Keresés

Részletes keresés

Róka69 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 101772

Az 55-250 stm..nek szerintem nagyon szép a lépe és gyors, tudod sok 70-200 is volt nekem, természetesen korrektebb obi, de ha a képeket nézem csak úgy...alig van különbség.

Előzmény: rönofan02 (101769)
Róka69 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 101771

Jobb lesz:-)

Előzmény: Moris721 (101770)
Moris721 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 101770

A tiéd egy teljesen logikus, és árban sem elrugaszkodott lencsesor! :)
Én régebbi kávédarálós 1,8-at használok. Amennyit használom,.... elég is az a minőség.Kíváncsi vagyok majd az STM-es 18-135-re. Holnap megyek megnézek egyet, talán meg is veszem. Nekem a réginek is megfelelt a képe, ha ez jobb lesz, akkor teljesen elégedett leszek. :)

Előzmény: rönofan02 (101769)
rönofan02 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 101769

No, akkor én meg baromi rosszul tartom magam....

:o)

A 70D-hez van egy 15-85mm (ez van rajta a legtöbbet), egy 10-18 STM (ritkán használom, de akkor aztán nagyon-nagyon!!!), egy 55-250 STM (ezek az STM-ek baromi jól sikerült üvegek!), egy 50/1.8 STM és egy régi 28/2.8 fix. Ez már több, mint elég, bár néha felbuggyan bennem, hogy esetleg egy 85, vagy 100 fix még időnként jól jöhetne, talán egyszer lesz is (főleg, hogy a másik topikban nemrég megjelent egy 85/1.8 75e fabatkás irányáron, mitagadás, elgondolkodtató...).

És igen, tudom, hogy lassan már meg kellene tanulnom fényképezni is!

:o)

 

Barátsággal

Tóni

 

Ui.: Van egy barátom, ő egy 600D/18-135STM kombóval dolgozik, le nem cserélné semmi pénzért! Igaz, vitorlázórepülő versenyeken fotózik/videózik vele, ott meg a dolog jellegénél fogva mindig hétágra süt a nap, nemigen van szüksége fényerős fixre....

Előzmény: Moris721 (101768)
Moris721 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 101768

Akkor én jól tartom agam. :) A 18-135 teljesen bevált.De most olyan vázaat veszek ami tud videót is, ezért szeretnék szintén 18-135-öt, de STM et. Csak ahogy keresgéltem, megláttam a 15-85-ös hirdetést....gondoltam....de persze karcos a frontlencse, ami tudom, nem sokat befolyásol. De ha azt nézem, hogy én a 18-135-ösömön nem használtam soha semmi védelmet, és egy karc sincs rajta.És évekig(6-8) jártam vele a hegyeket, erdőket, mégis szuper állapotban van. Akkor mit kaphatott az a lencse, hogy akkora karc lett rajta.Normál árban meg valóban 120-130e. a 15-85. Annyit meg nem ér meg nekem. :) Jó lesz a 18-135stm. És ha majd nagyon nagyon kell, akkor veszek egy rendes Canon 10-18-ast.

o0-0o Creative Commons License 2015.12.13 0 0 101767

Aztán sok év múlva rájön, hogy kell ez is és amaz is. Lesz FF-es váza, 70-200-a, 17-40-e, 85-ös és 30-as fixe is ;) vagy valami hasonló sorozat.

Előzmény: vplaca (101766)
vplaca Creative Commons License 2015.12.13 0 0 101766

Sokan rájönnek, hogy nem lehet vele olyan kreatívan fotózni, mint egy nagy fényerejű fixel. Megvilágosodik, hamar eladja, vesz valami fixet. Használja boldogan, majd rájön, hogy cserélgetni kell őket, nem lehet zoomolni. Így aztán lesznek eladó fixek is jó árban. :)

 

Előzmény: Moris721 (101761)
Moris721 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 101765

Nem,nem....sőt, köszönöm hogy hozzászóltál! Köszönöm a segítséget!

Előzmény: rönofan02 (101764)
rönofan02 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 101764

A Canon adok-veszekben van egy, 90e pénzért árulják.

Ha megvan még és tényleg nincsen semmi baja, meg kell venni, mert tényleg jó kis obi.

Nekem is van egy, néha rám jön, hogy eladom, mert a fixek felé kacsingatok, de ha ennyire leesett az ára, akkor inkább megtartom. Szerintem olyan 120-140e között van a reális ára, de természetesen a piac az igazi árszabályzó.

Igazából egyetlen gondom van vele, sajnos eléggé nehéz darab...

Csak ennyi, bocs, hogy beledumáltam...

Barátsággal

Tóni

Előzmény: nemethla (101763)
nemethla Creative Commons License 2015.12.12 0 0 101763

Nem hallottam róla, lehet, hogy kicsi az érdeklődés, pedig jó kis obi.

Előzmény: Moris721 (101762)
Moris721 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 101762

Természetesen 15-85-öt szerettem volna írni. :)

Előzmény: Moris721 (101761)
Moris721 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 101761

Kérdés hogy miért árulnak egy 15-58 USM-et 110-ről leárazva 90 e-ért már egy hónapja. Ezeknek van valami típushibájuk?

