Keresés

Részletes keresés

ganser Creative Commons License 2016.06.24 0 0 24894

Köszönöm!

Szezon van sajnos.

(Szerencsére?)

Aki ilyenkor "másnapra" tud dolgozni,ott valami cigányság van.

A munkák döntő része rendben lezajlik.(99%)

Előzmény: kem0001 (24891)
Mrija Creative Commons License 2016.06.24 0 0 24893

Még egy kérdés: a beszerelési hézagnál mennyi a felső határ? :) kb 1 cm az alap ugye, 3 már sok(oldalanként)?

Előzmény: ganser (24890)
0l0 Creative Commons License 2016.06.24 -1 1 24892

Ez meg a tipikus érv nélküli lehülyézős válasz volt, arra a megszokott esetre, amikor kiderül, hogy értelmetlenül kötözködtek egyesek lényegtelenebb részleteken és még csak nem is jogosan. Hogy kár-e a szóért, az  azon is múlik, hogy az olvasók egy része rendelkezik-e kellő érdeklődéssel, idővel, logikával és szövegértéssel, hogy elolvassa, amit írtam és átlássa miről van szó. Annyiban valóban kár, hogy ha nem volnának ezek az össztűzszerű megmozdulások, akkor megtakaríthatnám ezt magamnak..

A "pirossal kiemelt az nagyon ott van" rész előtti fekete betűs "vagy bizonyos feltételek mellett esetleg" is nagyon ott volt a szövegben. Tegyük fel, hogy ez nem merő rosszindulatból kerülte el a nyájas olvasók egy részének figyelmét, miközben minden figyelmüket a pirosra összpontosították.

A "bizonyos feltételek mellett esetleg", ami tehát nagyon ott van, (és nem keverendő valamiféle "mindenki csinálja így" megfogalmazással), jelenthet bármiféle partikuláris esetet, mint pl nálam, ahol a hőszigetelés során feljebb sikerült pár redőnyt annyival tornászni, hogy a gurtni, az eredeti tokot és toktoldót érintő furatok helyett, a felső purhabon tudott átcsusszanni. Tettem ezt azért, mert így több a bejutó fény az egyébként túl sötét helyiségben, az áthidalót viszont mégiscsak szerencsétlen megoldás lett volna megfúrni ezért, de görgőrendszerben sem gondolkodtam. Nem sértődtem volna meg ha a mesterek annak idején szintén így csinálták volna, sőt ha nem áthidalózták volna be a régi belső redőnytokot, hanem feljebb tolták volna az ablakot, illetve fölé odatették volna egy szigetelő rétegre a külső redőnyt, akkor különösen tudnám utólag becsülni őket.

Nem akarok semmit senkinek beadni, nem is javaslatként fogalmaztam meg ezt a kérdéses szövegösszefüggésben, egyszerűen megemlítettem a lehetőségek utolján, melyekkel az előző kötözködésre válaszoltam. Számomra tény, és nem vitatéma, hogy működő megoldás. Ha valakinek ez nevetséges, akkor nevessen egy jót rajta!

Innen nézem-onnan nézem szinte mindenhol van. Az "itt nincs" leginkább valakinek a saját agyára vonatkozhat bizonyos esetekben. Pl az "XPS az ablak alá lehet vagy inkább nem célszerű" kérdésre egészen másképp válaszolhat egy nyílászáró beépítéssel foglalkozó, és egy hőszigeteléssel foglalkozó szakember...

Én egyik sem vagyok, de ha az lennék, valószínűleg, akkor sem tudnék határozott választ adni, amíg a peremfeltétel mindössze annyi, hogy ablak alá XPS. Milyen ablak, mekkora, milyen síkra kerül, milyen épület, milyen falazat, milyen a megcélzott energiaosztály, mik a célok, a preferenciák és még számos tényező alapján lehet dönteni, hogy van-e értelme foglalkozni vele, vagy sem.

