Keresés

Részletes keresés

MZ/Y Creative Commons License 2008.10.09 0 0 816
Na azért, ennek simán mennie kellett. :o)

Ki akartam próbálni én is, de valahová eltökítettem a firewire kártyámat, anélkül meg nehezen tudom átvinni az anyagot a gépre. :o)))
Előzmény: Jules1028 (815)
Jules1028 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 815

Hello!

 

Megpróbáltam otthon 16:9-es filmet készíteni és nekem sikerült. Kamerával eleve 16:9-es méretarányban vettem fel az anyagot. A lényeg, hogy renderelésnél nem választottam widescreen-t.

Az így elkészült filmet megnéztem 4:3-as képcsöves és 16:9-es palzma televízión is. Mindkettőn hibátlanul működik a film.

 

Azzal szerintem nem is érdemes próbálkozni, hogy 4:3-at alakítasz át 16:9-re. A legnagyobb probléma az, ha 4:3-ról átteszed a méretarány 16:9-re, akkor a hosszabik oldal 4-szeresére, a rövidebbik pedig 3-szorosára nő. Ez eredményezi a torzulást.

Előzmény: ind-EXem (811)
Jules1028 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 814

Ez a méretarány dolog egy olyan jó téma, hogyha hazamegyek meg is nézem, hogyan lehetne megoldani ezt a problémát. Már úgyis rég kameráztam, úgyhogy itt ez ideje hogy újra nekilássak. Ha találok vmi jó megoldást, akkor majd megírom.

Üdv.!

Előzmény: ind-EXem (805)
agyurma Creative Commons License 2008.10.07 0 0 813
Talán már egy éve is, hogy nem foglalkoztam a Vegassal, de én is csináltam egy 16:9-es videót.
Úgy emléxem (de nem biztos!), hogy a project beállításnál kell 16:9-et állítani és kész. A gond csak akkor jelentkezhet, ha van felvételek között 4:3-as is. Akkor lefejezés :)

És, ha 4:3-as formába szeretnéd menteni, akkor .... De miért is kellene abba menteni?
A mai lejátszók mind megbírkóznak a 16:9-cel.
Előzmény: ind-EXem (805)
MZ/Y Creative Commons License 2008.10.07 0 0 812
Mi történik, ha a projektet szélesvásznúra állítjátok, .avi-ként mentitek a szerkesztett anyagot és egy külső kódolóval készül az .mpeg?

Első gyors próbának jó az is, hogy az eredeti .avi elé tesztek 2 mp fekete képet és mentitek az .avit. Ha nagyon gyorsan megy a renderelés, akkor ennek így mennie kell, mert nem módosít a nem módosított részeken, csak másolja.
ind-EXem Creative Commons License 2008.10.07 0 0 811
Én sem tétlenkedtem, de gyökeresen új dologra nem akadtam a neten. A youtube-on is van jó pár videó widescreen témában, de mind event/preset alul-felül levágós verzióval jön, ami ugyebár kicsit felér egy megcsonkítással. Egyszerűen nem értem, hogy miért nem tartja meg a kamera 16:9-ét. Lejátszáskor azért megsejthet valamit a vegas, mert preview-ben 4:3-as videóhoz display-hez 320 *240-et ír, 16:9-hez meg 360*240-et, ami persze nem a valós arány, de innentől kezdve káosz az egész, bármit állítok a fekete keretek variálódnak, de maga a kép messze elmarad a szélektől.
Köszi Dredly a tippeket, de renderelésnél nem találom a wmv-nél a widescreen lehetőséget, talán ott lenne a megoldás...
[Balage] Creative Commons License 2008.10.07 0 0 810
Közben itt okoskodtam, és rájöttem valamire, ami nem megoldás de segít megérteni az anomáliát. Ha nagyon baromságról beszélek akkor lőjjön le vki.
Amikor én a projekt tulajdonságoknál beállítom hogy PAL (720x576@25FPS) illetve widescreen, akkor az "Aspect Ratio" 1,4568, ami ugyebár a képarány. Vagyis, lesz nekem egy 720 széles, 576 magas képem aminek minden pixele 1 magas és 1,4568 széles. Namost amikor ezt lejátszuk akkor valamiért a pixelarány 1:1, ezért lesz torz nyujtott minden. A video tulajdonságaiba nem kerül be semmi a képarányról, csak a felbontásról, meg az FPS-ről.
Ez a TV tulajdonsága lenne, illetve monitornál nyilván változtatható a lejátszóban?
és akkor valóban annyi hogy a projekt legyen PAL DV widescreen, meg a renderelés is ebbe menjen?

