Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2436

 

http://hirtv.hu/?tPath=/belfold/&article_hid=88968

 

A bátor parlamenter nagyon be lehet szorítva, hogyha a Kecske segítségével ekkorákat tud nyilatkozni. Ehhez jó médium az Álhírtv, de azt csak a delejezett hívek nézik.

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2435

 

"ja és nem "davenolok" keresztény vagyok"

 

Annak örülök, hogy érted, mert ez nem általános jelenség, az indoklásod viszont ebben a kontextusban rémísztő, olyan régi Magyarország-os.

 

A gőzmozdony egyébként nem a Trianon emlékmű helyett került felvetésre Luckuty részéről, hanem valamit megpróbált megvilágítani, amivel én is egyetértek.

Előzmény: híres (2434)
híres Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2434
....................ennyire egyszerű vagyok, engem az akkori Magyarországról ez jut eszembe............jár azoknak az oktalanul meghalt embereknek ennyi, egy gőzmozdony helyett.............és az akkori politikusok nekem pont annyit érnek mint a maiak, de ha már így történt, lehessen emlékezni..................ja és nem "davenolok" keresztény vagyok...............
Előzmény: Törölt nick (2429)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2433

Nocsak-nocsak!

 

A Kecske mellényúlt?

 

Továbbra is azt mantrázom, hogy ezek vigalmi negyedet akarnak építeni ide 100000 négyzetméteren.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2431)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2432
Kérlek, vessétek össze az oldalon található 2005-ös határozati javaslatot a demonstrációval.
köszönöm.
lemy
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2431
Üdvözletem.

A Tréningközponttal illetve a Télipályával kapcsolatban olvasható/látható 3 dokumentum a DAKE oldalán. Nézzétek meg, és kíváncsi vagyok a hozzászólásaitokra.

"Dokumentumok az Alagi Lóverseny Tréningközponttal kapcsolatos elképzelésekről"

c. rész

lemy


DAKE - megtekintés itt
Luckuty Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2430

Erdész Zoltán, Veled vagyunk

Akkor most miről szólt az a demonstráció?

Előzmény: pária (2426)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2429

 

Jól áll neked ez a szenvelgő "davenolás".

 

A mondataidból látom, hogy nem igazán érted, mire gondoltam. Javaslom olvasgassál Horthy-ról, aki akkoriban a katonai ellenállás helyett kósza tanácsköztársaságos kommunisták akasztgatásával volt elfoglalva. Akkoriban egyetlen politikai erő küzdött a románok ellen, Kun Béla, de ez számodra, gondolom nem szalonképes álláspont.

 

Elismerésedet köszönöm, sokat foglalkozom politikával, igyekszem minél többet olvasni ebben a tárgykörben.

 

Szerintem egyébként minden családnak van vesztesége amiatt, hogy valakijüket valahova hajtották, kit háborúba, kit megsemmisítő táborba.

 

A felmenőid tisztelete egy jogos és szép dolog, de nem változtat történelmi tényeken. A sírbeszántás kicsit végletes.

Előzmény: híres (2427)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2428

 

Most is hazudnak, de most éppen ügyesen.

Az azért szép, hogy az ingtlankorrupció pestmegyei fellegvárában a két fő fideszes gengszter egy terület beépítése ellen tiltakozik, miközben a pék, a fő üzlettársuk a beépítési elképzelés hatását teszteli.

 

Ott fognak beégni, hogy a vevő a jobbos önkormányzat idején csapott le erre a lehetőségre. "Elfogultan" azt feltételezem, hogy le is van már vajazva a két fideszes "tüntetővel" és a pékkel. Azt meg nehéz feltételezni, hogy a vevő szoci önkormányzati győzelmet vár és erre kockáztat 760 millát. Ugyanmár!

Előzmény: pária (2426)
híres Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2427
.................te nagyon okos vagy Haindling..............nem gondoltál még arra, hogy politikával foglalkozzál.................és bátor is vagy, nem úgy mint azok akik elbukták akkor az ország kétharmadát......remélem a klaviatúrát azért állva feléred........luckuty engedd meg nekem, hogy én azért még néha hagy emlékezzek az őseimre, bár nagy igazság, tehetném ezt egy kurva szép gőzmozdony mellett is..............azért ha őseidhez kimész a temetőbe, még ne szántsd be a sírjukat akkor se ha parancsra rossz háborúba hajtották őket..........................
Előzmény: Törölt nick (2422)
pária Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2426

Mai Magyar Nemzetben hosszú cikk: VÉGVESZÉLYBEN A DUNAKESZI LOVASPÁLYA.

 

Alcím: Tóth András nemzetbiztonsági államtitkár lakóparkot hozna az alagi homokra?

 

Kép: demonstrációról Erdész Zoltán, Veled vagyunk feliratos táblával

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2425

Egyszer hallottam egy interjút Hankiss Elemérrel, aki azon merengett, hogy nagy bajban lesz a hagyományos magyar peszzimista múltidéző búsongás, mert a rendszerváltás óta eltelt időben, az egyre gyorsuló gazdasági és társadalmi folyamatok mellett lassan nem lesz kire fogni a tehetségtelenség következményeit.

