Keresés

Részletes keresés

Igneous Creative Commons License 2004.05.03 0 0 1771
Az biztos, hogy ez egy hamis magánokirat lesz, azonban ez még önmagában nem büntetendő. Akkor lesz az, ha vki felhasználja jog vagy kötelezettség létezésének, megváltozásának vagy megszűnésének bizonyítására (Btk. 276. § - magánokirat-hamisítás). Ha az "okirathamisitassal birt mas helyett alairni" azt jelenti, hogy hamis iratokkal igazolta magát, akkor az egy közokirat-hamisítás lesz (Btk. 274. § (1) bek b) pont: hamis vagy hamisított, illetőleg más nevére szóló hamis közokiratot felhasznál).

Az ügyvéd, ha valóban zugügyvéd, akkor egy zugírászat biztos megáll (Btk. 248. §). Ha van ügyvédi jogosultsága, akkor lehet egy ügyvédi visszaélés (Btk. 247. §), de csak akkor, ha a jogtalan hátrány okozása mint célzat megjelent. Ha csak nem figyelt oda rendesen, akkor gondolom fegyelmi vétség. A zugírászat és az ügyvédi visszélés halmazatban semmiféleképpen nem lehet, tekintve hogy az egyiket csak "nem-ügyvéd" a másikat csak ügyvéd követheti el.

Előzmény: Törölt nick (1770)
Zoli999 Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1768
Nemrégen találkoztam az alábbi problémával: ki tudná szépen definiálni a különbség fogalmát. Legyen adva A és B, vajon mi az A és B különbsége, a K(A,B)?
Én eddig azt hittem, hogy K(A,B) = A-B, vagy esetleg előfordulhat, hogy mondjuk K(A,B) = max(A-B,0), ez utóbbinak akkor van értelme, ha a különbség netalán negatív lenne, ilyenkor a módosított képlet szerint K(A,B) 0 lesz. Nos nem így van, mint megtudtam a K(A,B) = min(abs(A-B),B).
Lásd illetéktörvény, amely kimondja, hogy amennyiben, lakást vásároltál és korábban eladtad a lakásod, akkor az illetékalap a vásárolt és a korábban eladott lakás forgalmi értékének KÜLÖNBSÉGE.
Ez mondjuk olyan, mintha azt mondanák, hogy az adód 200 ezer Ft, eddig már befizettél 500 000 Ft-ot, akkor fizess még be 300 000-et, pontosabban itt mintha érezték volna, hogy ez túl méltánytalan lenne (mert többet kellene befizetni mint maga az adó) ezért a képlet kegyeskedik megengedni, hogy ilyenkor CSAK 200 000 Ft legyen a befizetendő összeg. Először fellebbezni akartam, de felvilágosítottak, hogy teljesen reménytelen, mert már hosszú évek óta ez a különbség kiszámítási módja.
szedmák bakter Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1767
Kacsázhattak azok a gyalogosok középen is,akkor minden irányból kerülni kell őket...
Előzmény: syllus (1766)
syllus Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1766
Még egyszer elolvasva azért ez tényleg érdekes:

1.
S. Zoltán lelassította a Ladát, hogy kikerülhessék az úton gyalogolókat, amikor egy koppanás hangját hallották.

2.
Kocsiba szálltak, s visszafordultak és 55-65 kilométeres sebességgel elütötték a gyaloglókat.

Ezek szerint vagy a kikerülés és az elütés között a gyalogosok átmentek az út másik oldalára, vagy ténlyeg tarthatatlan az ítélet.

A bíróság mindenesetre hülye, mert egy ilyen hiányos történettel csak maguk ellen hergelik a népeket.

Előzmény: syllus (1765)
syllus Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1765
a tábla arra nem látott bizonyítékot, hogy direkt ütötték el őket. Ebben csak az lenne a furcsa, hogy azért két, az út mellett sétáló gyalogost nem olyan nehéz kikerülni.

Viszont sajnos elütni sem, tehát ez önmagában nem alapozza meg a szándékosságot.

Sajnálatos módon a gyalogosok betartották a Kreszt. Ha ugyanis a másik oldalon mennek, akkor nem lehetett volna kimagyarázni.

Előzmény: Igneous (1757)
syllus Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1764
Mindketten kiszálltak a kocsiból, és miután látták, hogy autójuk megsérült, a gyalogosokra gyanakodtak.

Kocsiba szálltak, s visszafordultak és 55-65 kilométeres sebességgel elütötték a gyaloglókat. A vádlottak látták, hogy a sértettek az árokba zuhannak, de segítségnyújtás nélkül továbbmentek.