nem értem az egészet. Valahogy nem az kéne hogy égessünk rá 4:3 képre alul-felül fekete csíkot, mer akkor az lesz amit korábban mutattam képet 16:9-es kijelzőn.
Előzmény: [Balage] (809)
[Balage] Creative Commons License 2008.10.07 0 0 809
Nah énis most akartam szélesvásznút csinálni, és is így csináltam, csak ezzel az a baj, hogy egy 4:3 képarányú 720x576-os film lesz amin alul felül 1-1 fekete csík lesz. De ettől a video 4:3 arányú. Ha betolom egy lejátszóba akkor 4:3-ba játsza. És ha kiteszem full screenben egy 16:9-es monitoron akkor ilyen lesz:
19-9

az kéne hogy maga a videosáv legyen 16:9-es arányú. De ehhez mibe kell kódolni?
Mert gondolom PAL-ba ugyanugy, de a PAL WIDESCREEN se segít:S
jó lenne ha vki értene hozzá és elmondaná.
köszi
Előzmény: Jules1028 (807)
Jules1028 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 808

Szia!

Gondolom, azzal a mondatoddal, hogy a kép növekedik a sáv széthúzásával, magára a kép lejátszási idejének növekedésére gondolsz.

A videók/képek közötti váltások megvalósitása történhet effektel vagy azok egymásra húzásával. Az effektet csak ki kell választani az effekteket tartalmazó ablakból, és rá kell húzni arra a sávra ahová helyezni akarod. Ugyanúgy az egér segítségével kell nyújtani vagy zsugorítani magát az effektet a képsávon, hogy a hosszát meghatározd. Már sajnos nem emlékszem, hogy hogyan hozható elő az az ablak, amiben a hosszát beírt értékkel lehet változatani az adott videórészletnek.

lehet, hogy a jobb gombal való kattintásra megjelenő menüben találod.

A videóanyagok egymásra húzása, úgy történik, hogy egyszerűen azokat átfedésekkel egymásra pakolod. Ekkor, ahogy az egyik kezd eltűnni, a másik már jelenik is meg. Minél jobban egymásra húzod annál tovább tart az átmenet ideje.

Ennél persze sokkal bonyolultabb átmeneteket is lehet képezni. Szerintem, nézz meg pár tutorial-t a neten, mert ezek a dolgok eléggé az alapokhoz tartoznak. A tutorial-okból sokmindent el lehet sajátítani. Ezeket a dolgokat, igen nehéz szövegesen elmagyarázni.

U.I.: Nézz sok tutorial-t!

Üdv.!

Előzmény: Törölt nick (804)
Jules1028 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 807

Szia!

 

Már rég csináltam szélesvásznú filmet, de ha minden igaz, akkor így kell, de nem vennék mérget rá. A legjobb dolgot csináltad, mikor kamerával eleve 16:9-ben vetted fel a filmet. A renderelésnél 4:3 méretarányt kell választani, ha jól emlékszem.

Azt nagyon fontosnak tartom megjegyezni, hogy mindig a kamerával tölrténő felvétel előtt döntsük el a film méretarányát, és a kamerát így állítsuk be. Ezzel rengeteg problémától kíméljük meg magunkat.

