Keresés

Részletes keresés

slowrunner Creative Commons License 2024.01.16 0 0 102609

OK, köszönöm. Igen ez volt még a másik opcióm, hogy a lapokat telibe leszedem és újraépítem - csak mega akartam úszni, meg fóliára nem gondoltam. :)

Előzmény: trebront (102604)
szilentium3 Creative Commons License 2024.01.16 0 1 102607

Hát így nem kétforintos lesz a mutatvány . Ami viszont gáz , hogy a cserép alatt nincs tetőfólia , mert így minden nedvesség a gyapoton landol áztatva , károsítva azt . Szóval istenigazából kívülről kellene újra megcsinálnod a hőszigetelést , ha jót és tartósat szeretnél , megfelelő rétegrenddel , páraáteresztő tetőfóliával és kiszellőztetett légréssel a cserép alatt .

Előzmény: parijani (102602)
sylvanus67 Creative Commons License 2024.01.16 -1 0 102606

a mért értékhez ennek nincs köze

 

 

mert más a mért érték és más a számított:)

Előzmény: nemertemenezt (102605)
nemertemenezt Creative Commons License 2024.01.15 0 0 102605

Az energetikai tanúsítványban szereplő összesített energetikai jellemző méretezett értékének a valósághoz van érdemi köze?

Például a fűtési "költség" azon érték körül alakul éves szinten?

Van, ahol kihangsúlyozzák, hogy a mért értékhez ennek nincs köze. De akkor miért kWh/m2/év-ben adják meg?

trebront Creative Commons License 2024.01.15 0 0 102604

verd szét belülről teljesen a 3szöget, aztán építsd újra, szabályosan.

a 20x20-as játékkal nem tudsz rendesen hőhídmentesen szigetelni.

és én kintről is ránéznék pár cserép megemelésével, h milyen a rétegrend és a páraáteresztő fólia.

ránézésre túl vékony a húsa a kiemelésnek, h rendes=teljes rétegrended legyen (de lehet h rosszul látom). akkor pedig csak kisebb ablakkal, vagy kifelé megemelt rétegrenddel tudod megoldani.

ha már a faablak is kezd kiszáradni, akkor új műanyagot rendelj ide (mindig ázni fog).

 

A "semmin" a gerendák közti új 10cm hőszig is segít, ha hőhídmentesen csinálod.

ha bentről szétvered: párazáró fóliát ne a síktörésnél vágd el, hanem hagyj 10-20cm folytonos tartalékot, h legyen mihez ragasztani az új fóliát. és reménykedj, h van egyáltalán párazáró fóliád :)

Előzmény: slowrunner (102603)
slowrunner Creative Commons License 2024.01.15 0 0 102603

Sziasztok, tetőtéri háromszög-ablak körül lévő falfelülelet szeretném szigetelni, mert durván hideg, hőhidas, penészesedésre hajlamos (a szellőzést is javítani fogom, de az más téma).

Csatolok képeket, az ablak egy kis 'beugróban' van, a tető síkjából kiemelkedve. A piros körökkel jelzett falakat szeretném vhogyan a falon kívül, de nyilván a tetősík alatt szigetelni. A falak vmilyen funérból vagy gipszkartonból vannak (kopogtatás alapján), feltételezem semmilyen szigetelés nincs most. Remélem érthető. :)

Kérdés, mi ennek a legegyszerűbb módja? A tetőt kívülről nem fogom megbontani, tehát belülről szeretném valahogyan.

Arra gondoltam, hogy kivágok egy darabot a felüleletek közepéből (kb. 20x20 centit pl.), betuszakolok kőzetgyapotot a nyíláson keresztül, aztán visszarögzítem valahogy a kivágott darabot (széleleken ragasztva, esetleg berögzített vékony párnafákra).

Van vkinek jobb ötelete?

 

parijani Creative Commons License 2024.01.15 0 0 102602

Az alapterület 120m2, plusz a ferde síkok miatt ugye ott nagybb a felület. Belmagasság 265cm a tetőtérben a plafonig, a ferde síknál meg 120cm. Szóval jó nagy felület:)

Előzmény: szilentium3 (102598)
szilentium3 Creative Commons License 2024.01.15 0 1 102600

"Sűrű lakkal a lambéria illesztési réseit (nút+féder) is légmentesen le lehet zárni"

... látom lakkozott lambériát sem láttál még :-D:-D:-D ... lambériát nem lehet lakkozással légmentesre csinálni , mert a nútféderes illesztés épp a fa mozgása miatt lett kitalálva , hogy ahogy zsugorodik/tágul a nedvességtartalma változása miatt , ne legyen átlátható rés a "deszkák" közt . 