Nyilván arra épült a védekezés, hogy vissza akartak menni a gyalogosokhoz, de a visszúton (gondatlanul) elütötték öket. A szándékosság nem volt bizonyítható. Szvsz erre alapozott az ítélötábla. Szerintem (egyúttal sajnos) jó ítélet.

Előzmény: Igneous (1753)
pernahajder Creative Commons License 2004.04.19 0 0 1763
Hm. Azért ez az ügy megérne egy LB-felülvizsgálatot.
Előzmény: Igneous (1753)
szedmák bakter Creative Commons License 2004.04.18 0 0 1762
Nem hát.Az észérveken alapuló magyarázatod nem érdekli őket, a lényeg hogy lehessen korruptozni csikorgó fogakkal.Gondolom,a "minden nő kurva" alapigazságon már túljutottak, most kell nekik valami új gumicsont...
Előzmény: Igneous (1759)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2004.04.18 0 0 1760
"a honi igazságszolgáltatás legtapasztaltabb szakértői kifejthetik szolid, sablonmentes véleményeiket..."

Képzelem. Gondolom nagyon határozottan és megfellebezhetetlenül. ;)

Előzmény: szedmák bakter (1758)
Igneous Creative Commons License 2004.04.18 0 0 1759
Ja, onnan vettem az esetet, írtam is a jómunkásembereknek, de még nem érkezett rá válasz. Asszem nem is nagyon fog... :-)))
Előzmény: szedmák bakter (1758)
szedmák bakter Creative Commons License 2004.04.18 0 0 1758
Erre az ítéletre született meg a Törzsasztalon a "mikor lesz nálunk normális bíróság?" c. topic.Újabb fórum, ahol a honi igazságszolgáltatás legtapasztaltabb szakértői kifejthetik szolid, sablonmentes véleményeiket...
Előzmény: Kovács Béla Sándor (1756)
Igneous Creative Commons License 2004.04.18 0 0 1757
Ez nyilvánvalóan egy sajtóhír, amely a Szegedi Ítélőtábla sajtótitkára által adott információkat írja le, szal gondolom ez a történeti tényállás. Kb. az egyetlen megoldás, hogy a tábla arra nem látott bizonyítékot, hogy direkt ütötték el őket. Ebben csak az lenne a furcsa, hogy azért két, az út mellett sétáló gyalogost nem olyan nehéz kikerülni.
Előzmény: Kovács Béla Sándor (1756)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2004.04.18 0 0 1756
Honnan tudjam?
Ha a táblabíróság valóban ezt rögzítette tényállásként, és ezt a tényállást minősítette át "közúti veszélyeztetéssé", akkor az még a magamfajta kezdő jurista számára is észlelhető szarvashiba. Hadd higgyem, hogy ez egy sajtóhír (esetleg az elsőfokú ítélet indoklásában rögzített tényállás), a táblabíróság pedig másként értékelte a körülményeket! Mondjuk, nem látta bizonyítottnak hogy az első rendű vádlott akarata átfogta az ölési szándékot.
Előzmény: Igneous (1755)
Igneous Creative Commons License 2004.04.18 0 0 1755
Szerinted?
Előzmény: Kovács Béla Sándor (1754)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2004.04.18 0 0 1754
Ez itt a bíróság által feltárt történeti tényállás, vagy egy sajtóhír?
Előzmény: Igneous (1753)
Igneous Creative Commons License 2004.04.18 0 0 1753
A Szegedi Ítélőtábla érdekesen értelmezi a közúti veszélyeztetést:

Index
2004. április 16., péntek 14:19

Enyhítette az elsőfokú bíróság döntését a Szegedi Ítélőtábla abban a perben, amelyben az elsőrendű vádlottat több emberen elkövetett emberölés kísérlete, míg a másodrendű vádlottat segítségnyújtás elmulasztásának vétsége miatt ítélték el. A jogerős ítélet szerint csak közúti veszélyeztetés történt, nem gyilkossági kísérlet.

Több emberen elkövetett emberölés kísérletében találta bűnösnek a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bíróság még 2003. márciusában S. Zoltán 25 éves kunhegyesi lakost, s ezért hét év fegyházra, hat év közúti járművezetéstől eltiltásra és hat év közügyektől eltiltásra ítélte. Az ügy másodrendű vádlottja, S. Róbert segítségnyújtás elmulasztásának vétségéért tíz hónap fogházbüntetést kapott, amelynek végrehajtását a bíróság 2 év próbaidőre felfüggesztette.

