Keresés

Részletes keresés

neo007 Creative Commons License 2008.05.23 0 0 114

üdv.

 

adól - veszel  ...    :-)))

 

nekem bevált mindkettő ! a kinaira csináltattam kisebb lánckereket hátra igy lényegesebben gyorsabb lett ! de még igy is maradt benne tartalék , nagy fordulaton még érződik hogy szinte nincs is leterhelve a motor , ugyhogy csinálva lesz rá mégkjisebb lánckerék /8cm-es/! 

 

a kinain a  mostani lánckerékátmérő 10 cm és 30km/h val megy .

 

a másik (goped) 36km/h val megy .

 

ezek pontos mérések GPS-sel lettek mérve.

 

/aki kevesli , az előbb próbálja ki ezt a sebességet rolleren !:-) /  ennél ha kifittyen a roller alolad , már nem lehet a rollert elengedni , és lábbon kiszealadni a lendületet és megálni . ennél már garantált a kiterülés , és csúszás , vagy gurulás az aszfalton ! :-)) /

ezt a laikusoknak szántam .

 

másik .

nekem meg pont az a célom hogy minél egyszerűbb kinézete legyen , ugyhogy ülést is leveszük a nagyobb kinairól hogy még véletlen se foghassa rá a jard hogy robogó.

 

másik másik:

a szolnokival énis egyeztettem anó , de össze visza magyarázott nekem , hogy van benne aksi , de nem is jó , meg hogy azt csak kivülrűl lewhet tölteni a hálózeti töltővel ,de azt nem adja mert csak egy van neki . a motor meg tuti hogy nem is tölti gyárilag , mert nincs rajta generátor . meg ilyenek ....

 

másik......

a lövészetet én is élem, de az elöltöltős fegyveres lövészetet ( lényege hogy nem minősül éles fegyvernek ,igy szabadon megvehetők stb...) nethirlap forumán megtalálsz :-)

érdekel a távmérő ! meg a robot is .

mi az a sárga izé a képeken ?

--------------------------------------------------------------------

 

ezeket találtam még a témával , mondjuk rámnézve a berántó itt 6 euroba kerül , csak magyarba nem postáznak ,ahogy értelmezem , meg amugysem vagyok jártas ilyen megrendelem dolgokba , meg csak magyarul beszélek.

http://cgi.ebay.de/Seilzugstarter-f-Benzinscooter-Benzin-Scooter-bis-49ccm_W0QQitemZ310052940774QQihZ021QQcategoryZ13375QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

 

itt meg motor ni:

http://cgi.ebay.at/NEU-49ccm-Motor-fuer-Mach1-Benzin-Scooter-Benzinscooter_W0QQitemZ310046994751QQihZ021QQcategoryZ118771QQcmdZViewItem

 

Előzmény: István1370 (112)
slippyV Creative Commons License 2008.05.22 0 0 113
jahh.. en nem ilyenre gondoltam.. igy a tavolabbi kepekrol mar latszik h. mirol van szo...
en inkabb valami ilyesmit keresnek:
http://www.vatera.hu/roller_43cc_69636194.html

Csak nem 80ert:P

Valahogy hasznaltan nagyon nem talalok sehol...de meg az ebay-en is csak ujak vannak:(
Előzmény: neo007 (111)
István1370 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 112

Tisztelt NEO007

 

Ime a forgalmazó címe:

http://www.trp-international.com/webshop/index.php?cPath=21_29_30

 

Nem igazán vagyok roller nepper!

Azóta is szidom magam, hogy én marha eladtam azt a fasza kis rollert neked annó!

Vagyok olyan becsületes, hogy nem kunyeráltam vissza, hanem próbáltam szerezni, másikat. Sikerült majdnem olyat csak ott volt a gáz, hogy nekem arra kell a roller hogy itt Szombathelyen az oktatási központot kirakták a város szélére.

Oda ki kell mennem és gyorsan vissza, hogy ne késsek el a következő óráról.

Amit eladtam ismételten és te vedted meg az ment mint a rakéta, csak se önindító, se lámpa. Én meg keresztűl a városon a főúton, rendőrök meg hemzsegnek, így olyan kinézetű és világítású kell legyen amit a rendőr is elfogad.?!

A robogó nem jöhetett szóba mert nem tudom bevinni a terembe és elzárni a szertárba.