 

A depresszió eszköztárából már kikoptak a tatárok, a törökök, a labancok, a Magyarországot megcsonkító antant, Horthy, a németek és lassan éppen a világ gyorsulása miatt már nem lehet hivatkozni az oroszokra sem.

 

Végig kell nézni az újonnan csatlakozókon, ott vannak a balti államok, akik jobban "meg voltak szállva", mint Magyarország, később is "szabadultak", de nem a köldöküket bámulják, hanem dolgoznak. Nézzetek körül egy-egy internetes oldalon, hol tartnak.

 

Ez az állandó bünbak keresés nem jó másra, mint a balfácánság felelősségének áttolása valakire, aki lehetőleg már nincs, vagy halott, hogy ne tudjon visszapofázni.

 

A vasútállomásnál én is szivesebben látnék egy engedéllyel kiállított korabeli mozdonyt, mert az a fejlődésnek állít emléket, nem pedig egy engedéyl nélküli Trianon szobrot, ami a korabeli magyar politika és háborúzás (egyébként valóban túlzó mértékű) retorziója miatt kesereg. A "Vae Victes" (Jaj a legyőzöttnek) elve több, mint 2400 éve működik, akár tetszik akáár nem. Előre kell gondolkozni.

Előzmény: Luckuty (2423)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2424

Ezt az oldalt sem ismertem eddig:

http://www.kesziportal.hu/

Luckuty Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2423

Híres! Egyfolytában félreértesz. Épp azt mondom, hogy elég volt sebeink nyalogatásából. Tudjunk veszteségeinkről, hibáinkról és bűneinkről, hogy okuljunk belőlük, de önsajnálatból nem lehet megélni. Örüljünk inkább annak, aminek lehet, mert azért vannak ilyen dolgok is. Emlékezzünk pl. a középsői állomásnál arra, hogy itt épült az első vasútvonal, és az első állomás - ha már mindenképp emlékművet akarunk. Ja, akkor persze jó lenne, ha az a bizonyos állomás nem éppen ebek harmincadján lenne.

 

   "Régi kor árnya felé visszamerengni mit ér?
Messze jövendővel komolyan vess öszve jelenkort;
   Hass, alkoss, gyarapíts: s a haza fényre derűl!"   (Kölcsey: Huszt)

Előzmény: híres (2421)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2422
az ország kétharmada a rövidlátó gondolkodás, a külpolitikai tudás teljes hiánya, a sovinizmus, a mohóság, az idegengyülölet és a gyávaság miatt veszett el, ne szépítsük, azt a háborút elvesztettük és mindenkit magunkra haragítottunk. A lenézett románok sokkal okosabbak voltak. Diplomáciűban egyébként mindig is.
Előzmény: híres (2417)
híres Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2421
..............Kedves Luckuty! Ha neked trianon csak egyet jelent egy vesztes csatával, akkor tedd...................jut eszembe csináltass kérlek egy emlékművet dédapámnak is aki Isonzónál esett el...................köszi......
Előzmény: Luckuty (2419)
magyar_ugar Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2420
Egyébként érdekes módon az erről döntő testületi ülésen egyetlen, magát akár hozzáértő szakembernek valló többszörös dr. (l. jegyző, stb.) sem észrevételezte azt az apróságot, hogy a hatályos törvények értelmében közterület elnevezésben nem szerepelhet semmilyen előtag (dr, ifjabb, stb) még akkor sem, ha azt jogosult volt használni. Azaz a BM hivatalos regiszterében nem dr. Osvai László u. lesz hanem csak Osvai László u., azaz ez utóbbi névem szerepel pl. a lakcímkártyán. A hosszú nevű utca pedig lehet, hogy be sem írható a rendelkezésre álló helyre.

Egyébként pedig a szakmaiság másik adalékaként a Fő útról a gyártelepi állomás felé menő út/utca a kihelyezett tábla szerint a jobb oldalon Béke utca, a szemközti oldalon Béke út...
Előzmény: távfutó (2395)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2419
"...hm és tudod nekem a női mellről sem a mellrák ugrik be elsőre......."
Kedves Híres, pont azt mondod, hogy minket folyton a mellrákra akarnak emlékeztetni. Ez egy ilyen ország, ahol sikk rosszkedvűnek lenni, azután persze, hogy elbaltázunk mindent. Lásd pl. a depressziós kampányt! Jó kedved lenne, mert süt a nap végre, meg a gyerek javított matekból. Akkor felnézel a falra, és látod, hogy "rosszabbul élünk, mint négy éve." Ahelyett, hogy vigyorognánk idétlenül, mint az amerikaiak! (Na, azért az sem hiányzik.)
Javasolok még emlékművet Mohácsnak, meg az augsburgi vereségnek.
Előzmény: híres (2417)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2418
Helyes, tiltakozzanak! Végre valami. amiben egyet tudok érteni. Azt azért nem hiszem el nekik, hogy hátsó szándék nélkül teszik, de ez most közömbös. Attól még nem fogok rájuk szavazni.
Előzmény: Törölt nick (2416)
híres Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2417
.........nekem és családomnak a nagyszüleim kényszerű áttelepülése jut eszembe a sokat vitatot általad "irredenta Illegális" emlékműről................nem beszélve az ország kétharmadának elvesztéséről és az ott maradottak szomorúságáról........................hm és tudod nekem a női mellről sem a mellrák ugrik be elsőre................
Előzmény: Törölt nick (2412)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2416
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2415

Ez is az: http://www.hirado.hu/cikk.php?id=102198

 

Majdnem elsírtam magam a Kecske nyilatkozatán.

