Keresés

Részletes keresés

Luckuty Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2289
"A Téli Pálya értékesítése után lapunk információi szerint döntés született arról, hogy a teljes, 1,7 millió négyzetméteres területet értékesítik külföldi befektetők részére." (Dunakeszi Napló, 2006 február)
Tiltakozhattok, a Fidesz helyi irodájában.
Előzmény: Qti (2287)
Qti Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2287
Ha figyelembe veszem a lehetőségét,(mert ugye itt minden eladó)akkor könnyen lehet hogy az APV RT. értékesíti az egész lovit ami 1,7 millió m2,(nagy lóvé!) onnantól szia Dunakesziek!Lehet sírdogálni hogy nincs tovább. Csak erre hívtam fel mindannyiótok figyelmét.Ráadásul az elvtársaknak kellene most kontrázni.
Előzmény: Törölt nick (2274)
Qti Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2286

Én már erről kifejtettem a véleményemet.Valahol lejjebb Luckuty- nak említettem egy osztrák befektető okosságáról. Az osziknál nagy hangsúlyt kapott a lósport. Lelkem rajta, magam is jobban örülnék ha a tradicionális híre élne tovább Alagnak.

Előzmény: Facipő (2275)
pária Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2285

Örülnék neki,mert akkor legalább személyesen megismerkednénk (én is odaadnám a

november óta neked félretett helyi kiadványokat).Innen a listáról nem ismerek senkit

személyesen! (Vagy ismerek,csak épp nem tudom,hogy a listára ír és milyen néven?)

Előzmény: Törölt nick (2283)
pária Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2284

De akkor – ha ugyanazon a számon fut – hogyan lett, lehet egy félig-meddig önkormányzati lapból Fideszes pártlap?

Előzmény: Luckuty (2282)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2282
Már nem az: Nyilvántartási szám: B/PHF/1488/P/1995. Úgy látszik, egyszerűbb volt feléleszteni a régi engedélyt, mint újat kérni. Vagy gyorsabb.
Előzmény: pária (2280)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2281
Természetesen hozzászólhatsz a fórumhoz - "(összeugrasztás helyett)" - ezt a jogot senki sem vitatja el tőled.
Előzmény: Törölt nick (2279)
pária Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2280

Elnézést,ha téged (vagy máskor bárkit is) félreértettem volna. De azt nem gondolom,

hogy itt CS2 vagy bárkinek célja legyen,hogy a fórumozókat összeugrassza,remélem

legalábbis.(Összeugranak időnként a tagok anélkül is:-) A Homolya-féle Dkeszi Napló

nem volt magas színvonalú sajtótermék,és tele volt kapitális helyesírási hibával!Az új

Naplónak megvan már a kiadási és forgalombahozatali  engedélye?Mert a múltkori és

azelőtti impresszumába is csak az volt írva:"folyamatban." Tehát: addig még illegális.

 

 

 

 

Előzmény: Luckuty (2278)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2278
Pária,
félreértettél. Ha megnézed, én csak azt kérdeztem Csinykétől, hogy valóban Keszin szavaz-e, (mert ha nem, akkor nem értem, miért akarja itt összeugrasztani a fórumozókat egymással), és miután határozott igen helyett valamit mellébeszét, akkor jegyzetem meg, hogy csak azért kérdem, mert a múltkor azt írta, már nem Keszin lakik. Nekem nem az ellen van kifogásom, ha itt szavaz, hanem általában a lekvárkavarás ellen, különösen úgy, ha ráadásul kívülálló a dologban.
Előzmény: pária (2276)
pária Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2276

Ezt én se értem,a télipályát már eladták,tehát az ellen már nem lehet aláírást

gyűjteni.Vagy a "rendes" versenypálya eladása is napirenden van?Akkor én is

tiltakoznék ellene.De ha nincs napirenden,akkor ez az aláírásgyűjtés nem más

mint választási kampányfogás a lakossági szimpátia megnyerése céljából. (Az

újságot még nem olvastam,nem tudom,mi van benne. A Dunakeszi Szekfűt se,

legutóbb is akkor dobták be,egy báli invitálással,amikor az már lezajlott.) E.Z.

