Keresés

Részletes keresés

APT Creative Commons License 2013.09.28 0 0 11760

Azért ennyire nem keserves a helyzet: elég népszerűek voltak nálunk is az árukhoz képest igen jó minőségű USA zsebórák az 1890-1930 közötti időszakban, így került azért be hozzánk belőlük. Nagyon sok volt az USA-ba szakadt hazánkfia is, aki hozott magával, küldött a rokonságnak ilyeneket.

 

Az viszont tény, hogy tákolgatások minden szinten előfordulnak, egy ránézésre szépen, egészségesen járó óráról még az is kiderülhet, hogy tényleg nem is a bele való hajszálrugó vagy billegő-koszorú van benne, de már olyannal is találkoztam, hogy magában a kerékrendszerben cseréltek ki nem megfelelő fogszámúra kereket, így persze alkatrészek cseréje nélkül soha nem is fog helyesen járni...

Előzmény: Wreck Diver (11758)
Pubi úr Creative Commons License 2013.09.28 0 0 11759

Nem bántottál meg, legyen így ahogy gondolod. Egy kérdést még föltennék, nagy tisztelettel.

Ha a fogszámoknak semmi köze a lengésszámhoz, akkor két különböző lengésszámú billegővel szerelt szerkezet áttételi kerékrendszere megegyezik?

Előzmény: APT (11756)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.28 0 0 11758

Vásárlás előtt kérdezz rá nyugodtan ilyen paraméterekre is.
Amennyiben azzal hárít az eladó, hogy nincs ideje ezzel tökölni
fél-egy napig, hogy a pontosságot mérje, ne foglalkozz vele.

Pláne ne egy Elginnél. Tele az USA ezekkel.
A legritkább járatokról eltekintve korrekt áron tonnaszám vannak
kifejezetten jó állapotban. 

Amint leírta, hogy pontos az óra, már tudsz problémázni,
ha mégsem pontos ( Ebayen persze ), mert írásba adta az ellenkezőjét.
A legtöbb eladónak nem éri meg a negatív értékelést a dolog...

Amennyiben vatera, ülj autóba, és verd le az eladót. ;-)

Amerikai zsebórát itthon olcsón nem nagyon vennék.
Nem ez az éghajlat a fő fellelési területük. Tehát már valaki megvette,

és ha túl olcsón adja a hasonló állapotú társaihoz képest, annak oka van.
( Olyan, mintha  Los Angelesből vennél Molnia 3602-tőt háromezerért, nem itthon. Az nem kerek. )

 

Amúgy is általában Kelet-Európai trend a számlapoldali törött fedőkő
helyén borotvapenge darabbal órát hibátlanként árulni. Vigyázni kell.

Előzmény: szőrmók (11747)
imihb Creative Commons License 2013.09.27 0 0 11757

Nagyon köszönöm válaszodat!

Előzmény: APT (11740)
APT Creative Commons License 2013.09.27 0 0 11756

Ne csináld már ezt... Nem, rövidebb rugóval nem 18000-et fog lengeni a billegő, hanem többet. Hosszabbal meg kevesebbet. Gondolkodj már el, mire lenne jó a hajszálrugó-kulcs, ha a rugó hosszától függetlenül állandó maradna a lengésszám..?..

 

A fogszámoknak pedig a világon semmi közük a lengésszámhoz, tényleg nem akarlak megbántani, de szó szerint fogalmad sincs a mechanikus óra fizikájáról.

Előzmény: Pubi úr (11754)
Pubi úr Creative Commons License 2013.09.27 0 0 11754

Miért lengne többet? Ha a lengésszám 18000/ óra  egy adott szerkezetnél, az azt jelenti, hogy 18000 féllengést végez a billegő egy óra alatt. Rövidebb rugóval is 18000 lengés következik be egy  óra alatt, ( a perctengely egy fordulata alatt) de mivel a kilengés ideje csökken, így a ref órán nézve 58perc telt el, tehát siet.

A fogszámok határozzák meg a lengésszámot.

( Lehetséges, hogy egyről beszélünk, csak más szemszögből megvilágítva? )

Előzmény: APT (11753)
APT Creative Commons License 2013.09.27 0 0 11753

De, "önmagához képest" is többet leng, azért siet az óra. Ez egyszerű fizika, a billegő a rugóval együtt képez lengőrendszert, és ha akár a billegőkoszorú tehetetlenségi nyomatéka (jelen esetben tömege), akár a rugó állandója megváltozik, akkor megváltozik a saját-lengésének ideje is.

 

Amúgy igen durva sietést-késést lehet így produkálni.

Előzmény: Pubi úr (11750)
APT Creative Commons License 2013.09.27 0 0 11752

Miért csinálod?????

Előzmény: Törölt nick (11751)
Pubi úr Creative Commons License 2013.09.27 0 0 11750

Szia!

 

Önmagához képest írtam, mivel a fogszámok nem változtak, nem leng többet.

Vagy ki tudja?? :-))

Egy másik órához viszonyítva természetesen többet leng mivel siet.

Két autó elindul egy 100 km-es útszakaszon. Az egyik 100-al a másik 140-el halad. A gyorsabb hamarabb ér oda, de mindketten 100 km-t tettek meg.

Igazad van a csavarokkal kapcsolatban is, de azért 1.5 óra szerintem erős.

-Rugóvastagság szintén igaz, de ha cserélték, miért nem eredetire? Nem ért el vele semmit, mert ha eltörte ugyan az a végeredmény. Vagy ez már a végeredmény, a kisebbik rossz? Kíváncsi lettem...

 

Előzmény: APT (11749)
APT Creative Commons License 2013.09.27 0 0 11749

A rövidebb hajszálrugóval természetesen többet leng a billegő, ezért siet az óra. A lengésszög egyébként lehet ezzel együtt megfelelő (természetesen a rövidebb, tehát erősebb rugóval ugyanazzal a hajtónyomatékkal kisebb lesz a lengésszög, de nem feltétlenül sokkal).

 

Amúgy az ilyen problémák javíthatók. És még az sem biztos, hogy a rugóval van baj, lehet, hogy kitermeltek pár billegőcsavart a koszorúból.

Előzmény: Pubi úr (11748)
Pubi úr Creative Commons License 2013.09.27 0 0 11748

Jól gondolod. Ha visszavágják a hajszálrugót arról mindenki tud, csak a vevő nem... :-)

Egyébként nem leng többet a billegő,a lengésszám nem változik, csupán a rövid rugó miatt csökken a lengésszög, ezáltal a lengések között eltelt idő is csökken. Mindez önmagához képest nézve, eredeti állapothoz viszonyítva igaz.

Előzmény: szőrmók (11747)
szőrmók Creative Commons License 2013.09.27 0 0 11747

Egy kérdés: ha egy óra napi 1,5 órát siet ugy sejtem rövid lehet a hajszálrugó,emiatt többet üt.Igy jártam .vettem egy Elgin zsebest ,és nagyon siet .Gondolom eltörhetett a hajszálrugó és egyszerüen ujra bekötötték az épen maradt részt .Ezt vásárlásnál ugysem lehet észre venni. Nos :átvertek. Kár mert az óra szép. Jól gondolom a dolgot ?

APT Creative Commons License 2013.09.27 0 0 11746

Akkor az még egy korábbi, szofisztikáltabb kivitel. Amihez nekem legutóbb szerencsém volt, azt alig-alig lehetett szétszedni, még kevésbé összerakni.. Azért persze sikerült, de egyértelmű, hogy ezt nem erre találták ki.

Előzmény: dészáz (11745)
dészáz Creative Commons License 2013.09.27 0 0 11745

nincs ragasztva,2 félfordítós csavar tartja össze a felső lemezt.

mondjuk a tengelyeket elég tré egyszerre illeszteni,de szívtam a fogam a GUB-75-nél is! :-)

türelemjáték....

Előzmény: APT (11744)
APT Creative Commons License 2013.09.27 0 0 11744

Nem csoda, hogy nincs - gyakorlatilag nem nagyon szerelhető szerkezet. A szétszerelése kész kínszenvedés, az összerakása méginkább, a szereléshez el kell távolítani az erősen felragasztott hátsó takarólemezt, ami sokszor tönkreteszi-elhajlítja a vékony felső csapágylemezt, amivel összeragasztották. Egyáltalán nem szervizelhető werknek tervezték - elvileg bármi baj esetén kompletten cserélni kell(ene) a vele kompatibilis utódra...

Előzmény: dészáz (11743)
dészáz Creative Commons License 2013.09.27 0 0 11743

mégsincs hozzá alkatrész,a fene egye meg! .-)

az enyémnek 525400 a száma amugy.

Előzmény: APT (11742)
APT Creative Commons License 2013.09.27 0 0 11742

Látni kellene hozzá az órát, ezt a szerkezetet ugyanis nagyon sokáig, 10 évnél tovább gyártották, így az évtized a gyári szám alapján nem, csak a kinézet, stílus, állapot alapján lőhető be. De egyébként a Seiko-k esetében a gyári szám első számjegye minden esetben az évtizeden belüli évet, a második a hónapot jelöli (1-9 ig értelemszerű, az október 0, a november N, a december D), így a te órád minden bizonnyal vagy 92, vagy 2002 májusi. Tudomásom szerint 2010 után már nem volt ez a werk gyártásban, így 2012-es elvileg nem lehet, de ki tudja...

Előzmény: AllTimes (11739)
dészáz Creative Commons License 2013.09.27 0 0 11741

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9198082&la=127154741

 

itt kérdezd,asszem Steve31 tudni fogja.

Előzmény: AllTimes (11739)
APT Creative Commons License 2013.09.27 0 0 11740

Ez az óra nem valódi régiség, hanem egy közelmúltbeli historizáló modell, egyébként nem egy kiemelkedő minőségű (de nem is gagyi) műtárgy. Másodkézből nem különösebben nagy érték, 10-40 ezer közötti árakon találkoztam eddig vele.

Előzmény: imihb (11738)
AllTimes Creative Commons License 2013.09.27 0 0 11739

Tisztelt fórumozók!
Szeretném kérdezni, hogy mikori a Seikom, ha a következők vannak a hátlapon: 7T34-6A00 AO, 258426.

Köszönöm szépen a választ!

imihb Creative Commons License 2013.09.26 0 0 11738

Sziasztok!

Minap találtam rá erre a számomra réginek tűnő és szép órára.

Abban szeretném segítségeteket kérni,hogy szerintetek mennyit érhet árkategóriában?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.:

Imi

 

vjannus Creative Commons License 2013.09.23 0 0 11737

Ő lenne az én kicsikém :

 

Most még viseltes :

 

 

 

De ilyen lenne ha újra dicsőfényében élhetne:

 

 

Előzmény: rtivi (11736)
rtivi Creative Commons License 2013.09.23 0 0 11736

Azért tegyél be egy fotót arról a szíjról (óráról), hátha eszünkbe jut valami. 

Előzmény: vjannus (11735)
vjannus Creative Commons License 2013.09.22 0 0 11735

Tudtok olyan helyet, ahol aranyoznak szíjat is , mert sajna az nagyon megkopott ( tudom sajna nem hosszú élet max 1 év és az aranyozás lekopik, de én szeretném úgy viszont látni az órát amilyen volt gyerekkoromba) ?

 

Előre is köszi 

D-zoli Creative Commons License 2013.09.18 0 0 11734

Üdvözlöm az urakat!

 

Mellékelnék egy képet, ami egy vaterás aukcióból származik. A képen alul látható egy fekekete számlapos óra, ha jól olvasom Luecia felirattal. Az után szeretnék érdeklődni, hogy találkozott-e már valaki hasonló nevű órával, vagy lehet-e esetleg valamit tudni erről a márkáról, vagy magáól a gyártóról?

 

 

Maga a konkrét óra nem igazán érdekes számomra, nem akarom megvenni, de mégis jó, hogy rátaláltam. Pár évvel ezelőtt egy ismeretlen kedves hölgy megajándékozott egy Puw szerkezetes aranytokos órával. A számlap nem a legszebb, fel szeretném újíttatni, de gondban voltam a számlap felirattal. Pont a közepénél koptt le két betű, így csak találgatni tudtam, mi lehetett eredetileg. Alatta az Anker felirat jól olvasható, de a többivel ezidáig nem boldogultam. A feliratmaradvány és a fekete számlapos óra felirata egyértelműen megegyezik, így már nem kérdés mi szerepelt eredetileg a számlapon, de örülnék, ha lenne valakinek bármi infója magáról a konkrét márkáról.

Előre is köszönöm!

BoBoYSA Creative Commons License 2013.09.18 0 0 11733

Szerintem kell azért egy hajszálrugó csipesz. Ami a képen van, az még túl vastag.

Ezek a kék rugók tudnak kellemetlenek lenni.

Előzmény: mutantattila (11730)
mutantattila Creative Commons License 2013.09.17 0 0 11732

Akkor megpróbálom. Vennem kell még egy csipeszt. Sajnos csak egy van. :)

Előzmény: APT (11731)
APT Creative Commons License 2013.09.17 0 0 11731

Nem tűnik ez olyan veszélyesnek, két jó hegyes csipesszel és némi türelemmel-ügyességgel ki lehet egyengetni. Ennél sokkal randábbakat is láttam már, és a végén azokból is sikerült jól működő rugót egyengetni.

Előzmény: mutantattila (11730)
mutantattila Creative Commons License 2013.09.17 0 0 11730

A Zenith, amibe beleraktam egy nem belevaló rugót, igazán prímán sikerült. Gyönyörű vonalat húz a vibrográfon és a járástartalékával sincs probléma. Más...
Egy öreg Omegát kaptam egy ismerősömtől, hogy mentsem meg. Valamikor 1920 körüli a szerkezet. A hajszálrugó egy kicsit "kócos". Van esélyem, hogy kiegyengetem
vagy inkább neki se kezdjek? Más baja így ránézésre nincs a szerkezetnek.

majha Creative Commons License 2013.09.16 0 0 11729

Üdvözletem!

 

Kb. két héttel ezelőtt dészáz ajánlotta ezt a honlapot: https://www.cousinsuk.com

Valakinek valamilyen tapasztalata van velük?

 

HBandi

szőrmók Creative Commons License 2013.09.16 0 0 11728

OK.Köszönöm.Azt hiszem egy napóra felhelyezéséhez is pontos csillagász és matematikai ismeret kellett ,hiszen azok az órák is csak a napéjegyenlőségek napján pontosak.(??).Ráadásul azt a földrajzi hejhez kell kiszámolni.Mondjuk azt tudom ,hogy a pontos órára igazán csak a hajózáshoz volt szükség.

Előzmény: APT (11723)
BoBoYSA Creative Commons License 2013.09.16 0 0 11727

Ami logikus is. A zónaidőre semmi szükség nem volt. Csak zavart. "Nem reggel kel fel a nap" :-)))

Egy barátom azt mondja, hogy az USA-ban ezt úgy hidalják át, hogy nem 8 órakor kezdődik a tanítás a zórán belül mindenhol, hanem keleten 1/2 8 kor, nyugaton meg 1/2 9 kor.

Előzmény: APT (11726)
APT Creative Commons License 2013.09.15 0 0 11726

A nagy vasútépítések kora a XIX. század közepétől indult - az első "toronyóra", amit ismerünk, az viszont a XIII. századból származik, és nagyjából a XVI. századtól legalább a városokban már elterjedt volt a mechanikus időmérő. Mellesleg egészen a vasútépítések koráig elterjedt és jellemző volt az is, hogy a városok a saját, helyi "napidejüket" használták, nem volt egységes, "országos" idő még a legfejlettebb országokban sem.

Előzmény: kadraturstift (11725)
kadraturstift Creative Commons License 2013.09.15 0 0 11725

Napóra persze nem volt minden faluban, ilyen helyeken gyakran a plébános/jegyző/doktor/tanító úr "hozta ki" az időt a városból a zsebóráján, aztán ahhoz igazodott a falu egy hétig. Gyanítom, hogy ahol megjelent a vasút a 19.sz. második felében, ott a vonathoz igazodtak, más egyebet nem tudok elképzelni, ami fertályóránál nagyobb pontosságot igényelt volna. 

Előzmény: APT (11723)
rtivi Creative Commons License 2013.09.14 0 0 11724

Óh... Nem tudtam elképzelni, hogy miént is szabályoztak. De így utólag már teljesen kézenfekvő... No persze tudni kellett a napórát is leolvasni. Erre sajnos most is képtelen vagyok... :-)))

Előzmény: APT (11723)
APT Creative Commons License 2013.09.14 0 0 11723

Az a toronyórától függ... A XVIII. század elejétől már fokozatosan főleg ingajáratú toronyórák készültek, még az olcsó, nagyrészt favázas, fa alkatrészes kivitelekben is. Elterjedten használták az ollós és Graham-gátszerkezeteket is, és egy fa szárú, réz kompenzáló csővel ellátott, ollós járatú nehéz ingaóra tulajdonképpen igen pontos is lehetett (még mai szemmel nézve is, napi pár, pár tíz másodperces átlagos eltéréssel akár !!), még első ránézésre igen nyers, kezdetleges kidolgozás mellett is.

Az időnkénti korrekciót rendszerint napórához viszonyítva végezték, még a XIX. században is elterjedtek voltak az olyan kivitelek, ahol a torony két oldalán hagyományos, legalább egy oldalán meg napóra volt - és a jól szerkesztett, ügyes referencia-jelekkel ellátott napóra bizonyos időpontokban "hajszálpontosnak" volt tekinthető, hozzá lehetett igazítani a toronyórát.

 

A korábbi, Foliot-gátlós toronyórák pontossága viszont nagyon korlátozott, napi 5-10-20 perces eltérésnél nem jobb volt. Ezeket gyakorlatilag napi szinten kellett napórához igazítani.

Előzmény: szőrmók (11722)
szőrmók Creative Commons License 2013.09.13 0 0 11722

Egy kérdés :egy falusi toronyóra ( már ahol volt ilyen ) mennyire volt pontos? Hiszen azért az 1800-as évek közepe tájáról már szerintem vidéken is voltak falun un parsztórák. Zsebóra is akadt ,a kő nélküli nyilván olcsó is volt. Tehát ezeket gondolom a toronyórához igazitották,vagy ha a harangozó a saját óráját nézte akkor az egész községé ugyan azt mutatta.(:-)))Mi volt az etalon idő? Kiszámolták a kalendáriumból? (nap kél ekkor és ekkor ,nyugszik akkor és akkor?)

Előzmény: APT (11721)
APT Creative Commons License 2013.09.12 0 0 11721

Nyilván mindkettő igaz. Ugyanakkor teljesen átalakult az iparág háttere az elmúlt egy évszázadban - a XIX. század végén egy valóban tartós, megbízható és igen pontos óra szükségszerűen igen drága is volt, olcsón ilyet senki nem tudott kínálni...

Ma, a korszerű, komplex tokok megmunkálására is olcsón és termelékenyen képes CNC gépek és tömeggyártott, jó minőségű kvarc-szerkezetek korában nem egy kunszt strapabíró, sokáig jó és igen pontos órát gyártani - olcsón...

 

Ergo az egész mechanikus óraipar valahol luxus-, de minimum divat-iparág lett...

Előzmény: rtivi (11720)
rtivi Creative Commons License 2013.09.12 0 0 11720

Akkor ez úgy is tekinthető, hogy  a Patek túlértékelt a "gyakorlatilag feledésbe ment" nevekhez képest? Avagy értékét éppen annak köszönhei, hogy ezek eltüntek?

Előzmény: APT (11719)
APT Creative Commons License 2013.09.10 0 0 11719

Pontosan, ahogy írod. Mivel egy időben komoly tiszteletet vívtak ki a kizárólag kiváló minőségben készülő, egységesen háromnegyedes hidas glashüttei werkek, így fogták az amúgy elterjedt, ismert alapszerkezeteket, és egyszerűen egy háromnegyedes teli hídra cserélték a többhidas kialakítást (az alap-csapágy lemez nem is változott, semmit, több "System Glashütte" werk ide-oda építhető a hidakkal többhidasra-teli hidasra...), tettek rá egy glashüttei kinézetű kilincset, és ennyi.

Egyébként ezek is jó minőségű szerkezetek, sokszor semmivel sem rosszabbak az "eredetieknél". Amelyek amúgy szerintem ma már durván túl vannak "hájpolva", egy alap Lange werk semmi igazán extrát nem tud. Anno nem is volt annyival drágább, ahogy anno egy "alap" Patek vagy Vacheron sem volt akkora világ csodája, mint aminek ma tekintik. És volt jópár, ma már gyakorlatilag feledésbe ment név (pl: Meylan, Ranch, Badollet, LePhare, Huguenin, stb..), amelyek finomabb werkjei ugyanolyan kiválóak (és drágák...) voltak, mint ezek - de ma már bakfittyet sem érnek...

Előzmény: Wreck Diver (11718)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.10 0 0 11718

Köszönöm szépen.

Közben visszaolvastam, mert rémlett,

hogy beszéltetek már róla, és ott megtaláltam a sajátosságait.

Ezt hogyan kell egyébként elképzelni?

Egyes svájci gyártók egyszerűen meglovagolták

a Glashüttei szerkezetek hírnevét, és elkezdtek hasonló

hídelrendezéssel gyártani a nagyobb forgalom reményében?

Előzmény: APT (11717)
APT Creative Commons License 2013.09.10 0 0 11717

System Glashütte. Ez amúgy egy "szimpla" svájci horgonyjárat, nem glashüttei rendszerű.

Előzmény: Wreck Diver (11716)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.10 0 0 11716

Szerintetek ez Glashüttei járat vagy Syteme Glasgutte?
Én az utóbbira tippelek, de megkérdem a szakikat.

  

Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.09 0 0 11715

Igazad van.

Kellene egy Gerd-Rüdiger Lang-hoz hasonló órák szerelmese,

és tőke, tőke tőke. Szép lenne a végeredmény biztosan.

Előzmény: ronin s8 (11714)
ronin s8 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 11714

Szerintem a Longines-on csak egy szerencsés tulajdonosváltás segítene. A Swatch-on belül kezdettől fogva elhibázták a pozíciót.

valami okos ruszki, vagy arab megvehetné, pumpálna bele zsét, és fölemelné az IWC mintájára. Így most esélye sincs.

Előzmény: Wreck Diver (11705)
mutantattila Creative Commons License 2013.09.09 0 0 11713

Köszönöm mindenkinek a segítséget. A tapasztalatokat majd megosztom.

Pubi úr Creative Commons License 2013.09.08 0 0 11712

Még egy fontos dologra szeretném felhívni a figyelmedet, mely a felhúzáskor észrevehetetlen, de a lejáráskor gondot jelenthet ha keskenyebb a rugó és megdől.

A rugóház fedél felületén idővel megakadhat, mikor is szakaszosan, ugrásszerűen ad át nyomatékot ami a pontosságot befolyásolja. Extrém esetben, (ha több menet feltorlódik) kárt is okozhat.

 

Előzmény: mutantattila (11709)
APT Creative Commons License 2013.09.08 0 0 11711

A járástartalék a rugó dolgozó hosszától, és végfázisbeli nyomatékától függ. Attól, hogy a rugó keskenyebb - még lehet hosszabb, sőt, erősebb is a réginél, így a járástartalék akár nőhet is. A pontosságot a linearitás befolyásolja de ezt szemre megítélni lehetetlen. A picit keskenyebb rugó elvileg nem okoz semmi gondot - azért javaslom, hogy ilyenkor a szokásosnál is jobban zsírozd ki a rugóházat - de jóval keskenyebb már "csuklani-nyekleni" tud egy picit a rugóházban, és koptathatja azt. Persze ez csak folyamatos használatban lévő óránál izgalmas, egy gyűjteményi zsebóránál már nem különösebben.

Előzmény: mutantattila (11709)
dészáz Creative Commons License 2013.09.08 0 0 11710

reméljük jó lesz,és csak a járástartalék lesz kevesebb....

Előzmény: mutantattila (11709)
mutantattila Creative Commons License 2013.09.08 0 0 11709

Köszönöm a segítséget. Közben észrevettem, hogy a rugóház belsején ki van alakítva egy pici fülecske a kampós rugóvég megakasztására is. Így csak beleraktam az új rugót és prímán működik. Ez a rugó egy árnyalattal keskenyebb, mint az eredeti volt és egy ugyanakkora belső átmérőjű rugóházból szedtem ki. Kíváncsi leszek, hogy ez mennyiben befolyásolja a pontosságát és a járástartalékát. Leszervizelem és kiderül.

Előzmény: dészáz (11708)
dészáz Creative Commons License 2013.09.08 0 0 11708

de az ebay-on szokott lenni mainspring,csak a méret kell hozzá

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=watch+mainspring&rt=nc

Előzmény: mutantattila (11706)
dészáz Creative Commons License 2013.09.08 0 0 11707

ha nem sikerül,akkor az orosz vonalon kéne keresgélni,asszem azoknak kereszt alaku a vég.

Előzmény: mutantattila (11706)
mutantattila Creative Commons License 2013.09.08 0 0 11706

Köszönöm. Innen már én is letöltöttem az alkatrészlistát.

Közben turkáltam a fiókomban és találtam egy gyakorlatilag ugyan ilyen rugót. Sajnos az eredeti kereszt alakú rugóvéggel csatlakozik a rugóházhoz, a bontott pedig kampós rugóvéggel. Van esély rá, hogy átszegecseljem az új rugóra a kereszt alakú rugóvéget?

 

Előzmény: dészáz (11704)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.08 0 0 11705

Az igazi előrelépés valami Chronoswiss féle húzás lehetne náluk.
Találni valahol elfekvő 300 db komolyabb régi zsebkronót, és
a klasszikus porcelán számlappal szép acél vagy aranytokban piacra dobni.

Én nagyra tartom az eredeti céget, de amíg elő nem szedik valamelyik régi

werkjüket, addig nem fognak labdába rúgni sajnos. Szerintem a menedzsmentnek

nem si igen fűződik érdeke hozzá, vagy csak tesznek rá, mert hozza az elvárt számokat...

 

Kicsit is érdekes vagy korszakalkotó találmánynak esélye sincs.
Még egy csak nekik fejlesztett, a régiekre hajazó hidakkal készített szerkezetnek sem.

 

Pedig például a Panerai anno ügyesen átrajzoltatta az Unitas hídjait,

hogy a régi Cortebert-re emlékeztessenek. És szépen be is vált nekik.

Előzmény: ronin s8 (11702)
dészáz Creative Commons License 2013.09.08 0 0 11704

probáld meg itt,lehet van nekik.

 

https://www.cousinsuk.com/document/category/zenith-movement-parts

 

gondolom,ha fennt van az alkatrészlista,talán akad alkatrész is.

Előzmény: mutantattila (11703)
mutantattila Creative Commons License 2013.09.08 0 0 11703

Egy viszonylag ritka 1942 körül gyártott Zenith 12-4-6 szerkezetet javítok. A rugóház kinyitása után ez a kép fogadott.

