Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kisgino Creative Commons License 2010.06.21 0 0 3697
HELP!

2 gyári kulcsom van, mindkettővel elindul az autó, de az egyikkel villog a müszerfalon egy auto egy kulcsal. Mi lehet az oka?
kisgino Creative Commons License 2010.06.21 0 0 3696
Bocs, azért vett inkább benzinest, mert a dízel télen nehezebben indul.
Előzmény: kisgino (3695)
kisgino Creative Commons License 2010.06.21 0 0 3695
:D :D :D
Utcánkban egy fószer vett egy új astrát, és azért nem vett inkább benzinest, mert a dízel télen nehezebben indul! :D

Előzmény: 8N (3694)
8N Creative Commons License 2010.06.21 0 0 3694
Nem is mondtad, hogy van egy Corollád is!

:D
Előzmény: _Godot_ (3693)
_Godot_ Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3693
full OFF:

"Nos kapott egy spéci chip tuningot mellyet az én igényeim szerint készített el egy jó ismerősöm, aki már nagyon sok éve foglalkozik tuninggal. Ez volt az első 1.4-es dízel corollája, és én telhetetlen vagyok:-) a 90 lóból 120 lett:-) 190nm -ből meg 240nm:-))))) nagyon megy a kocsi, ha úgy megyek mint eddig akkor fél literrel kevesebbet eszik, de ha nyomom amit bír stílusban akkor féllel többet, kit érdekel?????
Az autón annyi változás lett hogy hidegen nem pörgetem 2000 fölé nehogy baj legyen a mocival, ami ugye érzékenyebbé vált állítólag az ilyesmire, nemtudom,de ennyit megér+ha meghajtom mint a barom akkor figyelni a turbó visszahűlésére!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ennyi akinek ez kényelmetlen hát ne tuningoljon, de a gyár ezeket amúgy is írja az alap motornál is, figyelni kell kicsit, ennyi.
A kocsi igen agresszív lett a feleségem szerint aki nem is nagyon mer vele menni már(de így tuti hogy nem töri össze) 1-esben, 2-esben száraz úton ha kisfordulatnál padlót nyomok a kerekek kipörögnek, ha az út nedves még hármasban is. Ez azért nem rossz egy 1.4-es dízeltől ugye????? A tuningoló srác azt mondta hogy a computer 294nm!!!!!!!!!!!!-ig felengedé a moci teljesítményét, de én már féltem ezt a kicsi motort ennyire felhúzni, de majd meglátjuk."

Bocsi, de ezt muszáj volt, teljesen véletlen olvastam bele egy elvakult idióta ítéletébe...
:DDD
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3692
haat lehet...

szetszedjuk, fotodokumentalom, okosabbak leszunk ha latjuk bentrol a cuccot...
Előzmény: _Godot_ (3691)
_Godot_ Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3691
Zsír...
Lehet nincs hozzá köze, de nekem egy csúnyán benézett nagyobb kátyú után jött elő ez a kín, pont hívtak telón, míg felvettem belementem a gödörbe, aztán félreálltam és mikor indulni akartam...hoppp....elképzelhető, hogy akkor tört le valami?
Előzmény: Törölt nick (3690)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3690
Oksi ha szet lesz szedve majd vazolom a dolgokat...

ha lehet bele faragni olyan bigyot akkor csinaltatok rogton tobb darabot...:-)

hatha lesz ra szuksege masnak is..
Előzmény: _Godot_ (3689)
_Godot_ Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3689
Igen, igen van ilyen kínom, beszéljünk légyszi ha szétszedtétek, nem akarok full kulisszát meg ilyeneket vásárolni...
Előzmény: Törölt nick (3686)
_Godot_ Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3688
A felét sem értem, de tisztellek is érte Mester! :)))))
Mielött elolvastam a hsz-edet épp itt osztottam asszonynak, hogy Te tuti nagyokat pusztulsz a sok hülyeségen..és erre tessék:))))

