Keresés

Részletes keresés

geodo1 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 7802

na most, ha jóval nagyobb a kockázata a creditnek = védettebb a debit, nem? vagy mitől nagyobb a kockázata a creditnek, ha egyébként a debittel pont ugyanannyira tudnak visszaélni ha akarnak?

 

és nem tudom, h milyen alapon fizetik vissza, nem vagyok expert egyáltalán, de megteszik. nekem is megtették, miután tettem szabályos rendőrségi feljelentést, és miután úgymond kiderült, h nem voltam én benne, visszafizette az erste hiánytalanul. az eljárást is ők mesélték el az ügy elején, h mit tegyek, h visszafizessék. hát így.

Előzmény: csufi.rulez (7801)
csufi.rulez Creative Commons License 2014.03.18 0 0 7801

(de amúgy a debittel nem lehet visszaélni, az védettebb történet?)

 

Ezt ki állította? (Én nem). Debittel éltek vissza az esetemben. Csak azt gondolom, hogy jóval nagyobb a kockázata egy creditnek.

 

 

ha megcsapolják, akkor a bank visszafizeti

 

Kicsit idealisztikusan hangzik. Miért és milyen alapon fizetnék vissza?

Előzmény: geodo1 (7793)
csufi.rulez Creative Commons License 2014.03.18 0 0 7800

PayPass kártya "zsebből leszívása" ellen pl. nagy tömegben?

 

Ez csak afféle városi legenda lesz :D

Előzmény: PLACI (7794)
szocske_ Creative Commons License 2014.03.18 0 0 7799

elképzelhető, de az nincs benne az ászf-ben, hogy milyen dokumentumokat kérhetnek a szerződésmódosításhoz.

szóval bár nevetséges/szánalmas, de vszínű semmit sem tehetek, ha bekérnek mindent, amit az új igényléshez is. 

Akkor meg nem sokkal vagyok előrébb, hiába járnak el a saját ÁSZF-ük szerint.

Előzmény: kapasz (7798)
kapasz Creative Commons License 2014.03.18 0 0 7798

Sajnálatos, ha az elmélet el tud térni a gyakorlattól (ez a bankot minősíti), de hát az üzletszabályzatot ők maguk alkották, szerintem be lehet vasalni rajtuk.

 

Nem is kellene eljutnia egy ilyen ügynek az MNB-hez, annyira egyértelmű.

Előzmény: szocske_ (7796)
jet set Creative Commons License 2014.03.18 0 0 7797

Úgy tűnik, hogy sikeres volt a chargeback, amit indítottam. Remélem, a 2 hónapos türelmi idő csak formaság.

wizz hitelkártya

Előzmény: geodo1 (7793)
szocske_ Creative Commons License 2014.03.18 0 0 7796

ez jól hangzik, csak úgy fest az elmélet erősen eltér a gyakorlattól.

Nekem sem azt mondták, hogy nem kérhetek módosítást, hanem azt, hogy gyakorlatilag minden papírt be kell hozzá adnom, amit az új igényléshez is, tehát technikailag semmivel sem egyszerűbb, max. annyi, hogy ha elutasítják az emelést, akkor vszínű marad a régi keretem.

az évenkénti emelésről annyit, hogy nekem eddig nem emeltek az elmúlt 3 évben, pedig rendszeresen használom, időre visszafizetem, erste számlára érkezik a bérem, ami szűk 3x annyi, mint a keretem.
mondjuk többnyire elég is a mostani keretem, ha végképp nem visszatöltöm hó közben még1x, eddig egyszer fordult elő, hogy jól jött volna a nagyobb keret, külföldi autóbérlésnél, ahol elég magas önrészt zároltak. Akkor kérdeztem rá a telefonos ügyfélszolgálaton és akkor adták a fenti infot.

Előzmény: kapasz (7785)
jet set Creative Commons License 2014.03.18 0 0 7795

Alufóliával. Fém kártyatartóval.

Előzmény: PLACI (7794)
PLACI Creative Commons License 2014.03.18 0 0 7794

Hogy lehet védekezni a PayPass kártya "zsebből leszívása" ellen pl. nagy tömegben?

geodo1 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 7793

ha megcsapolják, akkor a bank visszafizeti. (de amúgy a debittel nem lehet visszaélni, az védettebb történet?)

másrészt debitnél nincsenek duplapontos hétvégék. végül erste számla kell hozzá, amit meg inkább nem szeretnék.