Előzmény: Mekk Elek 1002mester (102599)
szilentium3 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 102598

Végül is mekkora házról beszélünk ? Mekkora a tetőfelület ami alatt beépítés van ? 

Előzmény: parijani (102597)
parijani Creative Commons License 2024.01.15 0 0 102597

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

Ki kiegészítés: a függőleges falak, téglából vanak, kívülről szigetelve, csak a ferde és a plafon sík a lambériázott. Elvileg gyapot van rajta, ami kb 6 éves lehet, de mivel az előző tulaj csinálta saját kezűleg nem biztos, hogy jól sikerült. A lambéria van ahol nagyon jól zár, de a töréseknél, éleknél, azért elég gyatrára sikerült. Néhol látok valami fóliát is, de, hogy az milyen, jó kérdés. Ereszcsatorna cseénél megnézettem, látszott a gyapot, de mivel érzem, hogy itt-ott huzatos, gondolom nem sikerült rendesen betömni mindenhová. Még egy fontos, hogy sajnos a cserép alatt nincs fólia...Szóval meg fogjuk bontani és akkkor tovább kérdezek már konkrétumokkal. A tető teljes felújítás jelenleg nem fér bele a költségvetésbe, de 5 év távlatában rajta van a listán. 

Előzmény: Mekk Elek 1002mester (102593)
szilentium3 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 102596

Szóval továbbra is ott tartunk , hogy valahol bontsd meg a lambériát és nézd meg mi a helyzet alatta .( van e párazárás a lambéria és a szigetelés között , milyen állapotban van a szigetelés anyaga ill. milyen vastag a szigetelés , no meg hogy nem lett e hézagos az esetleges roskadástól .) És az sem elvetendő , hogy megnézd mindezt a cserép oldal felől is , mert ha a tetőfólia is szar , elöregedett , akkor kívülről is ázhat/vizesedhet a szigetelés .

Előzmény: parijani (102580)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2024.01.14 -4 0 102595

Te ott hibázol, hogy azt gondolod, hogy MOST Ő NEM tud csinálni 100%-os párazárást.

DE ELŐTTE A BÁRKI AZ 100% HOGY 100%-os párazárást csinált.

Sem a lambéria sem az EPS nem zár 100%-osan. Erre a fejemet teszem.

 

A teljes rétegrend feltárásának kizárása pedig nem igaz.

Én pl. 2 ütemet javasoltam. A 2. tartalmazhatja ezt is. Sőt.

Előzmény: Mekk Elek 1002mester (102594)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2024.01.13 -5 0 102592

Igen, igazad van, de az alatta/mögötte lévő rétegek sem tökéletesek. Sőt alapból SOKKAL páraáteresztőbbek.

Úgyhogy az a pára tuti nem fog feldúsulni harmatpontig sehol.

Előzmény: Mekk Elek 1002mester (102591)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2024.01.13 -4 0 102589

Ha a legbelső SD értéke jobb, mint a többi akkor nem lesz gond. Miért is lenne.

Előzmény: Mekk Elek 1002mester (102588)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2024.01.12 -5 0 102587

Hát igen, jobb lenne, csak minek.

A legrosszabbra kell tervezni és mehet a meló.

Előzmény: szilentium3 (102584)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2024.01.12 -5 0 102586

EPS-t ritkán szoktak ferdetetőbe tenni.

Lambériát pedig még nem láttam légtömörre csinálva. Azzal bármit csinálsz szelel, mint a rossseb.

Előzmény: Mekk Elek 1002mester (102582)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2024.01.12 -5 0 102585

Én 2 ütemben csinálnám. Először a könnyebbik.

 

Belülről annyi szigetelést tenni (10-15cm) ami még nem fáj.

A lambériát én is leszedném, de mindegy.

Valamilyen tartóvázat készíteni és aközé menjen a gyapot 10-15cm vastagságban, arra párazáró fólia a sarkokban jól elragasztva. Ez megfogja az esetleges áramló párát, mindegy is, hogy mi van utána. Gipszkarton, festés és kész vagy egyelőre.

