Keresés

Részletes keresés

Omosimama Creative Commons License 2014.03.03 0 0 3668

Igen, én is remélem, hogy megkotlik és akkor tyúktojást teszek alá. 

Valóban lehetséges, hogy a kakas megpitéli a pulykát? És vajon meg is termékenyíti? Bár ezt kétlem.

Kérlek szépen, tegezz nyugodtan, úgy nem érzem ilyen öregnek magam. Itt különben sem a kor, hanem a hozzáértés számít.

Előzmény: alex1991 (3667)
alex1991 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 3667

Nem nem lesz semmi baja esetleg majd a kakas megpetéli a tyúkok után :D ! Ha alatta hagyja esetleg a pulykatojást még el is ül és ki lehet cserélni tyúktojásra vagy esetleg máshonnan beszerzett szemes pulykatojásra!

Előzmény: Omosimama (3666)
Omosimama Creative Commons License 2014.03.03 0 0 3666

Köszönöm a gyors választ, remélem, azért nem lesz baja bak híján.

Előzmény: alex1991 (3665)
alex1991 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 3665

Jó napot kívánok! Erre az oldalra még nem írtam mert jelen pillanatba nincs pulykám, de nagyszüleimnek rengeteg volt így valamennyire értek hozzá és rendszeres olvasója vagyok ennek a topiknak! Ha megengedi akkor válaszolok a kérdésre! Minden tavasszal rájuk jön a tojókra ugyanis ezzel hívná fel a figyelmet a kakasnál, hogy készen áll a párosodásra! Sajnálom a kakast ugyanis olvastam mennyit megtett értük! Tehát a tojó az tojó csak párosodna ha lenne kakas ! :D

Előzmény: Omosimama (3664)
Omosimama Creative Commons License 2014.03.03 0 0 3664

Most mondjatok valami okosságot nekem! Szokott a tojó sátorozni?

Na szóval a két pulykám közül a bakot le kellett vágni, nagy szívfájdalmamra. A tojó szépen el van a tyúkokkal, de ma azt láttam, hogy elkezd sátorozni, pöffeszkedni és még puffog is hozzá, ahogy a bak szokott. Eddig garantáltan  tojó volt, kinézetre is, meg a bak is úgy "kezelte". Akkor most mi van?

Xaxonos Creative Commons License 2014.03.01 0 0 3663
Lehet magányra vágyott)) de lehet jól gondolod és már keresi a helyet ahová tojhat. Azért figyeld majd a viselkedését holnap!
Előzmény: timári kristóf zoltán (3662)
timári kristóf zoltán Creative Commons License 2014.03.01 0 0 3662

És akkor miért vonult külön egész nap a többitől? Ezt nem tudom.

 

Előzmény: Xaxonos (3659)
Xaxonos Creative Commons License 2014.03.01 0 0 3661
ui. Most olvastam más topikban hogy most keltek csibéid, probald meg a pulykadhoz tenni öket, jobban jarnatok mindketten ha elfogadná őket. Az én pulykám bevállalta még az elönevelteket is,legendásan jó gondozók
Előzmény: Xaxonos (3660)
Xaxonos Creative Commons License 2014.03.01 0 0 3660
helló! Én már rég raktam volna,próba szerencse alapon. Az is lehet tojt csak megette vagy összetörte a tojásait. Viszont ha tojast raksz alá. Eléje meg ásványi adag dus pulykatápot is tégy mert a hosszu kotlásban már igy is nagyon legyengült. Erövel is vedd le naponta enni inni!
Előzmény: Zsüfi (3657)
Xaxonos Creative Commons License 2014.03.01 0 0 3659
Igen,látott és vész vagy riasztó hangot adott ki. Tapasztaltam én is ilyet már
Előzmény: timári kristóf zoltán (3656)
timári kristóf zoltán Creative Commons License 2014.03.01 0 0 3658

Meg egésznap külön volt a többiektől, eszik nem gubbaszt. Vagy tojni készül?

Előzmény: timári kristóf zoltán (3656)
Zsüfi Creative Commons License 2014.03.01 0 0 3657

Na segítsetek,a pulyka tojóm lassan 2 hónapja kotlik és még soha nem tojt egy tojást sem.Szeintetek rakjak alá tyúktojást?nagyon hűséges a fészekhez.

timári kristóf zoltán Creative Commons License 2014.03.01 0 0 3656

Valaki megtudja mondani, hogy miért adott ki a tojó pulyka ilyen hülye hangot? Ilyen kurrogó hang volt és közben az eget nézte, de elkülönült a többitől. LKátott valami héját és ez volt a figyelmeztető hang?

zsoltpulyka Creative Commons License 2014.03.01 0 0 3655

Szabadtartású állományomból előnevelt, 3 hetes bronz pulykák vannak eladók, összesen 16 db.