Ha a jelen irományom után sem változik a véleményed, akkor a Ganser által javasolt X-es dolgot valahol támogatom. Ez nála (és másnál is) bevált, egyszer sem rúgta velem össze a port azóta. Remélem maradnak így is páran, kevésbé vehemens fórumozók, akik normális hangnemben kijavítanak, amikor tényleg tévedek.

Előzmény: Kisdi (24879)
kem0001 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 24891

Pontosan, nagyon szépen dolgoznak a srácok, csak kicsit kellett rájuk várni. Az erkélyemet is velük fogom csináltatni.

Előzmény: ganser (24889)
ganser Creative Commons License 2016.06.23 0 0 24890

inkább nem.

 

Előzmény: Mrija (24886)
ganser Creative Commons License 2016.06.23 0 0 24889

kem001 hozzászólónak csináltak a srácok múlt héten egy "jolás" munkát.

Kérdezd meg.

Én úgy tudom,hogy minden tuti volt,csak ki kellett várni.

Előzmény: Bz81 (24884)
liba67 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 24888

Köszönöm.

Tisztelettel:Juhász Tibor

Előzmény: kiss_atti (24882)
elodzsolt Creative Commons License 2016.06.23 0 0 24887

Kedves fórumozók!

 

Elolvastam az 1x1-et, azt is hittem eleget tudok már, de tévedtem. Vidéken a következőképpen néz ki a helyzet:

 

Vagy a profil, vagy a vasalat nem az ajánlottak közül kerül ki. Ha mégis, akkor ők a nagyok, azaz inkább nagyüzletben érdekeltek, és meglehetősen drágák, + olyan érzésem van, hogy én a pici pont, aki nem 200 négyzetmétert rendel tőlük, nem is vagyok fontos nekik. Aztán van aki országos csoport tagja, messziről jön a beépítő gárda, a referencia erősen kérdéses. pl.: a honlapjukon Veka, Aluplast szerepel, mire beépítenék talán „Szalamander”? És az árajánlat egy hét alatt sem landolt a postaládámban.

 

Van két helyi, akik megbízhatóak. A Decco 70 vállalható? Mert az egyiknek abból gyártják a környéken, amit láttam tőlük tetszett, jó 10 éve vannak a piacon. Lenne még olcsóbb is, de az nem helyi, stb., inkább felejtős.

Mrija Creative Commons License 2016.06.23 0 0 24886

Szakik!

 

XPS táblára rá lehet ültetni az ablakot? Tehát az ablak alá tenném a téglára. Vagy inkább nem célszerű? 

Kisfiatal Creative Commons License 2016.06.23 0 0 24885

Kiváncsian várom a J tapasztalatokat :)

Előzmény: puha (24883)
Bz81 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 24884

Sziasztok!
 
Műanyag nyílászárókat szeretnék cserélni háromrétegű üvegezéssel, kértem ajánlatokat, van tapasztalatotok a következő termékkel:

- Kömmerling EuroFutur 70 + ROTO NT vasalat (lefelé olvastam, hogy van aki jónak találja)

- HEVESTHERM NEW BALANCE 85 /ALUPLAST IDEAL 7000 + MACO vasalat

- veka softline 82 MD + ROTO NT vasalat

- Fenstherm Future 76 + ROTO NT vasalat

 
Melyiket javasoljátok, árban a fölső három kb egy árban volt,az alsó volt elég meglepően kb. 70 ezerrel olcsóbb...

 

Aki esetleg a közelmúltban  beépített nyílászárókat és meg volt vele elégedve, esetleg megdobhatna a cég elérhetőségével :)
 
Köszönöm

puha Creative Commons License 2016.06.22 0 0 24883

Szia!

 

Futur 70-et választottam, szombaton jönnek felmérni pontosan a méreteket. 

 

Kértem néhány helyről ajánlatot, J volt a legolcsóbb, ha a felmérés után marad az ár, akkor megrendelem. Aztán meglátjuk mennyire tudják tartani az ígérteket. 7 ablak és egy erkélyajtó, lakótelepi lakás.

