Keresés

Részletes keresés

fecske+ Creative Commons License 2015.10.29 0 0 3638

Tarkák... áááá... nem szeretem a csak egyben eladó nyájakat!!! Másikat is láttam hirdetni, 3-4 klassz tincses a többi mindenféle túró mix. Nem vagyunk mi kecske kupecek... Arról nem beszélve, hogy a két nyájjal 6 !!! bakkecske kerülne a birtokunkba. Még a hazai felesleget sem ettük meg...

Előzmény: krisztina.mexico (3630)
Abauji Creative Commons License 2015.10.29 0 0 3637

Rendben, mindjárt felhívlak.Megbeszélem Balla Enikővel is ,hogy holnap megyünk.

Előzmény: euonymus (3636)
euonymus Creative Commons License 2015.10.29 0 0 3636

Muszáj holnap mennem! Vasárnap nem mehetek sehova mert halottak napja van. 

Előzmény: Abauji (3626)
euonymus Creative Commons License 2015.10.29 0 0 3635

Szerintem a bagaméri az erdélyi kecske, annak annyira látszik a formáján. Összeszedjem a hajdússágit is :)?

Előzmény: khirke (3634)
khirke Creative Commons License 2015.10.29 0 0 3634
Előzmény: khirke (3633)
khirke Creative Commons License 2015.10.29 0 0 3633

Én is néztem, de mintha csöppet cserjegyes lenne. Kár érte...

 

Tincses szánen: :))

http://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Elado_bak_kecske_37618824.htm?first=1

Előzmény: euonymus (3632)
euonymus Creative Commons License 2015.10.28 0 0 3632
ez-Ben Creative Commons License 2015.10.28 0 0 3631

 

 :)) Ilyen nincs, csak a mesé-ben...

 

...nekünk a "Baglyas" passzolt Bélára is, aki brigádunk tagja. Legénykorában Borzas volt a beceneve, mert olyan összevissza álló haja volt, hogy nem lehetett rá sapkát tenni. Nagyon tetszett az új névtervezeted és...máris meglátogattuk a "Boglya" csárdát, ahol is annak rendje és módja szerint megünnepeltük " Baglyas Bélát " ! ( Köszönjük Krisztina- brigádkórus !:)

Előzmény: krisztina.mexico (3600)
krisztina.mexico Creative Commons License 2015.10.28 0 0 3630
euonymus Creative Commons License 2015.10.27 0 0 3629

OK

Előzmény: booerang (3628)
booerang Creative Commons License 2015.10.27 0 0 3628

Hát igen,ez már nálunk is látszott,akkor csak javult azóta.:-)

Előzmény: fecske+ (3623)
booerang Creative Commons License 2015.10.27 0 0 3627

Azért,ha egyszer előre merészkedik és lesz nálad gép,légyszi kapd le!

Előzmény: euonymus (3621)
Abauji Creative Commons License 2015.10.27 0 0 3626

Idestova 10-éve is már amikor Sándor barátomat a suta bakja felvasalta az istállója falára,a gazda persze ,hogy zokon vette,bosszút forralt.Pár nappal az eset után telefonáltak Sándor barátai Bp.röl,hogy jönnek a hegyközbe benéznek hozzá is,Sanyi persze,hogy megörült hisz rég látta a barátait nosza legyen egy jó bográcsos.Marokra fogta a fél kéz kalapácsot meglóbálta,utána kóser vágással pontot tett egy élet végére.A hús egy napig pácolódott egy titkos recept alapján,a bográcsos jól sikerült a vendégek még a lábuk úját is lenyalták kérdezték is,hogy tulajdonképpen mit is ettek,Sándor huncut mosollyal mondta,hogy őzike.Megegyeztek ha jőnek legközelebb,akkor vadnyúl pörkölt lesz,persze azt nem tudták,hogy abban az időben a barátomnak szép nyúl állománya volt az Édesapja portáján hátul az udvarban a diófa alatt.Mindez az üzekedési idő kellős közepében történt,tudni kell a fortélyokat.

Előzmény: fecske+ (3622)
khirke Creative Commons License 2015.10.27 0 0 3625

Ha minden igaz, megvolt az utolsó (nyolcadik) befejés. Juhéjjj :)))

Legalábbis november végén már nem akarnék még egy kilencediket. Ha véletlenül mégis tovább fejünk, mint november vége, papíron akkor is zárom a laktációkat

Ha jól számolgatom, a legrondább kecske (Szerénke :) 850 liter körül fog zárni :))

fecske+ Creative Commons License 2015.10.27 0 0 3624

Nálunk most megy nagyban az üzekedés. A legnagyobb csapatot kapott Hunor már azt se tudta, hova kapjon, melyikre ugorjon, úgy körbe kapták a tüzes vérű hölgyek. Ami érdekes, hogy a herélt kecskéink is teljes lángon égnek, aki iránt már lanyhább a bak érdeklődése, azt egyből pártfogásukba veszik. 

A hölgyek pedig biza csapodárok, mert nem elég a fehér srác, odaállnak a bezárt hárem kerítéséhez a fekete Borsával udvaroltatni maguknak. Ennek persze egyenes következménye, hogy a két rivális összecsap a birtokjogon - a kerítésen látszik is az igénybevétel...

fecske+ Creative Commons License 2015.10.27 0 0 3623

Amúgy igazán nem szégyenlős kecske, nagy benne a vér, kezdetektől udvarol fűnek-fának. :)

Előzmény: booerang (3612)
fecske+ Creative Commons License 2015.10.27 0 0 3622

Ilyenkor le merik vágni a bakot?? Hallottam olyan praktikát, hogy a torka után egyből a golyóit kell vágni és akkor nincs baj vele, de még nem tettünk próbát.