Gondolom konkrétan ehhez a szerkezethez esélytelen, hogy rugót rendeljek. Nem tud valaki egy olyan oldalt ajánlani, ahonnan méret alapján tudnék rendelni?

ronin s8 Creative Commons License 2013.09.08 0 0 11702
Én látok előrelépést a Longines-nál. Külön fejlesztettek neki egy oszlopkerekes kronó szerkezetet (jó, lehet, hogy mostmár másik márkánaki is odaadják, de először ő kapta), a tokok, számlapo egyre szebbek. Külön neki ellopták az IWC Portofino tokdizájnját ;-)
Érezhetően komolyabb, elegànsabb irányba, és természetesen fölfelé próbálják emelni.
Még lehet belőle óra;-)
Sunny65 Creative Commons License 2013.09.08 0 0 11701

Még nem tökéletes a dolog, legközelebb tömör anyagból fogom készíteni.:-)

Előzmény: APT (11699)
APT Creative Commons License 2013.09.08 0 0 11700

Nem tudom, mennyire megy a Longines, de azt sem, mik vele a tervek a cégcsoporton belül. Láthatóan az Omegát próbálják prémium manufaktúrának felpozicionálni, és ebben a játszmában egy hasonló kvalitású Longines igen valószínű, hogy csak zavart keltene. Amit most kínálnak, az azonban műszakilag semmiben, egy iciripicirit sem emeli őket a Certina, a Tissot fölé, hiába próbál a marketing mást sugallni. Persze ettől még működhet, de nekem amolyan mostohagyereknek tűnik most már a cég, mint ha mára egyenesen megbánták volna, hogy ezt is megvették...

Előzmény: innovations (11696)
APT Creative Commons License 2013.09.08 0 0 11699

Feltaláldad a súlyhenger készítésének valószínűleg valaha volt leggazdaságtalanabb módszerét. ;-))))

 

Ellenben feltehetően a tiéd lesz a világ legmasszívabb súlyhengere.

Előzmény: Sunny65 (11697)
Pubi úr Creative Commons License 2013.09.07 0 0 11698

Tippelhetek? Toronyóra kötélhenger kb. 6 db? :-))

 

Előzmény: Sunny65 (11697)
Sunny65 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 11697

Délután óraalkatrészt esztergálam :-)

 

http://www.youtube.com/watch?v=ftDzOaDHfTM&feature=youtu.be

 

 

innovations Creative Commons License 2013.09.07 0 0 11696

Ez idáig O.K és közismert is. Viszont én arra gondoltam, hogy ettől függetlenül cégcsoporton  belül is lehet egy-egy  jó húzása időnként bámelyik márkának is. Példának okáért  a maga műfajában a Cerinánál a DS1 modelek méltán voltak rendkívül sikeresek az utóbbi időkben és a Tissotnak is vannak jó dolgai. Ehhez képest én a Longines-nál semmilyen jó húzást nem látok évek óta, legalábbis számomra a heritage vonalon kívül teljesen érdektelen minden. Magyarán mintha a Longines menedzsment kissé gyengén teljesítene, bár nem ismerem az eladási adatatokat, de nem hiszem, hogy a Longines mostanság valami nagyot kaszálna.

Előzmény: APT (11695)
APT Creative Commons License 2013.09.07 0 0 11695

Longines, Omega (Tissot, Certina) a szónak abban az értelmében, amik egykoron voltak - már régen nincsenek. Egyáltalán. Egy nagy cég van, egységes felügyelettel, amelynek részlegei - és a Longines azt fog fejleszteni, amit a menedzsment neki megenged (azt viszont kötelezően..). Voltaképpen önálló műszaki (szerkezet) fejlesztés szerintem már nincs is ezeknél a cégeknél, csak önálló design-részleg, arculattervezői csoportok.

Így aztán nagy csodákra hiába is várunk.

Előzmény: innovations (11693)
papp.gergo Creative Commons License 2013.09.07 0 0 11694

Koszonom a segitseget, 

 

Udv 

 

G

Előzmény: APT (11690)
innovations Creative Commons License 2013.09.07 0 0 11693

Az Omegával kapcsolatban pedig számomra egy elég furcsa dolog, kivették gyártásból a klasszikus Seamaster 300 Professionalt, helyette a kerámia, matt fekete illetve  kék számlapos van. Érthetetlen mert evvel együtt eltűnt egy örök klasszikus ami egyben a világ egyik  legjobb számlapja is volt.

És persze evvel együtt már tulajdonképpen 3000 Euro alatt mechanikus órájuk nincs is.

Előzmény: ronin s8 (11686)
innovations Creative Commons License 2013.09.07 0 0 11692

szegeleik=szegelik

Előzmény: innovations (11691)
innovations Creative Commons License 2013.09.07 0 0 11691

Nem is tudom. Szerintem pedig a Longines olyan nagyon semmit nem akar kitalálni mostanában. Ezt a Heritage vonalat forszírozzák ők is, ami egyébként nekem rendkívül tetszetős és ami úgy tűnik, hogy a Tudornak be is jött, viszont ezen kívűl a nagy nihil van. És még ezt is balfék módjára teszik. A Legend Diver-t ami szerintem egy elég jó óra elég jó áron, már kivették a gyártásból vagy talán már csak a dátumos és egyben a rondább változat van. És azt sem hiszem, hogy olyan nagyon az Omega nyomába akarnák ereszteni mert ennek házon belül sok értelme nem lenne. Maximium az Omega helyére próbálják majd pozicionálni mert hát azt meg kicsit feljebb tették mostanában, valahol a Rolex környékén szeretnék látni.

 

Más aktualitás, az Andrássy úton nagyban szegeleik a Breitling butikot, a repülők már az eladótérben lebegnek.

Előzmény: Wreck Diver (11687)
APT Creative Commons License 2013.09.07 0 0 11690

Nem árt neki, nyugodtan áztathatod akár napokig is.

Előzmény: papp.gergo (11689)
papp.gergo Creative Commons License 2013.09.07 0 0 11689

Udv a topikosoknak!

 

Tudnatok segiteni, hogy tulaezust zsebora tokot lehet szalmiakszeszes kotyvaban aztatni, nem teszi tonkre?

 

Koszonettel :

 

Papp Gergo

ronin s8 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 11688
Hát igen. Nem tudni, mi lesz. Amíg Hayek szelleme kísért, nem valószínű...
Amúgy meg tökéletesre sikerült az agymosás is: ki hordana manapság alacsony lengésszámú órákat...? (én). ;-)
Előzmény: Wreck Diver (11687)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.06 0 0 11687

Pedig a Longines tudna nagyot dobni.
Elég lenne elővenni a legklasszabb, legendás szerkezeteikből

1-2 darabot. Szerintem a létező darabok, esetleg megmaradt tervek

alapján, de akár fotóról is képesek lennének a tervezők feltámasztani őket.

 

Pár exkluzív széria ezekből, szigorúan historizáló jelleggel, és már lehetne

is üldözni az Omegát. Valószínűleg ez is lesz pár éves távlatban.

Előzmény: ronin s8 (11686)
ronin s8 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 11686

A luxusipar időnként tényleg felfoghatatlanul eszement szabályok szerint működik. A marketing és a pénz logikája szerint érdemesebb ránézni. Pénz a tömegszarból jön, nem a minőségből. A nagy cégek marketingmenedzserei kerülnek aztán vissza a kisebb, minőséget felmutató cégek vezetőségébe, és gyökeresen átszervezik az egészet. Rákényszerítik a pénz logikáját a tradícionális gyártási logikára, de a végeredmény szinte minden esetben pénzügyi siker (kivéve, ha nem).

Az Omega esete kirívó példája ennek. Hayek valamilyen fura okból kifolyólag annak idején a Longinest az Omega alá sorolta be, és csak most, hogy ő nincs, kezdik vissza ügyeskedni a vonatra. Az Omegát meg kezdetben ETA szerkezetekkel próbálta feljebb tornászni, és nemigen érthette, miért megy ez nehezen. Aztán jött ez a Co-axial dolog, meg a 8500-as immáron saját kaliber, meg töméntelen mennyiségű pénz a reklámokra, és láss csodát: nemhiába a sok fáradozás, senki nem hiszi el az Omegáról, hogy drága óra az Omega luxusóra lett! :-))))

Előzmény: halálamájra (11678)
ronin s8 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 11685

Az enyém 0,06mm :-)

Előzmény: bmwr12 (11684)
bmwr12 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 11684

10 mikron = 0,01 (egy század milliméter).

Egy átlagos emberi hajszál vastagsága:

lenszőke hajszál 0,05 mm, a sötét hajszálé akár 0,2 mm is lehet (Wikipédia).

Előzmény: halálamájra (11682)
dészáz Creative Commons License 2013.09.06 0 0 11683

1/1000

Előzmény: halálamájra (11682)
halálamájra Creative Commons License 2013.09.05 0 0 11682

Üdv!

    Valaki meg tudná nekem mondani ,hogy a 10micron arany bevonat egy tokon ,az pontosan mit jelent? 10micron= a milliméter 1/10 része? 

BoBoYSA Creative Commons License 2013.09.05 0 0 11681

Köszönöm, hogy megnézted

B

Előzmény: Franek-52 (11670)
halálamájra Creative Commons License 2013.09.04 0 0 11680

Utolsó mondat: Ámen!:)  Azt tudom, vagyis sokat olvastam róla ,illetve forumon is írták ,hogy megbíszható, strapabíró igazi igásló(eta), csak nem éppen milliós órákba való.  Off: Nem hallottam még olyanról ,hogy Vertub ,ígyhát le checkoltam......majdnem kiestem a székből. Egy milla egy telefonért..totál kiégtem.

Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.04 0 0 11679

Fene tudja. Attól, hogy egy szerkezet saját, az lehet a világ legszemetebb,

leggyorsabban kopó vacakja is. Elvégre egy eldobható kvarc szerkezet is

lehet manufaktúrawerk, mondjuk a Citizennél.

Az egyetlen "furcsaság" az, hogy elfelejtenek tájékoztatni arról,

hogy a BGDCF-65R-23Z szerkezet az nem a saját találmányuk,

hanem beszállítótól veszik.

 

Az én mazdámban például nem reszelték le a mitsubishi jelet

az elektromos alkatrészekről, amit az szállított...

 

De ettől függetlenül az ETA szerkezetek tisztes minőségű iparosmunkák.
Most hogy ki milyen áron pakolja tokba, az olyan kérdés, mint hogy mitől drágább
az egyik laptop vagy okostelefon a másiknál.
Elvégre egy 1.5 milliós Vertuban is Nokia belső van...

Ahogy bölcsen mondta valaki a svájci órásban, a luxuspiacon ne keress logikát.. :)

Előzmény: halálamájra (11678)
halálamájra Creative Commons License 2013.09.04 0 0 11678

Hmm.. Érdekes dolgokat írsz! Neked melyik a legjobban favorizált óramárka? Visszatérve a szerkezetekhez..Elvárnám, sőt, kötelezővé tenném ,hogy a prémium kategóriás órák(500ezer huf felett) csak saját, manufaktúrális szerkezeteket tehetnek az óráikba. Omega , IWC ,Breitling --nem egy Patek kategória ,de nonszensz ,hogy akár egyetlen órájukat is etával tokoztassák és 1 milla felett dobják a piacra.

Előzmény: Wreck Diver (11677)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.03 0 0 11677

A svájci órásiparra régen is jellemző volt a begyártósdi.
Gyakran akár 4-5 cég is szövetkezett egyetlen szerkezettipus fejlesztésére,
mint a Breitling, Doxa, Favre-Leuba, Eberhard, Omega, Tissot stb.

 

 

Volt talán több száz olyan cég is, amely csak egy márkanév volt,
és más gyártókkal készíttette az óráit.

 

Ez a szolgáltatás ma is létezik.
Csináltathatsz saját márkanévvel órát magadnak,
akár egy darabot, akár több ezret. Választasz tokot,
szerkezetet, számlapot, színeket, logót stb. Megrendeled, kifizeted.

 

Azt se felejtsük el, hogy a Swatch órák sikere és bevétele mentette meg a svájci óraipart...

 

Ami a Calvin Klein-t illeti igazad van, de az óragyártás iparág.
Nem kell hozzá történelem, csak szerkezetek, tokok, mutatók és precizitás.

 

Példaképp két Ralph Lauren.

 

Az egyik IWC Jones kaliberrel, a másik mechanikus automata, amit a Jaeger LeCoultre szállít nekik.


Na most akkor röhögjünk a pólómárka óráin, vagy csodálkozzunk, ha megfordítjuk? ;-)

 

   

Előzmény: halálamájra (11674)
halálamájra Creative Commons License 2013.09.03 0 0 11676

Rajta vagyok az ügyön!:)

Előzmény: Wreck Diver (11675)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.03 0 0 11675

A Longines az egyik leggazdagabb történelmű, és az egyik legjelentősebb

svájci óráscég volt szerintem. Rengeteg csodás szerkezetet és órát adtak a világnak.

 

Remélhetőleg egyszer végetér ez a tetszhalott státusz,

és elkezd magára találni majd, mondjuk az Omegához hasonlóan.

Na nem mintha az Omega máris utólérte volna a történelmi önmagát..

 

Egyébként a svájci órásban vérre menő viták tömkelegét találod a tokozásról,

tokozókról. Érdemes visszakeresgélni. 

Előzmény: halálamájra (11673)
halálamájra Creative Commons License 2013.09.03 0 0 11674

Calvin Kleint összehasonlítani sztem egy Tissottal vagy Certinával egyszerűen nem lehet. CK egy divatmárka. (alsógatya stb..)

halálamájra Creative Commons License 2013.09.03 0 0 11673

Azt ,hogy a Longines miért számít nagyobb presztízsnek ,nem értem. Ez a márka is rengeteg etát tokoz. Sőt ..olvastam ,hogy a Breitlingnél is több modellnél eta tokozás megy. Ha highról van szó akkor :IWC .De még a svájci órák topikban olyat is olvastam, hogy 1-2 típusnál ott is eta megy a tokba. A longines is Swatch group tag! JAAAa és az Omega is!!

Előzmény: Wreck Diver (11672)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.03 0 0 11672

Prestige and Luxury Range: BreguetHarry WinstonBlancpainGlashütte Original

                                               Jaquet DrozLéon HatotOmegaTiffany & Co.;
High Range: LonginesRadoUnion Glashütte;
Middle Range: TissotCalvin Klein watches + jewelryBalmainCertinaMidoHamilton;
Basic Range: SwatchFlik Flak;
Private label: Endura.

 

Szerintem "saját" dolgok csak a prestige és luxury kategóriában születnek,

de még oda is becsúszik egy vagy több eta szerkezetes sorozat a palettára.

 

Mint pl. a Tiffany "Atlas" kronója, aminek a rozsdamentes acéltokos

változatáért kilökhetsz 8.000 dollárt az ablakon.

 

A lejjebb elhelyezkedő márkák mind ETA szerkezettel mennek.

Talán az Union Glashütte ment eleinte saját werkkel, de már az sem.

 

Tehát sarkítva választhatsz, hogy a seat-ot, skodát, vagy vw-t veszel, ugyanazzal a  belsővel...

Előzmény: Wreck Diver (11671)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.03 0 0 11671

Azért írtam, hogy nekem nagy dolgok, mert nekik nem.


Azt nem tudom, hogy nekik az ETA a gyárban gravírozza-e a hidakat és a rotort,

de nagy rá az esély. A Certina és a Tissot pedig nem kell, hogy hozzáadjon bármit is.

Mindkét cég a Swatch Group tulajdona, akárcsak az ETA szerkezetgyártó, és maga a Hamilton is.

 

Tehát bizonyos értelemben ők hárman manufaktúra werkeket használnak. :D

És házon belül döntik el, ki mit és hogyan díszít, alakít stb.

 

Sőt szerintem még arra is kínosan ügyelnek, hogy a gondosan kialakított pozícionálásba

és árstratégiába bele ne rontson mondjuk a Longines-nél egy túl szép Tissot modell...

 

Tehát a Hamilton csodái úgy történnek kb., hogy az épp Hamiltont tervező Swatch Group-os ember

leadja a tervet, elbírálják, átszólnak az ETA-nak, hogy

"Hans, az elmebeteg Jürgen a másik oldalra pakolta a dátumot a Hamilton X-Windnél.

Kellene fordított feliratú tárcsa.. - Óhogyaza.. Hülye tervezők.. Oké, csináljuk. - Este squash? - Fél kilentől, szokás szerint..."

 

 

 

 

Előzmény: halálamájra (11667)
Franek-52 Creative Commons License 2013.09.03 0 0 11670

Szia.

 

Utána néztem, úgynézem hogy egy selejtezés áldozata lett. :-((( Ha mégis előkerülne a tiéd.

 

Feribá.

Előzmény: BoBoYSA (11663)
APT Creative Commons License 2013.09.03 0 0 11669

Nem variáltak át érdemben semmit, ezért ne is keresd ennek a nyomait...

Egy egészen minimális, már magánál a gyártó ETA-nál megejtett, elsősorban optikai feljavítást kapott a werk - azért, hogy "sajátnak" nevezhessék... De valójában sem többet, sem jobbat nem kapsz vele, mint egy "csúcs kivitelű" széria 7750-el. A kicsit nagyobb járástartalék jelentősége szerintem elhanyagolható, a pontosság ugyanaz - optikai tuningot meg mások is produkálnak.

Előzmény: halálamájra (11668)
halálamájra Creative Commons License 2013.09.03 0 0 11668

Kerestem képeket az új X windről ,de nekem nem tűnt fel hogy átvariálták volna. A nyomógombok bal oldalon az óraés dátum változtató koronával. Jobb oldalon a két belső lünettát forgató korona .Csak a szerkezet változott szerintem.(természetesen ez sem elhanyagolható)   http://www.chrono24.hu/hamilton/khaki-aviation-x-wind-auto-chrono-h77616533--id2147102.htm?query=hamilton+x+wind&suchen=Keres%C3%A9s&dosearch=true&searchexplain=1&resultview=list&dosearch=true&urlSubpath=/search/index.htm ,      http://www.chrono24.hu/hamilton/khaki-aviation-x-wind-automatic-neu-incl-mwst-mit-box--id2372071.htm?query=hamilton+x+wind&suchen=Keres%C3%A9s&dosearch=true&searchexplain=1&resultview=list&dosearch=true&urlSubpath=/search/index.htm  :Néhány kép

halálamájra Creative Commons License 2013.09.03 0 0 11667

Uhh ezt nem is gondoltam volna!. Akkor tényleg nem kis változások mentek végbe. Ha jól emlékszem Tomcat topictárs írta egyszer ,hogy a Hamilton a többi órához képest, funkciók hozzáadásával teszi érdekesebbé a modelljeit és most olvasgatom ezt az újítást a szerkezetben. Szerintem Korrekt kis cég ez:) Ott van vele egy szinten még  a Tissot és a Certina ,de valahogy a Ds Podiumon kívűl nem fogtak meg a modelljei.)külcsin)  Nem tesznek hozzá semmi kis pluszt. Kis genfi csíkozást a rotoron még el tudtam volna képzelni:)     Köszönöm a Választ!

Előzmény: Wreck Diver (11666)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.03 0 0 11666

Őrült átalakítások mentek végbe ( Nekem azok, mert nincs gyáram.. ).

Pl. az X-Wind kronográfhoz fejreállították a szerkezetet a tokban,

kapott egy fordított feliratozású dátumtárcsát, és máris átkerült
az egyik segédszámlap a bal oldalról a jobb oldalra.

( Meg a kronográf gombok és a korona a balra persze.. )

Ezen kívül van a kétkörös kronográf, mondjuk a Spirit of Liberty,
ahol egyszerűen nem vezették ki a tengelyt a számlapon.
Ettől még ez az óra igazi historizáló számlapos szépség szerintem.

Szóval nagy csodák nem történtek, de azért a lézergravírozott híd,
a kacifántos finomszabályzás, és a számlap variálása is több, mint
amit a tokozók többsége vállana.

Előzmény: halálamájra (11664)
halálamájra Creative Commons License 2013.09.03 0 0 11665

"second hand"

halálamájra Creative Commons License 2013.09.03 0 0 11664

Üdv Mindenkinek!

 

   Lenne egy kérdésem: Hamilton h-21. Atp fórumtárs írta .hogy eta 7750 kicsit "feltuningolva" (60órás járástartalék elméletileg+egy kis csicsa) Tudna nekem valaki még egy -két dolgot írni vagy linket küldeni a szerkezetről?  Külföldi fórumokon valami olyasmit olvastam ,hogy elhagyták a másodperc társcát vagy fogaskereket. EZt nem értem ,Hiszem az x windnél pl ott a mp számláló. Sok ellentmondást olvastam. Valaki ha tudna valami olvasmányt vagy linket vagy tapasztalatot megosztani ,nagyon örülnék! 

BoBoYSA Creative Commons License 2013.09.03 0 0 11663

Helló Feribá!

A léptetőórával sikerült valamire jutni?

 

Köszönettel

B

Előzmény: Franek-52 (11592)
BoBoYSA Creative Commons License 2013.08.30 0 0 11662

Úgy látom nem válaszol senki.

Akkor nyéhány dolog.

A szerkezetekről nincs kép, de feltételzve, hogy nem piszkált bele valaki, vagy nem estek le a konyhakőre, tisztítva eljárnak még egy darabig.

Ezek becsületes szerkezetek, A számlapok elfogahatóak, a tokok ilyen idős óráknál viszont már mindíg annyira kopottak, hogy a mindenapi viselést megfontolandóvá teszik.

Egyik sem különlegesség. Nem vagyok gyújtő, de talán a az Eternáról kiderülhet hogy többet érhet mind a többi (majd ír ide valaki, ha így van). Nem hiszem.

Nagy valószínűség szerint egyik sem ér többet jelen állapotban 3-4 ezer Forintnál.

Ez az az ár, amennyiért meg tudnád őket venni. Eladni viszont nem fogod tudni ennyiért sem. Egyszerűen nincs rá vevő.

Ha emlék, akkor a neked legjobban tetszőt a sarki órás kitisztítja pár ezer forintért, (és ezzel megduplázódik az értéke) és lehet mókából vagy emlékből hordani.

 

 

Előzmény: Gregor83 (11661)
Gregor83 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 11661

Sziasztok,

 

Egy kis segitseget szeretnek kerni a topiklakoktol.

 

Az alabbi harom karorat nagypapamtol orokoltem. Szeretnem megtudni, hogy mikori gyartmanyok es milyen tipusok a markan belul, valamint hogy nagyjabol milyen erteket kepviselnek.

 

Segitsegeteket elore is koszonom.

 

1. Lanco, sorozatszam 1308.

 

 

2. Eterna Matic, sorozatszam 4211168

 

 

3. Gloriosa, sorozatszam 3546

 

Wreck Diver Creative Commons License 2013.08.26 0 0 11660

Szerintem ez csak systeme glashütte. Svájci werk Glashüttei mintára.

Azt gondolom, a horgony is erről árulkodik.

 

Mindenesetre sok sikert az eladónak hozzá.

Előzmény: dészáz (11659)
dészáz Creative Commons License 2013.08.25 0 0 11659

a vakerán van,nem tolonganak érte. 9999ft a minimálár...és csak werk,felhuzó nélkül.

Előzmény: Wreck Diver (11658)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11658

System Glashutte a tippem, kicsit feldarabolt háromnegyedes híddal.

Előzmény: dészáz (11657)
dészáz Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11657

 

ez milyen werk lehet?

halálamájra Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11656

Egyszer már kicserélték egy műanyag szemcse miatt az üvegfalon..Komolyan mondom..nemtudom, hogy lehetek ekkora szerencsétlen majom. Node ez már az én gondom

halálamájra Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11655

Hát ez nem túl jó hír..Mehetek megint vissza..Remélem visszacserélik ,mert ez elegendő ok szerintem.  Azthittem a réz csak víztől ,de akkor tévedtem.  Vadonatúj órán ilyen hiba...kiégek

Előzmény: APT (11654)
APT Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11654

Hogyne oxidálódna. Előbb-utóbb a megkopott tok teljesen tönkre is mehet. A megkopott részeken szépen kizöldül, a rézoxid bekúszik a még ép krómozás alá is, és kis pikkelyekben feszegeti. De ugyanez igaz az aranyozásra is. Egy olyan galvanizált tok, amin már megkopott-sérült a bevonó réteg, az megindult a pusztulás útján. Az út egyébként hosszú is lehet, de megindult.

 

A kopott tokokat egyébként fel lehet újítani, újra lehet krómozni-aranyozni, értékesebb óránál ez teljesen általános.

Előzmény: halálamájra (11653)
halálamájra Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11653

Köszönöm a választ! Így már világos. És a megkopott részeknél ,ahol látható a réz ,azon a helyen nem oxidálódik? Mert egy régin és most egy újórámnál is látszik( üveges hátlap) hogy tömeggyártás során készült, és a billegő felett kialakított íves fém valami pereme nem teljesen egyenletes. És van egy pici sárgás ,félmilimeteres folt egy ilyen kis mélyedésben. Namost ha őt szervizelig vagy így hogy azon a helyen nincs króm vagy nikkelborítás akkor oxidálóthat a levegőtől? 

Előzmény: APT (11652)
APT Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11652

Nem vízzel tisztítunk, hanem tisztítószeres-lúgos (vizes) oldattal (ELMA, kotyva), de utána két fokozatban benzinben kell tisztítani, és a víz teljesen kikerül a szerkezetből.

 

Ami meg a rezes-krómos kérdésedet illeti: teljesen általános és elterjedt a krómozott sárgaréz tok (illetőleg a fürdőszobai szerelvények is rendre krómozott sárga, néha vörösrézből vannak). A króm bevonatot egyébként jellemzően réz-nikkel előgalvanizálás után viszik fel, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy az órák tokjainál teljesen elterjedt, gyakori dologról van szó, amit te ránézésre acélnak hiszel, az három esetből legalább kétszer krómozott réz/bronz...

A dolog magyarázata kézenfekvő: sokkal könnyebb, így olcsóbb is a rezet megmunkálni, ráadásul ugyanazt a tokot lehet aranyozni is, így többféle megjelenés produkálható.

Előzmény: halálamájra (11644)
dészáz Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11651

sajna nem tudok,nem volt még olyan órám.

Előzmény: halálamájra (11650)
halálamájra Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11650

Értem. Hát akkor sárgaréz. Az 7750ről anyagáról tudsz valamit? Van egy régebbi mechanikus órám, és azon ahol megkopott a szerkezet ,alatta sárgás színű. Feltételezem ,hogy sárgaréz

Előzmény: dészáz (11649)
dészáz Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11649

van,hogy először rézzel galvanizálják,utána nikkel,vagy króm.(arany,ezüst)

ezekszerint nem acél a tok.

 

én az aranyozást előtt ezüstözöm a tokot.

Előzmény: halálamájra (11646)
halálamájra Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11648

-e *ö

halálamájra Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11647

A legfontosabbat elfelejtettem! Milyen időközönként szükséges egy 7750 est szervízeltetni? 

halálamájra Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11646

Köszönöm a választ! Off : Van egy régi casio órám ,és ahol nagyon beütöttem ott a fém alatt réz színű! Illetve pl. a fürdőszobába az a szenyvízfedő vagy mi az is ahol megkopott alatta sárgás színű. Régóta töröm a fejem hogy ez hogy lehet? a rezet bevonták krómmal? vagy a réznek semmi köze hozzá? Rozsda kizárva ,mert nem az. Nem találtam anyagismeret fórumot. Több órámnál is megfigyeltem ezt. Lehetséges olyan eljárás ,amivel a rezet bevonják krómmal, vagy ez úgy ahogy van marhaság?