képét volt képük ráragasztani a postánál a hivatalos Választási Irodának az

információs plakátjára.Ezáltal az olvashatatlan lett,így most itt kérdezem,hogy

meddig kell bejelenteni a jegyzőnél,ha előreláthatólag másik helységben tudok

csak szavazni?Csinykét itt korábban csesztették,hogy ha már elköltözött,miért

itt akar szavazni,vagy ilyesmi.Sztem ha eddigi élete nagyrészét itt élte le,és új

lakóhelyén talán még nem is ismerős,miért ne szavazhatna Dunakeszin,aminek

a sorsát továbbra is szívén viseli.Hiszen még képviselőnek (országgyűlési és

önkormányzatin is) indulhat olyan jelölt,aki nem is lakik az adott településen.

 

Előzmény: Luckuty (2273)
Facipő Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2275
Én pedig azt az eretnek, a többség által utált álláspontot képviselem, hogy jó lenne, ha a területet úgy értékesítenék, hogy az lóverseny céljára lenne hasznosítható. Vagy bármilyen más célra, amiből a városnak haszna származna és nem a lakosság létszáma növekedne.
Előzmény: Qti (2272)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2274

Szerintem tévedsz. Ez egy sima munkamegosztás a lokálpatrióták és a fidesz között, a fidesz erőtlenül (újságban) aláírást gyüjt, mert ugye választások lesznek,  a bátor parlamenter meg csak a plakáton vigyorog, a pék pedig intézi az üzletet, megpendíti a 100000 négyzetméteres vigalmi negyed ötletét és figyelik a hatást. Persze, ha a szociknak lenne eszük, akkor folyamatosan csesztetnék a fidesz-lokál koaliciót, meg a vigalmi negyed tervét.

 

 

Mert nyugodtak lehettek, a Téli pálya, ha ezek maradnak, akkor be lesz építve.

Előzmény: Qti (2272)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2273
Nem értem. Most a lovipályáról van szó, vagy a Téli Pályáról?  Kié most a lovipálya? (Mert hogy a Téli Pályával kapcsolatban mintha el lennének késve.) És hogyan lehet egy újságban aláírást gyűjteni?
Előzmény: Qti (2272)
Qti Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2272

Kedves Luckuty!

Figyelmedbe ajánlom hogy a Fityesz ujságban tiltakozó aláírást gyüjtenek a lovipálya magánkézbe adása ellen. Szerintem a józan ész alapján meg kell tenni, mindegy hogy ki indítványozta.Ez már nem párt állás kérdése.

Üdv Qti

Előzmény: Luckuty (2267)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2271

Ez így van rendjén. Nem is szabad egy országgyűlési választáson helyi lapok alapján dönteni. Dönteni szerintem a programok és a lehetséges jövőkép alapján kell.

 

Nekem személy szerint nem kell egy olyan jövőkép, ahol az ország irányításában a führernek érdemi szerepe lehet, mivel tapasztalataim alapján veszélyesnek tartom a demokráciára nézve. A helyi egyéni képviselő tekintetében pedig nem szeretnék egy oylan országgyűlési képviselőt, aki nácikkal szövetkezik, ez egyébként igaz a führer-re is.

Előzmény: Luckuty (2269)
Qti Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2270

De hasonlítanak egymásra ezek a kiadványok!

Egyikkel sem szabad kitörölni a sejhajunkat!Irány a kuka.

Előzmény: Törölt nick (2268)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2269
Egyiktől sem támad kedve az embernek a kiadó pártra szavazni, sőt, még az ellenpártra sem.
Előzmény: Törölt nick (2268)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2268

Annyiban biztos hasonlít a két kiadvány egymásra, hogy a Tapló sem szól arról, hogy

 

"milyen problémák vannak Dunakeszin, és mi módon gondolják azt a szocik megoldani, illetve"

 ...