Előzmény: csufi.rulez (7790)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 7792

De úgy a köztudatban, hogy még a Erste-sek is kerek szemmel néztek, ha azt mondtad, hogy wizz debit kártyád van, vagy akarsz ilyet. 1-2 tudta miről beszélsz, de a többi csak nézett bután és mondta, hogy ilyen nincs.

 

Múlt héten is ugyanilyen tekintettel találkoztam az egyik Erstében, pedig azért már jóval ismertebb, mint régebben.

Előzmény: csufi.rulez (7789)
lesaux Creative Commons License 2014.03.18 0 0 7791

Miért, arra nem vonatkozik ugyanolyan védelem, mint az ember saját pénzére?

Előzmény: csufi.rulez (7790)
csufi.rulez Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7790

Én a visszaélések miatt nem próbálkozom credit-tel. Elég csak egyszer megcsapolni a hitelkeretedet jó alaposan, már megvan a (nem is akármekkora) gáz.

Előzmény: lesaux (7788)
csufi.rulez Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7789

De ha jól tudom, régebben csak ez volt a köztudatban,

 

LOL, azért ennél komolyabb embernek ismerlek :)

Előzmény: lesaux (7788)
lesaux Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7788

Hát most komolyan nem emlékszem. De ha jól tudom, régebben csak ez volt a köztudatban, a betétit akkor ajánlották fel hivatalosan, ha az ember elhasalt a hitelbírálaton. Vagy nem tudom. Még az lehet, hogy olcsóbb volt a hitelkártya. Ma már persze jobban is járok vele.

Előzmény: csufi.rulez (7787)
csufi.rulez Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7787

Én is így jártam a Wizz-hitelkártyámmal

 

Csak kíváncsiságból: miért credit-ed van, miért nem debit?

Előzmény: lesaux (7784)
lesaux Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7786

Köszi! Ez hibátlan.

Előzmény: kapasz (7785)
kapasz Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7785

Az Erste főoldalán legalul van az ÁSZF:

 

http://www.erstebank.hu/static/internet/download/aszf_lak_hitelkartya_20140315.pdf

 

9. oldal 2.3 pont: az ügyfél kezdeményezheti a szerződés módosítását a bankfiókban (tehát nem igaz, hogy csak újat lehet kötni)

 

10. oldal 2.8 pont: a bank évente magától is szokta emelni a keretet

 

11. oldal 2.11 pont: az ügyfél keretemelést kérhet, melyre a bank +- 20%-kal eltérő ajánlatot is adhat

 

Összefoglalva: a bankfiók munkatársainak valószínűleg nem biznisz egy meglévő szerződést módosítgatni, mert arra nemigen kapnak pontot, de egy új szerződést bármikor kötnek. Ellenérdekeltek a szabályzat betartásában, ezért mondanak mást. Pedig a szabály az szabály. Amit linkeltem, az a legújabb hitelkártya ÁSZF, de ezek a pontok a régi ÁSZF-ben is ugyanígy benne voltak.

Előzmény: lesaux (7784)
lesaux Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7784

Én is így jártam a Wizz-hitelkártyámmal. Kétszer is rákérdeztem, mi a menete a hitelkeret megemelésének, de mindkétszer a papírok újbóli beadását kérték volna.

Konkrét összeg el sem hangzott, ebből gondolom, hogy maguktól emelték meg október 18-án.

Persze lehet, hogy kapasz információi frissebbek, jó lenne, ha írna erről pár szót.

Előzmény: halilali1 (7783)
halilali1 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7783

én is akartam már emelni a Erste-s Joker hitelkártyám keretét többször is és nekem is azt mondták, hogy  le kell adnom a kártyát és újat igényelni, megemelni a keretet nem lehet

Előzmény: szocske_ (7782)
szocske_ Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7782

nekem az erste telefonos ügyfélszolgálat azt mondta, hogy csak bankfiókban a hiteligényléssel egyenértékű dokumentumokkal lehet emelni a wizz hitelkártya hitelkeretét.

