Keresés

Részletes keresés

Hehe164 Creative Commons License 2021.02.09 0 0 1315

Kommunikáció opciókban

 

Panel SN

modul PW (paradox)

 

utána kapcsolódás?

Előzmény: YikeSS (1314)
YikeSS Creative Commons License 2021.02.09 0 0 1314

Sziasztok!

 

Van egy Paradox EVO192 (7.31) panelem + egy IP150 (4.42.02) modulom. BabyWare 5.4.8-al tudtam soros porton a panel fw-jét frissíteni, de az IP150-el gondjaim vannak.

Az Insite Gold működik, de se BabyWare-el, se In-Field-el nem tudok kapcsolódni hálózaton, se IP-re, se sorozatszám alapján, sem IP/Static sem IP/Panel S/N sem IP/DNS módban.

BabyWare-el próbálkozva bármelyik üzemmódban azt mondja, hogy "Failed System Error (83000001)".

In-Field pedig csak konnektál végeláthatatlan módon és áll ott, hogy "Detecting".

Így sem az IP150 firmware-jét nem tudom frissíteni 5.2.19-re, se BabyWare-el nem tudom konfigolni a panelt hálózatról.

 

Van esetleg 5lete valakinek, hogy mi lehet a gond?

 

Köszi!

Vaxel Creative Commons License 2020.10.17 0 0 1313
neeee Creative Commons License 2020.10.15 0 0 1312

Az a baj ezekkel, hogy valójában ezek nem klasszikus értelemben vett riasztók, hanem elektronikai gyártók riasztóhoz hasonló funkciókkal ellátott készülék együttesei. A feladatukat lehet, hogy ellátják és lehet, hogy nem.

Ezzel szemben a riasztók az egyik legtartósabb elektronikai eszközök. Mesélték nekem, hogy nem ritka, hogy 20-30 éve folyamatosan működő egységeket léteznek.

A MABISZ működésével az a probléma, hogy a kitűzött cél helyett egyesek extra profit szerzése a cél:vannak megfelelőséget tekintve nagyobb-egyenlő minősítések, amit nyugodtan elfogadhatnának (ahogy más országokban ez azért előfordul), de itt csak az számít megfelelőnek, amit ők "külön" bevizsgálnak.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1305)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.10.12 0 0 1311

...és amit ők szerelnek a nyaralóba, az több ok miatt is valóban megbízható rendszer lesz.

Előzmény: laca151 (1310)
laca151 Creative Commons License 2020.10.12 0 0 1310

Ha távfelügyelet alatt a havidíjas kivonuló szolgáltatást érted, akkor sztem velük kellene leginkább egyeztetni. Lehet van olyan csomagjuk is, ahol ők adják az eszközöket, amit ki sem kell előre fizetni, hanem a havidíjba beépítik.

Előzmény: Vaxel (1306)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.10.12 0 0 1309

"Van a riasztóból nem wifis kivitel is. Nem a Mabisz miatt akarom, "

 

Egy riasztó rendszer megbízhatóságának több fokozata van. Ha egyértelműen kijelented, hogy te megelégszel az alacsonyabb megbízhatósági szinttel, akkor a riasztód tőlem lehet akár wifivel kikapcsolható és 433 MH-zes is.

Egy riasztó megbízhatatlansága nem csak azt jelenti, hogy nem azt csinálja amit a prospektus ígér, egy szakember szemében az a rendszer is megbízhatatlanan, amelyik mindent tökéetesen csinál, viszont egy okosabb betörő vagy egy komolyabb műszaki probléma bármikor hatástalaníthatja. Te viszont kijelentheted, hogy neked elég ha csakcsak az első feltétel teljesül, csak ne kerüljön sokba :) és akkor nem zavarunk a MABIZ, 433 Mhz, akkus külső sziréna, meg efféle butaságokkal :)

 

"csak egy nyaraló távfelügyeletéhez kell."

 

Nem biztos, hogy létezik olyan kivonuló távfelügyeleti szolgálat, amely megengedi, hogy ráköss a rendszerére egy ilyet. Persze lehet akár szerencséd is.

Előzmény: Vaxel (1306)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.10.12 0 0 1308

Nagyon sok rendszer rádiózik 868MHz-en, közöttük vannak Paradox termékek is.

Ez a frekvencia több szempontból is sokkal biztonságosabb, mint a 433 MHz.

Előzmény: Vaxel (1307)
Vaxel Creative Commons License 2020.10.12 0 0 1307

vezeték nélküli kommunikáció 433 helyett 868 MHz-en történik

Pl.:Paradox?