Előzmény: dészáz (11645)
dészáz Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11645

de utána szárítják,olajozzák.

Előzmény: halálamájra (11644)
halálamájra Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11644

Üdvözlet!

 

 Felmerült bennem egy kérdés:  Miért van az ,hogy egy mechanikus órába nem mehet édesvíz ,amikor a szervízben minden alkatrészt alaposan ,centrifugában, vízzel átmosnak?

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 11643

 

Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni a képeken időzítő óráról. Mikor gyárthatták?? Valamint az Original Hanau gyár terméke-e, mert olvastam, hogy mások is gyárthatták ezt a típust, mivel az Original átadta másnak is gyártási jogot, ha jól olvastam. 

Köszönöm előre is a válaszokat!

 

kokusz191

 

        

Wreck Diver Creative Commons License 2013.08.19 0 0 11642

Ami a kalapácsot illeti, ilyesmit használhattak:

Előzmény: szőrmók (11640)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.08.19 0 0 11641

OFF:

 

Na ne viccelj már.

 

Szerintem a 34 évemmel én vagyok itt az egyik legfiatalabb írogató.
Másrészt meg a nethez sem vagy öreg. Nemrég játszottam Battlefield3-at

egy csapatban egy 60 év körüli fóorvossal. Irígylésre méltó reflexei voltak.. :)

Előzmény: szőrmók (11640)
szőrmók Creative Commons License 2013.08.18 0 0 11640

Tehát ő az a hölgy!  kerestem a neten a pedálos furógépet amit az én értelmezésem szerint a helyi muzeumnak igért .A muzeum megvan ,a gép nincs. De nem vagyok nagy ász angolban. Meg a netben sem .Már 59 vagyok!?  Ezért is kérek néha segitséget .És Köszi.

Előzmény: Wreck Diver (11637)
szőrmók Creative Commons License 2013.08.18 0 0 11639

Igen ez utóbbira gondoltam.Én meg majd jövök a csapatnak egy sorozat képpel egy autó müszerfal óra ami háboru előtti. És magyar gyártmány.

Előzmény: APT (11638)
APT Creative Commons License 2013.08.18 0 0 11638

Az egyszerű, foliot-gátlós, nagyon kevés fém alkatrészt tartalmazó favázas-egymutatós, kősúlyos faliórák már az 1500-as években megjelentek, elterjedtek.

 

A manapság emlegetett "parasztórák", tehát a fa csapágylemezes, súlyhajtású, Clement-gátszerkezetes, valójában fém kerékjáratos, de a lehető legolcsóbb kivitelű, gyakran kakukkos órák viszont valójában már a modern ipari gyártás legolcsóbbra optimalizált végtermékei, a XIX. században jelentek meg. És tény, hogy sokáig, nagyjából a 19. század elejéig a legbonyolultabb, legigényesebb, legnagyobb precizitást igénylő elterjedt gépi berendezések tényleg az órák voltak.

Előzmény: szőrmók (11636)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.08.18 0 0 11637
Előzmény: kadraturstift (11633)
szőrmók Creative Commons License 2013.08.18 0 0 11636

Köszi! Egy biztos ,hogy abban akorban az órák voltak a legbonyolultabb technikai eszközök. Nyilván a fizetőképes kereslet viszont nem volt nagy.A favázas nagy tömegeknek szánt olcsó faliórák mikorra datálódnak?

Előzmény: APT (11635)
APT Creative Commons License 2013.08.18 0 0 11635

Az óraiparnak nagyon nagy jelentősége van a gépipar és gyártástechnológia fejlődése szempontjából, nagyon sok technikai fogást, berendezést, gyártási technológiát az amúgy már a XV. századtól létező óraipar hívott életre.

Eszterga egyébként már az ókorban is létezett, az eszterga-szán az, amit az ipari forradalomtól kezdtek használni. A fogaskerekek osztására alkalmas eszközök és profil-marók már az 1500-as években megjelentek - kezdetleges kéziszerszámként, sablonként - ám a 18. században már meglepően nagy fokú tipizáltság volt. Már voltak adott paraméterekkel fogaskerekeket-tengelyeket készítő manufaktúrák, és a nagyobb termelésű órás-műhelyek ezektől rendelték a kész-félkész kerékrendszereket. A 18.-19. század fordulójára már megjelent a részben gépesített, gyár jellegű termelés is a szektorban, már a szabványosítás is (csavarok, fogprofilok), és nagyjából a 19. század közepétől már mindenki általános óraipari modulrendszerben gyártotta a fogaskerekeket (tehát innentől már az azonos fogszámú-méretű fogaskerekek teljesen csereszabatosak is egymással, minden órában, britben, franciában, svájciban egyaránt). De a modulrendszer elődjét jelentő ajánlásokhoz már a 18. század második felében is alkalmazkodott a legtöbb cég.

Ekkortájt már nagyon kevés óra készült úgy, hogy minden alkatrészét házon belül állították elő, már külön cégek foglalkoztak a rugók, hajszálrugók előállításával is. Az órások még jellemzően kézi-lábi hajtású, csúcságyas esztergákon dolgoztak, kövön élezett kézi késsel, de a termelékenységén túlmenően ezek a módszerek már nagyjából ugyanazok voltak, amivel egy órás ma is dolgozik, ha egyedi alkatrészt kell készítenie.

Előzmény: szőrmók (11634)
szőrmók Creative Commons License 2013.08.18 0 0 11634

Köszi Mindenkinek .A videokat megnézve mindehol hozzáteszi ,hogy 18 századbeli. De mindenhol azt látom ,hogy a mini  eszterga, meg mindenféle célgép feltétel ,Ezek szerint ilyen már volt. Akkor hogy köszörülték a kést? Vagy lemart egy fogaskereket rézből és utána mángorolta a fogakat egy etalonkészletből kivett acél szerszámmal .Volt ilyen a18. században ? Abban az acél szerszámba hogy került a fogprofil abban a méretben. Vagy volt már 0,25-ös furó ? Mutattak ott egy Jackot gépet amin csaphelyet furtak ilyennel. Ezeket adolgokat még mindig nem látom át.Lehet ,hogy ügyeskezü fiatalok tudtak szemesláncot reszelni.Viszont ahoz reszelő is kell.méghozzá ebben a méretben . Az hogy készült? Vagy a laprugót hogy gyártották? Szóval ilyesmik érdekelnek. Nyilván tudom a mai gyártástechnologiát de 2-300 évvel ezelőttit nehéz elképzelni. Toronyóra asztali méretben rendben van ,de zsebórában nehéz elképzelni.

Előzmény: kadraturstift (11633)
kadraturstift Creative Commons License 2013.08.18 0 0 11633

Szervusztok.

A kicsi láncok kézzel készültek, többnyire nőknek és gyerekeknek adták ki háziiparba. A babapiskóta alakú szemeket lemezből ütötték ki - először pontozóval a lyukakat, azután egy másik acélsablonnal magát a szemet. Az enyhén kúpos stifteket acéldrótból reszelték egyenként! Szegecselés után simították, polírozták a láncot, és olajban forralva edzették megfelelő keménységűre. 

Olvastam egy 1967-ben készült interjút egy nagyon idős angol asszonnyal, aki az 1890-es években dolgozott így egy órásnak - otthon, annál a munkaasztalnál, ahol az édesanyja is ugyanezt a munkát végezte 20-30 évvel korábban. Napvilágnál, szabad szemmel készítették a láncokat, közöttük olyan vékonyat is, ami egy tű fokán átfér. Volt nagyítójuk, de ezt inkább csak a termék ellenőrzésére használták - mondhatni, érzésre dolgoztak. A néni szerint 4 láncot tudtak megcsinálni (a házimunka, főzés mellett) egy héten, ami akkoriban a lakbérre volt elég. 

Meglepően erősek ezek a vékony láncocskák, és hihetetlenül tartósak: rengeteg 19.sz.-i zsebórában az eredetit találjuk.

Előzmény: szőrmók (11631)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.08.17 0 0 11632

A youtube-on Stefan Pahlow csatornáján láthatsz ilyeneket például.

 

http://www.youtube.com/user/spahlow/videos

 

 

Előzmény: szőrmók (11631)
szőrmók Creative Commons License 2013.08.17 0 0 11631

Olyan oldalt ,hol találok a neten ahol mondjuk a képen látható 1813 as óra gyártástechnologiája kiderül.Pl: hogy gyártották anno a fogaskerekeket.Vagy a kicsi láncot?. Eszterga talán már volt akkoriban,de marógép? Illetve a belevaló fogmaró , Nem tudom.Ha valaki belebotlott ilyen megadhatná az elérhetőségeket .Kösz . szőrmók

APT Creative Commons License 2013.08.16 0 0 11630

Tulajdonképpen technikailag "csak" egy negyedütős spindli, de ügyesen megtekerték, és a járat oldalára, látható helyre tették az ütőszerkezetet. Nagyon látványos, és szép kidolgozású. Szép korszaka volt az a szakmának, általában a XIX. század volt a mechanikus óra fénykora.

Előzmény: sternerp (11627)
sternerp Creative Commons License 2013.08.15 0 0 11629
sternerp Creative Commons License 2013.08.15 0 0 11627
dészáz Creative Commons License 2013.08.15 0 0 11626

valamennyire fel kell húzni a motorrugót.

Előzmény: halálamájra (11624)
halálamájra Creative Commons License 2013.08.15 0 0 11625

lehetséges ,hogy célszerű egy óraforgatót venni.

halálamájra Creative Commons License 2013.08.15 0 0 11624

Köszönöm a válaszokat!:) Próbálgattam de nemigazán jöttem rá. Ha kitekerem koronát semleges pozícióba(menetes) és előre tekerem ,akkor könnyedén forgatható és ilyen click szerű hangot ad. Másik irányba viszont nehézkes nem is eröltettem. Szóval lehet ,hogy ezt nem lehet kézzel. Az viszont érdekes, hogy amikor megáll, és utána újra akarom indítani,akkor mindíg egy olyan 10-15 másodperc eltelik. Hiába mozgatom azonnal, abban a pillanatban nem indul el hanem a folyamatos mozgatásokat követően 10-15mp után. Erről nem olvastam sehol. Esetleg ez valami gond lehet? Vagy a hajszálrugó ilyenkor teljesen elernyeyd? és idő kell amíg annyi energiához jut, amíg elkezd a másodpermutató ketyegni?

APT Creative Commons License 2013.08.15 0 0 11623

Az automaták messze többségét lehet koronáról is húzni. Amelyeket nem, ott sem valami elvi ok áll a háttérben - csak egyszerűen elspórolták azt a plusz két kereket, ami ezt lehetővé tenné (ez jellemzően az olcsó, ugyanakkor hatékony automatikával készült japán werkekre igaz, tipikusan ilyen a Seiko 5 széria, az Orientek).

A 7750 nyugodtan húzható koronáról, kevés mozgatás mellett indokolt is lehet. A szintén elterjedt ETA 2892 és 2824 pedig ismerten nem túl hatékony felhúzású, így egy ülőmunkát végző, az órát keveset mozgató tulajdonosnál nem is mindig látják el megfelelően a feladatukat, az ilyen órákat érdemes picit húzogatni rendszeresen...

Előzmény: halálamájra (11621)
dészáz Creative Commons License 2013.08.15 0 0 11622

van amelyiket lehet,van amelyiket nem.

a seikomat nem,az omegámat,bucherer-em igen.

ha koronáról húzod,egy idő után megcsuszik a kuplung,azaz tulhuzni nem lehet.

Előzmény: halálamájra (11621)
halálamájra Creative Commons License 2013.08.14 0 0 11621

üdv!

 

 Automata órát ,hogy kell kézzel húzni? Nem is tudtam ,hogy ez lehetséges.

 

bigdaddylaza23 Creative Commons License 2013.08.14 0 0 11620

üdv meg néha huzkodd is:)

Előzmény: halálamájra (11619)
halálamájra Creative Commons License 2013.08.14 0 0 11619

Megoldva! CSak 1 percig rázni kellett:) huhh. Hát igen, Barátkozni kell még vele ,ez tény.

 

halálamájra Creative Commons License 2013.08.14 0 0 11618

JA és most vettem észre ,hogy 20 perce nem megy az óra....Egyserüen le állt. Nem dolgozik!...5 napja vettem ,vicc az egész.

halálamájra Creative Commons License 2013.08.14 0 0 11617

Sziasztok! 

 

Egyre jobban érdekel az órák ülönböző funkcijának működési elve. Most éppen a lünetta működésére szeretnék rájönni és ehhez szeretnék egy kis segítséget. Találtam egy jó kis videót! Elmegyarázza ,hogy működik a külső lünetta a Rolex submarinernél. Miért csak egy irányba forgatható stb. Azt szeretném kérdezni ,hogy milyen elv alapján működehet egy lünetta 2 irányba. pl.:  Ennél a modelnél mind a 2 irányba tudom mozgatni ,és 2 ponton kattan csak egy teljes körbetekerésnél.(akkor ad ki ilyen "click" hangot.) Illetve még azt nem értem ,hogy hogyan oldották meg, hogy ne érjen hozzá az üveg oldalához forgatás közben a fém. Remélem nem gáz ,hogy egy kicsit offolok ,de nemtudom máshova beírni.

APT Creative Commons License 2013.08.13 0 0 11616

Semmi jelentősége sincs valójában.

Előzmény: halálamájra (11614)
ronin s8 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 11615
És mindezt maga az ETA gyártja a Hamilton-nak az összes csicsával, felirattal együtt... ;-)
Előzmény: APT (11613)
halálamájra Creative Commons License 2013.08.13 0 0 11614

Köszönöm a választ! Azt olvastam az újakba kerül ez, a régiekben sima 7750van. Az enyémben nemtudom melyik lehet. hátoldalán csak a sima ref. szám található.

APT Creative Commons License 2013.08.13 0 0 11613

A H21 a 7750 Hamilton-féle tálalása, elvileg más a hajszálrugó (azt mondják jobb, de tekintve, hogy a 7750-ek többsége alapból megüti a kronométert, nem tudom, mit tudtak ezen még faragni), egy elvileg valamivel hosszabb (60 órás - 42 helyett, de a legtöbb 7750 elmegy 50 óra körül amúgy...) járástartalékot biztosító, hosszabb rugó került bele, és csicsásabb a felső (automatika) híd, de ez csak dekorelem.

Előzmény: halálamájra (11612)
halálamájra Creative Commons License 2013.08.13 0 0 11612

Üdv!

 

  Lenne egy kérdésem? Mi a különbség a valjoux 7750 és a valjoux h21 között? Honnan tudom biztosan ,hogy az órámban melyik ketyek?

AllTimes Creative Commons License 2013.08.13 0 0 11611

Nagyon szépen köszönöm, örülök neki!

D-zoli Creative Commons License 2013.08.13 0 0 11610

...lényegesen komplettebb darab formájában...

Előzmény: D-zoli (11609)
D-zoli Creative Commons License 2013.08.13 0 0 11609

Végső soron így van, de jobban örülnék, ha az alkatrészek a helyükön lennének...

 

Kerestem képet a neten egy hasonló darabról, egy szintén hiányos, de lényegsen darab formájában leltem is egyet egy ebay-es aukción.

Mellékelem a linket.

 

Ez alapján meg tudná esetleg Valaki mondani, ki gyárthatta a szerkezetet?

Előre is köszönöm!

 

http://www.ebay.com/itm/Vintage-Chronograph-movement-enamel-dial-case-parts-50-mm-in-diameter-/230899978513?pt=Pocket_Watches&hash=item35c2b61111#ht_1291wt_990

Előzmény: dészáz (11608)
dészáz Creative Commons License 2013.08.13 0 0 11608

háát,minden rosszban van valami jó!

Előzmény: D-zoli (11607)
D-zoli Creative Commons License 2013.08.13 0 0 11607

Hát Uraim, ez nem jött be. Sajnos a rosszabbik lehetőség realizálódott.

Legnagyobb bánatomra a kronó teljesen ki van belezve, gyakorlatilag csak az alap szerkezetet hagyták meg, minden további alkatrésznek nyoma veszett sajnos:(

Ezzel számolnom kellett már az elején is, de reménykedtem, hogy nem így lesz.

Némi pozitívum, hogy ezüst tokban van, és a bilegő is ép, illetve, hogy a másik zsebóra  Doxa névre hallgat...

 

Előzmény: dészáz (11568)
sternerp Creative Commons License 2013.08.12 0 0 11606

 

Szia AllTimes!

 

Az általad keresett szerkezet egy Cortebert kaliber (473/474/4796484/486/487), további infók a Cortebert kaliberekről itt:

 

http://web.archive.org/web/20080316033243/http://www.perseo-watches.com/english/old_movement.htm

 

üdv.: Péter

Előzmény: AllTimes (11596)
halálamájra Creative Commons License 2013.08.12 0 0 11605

Nagyon köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam akkor. Végigpörgettem a napokat, heteket és úgy érzem, normálisan váltja. Éjfélkor is váltott:) Köszönöm!

APT Creative Commons License 2013.08.12 0 0 11604

Azt észrevetted volna, ha letörted volna...

 

Egyébként meg rém egyszerű, ha normálisan váltja a dátumot, és a gyors dátumváltó is rendeltetésszerűen működik, akkor nincs semmi baja. A 7750-en amúgy olyan brutálisan erős mind a gyorsváltó csillagkerék, mind a dátumváltó kerekek emelő-foga, hogy koronán keresztül csak szó szerinti erőltetéssel lehet benne kárt tenni.

Előzmény: halálamájra (11600)
dészáz Creative Commons License 2013.08.12 0 0 11603

váltott éjjel? ha igen,akkor no para...

Előzmény: halálamájra (11602)
halálamájra Creative Commons License 2013.08.12 0 0 11602

Erőltetni picit erőltettem ,mert megíjedtem ,hogy mi történt. De nemtudom mi az az eröltetési szint. Elnézést ,ha nagyon aggodalmaskodok és ez kicsit idegesítő, de egy 3 napos óráról van szó ,és még nagyon erős a varázsa.:)

halálamájra Creative Commons License 2013.08.12 0 0 11601

Szóval megbontás nélkül hogyan lehetne megbizonyosodni róla, hogy nem történt semmi gond?

halálamájra Creative Commons License 2013.08.12 0 0 11600

Köszönöm a választ!:) Eta 7750ről van szó. És honnan lehetne észrevenni pl ha, letörne egy fog a dátumváltóból? Ez a dátumváltó "fogaskerék" acél vagy műanyag?. Nem szívesen bontatnám ki az órát ,főleg ha teljesen felesleges.

APT Creative Commons License 2013.08.12 0 0 11599

Konstrukciója válogatja, de alapvetően kárt okozni csak akkor tudsz, ha addig erőlteted, ameddig valami el nem törik. Az általad említett ETA-ban valójában lassú emelésű váltás van, tehát a váltókerék emelője szép lassan befordul a dátumtárcsa fogai közé, és lassan, 1-2 óra alatt fordítja el annyira, hogy a pozicionáló rugó már átugrasztja. Ebben az időszakban (és még utána is 1-2 óráig, ameddig az emelő ki nem fordul a fogak közül) a dátumtárcsa fizikálisan nem tud elfordulni. Ha ilyenkor nagyon erőlteted, akkor a gyors dátumváltó kerék peckei szoktak letörni (direkt ez a szűk keresztmetszet), ami viszonylag könnyen javítható hiba, de hiba.

Ha csak megpróbálsz váltani, de látod, hogy nem megy, és nem erőlteted - akkor nem fog történni semmi.

Előzmény: halálamájra (11598)
halálamájra Creative Commons License 2013.08.12 0 0 11598

Ide is beírom.: Üdv minenkinek! Egyszeri dátumátállítási próbálkozás este 10 és hajnali 2 között károsítja a szerkezetet? láttam ,hogy nem tudok váltani, hirtelen megrémültem ,hogy valami baja van. Később rájöttem(olvastam) ,hogy ilyen időtáj ban nem lehet. Most kicsit parázok hogy bajt okoztam.:S Nagyon fontos lenne egy hozzáértő válasza. Tiszta ideg vagyok. Milyen gondolkat okozhat a szerkezetben? Nem vagyok otthon az Eta szerkezetekben.(álltalában sajnos az egésszel) Szóval nagyon érdekelne! Most vásárolt óra. 

Franek-52 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 11597

Szia.

 

Szerintem ez a tengely csak derékban tud eltörni. Vagy a felső csúcs kopott, vagy a két "csúcs-ágy" csavar beállítása hibás. Kulcsot a csengeri (Bp) utcában tudsz venni.

 

Feri'bá

Előzmény: weend (11595)
AllTimes Creative Commons License 2013.08.11 0 0 11596

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy milyen típusú lehet a képen szereplő szerkezet?

A segítséget köszönöm szépen!

Kellemes napot!

Üdv.

 

weend Creative Commons License 2013.08.11 0 0 11595

 Sziasztok!

 

Köszönöm mindkettőtöknek, a kimerítő ismertetést. Azt én is néztem, hogy a billegő kerék tengelyének felső vége „letört” szabadon kószál. Most lett világos, hogy megnéztem vas csavarhúzóval, tényleg mágnes vezeti meg. De valami olajcseppet látok, a tengely és a mágnes között. Ráadásul, az egész mechanika úszik az olajtól. És ha megáll, a nagymutatóra menetirányú kicsi erőt kifejtve, újra járni kezd. Gondolom, a fogaskerekek közti olaj, összeszedett valami szennyeződést. Azt is tapasztaltam, hogy ha arrébb rakom, általában megáll. Felhúzó kulcsot, lehet venni hozzá, vagy készítenem kell?

Előzmény: Franek-52 (11591)
BoBoYSA Creative Commons License 2013.08.11 0 0 11594

Köszönöm.

Várok.

Előzmény: Franek-52 (11592)
APT Creative Commons License 2013.08.11 0 0 11593

A mágneses megoldás eredetileg a Junghans szabadalma volt - és az ő konstrukciójukban (két lyukaskővel ellátott csőtengellyel, egy "drótszálon" függesztett billegővel) ez stabilan és jól is működik, nem mágneseződik fel a járatban semmi, ellenben másodpercekre rúgó pontosságúra beszabályozható - a tényleg elég gagyi pecekjárat ellenére. Ebből elég sokkal találkoztam, saját gyűjteményemben is van több - és mind jól teljesített.

És igen, a rugón függesztett ("schwebegang") járatok is hasonlóan jól tudnak teljesíteni, igaz mind erre, mind a mágneses függesztésre igaz, hogy semmilyen mechanikus behatást sem tolerálnak jól, általában attól megkergülnek-megállnak, ha csak óvatosan áthelyezzük az órát máshová - de utána nyugalomban megint igen szépen járnak.

 

A pecekjárat amúgy egy furcsa valami, mert egyszerűségében, igénytelenségében is elmondható, hogy ha korrekt módon kivitelezték, akkor megdöbbentően tartós és egészen elfogadható teljesítményt képes nyújtani, lásd az évszázadosnál is öregebb, sokszor láthatóan agyonhasznált, elnyűtt, mégis működőképes régi Roskopf zsebórákat, vagy az Oris által gyártott pecekjáratú, sima billegős, lapos spirálos - mégis minősített kronométereket...

Előzmény: Franek-52 (11591)
Franek-52 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 11592

Szia.

 

A szabi után megnézem. Volt valamikor egy billenő mágneses szerkezetem. Talán még megvan.

 

Feri'bá.

Előzmény: BoBoYSA (11588)
Franek-52 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 11591

Szia.

 

...végül is német óra mindkettő. A járatról: hagyományos peckes (ébresztős) gátszerkezet. A horgony a villa előtt elhajlítva 90 fokban, hogy a billegő kerék a többi kerékhez képest függőlegesen álljon. Ennek a csapágyazása: acél csúcsokon fut, ami még nem borzasztó. Kitaláltak hozzá egy mágneses (tudom is én miért?) megoldást, ami a billegő tengelyt / kereket lebegésben tartaná a kisebb súrlódás miatt. Így az egész sacrament: csapágyak, tengely felmágneseződik. Ezzel és a súrlódással együtt ledöglik az egész. Van ennek precíz változata is. Mágnes nélkül, kőcsapágyban ( lásd Hermle). Sőt szerintem a legjobb változat: maga a tengely egy cső. Két végében lyukas kő. Mindez felfűzve a két végén rögzített, feszített acél szálra. A hajszálrugó  hengeres. A közepétől ellentétes irányba csavarodik. Kompasz nincs, a pontosságot a keréken lévő súlyokkal állítjuk. Megfelelő keménységű, így a kereket tényleg lebegésben tudja tartani. A súrlódás minimális.

 

Feri'bá

Előzmény: APT (11590)
APT Creative Commons License 2013.08.11 0 0 11590

Pedig ez nekem ránézésre abszolút kiköpött Junghans W7xx, még a "finomszabályozó", meg a rugóház is. Lehet, hogy az NDK-sok egyszerűen lekoppintották a Junghanst?

 

Megjegyzem, a Junghanst mindig jelölték a szerkezeten, ha ezen nincs sehol, akkor valóban elgondolkodtató...

Előzmény: Franek-52 (11587)
weend Creative Commons License 2013.08.11 0 0 11589

Sziasztok!

 

Köszönöm a válaszokat, elvileg jól működik, viszonylag pontos is, csak néha gondol egyet, és megáll. Már, napok óta tesztelem, valami faliórát barkácsolnék belőle, szebb dobozban. Gondolom a megállás javítható, remélem valami elkoszolódás okozza, majd elviszem, átnézetem órásmesterrel. Feri’bá, erről a gyalázatos járatról tudnál még mesélni?

BoBoYSA Creative Commons License 2013.08.11 0 0 11588

Nem hallottam eddig "alóráról", de most rájöttem, hogy pont erre van szükségem.

Egy barátom eszi az életem, hogy szinkronizáljam a templom tronyóráját (amit impulzus vezérel és húz odébb minden percben) és a kórus óráját. Magyarul egy impulzus vezérelt (ahogy mondod) alórára volna szükségem.

Ha valakinek van nem túl drágán eladó (vagy szerkezet) akkor legyen szíves jelezze.

 

Előzmény: APT (11561)
Franek-52 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 11587

Szia.

 

NDK-gyártmány Weimár-ból. A sarokban ott a W törött darabja. Halovány egy darab, már garanciába is nehezen tudtuk összehozni. A járat része gyalázat.Ha jól emlékszem, később lecserélték egy másik weimári fali járatrészével, valamivel jobb lett de így sem lett az igazi.

 

Feri'bá.

Előzmény: weend (11585)
APT Creative Commons License 2013.08.10 0 0 11586

Junghans, felesütős, elvileg 8 napos járat.

Előzmény: weend (11585)
weend Creative Commons License 2013.08.10 0 0 11585

Sziasztok!

 

Valaki felismeri ezt az asztali órát, milyen gyártmány lehet?  Kb. hány naponta kell felhúzni, egy ilyen órát? Én sajnos semmi információt, nem találtam róla a neten. 1967-ben gyártották.

 

 

                         

szőrmók Creative Commons License 2013.08.09 0 0 11584

Erre mondják azt,hogy soha nagyobb baja ne legyen! (:-))) Üdv!

Előzmény: D-zoli (11580)
dészáz Creative Commons License 2013.08.09 0 0 11583

nagyon köszönöm!