 

Ezért tovább vadásztam és csodával határos módon találtam Szolnokon egy idős fickó árult ilyet. Azt meg lekéstem mert előtte pár órával eladta! 2-3 napig könyörögtem neki hogy van neki még egy azt valahogy boltoljuk el, de nem adta. Még plusz motorja is volt hozzá, de azt se adta. Semennyiér se!

És véletlenül egy régi hirdetésbe találtam Szfehérvár mellett egy ilyet csak az önindítója rosz volt. Eladtam Veszprémbe a modell repcsimet és tűz, Fehérvárra a rollerér. Szerencsére nem az önindító volt rossz, hanem a gyujtáskapcsoló. Azt megjavítottam és vígan róttam a köröket a két iskola között a mai napig.

 

Ezt még ma délelőtt fotózta az egyik tanítványom.

Aztán visszafelé a sulitól 100 méterre nyekk!!!!!!

 

Íme a tantermünk:

 

Foglakozunk sportlövészettel és építünk egy robotot is:

Távirányítású lesz. Ha érdekel valakít majd írok részletesebben róla.

Vagy a saját fejlesztésű távolság mérő renszerről a puskán 10-50 méterig.

 

 

 

 

neo007 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 111

de bizony öninditós  !

egy pöcre indul.

sluszkulcsos.

világitása halogénizzós  , olyan mint a bolti 220 as halogénizzó (  a foncsorral egy van ).

Előzmény: slippyV (110)
slippyV Creative Commons License 2008.05.22 0 0 110
Szia,

latom van benne akkumulator..
Annak mi a szerepe? Gondolom nem oninditos, hanem berantos.. vagy van rajta vilagitas?
(nem szokott lenni ezeken)

De akkor meg minek az akku? :)

sli
Előzmény: István1370 (107)
neo007 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 109

üdv.

 

szerintem te egy rollernepper vagy , vagy használtrollerkereskedőő ? :-))))

 

na szoval láttom azóta megtaláltad , amit megtaláltam , mármnint hogy mien kinai fűkasza motor is ez a rolleren.

 

nekem egy berántó kellene nagyon !( ha jó árban van kettő )

közel mentem keritéshez és lekapta :-)

ha megtudod a cimüket , ird már meg , ha addig nemsikerül beszereznem akkor rendelek én is tőlük.

vagy ha rendelsz tőlük, akkor lehetne nekem is egy berántót rendelni egybe , csakhát nemlakunk közel ugyhogy nemtudom.

 

még azt az infót találtam hogy a sthill márkaképviselet ( Prominens kft. ) forgalmazta ithon a nevezett fűkaszát ,láttam is egyet élőbe a boltba . ők megigérték hogy az osztrák központól lekérdik hogy menníyiért volna berántó , és felhivnak . azóta is várom a hivásukat :-(

holnap rákérdezek mi van .

 

viszatérve a rollerhez szerintem a hengerbe az  a letőrt fémdarab az üzemelés közben nincsen szerepe , csak a henger merevitését szolgálja , és a dugattyu alját vezeti meg .

bár ahogy melegszik üzemközben lehet a hiánya nem lesz jó hatása a hőtágulásbéli deformációra .

én  lehet kipróbálnám összerakni igy a régi dugattyúval hátha birná igy is. persze uj gögővel.

 

egyébként a sthillnél mondott egy olyat a srác hogy egy új motor nincs 20000 forintba komplet.

 

.

 

Előzmény: István1370 (107)
István1370 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 108

neo007-nek köszönhetően megtudtam hogy a rollerem motorja az alábbi:

 

FREISCHNEIDER TARUS* T-43/A, német gyártású és származású, 43ccm

 

Megkapom nemsokára a német forgalmazó adatait és elérhetőségét,

ahonnét komplett motort és mindenféle alkatrész lehet hozzá rendelni.

Kérdés hogy nem-e arany árban mérik.

Ha megjön az infó felteszem ide.

 

Köszönettel  István

István1370 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 107

Üdv mindenkinek!

 

Óriási gáz van!

Sikerült repülő modellekér cserélnem egy szuper kis rollert és a mai napon megatta magát! A dugattyúnál felül széthullott a golyós kosár és beszorult egy görgő és eltörte a henger felönlő nyílását az egyik oldalon alul. Szerencsére sem a dugattyúba, sem a hengerbe máshol nem húzott bele, látszólág a főtengely és a hajókar is ép.