Előzmény: kapasz (7781)
kapasz Creative Commons License 2014.03.16 0 0 7781

Azt hogy nem lehet emeltetni a keretet, a telefonos ügyfélszolgálat vagy a bankfiók alkalmazottja mondta neked? Az üzletszabályzat szerint elvileg van lehetőség a hitelkártya-szerződés módosítására. A bankfiókban hajlamosak az általuk megszokott rend szerint üzemelni, nem biztos, hogy pontosan tudják a szabályokat.

Előzmény: rebkaa (7779)
geodo1 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 7780

betétinél nincsenek duplapontos hétvégék. 

Előzmény: rebkaa (7779)
rebkaa Creative Commons License 2014.03.15 0 0 7779

Wizz betéti és hitelkártyában kérném a segítségeteket. Tényleg elolvastam az Erste-nel fellelhető szabályzatukat, de most már egyre zavarosabb.

A lényeg, hogy eddig egy hitelkártya számlánk van egy nem túl nagy kerettel. Ehhez van 2 kártya, egyik nekem, másik férjemnek- A bajom azzal van, hogy néha olyan lassú a lekönyvelése a tételeknek, illetve a pénz csak másnaptól jelenik meg rajta ha feltöltöm, így van hogy túltöltöm, akkor nem jár pont. A keret is túl alacsony, de emeltetni nem lehet csak ezt lemondani és 35 nap múlva nyitható egy másik hitelkártyaszámla.

Nekem magánszemélyként van jövedelmem, arra eddig nem adtak hitelkártyát, csak ha alkalmazott vagy vállalkozó lennék.

Egy betéti kártyán gondolkodtam(bár ez 8500ft), de most mégis azt mondták, hogy újabban hitelkártyát is igényelhetnék.

Mi a hátránya(van-e) egy Wizz betétinek a hitelkártyával szemben? Azon kívűl gondolom, hogy az utóbbinál 45 napig a bank pénzét használhatod.

 

 

PLACI Creative Commons License 2014.03.08 0 0 7778

Köszi, de az AXA meg mindent egyben küldött. Ő miért tudta megcsinálni?

Előzmény: leveling (7777)
leveling Creative Commons License 2014.03.08 0 0 7777

A kartya zart rendszerben kerul legyartasra es kipostazasra, altalaban egyenesen a nyomdabol, igy standard, hogy nem kuldenek vele semmit. Ha netan akarna is valami tajekoztatot kuldeni a bank, akkor az kulon levelben fog erkezni. 

Előzmény: PLACI (7776)
PLACI Creative Commons License 2014.03.08 0 0 7776

Tegnap aktiváltam is az új Platina kártyámat, de a Gránit szokásos puritánsága most is megvolt. Semmi egyéb díszcsomagolás, esetleg bármilyen infó nem jött a kártyával, csak a szokásos kötelező fehér lap, amin az aktiválás volt leírva. Előtte napokban érkezett a pin kód. 

Semmi jele nincs annak, hogy én PriorityPass tag lennék, semmi assistance kártya vagy leírás sem jött erről a kiváló balesetbiztosításról, és a MasterCard Premium Selection programról. Csak és kizárólag az 1 db papír a kártya aktiválási folyamatáról...

Viccesek...

tibi2626 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 7775

AXA jóváírja arányosan a már kifizetett kàrtya éves díjat, ha felmondod. Nem személyes tapasztalat, hanem megkérdeztem és ezt mondták. 

 

Ennek a gránitnak az árfolyamáról tudtok valamit? Mert pl a Citi Life horror. Az AXA meg a legjobb volt, ez az egy fog hiányozni nagyon, hogy lehetett külföldi pénznemben is használni. 

Előzmény: PLACI (7774)
PLACI Creative Commons License 2014.02.25 0 0 7774

Már meg is rendeltem. :-)  Ingyenes az sms a kártyához, de érdekes, hogy megtarthatod az eredeti kártyát is.

Ha megjön, az axát lemondom. Remélem, az éves díjat nem fizettetik ki velem.

Előzmény: PLACI (7773)
PLACI Creative Commons License 2014.02.25 0 0 7773

Ja, Gránitnál a tranyó díj 0,1% (is lehet)!

Előzmény: PLACI (7772)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!