Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2416
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2415

Ez is az: http://www.hirado.hu/cikk.php?id=102198

 

Majdnem elsírtam magam a Kecske nyilatkozatán.

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2414

 

Ezt olvastátok?

http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=174469

 

Ugye megmondtam, hogy mi a táncrend. A választások miatt a Fidesz sasszézik, aláírást gyüjt, és tüntet a Nemzeti Ló Kft. ellen. A pék-féle 100000 nm-es beépítési javaslat  ellen miért nem tüntetnek? Ez a koreográfia, amit a legtöbben benyalnak.

 

Hazudnak ezek.

Luckuty Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2413

Tudtátok, hogy létezik ez az oldal? (Mert én nem.)

http://www.keszichannel.hu/

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2412

A Mackót, vagy Korsós Józsefről szóló írást?

 

 

Mindkettőt. A Mackó zsniális mű. A Korsós történet pedig egyrészt rámutat az 50-es évek viszonyaira, másrészt pedig nagyon jó példa arra, hogy az 56-os forradalom nem volt fenékig tejföl, az eseményei a reformokat sürgető tüntetésektől, a katonai sortüzeken keresztül egészen az utcai lincselésekig vezettek. A rengeteg köztörvényes kiszabadulásáról nm is beszélve. Azt hogy mi volt akkor rokonszenves és bölcs, azt innen 2006-ból nem tudjuk megitélni SZVSZ, de az biztos, hogy ez az elnevezés nem Korsósnak szól, mert akkor már 1989-ben szólt volna neki. Ez csupán politikai húzás (elég kisszerű, olyan alpárian magyar), amivel éppen Korsóst alázzák meg függetlenül attól, hogy az ő szerepe milyen volt 56-ban. A dk önkormányzat jobboldali többsége szerint ez a kivégzett ember kb ennyit ér. De ugyanezt szolgálta a vasútállomási illegális irredenta emlékmű, semmi másról nem szól mint a szélsőjobb szavazók elszántságának a fenntartásáról, ugyanez Korsós sorsa is.

Előzmény: Luckuty (2411)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2411
Olvastad egyébként? Dunakeszi lakói sem viselkedtek benne sem bölcsen, sem rokonszenvesen. Én az önkormi helyében inkább mélyen hallgatnék a dologról, nincs mit dicsekedni vele.
Előzmény: Törölt nick (2410)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2410

Szóval te az ilyen "idegenek" által megírt történetek főhősét helyezed előtérbe 56-os hősökkel szemben. Ez nem egy nemzeti gondolat.

§:-)

Előzmény: Luckuty (2409)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2409

Elolvastam Korsós Józsefet a Távfutó által küldött linken:

http://www.honvedelem.hu/hirek/kiadvanyok/uj_honvedsesegi_szemle/hadtortenelem 

Szerencsétlen egy történet és szerencsétlen döntés az Önkormányzat részéről. Ennél azért körültekintőbben kéne eljárniuk. Ha engem megkérdezne valaki, maradnék a Borókánál, Pitypangnál,.... Vagy miért nem lehet pl. mesehősökről utcát elnevezni?  Róluk nem derülhet ki semmi disznóság. Milyen szívesen járnának a gyerekek pl. a Micimackó utcai óvodába... 

Előzmény: távfutó (2395)
Asztalos_Armand Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2408

A tegnapi kitüntetések engem is felháborítottak, egyfelöl Feketét lehet bántani, de hogy nemzetközi szaktekintély és sokat köszönhet neki az MNB, az vitathatatlan.

Hoyg az egykori házelnök úr nem fogadja el a miniszterelnök feléje nyújtott kezét, hát ez meg politikai kultúra (hiánya).

Egy pillanatra belegondoltam, ha velem akarna kezet fogni OV, bennem fel sem merülne, hogy visszautasítsam.

Szerintem ez az a megosztó politika, amin már túl kellene lépni. A stigmázás, a hazaárulózás, a megbélyegzés sehova sem vezet. Főleg nem Európába.

Előzmény: távfutó (2407)
távfutó Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2407

Hali!

 

Köszönöm Armand a választ és a kiegészítést! Nem tudom, hogy esetleg a többi személyről lehet e tudni vmit! Mondjuk, h mennyiben kötődnek Dunakeszihez?

 

Aktuál politika? tegnapi ünnepségek:

 

           Sólyom: véleményem szerint le kéne mondania, (mondjuk sosem fog), bunkó volt, de már csak 4 és fél év :)

 

hali

Előzmény: Asztalos_Armand (2397)
Asztalos_Armand Creative Commons License 2006.03.15 0 0 2405

Kedves Csinyke!

 

Az, hogy önkormányzati pénzből koszorúzzunk, fel sem merül. Én ma nem voltam ott (a papám beteg), de az elmúlt három évben igen, minden alkalommal "összedobtuk" a pénzt a koszorúhoz. Szerintem ez is a politikai kultúra része.