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1305)
Vaxel Creative Commons License 2020.10.12 0 0 1306

Itt van a kültéri sziréna: https://riasztodepo.hu/radios-kiegeszitok/fisotech-fi-sirsol-napelemes-radios-kulteri-szirena.html#adatok

 

Van a riasztóból nem wifis kivitel is. Nem a Mabisz miatt akarom, hanem csak egy nyaraló távfelügyeletéhez kell.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1305)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.10.12 0 0 1305

"Szerinted ez milyen gyártmány:"

 

Ha arra gondolsz, hogy fizikailag melyik gyárban forrasztották egybe az alkatrészeket, azt szinte lehetetlen megállapítani. Az biztos,m hogy Kínában van valahol. Számos ehhez hasonló riasztó rendszer létezik (még az is lehet, hogy a világon az összeset egyetlen bazinagy gyárban készítik :).  Ezeknek a hatalmas gyáraknak nincs is saját márkanevük. A különböző márkanevek tulajdonosai ezeknek a gyáraknak a (különböző tudású/formájú/stb) termékválasztékából  kiválasztanak valamit, elküldik a gyárnak, hogy milyen feliratokat, logót kérnek rá és az egyedileg feliratozott termékből megrendelnek X ezer darabot. Sokszor ugyanaz a termék többféle néven is megtalálható a piacon, de a komolyabb  megrendelők hajlandók extra felárat fizetni azért is, hogy ne csak a logó, de a megrendelt készülék külalakja is egyedi legyen (ilyenkor csak a belső elektronika ugyanaz mint a többi hasonlónak ;)

 

Mindez csak egy költséghatékony gyártási/kereskedelmi lánc leírása, ettől még lehet magas műszaki színvonalú egy termék. Pl ha van olyan termék közöttük, amelynéla vezeték nélküli kommunikáció 433 helyett 868 MHz-en történik, saját akkumulátoros komoly különálló sziréna van hozzá és wifin keresztül nem lehet kikapcsolni, azt talán még a MABISZ is elfogadná.

 

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=home+wireless+alarm+system+wifi+gsm&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_sop=15&_osacat=0&_odkw=home+wireless+alarm+wifi+gsm

Előzmény: Vaxel (1304)
Vaxel Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1304

Szerinted ez milyen gyártmány:

https://riasztodepo.hu/gsm-okos-riasztorendszer/4/fisotech-x7w-wifi-okos-riaszto-4.html

 Nem a minőségére lennék kíváncsi, hanem a gyártóra.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1303)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1303

"Sajnos nem mindenkinek telik 250000-ft.-os riasztóra +50000ft szerelési költségre. Próbáltam aránylag elfogadható áron megoldani de segítség helyett csak fikázást kaptam."

 

Senki sem mondta, hogy ne vedd meg, az készlet valószínűleg tudja mindazt, amit ígér. De ez nem egy TV, hanem vagyonvédelem, ezért figyelmezettünk ara, hogy a kiválasztott termék műszaki tudása mesze elmarad attól a színvonaltól, amit a szakemberek biztonságosnak neveznek.

 

Olyan ez, mint pl a kínai autók: laikus vevő nem látja a különbséget, a szakember viszont tudja, hogy öt év alatt felzabálja a rozsda, egy idő után szinte folyamatosan szervizben lesz és baleset esetén nem csak megráncosodik az orra, hanem gombóccá gyűrődik és te meghalsz benne. Ha kínai autót szeretnél venni és valaki felhívja erre a figyelmedet, az neked nem ellenséged, hanem barátod.

És ha profi európai autószerelőktől tanácsot kérsz, hogy szerintük melyik kínai autó a megbízható, akkor ne csodálkozz, ha nem kezdenek lelkesen tudományos összehasonlító elemzésbe a kedvedért, hogy a Csincsung vagy Sengcseng autó márka a jobb, hiszen egyiket sem látták közelről (és nem is akartják  :)

Előzmény: Vaxel (1300)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1302

"Az , hogy nincs fent egy riasztó a MABISZ listáján nem azt jelenti, hogy nem megfelelő"

 

Ez teljesen igaz, lehet nagyon jó minőségű egy MABISZ minősítés nélküli termék is. Én is alkalmazok olyan részegységeket (saját felelősségre), aminek nincs ilyen minősítése.

Viszont egy szerelő is dönthet úgy is hogy semmihez nem nyúl, aminek nincs MABISZ minősítése, ez a szempont is érthető, hiszen ha később baj van, akkor őt veszik elő és a MABISZ minősítés ténye egy rakás felelősséget levesz a válláról (termék műszaki színvonalának ellenőrzése).

