Keresés

Részletes keresés

telescoper Creative Commons License 2009.08.09 0 0 2377
(A feltöltés után még yegy beszúrás is kell)
Előzmény: karera (2376)
karera Creative Commons License 2009.08.09 0 0 2376
A kép az előbb lemaradt.
Előzmény: karera (2373)
telescoper Creative Commons License 2009.08.09 0 0 2375
Mutasd meg a színes változatot, és mondd meg lszi, milyen szűrőkkel készült. És jön a válsz, ha tudom.
Előzmény: Törölt nick (2374)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.09 0 0 2374
Mult héten vettem egy pack (28 db) 52mm-es szűrőt és próbálgattam őket , hogy melyik mire való.....
Összecsavargattam e különféle színűeket és meglepetésemre ez lett belőle :
(fekete-fehérítés után)

Infra lett belőle vagy valami hasonló..... :-)



karera Creative Commons License 2009.08.09 0 0 2373
Elkészítettem első képeimet IR 720-szal. 31mm, 13 sec F7,1 Iso500. + Pentax B/W mód.
panabubus Creative Commons License 2009.07.28 0 0 2372
Beindultunk újra.:)

Fiókban odébbrugdosott A40 "elvesztette a szüzességét"....:D
telescoper Creative Commons License 2009.07.25 0 0 2371
Hát Barátom, ha csak ennyi lenne az ellentét az emberek között, de szép lenne a világ!!! Nem is kellett volna írnod, hogy bocs.
:))))
Előzmény: Sanon40D (2370)
Sanon40D Creative Commons License 2009.07.25 0 0 2370

Nálunk Kötelező program Kapolcsra menni. Meg nem mondom, hányszor jártam ott. Öt évig meg esténként csillagászbemutatót tartottam. Az egyetlen fesztivál, ahol nem botlik az ember állandóan kopasz biztonsági emberekbe. Szóval jó ott. Én szombaton megyek. Ma sem lesz nagyon rossz programom, mert az Alföldre megyek csillagászok közé.

 

   Igazad van , bocs félre olvastam tudod a nagy meleg.:))

Előzmény: telescoper (2369)
telescoper Creative Commons License 2009.07.25 0 0 2369
Nem is mondtam. DE, ha igen akkor hülyeséget írtam, mert szombat Kapolcs :))
Előzmény: Sanon40D (2368)
Sanon40D Creative Commons License 2009.07.25 0 0 2368

 

  Azt mondtad valamelyik nap. szombaton mész az alföldre csillagászkodni.

Előzmény: telescoper (2367)
telescoper Creative Commons License 2009.07.25 0 0 2367
Szia!
Csak nem voltam inetnél (az Alföldön voltam kicsit csillagászkodni), emiatt a kései rekció.
Nagyon egyszerűen meg tudod nézni, hogy a fókusszal vannak-e a problémásid. Csinálsz 2-3 tesztképet és már látod is. (de borítékolom, hogy lesz éles képed szép számmal)!
üdv
telescoper
Előzmény: Fehérpárduc (2366)
Fehérpárduc Creative Commons License 2009.07.24 0 0 2366
Szia telescoper!

Köszi, valóban meggyőző. :) Valószínűleg ez okozta nekem is az életlenség problémákat.

Üdv

FP
Előzmény: telescoper (2303)
telescoper Creative Commons License 2009.07.22 0 0 2365
Én meg csak itt voltam a hídnál :)
Ez egy infra-HDR:
telescoper Creative Commons License 2009.07.22 0 0 2364
Szép! Tényleg szép kép!
Előzmény: DimensionSeven (2363)
DimensionSeven Creative Commons License 2009.07.21 0 0 2363
benbene Creative Commons License 2009.06.20 0 0 2362
én is ;)
Előzmény: telescoper (2361)
telescoper Creative Commons License 2009.06.20 0 0 2361
mailtem.
Előzmény: benbene (2360)
benbene Creative Commons License 2009.06.20 0 0 2360
A link mégegyszer:

Beneben Photostream

Átok copy-paste...
Előzmény: benbene (2359)
benbene Creative Commons License 2009.06.20 0 0 2359
Köszönöm :)

A képeket Nikon D90 + kínai no-name 720-as infra szűrő párossal készítettem 16-85-ös obival. Utófeldolgozásként a fehéregyensúlyt korrigáltam kissé plusz a kék és vörös csatornát cseréltem meg.

Expó adatok elég részletesek a flickeren, így inkább nem írom le hanem itt eléred:

Beneben Photostream

(Képre klatty majd jobb oldalon more properties).
Előzmény: telescoper (2357)
benbene Creative Commons License 2009.06.20 0 0 2358
Köszi, a fehéregyensúlyt csak saccperkábé tudtam belőni, fránya gép mindig azt mondta no good :( Ezt még lightroom-ban próbáltam tovább korrigálni.
Előzmény: speedlight (2356)
telescoper Creative Commons License 2009.06.20 0 0 2357
Teccik!
Techniaki információk (gép, szűrő, expo idő, ...) nyilvánosak?
Előzmény: benbene (2355)
speedlight Creative Commons License 2009.06.20 0 0 2356
K.jóó! Miért ilyen sárgásak a fák?
Előzmény: benbene (2355)
benbene Creative Commons License 2009.06.20 0 0 2355
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Itt vannak az első próbálkozások ha valakit érdekel:

Balaton
Zlin
Ancsa
telescoper Creative Commons License 2009.06.18 0 0 2354
Mailtem már 1-2 napja.
Előzmény: mazsooca (2353)
mazsooca Creative Commons License 2009.06.16 0 0 2353
HOYA R72 72 mm-es szűrő kihasználatlanság miatt eladó (teljesen új)
mazsi.bubo@gmail.com
zls75 Creative Commons License 2009.06.07 0 0 2352

Fenéket!!!

Csak harmadjára sikerült leírni helyesen, hogy "segítséget".

 

Láttam egy összeállítást amit erre a célra szántak: UV/IR, +G2 (sztem csak egy egyszerű sárga szűrő) + Sky szűrő. Plusz a vaku elé volt ragasztva vmi sötét "szűrő-szerű vmi"* . Egy átalakított kompakt volt. Szerinted (szerintetek) ennek van-e értelme, ill érdemes-e lemásolni.

 

 

*Nézelődtem erre-arra, de nem jöttem rá, milyen "szűrőt" kéne eszkábálni a vakum elé.

 

Minden vélemény, hozzászólás érdekel, köszi!

Előzmény: DimensionSeven (2351)
DimensionSeven Creative Commons License 2009.06.06 0 0 2351
Ezt most gúnynak szántad?
Előzmény: zls75 (2350)
zls75 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 2350
Köszi a "segítséget"!
Előzmény: DimensionSeven (2349)
DimensionSeven Creative Commons License 2009.06.06 0 0 2349

http://www.naturfotograf.com/index2.html

Itt nézz körbe az UV címkék alatt. Nem kecsegtetlek sok jóval... Drága mulatság lesz.

Előzmény: zls75 (2348)
zls75 Creative Commons License 2009.06.04 0 0 2348
...segitséget...
Előzmény: zls75 (2347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!