Üdv:A.A.

Előzmény: Törölt nick (2402)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.15 0 0 2403

Ezek ennyire szarrágóak?

 

Pl.. tudjátok, hogy a fideszes Kárpátinak a jónéhány önkormányzat által adott poszt után mennyi a jövedelme? Többszáz rongy. A "rackajuh-frizurájú" sportmanager is haonló nagyságrendű pénzért ül a GESZ-ben, amihez egyébként gőze nincs.

 

Ezek után önkormányzati számlára vették a koszorúket?

 

A megemlékezésen, ha jól tudom a bátor parlamenter fog szónokolni.

Előzmény: Törölt nick (2402)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.15 0 0 2401

 

Kedves Armand!

 

Hozzá kell szokni, hogy a hazai jobboldal a totális dolgokon kívül nem tud másban gondolkodni. Itt Dunakeszin is minden a politikai életben maradásukat kell hogy szolgája, az utcanevek is. De lehetne beszélni a számítógépes betörésről, a zsarolásról, a folyamatos hazudozásról, és a depreszziókampányról. Én egyébként rosszabbul látok, mint négy éve

 

Annak idején a führer még a koronát is megusztatta a showműsora kedvéért, amiben lelkesen aszisztált az egyház is. Nem tudom emlékeztek-e rá, a koronaúszatás volt az egyetlen alkalom, amikor a Dunaparton voltak szemétgyüjtő edények, se előtte, se utána.

Előzmény: Asztalos_Armand (2397)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.15 0 0 2399
Hát, ha jó emberek, akkor homokba dugják a fejüket.
Előzmény: pária (2396)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.15 0 0 2398
Szia, Keszikörnyezet!

Lehet, hogy eszementnek találod az ötletem: nem lehet, hogy jobb helye lenne a koncerteknek a Duna-parton, valahol a kemping és a rév között, vagy esetleg a kemping mellett? Ott úgyis nagy a nyüzsgés, lehet, hogy szívesen megállnának az emberek egy kis zenét hallgatni. Talán még híre is menne a környéken, hogy Dunakeszin nem csak sétálni, babakocsit tologatni lehet a Duna-parton, hanem zenét is lehet hallgatni.
Előzmény: Keszikörnyezet (2394)
Asztalos_Armand Creative Commons License 2006.03.15 0 0 2397

Kedves Távfutó!

 

Nagyon sok mindennel egyetértek, amit írsz. Dunakeszin átestünk a ló túlsó oldalára az utcaelnevezések terén, minden új lakóparkban 56-osokról, egyházi személyiségekről, vagy erdélyi tulajdonnevekről nevezik el az új közterületeket.  Elfogadom, hogy ezek a (egyértelműen jobboldalhoz köthető) nevek egy táradalmi rétegnek tetszenek, azonban sokaknak nem. Én biztosan olyan utcaneveket választanék, amely inkább hangulatot, mint politikai üzenetet hordoz, mert azzal már igencsak telítődött Dunakeszi lakossága is. Nagyon tetszett pl a Műszaki Osztály Barackos lakóparkra vonatkozó javaslata: Boróka utca, Berkenye utca... Csakhogy leszavazták. A végeredményt pedig ismerjük.

 

pária Creative Commons License 2006.03.15 0 0 2396

Závodszky Géza milyen tankönyvet írt?A tankönyvek is vita tárgy szokott lenni,maga

Orbán Viktor s a Dunakeszire látogató Pokorni Zoltán legutóbbi konfliktusa is ilyenen

tört ki,mert az egyik Orbán-gyerek történelemtankönyvébe beletekintő gondos atya

úgy találta,az nem illeszkedik bele a fideszes aktuálspolitikai történelemszemléletbe,

s ennek hangot is adott.Pokorni történelemtanár (és szvsz,tisztességes ember) úgy gondolta viszont,az ötvenes években volt ez szokásban,hogy tankönyvírást hatalmi

szóval próbáljanak megakadályozni,pontosabban betiltani.Szvsz másik korrekt és jó

politikusuk Illés Zoltán környezetvédő. (Akárhogy gondolkodom,a Fidesz köreiben 3.

"jóembert" már nem tudnék mondani,se országos,se helyi szinten,de hát ez szvsz.)

 

A TIÉD térzenéjére most már  csak azért is ki fogok látogatni legalább egyszer,s nem

csak azért,mert szeretem a komolyzenét!Plakátold ki,mikor kezdődik a"tavasziévad"?

 

Előzmény: távfutó (2395)
távfutó Creative Commons License 2006.03.15 0 0 2395

Hali!