 

"az eddigi problémákkal kapcsolatban mit tudtak elérni"

 

§:-)

 

Egyébként szerintem nem hasonlatos a két helyi újság, már csak azért sem mert nem nem egyforma pozicióban lévők írják, meg azért sem, mert a Taplóban sokat hazudnak.

Előzmény: Luckuty (2267)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2267
Bedobtak tegnap egy Dunakeszi Szekfűt. Háát, vetekszik a Dunakeszi Naplóval. Gondolom, a Naplót a szerkesztők elrettentő példaként tekintették, azután csináltak valami hasonlót.  Miért nem lehet egy olyan újságot közreadni, ami minden dunakeszi lakoshoz szól, még ha elkötelezett is?  Az rendben, hogy Tóth András elhárítja a Napló kimondatlan vádjait, de a többi cikk.... Elmondom, én mire lennék kíváncsi: Arra, hogy milyen problémák vannak Dunakeszin, és mi módon gondolják azt a szocik megoldani, illetve szívesen olvasok arról is, hogy az eddigi problémákkal kapcsolatban mit tudtak elérni. Nem érdekel viszont sem Tóth András, sem Erdész Zoltán vagyonnyilatkozata, még egymás mellé helyezve sem.  Szintén nem értem, hogy miért kell egy külön cikket írni arról, hogy a Napló nem említette, hogy a bankautomata elhelyezése szoci képviselő érdeme. (Nem emlékszem rá, hogy a Napló azt saját eredményként említette volna - ez esetben érteném a cikket, bár úgy is túl terjedelmesnek találnám.)
Keszikörnyezet Creative Commons License 2006.02.28 0 0 2266

A lerakót az FKF addig fogja használni amíg be nem telik. Ezt a város döntése nem tudja befolyásolni, hisz a lerakásra engedélyük van. Ezt az időszakot lehet kitolni, ha pl csak salakot helyeznek el a lerakóban. De ezt csak akkor hajlandó a főváros megtenni - az igéretek szerint - ha a város hozzájárúl a bővítéshez. Miért nem ezt teszi most is?  Nem érdeke a lerakási idő hosszabbítása?

A baj, hogy a főváros zsarolja Dunakeszit, és ha meg kapja amit akar, akkor már nincs lehetőség a megállapodás betartatására, mert az engedélye ismét a vegyes hagyományos összetételű hulladékra fog szolni.

Egyébként úgy tudom, hogy a lerakó szigetelése nem alkalmas a salak lerakására ezért hivatalosan nem is hozhatnak ide salakot. Na és a technológiát ki fogja ellenőrizni? A Kovács képviselő?

Előzmény: Törölt nick (2258)
Qti Creative Commons License 2006.02.28 0 0 2264

 

Ezek közül lehet valószínüleg az elpusztult bütykös hattyú.

Nyolc pár volt nemrégen, a kanális és a komp között koldultak kajáért.

Előzmény: pária (2257)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.28 0 0 2262
Melyi az a kábeltv szolgáltató, aki kizárólag fideszes kampányadásokat "sugároz"?
Előzmény: Törölt nick (2261)
rudikukac Creative Commons License 2006.02.28 0 0 2259

A hétvégén a Mindentudás Egyeteme címü műsor témája a madár influenza lesz! Érdemes megnézni!

Előzmény: pária (2257)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.28 0 0 2258
Mert úgy tudom, hogy a mostani lerakó szabványosítva van, és van szabad kapacitása. Ilymódon olcsóbb megoldás, mint az elszállítás.
Az, hogy sajnos nemcsak salakot szállítanak be, LEÁLLÍTANDÓ. Szvsz.
Amikor áll az égető, akkor meg jöhet az elszállítás. Arra a dinnyeszezonra.
Persze ár/érték/környezetkímélés szempontjából amellett szavazok, ami a legésszerűbb lesz. Ha nem ez, akkor nem erre. Ha igen, akkor meg erre.
Egy biztos: nincs jó megoldás.
lemy
Előzmény: Keszikörnyezet (2254)
pária Creative Commons License 2006.02.28 0 0 2257
Közeledik Budapesthez a H5N1
  • Index
  • 2006. február 28., kedd 12:29

