Keresés

Részletes keresés

oldgoldfox Creative Commons License 2019.02.24 0 0 2514

Ilyenek szapulják az eladókat  meg a vevőket  is,    akik  megfelelő   ,,elvtársi"  segitséggel  jutnak  ingyen  anyaghoz.

,

Előzmény: Törölt nick (2512)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.24 0 0 2513

Igen!

Előzmény: Qqberci (2487)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.24 0 0 2512

Most kezdjem el sorolni, hány olyan RH-C engedélyest ismerek/ismertem, akik soha életükben nem nyomtak le billentyűt egyszer sem? Csak megfelelő elvtársnak kellett hozzá lenni....

Előzmény: Törölt nick (2510)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2511

helyesen :HAREC engedélyes volt=lett a változások után

Előzmény: Törölt nick (2510)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2510

Már írtam róla korábban:

Örökzöld a HG 5 RVA ról ,amikor még tényleg az amatőr kapcsolattartás volt a cél/1986/

már akkor sem volt mindenki toppon ott

Izgatott hang:"Gyerekek 14 Mhz-n nagyon jönnek a japánok!"

rezignált válasz:

"No ,jó de az melyik szimplex?"Az elkövető snájdig Harec engedélyes volt ,azóta SK az URH B-re tekintettel

73'

Előzmény: XANTIi (2505)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2509

Igen azt azt láttam,vagy 10-15 megy át a csatlakozórol,na akkor majd lőrinciben szétnézek ha addig nem lesz sehonnan,ez meg marad dísznek a polcon.

73’

Előzmény: XANTIi (2508)
XANTIi Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2508

Nem egy nagy deal. Olcsóbban kapsz egy működő másikat, mint kifizetni valakit aki megtalálja az elcseszést benne. Van elég sok kanóc az előlap és a teste között.

Előzmény: Törölt nick (2507)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2507

Lenne egy gyors kérdésem yaesu fth-2006 vhf készüléket javít valaki?

A hibajelenség az hogy bekapcsol,mindent lehet állítani,de se hang se kimenő,az hozzátartozik az igazsághoz,hogy szét lett szedve és lehet pár vezeték nem jó helyte lett visszaforrasztva a panelon miután leszakadt,előtte adott-vett rendben.

XANTIi Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2506

Egyébként a régi nagy öreg rádiós mágusok közt is volt aki a villannyal hadilábon állt, egy tuchelt nem tudott felforrasztani. Mégis világversenyeken aratott, gyorstávirász bajnokságokon. Hihetetlen energiával szervezett, oktatott. A vérében volt a terjedés, pontosabban tudta bármikor merre kell rádiózni, még DXcluster elötti időkben is. De egyszer valamikor ő is felszívta magát és levizsgázott. Bár a régi klub életben rendesen kapott cikizést, piszkálást aki elment vizsgázni és beégett.

XANTIi Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2505

Az átjátszózás nem amatőrködés. Az olyan mint a skype. Már bocsánat, aki csak addig jut. Valaha egy kiszolgáló, segéd intézménye volt a valódi rádiózásnak. A "civil" világ meg sokszor a valódi rádióamatőrködéssel azonosítja. Ismerek olyat, aki tanult, hamar sikeresen vizsgázott, eladta a CB-ket és átköltözött átjátszóra. Csak és kizárólag telefon helyett, a szociális életének kiterjesztésére használja. No az ilyenek miatt is kell szakmai előszűrés az adóengedélyhez.

A másik meg amit Qqberci is leírt.

Előzmény: Törölt nick (2491)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2504

Én se vagyok asztalos,félrevetted hi :):):)

Előzmény: Törölt nick (2501)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2503

A gyerekeké volt már nem emlékszem ,hogy került ide,most rajta a végfok,polc,készülékek...de talán még kiszolgál...

73'

Előzmény: Törölt nick (2501)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 1 2502

Sajnos ez gyakran előfordul.Már korábban téma volt,hogy RH gyakorlat és ismeretek nélkül  a "régi időkben" URH B vizsgát tettek 

ami eredetileg 144 és 28 Mhz -re jogosított, az új rendszerben mint minden "B" vizsgás sikeresen konvertálódott HAREC -é és most 1.5 KW-al rádíózhat és lehet "menő" amatőr.Míg aki esetleg RH-A vizsgával/akkor még kötelező CW vizsgával/ 30 vagy több éve amatőr

és nem vizsgázott feljebb/pl nem volt elég ügyes távírász,mert akkor magasabb CW vizsga is kellett pl a RH-B hez/ az most megelégszik a 200W-al vagy teperhet a ma már igencsak húzós HAREC-ra ....Hi.DE minden változásnak vannak nyertesei ,vesztesei.Lásd azért van nyeremény is az új sávok+25-50helyett 200W

73

Előzmény: Qqberci (2497)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2501

- De jópofa számítógép asztal. Hol vetted?

- Ilyen nincs a boltban. Anyagot szerszámot kapsz hozzá.