 

 A képviselők döntöttek a Temető melletti lakóterület II. ütemének közterület elnevezéséről. Az új utcák nevei: Pálinkás-Pallavichini Antal u., dr. Osvai László u., dr. Babitz Béla u., Uray György u., Korsós József u., Faludi János u., dr. Legéndy István u., dr. Tamás Győző u., dr. Bayer Emil u., Závodszky Géza u.

 

Érdekelt kiről neveztek el utcát városunkban:

 

Korsós József : 1956-os "hős", aki egy légvédelmi ágyúval sikeresen szétlőtt egy tőle 70m távolságra álló szovjet kocsit, benne 7 kiskatonával, akik nem lőttek senkire! http://www.honvedelem.hu/hirek/kiadvanyok/uj_honvedsesegi_szemle/hadtortenelem

 

Závodszky Géza: tankönyvíró, és gondolom tanár

 

Faludi János: költő, ; http://epa.oszk.hu/00000/00022/00311/09450.htm

 

dr. Tamás Győző : plébános http://www.alagiplebania.hu/plebania.html

 

 

Mért kell elitéltekről utcákat elnevezni? Annyi köztiszteletben álló személyről is lehetne!  

 

Üdv

Keszikörnyezet Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2394
Igen, közterület foglalási engedély, de azt az okmányirodában adták ki, az ügyintéző nem ismerte a TiÉD és a polgármester közötti "jó" viszonyt. Engedélyt visszavonni pedig nem lehet csak úgy:)
Előzmény: Luckuty (2393)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2393
Egy ilyen rendezvényre kell egyébként engedélyt kérni?
Előzmény: híres (2392)
híres Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2392
...........ugye valószínüleg nem a rendezvény tartalmával, hanem a szervező egyesülettel voltak fentartásaik...........halkan jegyzem meg ha a Fábri show elött főidőben hírdettétek volna egy évig, akkor is hasonló érdeklődésre számíthattatok volna............
Előzmény: Luckuty (2389)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2391

§:-)

 

... és a reneszánsz hangszerek illatától extázisba eső öreg nénik ruháikat ledobálják és meztelenül táncolnak a szökőkútban, az öreg papák pedig a járókeretük gumiját az aszfalton csikorgatva randalíroznak és bömből a Bakfark Bálint Zenekar trashmetal lantzenéje.

Előzmény: Luckuty (2389)
mallanquioo Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2390

 

Önkormányzat honlapján találtam az alábbi hirdetményt:

 

Lakossági fórum

 

Napirendi pont: Dunakeszi Város Helyi Építési Szabályzatának és Szabályozási Tervének ismertetése.

Dunakeszi Város Képviselő-testületének megbízásából elkészült Dunakeszi Város Helyi Építési Szabályzata és Szabályozási Terve. A tervek Dunakeszi Város teljes közigazgatási területére vonatkoznak. Szabályozzák az építés helyi rendjét, továbbá megállapítják a környezet természeti, táji és építet értékeinek védelmével kapcsolatos, a telekhez fűződő sajátos helyi követelményeket, jogokat és kötelezettségeket.

A fenti pontban ismét lakossági fórumot tartunk  2006. március 20-án 18:00-órától

a Polgármesteri Hivatal Házasságkötő Termében.

 

A tervek megtekinthetők a főépítészi ügyintézőnél: Polgármesteri Hivatal Műszaki és Településüzemeltetési Osztály, 33-as szoba (2120 Dunakeszi, Fő út 25.)

 

Luckuty Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2389

A Polgármester megtagadta a TiÉD kérését.

Ilyenkor illik valami indoklást is fűzni a döntéshez a rendelet értelmében, vagy elég egy "csak"? Azért kérdem, mert más - korántsem ingyenes - koncertek, bulik plakátjai időről időre láthatók mindenfelé. Vajon ezek a bandák és rajongóik engyedély nélkül ragasztgatnak, vagy az Önkormányzat az ő rendezvényeiket kívánatosabbnak tartja? Esetleg tudja, hogy ezeknek az eseményeknek a látogatói kultúráltan viselkednek, míg attól fél, hogy a reneszánsz zenétől  megrészegült, őrjöngő tömeg, sörösüvegeket dobál szét, ablakokat tör be, és  környéken parkoló babakocsikat borogat föl?

Előzmény: Keszikörnyezet (2387)
pária Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2388

Kösz a választ,kedves keszikörnyezet,kicsit kevertem az orsz.gyűlési választást az

őszi önkormányzatival,most tényleg nem támogathathattok képviselőt,csak az őszi helyhatóságin,más kérdés,ha nem akartok.A Térzenét nem engedték kiplakátolni??

Elképesztő,már értem,hogy miért itt hirdetted.(Két - ezek szerint engedély nélküli -

plakátot láttam róla,a lakótelepen és a Rév büfé falán).Javaslom a szórólapozást is

(persze ha van rá pénzetek),v.ahhoz is engedély kell?(ez olyan,mint az 50es évek)

Előzmény: Keszikörnyezet (2387)
Keszikörnyezet Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2387

Sziaszto!