 

"Csak annyi, hogy az adott cég nem akar milliókat fizetni a bevizsgálásért."

 

Két további lehetőséget nem említettél:

- a cég költött pénzt bevizsgálásra, de a termék megbukott a vizsgán,

- a cég előre tudja, hogy úgysem menne át a vizsgán, ezért nem is próbálkozik a MABISZ minősítés megszerzésével

 

Szerintem pl olyan vezeték nélküli termék, ami 433MHz-en rádiózik, az már a vacak frekvencia miatt sem kaphatja meg a minősítést, hiába szuper minőségű a termék minden más jellemzője. Ezeknél a szuperolcsó vezeték nélküli rendszereknél persze többnyire egyéb okok is bőven akadnak, amivel megbukna a vizsgán.

Előzmény: Dehogyne (1301)
Dehogyne Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1301

Az , hogy nincs fent egy riasztó a MABISZ listáján nem azt jelenti, hogy nem megfelelő. Csak annyi, hogy az adott cég nem akar milliókat fizetni a bevizsgálásért. 

Egy alap házba nem kötelező a riasztó, így túl van ragozva.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1298)
Vaxel Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1300

Elnézést kérek, hogy a topik címéből kiindulva segítséget kértem. Sajnos nem mindenkinek telik 250000-ft.-os riasztóra +50000ft szerelési költségre. Próbáltam aránylag elfogadható áron megoldani de segítség helyett csak fikázást kaptam. Ennyit erről.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1299

"a rádiós kommumikáció a központ és az érzékelők között olyan "ingyenes" rádiófrekvencián zajlik (443,92 MHz),"

 

elírtam: a frekvencia valójában 433,92 MHz (és környéke)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1298)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1298

Az effajta riasztók jellemző problémái:

- a rádiós kommumikáció a központ és az érzékelők között olyan "ingyenes" rádiófrekvencián zajlik (443,92 MHz), amit az EU területén bárki bármire használhat (távkapcsolók, kapunyitók, vezeték nélküli csengők, stb stb), tehát peches eseteben előfordulhat, hogy a szomszédod rendel kínából egy vezeték nélküli fejhallgatót és amíg ő zenét hallgat, addig neked folyamatosan üvölt a szirénád :)

- fenti ok miatt (is) a MABISZ (Magyar Biztosítók Szövetsége) nem tekinti komoly vagyonvédelmi eszköznek,  ezért a biztosító embere csak nevet rajtad, amikor erre szeretnél hivatkozni akár a biztosítási díj kedvezményes megállapításánál, akár pl betörés után a jegyzőkönyv felvételekor

- az induló készletben eredetileg az érzékelőköz adott elemek (9V alkalinre) még bítják 1-2-3 évig (forgalomtól függ), de az első elemcsere után a gazdi már nem 1200 forintos Duracell Ultra elemeket fog beléjük venni, hanem a sarki bótból az akciós legolcsóbbat, ami viszont károm havonta kimerül majd

- a billetyűzet+központ+sziréna többnyire egyben van építve, márpedig senki sem fogja hallani azt a szirénát, ami benn a lakásodban szól (a gyári sziréna hangereje amúgy is elég gyenge)

- rendes (akkumulátoros) külső szirénát is rájuk lehet kttni némelyikre, de anak külön tápegységet és relés vezérlést kel kialakítani

Volna még mit írnom, de nem akarok ötleteket adni a betörőknek.

 

Keresd meg az interneten az általad kiválasztott rendszer RÉSZLETES műszaki adatait és nézd meg, hogy az általam felsorolt lehetőségek közül menni illeszkedik. Az is lehet, hogy véletlenül megbízható terméket találtál (habár nagyon meg lennék lepődve).

 

A felém irányuló effajta "baráti" kéréseket  azzal szoktam elintézni, hogy mielőtt tovább mennénk, előbb mutasd meg a csodakészülékedet (rendszer esetén annak valamennyi elemét) a MABISZ  által minősített (elfogadott) termékek között. Ha nincs ott, akkor engem feljts el, nemhogy nem vagyok hajlandó felszerelni neked, még bottal sem piszkálom meg még a dobozát sem :)

Előzmény: Vaxel (1297)
Vaxel Creative Commons License 2020.10.10 0 0 1297

Hehe164  2020.07.06    0 1 1132

Ha nem akarod területekre osztani a rendszert, jó lehet.

Előzmény: Sarawak (1131)
Sarawak  2020.07.06    0 0 1131

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata erről a rendszerről:

 

FlexiShield FX19. GSM/WiFi/GPRS vezeték nélküli okos riasztó

https://www.flexiobt.hu/webaruhaz/gsm--wifi--gprs-vezetek-nelkuli-riaszto-es-smart-home-kozpont-flexishield-fx19.html

 

Leírás alapján szimpatikusnak tűnik és sokmindent tud. Szerintetek megéri egy ilyet megvenni?