 

Mert én meg nem vagyok asztalos. :-))

Előzmény: Törölt nick (2499)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2500

sajnos nincs ilyen véna egyelőre bennem,hogy végfokokat építsek,sőtt egyelőre az rh antenna is kérdéses még.

de lehet w3dzz lesz a kis hely miatt.

2/70 meg nem igazán izgat egyelőre,bár szimplex azért nem rossz dolog,illetve a c4fm vonal ami még esetlegesen érdekel az adatátvitel miatt.

még van időm gondolkodni mire megjön az engedély.

73'

Előzmény: Törölt nick (2499)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2499

Érdekes még,akinek valami "kétkezi szakmája " van sokszor sikeresebben veszi a gátat van amatőrtársunk aki asztalosmester 

étére egész menő végfokokat készít a HF sávokra...Hi

73'

 

Előzmény: Törölt nick (2493)
Qqberci Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2498

Egyetértünk.

73...

Előzmény: Törölt nick (2496)
Qqberci Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2497

Nézd, akinek nem az "elektronika és vidéke" a foglakozása és autodidakta módon sem tudta kiképezni magát erre,attól még lehet lelkes operátor.

 

Ebben egyetértünk. Én csak azt nem csípem, amikor valaki kellő forgalmi ismeretek és rutin nélkül megveszi a kW-os adót meg a mellé "elvárható" vevőt és antennát, aztán mindenkit lesöpör a sávból mert Ő a menő "amatőr"...

Előzmény: Törölt nick (2494)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2496

erről beszéltem én is,hogy kell az elhivatottság és a kitartás.

73'

Előzmény: Törölt nick (2495)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2495

Nyilván valami  technikai minimum ismeret kell,ez vitán felül áll,én erdésztecnikus vagyok hi....

73'

Előzmény: Törölt nick (2493)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2494

Nézd, akinek nem az "elektronika és vidéke" a foglakozása és autodidakta módon sem tudta kiképezni magát erre,attól még lehet,

lelkes operátor.Én az analógot sem babráltam szakemberhez vittem.Még a boldogult MHSZ időkben is volt a rádíóklubban olyan klubtárs aki inkább barkácsolt,valamit elkészitett odaadta nekünk,nem nagyon írta tele a logot élete folyamán......

73'

Előzmény: Qqberci (2492)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2493

Az egyszer biztos,hogy aki  levizsgázik annak nem marad abba a tanulás rész mert mindíg van hová fejlődni, én még nem vagyok túlságosan benne a korban a 42 évemmel.

De már bánom,hogy nem hamarabb kezdtem el az egészet,mondjuk vagy 20 évvel ezelőtt.Sebaj 

az biztos,hogy tanulni kell,lehet az ember villamosmérnök,vagy földművelő paraszt,aki ezzel szeretne foglalkozni hobby szinten az úgyis leteszi valamelyik fokozatot.

Én sem vagyok villamossági vénával megáldva, tekintve,hogy mezőgazdasági gépész technikumot végeztem, mégis itt vagyok és éppen arra várok,hogy a vizsgabizonyítványom kézhezvétele után benyújtsam a hívójel kérelmet.

Szóval nem ördögtől való dolog sem megtanulni sem pedig levizsgázni, részben osztom a véleményeteket,hogy minek beugratós kérdés, de már bocsánat ha valaki egy sima dipolt sem tud lerajzolni például,akkor attól mit várjunk.

Mikor tavaly árprilisban megbuktam műszakiból, nem sokon múlt,hogy vissza sem megyek pótvizsgázni, éppen egy amatőrtársnak köszönhetem,hogy tartotta a lelket bennem(HA7JTA), aztán január elején ráfeküdtem a tananyagra újra, és most csütörtökön át is mentem,azt nem mondom,hogy hiba nélkül,mert szerintem most is volt kis kapkodás a részemről,de nem is ez a lényeg,hanem,hogy sikeres lett a vizsga.

Száz szónak is egy a vége,aki le akar vizsgázni mert szeretne rádiózni az addig megy ,tanul amíg nem sikerül,aki meg nem az nem fog sem időt sem energiát fektetni abba,hogy rendesen felkészüljön.

Qqberci Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2492

Sőt nem egyszer hallok okfejtéseket,hogy a régebbi inkább "hardver" mint ,a mai"softver" készülékek,amiket még bátrabban javítottak "jobbak" voltak.

 

A világ alapvetően analóg és a csúcskészülékek most is hibridek. Van egy igen pedánsan felépített analóg rész ami tudja az alapszelektivitást és a túlvezérlésvédelmet és utána az így "előtisztított" jelet lehet digitálisan továbbfeldolgozni, ha még szükséges...

 

Az tény, hogy egy komolyabb készülékbe nem szabad egy szál multiméterrel belepiszkálni, a szükséges műszerezettség sokkal többe kerülhet, mint a vizsgálandó készülék...