 

Üdv.!

Előzmény: ind-EXem (805)
dredly Creative Commons License 2008.10.07 0 0 806
A projekt-beállítást kell "Widescreen"-re állítani, és a renderelésnél a video-tulajdonságokat szintén. Magán a videó-sávon alapesetben nem kell semmit sem állítani, mert a projekt-beállítások az alapértelmezettek.

Ha mindezt már végigjátszottad, akkor passz, és bocsi az okoskodásért.

Dredly
Előzmény: ind-EXem (805)
ind-EXem Creative Commons License 2008.10.06 0 0 805
Sziasztok!

Már egy napja szenvedek annak az át nem gondolt döntésnek következményével, hogy a kölcsönkamerán 16:9 -es képarányt választottam. Természetesen a szokásos beállításokkal renderelés után látványosan lőttek a 16:9-nek. Azt hiszem közepes szinten ismerem a vegast, de nem jövök rá mit is tegyek. Ha a videosávon az event/preset-nél kiválasztom a 16:9-et akkor lazán levág alul-felül egy jódarabot nem törődve azzal, hogy milyen hülyén is néznek ki az emberek, ha csak orr alatt látszanak. Ha renderelésnél állítom be magam a képméretet 720*360-ra akkor maradnak a nyújtott fejek, csak kétoldalt tesz hozzá pár centi feketét tovább tetézve a gyászos mutatványt. Szóval még próbáltam más dolgokat is, de a leírtaknak legalább volt valamilyen eredménye, azokkal meg inkább nem égetném jobban magamat.
Meg tudná valaki mondani, hogy hol rontom el a dolgot?
Ja, és 6.0-ás a vegasom, de gondolom nagyjából hasonló lehet a történet a többin is.
Köszi előre is!
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.06 0 0 804
Köszönöm válaszod!

Ha egérrel megnyújtom akkor csak a megfogott kép növekszik a többi változatlan marad....
Hogyan tudom beállítani hogy egy kép 3 mp-ig legyen látható,és 3 mp legyen az átúsztatás?
Jules1028 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 803

Szia!

 

A beillesztett kép, egy képsávban jelenik meg, amelynek van egy bizonyos lejátszási hossza alapesetben, a legegyszerűbb úgy megváltoztani a lejátszási intervallumot, hogy egyszerűen a képet magába foglaló sávot akkorára húzod szét az egér segítségével, amekkora megjelenítési időt szeretnél neki adni, mivel ez kép és nem videó anyag, ezért ennél ez a módszer alkalmazható. Videónál sajnos ez nem alkalmazható, mert a ha hosszabra húzod, mint amekkora a lejátszási idő, a videót az elejétől kezdi el újra játszani. A mozgóképnél, csak a lejátszási sebesség változtatásával, tudod a lejátszási időt megváltoztatni.

 

Remélem hogy segítettem!

Üdv.!

Előzmény: Törölt nick (802)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.04 0 0 802
Üdv!
Ha szeretnék készíteni egy slideshowt és beillesztem a képeket-Hogyan tudom a képek lejátszási idejét meghatározni?
Az átmenetet értem de a másikra nem jövök rá.
Jules1028 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 801

Sziasztok!

Ha van kedvetek látogassatok el erre a weboldalra:
http://www.titoklevi.extra.hu
Ezen a weboldalon találhatók azon filmek, amiket levi barátommal együtt készítettünk, bár meg kell jegyeznem, hogy a videók egy részét levi egyedül készítette. Én kifejezetten a Poliestesia című kisfilmünkről szeretném a véleményeteket megkérdezni,és nem a színészi alakításunkkal kapcsolatban (mert az nagyon borzalmas), hanem inkább a vizuális megoldásokkal kapcsolatban. Egyébként a filmjeink Sony Vagas-szal lettek megszerkesztve. Esetleg ha valaki tud jó megoldásokat az általunk használt effektek megvalósítására, kérem hogy írja meg, mivel lehet, hogy sokkal egyszeűbb megoldások is vannak azoknál, mint amiket mi használunk, mivel vannak olyan effektek, amik megvalósítása igen hosszadalmas és körülményes volt számunkra. Hátha ezeket egyszerűbben is meg lehet valósítani.
A weboldal még elég gyerekcipőben jár, rengeteg hiányossága van. Remélhetőleg a hibák hamarosan orvosolva lesznek. A weblap egyelőre még csak  Internet Explorer-rel nyitható meg.