Előzmény: Wreck Diver (11582)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.08.09 0 0 11582
Előzmény: dészáz (11581)
dészáz Creative Commons License 2013.08.09 0 0 11581

Urak!

valaki felhomályosítana,hogy mekkora mm-ben a zsebórák mérete?

mármint ugy értem,mi a váltószám?

pl: size 12,vagy 16  ez mennyi mm-ben?

D-zoli Creative Commons License 2013.08.09 0 0 11580

Mindenkinek köszönöm az autóval kapcsolatos hozzászólásokat, és még egyszer elnézést kérek, hogy a topik fő sodorvonalától eltérő irányba tereltem a témát!. Még egy kicsit Off leszek, de talán hasznos lehet későbbiekben az infó.

Úgy néz ki sikerült áthidalni a problámát. Igazából a kiegyenlítő tartály és a hűtő ventillátor reléje volt hibás, és ez már elég volt a víz forraláshoz. Azt, hogy ez a kettő meghibásodás mennyire következett egymásból azt nem tudom, de a lényeg az, hogy a jelenlegi hőséggel együtt már nem tudta tolerálni a hibás alkatrészeket a hűtő rendszer. A kiegyenlítő tarály alján volt egy repedés ami csak üzemeleg hűtővíznél "nyitott" ki annyira, hogy látható jele volt a víz elfolyásának. Hidegen kiszerelve nem volt látható. Ennek cseréje után már csak arra kellett választ lelni miért nem működik a hűtőventillátor. Szerencsére a működtetésért felelős relé cseréje egy megfefelő szakember közbenjárásával megoldotta a gondot, sőt ettől helyrejött a tolatólámpa és az ablaktörlőm is...

 

Összességében 5500 forintos kiadással megúsztam.

 

Mégegyszer elnézést az Off-ért!

dészáz Creative Commons License 2013.08.09 0 0 11579

köszönöm!

Előzmény: APT (11577)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.08.09 0 0 11578

OFF:

Velem vetetett a szerelőm egy komplett motort - mondván olcsóbb,

mint a gépmunka a hengerfejesen - ugyanezen okból.
Aztán kis idő múlva rájöttem, hogy a vízkör közepén lévő légtelenítő tolószelep tömítése

volt rommá szakadva, és ott gőzölte el a vizet. Csak szerelő úrnak nem volt kedve

eltölteni fél órát a motortér fölött. 4.000 Ft-os megoldás volt.

De mások általában nem ilyen szerencsések...

Előzmény: dészáz (11575)
APT Creative Commons License 2013.08.09 0 0 11577

Ez egy a XIX. század középső harmadában gyakran előforduló Kal1 vagy "bar-A" megjelöléssel is illetett típus-szerkezet. Különböző kivitelekben rengeteg gyártó alkalmazta ezeket még a legnagyobb neveknél is előfordultak igényes kivitelű változatai, készült cilinderes kivitelben is, gyakorlatilag az összes értelmes méretben, a pöttöm női zsebórától a nagy méretig. A horgony ellensúlyos, "club foot-lever" névvel illetett kivitel, mai szemmel furcsa, de akkor ez gyakori volt. Tulajdonképpen nem ritka, a korabeli svájci és francia zsebórák többségében ennek az alapszerkezetnek valamilyen derivatívája dolgozott.

Előzmény: dészáz (11576)
dészáz Creative Commons License 2013.08.08 0 0 11576

ez milyen tipus lehet?

 

 

érdekes a horgony(számomra)

dészáz Creative Commons License 2013.08.08 0 0 11575

még egy kicsi OFF.

ha a tágulásiba nem nyomja vissza?akkor sztem gátrepedés.

Előzmény: szőrmók (11574)
szőrmók Creative Commons License 2013.08.08 0 0 11574

Hengerfej pakolás,vagy gátrepedés ,görbült hengerfej.Ilyenkor a hütőviz a hengerbe kerül. Esetleg kis gőz jön a kipuffon.Kissebb ereje van a motornak.

Előzmény: D-zoli (11573)
D-zoli Creative Commons License 2013.08.08 0 0 11573

Már túl vagyok rajta.

A gond az, hogy eltűnik a víz a rendszerből...

 

Node nem OFF-olok tovább, ez majd megoldódik valahogy.

Előzmény: dészáz (11572)
dészáz Creative Commons License 2013.08.08 0 0 11572

vedd ki a termosztátot.nekem az ment tönkre a trabantban.

Előzmény: D-zoli (11571)
D-zoli Creative Commons License 2013.08.08 0 0 11571

Semmi extra, csak egy öreg dízel Fiesta. Legnagyobb bánatomra az utóbbi időben identitási zavarokkal küzd, és vízforrralónak képzeli magát...

Előzmény: dészáz (11570)
dészáz Creative Commons License 2013.08.08 0 0 11570

millen autód van?

Előzmény: D-zoli (11569)
D-zoli Creative Commons License 2013.08.08 0 0 11569

Mindenféleképpen!

Előreláthatólag jövő hét elején érkezik majd.

 

Addig meg mehet(ne) a reménykedés, hogy nem pakoltak ki mindent a tokból, de az öreg autóm miatt is bőven fájhat a fejem, így majd valószínűleg csak az óra kézbevétele előtti pilanatokban sző majd egekbe a vérnyomásom...

Előzmény: dészáz (11568)
dészáz Creative Commons License 2013.08.08 0 0 11568

képet majd kérek róla,ok? :-)

Előzmény: D-zoli (11567)
D-zoli Creative Commons License 2013.08.08 0 0 11567

Üdv!

 

Köszönöm a választ!

Tegnap még fent volt a vaterán, de aztán megküzdöttem érte.

Jó nagy lutrit vállalok vele. Lehet, hogy egy kibelezett roncs csupán, bár még akkor is az érdekesebbek közül való. Ha a tokban minden bent lenne aminek bent kell lennie, akkor nagyon vidám leszek.

Előzmény: dészáz (11566)
dészáz Creative Commons License 2013.08.07 0 0 11566

annak látszik,bár nem találtam meg a vaterán ezt a tételt.(még a lejártak között sem)

Előzmény: D-zoli (11565)
D-zoli Creative Commons License 2013.08.07 0 0 11565

Üdv Urak!

 

Ismét csak érdeklődnék.

Mellékelek egy képet egy vaterás aukcióról.

A kép bal szélén lévő zsebóra egy zsebkronó maradéka lenne?

Minden választ előre is köszönök!

 

jampusz Creative Commons License 2013.08.05 0 0 11564

Rendben,köszönöm.

 

A másodperc mutató miatt én is a fix táplálásra gondoltam(mivel annak folyamatosan mennie kell).

 

Az érintésvédelem miatt valószínű,hogy cserélem a szerkezet 24V-os impulzusosra.Készítettem egy vezérlőt pragortron órákhoz.Oda szánom második mellékórának.

 

Ha esetleg mégis így eredeti formában újítom fel és gond lesz a szerkezettel,akkor jelentkezem.

 

Zoltán

 

 

APT Creative Commons License 2013.08.04 0 0 11563

Igazad van, nem néztem meg alaposabban, ott van fent a recézett tárcsa - ez egy szinkronóra.

 

Mivel most már elég pontosan tartják az 50Hz-t, így ha működőképes, még használható is lehet.

Előzmény: Franek-52 (11562)
Franek-52 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 11562

Szia.

 

....szerintem 220 voltos áram. Az órát a rotor felett lévő karral kell indítani, bepöccenteni. Pontossága sajnos a hálózati frekvencia függvénye. Tanuló koromban sok újpesti gyár szinkron óráit hozták javítani hozzánk. Talán még van egy pár szerkezetem hozzá, ha még nem dobtam ki őket.

 

Feri'bá.

 

Előzmény: jampusz (11560)
APT Creative Commons License 2013.08.04 0 0 11561

Impulzus. Ez egy alóra, amely a pontos központi órához szinkronizált, az léptette.

Előzmény: jampusz (11560)
jampusz Creative Commons License 2013.08.04 0 0 11560

Sziasztok!

A  közelmúltban kaptam ezt a régi fali órát. Meg tudnátok mondani,hogy az üzemeltetéshez  fix áramforrás kell,vagy impulzus?

Köszönöm.

dészáz Creative Commons License 2013.08.02 0 0 11559

van egy 45mm-es drukkeres werkem,de tok nélkül.. :-)

Előzmény: D-zoli (11558)
D-zoli Creative Commons License 2013.08.02 0 0 11558

Akarom mondani, a megfelelő darabot, ha már a belevaló megvan...

Előzmény: D-zoli (11557)
D-zoli Creative Commons License 2013.08.02 0 0 11557

Köszönöm a fáradozásod, kivárom a belevaló darabot.

Előzmény: dészáz (11556)
dészáz Creative Commons License 2013.08.02 0 0 11556

tokom még akadna,csak nem drukkeres.

egy billegőhibás phenix...

Előzmény: D-zoli (11555)
D-zoli Creative Commons License 2013.08.02 0 0 11555

Illetve tudom, hogy ez már elég extra kívánság, de örülnék a belső porvédőn a 10 köves cilinderes szerkezetre utaló feliratnak:)

 

Abban biztos vagyok, hogy láttam már ilyent többször is.

Előzmény: D-zoli (11554)
D-zoli Creative Commons License 2013.08.02 0 0 11554

Üdv!

 

A leírásban 41mm szerepelt.

Drukkeres tokra lenne szükség hozzá.

Előzmény: dészáz (11553)
dészáz Creative Commons License 2013.08.02 0 0 11553

mekkora a mérete?

 

Előzmény: D-zoli (11552)
D-zoli Creative Commons License 2013.08.02 0 0 11552

Nagy öröm van,

megérkezett a szerkezet.

 

Maximális elismerés az eladónak a gondos csomagolás, és a gyorsaság miatt.

Maga a szerkezet nagyon szép állapotban van, kis mozdításra el is indult így tényleg teljes az öröm. Újból van farkasfogas szerkezet a gyűjteményben:)

 

Most majd figyelhetem a tokokat a vaterán, hátha akad idővel hozzá illő darab...

D-zoli Creative Commons License 2013.08.01 0 0 11551

Köszönöm a gyors választ!

 

Előzmény: APT (11550)
APT Creative Commons License 2013.08.01 0 0 11550

Az elrendezése alapján egyszerű, lepine (álló, korona 12 óránál), nyitott ezüst vagy vékony arany tokban lehetett. Azért ez egy igényesnem mondható szerkezet, nem csúcskategória, de nem is "vásári bóvli".

Előzmény: D-zoli (11549)
D-zoli Creative Commons License 2013.08.01 0 0 11549

Igen, nagyon barátságos áron tették fel, nem kellett sokat gondolkozni rajta.

 

Lenne még egy olyan kérdésem, hogy milyen jellegű tokban lehetett eredetileg?

Feltételezem nemesfém tok lehetett, így inkább a fazonja érdekelne.

Előzmény: APT (11548)
APT Creative Commons License 2013.08.01 0 0 11548

Láttam a Vaterán, nem kértek érte sokat. :-)))

Előzmény: D-zoli (11547)
D-zoli Creative Commons License 2013.08.01 0 0 11547

Köszönöm a választ Mindenkinek!

Ha minden jól megy nemsokára érkezik postán.

 

 

APT Creative Commons License 2013.07.31 0 0 11546

Ez egy tipikus átmeneti konstrukció, ahol egy eredetileg kulcsos szerkezetet terveztek át felhúzós, "remontoir" kivitelűre, a lehető legtöbb részlet változatlanul hagyásával. A korát én nagyjából úgy 1870-1890 közöttire lőném be, előtte még, utána már nem készültek ilyenek.

Előzmény: D-zoli (11544)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.07.31 0 0 11545

Szerintem 1800-as évek vége. :)

Előzmény: D-zoli (11544)
D-zoli Creative Commons License 2013.07.31 0 0 11544

Üdvözlöm az Urakat!

 

Meg tudná esetleg Valaki tippelni, hogy mikorra tehető a képeken látható szerkezet gyártási ideje?

Minden válasznak örülnék.

Előre is köszönöm!

 

 

AllTimes Creative Commons License 2013.07.30 0 0 11543

Sziasztok!

Elnézést, ha kissé amatőr a kérdés, de a segítségeteket szeretném kérni abban, hogy a képen látható 3133 és 7734 szerkezet bekarikázott alkatrésze, karja, egyezik-e.

Esetleg csereszabados is.

Köszönöm szépen!

xtrachef Creative Commons License 2013.07.29 0 0 11542

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek:

Van 1 zsebórám és szeretném megjavittatni,de mielőtt elvinném a szerelőhöz szeretném tudni azt, hogy mennyi esély van arra, hogy talál hozzá alkatrész, milyen elterjedt ez a típus. Ugyanis már jártam úgy, hogy majnem 1 évig nála volt a javításra szoruló órám, végül nem kapott hozzá alkatrészt...

(nagyon nem értek az órákhoz, nem tudom ennek mi lehet a baja, de szerintem a klasszikus rugótörés...)

Ez egy Prima márkájú (ezüst) zsebóra.

Ja és van egy ilyenem is,Desta, ezt is szeretném rendbe rakatni, a kérdésem ezzel kapcsolatban is ugyan az.

(ez nem az én órám,most nem találom, de ugyan ilyen)

Köszönöm előre a segíségeteket.

 

Franek-52 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 11541

Szia.

 

Szerintem kínai. A 80-as években hasonlót nálunk is lehetett kapni.

 

Feri'bá

 

 

Előzmény: AllTimes (11540)
AllTimes Creative Commons License 2013.07.23 0 0 11540

Tisztelt Olvasók!

Szeretném kérdezni, hogy szerintetek ez milyen márkájú óra lehet.

Aki jártasabb ezen típusok között talán felismeri külső jegyei alapján.

Sajnos csak ez az egy képen van róla.

A segítséget előre is köszönöm!

bigdaddylaza23 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 11539

köszönöm mostanában nem szoktam nekem válaszokat irni......üdv Laci

Előzmény: ronin s8 (11538)
ronin s8 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 11538
Előzmény: bigdaddylaza23 (11537)
bigdaddylaza23 Creative Commons License 2013.07.22 0 0 11537

üdv mindenkinek nem tudnak olyan szakit ajánlani aki foglalkozik óra tok chromozással,és ö szét szedi lemarja le chromozza?köszönöm,üdv Laci

outcast Creative Commons License 2013.07.21 0 0 11536

Köszönöm az infót.

Előzmény: BoBoYSA (11535)
BoBoYSA Creative Commons License 2013.07.21 0 0 11535

Ja még a sorok között olvasva:

 

"Tisztítva lett" az nem ugyanaz, mint "szakszerű órás szervízt kapott"  (szkeptikus kérdés: beleöntöttek egy kis benzint? -mert hogy most óra javító fórumon vagy :-)))))))

"Gyűjtői darab" az nem ugyanaz, mint " mindenapi viseletre ajánjuk"

és végül

"Működő képes" az nem ugyanaz, mint "jól működik", vagy " hibátlan" vagy "pontosan jár" vagy "karon hordva heti 2 percet siet".

Előzmény: outcast (11533)
BoBoYSA Creative Commons License 2013.07.21 0 0 11534

Egy óra annyir ér, amennyit kifizetnek érte. Úgyhogy az alábbiak csak alku szempontok.

 

Ez valószínűleg a mára már elfelejtett sokezer kis svájci óramárkákák egyike, tehát nem "nagy márka".

Ezekben az órákban általában becsületes szerkezet van, ami elketyeg még egy darabig. Kár hogy nincs jó kép a szerkeztről. Annak alapján lehet még mondani valamit.

Minden esetre a szerkezet jó állapotban is 1-2 e Ft lehet maximum.

A többi az ezüst nyers ára (csattal együtt max 4 e Ft ?) plusz a fazon, és az, hogy ez így együtt van (ez az alku tárgya).

 

Az viszont lefelé viszi az árat, hogy ezek nagyon nehezen eladható darabok.

Kevés nő akar ilyet viselni, naponta felhúzni, és a napi pontatlansággal számolni. A pontatlanság egy majdnem száz évs női óránál becsületesen helyrehozva is akár napi egy perc is lehet.

Színházi viseletnek megfelelő sítusú nő valószínűleg értékelheti.

 

Megjegyzés: Ha becsületesen ki van tisztítva <ez persze kérdés> az majdnem felével emeli ennek az órának az értékét.

 

A koronán természetesen nem kis (nagy) kék zafír van, hanem üveg, vagy ha pótolt a korona (ami nem ritka), akkor kínai műanyag.

Előzmény: outcast (11533)
outcast Creative Commons License 2013.07.21 0 0 11533

Tiszteletem,

nem jártam sikerrel a neten infoszerzés terén,ezért ide jövék.

 

Az alábbi óráról ,óramárkájáról tudna valaki mondani valami érdemi infót?

 

http://galeriasavaria.hu/termekek/reszletek/ezust-targy/336080/Solexa-ezust-noi-karora-Exkluziv-gyujtoi-darab./

 

Választ előre is köszönöm.

Wreck Diver Creative Commons License 2013.07.20 0 0 11532

Érdekes, hogy a Rolex is ugyanilyen osztott számlapos megoldással használta,

"Imperial Prince" néven. Bár voltak obszervatóriumi kronométereik a szokásos

Cortebert szerkezettel is, amit nem is gondoltam volna.

 

Sőt, volt Rolex Oyster Observatory Chronometer is, amíg meg nem született a COSC...

 

 

És még egy érdekes Omega a végére, ha már kronométerekről van szó: http://images.antiquorum.com/158/full/108.jpg

 

 

Előzmény: sternerp (11531)
sternerp Creative Commons License 2013.07.20 0 0 11531

Azt, hogy ki volt az ötletgazda nem tudom de a Jürgensen is használta ezt a típust.

 

 

 

Előzmény: Wreck Diver (11528)
Stzoli69 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 11530

Üdv!

 

Segítséget kérnék hátha van valakinek

 

 

Birtokokomba került egy Gamma típusú eszterga sajnos hiányos állapotban, a patronok megvannak, de se a szegnyereg , se a szupport nincs meg, esetleg nincs valakinek eladó, cserélhető -/van egy másik hiányos /felesleges darab?

 

 

Köszönöm

 

Zoli

oldmike Creative Commons License 2013.07.17 0 0 11529

Üdvözletem!

 

Van egy Audemars Fréres zsebórám ami felújításra és karbantartásra szorul. Hol kaphatnék ehhez segítséget? A hátlapon a szám:298168

Előre is köszönöm a segítséget.

Wreck Diver Creative Commons License 2013.07.17 0 0 11528

No, ilyennel sem találkoztam még.
Vajon ki lehetett az ebauche gyártója?

BoBoYSA Creative Commons License 2013.07.16 0 0 11527

Hogy mennyit ér az relatív. természetesen az állapot sokszoros szorzó.

De sarkítok:

Ha meg akarod venni, akkor százezres nagyságrend.

Ha el akarod adni, akkor viszont már vevőt is nehezen találsz.

Nézz körül a Vaterán, és figyeld meg, hogy mekkora a mozgás.

Előzmény: Kopaszfelisten (11526)
Kopaszfelisten Creative Commons License 2013.07.16 0 0 11526

Jó napot kívánok mindenkinek!Segítséget szeretnék kérni.Van nekem egy eredeti GUSTAV BECKER kétsúlyos,fél óránként harangozó,faborítású,kézzel festett(a számlap,súlyok és az inga)elefántcsont számlapos faliórám.Sorszáma szerint 1867-es készítésű.Szeretném tudni, hogy mennyit érhet.Köszönöm a segítséget.

Pubi úr Creative Commons License 2013.07.12 0 0 11525

Sajnos sok minden a múlt homályába vész...

 

http://www.ebay.de/itm/ALTE-KLAMMERDREHBANK-BURIN-FIXE-DACHBODENFUND-/380551633660?pt=Alte_Berufe&hash=item589aa51afc

 

És egy, a kor hangulatát idéző reklámfilm. Biztosan sokaknak ismerős.

 

http://www.youtube.com/watch?v=FR9MNolU7Fw

 

Előzmény: Wreck Diver (11524)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.07.12 0 0 11524

Ezt a szépséget érdemes megnézni:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/190854079324?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

 

 

Legalábbis én ritkán botlom ilyesmibe. :)

Nogradima56 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 11523

Köszönöm a hozzászólásokat, erre számítottam körülbelül, csupán a Molnijával nem voltam teljesen tisztában. Marad a családi értékek között. További szép napot mindenkinek.

Wreck Diver Creative Commons License 2013.07.11 0 0 11522

Köszönöm szépen.

 

Kár, hogy az ilyen mesterekről sosem készült egy-egy dokumentumfilm mondjuk...

Előzmény: Pubi úr (11521)
Pubi úr Creative Commons License 2013.07.11 0 0 11521

Én nem vagyok szakértő, de leírok néhány tapasztalatot.

Ismertem egy mutatókészítőt, aki sajnos kb. 6 éve elhunyt. Sokszor mentem hozzá, ha gondom volt. Amíg beszélgettünk az élet nagy dolgairól, ő dolgozott. Fantasztikus munkát adott ki a kezéből, bármilyen stílusra, méretre volt szükség.

Ő egyedileg készített szerszámokkal dolgozott. Értem ezalatt a fűrésszálakat, reszelőket, fényező, polírozó acélokat. Nyers acéllemezzel dolgozott, mintázta,véste, trébelte, poncolta,edzette, kékítette. (Szerintem ötvös vér folyt az ereiben)

Én nem láttam, hogy lyukasztót használt volna, de fúrót azt igen.

(szerintem a 28, 30, 32, 33, rajtszámú versenyzők komplikáltabbak)

Ma, ha jól tudom szikraforgácsoló gépek ontják magukból a mutatókat.

Előzmény: Wreck Diver (11520)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.07.11 0 0 11520

Szakértők felé:

 

Sokszor találkozom - találkozunk régi zsebóráknál elképesztően míves mutatókkal.

Hogyan készültek ezek? Mert a méretük, filigrán mivoltuk alapján nem feltételezném, hogy kiütéssel pl.

 

Gondolok főként a képen látható 23. és 26. tipusúakra...

 

 

 

BoBoYSA Creative Commons License 2013.07.11 0 0 11519

Egyet értek azzal amit Wreck D mond. Az a baj ezekkel régi karórákkal, hogy megkopik a tok, és már senki sem akarja hordani. Ezért hiába jó a szerkezet, a műszaki tartamát senki sem fizeti meg. (Mint a Wartburgom volt. Hibátlan motorral, rozsdás kasznival ment a bontóba).

A Molnija zsebóra egy kicsiűt más. A szerkezet szép, úgy látom a tok is ép, pattintós fedéllel. Ha nem törött a billegő, mndenképpen őrizd meg. Örülni fog még valaki a családból. Az sem ér 4-5 ezernél többet, de egy zsebóra mindíg családi kincs. Ha nem ejtik le, 100 év múlva is járni fog, és lehet vele villogni...

Előzmény: Nogradima56 (11517)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.07.11 0 0 11518

Üdv,

 

Ránézésre 3db orosz óra szép állapotban. 

 

Kevésbé ügyesek vaterán veszik ezeket néhány ezresért,

a rutinosabbak vidéki piacokon pár százasért vagy egy ezresért

veszik ezeket. Utóbbi ár csak akkor, ha szinte új állapotúak. :)

 

Vaterán 7-8 ezret talán ki tudsz hozni az egész csapatból.

 

Én személy szerint eltenném őket, hogy bemutathassam a gyerekeimnek,

régen miféle órákat gyártottak, és mit hordott a dédpapa. :)

Előzmény: Nogradima56 (11517)
Nogradima56 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 11517

Tisztelt fórumozók,

 

nagyapám hagyatékában találtam 3 órát, amelyekről elképzelhetőnek tartom, hogy képviselnek valamilyen értéket, de félő, hogy valójában semmit. Az alábbi képen látható mindhárom, amennyiben valaki tudna nekem érintőlegesen információval szolgálni ezek értékéről ( még ha az semmi legyen is) kérem írja meg. Segítségeteket előre is köszönöm.
 

kkristof90 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 11516

Tisztelt fórumozók!

 

Hagyatékból maradt zsebóra árazásáról, értékéről érdeklődnék. Az órán remantoir cylindre 10 rubis felirat található, illetve egy 0.585 - ös jelzés amiről azt olvastam, azt jelenti, hogy 14 karátos aranyból készült.

Képek:

 

https://www.dropbox.com/sh/rv9xaqfxgw6poex/vSLl39kRYH/ora

 

Segítségeteket előre is köszönöm, email címem publikus, nyugodtan írjatok privátban is.

 

Pubi úr Creative Commons License 2013.07.09 0 0 11515

:-)

Előzmény: Wreck Diver (11514)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.07.09 0 0 11514

Alszik a fórum. :)

Edmond Robert szerkezet

( Manufacture d'Horlogerie Geismar & Cie - Besancon )

 

   

http://chronographen.faszination-uhrwerk.de/edmont_robert-besancon.pdf

 

 

Wreck Diver Creative Commons License 2013.07.07 0 0 11513

A lényeg, hogy meg ne üsd jobban, és el ne ejtsd. :)

Esélye sem lesz a menekülésre.

Előzmény: csabi7171 (11512)
csabi7171 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 11512

Az internethatalmas találmány, meglett: "S.Wolf & Fils"  :)

Előzmény: APT (11510)
csabi7171 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 11511

Üdv!

Igen igazad lehet, általában én sem foglalkozom vele, van hasonló szerkezetem amin semi jezés stb. nincs, de ezen érdekes volt a beütés. Azért teszek néhány képet kompletten is, friss szerzemény és szebb mint a képek:)

Előzmény: APT (11510)
APT Creative Commons License 2013.07.06 0 0 11510

Nincs is jelentősége. Egy jó-közepes minőségű századforduló környéki (cca. 1890-1920 közötti) típus-szerkezetről van szó, nem köthető nagy márkához - és innentől fogva semmi jelentősége sincs annak, hogy a mára már feledésbe is merült márkanév-jelölés mögött ki állt.  Most őszintén: előbbre vagyunk azzal, ha kiderítjük egy szerkezetről, hogy mondjuk Phenix, Peacock, Genius vagy valami hasonló, valójában még a hozzáértőknek is semmitmondó név áll mögötte? A korszak az iparág igen szép időszaka volt, egészen névtelen gyártóktól is kerültek ki mai szemmel nézve igen míves, jó minőségű, rendkívül tartós, pontos és megbízható szerkezetek - de mivel (a kereslethez mérten) elég sok is van belőlük, meg a márkanevek sem jelentősek, így nem ezzel kell foglalkozni - hanem megnézni magát a szerkezetet, és ez alapján értékelni.

Ha esetleg kideríthető mégis a gyártó - az persze kis hab a tortán, de túl sokat nem változtat. A szerkezet-gyűjteményemben olyan tömör arany számlapos, gyémánt fedőköves, kiegyenlítő csigás-láncos angol kulcsos szerkezetek vannak, hogy az embernek a szeme könnybe lábad tőlük, a kivitel igényessége lazán vetekszik egy mai sokmilliós értékű Patek, Vacheron etc.. werkével - számottevő értéket még sem képviselnek, és ha tudható is, hogy esetleg a gyártó jó nevűnek számított anno - ma már annak sincs jelentősége...

 

Az a pár márkanév, amit ma is ismernek és keresnek - az önmagában érték és árfelhajtó - a többi az "csak úgy van"...

