Keresés

Részletes keresés

Jackopower Creative Commons License 2009.02.12 0 0 382
Ha a VIII kerületben épül egy telekre egy új lakás, akkor az a VIII kerületi jegyző hatáskőre.

 

Azonban ha a telek önkormányzati tulajdonban van, vagy rajta lévő házat építik át akkor más kerületnek kell kezelnie. Elfogultság miatt.

Logikus hogy a szomszéd kerület kapta meg. Ez lehetett volna a VII, X vagy XIV kerület is.

 

Természetesen a VIII hoz fog tartozni.

 

Előzmény: Lakó_001 (381)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 381
Szerintem ha már Te felhívtad, és megmondták, hogy már csak a tűzoltóság hiányzik, akkor felesleges lenne a jelenlegi maradék 60 lakónak is felhívnia, és megkérdezni tőle ugyanezt, hátha amíg nem telefonál, dolgozik. :-)
Ez a IX. kerület dolog meg eléggé érdekes. Milyen szinten tartozik a ház a IX. kerülethez? Az ügyes-bajos dolgainkat majd a IX. kerületi önkormányzatnál kell intézni? Attól félek, ennek ilyen mostoha gyerek jellege lesz, és se a nyócker, se a kilenc nem fog velünk foglalkozni..
Előzmény: Jackopower (380)
Jackopower Creative Commons License 2009.02.12 0 0 380
Mivel a ház önkormányzati volt ezért kellett törvényileg átdobni a IX kerületbe,

Ott egy friss kollega van, Erdősi/Erdei Péter.

 

215-10-77 számon érhető el a központ (Ferencvárosi Polgármesteri hivatal / jegyző) és a 263 tól 267 melléken érdemes hajkurásztni.

 

Már csak a Tűzoltóság engedélye hiányzik a másik 4 szakhatósági engedély megvan.

Előzmény: megyerizs (379)
megyerizs Creative Commons License 2009.02.12 0 0 379
Szia,
Érdeklődtem az önkormányzatnál, de nem a 8. kerülethez tartozunk, hanem a 9. kerületibe.
Ott még nem érdeklődtem.
Előzmény: Jackopower (378)
Jackopower Creative Commons License 2009.02.11 0 0 378

Talán hatékonyabb és megbízhatóbb, ha azt hívod fel, aki ezzel foglalkozik az önkormányzatnál! Magát a jegyző segédjét akié a Pikkoló ház.

Gondolom Én!

 

Építésigazgatási Iroda
Előzmény: megyerizs (377)
megyerizs Creative Commons License 2009.02.11 0 0 377

Képzeljétek, a pikkoló honlapján már az van, hogy ELKÉSZÜLT!!!

Holnap felhívom az értékesítést, megkérdezem, hogy mi újság a szakhatóságok terén.

Jackopower Creative Commons License 2009.02.10 0 0 376
Sziasztok!

Arról volt szó, hogy januárban lesz jogerős lakhatási. Most meg arról van szó hogy még kint sem voltak a szakhatóságtól.
Ezek után megkérdezném. Mi az alapja, hogy márciusra lesz jogerős lakhatási? Kérdésem fenti történések ténye alapján teszem fel!
Áfa…
A 90% előlegfizetés sem jó, mivel a hatályos adótörvények miatt, a végleges teljesítésig ( azaz végszámla) csak előlegszámlákat lehet kiállítani és a végszámlák esetén mindig az aktuális Áfá-val kell számolni visszamenőleg is!!! Igen jól értitek VISSSZAMENŐLEG IS. Azaz korrigálni kell az előlegszámlákat is.

Köszönöm a figelmet!
Előzmény: megyerizs (370)
HVAC-01 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 375
Vigyél magaddal műszaki ellenőrt. Mindenképpen megéri és nem is drága, ha kell elérhetőség írj privát üzenetet.
Előzmény: oribsoka (374)
oribsoka Creative Commons License 2009.02.09 0 0 374

Sziasztok!

 

Mi holnap megyünk szerződni a Volksbankba. Tudtok tanácsolni valamit, hogy mire figyeljünk? Egyébként a Volskbank fizet már az ideiglenes használatba vételi engedély esetén?

 

Valamint pénteken megyünk műszaki átadásra. Eddig amit olvastam, többnyire elégedettek voltatok, de ha van valakinek bármi tanácsa, szívesen fogadom.

 

Előre is köszi!

megyerizs Creative Commons License 2009.02.06 0 0 373

A Volksbank, már fizetni kellett a részletet (vagyis a kamatot) is, pedig csak 90% van kiutalva:(((

Az építkezésen modták, hogy még nem voltak szakhatóságok.

 

Előzmény: Roan1 (372)
Roan1 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 372

Szia!

 

Igen, az engem is érdekelne, hogy melyik az a rugalmas bank...