 

Szívesen várom a kritikákat a filmekről, aátha a kritikákból tanulva jobb filmeket fogunk készíteni az elkövetkezőkben.

 

U.I: A filmek teljes egyészükben letölthetők a weboldalról, de légyszíves ne tegyétek fel sehova saját alkotásként megjelölve, mert ebből már volt Levinek problémája. Sajnos egy srác az egyik filmet elkezdte terjeszteni, mintha saját maga készítette volna.


Üdv.

Cosmic Antagonist Creative Commons License 2008.10.03 0 0 800
Üdv!

Keresgéletem hogyan lehetne Vegas 8-ból közvetlenül .flv videót exportálni de nem találtam megoldást. Most térek át Premierről amiben erre ott volt az Adobe Media Encoder. Itt esetleg lehet telepíteni valami flv exportert? Vagy van csak nem találom?

Kösz
Jules1028 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 799

Az alábbi felirat effektet én kb. így készíteném el. Lehet hogy elég felületes lesz a magyarázat, mivel már elég rég dolgoztam a Vegas-sal, és nem emlékszem pontosan, hogy mi hol taláható benne. A felirat betűit külön vinném fel mivel a hozzájuk tartozó effekteket külön kell majd kezeni. Beállítod a felirat megjelenésének idejét midegyik betűnél azonosra. Lehet a feliratokhoz árnyékot rendelni, és az árnyék színét is be lehet állítani. Az ányékolást pedig úgy tudod változtani, hogy az effekthez felveszel kulcspontokat és abban adod meg a ponthoz tartozó tulajdonságokat. Két kulcspont között lehet állítani az átmenet jellegét is. A feliratot azért nem szabad egy objektumként felvinni mert akkor a hozzáadott hatás az összes betűre egyszerre érvényes lesz, és neked arra van szükséged hogy az árnyék külön külön mozogjon a a betűk mögött és ne egyszerre.