 
1100 Ft / db

10 db felett 1000 Ft / db

 
Hajdúszoboszló mellett, Kabán.

 

Képeken a kis csirkékkel vannak vegyesen, lényeg, hogy van a pulykák között 13 bronz, 3 réz színű.

 

Szépek, egészségesek, főtt tojást, túrót, pulykatápot kevés kukorica darát kapnak napi több alkalommal, Agrofirm m+c -vel, Jolovit -tal, Reaszelén combi -val rendszeresen itatva.

 

 

Apuka Réz színű, tojók fehér és bronz színűek.

 

 

Érdeklődni a telepesmfk@gmail.com címen, vagy a +36 70/ 773-82-46 számon.

 

 

                

 

 

 

 

 

zsoltialeveli Creative Commons License 2014.02.28 0 0 3654
Szerintem vagy 31-et gond nélkül betakar,mondjuk a kollegám 35-öt mondott lehet hogy még az is megy neki :)
Előzmény: Zsüfi (3653)
Zsüfi Creative Commons License 2014.02.27 0 0 3653

Sziasztok!

Pulyka alá mennyi tyúktojást rakjak átlagos méretűek?

zsoltialeveli Creative Commons License 2014.02.27 0 0 3652
Tollas a hátam?Mindent a tyúkokról

Menj át abba a topicba pár hozzászólással ezelőtt valaki nagyon jól illusztrálta képekkel.
Remélem nem kapok ki a moditól emiatt bocsi de most ez volt a legegyszerűbb..
Előzmény: Edmond Vakarcs (3651)
Edmond Vakarcs Creative Commons License 2014.02.27 0 0 3651

Júj az nagyon jó akkor, nálam szent a béke, szerencsére egy nagyon jámbor bakom van akár meg is lehet simogatni. Ha feltöröm mit kell nézzek a tojásba?

zsoltialeveli Creative Commons License 2014.02.27 0 0 3650
Kajánál is a kakas nem odahívja a tojóit hogy gyertek enni hanem mindent ő akar behabzsolni mindha éheztetném:)Csak az én kakasom ilyen degenerált vagy ez a normális amúgy?
zsoltialeveli Creative Commons License 2014.02.27 0 0 3649
Éjszaka szerintem még hideg van,én most még kiszedem alóluk.Én úgy gondolom az első egy-két tojást simán 'beáldozhatod' hogy szemes-e..Nekem eddíg a kettőből egyik sem volt az :/

Múltkor ült a pulyka tojóm a földön a kakas meg pöffezkedett táncolt neki,utánna meg megtépte a szerencsétlent..Örültem volna ha mást csinál vele...Tavaly nyár vége óta együttvannak pedíg,még az sincs hogy friss a kapcsolat :)
Nem egyszerűek kicsit nehéz esetek,úgy vettem észre máshogy működnek mint a sima tyúkok
Előzmény: Edmond Vakarcs (3647)
uvj Creative Commons License 2014.02.26 0 0 3648

Ez természetes viselkedés az enyém is csinálja! Az hogy nem láttad nem jelenti az, hogy nem is csinálják! :-) Ha a tojó háta sáros akkor csinálják!!

Előzmény: Edmond Vakarcs (3647)
Edmond Vakarcs Creative Commons License 2014.02.26 0 0 3647

Sziasztok még új vagyok, tegnap meg lett az első pulyka tojás, párzani még nem láttam őket, viszont aggaszt valami, a pulyka bakom olyan mintha magömlése lenne :P furán hangzik, de sétál az udvaron egyszer csak rájön a roham, pont ugy néz ki mint amikor ketten a tojóval csinálná, csak épp magába. Sokszor láttam már ezt viszont a tojóval egyszer sem, mit tegyek? A tojásokat, hogy nézhetem meg, hogy élet képesek e? És vegyem ki a fészekből vagy hadjam ott? Köszi a válaszokat

tomas1 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 3646

Sziasztok,

 

Valakinek nincs eladó napos vagy hetes pulykája Gödöllő környékén vagy Gödöllő Szerencs útvonal körül?

uvj Creative Commons License 2014.02.20 0 0 3645

Milyen színeid vannak? Pest megyén belül merre? Ha nem titok!