Hőszigetelés szempontjából jó lenne teljesen a külső fal síkjába tenni az ablakokat, de akkor kilógna a redőnyszekrény a homlokzatból, biztos nem szeretné telibe a csapadékot. 

 

Bejárati ajtót is kell cserélni, de azt nem mertem tőlük rendelni, Nívó lesz a kiszemelt.

 

 

Előzmény: Kisfiatal (24880)
kiss_atti Creative Commons License 2016.06.22 0 0 24882

Nem olcsó,

 

de korrekt, kidolgozott ajánlat.

Hangsúlyozottan "szerintem".

Előzmény: liba67 (24881)
liba67 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 24881

Tisztelt topictársak. Kérem mondják el véleményüket  az alábbi árajánlattal kapcsolatban ár, és minőség szempontjából. Egy üzlet bejárati ajtó lenne. 

Köszönöm:Juhász Tibor

  • 1 db 2000 mm x 2350 mm névleges méretű kétszárnyú, kifelé nyíló ajtó.
  • Profilrendszer: SCHÜCO ADS 60 (Uf=2,6 W/m2K) hőhídmentes alumínium profil, RAL színskála szerinti színre porszórt profilokkal, fekete gumitömítésekkel, a SCHÜCO rendszer standard, eloxált alumínium kilincseivel és pántjaival.
  • Alapajánlatunkban az ajtót körbefutó szárnyprofillal, 20 mm magas ütköző küszöbbelnormál nyelves biztonsági zárral, normál leveles pántokkal, kívül-belül kilinccsel, DORMA TS 83 típusú normál karos ajtócsukóval, teleüvegesnek (osztás nélkülinek) áraztuk. A másodlagos szárny normál átvető tolózáras.
  • Az üvegezés az alapjánlatunkban 3.3.1 mm VSG float – 14 mm Ar – 3.3.1 mm VSG LOW-E (Ug=1,1 W/m2K) rétegrendű, víztisztakívül-belül ragasztott biztonsági üvegezés.
  • Árajánlatunk NEM tartalmazza: bontási munkákat, a nyílászáró fogadásához statikailag és méretileg megfelelő fogadószerkezet kialakítását, takarásokat.

 

Vállalási áraink:

  • Alapár a fenti műszaki tartalommal, a Megrendelő által megadott gyártási méretre történő gyártással, helyszínre szállítással és beépítéssel„A+D” = 680.000,-Ft + ÁFA.
  • OPCIÓK:
  1. 1.       A gyártás előtt a helyszíni felmérés díja: „D” = 15.000,-Ft + ÁFA.
  2. 2.       Amennyiben az ajtó elsődleges szárnya a SCHÜCO rendszer kilincses pánikzárjával készül (továbbra is kívül-belül kilinccsel), úgy a felár: „A” = +40.000,-Ft + ÁFA.
  3. 3.       Amennyiben az ajtó elsődleges szárnya a normál nyelves biztonsági zár helyett görgős biztonsági zárral, és kívül-belül normál kilincs helyett kívül-belül kb. 300 mm hosszú rozsdamentes acél fogantyúval készül, úgy a felár: „A” = +28.000,-Ft + ÁFA. (Pánikzáras nem tud lenni így az ajtó!)
  4. 4.       Amennyiben az ajtószárnyak egy-egy vízszintes osztóbordával (azaz nem egy nagy üvegtáblával, hanem kettő kisebbel) készülnek, úgy a felár: „A” = +50.000,-Ft + ÁFA.
  5. 5.       Amennyiben az üvegezés a víztiszta helyett MATT FÓLIÁS biztonsági üveggel készül (a teljes felületen), úgy a felár: „A” = +24.000,-Ft + ÁFA. (Amennyiben vízszintes osztóbordával készülnek az ajtószárnyak, és csak az alsó üvegek mattok, de felül víztiszta az üveg, úgy arányosan kisebb ez a felár.)
  6. 6.       Amennyiben egyedi – később pontosítandó – minta szerinti homokfúvással készülnek az üvegek (úgy, hogy egy üvegen belül víztiszta és matt részek is vannak), úgy a teljesen víztiszta üveges verzióhoz képest a felár: „A” = +55.000,-Ft + ÁFA.
  7. 7.       Amennyiben a 6 db pánt nem leveles pánt, hanem hengerpánt, úgy a felár összesen: „A” = +36.000,-Ft + ÁFA.
  8. 8.       Csúszósínes + kitámasztós ajtócsukó felára a normál karoshoz képest: „A” = +16.000,-Ft + ÁFA.
Kisfiatal Creative Commons License 2016.06.22 0 0 24880

