Keresés

Részletes keresés

bandikaa Creative Commons License 2021.12.31 -1 0 120838

Köszi, de nem ez nyert, mindegy, mire állítom.

A megoldás a remote assistant rendszergazdaként való futtatása lett.

Előzmény: szekundans (120785)
estvan111 Creative Commons License 2021.12.29 -2 1 120837

Csak, hogy történjen valami. Hétvégén a feleségemmel lementünk egyet sétálni a Velencei-tóra. Pentax kp, sigma 17-70 c

Jahno Creative Commons License 2021.12.20 -1 0 120836

Mindenhol ez van. Nehogy azt hidd, hogy adott géppel tesztelték és úgy van, csomó cikk dinamikusan változik, szinte az összes létező fotómasina modellre optimalizálva, hogy kattintsunk.

 

aztán nézzük meg a Crane 3as támogatottsági listáját: http://zhiyun-website.oss-cn-shenzhen.aliyuncs.com/instruction/20210128/1611817129467-Wz4BnjCx.pdf

 

Vagy kiollóztam a 4000est, sehol nincs Pentax:

 

 

Mondjuk ezt csak én mondom így netről ollózva, oszt lehet nem is igaz ugye, de én innen vizslatnám meg a kérdéskört. Nem az a tipikus videózós gép, nem is olyan elterjedt, így állnak hozzá.

Előzmény: szalaylp01 (120835)
szalaylp01 Creative Commons License 2021.12.20 -1 0 120835

Köszönöm! Azért reménykedtem, mert olvastam egy cikket, ahol a K1 -hez ajánlottak gimbalt. Bár lehet az is csak reklám volt... A legjobb Gimbal Pentax K-1 fényképezőgépek! (gimbalgarage.com)

Előzmény: Jahno (120834)
Jahno Creative Commons License 2021.12.20 -1 0 120834

Pentaxot én meg sehol nem láttam. Legjobb esetben is nézz olyat ami a tömegét elbírja és ha expó gombra vagy sima kábeles kontaktusra indít videót, akkor ennyit tud markolatról, többi funkció nem lesz. Eddig Fuji/Oly is hátul kullogott, de egyre jobban támogatják. 

Előzmény: szalaylp01 (120833)
szalaylp01 Creative Commons License 2021.12.20 -1 0 120833

Üdv Mindenki!

 

Nem tudom, hogy ki az, aki szokott videózni is a gépével. Én néha szoktam, szórakozásból, nem egyéb céllal. 

Most jutottam oda, hogy vennék egy gimbalt a kp gépemhez. Ami miatt gondban vagyok, hogy vajon melyik cég által forgalmazott gimbal lenne kompatibilis az én gépemmel. Köszönöm előre is, ha valaki kisegít ebben a kérdésben. 

 

Jahno Creative Commons License 2021.12.13 -3 2 120832

De ez miképpen jön ide? Nekem látni a képeim, de akkor mi van és merre? Vagy ki dönti el, hogy mennyit ér? Az egész solenoidos kérdéskörhöz semmi köze, de felőlem mehetünk errefelé is, csak találjuk a csapásirányt. Ha a Bősárkányi Bazd Előre FC éves újságában lett egy kép a 3. oldalon, 3 év múlva meg a borítón (mert más nem adott be pályamunkát), akkor az a nagy király aki csinálta?

 

Eleje ugye úgy kezdődött, hogy egyre többen estek be csoportokba, hogy jaaaaaahj fekete lett a kép. Persze mindenki jött az alexpóval és egyéb tippekkel, de egy idő után látszott, hogy nem egészen így van. Dpreview fórumain is megszaporodtak egyes típusok, ott összesítették is, én meg idéztem egyik nagyobb Pentax szervíz odaláról kiírást, hogy milyen modellek érintettek. Ott azért nem havi 2 gépet látnak és nem is biztos, hogy hülyék hozzá. Ennek ellenére itt kihozták belőle, hogy nem értek hozzá, nincs egy értelmes képem és jajj kapjam be mert fasságot beszélek és fotelfotográfus vagyok.