Előzmény: Abauji (3619)
euonymus Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3621

Igen, sajnos szégyenlős volt, nem jött előre:(

Előzmény: booerang (3612)
booerang Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3620

Köszönöm szépen Krisztina!

Ezek után lehet,jövőre mi is kipróbáljuk,aztán meglátjuk,hogy érzi magát jobban.

Előzmény: krisztina.mexico (3617)
Abauji Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3619

Értem,valahogy sejtetem is ,hogy csak a konyhára lesz felhasználható szolok a srácnak ne reménykedjen nyugodtan szóljanak rá a bakra,hogy ugorjon ki a bőréből őrömében és utána segítsék be a bográcsba.

Előzmény: euonymus (3614)
krisztina.mexico Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3618

Immár egész komoly bak-arzenállal rendelkeztek, gratula! Ha így folytatjátok, lassan génbankot is létesíthettek, az érdeklődők pedig könnyűszerrel odatalálnak majd hozzátok (a széljárástól függően) :DD

Előzmény: euonymus (3616)
krisztina.mexico Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3617

Kedves booerang!

A képek márciusiak, tehát hamarosan nyírás éretté vált a bunda. A célszerszám egy tompa végű, közepes méretű hagyományos olló. A kézi juhnyíróval (a juhnyíró ollóval nem próbálkoztam még) is szépen halad az ember, csak a finomításoknál (fej, fül, lábvégek, farok alatti kényes részek) mindenképpen kellene a kézi olló. Ált. 2 cm-es tarlót hagyok, ui. ebben a magasságban még nem állnak össze a fürtök, így könnyen halad az ember. Mindig a kényes részekkel kezdem, mert az elején még friss az ember és türelmes. Ez konkrétan a fej és a fülek. A nyírás utáni végeredmény egy boldog és ugra-bugráló, griffon-szerű eb lesz, aki két hónap múlva alakul át komondorrá :)) 

 

Előzmény: booerang (3613)
euonymus Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3616

 

3 éves. Én ennyi rasztát kecskén még nem láttam. Szerintem tavasszal megnyírom. Olyan szaga van mintha egy hajléktalant levizelt volna egy bakkecske.

 

Előzmény: euonymus (3615)
euonymus Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3615

Olyasmi, de nem mertem panorámafotóval készíteni, mert hát ugye mégiscsak mozognak:) Mozgókép? Épp az új szerzeményt csodálták. Hű mekkora, és mi is ilyen büdösek leszünk?

Előzmény: krisztina.mexico (3611)
euonymus Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3614

Ne ess abba a hibába, hogy minden hosszú szőrű jó tincses. (Mi, vagyis a többség először persze beleesett!) Szépek a kecskék, de sajna azon a bakon nagyon látszik az őz-barna hatás. Anyába elmegy, de bakba, ha lehet ne.

Előzmény: Abauji (3610)
booerang Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3613

Hiszek nektek,csak amit én láttam nyírás után,az rémisztő volt,úgy nem tettem volna!

A juhokhoz használt ollóval nyírod?

Igazából csak a hátán volt szükség segítségre,máshol szép zsinóros lett magától is.

Ahol szükséges volt, higiéniai,vagy esztétikai okokból,mi is vágtunk.

A füléről hogy könnyebb,az nem igazán sikerült?

Persze nálunk is inkább házőrző,nem pedig kiállítási darab!:-)

A miénk kerüli a vizet bundától függetlenül.

 

Előzmény: krisztina.mexico (3589)
booerang Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3612

A negyedik képen a hátsó sorban,a vörös mellett a tarka csak nem a mi Barackunk?

Innen nézve úgy tűnik!

Szép csapat!

Előzmény: euonymus (3607)
krisztina.mexico Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3611

Mint egy panorámafotó, tán "sorozatlőttél"??? Megszámoltam, úgy tűnik, hogy mind megvan. Még a "Minimanók" is :))

Hiába, a gondos gazda(ák) szeme hizlalja a jószágo(ka)t.

Előzmény: euonymus (3607)
Abauji Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3610

Üdvözölek fecske+.Igen én is a tincses mellé pártolok,úgy érzem ez így helyes,túl nagy tapasztalatom még nincs de a majd lesz.Azt kell itt is tapasztaljam,hogy itt is a 24-órában vagyunk,ma voltam itt a szomszéd faluban Nyiriben. egy fiatal párnál van egy pár hidegvérű lova meg egy pár db kecskéje csináltam pár fotót, sajna csak kevés sikerült elfogadhatóan.A  bak idei tavaszi, túl későn tudtam meg,hogy van nála tincses így a bak apját 4-éves volt eladták és az új vevő már meg is ette.Sátoraljaujhelyben van még 2-db tincses majd ha arra járok azokat is megnézem.Telkibányán van egy szép bak, ezt is ma tudtam meg, délután,ki fog ez majd alakulni szép lassan,itt is mennek a hírek.A tulaj tel.sz.06309369061. Vojtovics Attila aki lát a bakban és a gödőlyében valamit hívja fel ,vagy 1-hét múlva ezeket is megeszik.Üdv,mindnyájatoknak.

Előzmény: fecske+ (3608)
fecske+ Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3609

Villanypásztor balesetben nekünk egy kos hozta a csúcsot, mivel a szarva csigája szépen beleakadt a madzagba. A kos rohant, az áram csapott, a kos még inkább rohant, de persze felfűződve a zsinórra esélytelen volt... Szegény alaposan felvillanyozódott...

Előzmény: krisztina.mexico (3605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!