MAjd én válaszolok, mert ezek csak egymást gyepálják :)))

 

A Futur 70 az jó, márkás(Kömmerling) jó minőségű termék, bár kifutó széria, egyesek szerint már elavult a 70es profil :) Mindenesetre én ilyet rendeltem végül (még nincs meg:))

ALuplast-passz, úgy rémlik ez sem rossz(Hevestherm?) 

Wintech-passz, a Winkhaus vasalatot viszont nem nagyon dicsérik úgy rémlik :)

Melyik mennyibe kerül, és milyen vastagságú profilok(70, 88 mm?) ?

Előzmény: puha (24869)
Kisdi Creative Commons License 2016.06.22 0 0 24879

Ez a tipikus "Megmagyarázom a hülyeségem". Kár a szóért és írásért. Itt nincs innen nézem, meg onnan nézem.

Sem a szakiknak, sem a józan gondolkodású ide látogatónak ezt nem lehet beadni. Nevetséges...

Előzmény: 0l0 (24878)
0l0 Creative Commons License 2016.06.21 -1 0 24878

Biztos van?

 

Ahogyan én látom, itt gyakorta oktalanul megy a fölényeskedés egyes szakmai körök részéről, normális érvekkel meg alig lehet találkozni. A jól begyakorolt fogásokhoz képest bármi eltérő eretnekség, a gondolkodás effélén pedig úri huncutság. Azt is megszoktam, hogy a szövegértési képességek itt is az országos átlag körül szóródnak, és azt is, hogy mindenki előszeretettel mazsoláz ki a szövegkörnyezetből részeket, amit aztán félreértelmez, megkoszorúz gúnyos megjegyzésekkel, és elégedetten nyugtázza, hogy milyen találóan beszólt, különösen, ha még legalább ketten rá is kontráznak. Ezek feltehetően lelki eredetű dolgok, nem szakmaiak.

Amikor pl nemrég Ganser nyilatkoztatott ki erősen téves gondolatokat hőszigetelés ügyben, senki hozzá sem szagolt a témához, elmaradt az adok-kapok. Most békésen elmondta, hogy nem építettem be egyetlen nyílászárót sem, ami egy újabb, igaz nem túl nagy, tévedése. Pont ő volt az elsősorban, akinek az oktalannak tetsző kirohanásait (lőrés, élvédőzés...) anno kénytelen voltam megcáfolni tételesen, amiből kialakult vita aztán itt a publikum egy részének feltehetőleg az agyára ment. Valami érdekes indíttatásból támadott, de ha észérvekről és tényekről lett volna szó mindig elfogyott az ideje, vagy a türelme. Ettől én nem vontam kétségbe, hogy jobb fajta szakember és kerékpáros lehet, de azért levontam a következtetéseket.

Megértem, hogy sok a munka és a gond, ezért is válaszolgatok általában türelmesen.

