talia Creative Commons License 2001.06.07 0 0 625
Ez csak Lappára vonatkozik, én nézni is szeretem. De ha már itt tartunk, nem érdekel valakit az a Palermo-dolog? Utánanéztem, péntek és szombat este valahol a Lovag utcában, a VI. kerületben. A péntek nekem valószínűleg nem jó de szombaton elmennék. Hogy hány óra azt még nem tudom. Szera te kiesel mint miskolci de esetleg valaki a környékről?

A Rögtön jövök-öt már kihirdették "odaát", csak te nem olvasod. A felvétel ha jól emlékszem május 12-én volt, Dotis látta élőben. Azt mondta, nagyon jól sikerült.

Tali_azt számítgatja hogy augusztus elején sziget ahol jó esetben lesz néhány csemege (bár addigra már úgyis olyan éhes leszek hogy megenném a vasszöget is) utána augusztus végén Gerendás Parkszínpad és aztán már csak november táján a Presser-turné úgyhogy jó lesz szétnézni mi akad még hallgatnivaló a következő hónapokban

Előzmény: L. Szerafin (624)
L. Szerafin Creative Commons License 2001.06.06 0 0 624
A Szabó csak vizuális szempontból herrrmónikázik idétlenül. Audio üzemmódban nagyon kellemes a játéka. Megoldás: nem kell ránézni, csak hallgatni.

Itt asszem még senki meg sem említette:
ajánlom figyelmetekbe vasárnap (június 10.) 21:00-től az egyesen a Rögtön jövök! legújabb adását (aminek felvétele feltehetőleg jóval a 2-i koncert előtt volt). Vendég Bródy János és Presser Gábor.

rumci Creative Commons License 2001.06.06 0 0 623
Én meg imádom a Szabót, a ruháival együtt. Bár ezzel a zenekarral életemben csak kétszer találkoztam.
Előzmény: Lappantyú (621)
Talia Creative Commons License 2001.06.06 0 0 622
Lappa, te maradtál a régi :-) Szegény Tamásról már annakidején is megírtad hogy nem szereted, mert olyan hülyén fújja a harmonikát. Hát szerintem jól fújja.

A másik Tamás meg persze hogy fránya amikor miatta nem látom a fától az erdőt. Illetve inkább fordítva, az erdőtől a fát. Bejött egy csomó találat erre a névre és megörültem, hogy közte lesz az igazi is de nem, csupa filmes oldal. És talán még egy teniszező is fut ugyanezen a néven.

Előzmény: Lappantyú (621)
Lappantyú Creative Commons License 2001.06.06 0 0 621
De nem kedvelem én azt az embert! Jó, bocs, ez csak olyan szubjektív izé, nem szimpatikus neki a feje. Amúgy nemtom, mi van vele.

A koncertről: én is úgy emlékszem, hogy többször egy órás felvételt nyomatnak majd. Mehetne úgy, hogy zenekaronként, akkor az Omegát nem kéne megnézni :-), bár a végső mindenkiszínpadonzenéllel úgy nem tudom, hogy mi lenne.

[honnan veszed, hogy a filmes Almási fránya? :-)))))]

Lappa

Előzmény: Talia (620)
Talia Creative Commons License 2001.06.06 0 0 620
Almási Tamás zenészről még sose hallott a kereső, nem lehet hogy téved az információforrás? Mindig valami fránya filmes jön be ezen a néven. Föladom.

Tényleg, mi van a Szabó Tamással? A közelmúltban háromszor jött velem szembe az utcán a város különböző pontjain, erről is jutott eszembe, most meg mintha valami Palermo-bulit hirdető plakátot láttam volna felvillanni a belvárosi forgatagban. Azért merem csak föltenni a kérdést, mert ugye, Zorán csapatában játszott ő is évekig...

gorgo Creative Commons License 2001.06.06 0 0 619
Hmm... én úgy olvastam hogy 3x1 óra lesz...
a hangszert nem tudom :)
Előzmény: Talia (618)
Talia Creative Commons License 2001.06.06 0 0 618
'92-ben még én is csak ennyit tudtam :-)

Almási Tamás az milyen hangszer?

Igaz a rémhír, miszerint a tévé számára összesen 50-60 perces műsor készül az eseményről?

Előzmény: gorgo (616)
L. Szerafin Creative Commons License 2001.06.05 0 0 617
A negyedik pedig Elek István (szaxofon), aki tbk Charlie koncertcsapatában is benne van.
Előzmény: gorgo (616)
gorgo Creative Commons License 2001.06.05 0 0 616
'92-ben én még csak annyit tudtam hogy létezett egy olyan hogy Metró és abban énekelt egy Zorán... :) A lemezt meg valamikor 4-5 éve egyszer tartottam a kezemben :) A négy fúvósból itt három van felsorolva (könnyű volt megtalálni a cikket, miután már tudtam a megfelelő nevet :)) méghozzá Muck Ferenc, Almási Tamás és Csizmadia Gábor.
Előzmény: Talia (612)
Lappantyú Creative Commons License 2001.06.05 0 0 615
Háááát, csak egy egész kicsit sajnálom. [hosszú hétvége, szülőlátogatás, a sok nyári program miatt ki tudja, mikor lesz rá megint alkalom] :-)

Peppersnek meg üzenem, hogy már mondtam, de nem győzöm hangsúlyozni: ti itt nem offoltok sose.

A koncertről meg csak nyomjátok az infót, engem is érdekel és szerintem másokat is.

