Keresés

Részletes keresés

yashicamat124g Creative Commons License 2010.10.30 0 0 2578
Sziasztok!
Tanácsot kérnék. Tönkrement a monitorom, egy 19"-os LG 915FT Plus (7 éves).
Ezzel szoktam képeket buherálni, meg voltam vele elégedve, s most nem tudom érdemes-e javaíttatni. Nem a hibája miatt, mert nincs nagy baja, ha szerencsém van, 10e-ből megvan. Azon gondolkodom, vegyek-e inkább egy lcd-t.
50ezer körül gondolkodom, többet nem tudok áldozni rá. Közeli rokonom vett ilyet.
Igaz,hogy full HD, led háttérvilágítású (LG), de egy dolgot nem értek, ebben kérném az észrevételeket.
Most éppen egy kitobit használok az a200-hoz, amíg nem lesz módom mást venni.
Látom, hogy gyengébb mint az előző obim volt, de most típusváltás történt.
Szóval amíg jó volt a monitorom, javítgattam a képeim, főképp az élességet és a kontrasztot, amiben gyengécske a kitobim.
Viszont a full hd-s lcd-n sokkal jobbnak tűnnek a képek, ami az élességet, és a kontrasztot illeti. Tehát a problémám, hogy nem tudom, hogy tulajdonképpen mit is tud az obim akkor?!
Most akkor melyik a reális.
Bocs. hogy hosszú voltam, köszönöm előre is az észrevételeket.


KTTech Creative Commons License 2010.10.30 0 0 2577
Fotófeldolgozáshoz általában az IPS a legjobb (sajnos az IPS-Alpha nem igazán elérhető monitorban), de csak akkor, ha jó az elektronika mögötte... sajnos az olcsó kategória nem éppen erről híres. Persze az IPS-ek feketéje gyengébb az S-PVA-nál.
Előzmény: nikon d80 (2575)
KTTech Creative Commons License 2010.10.30 0 0 2576
Na ez nagy tévedés... minél nagyobb a színtér, annál valóságosabb a megjelenített kép.
Előzmény: Sanya_67 (2573)
nikon d80 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 2575
Sziasztok!

Fotófeldolgozáshoz melyik panel tipussal rendelkező moni az ideálisabb?

IPS
H-IPS
S-PVA
.
..
...
?

Mindenféle felvilágosítást, kioktatást szivesen veszek. :)

27"-os monitorban gondolkodom, max 160k-s áron.

(ha nemrég volt erről szó, és vissza kellett volna csak olvasnom, akkor az én anyám a kerekperec!)
y3k Creative Commons License 2010.10.30 0 0 2574
Eppenhogy azt kene elvileg, legalabbis valosagosabbat.
Előzmény: Sanya_67 (2573)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 2573
Igen csak nem a valóságot látja rajta.
Előzmény: KTTech (2572)
KTTech Creative Commons License 2010.10.30 0 0 2572
Hát, az sRGB a leginkább kerülendő, ha már normális monitora van az embernek... Rendesen, teljes spektrumban beállítva pont jók ezek (normális kalibrálóval, ami tudja is ezt a színteret és megfelelően beállított szoftverekkel).
Előzmény: Sanya_67 (2569)
y3k Creative Commons License 2010.10.29 0 0 2571
Ez nem nosmalis mukodes.
Előzmény: Blaze of Glory2 (2570)
Blaze of Glory2 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 2570
Bocs, hogy itt kérdezek, de talán itt kapok rá választ a leggyorsabban; 2 memóriamodul egyenként gépbe téve tudja a ráírt kapacitást/sebességet, együtt beszerelve dual channel elindul, de a sebesség és az összkapacitás a rendszer szerint csökkent/nem a kettő összege. Ez alaplaptól függően lehet-e hibátlan működés, vagy keressek beállítási hibát?
Sanya_67 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 2569

Állítsd a monitort srgb-re!  És hívj fel visszahívlak: 06-70-3740947

Előzmény: Gernyo (2568)
Gernyo Creative Commons License 2010.10.29 0 0 2568
Tegnap sikerült magamévá tennem a 27-es Dell-t.
Néhány észrevétel így első blikkre.