Átgondolást érdemel az is, hogy egy dolog a hivatásosan nyílászárókból élő ember szemszöge (sőt ott is más a kereskedőé, a beépítőé, az alkalmazotté, amint az itt is sokszor feltűnik), egy másik a megrendelőé és egy harmadik azé, aki magának csinál meg ezzel kapcsolatban valamit. Adott esetben a diy megoldásnál olyan lehetőségek is vannak, amivel a szakemberek döntő többsége nem, akar, mer vagy ér rá kísérletezni, netán nem ezt írja elő neki a szabvány, az útmutató, a gyártó (vagy egyes esetekben, és ezt csak csendben jegyzem meg, a képességeit is meghaladhatja ilyenek kitalálása.)  Én elsősorban egyfajta diy és megrendelői szemszögből nézem a dolgokat, de ettől meg tudom érteni a szakemberek szempontjait is. Ez fordítva is szerencsés volna. Jó megoldásból általában van többféle, sok körülménytől függ adott esetben mi az optimális. Ha egy megoldás nem megfelelő, vagy kivitelezhetetlen, akkor érvekkel lehet ezt igazolni, de az okostojás, szakmai zokni és hasonlók nem érvek.

 

Egyébként a konkrét, kifogásolt gondolathoz visszatérve nálunk több helyen a purhabon keresztül hoztam be a gurtnit, igaz ezek mindig a felső kávánál történtek. Egyik ilyen ablakommal sincsen ebből különösebb probléma, a purhab ugyanis nem dörzsöli ki a gurtnit, az ablakok is a helyükön vannak, nem estek ki vagy vetemedtek el, a purhab nem ázott el a gurtni mentén lecsapódó párától stb...

Az oldalsó kávánál nyilván körülményesebb megoldani, de mint sokadik lehetséges feltételekhez kötött megoldás toktoldó helyett elmegy egynek és nem esnék kétségbe, ha így kéne valahol ezt korrekt módon megcsinálnom.

Mellesleg azt is sejtettem, hogy lesz aki ezen fennakad, de nem ilyen célból írtam le.

Az is része az igazságnak, hogy a környezetemben szakemberek által szerelt kevéssé innovatív megoldások jelentős hányadánál súlyos hibák merültek fel. Korábban ezeket nem mulasztottam el leírni. Lehetséges, hogy ez véletlenszerűen alakult így ismerősi körben, de az is lehet, hogy a pár darabos minta egész jól reprezentálja az átlagos hozzáértést, igényességet. 

 

A nagy derültséget okozó gondolatfoszlány nem a szakiknak volt javaslat a toktoldó kiváltására, hanem Gabeeen Ganser egykori stílusában íródott megjegyzésére volt egy válasz része, utolsó opcióként a PVC toktoldón túli életre. Ekként kezelendő.

Előzmény: Kisdi (24877)
Kisdi Creative Commons License 2016.06.21 0 0 24877

Van min.

Előzmény: 0l0 (24876)
0l0 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 24876

Örülök, hogy jól szórakoztok.

Előzmény: Kisdi (24875)
Kisdi Creative Commons License 2016.06.21 0 0 24875

Szia, a pirossal kiemelt az nagyon ott van :)))

Előzmény: kiss_atti (24874)
kiss_atti Creative Commons License 2016.06.21 0 0 24874

Szia Kisdi,

 

nálam ezer éve ki van ikszelve, de látva a hozzászólásodat, megnyitottam az övét, kíváncsi voltam.

Na, ez azért nagyon "ott van":

 

"vagy bizonyos feltételek mellett esetleg éppen olyan vastagra lehet hagyni a purhabos részt, amin keresztül be lehet vezetni a gurtnit, és rögzíteni a lefutót,"

 

Csak egyszer hozná össze a sors egy olyan "szakival", aki figyelembe veszi az össze marhaságát, amit javasol/ötletel itt másoknak, és neki csinálná meg ...

Egyébként meg - szerintem - tuttira a kávabélelő maffia szószólója duplanullás tudatlankánk ...

:-))))))

Előzmény: Kisdi (24873)
Kisdi Creative Commons License 2016.06.21 0 0 24873

Evvel a hozzászólásával is alátámasztja azon véleményünket, hogy Ön szalmailag egy zokni.

 

Legyen kedves és a jövőben kerülje az idetérő fórumozók megtévesztését és hülyítését.

Előzmény: 0l0 (24871)
ganser Creative Commons License 2016.06.21 0 0 24872

Szerintem hagyjad Gábor!