 

üdv

 

R

Előzmény: megyerizs (370)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 371
Ez melyik bank?
A szakhatóságokat honnan tudod? Valahol utána lehet nézni, vagy az értékesítést kérdezted?
Előzmény: megyerizs (370)
megyerizs Creative Commons License 2009.02.05 0 0 370
Nekünk már elutalta a bank a vételár 90%-át.
Szerintem az áfa emelés pedig nem egyik napról a másikra lesz. Ha most megszavazzák, akkor is csak nyáron lép életbe, én legalábbis valami ilyesmit olvastam.

Szakhatóságok még nem voltak, így leghamarabb csak márciusban költözünk, gondolom én.
Roan1 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 369

Sziasztok!

 

Én is küzdök a bankkal, ugyanis az albetétesítéshez köti a hitel folyósításához szükséges munka megkezdését (!), holott az ügyvéd szerint erre 3-4 hónap múlva kerül csak sor (végleges helyrajzi számmal együtt). Ellenben a birtokbaadás akár egy-másfél hónapon belül lehet, fizetni meg ugye akkor kell...

 

Esetleg valaki, aki nem a Volksbanktól vesz fel hitelt, az meg tudná írni, hogy hogyan boldogul?

 

üdv

 

R

Előzmény: A505 (368)
A505 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 368
Hali!

Azért nem az adásvételit jó ha módosítják, mert ha az átadást követően Te leméred és a valós m2 kissebb (3 %-ot meghaladja) mint ami az adávételiben áll, akkor Te kérheted az ujraszámolást. ÉS az öszeget vissza:-)))

A
Lakó_001 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 367
Szia! Mi is pont így állunk. Azt mondta a bank, hogy a projektből nála leadott szakértői véleményben, illetve a társasházi alapító okiratban más négyzetméter értékek vannak feltüntetve, mint az adásvételiben, és így nem tudnak elbírálni, és most a szakértői vélemény, és az alapító okirat változtatására várnak. Még nem beszéltem az értékesítőkkel, de nem lenne egyszerűbb az adásvételit módosítani hozzá?
Előzmény: Zsozsi81 (365)
Jackopower Creative Commons License 2009.02.03 0 0 366
Sziasztok!

 

Egy másik lakóparkból vagyok.

Arra kérlek benneteket, hogy ha tudtok, küldjetek képviselőiteknek pár sort a bevezetendő (feb. 16-án akarják megszavazni!) Áfa növeléssel kapcsolatban. Minden bizonnyal egységes az adv. szerződés, így nektek is az szerepelhet benne hogy mikor folyósít a bank akkor  kell az akkori áfa törvény szerint fizetni. Így jelentősen akár milliós nagyságrenddel is növekedhet a vételár. Úgy hiszem, ha sokan jelezzük, akkor  a megszavazás napján, talán pár képviselő felszólal és úgy szavazzák meg hogy az korrekt legyen, azaz életbe lépése után kötött adv. szerződésekre vonatkozzon. Köszönöm hogy elolvastátok, és ha léptek ez ügyben, mely közös érdek.

 

Köszönöm

 

Zsozsi81 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 365
Sziasztok! Nekünk is megvolt a műszaki átadás, vittünk műszaki ellenőrt de ő is alig talált hibát, összesen 4 apróság került a jegyzőkönyvbe, néhány dolgot - fugázás, ajtó szorult - ott egyből javították is. Összességében nagyon elégedettek voltunk, sztem szépen dolgoznak remélem később sem jön elő komolyabb hiba. A szocpollal viszont szívunk, a bank és a Maya egymásra mutogat vmi nyilatkozat miatt, a hitelünket meg csak nem bírálják el emiatt, pedig lassan fizetni kellene. Van vki esetleg hasonló cipőben? Mit lehetne tenni, ha nem a mi hibánkból nem lesz időre pénz?
RN506 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 364

Sziasztok!

Mit szóltok a tervezett ÁFA emeléshez? Nagyon szurkolok, hogy mielőtt bevezetik a mi lakásaink kiszámlázásra, átadásra kerüljenek, mert akkor a lakásunk ára több lesz az emelés mértékével.

 

megyerizs Creative Commons License 2009.01.30 0 0 363
Szia,
Én ma beszéltem az egyik értékesítővel és Ő azt mondta, hogy még mindig nem voltak kint a szakhatóságok, szerintem lesz abból a két hétből még egy hónap is.
Remélem azért igazad lesz, de utána még várni kell a jogerőre emelkedésre is, ami még 15 nap.
Előzmény: A505 (362)
A505 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 362
Sziasztok!

A miénk az A 505. Voltunk műszaki átadáson, de 1-2 dolog még hiányzott. Ha minden igaz a jövö héten meglesz.
Az értékesítésen azt mondták kb 2 hetet csúszik a birtokbaadás a január 31-hez képest az önkormányzat miatt.