- Kalibráció után olyan lett, mintha kb. 2 kategóriával jobb monitort vettem volna.
- A videokártyám nem tudja ezt a méretet, csak full HD-t, persze az se kicsi. Így most van körben még egy fekete keretem.
- Laptopomon csak DVI csati az elérhető maximum, amely ugyan a monitoron is van, de kábelt nem adnak hozzá. Display port vagy mi + kábel is van, de az meg a gépemen nincs.
- Kicsit tartottam tőle, hogy túl nagy lesz, de ahová került elég messze van tőlem ( kb 1m ), így ez egyáltalán nem hátrány.
- A portré fotók nagyon tetszenek rajta, a nagy méret, felbontás, bőrszín visszaadás sokat dob rajta az eddig látotthoz képest.
- Volt mellette egy kis Eizo ( 2031 ), egymás mellett látva az Eizo-n az egészen sötét színekben szerintem több részletet lehetett felfedezni, mint ezen.
- Nem tudom, hogy van-e ilyen jelenség, de úgy érzem, hogy a zöldek túl szaturáltak. A többi színben nem találok kivetnivalót. Egyébként a mellette lévő Eizo-n is ezt éreztem, bár nem ennyire. Leginkább a világos zöldek tűnnek olyan "UV zöld"-szerűnek.

- Web oldalaknál a betűk megjelenítése nagyon sz@r. Szemcsés és a szélek elmosódottak. Próbáltam átállítani a felbontást is, de semmi sem változott. Lehet, hogy van más beállítás? Persze alapvetően képekhez vettem így ha nincs megoldás, az sem zavar nagyon.

Készült kalibráció előtt és után egy-egy pdf. Jövő héten otthonról beszúrom majd.

Alapvetően elégedett vagyok vele. Remélem, hogy ha jobban kiismerem még inkább az leszek.
Előzmény: Gernyo (2563)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 2567

Old_artist nicknevű fazon tesztelte a Dell 2311-et és nagyon jókat mondott róla, ajánlotta fotósoknak akinek elég ez a méret.

 

Viszont nekem meg eladó egy Eizo 1921 hirtelen 35-ért, részleteket csak magánban.

Előzmény: Unown (2566)
Unown Creative Commons License 2010.10.28 0 0 2566
Érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata DELL U2311H vs. NEC EA231WMi tekintetben.

Vagyis, hogy megéri-e a NEC a kb. 30eFt árkülönbözetet.
Gernyo Creative Commons License 2010.10.28 0 0 2565
Persze :-)

Előzmény: Sanya_67 (2564)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 2564
A monitorguruhoz mész??
Előzmény: Gernyo (2563)
Gernyo Creative Commons License 2010.10.28 0 0 2563
PC ügy egy időre megoldódott, ha újra napirendre kerül majd akkor keresni foglak. Köszi!

Elméletileg ma mehetek a monitorért. Egyszer talán beszámolok majd a tapasztalatokról. Igaz csak mint hozzá nem értő felhasználó.
Előzmény: Sanya_67 (2562)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 2562

PC-re ha kell tudok embert összerakja amit akarsz és jó áron.  Persze nem kell messze menni ebben a topikban is találsz megfelelő embert.

Én meg vagy a monitorguru.hu-nál vagy az oázisban veszem meg a monitorom, de nekem is elég a 24".   Előbbinél olcsóbb és a pixegari is olcsóbb, másodiknál kérdeztem 2-3 monitort is kibontanak ha találok vmi nem tetszőt a monitoron...

De a monitorguru.hu megcsinálja azt is, hogy ha rosszul vásárolsz beszámítja az újba a régi vagy rossz vásárlásodat akkor is ha nem nála vetted...

Előzmény: Gernyo (2560)
Gernyo Creative Commons License 2010.10.27 0 0 2561
Nekem nem is kellene nagyobb mint 24.
Szóba került a kis pixel. Állítólag nem zavaró. A prad.de-n leginkább a mozgókép megjelenítés miatt nem kapott nagyon jó minősítést.
Előzmény: Sanya_67 (2558)
Gernyo Creative Commons License 2010.10.27 0 0 2560
Nem tudok róla. :-) Mondjuk az általad említettek közül nekem csak az egyik alternatíva.
A másiknál tavaly hetekig nem tudtak egy épkézláb árajánlatot tenni PC-re.
Mindig volt valami kifogás.
Volt egy másik hely, tavaly ott találtam a legjobb árat U2410-re, de ott meg olyan bunkók voltak ( főleg a főnök vagy ki a .... ), hogy a megrendelt monitort amiért odaautókáztam ott hagytam nekik...