 

Szerintetek mit lehetne vele csinálni? Így ha össze rakom kitisztítva ez működne? Mennyire lehetett fontos ott az a kitört darab alul? A karburátornál a szívó és a kipufogó kijárat épnek tűnik.

Golyós kosarat lehet ehhez venni a dugattyúhoz?

 

Minden hozzá értőnek előre is köszönöm a tanácsit.

 

Köszönettel  István /Szombathely-Lukácsháza/

WILLLIE Creative Commons License 2008.05.17 0 0 106

Sziasztok!

 

Lassan elkezdem építeni a négyütemű rolleremet,ezért eladóvá vállt a lentebb említett és fotózott gép.Az ára 20.000Ft.

Van még két db eladó solo 101 jelű német motorom 26ccm,egy 35ccm fűrész motorom ami új de kuplung miatt szétszedtem.Ezek a motorok kuplungosak.

Áruk 10.000Ft/db és van egy 18ccm es amerikai motor,ez kuplung nélküli.Karbit kell takarítani rajta.Ára 6000Ft.Igény esetén képeket rakok föl.

 

Willie

neo007 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 105

igy van . bár én pesti börzére nem jártam még.

ha  jól értelmeztem én is akkor , és ott lesz a börze.

 

igen bárki bemehet , olyan mint egy piac  , nem kell semmi belépő , meg ilyenek.

 

itttaláltam képet az emberkéről , az alsó két képen van rajta. :-)

http://ha8kcs.ham.hu/esemenyek/Borzekepek2005.htm

elég szarul jönnek be a képek , lehet rá kell frissitésre klicelni töbször , és aztán bejön.

 

ha mégsincs ott , akkor biztosan megtudja molndani valaki a telefonszámát !

Előzmény: siposf (104)
siposf Creative Commons License 2008.05.16 0 0 104
Tehát ha jól értem, akkor május 24-én délelőtt lesz ilyen találkozó a IX. kerület, Gyáli út 22-ben? Ott van esély megtalálni a rollert áruló embert?
Egy ilyen eseményre bárki bemehet és vásárolhat? Nem vagy rádióamatőr és még soha sem jártam ilyen börzén :)
Előzmény: neo007 (92)
neo007 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 103
oké.
Előzmény: slippyV (100)
neo007 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 102

üdv

hát ez oszt télleg egyedi épitésű , és kinézetű ,ötletes , és igen masszivnak is tűnik a szerkezet .

mégeccer gratula hozzá.

 

 

Előzmény: WILLLIE (99)
slippyV Creative Commons License 2008.05.07 0 0 101
WILLLIE,

elég durván néz ki! :)

Nem gondolkoztál rajta, hogy esetleg mégis kéne rá fék?;)

Mondjuk nem tudom hol használod, de még az erdőben is kiugorhat eléd bármelyik fa..
Előzmény: WILLLIE (99)
slippyV Creative Commons License 2008.05.07 0 0 100
Neo, ha esetleg látod az illetőt, kérdezd már meg az elérhetőségeit lécci:)
jónak néz ki, akár átalakításra is jó lehet.
Előzmény: neo007 (93)
WILLLIE Creative Commons License 2008.05.06 0 0 99

Sziasztok!

 

A gép,teljesen házi készítésű.Egyrésze,MÉH telepről,kivéve a motort.A kerekek Agrokerből,felnivel talán 1900Ft volt darabja.A motor anno 55000ezrembe került.

A vázat én raktam össze.A végsebessége 55km/h.(fék az nincs rajta.A fék karral a gázt adod.A súlya talán 12-15 kg.

 

Willlie

WILLLIE Creative Commons License 2008.05.06 0 0 98

Talán most.

Csak összejött.

 

Willlie

kiskovacs99 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 97
Mit szóltok ehhez? Nem roller, de majdnem:) Az axe.hu oldalon lehet nyerni ilyet, de még előtte nem nagyon láttam sehol, vicces jószág:)

Gauss Wheel
neo007 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 96

ne add fel , várjuk a fotókat!

 

képfeltöltésnél  a tallózás után megjelenik a kép alul , aztán ráklikkelni kell a beszúrás - ra , és miután az irásodnál is megjelenik a kép aztán nyomd a mehet - et.

persze lehet más a hiba.