Előzmény: csabi7171 (11509)
csabi7171 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 11509

Köszönöm, végignéztem, de nincs közte :(

Előzmény: dészáz (11508)
dészáz Creative Commons License 2013.07.05 0 0 11508
Előzmény: csabi7171 (11507)
csabi7171 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 11507

A képek lemaradtak..

Előzmény: csabi7171 (11506)
csabi7171 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 11506

Üdv mindenkinek!

Vettem egy szép zsebórát, semmi felirat nincs rajta csak a szerkezeten egy kuyta vagy farkas fej beütés, ha esetleg tudtok segíteni a beazonosításban nagy segitség lenne.

Pubi úr Creative Commons License 2013.06.29 0 0 11505

Egy érdekességet mutatnék ínyenceknek. A képeken látható fogazás akkor készült, mikor még nem létezett a ma ismert elmélet, és a szakma mesterről tanítványra öröklődött.

Ehhez már érdemes néhány tárcsát készíteni.

 

APT Creative Commons License 2013.06.22 0 0 11504

Ha készítesz pár értékelhető képet az óráról (a maradványokról), akkor talán lehet rá konkrétumot is mondani. Alapból nem lehetetlenség pótolni ilyen hiányokat sem, de nem is egyszerű.

Előzmény: Ádi1995 (11503)
Ádi1995 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 11503

Sziasztok nekem van egy nagyon szép régi zsebórám még a dédnagyapámé volt , és még nagyon kicsi gyermekkoromban sajnos darabokra szedtem szét az akkor még működő képes órát . Sajnos a hátsó két fedelet letörtem és már azóta régen elvesztek , és a mechanikus szerkezettel is van néhány probléba ( hiányos ) a számlap megvan töredezve és hiányzik a felhúzókulcs és még egyéb darabjai , konkrétan egy halom szemét de nekem mégis hatalmas az esztmei értéke . Azt szeretném tőletek kérdezni hogy valaki vállal e ilyesfalyta órák rekontrukcióját , felújítását , pótlását stb stb ? :)

Wreck Diver Creative Commons License 2013.06.12 0 0 11502

Valószínűleg a rengeteg valaha volt svájci tokozó egyike.

20 mikronos vastagságban aranyozott tokkal, acél hátlappal.

 

Állapottól függően szerintem párezres kategória az is.

Előzmény: Fagyizi (11500)
Fagyizi Creative Commons License 2013.06.12 0 0 11501

Régi órák tokjának restaurálását vállal a férjem! Csak tokot javít! üdv

Fagyizi Creative Commons License 2013.06.12 0 0 11500

Lenne még egy órám amire ezek vannak írva: Gruko 17 rubis incabloc  hátulján felirat: lunette plaqué or lamine 20mikrons RW fond acier inoxydable,  eulit szijjal.

 

Köszönöm a segítséget! Üdv! Gabi

Fagyizi Creative Commons License 2013.06.12 0 0 11499

Köszönöm! akkor felteszem a vaterára! üdv

Előzmény: Wreck Diver (11497)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.06.12 0 0 11498

Nincs valakinek elfekvőben egy jó minőségű plexi behelyezője,

amitől megválna?

 

Most döglött be a szuper külön asztalos kínai csoda, és amúgy sem

tudok túlzottan megbarátkozni ezzel a fajtával...

Wreck Diver Creative Commons License 2013.06.11 0 0 11497

Üdv,

 

Ez egy szovjet Molnija zsebóra.

Valószínűleg az elterjedt 3602-es szerkezettel,

aminek a licenszét talán a Cortebert-től vették anno.

 

Működőképes állapotban vidéki piacokon mondjuk egy ezrest ér,

Ecserin, Petőfin, Bakancsoson mondjuk 2-3 ezret,

aztán a vaterára kerülve 4-8 ezer körül szoktak megállni.

Előzmény: Fagyizi (11496)
Fagyizi Creative Commons License 2013.06.11 0 0 11496

Üdv Mindenkinek!

 

Segítséget szeretnék kérni! Kaptam, örököltem egy órát és nem találok róla semmit! El szeretném adni de nem tudom mennyit ér!

Ő lenne az! Vagyis ugyan ilyen! Légyszives segítsetek! Lehet semmit nem ér de legalább tudom! :-) Köszönöm! Üdv!

 

 

http://gaborora.blogspot.hu/2009/08/poljot-nagyhonvedo-zsebora.html

Pubi úr Creative Commons License 2013.06.08 0 0 11495

Végül is nem a marás a titok és nem az anyag, hanem a -hogyan?- szerkeszd meg a marót.

Csak nem azt gondoltad, hogy gyári? :-) 

 

 

 

Előzmény: APT (11486)
örihari Creative Commons License 2013.06.07 0 0 11494

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

APT Creative Commons License 2013.06.07 0 0 11493

Sík asztallapra rányomod a rugóházat úgy, hogy a rugómag kitolja a fedelet, és ennyi. A visszarakásnál általában szükséges fogó a fedél körbenyomkodásához.

 

Ha jobban meggondolod, más megoldás nincs is, és ez a legkíméletesebb is, réselt peremű fedéllel szerelt rugóháznál is inkább ezt érdemes használni, ez kíméli legjobban a fedelet.

Előzmény: örihari (11491)
BoBoYSA Creative Commons License 2013.06.07 0 0 11492

Az órás könyvek azt javasolják, amit írsz.

A lyuknál való befeszítés deformálja a fedelet.

Nagy falióráknál én a markomba fogom a rugóházat fedéllel a tenyerem felé, és kiskalapáccsal megütöm a tengelyt.

Karóránál elég síma felületre tenni fedéllel felfelé, és körömmel két oldalon a fogaskerékrésznél lefelé nyomni a rugóházat.

Előzmény: örihari (11491)
örihari Creative Commons License 2013.06.07 0 0 11491

Üdv!

közben gondolkoztam ,megoldás lehet-e,hogy a tengellyel felnyomom a fedelet,az kicsit felpuposodik,csökken az átmérője és kipattan a horonyból?Előre is köszönöm a választ.

örihari Creative Commons License 2013.06.06 0 0 11490

Kedves Hölgyeim és Uraim!

 

Segítséget kérnék, mégpedig egy zárt rugóház megbontásához.Mi az a legbiztosabb módszer,amivel nem sérül a rugóház pereme és a bepattintott fedél?Kell-e hozzá speciális szerszám?

Összerakáskor csak be kell pattintani a fedelet? Előre is köszönöm.

 

Pubi úr Creative Commons License 2013.06.01 0 0 11489

Előtted nincsenek titkok ezt mindenki tudja.

Érzem, a kérdés súlyát, és nagyon örülök, hogy észrevetted. ( nem a takarást)

Az a fogastengely nem a koszorúhoz készült, neki megvolt a tengelye, csupán a fazettázását kellett felsimítani ill illeszteni, a központját kellett kialakítani.

Egyébként még nem teljesen kész, a tengelycsap még nyers, a csapváll sincs kialakítva, az majd a csapágyhoz illesztve nyeri el végső alakját.

A kérdésedre a válaszom: igen, metrikus modul rendszerű, (Svájci modul) tárcsát is lehet készíteni akár rádiuszos foglábbal is. De azt én nem tudom használni.

Azért is írtam a múltkor amit írtam.

 

Előzmény: APT (11486)
Pubi úr Creative Commons License 2013.06.01 0 0 11488

Két különböző kerék. Nem látszik, hogy más az osztása? Olyan izé vagy... :-)

Előzmény: Tomotius (11484)
Pubi úr Creative Commons License 2013.06.01 0 0 11487

Még szoknom kell a terepet, és nem tudom mit lehet és mit nem. Így biztos ami biztos alapon javítom majd magam néha.

- Á, nem kínlódás, nagyon szeretem csinálni. Igaz, hogy kb 3 napom van benne a vastagsága miatt, de megérte.

Az alapanyag lemez, de annyiban különbözik az átlagtól, hogy hengereléssel van tömörítve, az elődeink után, akik úgynevezett kalapált lemezt használtak.

Nagy átmérőnél szerintem a lemez előnyösebb, kicsinél pedig a megfelelően előkészített anyagú rúd.

 

Előzmény: ketyego (11483)
APT Creative Commons License 2013.06.01 0 0 11486

A trieb-marót a képen miért takartad ki? Szakmai titok..?..

Előzmény: Pubi úr (11480)
Tomotius Creative Commons License 2013.06.01 0 0 11485

Vissza tévedtem ... :-)

Előzmény: ketyego (11476)
Tomotius Creative Commons License 2013.06.01 0 0 11484

Jól látom, ha már gyártás akkor két db.?

Előzmény: Pubi úr (11480)
ketyego Creative Commons License 2013.06.01 0 0 11483

Nem értettem félre :-).

 

Szép darab - a komplett fogaskerékre gondolok. Sok munka és kínlódás feküdhet benne. Mi volt a kiindulási alap? Rúd, esetleg lemez (szalag)?

Előzmény: Pubi úr (11482)
Pubi úr Creative Commons License 2013.06.01 0 0 11482

Természetesen úgy gondoltam, hogy a kedvességedre tekintettel neked kérem, nem pedig tőled. Így helyes. sajnálom, ha félreérthető voltam.

Előzmény: ketyego (11478)
Pubi úr Creative Commons License 2013.05.31 0 0 11481

Ha Sunnyval kávézom, Ketyegővel pezsgőzöm, ki fog gépet kezelni?? :-))

Előzmény: Pubi úr (11480)
Pubi úr Creative Commons License 2013.05.31 0 0 11480

Köszönöm szépen ismét! Akkor egy üveg pezsgőt kérnék a 6-os asztalhoz. :-))

A szerver le van terhelve mostanság, talán próbáld meg később.

 

Addig is hátha érdekel valakit mit tud egy 8-as és egy 10-es eszterga. Nehéz szülés volt...

Üdv: G, mint gépkezelő!

 

Előzmény: ketyego (11478)
Sunny65 Creative Commons License 2013.05.30 0 0 11479
Én tripla zárójelben jegyzem meg, nem lepődtem meg...
Előzmény: ketyego (11478)
ketyego Creative Commons License 2013.05.30 0 0 11478

Szervusz!

 

Természetes, ha megosztod velünk az örömödet és sikereidet. Más is így tett annak idején, ha mára már elfelejtette. Vannak dolgok, amiket szívesen megosztunk másokkal, de nem kiabáljuk a szélbe. Teljesen jogos, hogy vannak nem publikus infók és ebben a dologban szerintem korrekt az általad használt egyenes beszéd. Továbbra is szívesen olvasom írásaidat és nézegetem az általad feltett képeket - mint ahogyan a másoktól valóakat is.

 

 

((Viszont dupla zárójel mögött megjegyzem, hogy az általad hivatkozott hasznos oldal sajnos más témában sem elérhető: www. fusimisi.com/gányoljotthon ;-))))

Előzmény: Pubi úr (11465)
hugoneni Creative Commons License 2013.05.30 0 0 11477

Szevasz!

Mikor azt mondták,hogy 300.-Ft én egyből rávágtam 200.-Ft és azt mondta,hogy rendben!

Két hét után elővettem.

Féktisztító,műszerolaj,házilag készített kulcs és ketyeg a másik mellett!

A másik:  JUNGHANS belső ingás konyhai óra. Szép állapoú,pontos és nagy hangú(mint egy bomba időzítő).

Üdv.:Gabi

 

 

Előzmény: rtivi (11475)
ketyego Creative Commons License 2013.05.30 0 0 11476

Szervusz Tomotius!

 

Örülök, hogy újra látlak.

 

üdv.: k.

Előzmény: Tomotius (11463)
rtivi Creative Commons License 2013.05.30 0 0 11475

Pöpec...

Előzmény: hugoneni (11473)
glashuette Creative Commons License 2013.05.29 0 0 11474

Makulátlan állapotban az 5000 eurót is tudja...

Előzmény: sternerp (11454)
hugoneni Creative Commons License 2013.05.28 0 0 11473

Szevasztok!

Két hete a győri piacon voltam.

200.-Ft-ért ,kulcs nélkül vettem.

Kis takarítás,olajzás és szépen működik.

A hátulján a porcelán egyik saroknál le van törve,de elölről nem látszik.

Üdv.:Gabi

Blinky9 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 11472

Köszi!

 

Akkor valószínű beolvasztatom.

Előzmény: APT (11471)
APT Creative Commons License 2013.05.28 0 0 11471

Ha hibátlan és gyönyörű állapotban lenne, akkor aranyár + pár ezer Ft. Így aranyár, nem több.

Előzmény: Blinky9 (11470)
Blinky9 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 11470

Sziasztok!

 

Távol esik tőlem ez a terület, de nemrégiben a birtokomba került egy arany zsebóra tokja. Képvisel ez így valamilyen értéket, vagy csak a benne lévő arany árát éri? Sajnos évtizedekkel ezelőtt elkallódott a szerkezete, nemigen találom már meg. Medálnak volt használva, de eltörött a "zsanér" így egy dobozkában pihent.

Képet most nem tudok feltenni, mert valamilyen oknál fogva nem engedi a rendszer. Később megpróbálom újra.

Aki tud segíteni privátban elküldöm!

Tömeg: 9.39g

Belső felirat:

Patent Medailles

Geneve 1896

10 rubis

 

Köszönöm előre is!

 

 

Franek-52 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 11469

Sziasztok.

 

Ha valakit érdekel. Egy kis szerelési segédlet a Ronda 5040 big date naptár részhez.

A naptárváltó kerék gyakori törése miatt (típus hiba), kell szétszedni ezt a részt.

A tárcsákat a képen látható pozíciókban kell feltenni.

 

 

Feri'bá

Wreck Diver Creative Commons License 2013.05.27 0 0 11468

Én a tisztelt társaság jó részével csak nagyon
megilletődve ülnék le beszélgetni, vagy oda se mernék menni,

nehogy kiröhögtessem magam a felszínes ismereteimmel.

 

Még pár év olvasás, gyakorlás, vásárlás, tanulás és bátrabb leszek. :D

 

ON: A H.Moser & Cie jellegzetes ívelt hidas zsebóra kalibereiből készült vajon jelzés nélküli darab? 

Ezekre a tipusokra gondolok: 

 

Pubi úr Creative Commons License 2013.05.27 0 0 11467

Meg. Csak azt sajnálom, hogy nem egy kávé mellett...

Sporttársi üdvözlettel: G

Előzmény: Sunny65 (11466)
Sunny65 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 11466

Akkor ezt megbeszéltük.

Előzmény: Pubi úr (11465)
Pubi úr Creative Commons License 2013.05.27 0 0 11465

Szerintem rosszul látod a helyzetet.

Zárójelben jegyeztem meg halkan,nem dicsekvésből.  Minden kérdésre válaszoltam, amire itt lehet. Jól látom, hogy ez egy fórum ahol a az érdeklődők tapasztalatot cserélnek?

Van aki Patekot javít, van aki csapágyat perselyez, van aki szerszámvásárláson töri a fejét, van aki éppen most kap kedvet, hogy megvegye első felújításra szoruló óráját és nekiálljon ízlelgetni.  Szerintem erről szól!

Mi ebben a visszatetsző?

Tomotius vette a fáradtságot és megkeresett. Igaz, hogy légvonalban nincs több, mint 3 km, de eljött, elbeszélgettünk.

Te, egy e-mailt nem írtál, pedig a billentyűzet igen közel van, és ha megkeresel partner leszek mindenben anyagiaktól mentesen.

Vagy azt sérelmezed, hogy nem tölthető le a www. fusimisi.com/gányoljotthon oldalról??

Ez pedig az én magánvéleményem....

Előzmény: Sunny65 (11464)
Sunny65 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 11464

Akkor te is kiválasztott lettél és betekintést nyerhettél a titkok világába.:-)

"Szóval a szakember nem hobbista: szerszámozottságban és szaktudásban sem." 

Valószínűleg így van, de ugye ez itt egy hobbifórum, itt főként amatőr hobbisták vannak. Persze nem gond, sőt nagyon jó ha jelen vannak órás szakik is, akik hivatásszerűen napi szinten dolgoznak, ha pedig segítenek, beszélhetünk velük az még jobb.

 

Az viszont visszatetsző dolog és most nem az irigység beszél belőlem, hogy egy "szakember" eldicsekszik a dolgaival és a következő mondataiban már arról beszél, hogy úgy sem árulom el a

tutit, főleg mert ez már akár üzleti titok is lehet...Max. majd elárulja esetleg egyes embereknek.

Értem én, hogy  a sikerélményt meg kell osztani másokkal, mert különben mit ér...  Akkor meg kell osztani a profi kollégákkal más "fórumokon", netán privátban, személyesen. 

Természetesen magánügye mindenkinek, hogy mit tesz és ír, ez pedig csak az én véleményem, akár meg is lehet rám haragudni.

 

 

Előzmény: Tomotius (11463)
Tomotius Creative Commons License 2013.05.26 0 0 11463

Üdv!

Láttam Pubi Úr műhelyét és szerszámait. Egyrészt semmi különös, másrészt le a kalappal. Majd mindenem meg van nekem is a látottakból... kivéve a magassági szánt, az anyagismeretet, a hőkezelés technikáját, a számításokat, vagyis a hogy csináld meget (know-how) :-)). Persze ő nap-mint nap dolgozik, én meg egy éve egy tisztítás, olajozást végeztem mindössze. Szóval a szakember nem hobbista: szerszámozottságban és szaktudásban sem. Egy élmény volt látni a műhelyt.

Wreck Diver Creative Commons License 2013.05.26 0 0 11462

Szerintem egy fényképet dobj be, mert szinte biztos,

hogy többféle is volt..

Előzmény: radir12 (11461)
radir12 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 11461

Kedves Mindenki!

 

Nagyon keresek eg 1970-es búvár Tissot-hoz lünettát!Ai tud segíteni,kérem írjon!

radir12@vipmail.hu

Köszönöm!

Pubi úr Creative Commons License 2013.05.26 0 0 11460

Köszönöm a válaszod!

A méretek további csökkentése nem szaktudás, gép függvénye, hanem szerszámozottságé.

A jelenlegi szerszámaimmal tudok eddig lemenni. Többet nem fektetek bele...

Előzmény: APT (11459)
APT Creative Commons License 2013.05.26 0 0 11459

Ha 0.69-es osztásig tudsz marót készíteni, akkor az az m=t/PI képlet alapján 0.22-es modulnak felel meg. Ez egy elég nagy zsebóra-méret (nagyobb szerkezet motorkerék-fogazása, stb..), eddig én ennél legtöbbször kisebb modulú kerekeket készítettem, ekkora fogaskeréknél szerencsére már pótolni is lehet pár törött fogat.

 

Az anyagra egyébként azért lettem volna kíváncsi, mert én is sok mindennel kísérleteztem, és bár sima fogazás (fogaskrék) készítéséhez tulajdonképpen tényleg bármi acélfajta megteszi (az rezet azért nem akkora nagy varázslat marni..), de fogastengely készítéséhez valóban jó anyagra van szükség.

Fogaskereket amúgy olyan ritkán kell készítenem, hogy nem kerítek ennek ekkora feneket, nem gyártok egyedi marókat, finírgéphez ugyanis megvan a hiánytalan marósorom 0.5 modulig, így inkább esztergán fűrészkoronggal szépen beosztom a kereket, majd a finírgépen kialakítom a fogazást.  Próbálkoztam már egyébként ütőkéssel, és készítettem (0.16-os modulhoz konkrétan) olyan tárcsamarót is, amilyeneket te is, és tulajdonképpen be is váltak - a problémám az volt velük, hogy a marót elkészíteni, letesztelni, finomítani sokszorosan több idő volt, mint maga a marás, és egyetlen fogaskerék elkészítéséért egy egész héten át pepecselni minden este pár órát - nem igen fér bele...

 

Hozzátéve, hogy látom, te inkább nagyobb kerekekkel foglalkozol, jobb faliórás méretekkel, és ezzel azért rugalmasabban lehet dolgozni. Az utóbbi időben egyébként oda jutottam, hogy olyan nagy már a bontott kerekekből álló, valamelyest szortírozott készletem, hogy egy kerék pótlásához mindig találok megfelelő fogszámú, legrosszabb esetben is csak kicsit nagyobb modulú (átmérőjű) kereket, amit finírgépen gyorsan utána tudok igazítani. A súlyosan roncs-hiányos órák vásárlását pedig inkább elkerülöm...

Előzmény: Pubi úr (11458)
Pubi úr Creative Commons License 2013.05.25 0 0 11458

Ma időztem néhány órát a számok világában, (és itt nem kell semmi spirituális vagy illegális dologra gondolni :)) ) és rájöttem, hogy t= 0.69mm-ig tudom kivitelezni fogfejalaktól függetlenül. (nekem, több mint elég)

Kérdésem a következő: a fenti adat milyen modul értének felel meg?

(én tudom, csak kíváncsi vagyok)

A következő mondataimért előre elnézést kérek tőled!

Péter, én kellően "betegnek" tartalak ahhoz, hogy egyedül is elindulj az úton, és kis órák vonalán érvényesítsd a műértést, de a kudarcokra is nagy szükség lesz a végeredmény megértésében. Ha mégsem menne, nyár végén keress meg, és mindent elmondok.

Csodálkozni fogsz...

Előzmény: APT (11451)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.05.24 0 0 11457

Ahogyan nagyrebecsült topiknyitónk mondotta volt:

 

"Visszaterve az oragyujtesre, az a velemenyem hogy serult zseborat gyujteni csak kiveteles esetekben szabad,

kulonben pedig kidobott penz az ablakon. Nem gond ha eleg gazdag hozza az ember :-)"

 

Fokozottan magamra veszem újabban... :)

Előzmény: APT (11455)
APT Creative Commons License 2013.05.24 0 0 11456

Engem is meglepne, ha elmenne. Szerintem nagyon túllőttek a célon.

Előzmény: sternerp (11454)
APT Creative Commons License 2013.05.24 0 0 11455

Elvileg pótolhatók ezek. Kis szerencsével új kerekeket sem kell gyártani, ha lehet találni olyan óra- és váltókereket, amely esetleg kis finírozással után-igazítható (általában sikerül találni). A számlap pótlása is megoldható, legrosszabb esetben új számlap készítésével. De tényleg nagyon komoly werknek kell lennie, hogy megérje...

Előzmény: sternerp (11453)
sternerp Creative Commons License 2013.05.23 0 0 11454

Az igaz, hogy nem akármilyen ritkaságról van szó, de ennyiért eladni szerintem lehetetlen. Talán még makulátlan állapotban sem:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/RARE-ANTIQUE-IWC-CAL-71-72-FISHTAIL-MOVEMENT-H6-MILITARY-POCKET-WATCH-1920S-/121113994349?pt=Pocket_Watches&hash=item1c32f4e46d#ht_760wt_958

sternerp Creative Commons License 2013.05.23 0 0 11453

Sziasztok!

 

A következő kérdésben kérném ki a tanácsotokat:

 

Érdemes-e beruházni egy olyan szerkezetbe, amelyből hiányzik a váltókerék az órakerék a számlap és a mutatók. A szerkezet egy igen nívós darab, és talán olcsón hozzá lehetne jutni?!

 

Nekem az eszem azt diktálná, hogy nem, de azért bújkál bennem a kisördög....

 

Erről lenne szó, (sajnos a képek elég gyatrák):

 

 

 

Egyébként ezt a típusszerkezetet a Patek is használta, íme a bizonyíték:

 

  

 

 

  

 

 

Na szóval az lenne a kérdés van-e valaki aki vállalná a fogaskerekek legyártását és kb milyen árra lehet számítani, illetve mennyi esélyt látnátok arra, hogy belátható időn belül számlap keríthető-e hozzá? (Most nem eredeti számlapra gondolnék, hanem egy átmérőben megfelelő jelzetlenre esetleg.)

 

Apropó Péter, ha jól emlékszem a legutóbbi Patek beépítésedhez te találtál egy kis átalakítással megfelelőt. A Patek feliratot P. Kiss készítette? 

 

BoBoYSA Creative Commons License 2013.05.23 0 0 11452

Ott mentem el e múlt héten, de nem tudtam volna bemenni (Fehérgyarmat visszafelé .-))).

Jövőre esélyes. (Ezeket a terveket szeretem)

Előzmény: Tomotius (11435)
APT Creative Commons License 2013.05.22 0 0 11451

Ettől csak még kíváncsibbak lettünk a részletekre... ;-)))

Előzmény: Pubi úr (11449)
Sunny65 Creative Commons License 2013.05.22 0 0 11450

Tökéletesen jól értettem.:-)

Előzmény: Pubi úr (11449)
Pubi úr Creative Commons License 2013.05.22 0 0 11449

Azt szerettem volna érzékeltetni, hogy amikor belekezdtem, akkor gondoltam azt amit írtam...

 

Előzmény: Sunny65 (11448)
Sunny65 Creative Commons License 2013.05.21 0 0 11448

De hát nem tévedtél, hiszen sikerült...

Előzmény: Pubi úr (11447)
Pubi úr Creative Commons License 2013.05.21 0 0 11447

Akkor kijelenthetjük, hogy nincs új a nap alatt?? Így viszont nem értem mi a kérdés, mert ugye a paraméterezéseket minden műértő megtanulta, (akarom mondani tanították),modult, osztást, áttételezéseket számolni tudunk, még talán szöget is mérni, így, hogy az anyag adott, szaktudás elméleti szinten megvan, indulhat a fräser gyártás...  :)))))

Én ezt gondoltam. Tévedtem!

 

Tomotius Creative Commons License 2013.05.21 0 0 11446
Pubi úr!Bőven elég lesz, ha nekem elmondod :-§
Előzmény: Pubi úr (11443)
APT Creative Commons License 2013.05.21 0 0 11445

Azért egy picit mégis írhatnál róla... ;-))

Előzmény: Pubi úr (11443)
Sunny65 Creative Commons License 2013.05.21 0 0 11444
Értem én.:-)Én tudok akár 60 HRC-s  anyagot is forgácsolni, abból pedig már simán lehet marót készíteni...  Szerintem bármilyen anyag beszerezhető itthon is.
Előzmény: Pubi úr (11443)
Pubi úr Creative Commons License 2013.05.21 0 0 11443

Egy karlsteini kiképzés és közel egy év munka eredményét nem tudom leírni néhány mondatban. :)))

Egyet viszont elárulhatok,hogy itthon beszerezhetetlen az alapanyag és a megmunkáláshoz szükséges szerszámok.

Rengeteg kört futottam, kaptam ígéreteket is, hogy "majd mi", de garantáltan kijelenthetem, itthon beszerezhetetlen minden a feladathoz...

Előzmény: Sunny65 (11439)
dészáz Creative Commons License 2013.05.20 0 0 11442

max ezüst mellett volt.  tényleg nem érték.:-(

Előzmény: Sergiooo (11440)
APT Creative Commons License 2013.05.20 0 0 11441

Ez egy orosz Molnia, abból is egy újabb, közelmúltbeli példány - és igazán értéket nem képvisel. Teljesen újonnan megkapható 5-10 ezer között már - ebből sejthető, hogy pár ezernél többre nem számíthatsz az értékesítéséből.

Előzmény: Sergiooo (11440)
Sergiooo Creative Commons License 2013.05.20 0 0 11440

Tisztelt Fórumozók!