Előzmény: csibetyúk (3644)
csibetyúk Creative Commons License 2014.02.19 0 0 3644

láttam, hogy vennétek tojásokat, nekünk biztosan lesz, mert több mint 15 pulyka tojik, de csak 7-et fogok leültetni kotlani. Ez azért még odébb van,  az enyéim még nem is tojnak. A gyöngyösök viszont kezdik, találtam már 2 tojást. Gyöngyös tojások is lesznek, abból  is  rengeteg van nálunk.

 

csibetyúk Creative Commons License 2014.02.19 0 0 3643

Sziasztok! szeretnék cserélni réz pulyka kakast -vérfrissítés gyanánt - Pest megyében lakunk.

uvj Creative Commons License 2014.02.18 0 0 3642

Csinálj nekik több helyet bent és kint is hogy tudjanak válogatni! Mivel több tójod van lehet, hogy egy fészekbe fognak tojni de ez nem baj! A pulyka kotlási időben át lehet rakni más helyre egy két napig segíteni kell neki vissza menni de hamar oda szokik! Ha valamiben segíthetek még urban.vencel@freemail.hu. írj bátran! Üdv

Előzmény: facskojozsef (3641)
facskojozsef Creative Commons License 2014.02.18 0 0 3641

Szia uvj! Köszönöm a nagyszerű választ. A pulykáim egy 2x3 méteres ólban laknak tyúkokkal és gyöngytyúkokkal együtt. Ebben az ólban vannak a tyúkok tojófészkei, önetető, önitató és az "emeleten meg az ülőrudak". Ehhez az ólhoz tartozik egy olyan 4x10 méteres kifutó, mely dróthálóval van körbe kerítve. Ha kialakítom a fészkelőhelyeket akkor próbáljam inkább az épületen belül ( bár ott az 5 pulyka tojónak szűkös lenne már a hely) vagy inkább a kifutón csináljak 5-6 helyre tojóhelyet? Azt szeretném ha mind az 5 elkotlana viszont akkor egy másik zárt helyre vinném őket ahol nagyobb biztonságban lennének a ragadozók elől. Lehet őket másik helyre szállítani miután már kotlanak? Egyébként 2 tojóval csak pulykát szeretnék keltetni, másik 2 tojóval tyúkot, egyel pedig gyöngyöstojásokat keltetnék.

Ha gondolod és nem sértjük meg vele a házirendet akkor szívesen váltanék Veled emaileket is. facskojozsef@gmail.com a címem.

Előzmény: uvj (3639)
japipapi Creative Commons License 2014.02.17 0 0 3640

Szia!

Bár nem nekem szól, engedelmeddel kimásoltam kompletten ha rám jön a pulykázhatnékom, mert nem leszek akkor nagyon tudatlan. :-)

A kacsába teszek fel képeket, két napos.

 

Előzmény: uvj (3639)
uvj Creative Commons License 2014.02.17 0 0 3639

Szia! Kérdés milyen lehetőségeid vannak a pulykák szeretnek a földön fészkelni csendes nyugodt helyen ahol mások pl tyúkok nem zavarják! Ha ez megoldható akkor nagyobb kocsi gumiba, felnibe, nagy ládába, össze rakott kukoricaszárba szalma kazalba is szívesen tojik vagy akár csak a földre sarokba deszkával el sötétíttet helyen is szívesen fészkel. De a magasabb helyen lévő fészkelő helyet is elfoglalja! Tovább kérdés, hogy ott is szeretnéd-e  hogy el üljön vagy a tojásokat mással kelteted ha nem akarod ültetni egy sima ládába is tojni fog! Ha kelteni szeretnél vele akkor célszerű egy állandó helyre tojatni oda le is fog kotlani! A tágas helyre azért van szükség mert a kotlás ideje alatt így elkerülhetjük a tojás törést! Ha megoldható és olyan helyre tojik a tojások kiszedése se muszáj vagyis én nem szoktam! Azért figyeld pulykáid mert már a tojásrakás előtt keresi a helyét ilyenkor képes vándorolni is, hogy a tojásoknak a legmegfelelőbb helyet találja! Ahol talált egy alkalmas helyet ott elkezdi a fészket alakítani majd pár napra rá oda megy tojni! Nekem volt olyan, hogy a háztól az erdőig elment tojni és csak nagy nehézséggel tudtam kifigyelni hova is megy! Egy korhadt tölgy tövébe tojt! De még rengeteg pl. lenne! :-). Volt hogy a leponyvázott szalma kazalba tojt! Nyáron pedig a csalánba vagy a fenyő alá! És érdekes van egy öreg tojóm tavasszal nagyanyám régi alumínium kádjába tojik ott van fészek csinálva neki nyáron meg a kertbe a fenyő alá érdekes évről évre ugyan oda!

Előzmény: facskojozsef (3637)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!