Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

KVD Creative Commons License 2019.07.13 0 1 35377

A motortérben kellene megnézned a test vezetékek csavaros csatlakozásait. 6-os anyákkal van több helyen a karosszériához rögzítve. Mozgasd meg őket, lehet, hogy valamelyik mozog, vagy a kezedbe marad. A váznyúlványokon, illetve az akksi tálca környékén keresd.

Előzmény: cei (35376)
cei Creative Commons License 2019.07.12 0 0 35376

Sziasztok!

Szeretnek segitseget kerni Toletek.

 

Zafira es elektronikai bibi. 

Elindulok vele akkor minden ok, aztan gondol egyet es az uzemanyag visszajelzo visszaall nullara, a ventillator (klima eseteben az is) megall, nincs feklampam es elol sem vilagit egyik sem. Meg az index sem. Viszont  visszajelzo panelen a vilagitas visszajelzo vilagit, mintha semmi baj sem lenne. Aztan ha visszalassitok, akkor minden hejre all. Van olyan amikor teljesen meg kell allnom, hogy minden mukodjon. Aztan elindulok es 1-2 km minden leall. 

A motor jol dolgozik, az auto halad, csak hat vilagitas nincs semmi. 

 

Ja a radiot kikotottem, mert azt hittem az a baj forrasa...., de nem.

 

Valaki valami megoldast tud ???? 

 

Koszi

mumtaz Creative Commons License 2019.07.12 0 0 35375

Köszönöm Szépen!

Tegnap kicseréltem a fojtószelepet, mert mindenki arra gyanakodott. Javult a helyzet egy jó ideig, de aztán megint előjött a hiba egy picit, bár közel sem akkora mértékben, de picit érezni.

Előzmény: receiver (35374)
receiver Creative Commons License 2019.07.11 0 0 35374

Szia!

 

Szerintem nagyon dús a keverék.

Vidd el egy olyan helyre ahol mérnek is dolgokat.

 

Előzmény: mumtaz (35372)
KVD Creative Commons License 2019.07.09 0 0 35373

2017es autómon nekem is van, de csak a jobbos lámpán. Ugyanilyen, ugyanott, mint Neked. Érdekes....

Előzmény: Attis1981 (35370)
mumtaz Creative Commons License 2019.07.06 0 0 35372

Ohh. Némi adalék még, hogy mikor reggelente elindultam vele a hűvösebb levegőn viszont szinte semmi baja sincs általában.

 

Próbáltam összekötni a benzinszagot és a nem menést, hogy esetleg valahol folyik a benzinem és kisebb a nyomás és ez okozza a hibát. De ezt a hidegebb levegőn zömmel rendes üzem nem támasztja alá, hisz a teóriám szerint az oxigénben dúsabb reggeli levegő pont akkor támogatná a motort, ha sok benzint kap.

 

Tegnap reggel néztem hibakódot, illetve kitöröltem a régebbi meglévő hibakódokat. Csak egy P0141 maradt, ami a második lambdaszonda fűtés áramkörére vonatkozik. Egyéb hibakód (a MIL lámpa hibáján kívül) nincs. Élő adatként néztem a gázpedált is, de a százalékértékeket normálisnak mutatta minden gázállásban.

 

Előzmény: mumtaz (35371)
mumtaz Creative Commons License 2019.07.06 0 1 35371

Üdv.

Friss Zafirásként (ős Vectrásként) egy problémával fordulnék a közösséghez.
Hétfőn vásároltam Egy 2001-es Zafira A-t Z18XE motorral, automata váltóval. Mióta meg van, volt néha apróbb probléma, illetve már kedden napközben éreztem, hogy mintha minél jobban nyomom a gázpedált, annál inkább torpan.
Pénteken viszont kicsúcsosodott a dolog, ugyanis csak akkor "húz", ha épphogy rálépek a gázpedálra. Onnantól kb 90%-os gázpedál állásig inkább mintha nem is nyomnám a gázt, majd 90% felett hirtelen van nyomaték és húz, bár akkor sem annyira, mint ami egy padlógáztól elvárható lenne. Ez biztos, mert - automata váltós lévén - padlógázon visszavált 2 fokozatot, viszont annyi nyomaték nincs, hogy elérje azt a fordulatot/sebességet, ahol feljebb váltana a váltó.
A gázpedál biztosan jó, mert ahogy egyre jobban nyomom a gázt, a váltó visszavált, tehát érzékeli a vezérlő a gázpedál állást.

 

Enyhe benzinszagot érzek, mióta nálam van, illetve a tanksapka letekerésekor jó hosszasan sziszeg. Gondoltam, nem szellőzik a tank és próbaképpen az eredeti tanksapka helyett egy "mankó tanksapkát" dugtam bele (amit benyakutakon kapni), mert azon egy teljesen nyitott szellőzőfurat van. A probléma maradt. Nem tudom, hogy a két hiba között lehet-e összefüggés.