 

A segítségeteket kérném. A képen látható "marnna" márkájú régi zsebórától szeretnék megválni.

Problémám, hogy nem tudom megállapítani az értékét, nem találtam meg az interneten. Tudomásom szerint ezüst, működik, sérülésmentes, karcmentes.

Még azt szeretném kérdezni, hogy érdemes-e "kitisztíttatni" egy órás szakemberrel mivel a számlapon pár porszem van.

Illetve hol érdemes értékesíteni.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Sunny65 Creative Commons License 2013.05.20 0 0 11439
Ha már APT ilyen bátor volt, akkor:" Tríbek gyártására is alkalmas,(alaposan tesztelve!) természetesen megfelelő profilkialakítás mellett, de ezt már hosszú lenne leírni..."Erről is szívesen olvasnánk még!!!:-)
Előzmény: Pubi úr (11437)
APT Creative Commons License 2013.05.20 0 0 11438

Pontosan milyen acéltípus vált be? Az edzését sima gázlángos izzítás- vizes hűtés ciklussal végzed?

Előzmény: Pubi úr (11437)
Pubi úr Creative Commons License 2013.05.20 0 0 11437

Ehhez kellett a 10-es gép, némi tuningolással, mert a 8-ast sajnáltam kínozni nagy átmérővel.

A kiindulás 30mm átmérőjű köracél. Hosszas kísérletezések után találtam meg a megfelelő anyagminőséget, mely edzhető, éltartó, és még éppen megmunkálható.

 Tríbek gyártására is alkalmas,(alaposan tesztelve!) természetesen megfelelő profilkialakítás mellett, de ezt már hosszú lenne leírni...

 

  Szia Tomotius!

 Ezen a héten sort kerítünk rá, mindenképpen.

 

 

Előzmény: APT (11436)
APT Creative Commons License 2013.05.20 0 0 11436

Nagyon impozáns munka, gratulálok! A marótárcsát miből kiindulva készítetted?

Előzmény: Pubi úr (11433)
Tomotius Creative Commons License 2013.05.20 0 0 11435

off

Vagyok! Mikor jársz felénk?

on

Előzmény: BoBoYSA (11397)
Tomotius Creative Commons License 2013.05.20 0 0 11434

Szép munka! Most már tényleg meg kellene néznem azt a műhelyt.

Előzmény: Pubi úr (11433)
Pubi úr Creative Commons License 2013.05.20 0 0 11433

Így kicsit zűrösebb a történet. Más típusú órából átmentett pálca átmérőjével lehet majd probléma, mert gyártónként változó. Én 1-2cm rövidüléstől nem ijednék meg,mert a negyed ütés pálcája rövidebb és magasabb hangon üt,hacsak nem vagy zenész és ehhez hangolod a zongorákat. :))

Viszonyítási alap sincs, mert 1890 óta többször is törhetett, de a régi mesterek tudták orvosolni anno, mert ismerték hogyan készülnek, tehát meg is tudták bontani a csavarokat.

Ma, az esetek 99%-ban addig erőltetik, míg fúrás lesz a vége.

 

Apropó műhelymunka. A hosszú hétvége képekkel illusztrálva.

Zárójelben jegyzem meg halkan, hogy a maró is home made...

 

 

 

 

 

 

Előzmény: KleinH (11432)
KleinH Creative Commons License 2013.05.19 0 0 11432

Köszönöm szépen a segítő hozzászólásaitokat. A próbléma oka egyértelműen a hangrúddal van, a kalapács rendben van, a beállítása is tökéletes. Annak valóban kicsi az esélye, hogy valakinek van egy pont ilyen hangpálcája tőkével, viszont gondoltam arra is, hogy egy valamilyen más hasonló óra "csavaros hangpálcája" is megfelelne (aminek hossza kb. 50 cm), ha találnék valahol, talán ez lenne a legcélravezetőbb és a legbiztosabb megoldás. Persze azt majd megnézem, hogy a menet milyen állapotú, vagy ha kell helyrehozható-e eredeti méretébe. Csatoltam egy képet a hangpálcáról (ez nem az enyém, de pont olyan).

Előzmény: APT (11431)
APT Creative Commons License 2013.05.19 0 0 11431

Legyünk őszinték KleinH-val - meglehetősen sok, és elég jó felkészültséget igénylő (eszterga minimum) műhelymunka helyrehozni ezt a problémát (nyilván azért is lett elgányolva, mert aki meg akarta csinálni a törött hangrudat, vagy nem rendelkezett megfelelő felszereltséggel, vagy nem volt hajlandó rászánni az időt - vagy mindkettő), nem is rövid idő (akár egy munkanapot el lehet szórakozni megfelelő csavar készítésével, a tőke kifúrásával, alkalmassá tételével), és még a teljesen megnyugtató végeredmény sem garantált, a hangrúd hangja így sem biztos, hogy teljesen tiszta lesz, és ha az is lesz, nem biztos, hogy úgy fog szólni, ahogy azt a megrendelő elvárná (mivel rövidült, biztosan nem úgy fog szólni, mint előtte...).

 

Viszont másik, pont ilyen és hibátlan gyári rúdkészletet, tőkével együtt találni úgy, hogy oda is adják (nyilván egy órát nem fognak érte szétszerelni) - egy évszázados óránál gyakorlatilag reménytelen. lottó-találattal felérő véletlen lenne. Tehát a megjavítás az egyetlen valóban járható út - ha talál rá vállalkozót...

Előzmény: Sunny65 (11430)
Sunny65 Creative Commons License 2013.05.19 0 0 11430
"enyhén kúpos réz kell a pálca végére"Nem réz, hanem rész!!! A fenébe, megint sikerült elrontanom:-)Érdemes még megnézni a kalapács ütését, megnézni hogyan érinti ütéskor a rudat!! Ha nem megfelelő az érintés,vagy a kalapács bőrzése rossz, netán más anyag, az is okozhat tompa hangot és ilyesmit. Vagy van állítási lehetőség, vagy hajlítani kell a kalpács szárán amíg jól nem szól. Persze a megfelelően rezgő rúd alapfeltétel.
Előzmény: Sunny65 (11429)
Sunny65 Creative Commons License 2013.05.19 0 0 11429
"akkor jól rászorul a csavarra"Bocs, hogy ennyit írok, de szóval azt akartam írni, hogy jól megszorul a pálcán, hátha még valaki "belémköt".:-)Igazából én úgy alakítom ki a kúpos részt, vagy esztergán vagy köszörűvel is megoldható. hogy egy enyhén kúpos réz kell a pálca végére, ez a felszoruló rész és kell a egy hosszabb kúpos rész, ez pedig a rezgés biztosítása miatt...
Előzmény: Sunny65 (11427)
Sunny65 Creative Commons License 2013.05.19 0 0 11428
Hogy miért nem a régi csavarba rögzitették? Mert a beletört darabot nem tudták kiszedni, amit nem is olyan könnyű, ha egyáltalán érdemes kínlódni vele.Egyszerűbb egy másikat csinálni. Esetedben szükséges lehet a tőkében a menet feljavítása, vagy ha nem lehetséges, akkor más ( nagyobb) méretre átfúrni és ehhez készíteni a csavart.
Előzmény: KleinH (11426)
Sunny65 Creative Commons License 2013.05.19 0 0 11427
Ha letört a pálca és nincs csavar, ráadásul ragasztották, az tényleg tompán szól.Ki kell venni a pálcát, kúposra megköszörülni, készíteni egy új csavart. Aztán a pálcát befogni a satuba és a csavart ráütni. Ha megfelelően van kialakítva a kúpos rész, akkor jól rászorul a csavarra és ha az egészet becsavarod a tőkébe rezegni is tudjon, sehol nem támaszkodik a tőke falához.A baj még ott lehet, hogy a pálca rövidulésével a hangmagasság is változik ( nő) emiatt, ha zavaró, vagy új pálca kell, vagy a többit arányosan rövidíteni kell.
Előzmény: KleinH (11426)
KleinH Creative Commons License 2013.05.19 0 0 11426

Köszönöm válaszod. A tőkénél tört el a pálca és az az érdekes, hogy eredetileg a pálca ugyebár egy csavarba van rögzítve, na már most ez a csavar hiányzik, és közvetlenül a tőke furatába lett -hát nem is tudom talán beforrasztva és mintha valamilyen ragasztót is kentek volna köré.  Az látszik, hogy a pálca meg lett köszörülve, de mint ahogy te is írtad nem tud igazán kirezegni. Azt, hogy miért így csinálták anno és mi lett az eredeti csavarral és miért nem abba rögzítették nem tudom. A tok hátsó falán látszik, hogy kb 0,5-1 cm-rel rövidebb most a pálca, mint eredetileg volt.

Előzmény: Pubi úr (11425)
Pubi úr Creative Commons License 2013.05.18 0 0 11425

Nem biztos, hogy cserélni kell. Mint írtad korábbi törés miatt javítva volt. Két eset lehetséges:

vagy nincs jól rögzítve az öntvény tőkében a pálca, vagy a tövében a kikönnyítésnél tört el és nem lett kiesztergálva a töve eléggé. Mindkét esetben nem tud a pálca kirezegni. Ez okozza a tompa hangot. Ha az óraütés pálcája is ilyen tüneteket produkálna azt írnám, hogy a tőke nincs jól rögzítve a tokban.

Először szerintem keress meg egy órás kollégát vele, biztosan fog tudni segíteni.

Előzmény: KleinH (11424)
KleinH Creative Commons License 2013.05.18 0 0 11424

Sziasztok! Egy 3 súlyos Gustav Becker falióra negyedütő részéhez keresek hangrudat. Az óra komplett hangrúdja meg van, viszont a negyedütő hangrúd -egy régebbi törés és javítás miatt- tompa, fazék hangot ad és szeretném kicserélni, ha van rá mód lehetőleg eredetire. Komplett hangrúd tőkével is érdekel. Köszönöm

bakker11 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 11423
Üdv! Keresek 41.5mm-es zsebóra számlapot megvételre.
macika101 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 11422

Köszönöm a segítségeteket-tudtam segíteni a barátomnak vele. Persze tudjuk,hogy házra nem elég,de igaz,hogy pár száz ezer sem kis pénz.. Hol érdemes hírdetni?!!

Előzmény: APT (11421)
APT Creative Commons License 2013.05.15 0 0 11421

Nem, ez egy pedigrés IWC, és mint ilyen értékes - ha nem lenne az, akkor gyakorlatilag csak a tok aranytartalma lenne érdekes az érték meghatározásánál. De a kereslethez mérten ezek az órák nem olyan eszement ritkaságok, nem egyedi darabok - hogy az áruk nagyon magas legyen. Ugyanez az IWC szerkezet egy szimpla ezüst tokban nem nagyon szokott 70-80 ezernél többet érni, a csupasz szerkezetet talán 30-50 ezer között, ha el lehet sütni - ehhez kell viszonyítani ezt az órát.

A régi dolgok fellelői pedig sokszor gondolják, hogy óriási kincset leltek, de sajnos a legtöbb esetben ez messze nem így van. Ezzel együtt egy ilyen óra szép is, komoly értéket is képvisel (úgy gondolom, 3-400eFt azért nem aprópénz), de ha új házat akart belőle venni a tulajdonos, csalódni fog...

Előzmény: macika101 (11419)
Syracusa Creative Commons License 2013.05.15 0 0 11420

Köszönöm. Ami nem megy azt nem erőltetem, és talán jobb is ha így marad.
Vagy belefutok egyszer egy rokonba, amire át lehet építeni legalább a tok ép maradék részeit.
Ami nem túl sok.

Előzmény: APT (11414)
macika101 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 11419

Nagyon szépen köszönöm a korrekt válaszod! Mivel fémjeles nem hinném,hogy az arany tartalmával bármiféle baj lenne. Ha jól értelmezem szavaid-maga az óra mivel nem ritka nem óraként ér valamit,hanem a benne lévő aranytartalom aza mit meg kell fizetnem? Én azt hittem el kell dőlnöm a Schaffhausen névtől:))

Előzmény: APT (11418)
APT Creative Commons License 2013.05.15 0 0 11418

A mostani piacon reálisan egy 300-400eFt közötti árban bízhat. Az alját illik megkapni (egy ilyen tokban általában 200-250eFt értékű arany van alapból), a tetejénél több most nem reális, a kereslethez mérten nem akkora ritkaság.

Előzmény: macika101 (11417)
macika101 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 11417

macika101 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 11416

Sziasztok!

Barátom megszorult,és eladná örökségből származó IWC Schaffhausen arany zsebóráját. A neten találtam egy oldalt ahol sikerült beazonosítanom,hogy az óra 1911-es gyártású a szerkezet gyári száma szerint. Az arany tokban van magyar fémjel -1936 utáni. Az óra jár,szerkezete hibátlannak tűnik a zsanérok is szépek -szóval egyben van..Tudnátok arra mondani nekem valamit kb mi lenne az a reális ár,amiért megvehető az óra?

Az óra olyan mint amit belinkeltem.Hozzáértő válaszotok előre is köszönöm...

bakker11 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 11415

Üdv!  Ehez a szerkezethez keresek valami olcsó, egyszerű tokot vagy házat, amibe bele tudnám tenni, ( ne legyen már ilyen meztelen ) hátha lapul a fiók mélyén valakinek. 

 

Bármilyen használt megfelel, csak bele lehessen műteni, nem kiállításra kell.

 

Ja és bármi infót ha tudsz, az is érdekelne.  ( név, tipus, évjárat, stb )

 

Fotók:

 

http://imagerz.com/QE5HXUtvAwMBBVIZEQVR

 

http://imagerz.com/QE5HXUtvAwMBBVIZEAVR

 

http://imagerz.com/QE5HXUtvAwMBBVIZEwVR

 

http://imagerz.com/QE5HXUtvAwMBBVIZEgVR

 

http://imagerz.com/QE5HXUtvAwMBBVIZFQVR

 

Ajánlatokat:  bakker11@citromail.hu -  ra várok.

 

Köszönöm!  Szép napot!  Üdv!  bakker11

 

APT Creative Commons License 2013.05.13 0 0 11414

Ezzel tényleg nincs túl sok értelme foglalkozni. Torka véres szegénynek, és nem olyan különlegesség, ami indokolttá tehetne komolyabb energia-ráfordítást.

Előzmény: Syracusa (11413)
Syracusa Creative Commons License 2013.05.13 0 0 11413



Picit késve, de raktam fel pár makrót a lenti linkre.
(Képnézetben a jobb alsó sarokba rejtett menüből (három pötty) le lehet tölteni a teljes méretet is.)

De attól tartok, rajta már csak egy teljes testátültetés segítene. Vagy inkább boncolás. :/


https://www.dropbox.com/sh/mza1f6o23l8228s/dDH8S_XPV_

 

És köszönöm a javaslatokat.

Előzmény: BoBoYSA (11376)
MZ5 Creative Commons License 2013.05.12 0 0 11412

okéé, kb én is igy gondoltam ,de nem vagyxok annyira járatos benne mint itt

Előzmény: APT (11411)
APT Creative Commons License 2013.05.12 0 0 11411

Nehéz erre egyértelmű választ adni, de praktikusan sajnos nem éri meg. Egyfelől ez valahol abszurd - hiszen egy még azért nagyjából egyben lévő, 70-80 éves, nem rossz nevű és minőségű mechanikus zsebóráról, és egy voltaképpen egyáltalán nem jelentős összegről beszélünk.

Másrészt viszont ez egy kimondottan gyakori típus, annyira, hogy ha bármikor, bármelyik régiségpiacra, bármelyik "ócskáshoz" betérsz, ilyen Doxa zsebórát szinte garantáltan találsz. És ez olyan állapotban van, hogy számlapcsere nélkül igazán szép már sosem lesz (legfeljebb elfogadható), így ez az óra értéket csak akkor képvisel, ha valamilyen személyes érzelem, emóció fűz hozzá (nagyapa órája, dédi ballagási ajándéka, stb...). Egyébként alkatrésznek való, és így a 10eFt is sok érte. Sajnos...

Előzmény: MZ5 (11409)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.05.12 0 0 11410

Én a számlap hibája miatt kapásból nem futnék neki.

Vagy csere, vagy elmás/kotyvás áztatás,

hogy a pókhálók messziről ne legyenek szembetünőek.

 

A másodperc mutatója talán eredeti, de a többi...

 

És a 10 ezerhez jön egy nagyszervíz, tok polírozása, így a 10 már rögtön legalább 20,

vagy 25. Lehet, hogy akkor már érdemesebb egy hibátlan állapotú - esetleg szervizelt - darabot vadászni.

Előzmény: MZ5 (11409)
MZ5 Creative Commons License 2013.05.12 0 0 11409

ezaz

Előzmény: MZ5 (11408)
MZ5 Creative Commons License 2013.05.12 0 0 11408

Doxa duplafedeles órát kináltak nem ezüstöt eladásra működik szerintetek mien értéket képviselhet 10 000-et megérhet ? amint látom a számlapja nem hibátlan .

Pubi úr Creative Commons License 2013.05.04 0 0 11407

Volt fontosabb téma is, elfelejtettem megemlíteni.

Idő kérdése volt, hogy engem is ide fújjon a szél... :))

 

Előzmény: ETomoius (11393)
szőrmók Creative Commons License 2013.05.04 0 0 11406

Ez azért szomorú,hogy az órások zöme ennyire nem érdeklődik a saját szakmája iránt.A közöny és a fásultság látszik a tekintetükben. A nálunk lévő orás is legtöbbször a nem tudom ,hogyan,mivel megcsinálni.És még csak ajánlani sem tud lehetőséget máshol,max azt ,hogy vegyek másikat nála.

Előzmény: hollo64 (11403)
Várhegyi Ferenc Creative Commons License 2013.05.04 0 0 11405

Órás, kulcsmásoló üzletemet nyugdíjba menetelem miatt kispesten bezárom.

Üzletem berendezési tárgyait eladom:

-Órás asztal, pult, vitrines szekrénysor bükk színű bevonattal/1m-1m-50cm széles 170cm magas/.

-Szerszámok, kézi óramosógép, óra plexi benyomó gombák, fogók, szegecselő készlet, alkatrészek, óra üvegek.

-Cilinderes kulcsmásoló gép,1-2 tollú kulcsmásoló gép illetve nyers kulcsok nagy választékban.

Telefon:06 70 237 8303

hollo64 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 11404

Köszönöm a segítséget-már fel is vettem vele a kapcsolatot.

Előzmény: Franek-52 (11402)
hollo64 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 11403

Sajnos a környékünkön nem foglalkoznak mással csak cserével. Mivel nem szabvány méret -40mm, nem is találtam egyik órásnál sem készleten. Ezért érdeklődtem, hátha valaki tud segíteni, köszönöm is a fáradozást.   

Előzmény: szőrmók (11401)
Franek-52 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 11402

Szia.

 

Szerintem itt.

 

http://www.orauvegkeszites.hu/index.html

 

Feri'bá.

Előzmény: hollo64 (11400)
szőrmók Creative Commons License 2013.05.04 0 0 11401

Üdv! Sajnos én ott sem tudok .De nem hiszem ,hogy egy ekkora városban ne lenne olyan aki ezt nem tudja bevállalni. Hévizen a fürdőbejárattól kb 100-150m-re van egy órás ,aki foglalkozik régi órákkal is. Nézzd meg a neten,szerintem fenn van.

Előzmény: hollo64 (11400)
hollo64 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 11400

Nem olyan egyszerű az eset, mert egy régi duplafedelü ezüst zsebóráról van szó. Egyébként kaposvári vagyok, de minden lehetőség érdekel.

Előzmény: szőrmók (11399)
szőrmók Creative Commons License 2013.05.04 0 0 11399

Ezt valószinüleg csak akkor tudja valaki megmondani ,ha te is megmondod ,hogy hol laksz !Egyébbként meg az Órás feliratu boltokban érdeklődj. Ezt azért szoktak tudni cserélni.

Előzmény: hollo64 (11398)
hollo64 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 11398

Üdvözletem mindenkinek! Sajnos eltörött a zsebórám üvege. Tudna -e  valaki olyan javítással, készítéssel foglalkozót aki aki ezt orvosolni tudná. A segítséget előre is köszönöm.

BoBoYSA Creative Commons License 2013.05.04 0 0 11397

Helló!

Már többször írtam ide, hogy mi van veled, de úgylátszik pont nem olvastad.

Telefonálni meg elfelejtettem, hogy lehetne.

Örülök, hogy megvagy.

B

Előzmény: ETomotius (11394)
dreamhunter42 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 11396

Előzmény: dreamhunter42 (11395)
dreamhunter42 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 11395

Sziasztok
Rossz oráművet(karóra) alkatrészeket vennék. szíj ilyesmi nem kell, nekem csak a belső, részek érdekelnek, művészeti célokra.
Küldök egy képet hogy mire gondolok. 
Kérlek emailbe keressetek met nem járok erre: 
dreamhunter42@gmail.com 

ETomotius Creative Commons License 2013.05.04 0 0 11394

off

Tájékozatlan vagyok.

Valamikor régen lemaradtam valami indapassos kapcsolásról. Ott tünt(tettem) el a Tomotius nevem (szerintetek vissza lehet szerezni? a jelszóm nincs meg).

Most pedig 10 perc múlva lehet csak hozzászni?? Új szabályok vannak? Kerestem, nem találtam semmit?!

On

Előzmény: ETomoius (11393)
ETomoius Creative Commons License 2013.05.04 0 0 11393

Tisztelt Óraszeretők!

Üdvözletem mindenkinek!

Pubi úr (nem is tudtam, hogy regisztrált) tegnap felhívott, hogy mi van az ő cimborájával? Eszembe is jutott: tényleg az órák (persze az én nevemhez hozzáférés -jelszó- hiányában lehetetlen)! Szóval azért én is itt vagyok, egyenlőre olvasok... T. 

NANNY007 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 11392

Köszönöm szépen a felvilágosítást!

Előzmény: APT (11390)
NANNY007 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 11391

Szép Napot! Esetleg arról az óráról tudna nekem felvilágosítást adni amit én tettem fel? A számlap átmérője 4,3cm a toké pedig 5,4cm. Nagyon megköszönném! Üdv.: Zsuzsa

Előzmény: APT (11389)
APT Creative Commons License 2013.05.03 0 0 11390

Ez egy 1900-1910 körüli "no-name" az akkori mércével közepes minőségű (tehát mai szemmel nézve alapvetően teljesen korrekt) típus-szerkezettel készített, egyszerű fémtokos (a képről nem egyértelmű, hogy alpakka vagy kopott, aranyozott réz) dupla fedelű "tisztviselő-óra".

Nem rossz, de nem is ritka, és nem különösebben értékes órák ezek, ebben a fellelési állapotban igen keveset, 5-10 ezret, nagy szerencsével esetleg picit többet érhet, és csodát sajnos tip-top állapotba felújítva sem lehet várni tőle, ahhoz túlságosan gyakori jellegű.

Előzmény: NANNY007 (11387)
APT Creative Commons License 2013.05.03 0 0 11389

Az óra ránézésre (a számlapja és az arányai alapján, mert a méretét nem írtad meg sehol) egy női "apáca-óra", kis méretű zsebóra, egy korabeli, egyszerű, de azért nem rossz minőségű tömeggyártott cilinderes típus-szerkezettel. A dátum megjelölés nagyjából egy évszázaddal elcsúszott, ez az óra a valóságban valahol az 1890-1920-es évek közé eshet korban, az első dátumnál egészen nagyon biztosan nem lehet korábbi, és nagyjából az 1920-as évek közepénél későbbi sem, utána ilyeneket már nem készítettek.

A képek alapján tűrhető állapotú, sajnos nagy értéket ezek az órák nem képviselnek, szép, működő állapotban 10-20 ezrekért szoktak gazdát cserélni.

Előzmény: Bóz Zsolt (11388)
Bóz Zsolt Creative Commons License 2013.05.03 0 0 11388

Üdvözlök mindenkit! Egy Német öregúr hagyatéki ékszerdobozából a birtokomba jutott egy 1817-es zsebóra, valaki hozzáértő segítségét szeretném kérni hogy mit lehet róla tudni ? Belevan írva az első fel alá hogy 0,800 silver van benne egy korona és talán hogy galonni a második fedelén hogy Cylindre és hogy 10 rubis de mindent lefényképeztem itt megtekinthető http://indafoto.hu/bozzsolt  sejtésem szerint kézzel festett a számlapja. Előre is köszönöm a segítséget..

NANNY007 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 11387

NANNY007 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 11386

x

NANNY007 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 11385

Az előbbi hozzászólásomhoz valamiért nem tette ki a képeket.

NANNY007 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 11384

Szép Napot!

 

Erről a zsebóráról szeretnék minél többet megtudni a segítségetekkel. Sajnos sorozatszámon kívül semmit sem találtam rajta. A sorozatszám a tokban 459873. Ja és még kézzel bele van karcolva, hogy A56. Örököltem, az érdekelne, hogy milyen értéket képvisel, érdemes-e felújíttatnom, mi a márkája, típusa és évjárata. Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Pubi úr Creative Commons License 2013.05.02 0 0 11383

A "derékszögű valami" a merőlegesítő, mellyel megindítod, előkészíted a maró helyzetét.

Ha az elején nem merőleges, nem lesz szép éles a süllyesztés határa. Csészéknél elég a fokozatosságot betartani.

Jelölni körzővel, plantőrrel, párhuzamkörzővel szokás, aszerint, hogy csapágyfuratot vagy csavarhelyet szeretnél készíteni. Ha a központosítóval jelölsz, idővel "elmászik" a központ, és mivel a szegnyeregben vakon kell bíznod ilyen helyzetben, így vigyázni kell rá.

Azért illik bele a merőlegesítőbe, mert egyforma átmérővel készülnek...

 

Előzmény: kadraturstift (11382)
kadraturstift Creative Commons License 2013.05.01 0 0 11382

Pubi Úr, köszönöm a választ, a képeket különösen. 

 

Tehát akkor az ember szépen befogatta a munkadarabot, óvatosan a helyére illesztette a marószárat, rajta a vonóval - utána egyik kézbe a vonót, a másik kézben a szegnyereggel a marót nyomta előre? 

 

A központosító pontosan beleillik a felül látható, derékszögű valami furatába, a marószárak úgyszintén. Azt gyanítom, hogy ez a süllyeszték helyének kijelölésére szolgálhatott. Ha a lapos szárát az eszköznek a csapágylemezre szorítjuk, akkor a központosító hegyével lehet oda egy pontot tenni, a maróval pedig talán annyit besüllyeszteni, hogy az esztergán már ne csússzon el.

 

Gondoltam, hogy a másik szerszám talán rugófeltekerő, de fogalmam nincsen, hogyan működhet. Még agyalok rajta. 

Előzmény: Pubi úr (11381)
Pubi úr Creative Commons License 2013.05.01 0 0 11381

Szia!

 

Esztergáknál használatos maróról, süllyesztőről kérdeztél. A szegnyereg süllyesztett csúcsában támasztva szokás használni, vonóívvel meghajtva.A te darabjaid között,

(a hármas csoportban a középső) megtalálható a központosító is, emiatt egy gép tartozéka lehetett, mert az átmérőjének egyeznie kell a szegnyereg áteresztő furatával.