Előzmény: E_n_d_r_u (794)
ballpen Creative Commons License 2008.09.24 0 0 798
Én sem tudok mást mondani, mint ahogy a srác csinálja a videón. Ezt úgy kell csinálni, én is így csinálom;)
Előzmény: E_n_d_r_u (795)
Morthond Creative Commons License 2008.09.24 0 0 797
Kodek hiány. Gugli, codec. Lehet, hogy ffdshow. Ha fényképezőgéppel készült az AVI, akkor MJPEG codec.
Csak 10-15 hozzászólást kellett volna visszaolvasnod, mielőtt írsz...
Előzmény: Nerine ^^ (796)
Nerine ^^ Creative Commons License 2008.09.23 0 0 796
Hali! Problem van... segítsetek légyszi ^^! Újra lett rakva az XP a gépemen. Föl akartam rakni a sony vegas 6-ot, siekrült is de ha megakarok nyitni egy avi fájlt akkor csak a hang sávot hozza be a képet nem. Tudna vki segíteni, h ez miért van? Köszi ^^
E_n_d_r_u Creative Commons License 2008.09.21 0 0 795
Utánanéztem, találtam egy videót, viszont így sem akar összejönni. Miután a Light Rays-t ráhúzza a feliratra, tud vele dolgozni, viszont nekem nem reagál a módosításokra a szövegem. Hiába jelölöm ki előtte. Viszont érdekes, mert a videón a srác letörli a képet, majd amikor Light Rays-t húz rá, megint ott van! Ez hogy lehetséges? Nézzétek meg, hátha valakinek sikerül:
Felirat szerk
E_n_d_r_u Creative Commons License 2008.09.21 0 0 794
Sziasztok!
Nem tudná valaki leírni hogyan varázsoljam elő az alábbi felirat-effektet?
http://www.youtube.com/watch?v=uTZ7kHzOcwU&NR=1
A "All new episodes" effektje érdekelne.
Előre is köszönöm!
Csáó
agyurma Creative Commons License 2008.09.18 0 0 793
ez sztem a szerkesztés hibája.
Előzmény: zepj (792)
zepj Creative Commons License 2008.09.14 0 0 792
Szevasztok.Nagy segítségre lenne szükségem. Canon hv20-as kamerám van és csináltam egy jó háromnegyed órás felvételt cine módban 25pben.Vegassal szeretnék belőle egy aranyos kis családi fílmet csinálni de amikor kész a szalagról tőrténő bemásolás és szerkezgetés, zenei aláfestés meg egyéb úsztatások és renderelem , a kész anyagot hd 1920-1080 ra állítva renderelve megnézem és amikor egy jelenet váltás van a fílmben akkor az előző jelenet utolsó képkockája bevillan.Ill.többször megfigyeltem hogy egy pillanatra mintha pausét nyomnék, megáll a kép egy kockája aztán ugrik egyet és megy tovább. Nos én úgy érzem hogy már az elején a beállításoknál (az új projektnél)nem jól állítom be.Valamint a renderelésnél is a beállításoknál vannak gondjaim.Nos azt kérném valakitől aki hv 20-al nyomja és vegas 8 at használ hogy írja már le nekem a kezdeti beállítási adatokat, valamint a renderelési beállítási adatokat.Ha lehet úgy hogy megmaradjon a hd minőség mert médialejátszón néznénk tehát nem muszály agyon tömörítenem.Kérem segítsenek mert a kis családom már nagyon megnézné a balatoni nyaralás emlékképeit..Előre is köszönöm mindenkinek!!!!!
ballpen Creative Commons License 2008.09.14 0 0 791

Igaz ez a 6-os verzióhoz van, de az alapok ugyanazok. Szerintem ez segít:

http://www.pcworld.hu/forum/index.php?showtopic=3536

Előzmény: Törölt nick (790)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.14 0 0 790

Üdv Mindenkinek!

Csak most ismerkedem  a vegasal de nsajnos nem egyszerű. Nincs magyar használati utasítás?

Hogyan tudom tudom az efektek,átünések hosszát növelni?

dredly Creative Commons License 2008.09.11 0 0 789
Az a baja, hogy nem rendszergazdaként vagy bejelentkezve. A Vegas8 egyébként működik a Mediamanager nélkül is... Nekem sincs feltéve.

Dredly
Előzmény: Arielle Kebbel (788)
Arielle Kebbel Creative Commons License 2008.09.10 0 0 788
Hello!
Lenne egy problémám a Sony Vegas Pro 8.0b-vel!
amikor a Media Managert akarom telepíteni akkor ezt írja ki!
[img]http://image.fiberhost.hu/upload_dir/20080910/fi9smd5x_n_vtelen.jpg[/img]
szjani51 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 787

Sziasztok, kérlek benneteket, ha tud valaki segítsen. A problémám az, hogy a full HD ban rögzített anyag  (m2ts kiterjesztésű file) csak akadozva jelenik meg a prewiew ablakban. Magyarán nem tudom így megvágni. A gépem nagyon bika ( 2x3 gigás CPU, 2 giga RAM 600 giga vinyó 512 ASUS VGA ) szóval attól akár jó is lehetne, mégis ezt produkálja bármit csinálok a beállításokban. Ami viszont érdekes, hogy egyszer tökéletesen működött, de aztán egy kikapcsolás után már megint nem. Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!