Keresés

Részletes keresés

nemethla Creative Commons License 2015.12.07 0 0 15239

Még Dulovits keze nyoma...

 

Előzmény: pistik100d (15237)
pistik100d Creative Commons License 2015.12.07 0 0 15238

A fiatalabbak kedvéért (ugyanis sokan összekeverik a lágy és az életlen fotókat illetve nem tudják mi a különbség.)

Ez a kép (MOM Ymmar) első ránézésre életlennek tűnik pedig valójában éles a kép csak lágy.


Előzmény: pistik100d (15237)
pistik100d Creative Commons License 2015.12.07 0 0 15237

Ez szintén M42-es az általad is használt MOM Ymmar 1:3.5/50 úgyszintén nyitott rekeszen.






Előzmény: bmwr12 (15220)
nemethla Creative Commons License 2015.12.07 0 0 15236

Az 1:1 azt jelenti, hogy ami 10 mm a valóságban, az a szenzorodon is pontosan annyi. Ami ez alatt van, tehát 1:2, 1:3, az a közelfotó tartomány, sok zoom obi, ami 1:3-at tudott, már "makro" jelzőt kapott marketingből. A makro az 1:1 és 1:5 között van, az 1:5 feletti már extrém egy átlagamatőrnek.

Az 1:1 is kihívás, mert a mélységélesség még f32-vel is nagyon kicsi, ráadásul elöl és hátul egyforma, szimmetrikussá válik ebben a tartományban ( normál fotózásnál 1m~ ez ugye előtte 1/3-ad, mögötte 2/3 az élességi síkhoz képest )

és még valami: 1:1-nél egy 50 mm-es makroobival olyan kicsi a tárgytávolság ( 10 cm körüli ), hogy gyakorlatilag leverheted a darazsat az obi elejével a virágról. Az obi kb 2-3 cm-re van a témától...

Előzmény: Kersti (15232)
pater68 Creative Commons License 2015.12.07 0 0 15235

Én inkább közgyűrűzném az 1:1-ért, de majd a jobban hozzáértők megmondják.

Előzmény: Kersti (15232)
nemethla Creative Commons License 2015.12.07 0 0 15234

Milyen jó is Szt Imre templom egyik oldalán a ciszter gimi, a másikon a volt MSZMP XI ker székháza...

Előzmény: pistik100d (15231)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.12.07 0 0 15233

A felvetel is jo.

 

Előzmény: pistik100d (15231)
Kersti Creative Commons License 2015.12.07 0 0 15232

Köszi!
Nagyon kezdő vagyok a makroban.
Az a kérdés, hogy mi a jóbb leképezés az 1:2 vagy az 1:1 ?
Mert a VOLNA-9-re 1:1 leképezési arányt ír tulajdonságaként ( http://radojuva.com.ua/2012/11/obzor-ms-volna-9-2-850-macro/ ) de ha fordítógyűrűvel használom, akkor 1:1-es leképezést kapok.

Előzmény: pater68 (15228)
pistik100d Creative Commons License 2015.12.07 0 0 15231

Szemre beállítva is elég jó lett a Fleki

electric MC FLEKTOGON 2.4/35 CARL ZEISS JENA DDR 
F2.4-en :)

Előzmény: pistik100d (15215)
pistik100d Creative Commons License 2015.12.07 0 0 15230

Amig a Mometta objektívje és gépszerkezete eljut a vevőig, 252 ízben ellenőrzik precíziós műszerekkel.

Hát igen...

Előzmény: nemethla (15226)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.12.07 0 0 15229

Jol gondodlod.

 

Előzmény: Kersti (15227)
pater68 Creative Commons License 2015.12.07 0 0 15228

Úgy is lehet, ahogy leírtad, de a helyedben ilyet vennék:

http://www.ebay.com/itm/Macro-Reverse-Ring-52mm-to-Micro-4-3-Camera-/270786483814?hash=item3f0c21d666:m:m4QtKDEFN4em-0z3QODs29A

 

Viszont azon el lehet gondolkodni, hogy makró objektívet érdemes-e megfordítani...

Előzmény: Kersti (15227)
Kersti Creative Commons License 2015.12.07 0 0 15227

Üdv mindenkinek!

Segítsetek: egy Volna-9-hez szeretnék rendelni az ebay-on egy makró fordítógyűrűt.
Egy Olympus E-PL6-on használom majd.
Jól gondolom, hogy először megy a vázra az M42 - M4/3-os adapter aztán ebbe egy olyan gyűrű aminek az egyik része M42-es a másik pedig M52-es ?(mivel 52mm-es a szűrő mérete a Volnának)
Ha tudtok küldjetek egy ebay-os linket, hogy néz ki ez a gyűrű.
köszi

nemethla Creative Commons License 2015.12.07 0 0 15226

Szerelés közbenre nagyon nem egyszerű. Kérdezd meg Ruzsa Janit, lesz véleménye...

Ahhoz minimum egy átalakított nagyítógép kellene, ahol az obi a nagyítóobjektív helyére kerlülhet úgy, hogy valami neki kitalált, esztergatokmány szerű befogatása van, amibe elhelyezve tudod igazgatni, állítani. Nem kivihetetlen, de nem is egyszerű-

Előzmény: pistik100d (15225)
pistik100d Creative Commons License 2015.12.07 0 0 15225

Aztán szétszedem, állítok rajta valamit, összerakom és újra kivetítem? ...és mindezt addig amíg jó nem lesz, igaz?