Előzmény: WILLLIE (95)
WILLLIE Creative Commons License 2008.05.06 0 0 95
Talán most.
WILLLIE Creative Commons License 2008.05.06 0 0 94

Sziasztok!

 

Íme a fotó ha sikerült föltenni.Az egész vázszerkezet házi készítésű.

neo007 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 93

ja és persze vadi ujjak. 13000 forintért !

 

nem ez de ránézésre hasonló :

a kereke ugyanilyen fajta , talán a borkolata  másabb.

Előzmény: slippyV (88)
neo007 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 92

üdv.

 

szoktam járni "amatör rádiós börzékre" , .minden évben kb ugyanakkor kerülnek megrendezésre , az országban itt ott .

http://hg9ieg.freeweb.hu/esem08.htm

http://hg9ieg.freeweb.hu/talalk.htm

 

sok érdekeset lehet látni , és venni amit máshol nem ;-)

 

nos ott mindég árul egy alacsony kopasz faszi , a magasabb kutyát dédelgető feleségével. nem lehet oösszekeverni őket senkivel:-)  árulnak minden elektronikus érdekességeket. őnáluk láttam a rollert. nemsoká ismét lesznek a környékünkön akkor veszek énis egyet. 

Előzmény: slippyV (88)
neo007 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 91

üdv

 

:-))) :-DDD

 

ez jó senkinek sem esett le mi az :-)

köszi ha elküldöd .

várom a boritékot.

Előzmény: István1370 (87)
neo007 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 90

gratula a saját épitésű rolleredherz !!!

 

kiváncsi lennék rá nagyon , hogy hoztad össze a flekszel , meg ugy az egészre.

 

ha van képed rúla , meg az épitésről megoszthatod velünk ha gondolod.

menyivel megy? súlya? mi az alaproller , vagy minden házi készités? ...

de legjobb lenne fotón is látni.

várom a képeket.

Előzmény: WILLLIE (86)
neo007 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 89

 üdv 

 

 hogy érted hogy "inkább új mocit szeretnél, " ?!

 

ez is ujj. mármint a fűkasza.

ráadásul megnéztem , fasza kuplungszerkezete van némelyiknek , és azok sem sokkal drágábbak.

 

bár szerintem az alábbikban hirdetett kinai rollernél olcsóbban nem lehetne kihozni sokkal igy sem.

 

Előzmény: István 83 (85)
slippyV Creative Commons License 2008.05.05 0 0 88
Szia Neo,

hol láttad ezt a típust?

Pont olyat keresnék, ami pici, könnyű, de van rajta egy kis segédmotor.

Vagy esetleg bárki tud ilyet ajánlani?

Néztem Go-Ped és társai féle 49ccm-es gépeket, de azok nekem kicsit nehézkesek (és drágák).

Inkább 10-20ccm-ben gondolkoznék, és sima alu vázban. (és olyanban ami olcsó;)

Köszi!
Előzmény: neo007 (55)
István1370 Creative Commons License 2008.04.30 0 0 87

Neo007

 

Most olvasom, hogy hiányolod, a műanyag kormány tartót.

 

Basszus!

1 hétig gondolkodtam én 5 kolléga és 40 gyerek, de senki nem jött rá, mi a fene lehet ez rajta, úgy-hogy levettük és felraktam a polcra, mondván, ilyen semmire se jó baromság, ami csak ott lötyög minek rá.

 

Hát a franc se gondolta, hogy az a kormányt tartja!!!!!!!!!

 

Valamikor egy borítékba elküldöm!

 

Üdv  István

Előzmény: neo007 (84)
WILLLIE Creative Commons License 2008.04.30 0 0 86

Sziasztok!

 

Az első rollerem 24ccm-es Partner fűkasza motorból készült.Ez a fűkasza kuplungos.Kb öt éve hajtom,és kutya baja.Az olcsó fükaszákkal az a baj,hogy a hajtókar két lemezből van préselve,így nem túl strapabíró.(sőtt,egyálltalán nem az)A lassító áttétel egy nagyflexé,és a mai napig tökéletesen működik.

 

Willie

István 83 Creative Commons License 2008.04.28 0 0 85

Köszi a segítséget, de én inkább új mocit szeretnék, mint mondlyuk amilyeneket a versenygokartoknál használmak, csak kissebben, de aztán lehet, h maradok a láncfűrésznél :-o .

 

 Köszi!

Előzmény: neo007 (84)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!