Ettől van jobb megoldás is, (én ezt használom) ahol a marófejek cserélhetőek, így nem kell minden mérethez külön-külön marószárat készíteni, valamint kézzel is lehet igény szerint finomítani. Alkalmas süllyesztékek, olajcsészék, kőfészkek marására, síktárcsát használva, központon kívüli megmunkálásra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A másik szerszám, APT szaktárssal egyetértésben, egy rugóbehajtó.

Annyiban különbözik az átlagtól, hogy nem készlet, hanem típusszerszám. Egy típushoz használható speciális szerszám. A típust gondolom nyilvánvaló...

 

Remélem segítettem.....

Előzmény: kadraturstift (11377)
APT Creative Commons License 2013.05.01 0 0 11380

Nem igazán jön át a képeken a lényeg, de talán egy kézi rugóbehúzó lehet, kis rugókhoz.

Előzmény: kadraturstift (11378)
kadraturstift Creative Commons License 2013.05.01 0 0 11379

Egy pindurkával jobb kép:

 

kadraturstift Creative Commons License 2013.05.01 0 0 11378

   

 

No, és ez vajon mi lehet?

 

A vékony lemez, illetve a masszívabb betét (az első, ill. második bigyó) a szerszám végében két bevágásba illik, és ott a harmadik vagy negyedik bigyót tudja rögzíteni. A harmadik bigyócska egy rugómag, a negyedik pedig valami ahhoz hasonló, de át van fúrva. Lövésem nincsen, mire lehet jó...

 

 

kadraturstift Creative Commons License 2013.05.01 0 0 11377

Derűs, szép május elsejét mindenkinek!

 

Meg tudná valaki mondani, hogyan kellett rendeltetésszerűen használni ezt az öreg szerszámot? (Az nyilvánvaló, hogy vonóval hajtották meg... Hová fogta be, hogyan rögzítette a munkadarabot, mivel támasztotta meg a fúró-maró kúpos végét?)

 

BoBoYSA Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11376

Csak bátran minél élesebb képeket annál jobb.

Az elejét még nem láttuk.

A mutató kisebb gond, a fő a számlap.

 

Előzmény: Syracusa (11375)
Syracusa Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11375

Az eleje nem (sem) túl szép, hiányzik a fedél és a mutatók tengelye rozsdás.
Az offtopic lenne, ha feltennék pár makrót róla, esélylatolgatáshoz?

Előzmény: BoBoYSA (11374)
BoBoYSA Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11374

Én úgy néztem, hogy az óra menthető, ha belül durva rozsdásodás nincs, és ha nem törött a billegő.

 

 

Előzmény: Syracusa (11373)
Syracusa Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11373

Most azon gondolkozom, tán mégsem kellene visszatenni a padlódeszkák alá a fényképezés után.

Talán jobb lenne egy ép darabra átrakni róla mindent, amit lehet. Vagy egy ép darabból pótolni, amit szükséges.

De csak ha ezt meg lehet csinálni úgy, hogy autentikus marad, nem egy másik óra lesz belőle.

BoBoYSA Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11372

Gyöngyösön van egy képzettnek látszó órás a belvárosban egy sarok épületben, de most nehezen mondnám meg, hogy kell odamenni, kb két éve beszéltem vele. A környéken biztos megmondják.

Van valahol a Kossuth utcában egy, aztán egy amelyik bezárt az elmúlt években az egyik sétáló utcában (Török Ignác??), és attól nem messze egy másik. Szerintem azzal beszélhettél. Annyiban hálás vagyok neki, hogy ő mérgesített fel 2007-ben, hogy úgysem sikerül összeraknom egy Pbedát, hogy azon a hétvégen kezdtem el szerelni.

Előzmény: Zsober (11371)
Zsober Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11371

Szép napot mindenkinek! Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok-e Gyöngyösön vagy szűkebb környékén olyan órást ajánlani, aki még hajlandó régi órákat javítani, tisztítani? Eddig csak operett-órással talákoztam, akinek a szíj -és elemcsere a mesterség alfája és omegája meg olyannal, aki megmondta, hogy mi az a típus, amit nem is vigyek hozzá, mert biztos szét van kopva (mondta úgy, hogy nem is látta). De olyan fórumtárs jelentkezését is szívesen veszem, aki itt vagy a környéken lakik és akitől esetleg el tudnék lesni egy-két mesterfogást, hogy minél kevesebbet kelljen óráshoz mennem. Köszönöm szépen előre is!

bakker11 Creative Commons License 2013.04.28 0 0 11370

Üdv!  Köszi a linket!  

 

Van valakinek cilinder tengely eladó?  4.5mm-es kellene.

 

Így:   http://imagerz.com/QE5GXUtvAwMBBAhFGQVR

 

Üdv!  bakker11

Franek-52 Creative Commons License 2013.04.27 0 0 11369

 

Szia.

 

Esetleg itt is.

 

http://www.chronoweb.hu/omega.htm

 

Feri'bá

Előzmény: bakker11 (11368)
bakker11 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 11368

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget!  Megelékszek ezekkel az adatokkal. ( 1926-1927 év )  Szép napot Nektek!  Üdv!  bakker11

P.Pitzu Creative Commons License 2013.04.26 0 0 11367

Szia!

Én itt szoktam keresni:

http://www.omegawatches.com/spirit/history/vintage-omegas/vintage-watches-database

De zsebórát nem sokat találtam...

Előzmény: bakker11 (11364)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.04.26 0 0 11366

Üdv,

 

http://www.omegawatches.com/spirit/history/vintage-omegas/vintage-watches-database

 

De ez csak 1946-tól napjainkig működik. Vagy megelégszel a neten található más forrásokkal

pl. http://www.thewatchguy.com/pages/OMEGASERIAL.html ,amelyek szerint kb. 1927-es évjárat,

vagy benevezhetsz az Omega honlapján elérhető "extract of the archives" szolgáltatásra,

de az lekérésenként 75 svájci frankba kerül. A gyártás pontos dátumán és körülményein kívül

sok más információhoz nem jutsz hozzá. 

Előzmény: bakker11 (11364)
bakker11 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 11365

Ja, az évjárat érdekelne.  Üdv!  

bakker11 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 11364

Üdv! Tudna valaki segíteni hogy az OMEGA honlapján hol lehet keresni sorszám alapján?

 

Ezt keresem:  szerkezetben: 6633026

                      hátlapban:  7177376

 

Egy zsebóráról van szó.  Köszönöm a segítséget!  Üdv!  bakker11

P.Pitzu Creative Commons License 2013.04.25 0 0 11363

Mint ahogy írtam az elmúlt években teljesen belezúgtam ebbe az 1970-es évek eleji, andrew Grima által tervezett "Emerald line" nevű Omega szériába. Amennyire tudtam utána is néztem, utána is olvastam. Ez a hamis/nem hamis/épített problémakör foglalkoztat leginkább. 

Orbitális hamisítványokat azért már felismerek. Olyasmikre is figyelek, hogy szépek legyenek a feliratok, ne valami kézi gravírozások legyenek, eredeti és korabali legyen a szerkezet, stb. Az Omega honlapján tokszám alapján keresni is lehet.

 

Na is itt a tokszám kapcsán jönnek az igazi érdekességek. Nem rudom, hogy az Omega adatbázisa mennyire teljes (a régi órákról csak 1 db fekete-fehér fotó van, és a számlap változatokat esetleg szövegben leírják), de az alapján ebből a sorozatból 1.500 $ alatt szinte egy autentikus példány sincs az e-bay-en. És eleve marha ritka...

 

Az én tokomnak tokszám alapján például aranyozottnak kellene lennie. A tokba egyébként bele is van ütve egy Omega jel és egy 20-as, gondlom a 20 mikronos aranyozásra utalva. Mégis krómozott. Én erről az gondolom, hogy megkophatott és olcsóbb vagy menőbb/trendibb volt krómoztatni, mint aranyozni. Az e-bay-n is a 300-400 $-os kategória szinte kivétel nélkül krómozott.

Az aranyozott órában pedig arany színű számlap volt, a fekete azt hiszem tömör ezüst tokhoz járt.

 

Engem egyébként nem annyira zavar az ilyen "építkezés", mert az óra minden része Omega lesz, csak éppen soha nem létezett ilyen a kínálatban.

 

Egy másik dolog ami feltűnt, hogy az én tokom hátlapjába nagyon kis számokkal van beleírva a tokszám, olyan mintha öntve lenne. Az internet kínálatában fellelhető legtöbb hátlapba ennél sokkal nagyobbal van általában írva, és mintha beleütötték volna. Találkoztam olyanal is, ahol két szám volt egymás felett és az egyik át volt húzva. Aztán vannak olyan órák, amik a tokszám alapján soha nem is léteztek (az Omega keresőn nincsen találat), de úgy néznek ki, mint egy másik tokszámú, valóban létezett óra... Viszont minden részük jelzett, úgy néznek ki, ahogy kell, a szerkezetük eredeti.

 

Ezek mik? Hamisítványok? Épített órák? Ha valaki hamisít miért a tokszámal cseszi el az egészet?

 

P.Pitzu Creative Commons License 2013.04.25 0 0 11362

Köszönöm a linket. Innen vettem én is a fotót, 313 $-ért kelt el. Azt hiszem egyenlőre mégsem festetem át a számlapot, megnézem hogy mutat így.

Előzmény: Dzsana (11349)
bmwr12 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 11361

Érdekesnek találom, szvsz megérné megkérdezni/véleményeztetni egy megfelelő szakértői fórumon.

Előzmény: Syracusa (11358)
Syracusa Creative Commons License 2013.04.23 0 0 11359

:) Na igen.
Jobban megnézve úgy tűnik, hogy ez egyszerűen az osztrák-magyar birodalmi középcímer, amit 1915-18 között, majd 1938-tól használtak.
Csak éppen Dalmácia és Horvátország címere fel van cserélve rajta. (A külső nagycímer felső bal-jobb oldala.)
Elnézést az offért.

Előzmény: Franek-52 (11353)
Syracusa Creative Commons License 2013.04.23 0 0 11358

Ez jó, köszönöm!
Vas megye ( a ház Nardán van, Szombathelytől ~16km), 1840-ig visszamenőleg itteni emberek lakták, viszont vannak távoli, laza rokoni szálak. És a férfiaknak volt részük pár háborúban, hadifogságban mindenfelé.

De megmaradok a legvalószínűbb és legegyszerűbb teóriánál. :)

 

Előzmény: bmwr12 (11356)
Syracusa Creative Commons License 2013.04.23 0 0 11357

Köszönöm a válaszokat.
Csak a házról és a valamikori lakók tárgyairól készülő fényképsorozathoz kellett némi támpont, hogy tudjam, ez melyikükhöz tartozik. Ennyi segítség elég is, ezek alapján valószínűleg egy kisbíró órájáról van szó. Csak nem azé akire először gondoltam, hanem az apjáé. Egy másik, de egyszerűbb óra is volt mellette, talán az lehetett a "fiúé".

Előzmény: APT (11355)
bmwr12 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 11356

Szia !

B.A.Z.  megyében laksz ?

Ott volt néha a kettős kereszt a bal oldalon a címerben.

Itt kutakodhatsz abc szerint:

Magyar Állami Jelképek

Előzmény: Syracusa (11352)
APT Creative Commons License 2013.04.23 0 0 11355

Ez egy kb: 1900-1910 körüli, jó minőségű, de nem prémium kategóriás "tisztviselő-zsebóra". A maga korában nem lehetett olcsó - de megfizethetetlen sem, tisztességes egzisztenciájú kishivatalnokok, beosztott tanárok, stb.. szerették az ilyeneket venni.

Sajnos különösebb értéket nem képvisel, ahhoz nem elég ritka, az ilyen órákat állapottól, szépségtől függően pár ezertől pár tízezerig terjedő árfekvésben bármikor elég könnyen lehet keríteni. A címerhez nem tudok hozzászólni, első ránézésre szimpla magyar királyság-korabeli helyi, települési címer-derivatívának tűnik, talán valamelyik város-község címere, szinte biztos, hogy nem valami családi címer. Lehetséges, hogy például valamelyik város-városka tisztviselője kapta jutalomként.

Előzmény: Syracusa (11352)
BoBoYSA Creative Commons License 2013.04.23 0 0 11354

A címer talán még monarchiás. A szerkezet svájci horgony, azt lehet tudni, hogy mikortól létezik (APT majd megmondja). Olyan, mint egy hivatali óra igényes darab. Talán még menthető is, ha nem kapta meg túl mélyen a rozsda.

 

Előzmény: Syracusa (11352)
Franek-52 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 11353

Szia.

 

Talán egy heraldisztikával foglalkozó megfejti a kérdést.

 

Feri'bá.

Előzmény: Syracusa (11352)
Syracusa Creative Commons License 2013.04.22 0 0 11352

Erről tudna valaki véleményt mondani?
Dédszülői házból került elő, sajnos roncs állapotban, padló alól. Azt szeretném csak tudni, nagyjából melyik ottlakóhoz köthető, már ha ez lehetséges a címer, szerkezet kora vagy valami alapján.

A házban postások, katona és egy szabómester lakott az elmúlt százötven évben.

Köszönöm!

 

sternerp Creative Commons License 2013.04.17 0 0 11351

Van fenn egy ilyen Ernst Duval az ebayen, sajnos hiányos: mp kerék nincs meg, mutatók hiányoznak, spec. alakú horgonya van, de törött ha jól láttam:

 

http://www.ebay.com/itm/Extremely-rare-E-Duval-or-Francillon-pocket-movement-19-jewels-pre-1900-AS-IS-/261202275826?pt=UK_Jewellery_Watches_Pocket_Watches_Accessories_ET&hash=item3cd0de6df2#ht_3002wt_1186

 

Az én hasonló szerkezetemnek is meglett a baja, a számlap alatti fedőkő ki van törve, ezért akad a billegő.

Előzmény: Wreck Diver (11350)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.04.17 0 0 11350

Némi új információra bukkantam ezzel kapcsolatban.

 

Ernest Duval Geneva nevű gyártó ( tokozó, forgalmazó?? ) került képbe.

Kísértetiesen hasonlóak az órái az általunk vitatottakhoz.

 

Egyébként a 2-3. képeiden a gátkerék hídja engem Jürgensen-re emlékeztet,

de a Jürgensenek mind jelöltek voltak tudtommal.

 

 

   

 

 

 

Előzmény: sternerp (10406)
Dzsana Creative Commons License 2013.04.17 0 0 11349
Előzmény: P.Pitzu (11345)
bakker11 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 11348

Köszönöm!  Remélem találunk valamit, ha nem is 100%-os lesz de legalább ketyegjen, ez a célom, így megmaradna nekem a javítás öröme.  Üdv!  Laci

Előzmény: Sunny65 (11346)
Dzsana Creative Commons License 2013.04.16 0 0 11347

Ezt a számlapot szerintem nem szabad bántani, ez így jó, ahogy van! Többet ér így, mint ha felújíttatnád.

Előzmény: P.Pitzu (11345)
Sunny65 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 11346
Háát Bakker ezzel kellett volna kezdeni.:-) Már mint az Oláh mester megkeresésével.:-)Sok sikert!
Előzmény: bakker11 (11344)
P.Pitzu Creative Commons License 2013.04.15 0 0 11345

Lemaradtak a képek:

Előzmény: P.Pitzu (11341)
bakker11 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 11344

Szia! Nem törött a billegő csak a rugó volt törött a hídtól 4mm-re, addig cseszegettem míg 1.5 fordulattal megrövidítettem a rugót, kiegyengettem és összeraktam, működött is de az egy percet 45 másodperc alatt zavarta le.  Most megint eltörtem és ez már nagyon rövid ezért keresek hasonló rugót bele, és megpróbálom beállítani hogy nagyjából jól járjon, egyébbként más minden rendben van, csak egy rugó kellene. Oláh Zoltán barátomhoz megyek nem soká és Ő igért rugót, hátha találunk belevalót.  Köszönöm a tanácsot!  Üdv!  Laci

Előzmény: Sunny65 (11340)
P.Pitzu Creative Commons License 2013.04.15 0 0 11343

Szia!

Képet most valamiért nem tudtam feltölteni, de ha elküldenéd az elérhetőségét az e-mai címemre, azt megköszönném.

Előzmény: Dzsana (11342)
Dzsana Creative Commons License 2013.04.15 0 0 11342

Szia, nagyon nem kell keresgélned, mert Magyarországon egyetlen egy ember tud számlapot felújítani, ha kell, megadom priviben az elérhetőségét. Ezen kívül külföldi lehetőségek vannak dupla annyiért, de nem feltétlenül dupla olyan jó minőségben. Nekem már nem egy számlapomat felújított az illető Pesten, és én elégedett vagyok vele.

Előzmény: P.Pitzu (11341)
P.Pitzu Creative Commons License 2013.04.15 0 0 11341

Üdv!

Van az alábbi 60-70-es évekbeli unisex Omega De Ville "belsőségem", és van hozzá otthon elfekvőben egy tökéletes állapotú tokom. A szerkezet pontos, szépen működik. A számlap szélén lévő kopások talán nem is fognak látszani a tokban, viszont a számlap sajnos ezen kívül is karcos.

Elég ritka órának gondolom, mert az e-bay-en is nagyon keveset találni akár jó, akár romos állapotban. Általában soha nincsen 1-2 darabnál több. A szépek 200-400 EUR között vannak. Gondolkodnék egy számlap felújításon. Ahogy olvastam 8-10 ezer forintból kijönne. Ez az én esetemben is igaz lehet? Budapesten kihez lenne érdemes elvinni? Mennyiből jönne ki mindennel együtt (szétszedés, festés, összerakás)?

Azt szeretném, ha úgy nézne ki, mint a második fotón szereplő darab, csak a meglévő fekete színben.

 

 

Sunny65 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 11340

Szia!

 

Miért keresel billegőt, talán törött a csapja? Mert ha nem törött akkor felesleges, csak rugót kell rá tenni. Lehet, hogy még a régit is életre lehetett volna kelteni, kiegyengetni stb. Amúgy az egész szerkezet meg kell nézni, ha kell akkor javítani , tisztítani.

Egy órásnál sok rugó van, ki tud választani megfelelőt és beszabályozza a járását.

Szóval ezt te otthon , a megfelelő ismeretek nélkül nem nagyon tudod megcsinálni.

Remélem nincs harag.:-)

Előzmény: bakker11 (11332)
bakker11 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 11339

Köszönöm hogy válaszotál!  Nyomozok tovább, hátha sikerül beszerezni az alkatrészt.  Üdv!  Laci

 

Előzmény: dészáz (11338)
dészáz Creative Commons License 2013.04.13 0 0 11338

passzolok,nem találok ilyen werket sehol.:-(

csak lesz valaki aki ismeri...

Előzmény: bakker11 (11337)
bakker11 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 11337

Az a helyzet hogy már egy egész menetet letekertem a rugóból és így összeraktam de csak 3-5 másodpercig műödik, utána leáll, gondolom nincs így ( egy menettel megrövidítve ) akkora játéka a rugónak.

Előzmény: dészáz (11335)
bakker11 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 11336

Sajnos nem találtam az órában semmi bejegyzést.  A fotó kevés a megállapításhoz?

( Mint laikus kérdezem, a mechanikus órákban nem vagyok járatos, én a LED-es órákkal foglalkozom )

 

Előzmény: dészáz (11335)
dészáz Creative Commons License 2013.04.13 0 0 11335

vagy a billegő alatt,vagy a számlap alatt...

a méret az kb így: 10.5" 11.5"

itt lehet rátalálsz:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk

Előzmény: bakker11 (11334)
bakker11 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 11334

Üdv!  A számot azt hol találom?  Milyen méretre gondolsz?  

dészáz Creative Commons License 2013.04.13 0 0 11333

a szerkezet száma kellene azaz a pontos tipusa,mérete.akkor már lehetne keresgélni akár billegő tengelyt is.

Előzmény: bakker11 (11332)
bakker11 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 11332

Üdv!  Keresek hibás VIRTUS tip. zsebórát alkatrésznek, a fotón látható billegőkerék kellene rugóval, esetleg hiddal együtt.                           

Erről lenne szó:

 

http://imagerz.com/QE8QWEtvAwMBB19EGAVR

 

http://imagerz.com/QE8QWEtvAwMBB19EQAVR

 

http://imagerz.com/QE8QWEtvAwMBB18cFAVR

 

http://imagerz.com/QFdDWQ0AUlM

 

Vagy ha valakit érdekel eladnám.  De ha lehet szeretném életrekelteni, úgy hogy ez az alkatrész jobb lenne, meglenne a javítás öröme. Csak ez kellene és működne.

 

Üdv!  Laci

 

  E-mail: bakker11@citromail.hu 

  Tel:  06 30 2 445 664

  Köszönöm hogy megnézed a fiókod.   Üdv!  Laci

sternerp Creative Commons License 2013.04.12 0 0 11331

Szia Józsi!

 

Az e-bay-en tényleg nem túl sűrűn bukkan fel hasonló "félkész" szerkezet, én utoljára tavaly láttam egyet a francia oldalon. (Ha jól láttam percütős volt, fel is dobtam ide anno, hátha valakit érdekel.) 10278. hsz

 

E-mail-ben küldök egy pár ebauche-ról fotót tömörítve.

 

Ínyencségnek itt van 2 Saltzman ebauche:

 

 

Ez pedig a legújabb szerzeményem, az egyik kedvencem műhelyéből. Talán már ki is találtad ki volt az elkövető ;-) Igen, egy újabb Jacot fog érkezni egy-két héten belül. Ráadásul ez egy olyan szerkezet, amilyent tőle még sehol nem láttam!

 

  

 

Ez nem tipikus Jacot szerkezet (bár próbál azokra hasonlítani), de akkor mire hasonlít annyira? Hát pl. erre:

 

 

Hogy mi a kapcsolat még nem tudom, de majd megkeresem a téma nagy szakértőjét, kiváncsi vagyok mit szól hozzá! 

 

Előzmény: Wreck Diver (11327)
szőrmók Creative Commons License 2013.04.12 0 0 11330

Szerintem hagyd szárazon.Ugy a por sem ragad bele.

Előzmény: BoBoYSA (11329)
BoBoYSA Creative Commons License 2013.04.11 0 0 11329

Köszönöm.

Bár továbbra sem tudom, hogy mi legyen :-)

Előzmény: szőrmók (11328)
szőrmók Creative Commons License 2013.04.10 0 0 11328

Hali ! Az önkenő müanyagok azok általában a poliamidok. Teflon jobban hőálló és birja a vegyszereke tis. Viszont baromi drága.A teflon tömörebben fehér ,mint a PA ami kicsit áttetszősen szokott fehér lenni.

Előzmény: BoBoYSA (11324)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.04.10 0 0 11327

Ritka madárba botlottam az ebayen:

 

Félkész ébosz remek állapotban.

Azt hiszem én eddig csak Csupacsoki topiktárstól

láttam hasonló félkész szerkezetet, csak ez egy kiegyenlítő csigás werk alapja...

 

http://www.ebay.co.uk/itm/230957958764?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

 

bmwr12 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 11326

Szia !

Tapasztalatom szerint nem teflonból készült. Reszeléskor pereg a forgács róla, és a teflon nem eléggé "kemény" anyag még ennyi igénybevételre sem, ekkora átmérőknél.

Előzmény: BoBoYSA (11324)
APT Creative Commons License 2013.04.09 0 0 11325

Többször volt már ilyenhez szerencsém, és sajnos azóta sem tudom a pontos választ. Nem feltétlenül önkenő a műanyag sem, és én a szervizelt orosz billegőmotorosok továbbító áttételein  láttam valamiféle kenőzsír halovány maradványait, így nagyon vékonyan, óvatosan inkább megzsíroztam őket. De ez még függhet attól is, éppen milyen anyagokat használtak - a billegő tengelyén lévő továbbító síkok mindig valmilyen, ahogy te is írtad, teflonos benyomást keltő műanyagból voltak, de a léptető keréknél már találkoztam fehér, zöld műanyaggal és textil-bakelittel egyaránt - ez utóbbi például egyértelműen igényli a zsírzást...

Előzmény: BoBoYSA (11324)
BoBoYSA Creative Commons License 2013.04.09 0 0 11324

Szervusztok!

Tanácsot kérek.

Régi szovjet elektormechanikous órát hoztam redbe. Jantar.

(A billegőre szerelt mágnest rángatja egy tekercs. A többi része mechanikus.)

Sok benne a műanyag fogaskerék. A csapágylemez fogaskerék illeszkedéseket, meg a billegő műanyag "osztótárcsa" kapcsolatot nem kentem. Arra gondoltam, hogy ez a teflon szerű műanyag keni megát.

Jól gondolom?

bmwr12 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 11323

Rendben !

Előzmény: öreghondás (11322)
öreghondás Creative Commons License 2013.04.07 0 0 11322

Köszönöm, természetesen nem titkos a mérete, amennyiben visszakapom a mestertől akkor megosztom a jószándékú "topiklakókkal". Kb. jó egy hét múlva hazakerül. Üdv!

Előzmény: bmwr12 (11303)
bakker1111 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 11321

A fotók:  http://imagerz.com/QFdDWQ0AUlM

 

                http://imagerz.com/QE8QWEtvAwMBB18cFQVR

 

              http://imagerz.com/QE8QWEtvAwMBB18cFAVR

 

Ha kell még fotó, szólj.    Köszi!  Üdv!   Laci

Előzmény: dészáz (11320)
dészáz Creative Commons License 2013.04.07 0 0 11320

igy nem lehet a werket beazonosítani,a név meg lehet bármi....komplett kép kell a szerkezetről.

Előzmény: bakker1111 (11319)
bakker1111 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 11319

A fotók:  http://imagerz.com/QE8QWEtvAwMBB19EGAVR

 

              http://imagerz.com/QE8QWEtvAwMBB19EQAVR

 

( így sikerült csak feltennem )   Üdv!  Laci

bakker1111 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 11318

Üdv!  Keresek hibás VIRTUS tip. zsebórát alkatrésznek, a fotón látható billegőkerék kellene rugóval vagy csak a rugó.  E-mail: bakker11@citromail.hu  Tel:  06 30 2 445 664

Köszönöm hogy megnézted.   Üdv!  Laci

Pubi úr Creative Commons License 2013.04.07 0 0 11317

Szia Sternerp!

 

Én a helyedben, alaposabban szemügyre venném a rugóház fedél belső oldalát és a magtengelyt is. Ott is szoktak jelek bujkálni. :)

Ezek után, más szemszögből is vizsgálni fogod a werkezeteket?

 

Előzmény: sternerp (11286)
Primero Creative Commons License 2013.04.07 0 0 11316

köszi! tényleg hasonlít! ezen  a vonalon, szerintem már el lehet indulni.

Előzmény: sternerp (11305)
-M-TONI Creative Commons License 2013.04.06 0 0 11315

Az, hogy valami piacon sikerült kitúrni 5-ért, az nem azt jelenti, hogy akkor már az összes ilyen óra ennyit is ér. És mindenki arcátlan tolvaj, aki többet mer kérni érte...

 

Csak számodra...

 

Nem akarok én kekeckedni, de amit a kolléga belinkelt az sem ér az én szememben többet, ha rendbelenne téve, jó lenne a a számlapja és a tokja akkor aláirom , hogy 10-től föllelé a csillagos ég , de uram bocsá , ha a számlapját is rendberakatod (ha nincs a fiokban ) az is költség meg a legkisebb összeg is 10 fölött van , és a szervizdijról még egy forintot sem irtam !

