Keresés

Részletes keresés

RAW Creative Commons License 2004.04.28 0 0 2490
Tegnap sikerült Canon előtétlencsékkel fényképeznem, felraktam az eredményt a webzugomba. Feraktam még egy fókusztávolságokkal foglalkozó számolgatást is.
-Kirikou- Creative Commons License 2004.04.28 0 0 2489
Előtétlencsékről itt találtok infőkat, tesztképeket (már volt itt a link, de lehet, hogy valaki nem ismeri)
http://www.lensmateonline.com/g3.html

Más: polárszűrővel kapcsolatban van valakinek tapasztalata, cirkulár v. lineár , mert szakkönyvekben, neten, stb. utánanéztem és össze vissza beszélnek, egyik azt monja ez jó digitálisra a másik meg pont az ellenkezőjét, így hát inkáb a felhasználók tapasztalatára bíznám magam.

farkzoli Creative Commons License 2004.04.28 0 0 2488
Csinálok pár Canon képet,de most rohannom kell,talán holnap felrakom egy prímmappára.
Soká Creative Commons License 2004.04.27 0 0 2487
A kettő között még akad egy-két márka...
Előzmény: mtb (2486)
mtb Creative Commons License 2004.04.27 0 0 2486
Sziasztok, ennek az eredeti Canon előtéttel készült képnek én is örülnék, ugyanis most gondolkodom hasonló vásárlásán a Canon S1 IS gépemhez, és ha valóban nem nagy durranás a Canon, hát maradok a Soligornál.A Canon 30 ezerbe kerülne, a Soligor 16-ba...
Előzmény: farkzoli (2485)
farkzoli Creative Commons License 2004.04.27 0 0 2485
Szia RAW!
A kölcsönadás nem valószínű,ha pesti vagy,de tudnék küldeni,vagy valahová felpakolni G3-mal és Canon nagylátóval készült képeket.(WC-DC58N)A köz kívánata szerint!
A cégünké a szajré.
Röviden:zavarba ejtően ócska képet ad.A széleken lágy.Színez,de azt legalább mindenhol.
F8 esetében is alapvetően rosszabb,mint magában.
0,75 a szorzó,tehát nem az utolsó szó a széleslátószögű iparban.
Az öreg 20mm-es Flektogonomat 10 ilyenért se adnám!
Előzmény: RAW (2481)
RAW Creative Commons License 2004.04.26 0 0 2484
Fókusztávolságot nem tudok mérni, csak oldalarányokat. De ha jól sejtem, van némi egyenes arányosság köztük, két ugyanonnan fényképezett kép azonos részletének képpontaránya szerintem arányos a fókusztávolságokkal.
De lehet, hogy tévedek. Akkor ott vannak a képek, magukért beszélnek.
Előzmény: detri. (2482)
gábor_l Creative Commons License 2004.04.26 0 0 2483
Szia Z man

Igazad van ezt én is tudom és nem kevertem a két dolgot csak nem részleteztem rendesen a mondanivalómat...

Arról lenne szó, hogy a vaku segédfénye nekem egyáltalán nem hiányzott és így is meg lehetett oldani a helyes autófokuszt vagy a manuális autófokuszt.

Most megnéztem a kedvetekért csont sötétben.

A gép segédfénye tökéletesen működött és éles képeket produkált.

Ha érdekel titeket a dolog van két virágfotóm és egy szoborfotóm a galériámban, ezeket a g5 segédfényével elősegített helyes autófokusszal készítettem sötétben. Úgyhogy felesleges szerintem a para.

Detri,

A 420 ex vaku jó a 300d-vel is. a vakukompoenzáció áthidalható a rekeszeléssel. Csak
akkor a mélységeélesség látja kárát normál szinkronnál. használható a 300d-vel, de inkább 550 ex vagy sigma-t érdemesebb venni.

Nem azért adom el, mert nem vagyok vele megelégedve, csak most nagyobb szükségem van egy jó és megbízható obira a dslr-re.

üdv
gábor_l

Előzmény: Z-M-an (2479)
detri. Creative Commons License 2004.04.26 0 0 2482
Hát ez nagyon érdekes, szegény soligor megkapta a magáét...
Hogy számolsz pontos fókusztávolságokat?

üdv,
d.