Előzmény: nemethla (15224)
nemethla Creative Commons License 2015.12.07 0 0 15224

Persze, diavetítőbe beteszel egy jó kemény tesztábrás negát, egy adaptert összeszkábálsz, hogy a 80 mm helyett az 50-35-ök is vetítsenek, aztán hajrá..

Előzmény: pistik100d (15221)
nemethla Creative Commons License 2015.12.07 0 0 15223

A rekesztisztítás nem feltétlenül jár elállítódással.

Előzmény: gelsystem (15217)
pistik100d Creative Commons License 2015.12.06 0 0 15222

Egyetértek a porosodás tényleg nem ok a bontásra azonban a Fleki meg arról híres, hogy a blende lamelláit néha-néha meg kell tisztítani egyébként nem záródnak össze. Bontatlan Flektogon működő blendével szerintem már nincsen.

Előzmény: gelsystem (15217)
pistik100d Creative Commons License 2015.12.06 0 0 15221

Próbált már valaki falra vetítéssel objektívet ellenőrizni? Esetleg máshogy, de nem próbafotózásra gondolok.

Előzmény: bmwr12 (15220)
bmwr12 Creative Commons License 2015.12.06 0 0 15220

A lencse leszorításakor, amikor a gyűrű a még nem ér hozzá a lencséhez, egy villanyborotvával (vagy vibrátorral :-)) megrezegteted az objektív házát, és a gyűrűt közben enyhén rászorítod. Így valószínűbb, hogy központosabban helyezkedik el.

Előzmény: pistik100d (15215)
bmwr12 Creative Commons License 2015.12.06 0 0 15219
Előzmény: Kersti (15211)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.12.06 0 0 15218

lajk

Előzmény: gelsystem (15217)
gelsystem Creative Commons License 2015.12.06 0 0 15217

ezért nem szabad venni, ill. fenntartással kell kezelni az olyan kijelentéseket, hogyaszonygya: ....frissen kitisztítva....

inkább legyen poros belülről, mint megbontva!

a gyári jusztírozást nem lehet visszaállítani!

Rőth Sándor Creative Commons License 2015.12.06 0 0 15216

Ezt a Leitznel, meg az Angeieux-nel lezerrel szoktak csinalni, egyetlen lezernyalabra "fuzik" az osszes lencetagot. 

Előzmény: pistik100d (15215)
pistik100d Creative Commons License 2015.12.06 0 0 15215

Végülis visszafordítottam a hátsó tagot nem az volt a hiba.
Újabb tesztképeken jól lehetett látni, hogy a bal aló és a jobb felső sarok nagyon életlen vagyis az egyik lencse nincsen jól központosítva (decentered).
Szétszedtem jobban az nem kifejezés, hogy nem volt jól központosítva egyáltalán nem volt.
A mellékelt képen látszik, hogy jobb oldalt felül 1mm-es hézag van ellentétes oldalon pedig nulla. Három kis csavarral szépen lehet állítgatni szemre belőttem körben a kb. fél millimétert körben mindenhol és most nyitott rekeszen is egyenletesen szép képe van vagyis jó lett :)
Köszönöm a hasznos tanácsokat és közzéteszem enyémet hátha más is tanul belőle.




Előzmény: pistik100d (15210)
Kersti Creative Commons License 2015.12.04 0 0 15214

Köszönöm! :-)

 

Előzmény: Jahno (15213)
Jahno Creative Commons License 2015.12.04 0 0 15213

Jól, de elsőre kiderül, fordított hátsó lencsével egyből látszik a képen, hogy valami nagyon nem okés. Sokan buherálnak is lencsét, hogy hátsó vagy valamelyik lencsét megfordítják, de nekem vállalhatatlanul instagrammos lesz.

Előzmény: Kersti (15211)
pagrus Creative Commons License 2015.12.04 0 0 15212

Nem szedtem szét ilyet, de rossz összerakásra támpont lehet ha a teljes nyíláson állított élesség elmászik pl. F8-on, akkor kikerült a blende az optikai középből.

Előzmény: Kersti (15211)
Kersti Creative Commons License 2015.12.04 0 0 15211

Ha már elq..ról van szó, akkor itt vagyok én is :-)
A Helios 44-3-as lencse szenzor felőli, vagyis hátsó része felőli lencsét tisztítottam.
Letekertem a kis rögzítő gyűrűt és amikor visszaraktam a lencsét, nem tudom hogy az jól került vissza a helyére.
Ez a lencse az egyik oldalon majdnem enyhén domború, a másik részen erősebben domború.
Jól gondolom, hogy az erősebben domború felőli rész kell a obi külseje felől legyen(vagyis a szenzor felé nézzen)?



pistik100d Creative Commons License 2015.12.03 0 0 15210

Lehet az lesz.
Megfordítottam és határozottan jobb lett.

Alul az előtte és felül az utána (mostani) állapot.

A kivágott képen a teljes kép közepe van jobb oldalt (éles) és a kép bal-széle van baloldalt. 
A felső határozottan jobb. Holnap csinálok rendes tesztfotókat.
Nagyon szépen köszönöm! További szép estét!!



Előzmény: nemethla (15207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!