Előzmény: Hehe164 (1296)
Hehe164 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 1296

Nem a vita volt a cél.

Kérdeztél, válaszoltam.

Tied a pálya innentől.

Előzmény: Vaxel (1295)
Vaxel Creative Commons License 2020.10.10 0 0 1295

Köszönöm, hogy segítettél. Bár ebből nem sok mindent tudtam meg: " majd rájössz".

Lehet ha egy kicsit részletesebben leírod, az én buta fejemmel jobban megértem.

Előzmény: Hehe164 (1294)
Hehe164 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 1294

Nem írtam hogy nem lehet, azt írtam hogy halmozottan hátrányos.

Vedd meg nyugodtan, majd rájössz hogy miért.

Nem is ragoznám tovább.

Sok sikert.

Előzmény: Vaxel (1293)
Vaxel Creative Commons License 2020.10.10 0 0 1293
Előzmény: Vaxel (1292)
Vaxel Creative Commons License 2020.10.10 0 0 1292
Előzmény: Vaxel (1291)
Vaxel Creative Commons License 2020.10.10 0 0 1291

Bőviteni nem akarom, az akku gondolom cserélhető

Előzmény: Hehe164 (1290)
Hehe164 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 1290

Igazából egyiket sem.

4-5 év az élettartama. (A beépített akku nem húz ki többet.)

Bővítési igény esetén halmozottan hátrányos, + kezelő lehetőség nincs, rendes kültéri szirénát nem fogad.

Áthidalási időtartama néhány óra max. tehát áramszünet esetén a tulaj meg van lőve. 

Előzmény: Vaxel (1289)
Vaxel Creative Commons License 2020.10.10 0 0 1289

Sziasztok! Hozzáértőtől kérdezném melyiket javasolja a kettő közül:

Magyarul Beszélő 4 Érzékelős Fisotech X7W Wifi Okos GSM riasztó

FlexiShield FX19 Bővített szett. GSM/WiFi/GPRS vezeték nélküli okos riasztó és smart home központ. Magyar APP-

bcslaci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 1288

Szokás szerint megint kiforgatod, hogy te legyél a helikopter. 

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1287)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.10.05 0 0 1287

"A sziréna nem figyel semmit feszültséggel."

 

Egy negatívra induló (negatívot váró) sziréna bemenet csak akkor fogja tudni, hogy  negatívra került, ha folyamatosan van rajta valamennyi pozitív fezültség (amit a vezérlése lehúzhat negatívra).  Másképpen fogalmazva: pozitív feszültség jelenléte nélkül nem tudod megállapítani, hogy negatív-e a drót másik vége.  A negatív feszültséget is muszáj mérni valamihez (viszonyítási alap: valamennyi pozitív feszültség). Te sem tudnád felmérni, hogy mennyire vagy okos, ha nem lennének buta emberek (mint pl. én).

Előzmény: bcslaci (1280)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.10.05 0 0 1286

"A vezérlő kimeneteknek HÁROM féle állapota létezhet (nem mindegyik kimenet képes mind a háromra!)"

 

Ezen a képen láthatók (leegyszerűsítve) a vezérlő kimenetek  fajtái:

 

- az első ábrán egy "felhúzó" kimenet (pull up ootput) látható: így működik pl az SP4000-es központ BELL+ kimenete (az SP4000 BELL- kimenete folyamatosan nulla volton van)

 

- a második ábrán egy "földre lehúzó" kimenet (pull down otput) látható: így működik az MG5050 (és állítólag a legtöbb korszerű rokona)  BELL- kimenete (a BELL+ kimeneten folyamatosan +12V van).

Így működnek a PGM kimenetek is (amennyire tudom, az összes), azzal a különbséggel, hogy a BELL pontok többnyire simán bírják akár 1-1,5 ampert is, addig a PGM pontok többnyire 0,1-0,15 amper felett már pánikba esnek (pontos értékekért nézd át a riasztós műszaki adatait). A zseniális Satel  sziréna -D vezérlő bemenete sziréna több áramot követelt magának, ezért reklamált a riasztó központ (vicces szabotázs hibával).

 

- a harmadik ábrán egy három állapotú kimenet látható (three state output), ez lehet pozitív, negatív és lehet semleges állapotú is. Ilyen kimenetet riasztó központon még nem láttam (sem BELL, sem PGM), amúgy számos más területen régóta alkalmazzák.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!