 

Ha lesz kedved, időd okod, mert kevésnek tartod a belsőt, akkor kívülről bontás és rendesen szigetelés.

A több/dupla szigetelés sose baj, csak pénzbe kerül. Eldöntöd.

Előzmény: parijani (102580)
szilentium3 Creative Commons License 2024.01.12 0 1 102584

Tudni kellene a rétegrendet ill. a felhasznált anyagokat az érdemi tanácshoz . 

Előzmény: parijani (102580)
JAMIE222 Creative Commons License 2024.01.12 0 0 102581

A régi gyapotod nyilván kapott vizet-párát és összeesett.

Értelmes-tartós és jó megoldást nem fogsz találni rombolás-felfordulás nélkül, akár kifelé, akár befelé vastagítod a hőszigetelést.

A gipszkarton nem hőszigetel, illetve kb semmi sem ilyen 1 cm vastagságban, kivéve a vákuumpanelt, de az NASA-technika, az ára is olyan. 

Szerintem értelmes befúvós bulihoz ki kellene szedni a régi gyapotot, tehát bontás. De a hőszigetelés vastagsága akkor is csak annyi lesz, amennyi most, csak éppen új és hibátlan állapotban.HA laktok is a tetőtérben, akkor inkább több szigetelés kellene, mint kevesebb.

Én nem spórolnék a lambéria leszedéssel sem, ha már gipszkarton a befutó, legyen a hőszigetelés annyival is vastagabb.

Előzmény: parijani (102580)
parijani Creative Commons License 2024.01.12 0 0 102580

Sziasztok!

 

Egy családi ház tetőtér szigetelésben kérnék tanácsot/segítséget. A padlás valamennyire szigetelt, amit akár még tovább is szigetelhetnék, de a tetőtér beépítés miatt van olyan rész, ami ugye már a belső tér része, így a padlás felől nem lehet szigetelni. Eliveleg ott is van szigetelés, de közel sem tökéletes, a ház kb 30 éves és most tapasztalom, hogy itt is jobban jön a hideg, ott is, stb. Ezt ugye vagy kintről a cserép megbontásával, vagy a beltérből valamilyen befúvással lehetne megoldani. Tervben van a tetőtér festése, de a lambériát nem akarom felújítani, hanem gipszkartonnal lefedni és utána jöhet a festés. Ezért kellene előbb a szigetelést megcsinálni, de hogyan? A befúvásos dolog tetszik, de a purhabtól félek, mi van ha egyszer valamihez hozzá kell nyúlni? Ha nem szigetelem le pluszban, akkor a gipszkarton mehet fel, fog az szigetelni? Ha igen érdemes-e, lehet-e alá tenni plusz szigetelést (gipszkaron, xps,  lambéria), fóliát kell-e valahová tennem?

Ali-bá Creative Commons License 2024.01.11 0 4 102579

Ejnye emberek. Ne egymás minősítésével foglalkozzatok (már hetek óta ez megy)! 

 

Engem pl. a hőszigetelés foglalkoztat, az érdekel. Évek óta megnézem itt mindenki hozzászólását. Sokat tanultam. Ha most építeném a házamat, biztosan másként csinálnám, olyan sok jó tanácsot olvastam már, de kíméljetek meg az egyebektől.

 

Előre is köszönöm.

 

szilentium3 Creative Commons License 2024.01.10 -1 7 102577

Látom a szövegértésed továbbra is nulla ... a példám arról szólt , hogy az elméleti okoskodás kontra gyakorlat hogyan viszonyul egymáshoz ... no meg , hogy az önjelölt elméleti megmondóemberek hogyan esnek pofára a fa ék egyszerűségű gyakorlattal szemben ... ( lásd elek esetét a gázszámlával , szárítógéppel , páramentesítő készülékkel , résszellőzővel ;-p ) 

Előzmény: Capt.IQ229 (102572)
kiggyo Creative Commons License 2024.01.10 -2 6 102576

Beteg egy hülyegyerek vagy :-)

 

Nem érted amit írok, és próbálsz támadni. Mondjuk kurvára nem érdekel hogy egy jöttment senkiházi mit gondol rólam. 