 

Ok, képeken lehet nyáladzani, de az előzményekre lehet mondani, hogy mosoly meg minden, attól még az egyik legnagyobb nemzetközi Pentax szervíz hirdetményéből idéztem és ezek ennyire ostobák, hogy fel sem akarták fogni, csak megnézték, hogy én írtam és zsigerből ment a fikázás, meg a mosoly. Oszt hát. Felőlem meg lehet, de attól még az a mocsok ki solenoid ugyanúgy hullik.

 

Aztán ha van képem a váci kultúrházban, vagy Derekegyházán a könyvtárban, Ex-iTeeCaféban a falon, akkor az mennyire súlyoz?

Előzmény: Szabolcsi Mihály (120831)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2021.12.13 -1 1 120831

Na, szóval: “Online szakértő, vagy Karosszék fotográfus': Ő az a "fotós", akinek nem lehet látni a képeit - vagy, mert maga is tudja, hogy nem jók,  ezért igénysebb  közönség előtt szégyelli, vagy mert nincsenek, csak beszélni akar róla... :D

Előzmény: Jahno (120830)
Jahno Creative Commons License 2021.12.13 -1 1 120830

Nem az volt a kérdés, hogy milyen képet közöl. Nyilván múlt évezredben akadt aki nem is létezett, így nehéz is lenne. Aztán majd lesz valahol, vagy nem.

Előzmény: Szabolcsi Mihály (120829)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2021.12.13 -1 1 120829

Ott a portfólióm az adatlapomon :) meg az én képeimet már a múlt évezredben közölte a Fotó, a Fotóművészet, a Búvár etc... 

Előzmény: Jahno (120826)
Jahno Creative Commons License 2021.12.13 -1 1 120828

Valószínű, hogy amit használnak rendesen annál nem jön elő ilyen gond. Lehet fárad a solenoid, sok sufnituning szervízelésnél kis reszeléssel gyógyatják meg, szóval az is lehet, hogy folyamatos használatnál minimális kopás van, akkor kisebb energia kell, hogy mozogjon a tekercsben. Jó ég tudja, sosem fog kiderülni rendesen, de egyelőre azok a tulajok kevésbé szívnak, akik folyamatosan használják a gépeiket.

Előzmény: estvan111 (120827)
estvan111 Creative Commons License 2021.12.13 -1 0 120827

Enyém is hibátlanul működik, több mint százezer expóval, pedig csak saját akksival használtam.

 

Előzmény: Szabolcsi Mihály (120825)
Jahno Creative Commons License 2021.12.13 -1 0 120826

Tudja fene, akármi lehet, enyém is Enelooppal volt, de ehhez nagyobb mintavétel kellene. Ember ugye alkáli elemet mond, ott ha a solenoidnak számít az, hogy meghajtás előtt 1.5 helyett 1.2 van, akkor rég rossz minden.

 

Csak óvatosan hivatkozz dpreview meg hasonló oldalakra, mert megkapod a magadét, hogy karosszékfotográfus vagy és céltalanul felsorolsz mindenféle típusoka :-D

 

Előzmény: Szabolcsi Mihály (120825)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2021.12.13 -1 1 120825

Találtam egy érdekes hozzászólást: https://www.pentaxforums.com/camerareviews/member.php?uid=120724

Lehet, hogy az én K-30 masinám azért működött sokáig hibátlanul, mert Eneloop akukkal használtam?

Jahno Creative Commons License 2021.12.10 -1 1 120824

Meg kell nézni hol mit raknak a márka mögé. Ma pld. 220ban Canon bemutatónap van.

 

Erről jutott eszembe.

 

Annak ellenére, hogy nekem legtöbb ilyen összenépi nyíltnap nem túl szimpatikus, néha mégis csak jók valamire. Olympus bármikor ad kölcsön gépet, ha ki szeretnéd próbálni. Volt természetfotós séta és portréfotózás Oly cuccokkal, szóval vas próbálgatás, ismerkedés. Néhány előadás pld. színtanból és hasonlókból az Oly égisze alatt. Melllékszál FotoPlusnál a csoportok mozgatása, streetfotózás, fények, add be, oszd meg típusú "pályázat", ami mellé oda lehet csempészni néhány online bemutatót, (most Sony és Nikon lesz) bemutatót, előtte meg Pana tanácsadások voltak komoly szinten, amit láttam. Fuji fotós sétát szervezett Pécsen és elmentek gépet nyomkodni kosármeccsre. Vagy éppen fotózz Sonyval és nyerj típusú kampány is van hó végéig. Nikon nyílt napokon is gépmustra, tanácsadás, ingyenes szervíz, szenzortisztítási akciók és egyebek.