Pls mászd meg a pallást...oszt már menek is Gyálra...
Előzmény: xtremetuning (3678)
8N Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3687
Egyből kettől kellene abból gyártatni, mert Építészmérnök Kollégának is van ilyen baja... ;)
Előzmény: Törölt nick (3686)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3686
Ja gyerekek...3év után végre sorra kerül a sebváltóm karbantartása is az autón...vagyis inkább javitása.
Megnéztük a dolgot, elöl a motortérben minden rendben, benyúlva onnan mozgatva gyönyörűen ugranak be a sebességfokozatok, a hiba az utastérben a váltókar mozgatómechanizmusában van, letörött egy pöcök müanyag (igy vettem azóta ilyen 3éve:-((...) , ha kinyomom oldalra a kart picit vissza kell engedni úgy megy be az egyes, kettest is általában üresből rakom, többivel nincs gond. Annyira kimegy oldalra a kar mint lükvercben, nincs ami megfogja...
Héten valszeg szétszedjük, megnézi a haver hogy lehet-e külön olyan bizbaszt rendelni...remélem igen. Vagy esetleg esztergálunk...
Remélem nem kell megvenni az egész mechanizmust.
Ha szét lesz szedve akkor fog igazából kiderülni mi a szitu...erre tippeltünk.
Ha még ez meg lenne javitva, akkor már nagyon elégedett lennék tényleg.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3685
irjad a cimét...de jól gondold meg aztán itt foglak zaklatni a hülye fotós kérdéseimmel...kell ez neked??...:-))

igen, Gergőnkről van már egy csomó kép, egy ezeréves sony dsc-vel...a mobilom jobb képeket csinál lassan...

...nejemről is van pár képem...

...legkevesebb a kocsimról...az is telefonnal...mert mindig otthon felejtem a fényképezőgépet...
Előzmény: xtremetuning (3682)
8N Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3684
beindult a fórum gyerekek!!!

Vagy vita, vagy nuna kell és már indul is...



:DDD
8N Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3683
a könyvcím nekem is jöhet!
most kezdeném én is, abszolút nem értek még hozzá... :((




Előzmény: xtremetuning (3682)
xtremetuning Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3682

1 hét alatt megtanulhatod normálisan.

Ha gondolod, adok könyvcímet, amiből én kezdtem anno....

Gondolj a babátokra, milyen tuti képeket csinálhatnál róla. ;-)

A nejedről nem is beszélve :)))))))))))))))) 

Előzmény: Törölt nick (3681)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3681
asszem értem...nagyjából...iszom szavaid...:-))

vennék gépet, de a TT magába szivja az összes zsetonom, de havernak van nagydarab tükörreflexes nikonja objektivvel is, hát majd egyszer szólok neki ha ráér csináljon pár profi képet...

...tudod hiába veszek pöpec gépet, érteni is kell hozzá...nekem távoli a fotók világa...
Előzmény: xtremetuning (3679)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3680
BIG RESPECT RICSINEK!!!!
Előzmény: xtremetuning (3678)
xtremetuning Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3679

Nem a megapixelek számítanak süsd meg ! :))))

 

A lényeg a minél nagyobb szenzoron van. Tudsz venni nagy megapixeles f.gépet a kompakt illetve a bridge kategóriában is, mégsem lesz ilyen képe, mert a szenzor kicsi és ezért a rajta található pixelméret is az.

 

A d700 egy 24x36 mm-es fullframe szenzorral rendelkező f.gép, és (többek közt:)ezért van ilyen kivasalt képe. Tehát ne a mega-gigapixelekre figyel, hanem a gépben levő szenzor méretére. Már egy kisebb szenzorral (cropos) rendelkező dslr is elég neked, hasonló minőséget fog produkálni, ha normális objektívet veszel hozzá.

 

Cuppp

Előzmény: Törölt nick (3676)
xtremetuning Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3678

"Amugy meg tudom jól hogy digitális az óra de nem hallotál még arról hogy ennél az óra tipusnál nem lehet a helyén állitani a km állását mint más autóknál?hanem csak ha ki van szedve?" ....... :))))))))))))))))

 

Ez egy francia Jaeger óra. Bármikor megírom obd-ről. Sosem kellett szétszedni.

Anno, amikor az elsővel találkoztam '99-et írtunk. Már akkor is a panel hátulján található 'gyári' programozó pontokról írtuk-olvastuk a procit, mivel kisegítő eeprom nincs benne. Ergo a mutatókhoz sosem kellett hozzányúlni km állítás miatt :)))))))))))))

 

A hsz. segítőkész volt, ezzel semmi probléma, értékeljük. De valótlan hülyeségekkel ne traktáljuk az itt lakókat pls és ne osszuk 0 tudással azt észt. Thnx.

 

Az óra megkapja a komplett can-bus hálózat jeleit is ez igaz (használni pedig nagyon keveset használ fel belőle, nagyjából pl. a TOG-szenzor), nem csak a k-line kommunikációt, ellenben még mindíg a k-vonalra épül a protokoll nagy része.