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2414

 

Ezt olvastátok?

http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=174469

 

Ugye megmondtam, hogy mi a táncrend. A választások miatt a Fidesz sasszézik, aláírást gyüjt, és tüntet a Nemzeti Ló Kft. ellen. A pék-féle 100000 nm-es beépítési javaslat  ellen miért nem tüntetnek? Ez a koreográfia, amit a legtöbben benyalnak.

 

Hazudnak ezek.

Luckuty Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2413

Tudtátok, hogy létezik ez az oldal? (Mert én nem.)

http://www.keszichannel.hu/

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2412

A Mackót, vagy Korsós Józsefről szóló írást?

 

 

Mindkettőt. A Mackó zsniális mű. A Korsós történet pedig egyrészt rámutat az 50-es évek viszonyaira, másrészt pedig nagyon jó példa arra, hogy az 56-os forradalom nem volt fenékig tejföl, az eseményei a reformokat sürgető tüntetésektől, a katonai sortüzeken keresztül egészen az utcai lincselésekig vezettek. A rengeteg köztörvényes kiszabadulásáról nm is beszélve. Azt hogy mi volt akkor rokonszenves és bölcs, azt innen 2006-ból nem tudjuk megitélni SZVSZ, de az biztos, hogy ez az elnevezés nem Korsósnak szól, mert akkor már 1989-ben szólt volna neki. Ez csupán politikai húzás (elég kisszerű, olyan alpárian magyar), amivel éppen Korsóst alázzák meg függetlenül attól, hogy az ő szerepe milyen volt 56-ban. A dk önkormányzat jobboldali többsége szerint ez a kivégzett ember kb ennyit ér. De ugyanezt szolgálta a vasútállomási illegális irredenta emlékmű, semmi másról nem szól mint a szélsőjobb szavazók elszántságának a fenntartásáról, ugyanez Korsós sorsa is.

Előzmény: Luckuty (2411)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2411
Olvastad egyébként? Dunakeszi lakói sem viselkedtek benne sem bölcsen, sem rokonszenvesen. Én az önkormi helyében inkább mélyen hallgatnék a dologról, nincs mit dicsekedni vele.
Előzmény: Törölt nick (2410)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2410

Szóval te az ilyen "idegenek" által megírt történetek főhősét helyezed előtérbe 56-os hősökkel szemben. Ez nem egy nemzeti gondolat.

§:-)

Előzmény: Luckuty (2409)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2409

Elolvastam Korsós Józsefet a Távfutó által küldött linken:

http://www.honvedelem.hu/hirek/kiadvanyok/uj_honvedsesegi_szemle/hadtortenelem 

Szerencsétlen egy történet és szerencsétlen döntés az Önkormányzat részéről. Ennél azért körültekintőbben kéne eljárniuk. Ha engem megkérdezne valaki, maradnék a Borókánál, Pitypangnál,.... Vagy miért nem lehet pl. mesehősökről utcát elnevezni?  Róluk nem derülhet ki semmi disznóság. Milyen szívesen járnának a gyerekek pl. a Micimackó utcai óvodába... 

Előzmény: távfutó (2395)
Asztalos_Armand Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2408

A tegnapi kitüntetések engem is felháborítottak, egyfelöl Feketét lehet bántani, de hogy nemzetközi szaktekintély és sokat köszönhet neki az MNB, az vitathatatlan.

Hoyg az egykori házelnök úr nem fogadja el a miniszterelnök feléje nyújtott kezét, hát ez meg politikai kultúra (hiánya).

Egy pillanatra belegondoltam, ha velem akarna kezet fogni OV, bennem fel sem merülne, hogy visszautasítsam.

Szerintem ez az a megosztó politika, amin már túl kellene lépni. A stigmázás, a hazaárulózás, a megbélyegzés sehova sem vezet. Főleg nem Európába.

Előzmény: távfutó (2407)
távfutó Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2407

Hali!

 

Köszönöm Armand a választ és a kiegészítést! Nem tudom, hogy esetleg a többi személyről lehet e tudni vmit! Mondjuk, h mennyiben kötődnek Dunakeszihez?

 

Aktuál politika? tegnapi ünnepségek:

 

           Sólyom: véleményem szerint le kéne mondania, (mondjuk sosem fog), bunkó volt, de már csak 4 és fél év :)

 

hali

Előzmény: Asztalos_Armand (2397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!