Lappa

Előzmény: Talia (613)
Talia Creative Commons License 2001.06.05 0 0 614
Nééégy fúvós??? Az szép. Kik? Mit? Hogyan?
Előzmény: gorgo (602)
Talia Creative Commons License 2001.06.05 0 0 613
Várható volt, hogy a Metronak lesz a legkisebb tábora, ezért némi lelkiismeretfurdalásom is van, hogy nem mentem el Zoránék oldalát erősíteni. Főleg hogy hozták (többé-kevésbé) a szólókoncertek hangulatát, ami szerintem megintcsak természetes és én is így gondolom jónak - ha már egyszer belevágtak ebbe.

Szóval kicsit sajnálom hogy nem mentem el, és gyanakszom hogy ezzel Lappa is így van??? :-)

Talia Creative Commons License 2001.06.05 0 0 612
Persze hogy triviális, mert '92-ben is ő játszott a BS-beli Metro bulin. (Nem voltam ott, de hírből, azaz lemezről ismerem.) Ettől ugyan még lehetett volna más is.
Én meg tök örülök, hogy legalább jó kis gitárszólókról és hasonlókról nem maradtam le. SzAG-t ismerem, felejthető. Na jó, ne legyek ál-objektív, mondjam úgy hogy én nem szeretem. Pálvölgyit se.
Előzmény: gorgo (605)
Talia Creative Commons License 2001.06.05 0 0 611
Katona Klári új lemezét május végére ígérték, de a napokban néztem és se híre se hamva. Szerintetek tényleg lesz és csak csúsznak vagy...
Előzmény: Lappantyú (601)
Talia Creative Commons License 2001.06.05 0 0 610
Enyje, hát ezek a színes női magazinok már csak ilyenek. A cikkeket meg nem azért írják, hogy emlékezzél rá: ha megmaradna belőle valami a fejedben, akkor nem vennéd meg a következő alkalommal amikoris ugyanezek a bugyuta kérdések fognak szerepelni :-) Majd meglátod...
Előzmény: Lappantyú (601)
Peppers Creative Commons License 2001.06.05 0 0 609
Szerintem se, és ne is ófóljunk mán annyit! :)
Előzmény: gorgo (608)
gorgo Creative Commons License 2001.06.05 0 0 608
Na nehogymá a Zoránt a Kóborhoz hasonlítsuk... :)
Előzmény: Peppers (607)
Peppers Creative Commons License 2001.06.05 0 0 607
Nekem semmi, csak az, hogy Kóbor helyett énekeltek. Lehet, hogy ez csak nekem abszurd, de de képzeld már el, hogy Zorán helyett két vokálos srác nyomja. :)))
Előzmény: gorgo (606)
gorgo Creative Commons License 2001.06.05 0 0 606
Hmm... mibajod volt a vokalistákkal? :) Én bírom az XL sisterst, főleg Demeter Gyurit (ő is szerepel a már említett Rent című musicalben :))
Előzmény: Peppers (599)
gorgo Creative Commons License 2001.06.05 0 0 605
Na, csak meglett, most tök büszke vagyok magamra, mert nem volt triviális ;) Na szóval a pluszgitáros Szűcs Antal Gábor volt, aki még a Skorpióban zenélt együtt Frenreisszel (és mellesleg ő énekelte a Dédapám című dalt :)). Ja és volt még egy billentyűs is, Pálvölgyi Géza, aki Tátraival zenél mostanság, ő is volt Skorpió-tag...
Előzmény: gorgo (604)
gorgo Creative Commons License 2001.06.05 0 0 604
Nem... Volt egy pluszgitáros, nagyon ismerős, már tuti láttam valahol, de nem jut az eszembe a neve, pedig mondták is... most nyomozok...
Előzmény: Lappantyú (603)
Lappantyú Creative Commons License 2001.06.05 0 0 603
:-) A Sipeki nem téblábolt ott valahol? :-)

[a Metró dalokat én se valami nagyon ismerem, mondjuk az Omegát se, leszámítva persze a kócoskölyköket és a gyöngyöskiscsajt.]

Lappa

gorgo Creative Commons License 2001.06.05 0 0 602
A vokalisták Nádasi Veronika, Magyar Hajnal és Óvári Éva voltak... voltak. Ismerős nevek, ugyebár :) kiegészítő fúvósból meg nem 3 volt, hanem 4 :) Aztán amikor a Frenreisz nekiállt szólózni, mind a négyen rá mutogattak :) Különben meg mintha a Metró-dalokat ismerték volna a legkevésbé... és ez pl rám is vonatkozik... :)
Előzmény: Lappantyú (598)
Lappantyú Creative Commons License 2001.06.05 0 0 601
[Lappa már csak ilyen gondozós típus, legalábbis ha valamit szeret, akkor nehezen tud lemondani róla. :-))) Köszönet mindenkinek, akiket illet!]

November tizedike körül az Erkel színházban Presser fog muzsikálni, Zorán is készül új lemezzel, amit aztán meg is mutat nekünk koncert keretében valamikor jövő májusban. Ezen kívül állítólag a napokban jelent/jelenik meg Katona Klári új lemeze Most címmel [és ha már Illés volt színen, a Bródy mesternek is várható egy új lemeze Használat után felrázandó... neeeeem, hanem Kockázatok és mellékhatások címmel].

Ez a Dusán gyerek, hogy ez mér' nem állhatja a népszerűséget! :-)

[valami Story magazin került a kezembe a hétvégén, benne a Zoránrólésamamáról fotó + kérdezősködés, a cikkből nagyjából egy hangra sem emlékszem, nem lehetett túl fontos.]

Lappa

Előzmény: syrius (600)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!