Érdekes nem verted a nyálad ennyire Elek kamujain (gázszámla, szárítógép, stb).

Előzmény: Capt.IQ229 (102574)
kiggyo Creative Commons License 2024.01.10 0 2 102575

"Mellesleg a SZÜKSÉGES szellőztetés hővesztesége meglepően mellbevágó élmény szokott lenni annak aki még sosem számolta ki. Mindenki azt hiszi, hogy a gatyája rámegy a fűtésre, ha télen nem fuldoklik a házban."

 

Nem is kevés ám az. Nálam a hőveszteség több mint 1/3-a kb a szabványos légcsere esetén, nem kevés. 

Ahogy egyre jobb szigetelésű a ház egyre nagyobb szeletet képvisel belőle, nem véletlenül gépi szellőztetnek.

 

Előzmény: Capt.IQ229 (102571)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2024.01.10 -11 0 102574

Nem a témáról van szó, hanem hogy HAZUDTÁL és LEBUKTÁL, mert buta is vagy mellé.

Emberi hiányosságok, ez már nem fog változni.

Terelsz, mismásolsz, félrebeszélsz, de ez nem a hülyék gyülekezete, átlátszó vagy. HAZUDTÁL és LEBUKTÁL. Ééééés, nem először.

Előzmény: kiggyo (102573)
kiggyo Creative Commons License 2024.01.10 -1 6 102573

Nem várom el tőled hogy felnőttként viselkedj, de megpróbálom:

 

Occseb szerintem értette mit írok NEKI (és nem neked).

 

A gyors kiszellőztetés vs lassú folyamatos közötti opciókra írtam hogy a gyors, nagy ablaknyitás a legjobb, de sajna manuális, nem automatikus mint szeretné. 

 

Nem várom el hogy felfogd, itt most két felnőtt ember beszélhetett csak belevauztál. Eredj vissza a gazdádhoz inkább helyeselni az írásait és kopj le rólam.

Előzmény: Capt.IQ229 (102570)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2024.01.10 -11 0 102572

( levágsz egy méter csövet , beragasztod az egyik végét , feltöltöd vízzel , majd mércés edényben megnézed mennyi volt benne ) 

Ezen felröhögtem, de nagyon.

Az efféle feladatoknak szerintem ált.isk. alsó tagozatban már menni kell.

Ha te az efféle KPE csövet lefenekelőket tekinted követendő "szakembernek" akkor ez sokmindent megmagyaráz.

Most újra röhögök, valahogy rámjött. :))))))))))))))))

Előzmény: szilentium3 (102565)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2024.01.10 -9 0 102571

Mitől hűlne ki. Sőt.

Tegyük fel ugyanannyi levegőt cserélsz gyorsan is és lassan/beosztva is. Ugyanannyi hideg levegő, ugyanannyi hőelvonás.

És, hogy miért van a "sőt"?

Manuálisan nem tudsz pontosan annyi levegőt cserélni, mint AMENYNIT SZÜKSÉGES (20-30m3/fő/óra)

Ha kevesebbet cserélsz akkor szar a szellőztetés, tehát ne vessük össze a jó szellőztetéssel.

Ha pedig többet cserélsz biztos ami biztos akkor pedig több is lesz a hőelvonás.

 

Mellesleg a SZÜKSÉGES szellőztetés hővesztesége meglepően mellbevágó élmény szokott lenni annak aki még sosem számolta ki. Mindenki azt hiszi, hogy a gatyája rámegy a fűtésre, ha télen nem fuldoklik a házban.

 

Előzmény: occseb (102567)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2024.01.10 -8 0 102570

Te tényleg ennyire hülye vagy? azt hiszed nem lehet visszagörget, hogy mit írtál? Letagadod, simán hazudsz. És ez nem az első, és nem tévedés, hanem tudatos hazugság.

 

102556 -ös bejegyzés

 

....gyors kiszellőztetés kereszthuzattal a legjobb, csak ugye manuális.....

 

 

Vagy az van, hogy nem egy nyelvet beszélünk és én vagyok a hülye, mert nem értem a tájszólásod.

De szerintem inkább lejáratod magad, de ez a te dolgod.

Előzmény: kiggyo (102564)
sylvanus67 Creative Commons License 2024.01.10 0 0 102569

Nem fog kihulni semmi... 

Előzmény: occseb (102567)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!