Valaki tud még infót?

Attila
Roan1 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 360

Sziasztok!

 

Nem akarok senkit sem rémítgetni, de én pl. tavaly ősszel segítettem költöztetni egy kolléganőmet az új lakásába, s neki még azóta sincs lakhatási engedélye, azt hiszem, ideigleneset kaptak (Zuglóban).

 

Persze azért én is bízom benne, hogy mielőbb költözés lesz, mert lassan már tudom hol tárolni a sok bútort:)

 

üdv

 

R

 

legallyfoxy Creative Commons License 2009.01.19 0 0 359
dettó
Előzmény: Lakó_001 (358)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.01.19 0 0 358
Én nem olyan szívesen várok, mert az albérletünk költségét se nagyon fedezi a kötbér, valamint a tulaj is kérdezősködik már, hogy meddig maradunk, pontosan mikor költözök ki, mert akkor már hoznia kéne másik bérlőt... Meg amúgy is, szeretnék már beköltözni :-)
Előzmény: megyerizs (357)
megyerizs Creative Commons License 2009.01.18 0 0 357

Én szívesen várok, de meghallgatnám a másik felet is, hogy merre tart az ügy.

 

Nekünk is megvolt a műszaki átadás. A minőség nem volt rossz, de nem csinálták meg a kért változtatást, pedig szóltam 2-szer is, a nyílt napon is azt mondták, persze tudják.

MOst bontanak újra:(

Mivel L-alakú a konyhánk, ezért két helyre kértünk villanyt a csempe felé, az egyiket szépen a csempe felett vezették ki, a másik oldalon kivésték a csempét, nem tudom miért nem lehetett azt is a csempe felett, de ez van.

 

A páromnak most jutott eszébe, hogy Ő nem mélyöblítésű wc-t kér, hanem síköblítésűt, ezért most azt is kicserélik.

Amúgy nekem tetszett.

Előzmény: legallyfoxy (356)
legallyfoxy Creative Commons License 2009.01.18 0 0 356
Beszéltem mamámmal, aki jegyző (sajnos nem ott ahol kellene:D ), annyit tudott mondani, várjunk türelemmel, ilyenkor a jegyző is türelemmel vár másokra (szakhatóságok)
megyerizs Creative Commons License 2009.01.17 0 0 355

Állítólag novemberben beadták a lakhatásira a kérelmet, ezt most mondták műszaki átadáson.

Remélem halad az ügyünk.

Amúgy a jegyző adja ki az engedélyt, esetleg hol lehet érdeklődni az önkormányzaton belül?

köszi

Előzmény: Jackopower (341)
legallyfoxy Creative Commons License 2009.01.13 0 0 354
mondtam már h nem bántásból mondtam. ha írsz vmi érdemlegeset amit nem tudtunk, még jó h szívesen vesszük. itt minden leendő lakó bizakodva áll a dolgokhoz, és ezért nem kellett volna az a 333.-as hozzászólás, már bocs
Előzmény: Jackopower (352)
megyerizs Creative Commons License 2009.01.13 0 0 353

Gyerekek, ne marcangoljátok egymást.

 

Miért ne lehetne meg a használatbavételi engedély, hátha szerencsénk van!

A remény hal meg utóljára!

 

A Ciprusházasoknak június elején adták be és aug. 11-re lett meg+a jogerőre emelkedés. Szeptember elején költöztek.

 

Az Önkormányzatból már jeleztek a PIkkolónak, hogy január 31-re meglesz, nekem ezt mondta az Építésvezető!

Előzmény: Jackopower (352)
Jackopower Creative Commons License 2009.01.13 0 0 352
Jézusom! nem irigylem az ismerőseidet!

Na akkor:

1., oktass ki = tájékoztatás, nem kioktatás!

2., utánajártunk már a dolgoknak = ja, azért kéredzenk is mindenfélét! :-)

3., A Volksbank JOGERŐS lakhatásikor fizet, a többi bank albetétesítéskor!
Egyik sem részleges lakhatásikor! Ha csak nem 2 ütem, és megegyezés kérdése!

4., mindent mégegyszer leírsz = ha lennél szívesz hsz számokkal alátámasztani, hogy mi volta az a MINDEN amit mégegyszer leírtam? Mert mondani lehet bármit!

5., csak úgy a hasadra csapsz és mondasz valamit = Én alátámasztottam, de te nem! Itt nem mahadról beszélsz???

Értem. Mivel nemleszek szomszéd, ezért ne is segítsek!


Oké! Sziasztok.

(Azért ha megengeded, olvasgatom majd, hogy mikor lett olyan lakhatásitok, amikor megírjátok, hogy hoppá, beköltöztem!!!!)


Csáó!

Sok sikert!




Előzmény: legallyfoxy (351)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!