Azon a a  önjelölt prófétán már én sem akadok ki,pedig én sokkal kevésbé vagyok türelmes.

Tutira fogsz valami építő jellegű de teljesen életképtelen kivitelezési megoldást kapni a problémára,némi személyeskedés kíséretében.

Avval vigasztallak,hogy dupla nullás fórumozónk csak neten látott még igazi ablakot és csak észosztásban tündököl.

Megoldás: "X"

 

Előzmény: gabeeen (24870)
0l0 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 24871

Felhívnám a figyelmet, hogy az "amire" szócska ebben a viszonylag tömör és kevésbé akadémiai megfogalmazásban bármire utalhat, ami alkalmas a redőnyelhelyezést lehetővé tevő funkció betöltésére. A bármiben benne van a szükséges vastagságú műanyag toktoldó felszerelése is, de mondjuk lehet tenni egy kellően vastag kávabélést a külső ablaksíkig megfelelő anyagból, ami lehet polisztiroltól, fán keresztül a purenitig sok minden, vagy bizonyos feltételek mellett esetleg éppen olyan vastagra lehet hagyni a purhabos részt, amin keresztül be lehet vezetni a gurtnit, és rögzíteni a lefutót, vagy bármilyen alkalmas megoldás, amit a fantáziátlanok még legmerészebb álmukban sem képzelnek el.

Amennyire meg tudom ítélni, elnézést nem csak az elképzelt troll etetés ürügyén kellett volna kérned, hanem általában az egész megszólalásod minőségéért.

Előzmény: gabeeen (24870)
gabeeen Creative Commons License 2016.06.20 0 0 24870

"1. Egyedi méretre gyártják. A felesleges toktoldót kerüld el, amire viszont szükség van esetleges redőnyhöz azt valamiképp oldd meg."

 

A redőnyhöz szükséges toktoldót hogyan lehet valamiképp megoldani okostojás?

Vagy szerelnek toktoldót az ablakra, vagy nem ?

 

Ahhoz képest hogy szakmailag zokni vagy sűrűn osztogatod a jobbnál jobb tanácsaidat.

 

Elnézést mindenkitől a topicban a troll etetésért!

 

... mehet az ajvék!

Előzmény: 0l0 (24864)
puha Creative Commons License 2016.06.20 0 0 24869

Sziasztok!

 

Műanyag nyílászárókra van szükségem, kaptam pár ajánlatot. Van esetleg tapasztalatotok a következő termékkel?

- Futur 70 (Jola)

- Aluplast Ideal 7000 (Ajtódepó)

- Wintech 70mm, Winkhaus vasalattal.

 

Melyiket javasoljátok, illetve ha ezek elvetendőek, milyen típus után érdeklődjek? Fontos az ár:-)

 

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.19 0 0 24868

Nem oszt, nem szoroz. A nők ígyis-úgyis eléraknak mindenféle giccses függönyöket ami sokkal jobban lefogja a fényt.

Előzmény: ixhu1050 (24865)
0l0 Creative Commons License 2016.06.18 0 0 24867

Valóban az azonos típusú két és háromrétegű között csak 10% különbség van. Köszönöm a helyreigazítást!

Előzmény: ixhu1050 (24865)
elodzsolt Creative Commons License 2016.06.18 0 0 24866

Köszönöm a válaszaitokat (0l0-nak is), lassan elérkezik az ideje a szakik hívásának.

Előzmény: ixhu1050 (24865)
ixhu1050 Creative Commons License 2016.06.18 0 0 24865

Egy üveggyár szerint:

 

2 rétegű (4-16 Ar-4 Low-e) fényáteresztés: 78%

http://malyiglass.hu/kategoria/hovedo_uvegszerkezetek/

 

3-rétegű (4 Low-e-14 Ar-4-14 Ar-4 Low-e): 71%

http://malyiglass.hu/kategoria/3retegu_uveg/

 

Ez alapján a 20% veszteség jó lesz inkább 10%-nak.

Előzmény: 0l0 (24864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!