Enyhítés

A Szegedi Ítélőtábla büntető tanácsa pénteki jogerős ítéletében azonban megváltoztatta az elsőfokú bíróság döntését. Az elsőrendű vádlott cselekményét "maradandó fogyatékosságot okozó közúti veszélyeztetés bűntettének és segítségnyújtás elmulasztásának a veszélyhelyzetet előidéző által elkövetett bűntettének" minősítette a táblabíróság. Büntetését négy év börtönre, négy év közúti járművezetéstől eltiltásra és négy év közügyektől eltiltásra enyhítették. A másodrendű vádlott büntetése nem változott.

Nem diszkóbaleset

2001. július 20-án este S. Zoltán testvérével, S. Róberttel Kunhegyesről Karcagra indultak szórakozni autóval. A kunmadarasi Katica nevű szórakozó helyre mentek, ahova azonban nem engedték be őket, és e miatt ingerülten távoztak. Ezt követően Kunmadaras belterületén találkoztak össze a két sértettel, akik hazafelé tartott egy diszkóból az úton. S. Zoltán lelassította a Ladát, hogy kikerülhessék az úton gyalogolókat, amikor egy koppanás hangját hallották. Mindketten kiszálltak a kocsiból, és miután látták, hogy autójuk megsérült, a gyalogosokra gyanakodtak.

Kocsiba szálltak, s visszafordultak és 55-65 kilométeres sebességgel elütötték a gyaloglókat. A vádlottak látták, hogy a sértettek az árokba zuhannak, de segítségnyújtás nélkül továbbmentek. A gázolás miatt az egyik gyalogos súlyosan, de nem életveszélyesen sérült, míg társa maradandó sérüléseket szenvedett.

Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2004.03.30 0 0 1752
Fehérváron már folyik is egy ilyen per.
Előzmény: szedmák bakter (1751)
szedmák bakter Creative Commons License 2004.03.30 0 0 1751
Beérkezett hozzánk egy index-es beírás nyomán indult becsületsértéses ügy...:-) Nem vagyunk már itt sem biztonságban.Kíváncsi leszek, főleg mikor bizonyítás céljából megpróbálja a T.Bíróság behozni az index fórumokat.Lehet, hogy az Internal Server démona megkönyörül a vádlotton...
Tamás Creative Commons License 2004.03.19 0 0 1750
Kemény vagyok, mint a jég a dupla teában... :-)
Előzmény: Törölt nick (1749)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.18 0 0 1749
látom megint keménykedsz 8)
Előzmény: Tamás (1740)
pernahajder Creative Commons License 2004.03.16 0 0 1748
Én csak kivártam, nehogy túlzsufoltság legyen, de ha nektek ilyen lassan esik le...

:-)

Előzmény: Törölt nick (1746)
edoo Creative Commons License 2004.03.16 0 0 1747
Nekem ez pont megfelel:))))

Max. Osztap nem kap/reklamásoknak saját kigyópálesz javallott:))/

Előzmény: pernahajder (1745)
pernahajder Creative Commons License 2004.03.16 0 0 1745
JELEN!!!
Előzmény: edoo (1744)
edoo Creative Commons License 2004.03.14 0 0 1744
Remélem is, másnap SEM kérnék teát:))

Gyógysörkörre van jelentkező?:))

Előzmény: pernahajder (1743)
pernahajder Creative Commons License 2004.03.14 0 0 1743
Affenét. Csak finomkodik itten. :-)))
Előzmény: edoo (1742)
edoo Creative Commons License 2004.03.13 0 0 1742
Másnapra gondolsz?:)
Előzmény: Tamás (1740)
Tamás Creative Commons License 2004.03.13 0 0 1740
Én is vállalok. Egy kör jegesteát. :-)))
Előzmény: pernahajder (1737)
edoo Creative Commons License 2004.03.13 0 0 1739
Vállalj egy kört és bárkibe, ügyvéd van!:)
Előzmény: halford (1738)
halford Creative Commons License 2004.03.13 0 0 1738
Kibe kell berúgni?:-)
Előzmény: pernahajder (1737)
pernahajder Creative Commons License 2004.03.13 0 0 1737
Oké.

Edoo vállal egy köröt, én is egy köröt. Mármint söröt.

Az mán kettő. Szerintem ez a szabad Ganjaman barátunk is vállal egyet, úgyhogy az mán három korsó/kopf.

Ha netán Wágner is eljön, meg a többi, akkor úgy berúgunk, hogy ihaj. :-)))

Előzmény: edoo (1736)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!