 

DE ! Minden mutató analóg vonalon kapja az input jelet. Megnézném, ahogy a tankjeladóhoz komplett elektronikát tennének, ami can-buson kommunikál...:))))

Itt dől a mutatós elméleted, vagy akitől hallottad.

Ne feledjük, 98-at írtunk, még erősen az első can-buszos audi volt ez.

 

Az pedig, hogy az órától megjavultak a motorod paraméterei.... :)

 

Ha beindítod az autód, majd ezután lehúzod az óra csatijait és kiveszed azt, akkor az autód tökéletesen fog járni tovább, mintha mi sem történt volna. Akkor hogy is van ez ??????

Előzmény: desplaca (3673)
Peter! Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3677
kell a szama?
Előzmény: 8N (3663)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3676
...háááát be kell szereznem olyan tükörreflexes tizennemtomhánypixeles fényképezőt, mert a mobilommal készitett fotók elmaradnak picivel a te stúdióminőséged mögött...

...igy szégyellem felrakni...

...szabadtéri autófotózást bevállalsz ha Komárom felé jársz majd??...:-))

...én is szeretnék olyan szép fotókat az enyémről...
Előzmény: 8N (3674)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3675
Én azért lettem ilyen okos, mert megjártam a magam kálváriáját az óracsoportommal...

...3x voltam vele Győrben egy autóelektromossági faszinál, aki direkt ilyen jellegű problémákra szakosodott...össz-vissz kb.10 órás munkának semmi eredménye sem lett...hidd el ha látod a műhelyét tudnád hogy nagy ÁSZ ő, de hát vannak dolgok amiken már nem lehet segiteni...azt a kb.10 órát végigbeszéltük úgyhogy 1-2dolgot elmondott nekem a témáról, mivel vagy 20éve ezzel foglalkozik...

ha visszaolvasol egy kicsit, -( 3628 3629 - hozzászólás ) a mostani kifakadásod előtt már leirtuk hogy pontosan MI OKOZHATJA a hibát...amit a 3628 hozzászólásban irok az nem találgatás...EZ KONKRÉTUM...ezek lehetnek a lehetséges hibaokok + 3629 8N hozzászólásával kiegészitve. Okés?

Ufff...
Előzmény: desplaca (3673)
8N Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3674
Noooooooooooo !

Nem kell morgolódni!


Most már szerintem elég jól sikerült összeszedni a km órás hibákat, ezt a két kis nútos dolgot is fejben tartjuk akkor...
Én ezt még nem hallottam, de elképzelhető...

Az autódról is tegyél fel képket lszi!
Én pl kíváncsi vagyok... ;)
Meg tegyen fel a többi friss User is... hadd lám szép TTket!
KN tőled is jöhetne pár friss... :)

Előzmény: desplaca (3673)
desplaca Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3673
Na akkor szedd szét 4-ére is ha nem hiszel nekem.és a mutatót forditsd magad felé úgy hogy az alja legyen szembe veled,és meglátod hogy a tengely házánál két oldalt van a kis határoló nút,ami el szokott törni.
Amugy meg tudom jól hogy digitális az óra de nem hallotál még arról hogy ennél az óra tipusnál nem lehet a helyén állitani a km állását mint más autóknál?hanem csak ha ki van szedve?

Amúgy meg nem értem a sok okos emberke hozzászólását hogy hirtelen mitöl lettek ilyen okosak ?......
amikor kérdeztem hogy mitöl lehet a hiba mind csak találgatott senki nem mondott konkrétumot...pedig állitólag már másnak is volt ilyen problémája mégsem mondta volna meg h pontosan hol keressem.....
kritizálni és kétségbe vonni a másik segitö szándékát igazi Magyar mentalitás!!!

Minden esetre részemröl lezártam a témát...!
Előzmény: Robi_TT (3659)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3672
:-))))))))))))))
Előzmény: xtremetuning (3668)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.20 0 0 3671
Neked rendesen teletömték a fejed...
Előzmény: desplacA8 (3653)
xtremetuning Creative Commons License 2010.06.19 0 0 3670
Csináld meg 2.0-ra és adok..... ;-)
Előzmény: AudiTT lambo (3669)
AudiTT lambo Creative Commons License 2010.06.19 0 0 3669
Sziasztok!Nem tud valaki eladó kovácsolt dugatyúkat hajtókarokat gyűrűket csapágyat audi TT 1.8-hoz?
xtremetuning Creative Commons License 2010.06.19 0 0 3668
... elképzeltem, ahogy az adatok futnak át a vekkeren, mint Ben Johnson...., azóta a nejem locsol fel a padlóról....
Előzmény: 8N (3666)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!