Előzmény: Törölt nick (2490)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2491

"Imeret" szinten fejlődjön,természetesen ez elvárható .Majd ha kell megveszi az újjat Tóni.De rádíózzon komám és ne csak a HG6RVA-n meg a többi relén stb...Van aki itt éli az "amatőréletét", nyilván nem erre gondolunk úgye?

Előzmény: XANTIi (2489)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2490

Érdekes ötlet.A kezdők részére összeállított 10 oldalas "kiképzési anyag" kb helyesen tartalmazza a tudnivalókat.A mai készülékekbe a hozzáértőbb amatörtársak sem babrálnak bele.Sőt nem egyszer hallok okfejtéseket,hogy a régebbi inkább "hardver" mint ,a mai"softver"

készülékek,amiket még bátrabban javítottak "jobbak" voltak.Jó hogy annak egy része nosztalgia,hiszen szuper a tecnikai fejlődés.Tény ,hogy eltelt az ídő meg kell gondolni,hogyan tovább .Amatőr biztonságtechnika,éteretika,forgalmi ismeretek,vizsgaszinteknek megfelelő Q és üzemi kódokkal,hívójel ismerettel,gyakorlati forgalmazással kb ennyi.Aztán csinálja,legyen aktív,tanuljon úgysem a tankönyvből fog kizárólag rádíózni...

 73'

 

Előzmény: Qqberci (2487)
XANTIi Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2489

Ez egy technikai sport. Alapvetően folyamatos tanulásra épül, mivel a technikánk sem cövekel le. Nem bántásból, de akinek egy életre szóló vizsga nem ér meg annyi tanulást, az hogy akar fejlődni folyamatosan?

Előzmény: Törölt nick (2486)
oregbela Creative Commons License 2019.02.23 0 1 2488

Én azt sem tartanám ördögtől valónak, ha az összes tétel amiből a vizsgakérdéseket megkapják a vizsgázók, nyilvános lenne! Legyen olyan mennyiségű a kidolgozott anyag amiből aztán a vizsga napján kigyűjtenék az aznapi aktuálisat!

Ilyen mennyiségű "tétel" kidolgozásának persze anyagi vonzata is van, aminek egy részét adományként állhatná az a néhány hazai, de akár külföldi cégek is, akik az amatőr rádiók forgalmazásából élnek! Szerintem valahol megtérülne ez a befektetés és a kör minden tagja jól járna! Nem hiszem, hogy ez valami horribilis összeget jelentene!

 

Az államnak is érdeke lenne, ha a jelenleginél sokkal többen rádióznának, főleg a fiatalokra gondolok, de természetesen minden korosztály érdekelt benne. Kitudja, hogy a most hatodszor megbuktatott fiatalnak meddig terjed a türelme és mikor adja fel végleg és fordul esetleg kevésbé hasznos tevékenység felé? Ez kinek lenne jó?

 

Qqberci Creative Commons License 2019.02.23 0 0 2487

Különösen technikai ismeretek követelménye eltúlzott ,akkor amikor már mindenki a gyári készülékeket használ.

 

Lehet, hogy kellene egy olyan kategória, ami feljogosít a saját építésű berendezés használatára?...

Előzmény: Törölt nick (2486)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 1 2486

Kérdést tett fel nem állítja Tóni....

Szerintem is-is felkészületlenség ill a túlzott követelmények.Különösen technikai ismeretek követelménye eltúlzott ,akkor amikor már mindenki a gyári készülékeket használ.Át kéne értékelni ezt a témakört.Mihez füzödik nagyobb érdek? Hogy legyenek amatörök a sávokban

/mikor havonta több SK van,mint ahányan egy évben sikeresen vizsgáznak/vagy technikalilag képzett,majdnem mérnöki kvalitásokat produkáló amatörök legyenek?

Érdekes néha úgy átfutni egy egy amatőr adatbázist,hogy még régi "nagy gyakorlatú,elsősorban konstuktör" vénájú amatőrtársak hívójelét 

begépelve mondjuk a QRZ.com vagy a QRZ.CQ-ba a.) nincs benne,ismeretlen b.) benne van de néhány száz megtekintéssel akkor ki is rádíózik?Kevés az akinél mindkettő "azsurban" van....

Szerintem.

73'

Előzmény: XANTIi (2481)
XANTIi Creative Commons License 2019.02.23 0 1 2485

Jól mondja qqberci. De az elgondolkozás is sokféle eredményt hoz. De mivel teljesen átlagos hétköznapi emberek is sikeresen tudnak vizsgázni nem biztos, hogy a rendszer rossz. Nem csináltak ők sem semmi földöntúlit, vagy csodát. Az ő példájuk is mutatja, hogy minden tananyag valóban elérhető annak aki komolyan veszi. Nem kritizálva az említett elbukott villamosmérnököt evvel. Költség? Minél fontosabb tényező, annál több tanulást fektessen be a páciens. Ha tudom, hogy valamit megcsinálni egyetlen esélyem van, annál több energiát fektetek bele a sikeréért. De nem vagyunk egyformák.

Előzmény: oregbela (2482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!