Előzmény: RAW (2481)
RAW Creative Commons License 2004.04.26 0 0 2481
Készítettem egy pár képet a Soligor előtétlencsékkel. Felpakoltam a vadiúj webzugomba, mindenki okulására.
A véleményem is ott található (tömören: isten ments...).
Továbbra is szívesen kipróbálnám az eredeti Canon előtétlencséket is. Ha valaki kölcsönadná, elhozná, készítenék egy hasonló cikket.
Ha már lett egy saját webzugom, felraktam az itt szereplő CF kártya mérési eredményeimet is.
Jó fényeket (és jó lencséket) kívánok:
RAW
Előzmény: mtb (2477)
detri. Creative Commons License 2004.04.26 0 0 2480
Mégegy hülye kérdés: miért adod el a vakut? Ennyire nem tetszik együtt a 300D -vel? :/

üdv:
d.

Előzmény: gábor_l (2476)
Z-M-an Creative Commons License 2004.04.26 0 0 2479
Kedves gabor_l!

Szerintem kevered a szezont a fazonnal! :)
Mi a vaku AF (autofókusz) segédfényéről értekeztünk, nem pedig az E-TTL vakuzással természetes módon együttjáró elővillantásról. Ez utóbbi létét senki sem vitatja, működik a G2-től felfelé.
A probléma a G sorozat sötétben igen gyenge AF-a, amihez igencsak jól jönne a Canon rendszervakukban alapból meglévő vörös AF segédfény asszisztenciája. No, ezt valamiért nem használja a G sorozat (és a Pro1 sem) és bizony ez eléggé nagy hiányosság.

Előzmény: gábor_l (2476)
detri. Creative Commons License 2004.04.26 0 0 2478
"Ja és a g5-nél nincs szükség a külső vaku/pl.: 420 ex/ mellett segédfényre, mert a vaku ettl-be dolgozik, tehát egy villantást mindig nyom a tényleges villantás előtt fénymérés segítéséhez."

Segédfényre nagyonis szükség lenne az autofókusz megsegítésére.

"Sokkal jobban tudtam használni, mint a 300d-n"

Ezt részleteznéd, h miért? Szeretnék majd 300D -t (lehet, h semmi nem lesz belőle, de még reménykedem :) ), ezért érdekelne, h pontosan mire gondolsz.

üdv:
d.

Előzmény: gábor_l (2476)
mtb Creative Commons License 2004.04.25 0 0 2477
Üdv RAW, lenne egy kérdésem a Soligor 0,6 x wide lencséjéről.Melyik típust használod(ha jól tudom hármat lehet kapni)és mik a tapasztalataid? Nekem ugyan egy S1 IS gépem van, de most gondolkozom nagylátószögű lencse vásárlásán.Egy Soligor 16 körül van, míg 30-ért hoznák kintről az eredeti Canont.Esetleg egy-két vele készült fotó is segítene a döntésben.Előre is köszönöm!
Előzmény: RAW (2468)
gábor_l Creative Commons License 2004.04.25 0 0 2476
Sziasztok.

Eladó egy Canon speedlite 420 EX vaku kifogástalan állapotban. Kb. 3 hónapos.

Ár 64.000.- Ft

Ha érdekel dobj egy mailt.

Üdv.

Ja és a g5-nél nincs szűkség a külső vaku/pl.: 420 ex/ mellett segédfényre, mert a vaku ettl-be dolgozik, tehát egy villantást mindig nyom a tényleges villantás előtt fénymérés segítéséhez.

Senki nem fogja észrevenni a hiányát. Én kiváló és szép képeket tudtam készíteni a vakuval. Sokkal jobban tudtam használni, mint a 300d-n.

A vaku kompenzáció is nagy segítség.

detri. Creative Commons License 2004.04.25 0 0 2475
Hát igen, ez bizony nem jófejség Canonéktól... :( Bár a G5 reviewban nem látok utalást erre, de tuti u.ez a helyzet. Hát így jártam.
Előzmény: Z-M-an (2473)
Tipo Creative Commons License 2004.04.25 0 0 2474
Sziasztok! Ha érdekel valakit, van eladó fénymásolt G3 magyar nyelvű használati utasításom.
Z-M-an Creative Commons License 2004.04.25 0 0 2473
Hahó!
Jómagam ezt a segédfény használat dolgot nem láttam hivatalos Canon kiadványokban.
Igazából a független géptesztek során szoktak erre "rávilágítani", azaz megírják a frankót.