 

Ezek mellett nézzük meg, hogy mit találunk idehaza Pentaxos körítéssel és akkor kiderül, hogy miről nem lehet írni. És ha valakik pár év múlva leváltják a pro cuccaikat, akkor azért bevásárlok belőle, mert akad 1-2 dolog amire nyáladzom, ha annak az árfekvése egy bizonyos szint alá megy, akkor bármi is jól jöhet nekem (:-

Előzmény: zoltansc (120814)
Jahno Creative Commons License 2021.12.10 -1 1 120823

Amúgy gondolkoztam. Így a XX. század környékén miről írjon? Mindenről is, mert ha megnézed akkor pont most ment le egy DSLR összehasonlító sorozata. Még csak nem is a tükör nélküliekkel kezdett.

 

Azt már sejtettem, hogy nehéz lesz kizökkenteni a nézőpontodból, mert 10 éve láttál egy vacak MILCet és amúgy sem értesz hozzá, ezért a teljes technológia bekerült egy halmazba, csak azóta már a Mikulás is annyiszor kerülte meg a bolygót, mint szürke szamár a ködben. Halad előre az univerzum, tükrösek meg majd mehetnek a retró kütyüs cuccok mellé a vitrinbe, mert jéééé ilyen is volt a sötét középkorban, de érdekes meg mechanikus, aztazannyát.

 

Cserébe ha már műszaki vita, akkor megnéztem, idén legalább 10 Pentaxos cikket írt, szóval valamennyit foglalkozott vele, de míg nem nagyon mozgolódik a gyártó és ilyen félhalott állapotban sem halad előre, addig erről is nehéz tartalmat gyártani. Ha kijön valamivel vagy beharangozza, akkor jó eséllyel megírják.

Előzmény: estvan111 (120819)
Jahno Creative Commons License 2021.12.10 -1 0 120822

Úgy jön ide, hogy annak most elég kemény kampánya van mindenfelé. És mégsem szerepel a Pixinfon. Canikon meg a többi viszont van és ha pénzről lenne szó akkor nem biztos, hogy a legcsumpibb 2000D-vel lehetne akkorát szakítani, mint ha mondjuk írnak valami jófélét az A1 és hasonló kategóriás gépekről.

Előzmény: estvan111 (120821)
estvan111 Creative Commons License 2021.12.09 -2 1 120821

Nem fizetnek eleget. Godolom. Igazából megint nem tudom mi a fxszról írsz. Hogy jön ide pont a sony? Mért nem canicon, vagy pana, vagy oly?

 

Ha megkérhetlek ne magyarázd el.

Előzmény: Jahno (120820)
Jahno Creative Commons License 2021.12.09 -1 1 120820

"ami gondolom jó neki anyagilag,"

 

Akkor vajon miért nincs tele Sonyval az oldal, amit most éppen a FotoPlus minden sarkon nyomatna?

Előzmény: estvan111 (120819)
estvan111 Creative Commons License 2021.12.09 -2 2 120819

"Elöljáróban azért azt mindenképpen érdemes tudni, hogy bár a tükörreflexesek már kihalófélben lévő modellek"...

 

Róbert nemhogy nem pentax fan, hanem egyenesen viszolyog minden dslr géptől. Küldetésének tekinti a  milc gépek ajnározását. Beakadt nála a lemez. Remélem csak azért csinálja ezeket a cikket, mert ezekre mindig van valami reagálás, ami gondolom jó neki anyagilag, és látja, hogy legalább nézik az egyre  cikisebb cikkeit. A milcbeütődése óta szerintem eléggé csökkenhetet az oldala népszerűsége. Komoly fotós ember csak mosolyogva nézegeti ezeket a kínlódásait.

 

 

Előzmény: joskabacsi (120816)
Jahno Creative Commons License 2021.12.07 -1 1 120818

Meglátjuk a cikk folytatását, hogy mi lesz benne tükör nélkül. Ott azért Canikon, Pana, Sony, Oly, Fuji is indulhat erőből.