Most is volt egy másik lehetőség Dell ügyben, de én meg ( tudom ez az én hibám ) utálok emilt írni, így nem jutottunk el az árig. + egy fontos szempont, hogy a guru elérhető távolságon belül van. ++ hajlandó volt fél órán keresztül hallgatni a hülye kérdéseimet :-)

Remélem mindketten elégedettek leszünk.
Előzmény: Sanya_67 (2559)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 2559
Van egyáltalán máshol kínálat jobb minotorokból, mint az Oázis és a Monitorguru??
Előzmény: Gernyo (2557)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 2558
Most 170 alatt van az ára, mindenképpen megéri.  Én félek a túl kicsi pixelektől, a szemem nem túl jó...  Lehet, ha egy hétig próbára nálam lehetne megszoknám és örömmel tartanám meg.  Az a baj, hogy függőlegesen alig nagyobb mint a 16:10-es 24"-sok.
Előzmény: Gernyo (2557)
Gernyo Creative Commons License 2010.10.26 0 0 2557
Asszem én a 2711-et választom. Tavaly már majdnem megvettem a kistesóját -2410. Akkor az eladó bunkóságán múlott, hogy nem lett üzlet. Ma már nem bánom..
Előzmény: Sanya_67 (2556)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.10.25 0 0 2556
Most adtam túl egy 26"-os LG 2600HP-BF (s-ips) monitoron. Egyszerűen nem tudtam a fotóimmal mit kezdeni, túlzott, harsány színeket láttam az Eizomhoz képest.

Szóval nagyon meg kell gondolni, hogy adot felhasználáshoz mit vesz. Játékhoz, filmezéshez kíváló volt a monitor, de nekem szükségem van az srgb szintérre vagy legalább annak pontos emulációjára.

Menjetek el az Oáziscomputerbe, vagy Hexaa-hoz (monitorguru.hu)

Nekem ezek után egy HP ZR24 fog az asztalomon landolni.
Előzmény: Gernyo (2554)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2010.10.25 0 0 2555
Nálam alapvető szempont, a 16:9 és a 16:10 közötti különbség. Igaz, az NEC kisebb, sőt emlékeim szerint csak 25,5''-os.
Előzmény: Gernyo (2554)
Gernyo Creative Commons License 2010.10.25 0 0 2554
Kösz.

És lehet ezeknek valós alternatívája a Dell 2711? Rosszakat nem nagyon olvastam róla és árban valahol ezek között van. Vagy olvasgattam a NEC 2690 WUXI2 monitorjáról is de az meg már 300k HUF... a Prad.de nagyon dícséri.. a Dell is jó minősítést kapott.
Midekettő H-IPS..
Előzmény: y3k (2552)
fotowerk Creative Commons License 2010.10.25 0 0 2553
Nem teljesen idevág, bár a természetfotós topikba sem annyira...

szóval:

Projektoros vetítésnél, milyen fizikai mértebe, felbontásba gyógyítsam a képeimet? Mondjuk a natív felbontás (pl. esetemben 1024X768 ez egy Hitachi CP-X260)?

Akinek van ilyen tapasztalata kérem pötyögje már nekem ide, hogy mennyi az annyi.

Köszönöm.
y3k Creative Commons License 2010.10.22 0 0 2552
Meg, sokkal durvabb elektronika van benne.
Előzmény: Gernyo (2551)
Gernyo Creative Commons License 2010.10.22 0 0 2551
Hello,

Kérdezném, hogy van-e valakinek konkrét infója/tapasztalata az Eizo SX2262WH monitorral kapcsolatban? Alternatívája-e a S2243WH-nak, illetve megér-e plusz 50.000 Forintot? Nálam is a fotó feldolgozás a prioritás, de nem baj ha tud még egyéb dolgokat is...

Köszi
Blackneon Creative Commons License 2010.10.22 0 0 2550
Sziasztok.

Segítségeteket kérném monitor vásárlásban. Pár héttel ezelőtt már kérdeztem és neki futottunk a dolognak de most aktuális. Semmit nem értek hozzá ezért kérdezek.
Konkrétan ajánljatok egy két modellt, amit ti jónak tartotok, és jó vétel.
Tehát konkrét típusokat, amiket szabad és érdemes venni jelenleg.
Paraméterek nekem semmit nem mondanak ezért is a típusra kérdezek rá.
Kizárólag fotószerkesztésre szeretném, az a legfontossabb szempont, ebben legyen a lehető legjobb, ésszerű határon belül (180e) Ha megtennétek nekem ezt, nagyon megköszönném. Köszönöm előre is mindenki segítségét.
y3k Creative Commons License 2010.10.10 0 0 2549
Tudjak az srgb-t jellemzoen, sot akar tobbet is, csak ettol meg 6 bitesek, a maguk kis szintjen:))
Előzmény: Törölt nick (2547)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!