    A madárinfluenza vírusától pusztult el az a bütykös hattyú, amit a fővárostól pár kilométerre északra lévő horányi révnél találtak. Háromkilométeres védőzónát vonnak Dunakeszi, Alsó-Göd, Szigetmonostor, Horány és Pócsmegyer köré, míg a 10 kilométeres megfigyelési zónába Sződ, Sződliget, Felső-Göd, Fót, Leányfalu, Szentendre, Pomáz, Budakalász, és Üröm települések tartoznak.

    Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerõsének!
    Nyomtatható változat

    hirdetés

    banner( 7002, 151, 330, 247, 0, 0 )

    cont = document.getElementById( "uniq438350" ).parentNode.parentNode; if ( cont.id == "microsite" ) { cont.style.width = "330px"; cont.style.marginLeft = "55px"; }

    Az Állategészségügyi Intézet laborvizsgálatai megállapították, hogy a madárinfluenza vírusától pusztult el egy, a horányi révnél talált bütykös hattyú, áll Batiz András kormányszóvivő keddi közleményében. A magyar szakemberek szerint valószínűleg a H5N1-es, szélsőséges körülmények között emberre is veszélyes vírus okozta az állat elhullását, de a végső szót ebben is a Weybridge-i laboratórium mondja ki, amely az Európai Unióban egyedüliként foglalhat hivatalosan állást ebben a kérdésben. Emberek és háziszárnyasok sem itt, sem az ország többi részén nincsenek veszélyben, állítja a szóvivő.

    Kedden 11 órakor összeült a Pest megyei védelmi bizottság operatív törzse, hogy a szükséges intézkedésekről - a lakosság szervezett tájékoztatásáról, a rendőri jelenlét esteleges fokozásáról - döntsön. Az általános szabályok szerint egy védő- és egy megfigyelési zónát kell ilyen esetben kijelölni.

    Zónák

    A 3 kilométeres védőzóna Dunakeszi, Alsó-Göd, Szigetmonostor, Horány és Pócsmegyer településeket érinti. Itt három baromfitelep, egy baromfikeltető, két hűtőház, egy baromfivágóhíd, és egy tojáslé-előállító üzem található. A 10 kilométeres megfigyelési zónába Sződ, Sződliget, Felső-Göd, Fót, Leányfalu, Szentendre, Pomáz, Budakalász, és Üröm települések tartoznak. A megfigyelési zónában háromezer példányos fácánállomány (Sződön), egy baromfikeltető és két baromfivágóhíd található.


    A védő- és a megfigyelési zónák hozzávetőleges területei (Térkép: lazarus.elte.hu)

    A megyei állategészségügyi hatóság vezetésével már elkezdődött az állattartók és feldolgozók számbavétele, ellenőrzése abban a sorrendben, amilyen közel fekszenek a bütykös hattyú megtalálási helyéhez, illetve az üzemek méretétől függően. A védőzónában tilos a baromfik szállítása, illetve később is hatósági állatorvos engedélyéhez kötött lesz. A megfigyelési zónában a belső mozgás engedélyezett, ám a baromfi, illetve feldogozott húsáru, tojás, tojásszármazék kivitele engedélyköteles.

    Az érintett települések üzleteiben vásárolt baromfitermékek természetesen kivihetők a zónákból, ezek fogyasztása veszélytelen, mivel a boltokba csak bevizsgált termék kerül. Egyedül a számla megőrzése fontos, hiszen a vásárló - adott esetben - ennek felmutatásával tudja igazolni a hús eredetét.