Előzmény: joskabacsi (120816)
Jahno Creative Commons License 2021.12.07 -2 0 120817

Az a szívás, hogy ha kérdeznek, akkor mi mást mondanék? Használt cuccok piaca sosem volt olyan nagy, mint a Canikoné, bár sokfélét lehet venni, azért fogy rendesen és nem egyszerű. Ha valaki most venne, akkor egyedül tán a Fotoplusban tudja megtenni, máshol nem is árulják. Kicsi használtként okés, főleg míg olcsón kap jó minőséget, mert az alap Canon belépő helyett még egy bármi is jobb, Pentaxos dolgokkal azt a foshalmot össze sem lehet hasonlítani. Ha fotópalánta rájön, hogy mire van szüksége, megtanulta, nem adja fel, satöbbi, akkor meg rögtön rendszert válthat. Ennél hosszabb távon nem merem mondani, hogy vegyen valami obit, meg még jobbakat aztán majd vesz hozzá vázat vagy még rendes MILC APSC vonala is lesz, ahogy fejlődni illik. Évek óta nem látjuk mit szeretnének, bár én most MFT vonalon is így vagyok, hogy a csúcs Oly váz az szolgáltatásaiban csúcs, képminőség elég ergya, Pana meg lehet már csak FF felé fog menni. Most ha a G9nek lesz mérvadó utódja, ami szenzorban jobb, akkor beruházok obikra is és pár év múlva vázra, aztán a többi mindig ingadozó mert egyelőre egy kiebb, régi Fuji váz gyűlt fel nálam 2. rendszernek. Pentaxot infrásítani akartam, aztán lehet jobb ötlet lesz egy 30ezer pénzes NEX-et venni erre a célra, az érzékenységben jobb lesz. Tudja a tök.

Előzmény: Szabolcsi Mihály (120815)
joskabacsi Creative Commons License 2021.12.07 -1 1 120816

Vagy a forgalmazók nem a pixinfót tekintik autentikus forrásnak ...

Róbert sosem volt egy Pentax-fan...

Előzmény: zoltansc (120814)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2021.12.07 -1 1 120815

Pár éve egy addig rollfilmre fotózó ismerősöm kérdezte, milyen digitális fényképezőgépet vegyen. Azt mondtam: olyat, ami kézre áll, és nem akadályozza az alkotásban.
Arra a kérdésre meg, hogy inkább Nikont-e, vagy Canont, azt, hogy tökmindegy; akár Pentaxot is, magam is azzal kattintgatok… de nem akart ismeretlen márkával kísérletezni, végül valami CaNikont vett... :)

Előzmény: zoltansc (120814)
zoltansc Creative Commons License 2021.12.07 0 0 120814

Még a hétvégén olvastam a cikket, az adott részt vissza is olvastam mert nem találtam egyetlen gépet sem, annak ellenére, hogy meg van említve a brand. Nem értem a forgalmazók passzivitását, azért egy-egy cikk erejéig odaadogathatnának egy-egy obit/vázat. 

Vagy, lehet nem cél az eladások növelése...

 

Előzmény: Szabolcsi Mihály (120813)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2021.12.07 0 1 120813

...ezexerint a Pentax nem szponzorálja a pixinfót; én se...

Előzmény: szferi62 (120810)
Tab Creative Commons License 2021.12.07 0 0 120812

Hamarosan.

Előzmény: szekundans (120811)
szekundans Creative Commons License 2021.12.07 0 0 120811

Pentax K3 III DSLR ügyben van-e kézzel fogható, szubjektiv információja valakinek?

szferi62 Creative Commons License 2021.12.06 0 0 120810

https://pixinfo.com/cikkek/a-legjobb-tukorreflexes-dslr-fenykepezogepek-2021-ben-2022-re/

 

Fura, hogy ebben a cikkben a Pentax szó egyszer szerepel, Pentax fényképezőgép egy sem.

joskabacsi Creative Commons License 2021.12.02 0 0 120809

Egy kvázi (igényes) amatőr felhasználásra tervezett váztól ez komoly teljesítmény.

Sima K5-tel esküvőztem én is pár évet, bár ez az expó-szám számomra elképzelhetetlenül sok!

 

Előzmény: Blackbird 1 (120807)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!