"The hot shoe allows the easy attachment of external Canon speedlights. The Pro1 is compatible with all EX-series Speedlites 220EX, 380EX, 420EX, 550EX (but does not use the AF-assist lamp)."

Idézet innen...
Jómagam is majdnem belevágtam egy Pro1-be, de szerencsére előtte elolvastam ezt :-/

Előzmény: detri. (2472)
detri. Creative Commons License 2004.04.25 0 0 2472
Erről hol lehet olvasni? Mert a kézikönyvben ugyan van "Feauture Availability" táblázat, de nem túl friss a gépek litája, és csak EOS-ok vannak felsorolva.
Előzmény: Z-M-an (2447)
detri. Creative Commons License 2004.04.25 0 0 2471
Tegnap szereztem be a 420EX vakut, ma reggel kezdtem el vele ismerkedni. 1-2 óra játszadozás után azért jöttem fel ide, hogy utánanézzek, hogy a fenébe kell használni a vaku segédfényét a G5-tel, elég fontos lenne...
Hát ezekszerint sehogy... :(((
Előzmény: farkzoli (2446)
Soká Creative Commons License 2004.04.25 0 0 2470
Erről jut eszembe. A napokban betévedtem saját képtáramba, és szomorúan kell konstatálnom, hogy a sok tesztfotóm az enyészeté lett. A hivatkozások még megvannak, de a képeket törölték. Kicsit sajnálom, elég sok időt eltököltem vele anno...

Más, vettem végül egy HOYA cirkulárisat 15e körül, de még nem nyilatkozom :-)
Majd, ha használtam is. Talán említettem, hogy festmények reprózásához kellene, az ecsetnyomokon megjelenő kis becsillogások eltüntetéséhez, hát majd meglátjuk.

Előzmény: RAW (2468)
Apo85 Creative Commons License 2004.04.24 0 0 2469
sziasztok!

tudtok olyan helyet, ahonnan full! G5 magyar kézikönyvet le lehet húzni? :) köszike

RAW Creative Commons License 2004.04.24 0 0 2468
Van egy Soligor 2x tele és egy 0,6x nagylátó előtétlencsém, meg egy G5-ösöm. Ha valakinek lenne eredeti Canon előtétlencse készlete (TC-DC58N, WC-DC58N), szívesen összehasonlítanám vele.
handras Creative Commons License 2004.04.23 0 0 2467
Elvben a Cirkulárisat, de a gyakorlat nem igazolja az elvet....
Előzmény: -Kirikou- (2466)
-Kirikou- Creative Commons License 2004.04.23 0 0 2466
Én is most tervezem a polárszűrő vásárlást, régebben volt róla szó a fórumon, hogy cirkuláris v. lineáris e a jobb, csak most csakazértsem találaom, nem emlékeztek véletlenül, hogy melyik miért volt jobb? G3-ra melyiket érdemes rakni?
Soká Creative Commons License 2004.04.21 0 0 2465
apaf3j,
Köszi az infót!!!
Előzmény: apaf3j (2464)
apaf3j Creative Commons License 2004.04.21 0 0 2464
Nekem egy Hoya cirkuláris polárszűrőm van, és nem vettem észre, hogy bezavarna. Korábban próbáltam egy régi NDK-s lineárissal, azzal sem volt gond.
Soká Creative Commons License 2004.04.20 0 0 2463
Festmények reprózásához polárszűrőt kellene használnom. A kérdésem az lenne, hogy mennyire rontja az AF működését, megbízhatóságát? Csak mert Gx-nél ez kényes terület. Most pedig különböző távoli helyszíneken megismételhetetlen fotókat kell elkövetnem ráadásul mindenképpen RAW-ban, vagyis a helyszínen nem nagyon tudom ellenőrizni az élességet. Pótkérdés ki milyet használ vagy mit ajánl? Vagy mit nem...
Köszi!
Soká Creative Commons License 2004.04.20 0 0 2462
RAW,
igazán köszi a tesztet, így megkésve is!
Előzmény: RAW (2456)
Frajti Creative Commons License 2004.04.19 0 0 2461
Attól függ milyen igényeid vannak!
Nagyobb zoom, képstabilizátor, raw v. csak jpeg. stb. Mindkettőnek van előny és hátránya. Döntsd el neked mi a fontos, és ez alapján válassz!
Előzmény: K_Pisti (2460)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!