 

A kérdésre válaszolva a jelölő szervezetként bejelentkezés oka az alábbi volt:

 

A polgármestertől a TiÉD Egyesület a Szent István parkban 2005. nyarán rendezett Térzenei programok népszerűsítése érdekében plakát kihelyezési engedélyt kért. (ui.: ha nem kérsz engedélyt szabálysértést követsz el a plakátolással a helyi rendelet szerint)

 

A Polgármester megtagadta a TiÉD kérését. Nem tudom miért fájt volna neki, ha többen tudnak az eseményekről. De a kultúrális rendezvényt megpróbálta akadályozni. Furcsa azért is mert a helyi MSZP korlátlan engedélyt kapott plakátolásra. Az MSZP-nek miért lehet, a TiÉD-nek miért nem. Egyébként a FIDESZ is plakátolhatott, a TiÉD miért nem?

 

A választási törvény szerint, a jelölő szervezetek korlátozás nélkül plakátolhatnak, azt a polgármester nem akadályozhatja, mivel az bűncselekmény lenne. Ezért próbáltunk bejelentkezni, hogy plakátolhassunk. Egyébként az egyesületek nem lehetnek jelölő szervezetek, egy másik (az ogy. képviselők választásáról szóló) tv. szerint ezt csak a pártok tehetik. Az más kérdés, hogy a HVB. rosszul indokolta a határozatát, de ez alapján nem lett volna sikeres a fellebbezésünk.

 

De ha már elkezdtük,  plakátolást folytatjuk dacára az önkormányzati fenyegetésnek. Vállaljuk az esetleges jogkövetkezményeket és elmondjuk/kiplakátoljuk a véleményünket a felelőtlen és öncélú önkormányzati döntésekről. Ezt nevezik polgári engedetlenségnek, az igazságtalan szabályokkal szemben.

 

Egyébként a TiÉD soha egy pártot sem fog támogatni, de jó ügyeket - akárhonnan jön az ötlet - igen. Ez a különbség egy párt és közöttünk.

Előzmény: pária (2383)
pária Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2385

Igen, a Választási Bizottság meg Iroda az működhet az önkormányzat épületében,

sőt ott is kell működnie,mert állami szerv, pártoktól független.A másik kérdésre (ha

nem hivatali titok a webserver működtetője) Kékesi József úr tudhatja a választ, ő

az önkormányzati honlap készítője s karbantartója.

Előzmény: Törölt nick (2384)
pária Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2383

Persze bármely jelölt indításáról,támogatásáról,esetleg közös jelölésről a TIÉD

Környezetvédő Egyesület dönt,én nem vagyok tagja az egyesületnek,kiváncsi

vagyok viszont, hogy a nyilvántartásba vétel megtagadására léptek-e és mit?

Előzmény: pária (2382)
pária Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2382

Megnéztem azokat a paragrafusokat,amire hivatkozva utasította el Borszéki úr a tiéd

beadványát,sztem rosszul,mert semmiféle olyan kizáró ok nincs benne,hogy ha körny

védő tevékenységet fejtenek ki,az már nem o.k. a választáson.Sőt,semmi olyan nincs

a törvényben,hogy pl. párt indulhat-ajánlhat csak;csak jelölő szervezetről beszélnek.

 

Tehát ha teszem azt a Tiéd Tóth Andrást támogatná,szíve joga,nem utasíthatnák el.

Ilyen logikával a Lokálpatrióta Egyesület v.egyéb más civil szervezet se ajánlhatna...

 

 

 

Előzmény: pária (2381)
pária Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2381

Pontosabban,az MSZP-s Tóth András 1.341 ajánlócédulát,a fideszes 1.050-et kapott.

 

A "3. utas"miép 1.008-at,tehát ha a két jobboldali párt céduláit összeadjuk,csak úgy

jön ki többség. Csurka tegnap este a tvé-ben (elég megfáradtnak nézett ki "A szólás

szabadságá"-ban) egyelőre azt nyilatkozta,nem vonják vissza az embereiket az első

forduló után senki javára. (ugye bocskaiban akarnak bemasírozni a parlamentbe:-) A

 

honlapon az is olvasható, hogy a TIÉD Környezetvédelmi Egyesület nem lehet ajánló

szervezet a választáson (vajon melyik párt jelöltjét támogatnák),lehet fellebbezni ez

ellen,de a Védegylet is csak azóta ajánl és indít jelöltet,hogy párttá alakultak.A nagy

állomáson kint van egy plakát,hogy szavazz Berta medvére,ő nem lop:Zöld Párt,vicc!

Előzmény: Luckuty (2380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!