    Kapcsolódó anyagok

    Törölt nick Creative Commons License 2006.02.28 0 0 2256

    Elszállítás: Haindling

     

     

     

    Bővítés:

     

     

     

    Égetés:

    Előzmény: Keszikörnyezet (2254)
    Luckuty Creative Commons License 2006.02.28 0 0 2255

    Ha érdekel valakit, most kaptam e-mail -en:

     

    Ezúton tájékoztatom, hogy a Pest Megyei ÁNTSZ határozata értelmében módosult az Árnika Gyógyszertár - Dunakeszi, Szent István u. 86. - nyitvatartási rendje.

    hétfőtől-péntekig 7,30-19,00

    szombat 8,00-14,00

    A szombati nyitvatartás bevezetése a lakosság jobb gyógyszerellátását szolgálja.

    üdvözlettel:

    Kurfisné Pataki Beáta

    Polgm.Hivatal

    Keszikörnyezet Creative Commons License 2006.02.28 0 0 2254

    És te miért ragaszkodsz a bizonytalan kimenetelű bővítéshez?

    Az égetőket évente le kell állítani. Hova teszik ez alatt a hulladékot?

    Ha ez ilyen jó miért nem csak salakot szállítanak be ma is?

    Előzmény: Törölt nick (2253)
    Törölt nick Creative Commons License 2006.02.28 0 0 2253
    utánanézek a dolgoknak.
    "Tehát valótlan, hogy ide ezentúl csak a salakot hoznák"
    amit mondtam, az jövőbeni lehetőségre vonatkozik, tehát nem lehet róla azt mondani, hogy valótlan. Azt esetleg igen, hogy "kicsi a valószínűsége" (reméljük, nem).
    lemy
    Előzmény: Keszikörnyezet (2252)
    Keszikörnyezet Creative Commons License 2006.02.28 0 0 2252

    Ezzel csak egy baj van Lemy!

     

    Kovács Lakájpatrióta frakcióvezető is ezt a megoldást javasolta, és állítólag a Fővárossal ebben meg is állapodtak előzetesen, valamilyen tárgyalódelegációban. De ezzel párhuzamosan az FKF RT. engedélyt kért és kapott a Dunakeszi lerakó bővítésére a jelenlegi hagyományos összetételű hulladék elhelyezésére. Tehát valótlan, hogy ide ezentúl csak a salakot hoznák. Természetesen fellebbezés áldozata lett az I fokú engedély, mert pl: elfelejtettek levegővédelmi övezetet kijelőlni, a hatásterületet kisebb területben jelölték ki mint maga a lerakó területe, stb. Tehát hintába akarták tenni Dunakeszit, ami sikerülhetett volna mivel a tárgyalódelegáció tagjai vagy válogatott hozzá nem értőkből állt vagy más ok miatt nem vették észre a simlit. Egyik megoldás sem jó.

     

    És még egy dolog:

    Éppen te írtad, hogy az égetők milyen nagy költséggel működnek. Ez igaz is. A költségeket pedig úgy csökkentik a palotai égetőben, hogy az éves karbantartást arra az időszakra (dinnyeszezon) tervezik, amikor a legnagyobb a hulladékban a nedves szerves anyag. Ui. piszok drága a bennük lévő viz elpárologtatása. Ebben az időszakban napi több ezer tonna dinnye, paradicsom, zöldség és egyéb maradék kénytelen a lerakóba kerülni, ami hála a nyári melegnek elkezd rothadni. Ilyenkor a bűzhatás is emelkedik. És ez 6-700 méterre a lakóházaktól. És a karbantartás addig tart amig a szezon le nem fut. utána a műanyagot a papírt és a kis víztartalmú szerves anyagokat már olcsó elégetni, akár energia is nyerhető belőle.

    Na és még egy bibi, a teherautó forgalom, annak és a salaknak a porhatása stb.

     

    Érdekes kérdés persze az is, hogy a salak nem veszélyes hulladék, de meddig nem veszélyes ha finoman összekeverik a keletkező pernyével. Mondjuk a határértéket még éppen betartva. Ez is csokkenti persze a költségeket, de miért jó a határértékekhez közelíteni.

     

    Ez egy olyan KÖTÉLTÁNC ahol mások táncolnak de mi eshetünk le Dunakeszin lakó polgárok.

     

    Előzmény: Törölt nick (2238)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!