Moris721 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 101760

:) Értem, köszönöm szépen!

Előzmény: Róka69 (101759)
Róka69 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 101759

Nem dehogy az adott típus kiváló :-)

 

Úgy értettem volt 18-55 is II - 18-55 STM - Sigma 18-200 - Canon 18-200, 18-135 is...aztán STM...de ami nekem bejött az a 15-85 IS USM - vagy isteni obi a Canon 24-105 de az alá akkor kel egy 10-18 stm.

Előzmény: Moris721 (101758)
Moris721 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 101758

Azt hogy érted hogy cserélgeted melyik a jobb. Típuson belül? Vagy 15-85-ös 18-135 ös cserélgetés?

Előzmény: Róka69 (101757)
Róka69 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 101757

Nekem most az van és nem először, cserélgettem melyik a jobb ..

Képminősége ennek az obinak szerintem nagyon jó említették gyors pontos...15...nél a torzítás elviselhető vagy javítható, most sikerült kifognom egy kitből kivett 0 kilométeres darabot csodálatos, sajnos az ára , de egyszer kel megvenni.

 

Ami ha tájat fotózol szerintem jó a 10-18 STM.

Előzmény: Moris721 (101756)
Moris721 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 101756

Igen, valahogy én is így gondolkodtam.Mondjuk leginkább tájat fotózok, és ott jól jönne a 15. Többször volt rá szükségem, mint a 135-nél nagyobb tartományra.És a rajzolata, háttérmosása milyen?Nézegettem teszteket, de az ilyen tapasztalatok sokkal jobbak. :)

Előzmény: Törölt nick (101754)
Moris721 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 101755

Igen,láttam a hirdetést. :)

Előzmény: nemethla (101753)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.11 0 0 101754

A 15-85 gyorsan talál fókuszt és valóban nagyon kellemes utazó zoom. 15mm-en torzít rendesen, de azt könnyű korrigálni digital photo profban. A 15mmegészen más világ mint a 18mm vagy 17mm. Itt 1-1mm is számít, jobbanmint a tele végen.

Előzmény: Moris721 (101752)
nemethla Creative Commons License 2015.12.11 -1 0 101753

VAlaki az eos adk-veszekeb most tett fel 15-85 STM-et eladót. Érdemes, mert egy igaz városképelő tartomány: ff-en 24-135, nagyon ott van

Előzmény: Moris721 (101752)
Moris721 Creative Commons License 2015.12.10 0 0 101752

Sziasztok!

 

A kérdésem, hogy melyik lenne jobb választás 70D-re: 18-135 f/3.5-5.6 IS STM vagy Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM. 18-135 IS-ről váltok. Eddig megfelelt a 18-135 IS, átfogásban, méretben, és képminőségben is. Érdemes egy picit többet költeni a 15-85-re? Átfogásban jól jönne a 15. De csak ennyivel lenne jobb nekem, vagy képminőségben, gyorsaságban? 85- és 135 közti különbség talán nem számítana.

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

ötfelezős Creative Commons License 2015.12.07 0 0 101751

Ezt írta a photozone:

The Canon EF 24-85mm f/3.5-4.5 USM is one of Canon´s classic consumer standard zooms. It received some rather mediocre reviews during the film era so it didn´t really leave the shadow of the more popular EF 28-105mm f/3.5-4.5 USM and EF 28-135mm f/3.5-5.6 USM IS.

Előzmény: jakacs (101742)
nemethla Creative Commons License 2015.12.07 0 0 101750

Utolérsz a 30-ötszáz-9851-en. Laci

Előzmény: jakacs (101747)
nemethla Creative Commons License 2015.12.07 0 0 101749

akkor is...

 

Előzmény: theraphosa (101743)
nemethla Creative Commons License 2015.12.07 0 0 101748

Nekem van, ha kell egy 24-85 USM

Előzmény: jakacs (101747)
jakacs Creative Commons License 2015.12.07 0 0 101747

28-70-t nem nagyon árulnak, ahogy rákerestem. A 28-105-ösöket is 30 környékén hirdetik, de próbálkozom alkudni, hátha. :)

 

24-85 régebben sláger volt, ma már elfelejtett darabok lettek. 

Primary92 Creative Commons License 2015.12.07 0 0 101746

Én sokáig 28-105/3.5-4.5 USM II-t használtam 5DII-n, teljesen jó volt, de  a többiről nem tudok nyilatkozni. 20000 körül ki lehet fogni.

Előzmény: cannonball (101744)
cannonball Creative Commons License 2015.12.07 0 0 101745

bocs, 28-70-ről beszélek az első mondatban.

Előzmény: cannonball (101744)
cannonball Creative Commons License 2015.12.07 0 0 101744

A régi, ablakos 24-70 f3,5-4,5 állítólag jó. A 28-105 biztos rosszabb, mint a 24-85. De 50 körül van 28-135 IS USM is....

Előzmény: jakacs (101742)
theraphosa Creative Commons License 2015.12.07 0 0 101743

Sima C 430 a vaku.

Előzmény: nemethla (101741)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!