 

Ez az a tipikus példa arra , hogy talál egy órát, guglizik, kiválasztja a 120 ezres darabot,

és nagyot akar szakitani, azt hiszi hogy kincs van a kezében, és teletankolja a kocsit az árárból.

 

nézd végig  a vakerát hónapok óta az ilyen órák ott vannak fent és a kutya nem kapkod utánuk ezek a" standard" darabok valjuk be a finomabb darabok is igen karcsuan kelnek el!

 

Szerintem rosszul látod az én hozzáálásomat a témához , de még mindig a lavornál leragadtál :)) Az én koromban már meggonolandó ,hogy lehajoljak a rozsdás böbönhöz sokba kerül gyógymasször :))ha beál a hátam!

 

Előzmény: APT (11314)
APT Creative Commons License 2013.04.06 0 0 11314

Várom az óradömpinget 6-ért...

 

Egy ilyen Spezimaticot pedig a Vaterán simán elvisznek 20-25-ért, az ebayon többért is. Az, hogy valami piacon sikerült kitúrni 5-ért, az nem azt jelenti, hogy akkor már az összes ilyen óra ennyit is ér. És mindenki arcátlan tolvaj, aki többet mer kérni érte...

 

Csak számodra...

Előzmény: -M-TONI (11313)
-M-TONI Creative Commons License 2013.04.06 0 0 11313

Ha látok és 6 ért adják elhozom , és megkapod! Megbeszéltük!

 

 

de ez az óra 5 volt Körösön, és nem enyém........ Csak a te kedvedért fotoztam le!

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: APT (11312)
APT Creative Commons License 2013.04.06 0 0 11312

Rendben van, akkor hozz nekem szép és működőképes, hiánytalan (nem kell hibátlannak lennie, de nem roncs, mondjuk olyan, mint amilyet a képen hirdettek most itt) Spezimaticokat, korlátlanul átveszem tőled 6 ezerért őket. Akár százszámra is.

Ez neked garantáltan jó üzlet, hiszen 5 ezernél többet biztos nem adsz értük, mint azt megtudhattuk.

 

Itt most írásba adom neked a 100%-ig és darabszámtól függetlenül garantált 6 ezres felvásárlási árat. Sőt, természetesen még a szállítási költségeket is ezen felül. Ha igazat írtál, ez így tisztességes, már készítem is a vételárat.

 

Megbeszéltük?

Előzmény: -M-TONI (11311)
-M-TONI Creative Commons License 2013.04.06 0 0 11311

Te tényleg ennyire hülyének nézed ez embert, vagy ráfogjuk a frontra :))

 

 Régi Rollsot adnak 5-27 misiért, van kínálat bőven nem egy nagy durranás... csak kukázd végig a netet, ugyhogy nem kell hanyattesni attólsem!

 

200-é biciklit adnak nem autót :))

Előzmény: APT (11310)
APT Creative Commons License 2013.04.06 0 0 11310

Tóni, még egyszer: az, hogy te egyszer valami csövespiacon egy lavór rozsdás óra közül mennyiért húztál ki valamit - az nem mérvadó. Én is vettem már Vacheron zsebórawerket úgy, hogy vettem vagy két tucat szerkezetet egy koszos dobozban tízezerért, és volt köztük amúgy jó Omega, Movado, sok más finom dolog is - és egy kulcsos, teljesen ép, jól működő pici Vacheron is, hibátlan számlappal. Ettől még egy percig sem gondolom, hogy akkor ez ennyit is ér - csak azt, hogy hatalmas mázlim volt...

Ahogy annak sincs semmi jelentősége, hogy te mit-mennyit adnál valamiért. Más meg alkalmasint ad érte többet, vagy sokkal többet. Persze jogodban áll ezért bárkit bolondnak gondolni - ahogy az illetőnek is jogában áll ugyanez fordítva...

 

Te még a szépen rendberakott veterán Rollsomért is gondolom adnál 200 ezret, mert valamikor láttál valami műsort, ahol egy hasonlót (igaz, roncs állapotban, darabokban), de ennyiért adtak el, tehát akkor ez márpedig ennyit ér és kész...

Előzmény: -M-TONI (11309)
-M-TONI Creative Commons License 2013.04.06 0 0 11309

Pont a héten tettem redbe egy pasasnak egy Gub 75-öst , MÉG mindig itt van az asztalomon, A körösösi piacon vette 5-é. Gub automatáért egy forintot sem adnék!!!!!!!

max a kézihuzósért, de normális áron!Túlvannak lihegve.......

 Hogy nálatok (védéken) és Pesten mennyiért adják a zsiványok az ilyen lépukkantakat az már megint más kérdés!!

 

Előzmény: APT (11308)
APT Creative Commons License 2013.04.06 0 0 11308

Ezt az órát te ötezerért nem kapod meg Tóni, túlzásokba azért ne essünk (és tényleg ne legyen már az áraknál az az etalon, hogy a legszakadtabb csövespiacokon hébe-hóba, a portékájukról mit sem tudó, esetleg éppen nem is színjózan eladóknál mi volt a történelmi mélypont, amiért kifogtál valamit - még egyszer te sem jutsz hozzá soha többé annyiért...).

 

Másrészt ebben az állapotban 10-15-18 ezernél többet tényleg nem ér sehol, semmikor, és a "felújítva 120-200 ezer" meg valóban áprilisi tréfa, a kis számú GUB kronométerek vagy kronográfok tudhatnak ennyit, még egy jóféle GUB 28 is csak a felét.

Előzmény: -M-TONI (11307)
-M-TONI Creative Commons License 2013.04.06 0 0 11307

Jó kis ÁPRILISI TRÉFA :)) CSAK ANNYI AZ IGAZ AMIT IRTÁL, HOGY ELADÓ ÉS 26 KŐ,

 

 

SZÁMLAPJA SÉRÜLT ( FELIRAT NEM OLVASHATÓ )

NEM ARANY

 

ILYEN ÁLLAPOTBAN KB 5 AZAZ ÖTEZER- FORINT , HA VALAKI AD ÉRTE ANNYIT, EGY KIS JÓINDULATTAL!!

 

 

 

 

Előzmény: Holecz László Caprilaci (11306)
Holecz László Caprilaci Creative Commons License 2013.04.06 0 0 11306

Eladó egy Glashütte Spezimatic Automata karóra, 26-köves,14 karátos vörösarany plakett,rozsdamentes-acél szerkezet, akril üveg, dátumos, működik de késik,tehát beállítást ill. javítást és felújítást igényel.Szíja nincs már meg.Számlapján a felirat kopottas. 1973 Áprilisban gyártották.felújítva 120.000-200.000 HUF az értéke.Egy példa,egy felújítottra,Itt meg lehet nézni:

 

 http://www.chrono24.hu/glashuetteoriginal/spezimatic-automatik-original-herrenuhr-cal-75-tonneau--id2339410.htm


A legjobb ajánlatért vihető.Chronograph típusú órát 10,000-ig beszámítok.A Héten 30,000 HUF-ért vihető külföldi elutazás miatt!!

 

Holecz László  0620 968 34 65

                       hetfield976@gmail.com

 

Több kép e-mailban a felbontás miatt...


sternerp Creative Commons License 2013.04.05 0 0 11305
Előzmény: Primero (11288)
Pubi úr Creative Commons License 2013.04.05 0 0 11304

Kaptam én is itt számomra fontos információt, amit hálásan köszönök! Szerintem illik viszonozni, tehát alkalmanként rontanám a szinvonalat ha nincs ellenetekre.

 

 

 

 

 

Előzmény: sternerp (11286)
bmwr12 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 11303

Szervusz !

Sok sikert !

Ha megmérted, és nyilvános a méret akkor írd be ide, vagy privátban nekem. Ha bóklászom és látok belőle, megvizsgálom.

Mert ki tudja mikor-hol akad egy ?

Előzmény: öreghondás (11297)
APT Creative Commons License 2013.04.04 0 0 11302

Már csak azért is vidd, mert előfordulhat, hogy ott hozzá mérve azt látod, hogy az új gyűrű rikítóan fehérebb, mint a régi, ezért nagyon elütne a középrésztől. Ez is előfordulhat, és akkor - ha találsz megfelelőt - a középrészt is érdemes kicserélni, még ha az állapota nem is nagyon leromlott.

Előzmény: öreghondás (11301)
öreghondás Creative Commons License 2013.04.04 0 0 11301

Meggyőztél! Ismét bebizonyosodott, hogy nem én vagyok a hozzáértő! Ha nehezen is, de természetesen megfogadom a tanácsot. Köszönöm a linket! Üdv!

Előzmény: APT (11300)
APT Creative Commons License 2013.04.04 0 0 11300

A Csengery ott van (http://oravilagkft.hu/hu/szoveg/bemutatkozas/1), és azért erősen javasolnám, hogy vidd a számlapot. Meg lehet bukni a vastagságon, a domborulat ívén is, előfordulhat, hogy egy átmérőre jó számlapgyűrű mégsem tehető be a helyére, sokat variálták ezeket. Az is kérdés, hogy pattan bele a belső rész rögzítő-gyűrűje. Az is előfordulhat, hogy vannak lábai amivel az alaplemezhet illeszkedik, és azok nem ott vannak - ez még nem akkora nagy baj, ezeket akkor le kell majd köszörülni, és vagy új lábakat felforrasztani (macerás megoldás, de elvileg ez a teljesen korrekt), vagy ragasztással rögzíteni a gyűrűt. De a legtöbb esetben nincsenek a gyűrűn rögzítő lábak, a perem lefogja. Szóval tapasztalatból azt mondnaám, hogy jobb, ha viszed. SZVSZ.

Előzmény: öreghondás (11299)
öreghondás Creative Commons License 2013.04.04 0 0 11299

Ha nem is veszem ki a számlapot, de egy tolómérő zsebben lesz ezután. A "Csengery" az utca a VI.ker-ben? (Lehet hülye kérdés...)

Előzmény: APT (11298)
APT Creative Commons License 2013.04.04 0 0 11298

Pedig ez egyedileg bizony ilyen tétel is lehet...

 

De a topictárs által (érzésem szerint vagy a Csengeryben, vagy a Kronóban lőtt fotó, inkább az előbbi rémlik nekem) mutatott fotókon látható számlapgyűrűk tényleg megoldást jelenthetnek - a legjobb, ha az órással kiveteted a hibás gyűrűt, és azzal mész el szétnézni. Milliméteres nagyságú méret-eltérés egyébként még bele is fér, mert a gyűrűk rögzítése peremezéssel történik, és aránylag laza, így ha nagyjából fedik egymást, akkor jó lesz.

Előzmény: öreghondás (11296)
öreghondás Creative Commons License 2013.04.04 0 0 11297

Nagyon köszönöm, hogy gondoltál rám. Hol van helyileg ez a "lelet"? Ha a mérete jó, akkor már talán megoldódott problémám.. Üdv!

Előzmény: bmwr12 (11292)
öreghondás Creative Commons License 2013.04.04 0 0 11296

Üdv!

 Igaz! "Művész úr" ajánlatot már kaptam is. 40 eFt-ért kijavítaná a zománcozást... Megmérem pontosan és ellátogatok néhány piacra. Mondjuk én csak a Nagykörösi úti piacot ismerem, mert srác koromban ott már voltam. Ezen kívül elfogadok kutatási hely ajánlatokat a hozzáértő uraktól... Köszönöm!

Előzmény: APT (11282)
öreghondás Creative Commons License 2013.04.04 0 0 11295

Szervusz!

Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál. Két részből áll az óralap és a belső fele nem rongálódott. Kicsit karcos, de nem csúnya. A Külső átmérője 135 mm- de a belső részét nem mértem meg, most pedig "orvosnál" van. Találtam egy hozzáértő mestert, aki kitakarítja és beállítja hagy mőködjön. Ettől persze később a számlapot cserélném. Nem vagyok bp-i de nem lakom messze, 50 km-re. Alkalmanként el tudok menni piacra, ha tudnám melyikre érdemes. Végül is nem sűrgős, keresem, de ha kapok segítséget akkor megköszönöm! Ha visszakapom akkor megmérem pontosan és jeletkezem.

Előzmény: bmwr12 (11281)
Primero Creative Commons License 2013.04.04 0 0 11294

a patek szót olvasva azért kimaradt egy szívdobbanás. a számlap alá még nem néztem be, hétfőn, vagy kedden lesz időm szétbontani. 1000Ft-ot adtam érte, ahogy hazavittem 1-2 fognyit hajtottam a meghajtórugó fogaskerekén, és már indult is a billegő. csináltam is róla egy gif-et.

http://thetimer.tumblr.com/post/44080738180/just-posted-a-gif-taken-with-gifboom

Előzmény: APT (11290)
mellis Creative Commons License 2013.04.03 0 0 11293

Kösz APT!

Valami tipped hol lehetne megnézni a párját?

A két tekercs ellenállása 9-9 ohm. Mekkora feszültséggel kellene meghajtani?

Előzmény: APT (11287)
bmwr12 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 11292

Ezt láttam, gondolva rád:

Előzmény: öreghondás (11275)
APT Creative Commons License 2013.04.03 0 0 11291

Szervizérett lett amúgy az öreg Patek C120-asom, az ünnepek alatt kipucoltam, pár kép róla:

 

Előzmény: APT (11290)
APT Creative Commons License 2013.04.03 0 0 11290

Ez valami standard jó minőségű szerkezet, kicsit Patekot utánzó középső híddal - de biztosan nem az.

Előzmény: Primero (11288)
dészáz Creative Commons License 2013.04.03 0 0 11289

a számlap alatt sincs semmi?

nekem az egyik híd alatt volt egyszer egy beütés.(alma átlőtt nyíllal)

Előzmény: Primero (11288)
Primero Creative Commons License 2013.04.03 0 0 11288

Kedves Antik Óra fórum népe!
Egy olyan kérdésem lenne, amire valószínűleg tudom a választ. Vettem egy szerkezetet, és beszeretném azonosítani, de nem láttam rajta jelölést.

erről lenne szó:



ismerős valakinek?
Arra tippelekl, hogy arany tokban volt, attól hamarabb megszabadultak.


 

APT Creative Commons License 2013.04.03 0 0 11287

Elektromechanikus ingás. Nem túl gyakori, de nem is múzeumi ritkaság.

Előzmény: mellis (11285)
sternerp Creative Commons License 2013.04.03 0 0 11286

Szia Pubi Úr!

 

Igazad lehet a jelöléssel kapcsolatban. És úgy tűnik nem csak a nagyóráknáknál volt ez bevett szokás, hanem a zsebóra szerkezetek esetén is. Egyébként a nemzetközi fórumon is hasonló választ kaptam. Ma elővetem az egyik Bar-A szerkezetemet és tüzetesebb vizsgálatnak vetettem alá. Nem szedtem szét teljesen, de az alábbi helyeken megtalálható a jelölés: alaplemezbe számmal, billegőhídba számmal és pontokkal, a horgonyba pontokkal, horgony hídjába pontokkal beütve.

 

Íme a téged igazoló képek:

 

 

 

Előzmény: Pubi úr (11221)
mellis Creative Commons License 2013.04.02 0 0 11285

Valaki találkozott a tisztelt mesterek közül egy ilyen szerkezettel?

Pubi úr Creative Commons License 2013.04.02 0 0 11284

Nagyon ötletes! Az elővágásra nem gondoltam volna. Azt hittem, hogy az osztótárcsát kombináltad a finír géppel, mint az antik osztó-maró gépeken.

Gondolom a karos gyors szánszerkezettel végzed mindezt.

( az m0.5-ös tárcsa tud azért nagy osztókör átmérőket produkálni)  :-)

 

Maradok Tisztelettel!

Előzmény: APT (11277)
APT Creative Commons License 2013.04.02 0 0 11283

Azért van egy kis bája, hogy gyakorlatilag ugyanazt az alapszerkezetet meg lehetett kapni egy arany Certinában, mint egy Patekban...

Előzmény: Wreck Diver (11279)
APT Creative Commons License 2013.04.02 0 0 11282

Elméletileg nem megoldhatatlan egy ilyen számlap felújíttatása, de nagyon nem gazdaságos történet. Gyakorlatilag újra kell zománcozni-égetni a számlapot, van ezzel foglalkozó "művész", de eléggé fájdalmas a történet.

Viszont teljesen reális találni hozzá új gyűrűket. Ezek a számlapok mind úgy épülnek fel, hogy szétszedhetők a gyűrűk, és a külső számlapgyűrű és a belső korong van zománcozva. Viszont, mivel a látszólag egyformának tűnő számlapok méretei is bizony eltérhetnek (nálad szerencsére nem kell cserélni a belső, a felhúzó-tengelyek nyílását takaró korongot, de ott is több eltérő kiosztású van, magyarán a lyukak sajnos egyáltalán nem garantált, hogy jó helyen lesznek..), ezért magával a leszerelt számlappal felszerelkezve érdemes próbálkozni piacokon - így általában lehet találni alkalmas cseredarabot.

Előzmény: öreghondás (11275)
bmwr12 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 11281

Szervusz !

Ez a számlap két részből áll ?

Értem ezalatt: a számozott, külső kör a rézbetéttel van rögzítve ?

Kérdezem mert a bolhapiacokat járva, több helyen megfordul egy illető árus, akinél már kb. fél éve van pár darab különféle méretű belőle és aránylag esztétikus állapotban (csak a számsoros tárcsa), és nemigazán fogy belőle.

Ha Bp.-i vagy érdemes elmenni alkalmanként pár piacra, hátha összefutsz vele.

Ha vidéki vagy akkor ha valóban különálló-kétrészes, és meg tudnád adni a méreteit, külső/belső átmérő, rögzítési mód/méret, akkor megnézhetem hátha van közöttük megfelelő, vagy hasonló ami használható.

Előzmény: öreghondás (11275)
BoBoYSA Creative Commons License 2013.04.02 0 0 11280

Egy srófra jár az agyunk, csak nekem nincs kerszt szánom. Én a Proxxon fúróállványra igyekeztem rábuherálni a kicsi 6-os esztregámat, ugyanebból a célból.

Előzmény: APT (11277)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.04.01 0 0 11279

Ez egyszerűen fantasztikusan néz ki !

 

Nálam a hét érdekessége egy Frederic Piguet cal 21-es szerkezet,

ami az 1925-ös megjelenésétől kezdve a legvékonyabb szerkezet volt

jó néhány évtizeden át a maga 1,73 mm-es vastagságával,

egészen az Audemars Piguet 2003-as kaliberének érkezéséig.

 

A gyártók igen széles skálája használta ezt a szerkezetet...

 

 

 

Előzmény: sternerp (11278)
sternerp Creative Commons License 2013.04.01 0 0 11278

Egy kis érdekesség, 15 napos járat zsebórában!

 

 

 

APT Creative Commons License 2013.04.01 0 0 11277

Majd felteszek erről is képeket, de a lényeg annyi, hogy készíttettem egy olyan befogó-tartót, amivel a szupportba be tudok fogni - függőleges tengellyel - egy Proxxon Micromot-ot, és azzal szépen lefogazom, amit kell. Van, amit tudok így közvetlenül is marni, van, ahol csak fűrészkoronggal befogazom-beosztom a koszorút, és finírgépen alakítom ki a tényleges fogakat - finírhez teljes modulsorom van 0.5-ig, nagyobb kereket meg még nem készítettem.

Előzmény: Pubi úr (11276)
Pubi úr Creative Commons License 2013.04.01 0 0 11276

Fantasztikus anyagot állítottál össze az oldaladon. Mind a gyakorlati, mind a lexikális tudásod előtt fejet hajtok!

Egy kérdés viszont nem hagy nyugodni. Hogyan marsz az AZ esztergán fogaskerekeket?

Mert ugye osztótárcsa van, (a rögzítése a főorsón nyilván egyedileg készített toldással megoldott), de nem láttam másik orsót. Vagy a firnírgéppel kombinálod, vagy valamit én nem vettem észre?

Esetleg nem kötsz mindent a látogató orrára?  :-)

 

Maradok Tisztelettel!

 

Előzmény: APT (11273)
öreghondás Creative Commons License 2013.03.29 0 0 11275

Igaz, köszönöm!

Az óralap átmérője 135 mm. A keret megvan, de nem lenne egyszerű kiegyengetni...

Tehát ha valakinek volna készleten ilyen óralap, akkor legyen kedves jelezze itt, vagy a publikus emailemen.

Nagyon köszönöm.

Előzmény: dészáz (11270)
Pubi úr Creative Commons License 2013.03.29 0 0 11274

És a kezdetleges szerszámok ellenére tudták, hogy mi a különbség a dágvány és a sétány között...

 

Szépek a szerszámaid! Jó így egyben látni!

Előzmény: APT (11273)
APT Creative Commons License 2013.03.29 0 0 11273

Egy ilyet én is begyűjtöttem, csak úgy a régiek iránti tiszteletből - de használni ezeket ma már nem nagyon lehet. Volt egyébként türelmük, idejük és kézügyességük a régi mestereknek, hogy ilyen kezdetleges, és kegyetlenül lassú eszközökkel is csodákat tudtak alkotni...

Előzmény: dészáz (11272)
dészáz Creative Commons License 2013.03.29 0 0 11272
Pubi úr Creative Commons License 2013.03.28 0 0 11271

Jogos, de az idő téged fog igazolni. Nagyon jól tetted, hogy "bevásároltál".

Az antik gépekből több nem készül már, így évek múlva lesz nálad tolongás.  :-)

Én nem gyűjtöm a gépeket, kizárólag használati értéket látok bennük. Korábban, a tartozékokkal voltam úgy mint te a gépekkel. A meglévőket fejlesztettem, hogy bármit el tudjak készíteni, ne kelljen senkihez alkalmazkodni. Ez sikerült is, de ha látok egy jobb kiegészítőt vagy szerszámot, megpróbálok lecsapni rá.

- Az aukciót nem vételi szándékkal figyeltem, csupán érdekelt, hogy bejön-e a papírforma.

 

Előzmény: ketyego (11265)
dészáz Creative Commons License 2013.03.28 0 0 11270

kellene egy kép róla,hogy milyen tipusú.lehet valakinél akad egy jobb állapotú...

Előzmény: öreghondás (11269)
öreghondás Creative Commons License 2013.03.28 0 0 11269

Üdv Mindenkinek! Kicsi segítséget kérek. Van egy antik faliórám aminek nagyon csúnya a számlapja. Zománcozott. Nem tud valaki segíteni a cseréjében, vagy a felújításában? A Csepel-sziget alján vagyok, de persze elviszem ha érdemes... Köszönöm!

dészáz Creative Commons License 2013.03.27 0 0 11268
dészáz Creative Commons License 2013.03.27 0 0 11267

:-)

Előzmény: BoBoYSA (11266)
BoBoYSA Creative Commons License 2013.03.27 0 0 11266

Ez a jó móka szuper luminova számlap, éjszak nem látható mutatókkal:

http://www.helenarou.com/super-lume-buhr-pilot-black-sunray-watch-dial-for-eta-unitas-6497.html

ketyego Creative Commons License 2013.03.25 0 0 11265

A neten a tegezés a megszokott és ez nekem sincs ellenemre. :-)

 

Szép darab aminek a linkjét idézted. Csak arra kell vigyázni - nekem legalább is kellett volna -, hogy a kívánás és a lehetőség nehogy túlzásba vigye az embert. (Vettem egy órás esztergát, aztán találtam még egyet, ami a bolondnak is megéri. Aztán egy másikat, amihez volt olyan tartozék, amire annyira vágytam. Aztán egy másikat, ami meg még jobban felszerelt volt. Aztán egy másikat, ami majd jó lesz valamire... Egy idő után azt mondtam, hogy itt a vége. Ezt úgy nagyjából sikerült is eddig betartanom. )

Előzmény: Pubi úr (11264)
Pubi úr Creative Commons License 2013.03.24 0 0 11264

Gondolok is önre, rád! :-) 

Korábban eladtak  komplett gépet 1500-ért, de 3000-ért is ment  el liciten, tehát a piac beárazza szépen. Mindennapos használatban nagyon kényelmes, szerszámkészítéshez pedig kiváló. Aki teheti és kihasználja, szerezzen be egyet, nem fogja megbánni.

Én ezt az aukciót figyelem, igaz, hogy fiatalabb, síktárcsa is van hozzá, de nagy vonalakban egyeznek.

 

http://www.ebay.de/itm/Lorch-LLN-1946-Feinmechaniker-Drehmaschine-mit-org-Spannzangen-und-zubehor-/171010560541?pt=Uhrmacherwerkzeug&hash=item27d106121d

Előzmény: ketyego (11263)
ketyego Creative Commons License 2013.03.24 0 0 11263

Hogy mennyire jó üzlet volt, arra itt egy eBay link, ahol látható, hogy csak egy patronkészlet közel 600 euróért kelt el ebben a méretben...

 

http://www.ebay.de/itm/221198420507?nma=true&si=EzKU7iS6KAu6Vg0rnSIHTAFFEwU%3D&rt=nc&_trksid=p4340.l2557&orig_cvip=true

Előzmény: Pubi úr (11171)
dészáz Creative Commons License 2013.03.23 0 0 11262
kadraturstift Creative Commons License 2013.03.20 0 0 11261

Mutatószerkezethez tökéletesen megteszi a réz, hisz ott szinte semmi erőhatás nincs. 

 

OFF: korábban kérdezted, hogy a schwarzwaldi súlyoknak nem kellene-e egyformának lenniük. Hagyományosan nem, a félütős óráknál az ütőmű súlya mindig kisebb. A kétsúlyos, Surrer-típusú negyedütősöknél szintén. Háromsúlyos negyedütőst meg még nem láttam eredeti súlyaival :)

 

Előzmény: BoBoYSA (11259)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.03.20 0 0 11260

Pedig az a Molnia is remekbe szabott áron volt. :)

Előzmény: hugoneni (11258)
BoBoYSA Creative Commons License 2013.03.20 0 0 11259

Hasonló szerkezetet tettem kotyvába, és szétmorzsolódott a fogastengely öntvény. (trieb így mondják???).

Újat kéne reszelnem, de halogatom. Igazából vasból kellene, mert réz kerékbe kapaszkodik. De a végén rézből lesz.

 

Ps.:

Mi van Tomoteussal, Csupacsokival, te_o-val, V.I.P.-vel. Meg a többi régi harcostársakkal. Legalább néha élethangot adhatnátok.

Előzmény: kadraturstift (11241)
hugoneni Creative Commons License 2013.03.19 0 0 11258

Szevasz!

Én is jártam úhy,hogy megvettem egy MOLNIA zsebórát és ráadásnak kaptam egy női karórát!

Nem akarom leírni,de Tudod,hogy miről van szó!

Lehet,hogy megint felteszem a vaterkára!

Üdv.:Gabi

Előzmény: Wreck Diver (11255)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.03.19 0 0 11257

Azt akár körömreszelővel is megcsinálnám...

De az eszterga beszerzése egyelőre álom.

És még arra nem is gondolok, hogy egy frissen szerzett esztergával nyilván nem

a második napon fogok hibátlan billegőtengelyt gyártani.

 

Bár nem vagyok jártas a dologban, nyilván nem kevés gyakorlat áll a topiktársak

hasonló mutatványai mögött. :)

Előzmény: bmwr12 (11256)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!