Ugye adalék, hogy ezt a problémát, bár korántsem olyan mértékben, mint tegnap, de csinálta. Attól még lehetett menni az autóval, de tegnap gyakorlatilag folyamatos padlógázokkal kellett hazajönnöm, hogy egyáltalán menjen.

 

Álló helyzetben csináltam egy videót is, amin az látható, hogy a gázpedált nyomom lépcsőzetesen egyre jobban és, hogy ennek ellenére hogyan változik a fordulatszám.

 

https://youtu.be/cYtTROWFCoE

Attis1981 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 35370

Van egy 1.6 benzines 2018-as 'C' Zafirám SIDI B16SHT motorkóddal. 26 000km van benne Magyarországi utakon használt. Mindkét LED-es lámpa sarkánál elindult egy sérülés. Opel visszautasította a reklamációt: "fényszórók cseréjét garanciális kereteken belül nem tudjuk csinálni, a fényszóró vélhetően külső erőhatás miatt sérült "

Semmilyen külső erőhatás nem érte. Azonos helyen, azonos méretű sérülés ráadásul azonos időben. (elég valótlan, hogy pont ugyanoda ugyanakkora erővel felverődött 2 kavics)

Másnak is van hasonló problémája? Akinek hasonló évjáratú Zafirája van nézze meg és ha nála is van ilyen sérülés írjon.

 

Köszönöm

VImi-opel Creative Commons License 2019.06.27 0 0 35369

A benzinszag probléma megoldódott. A magas nyomású csőt egy fém alkatrész kidörzsölte. Ami kis benzint kifújt az el is porladt. Ezért nem volt folyás nyoma csak szaga. A cső cseréje megoldotta a gondot.

braien01 Creative Commons License 2019.06.24 0 0 35368

Pontosan ez a problémám, hogy csak a 4. fokozatban kapcsol be, a lassú fokozat nem működik rajta az pedig kellene a klímához.l

Előzmény: geo5 (35359)
tobijano Creative Commons License 2019.06.23 0 0 35367

Előszőr én is így gondolkodtam, de tévedtem.

Előzmény: remete004 (35366)
remete004 Creative Commons License 2019.06.23 0 0 35366

Hát, a benzinszag és az égett olajszag teljesen különböző dolog. Más-más hiba okozza a két dolgot.

Attól még mindkettő bosszantó és legjobb utánanézni.

Előzmény: tobijano (35363)
hegyalja12 Creative Commons License 2019.06.23 0 0 35365

1,9 110 kw  ez lemaradt!

 

 

Előzmény: hegyalja12 (35364)
hegyalja12 Creative Commons License 2019.06.23 0 0 35364

Üdv  mindenkinek ! B  Zafiráról kérdeznék a mesterektől ! 227911 hibakódom  van ,  a  fojtószelepet kitakarítottuk , egy kb 20 centis  vákumcsövet kicseréltünk ,  de  a  szervizkód visszajött,  próbáltam  egy  kicsit meghajtani , akkor  meg a  teljesítményét  is  leszabályozza ,  ami  egy  újra  inditással  ugyan  helyreáll ,  de  a  hibajel  megmarad.  Hol  kell keresnem  a  hibát?  Köszi  mindenkinek!

tobijano Creative Commons License 2019.06.23 0 0 35363

Hello! Nekem is volt ilyen gondom, s csak nyáron a melegben jelentkezett. Néztem mindenhol mindent, de nem találtam az okot. Végül szerelőhöz vittem, aki leszedte a motorról a deklit, s akkor lehetett látni, hogy a hengerfej alól a 2-es hengernél egy vékony csíkban folyott ki az olaj, rá a kipufogóra, ahol szépen elégett. Hengerfej pakolás csere után a szag megszűnt.

Előzmény: VImi-opel (35362)
VImi-opel Creative Commons License 2019.06.22 0 0 35362

Szervusztok. Azt vettem pár napja észre az autóban (1.6 xer zafira b) hogy állás közben ha megy a ventilátor, enyhe benzin szag van. Ma is éreztem, megállás után fel is nyitottam a motorháztető, enyhén valóban lehet is érezni a benzindzagot. Nézegettem a befecskendező környékét, de sehol n látok nyot arra, hogy folyna a rendszer, persze nem is látok belőle sokat. Szerintetek mi lehet a gond? Az autó egyébként jól megy, nem rángat. Nem vettem észre két tankolás között jelentős távolság csökkenést sem.

tobijano Creative Commons License 2019.06.22 0 0 35361

Bocs elírtam. A műszaki 2021. 02.08-ig érvényes.

 

Előzmény: tobijano (35360)
tobijano Creative Commons License 2019.06.22 0 0 35360

Szép napot kedves Zafira tulajdonosok! Magam is az vagyok, de éppen típusváltásra készülök, s ezért eladóvá válik az autóm. Gondoltam először ide írok, hátha valakinek megtetszik. Az autó egy 2006. 06. havi B Zafira, 1.8-as benzines motorral, 140 lóerővel. Szine ezüst, belső kárpit fekete. Van benne 299.718 km. Műszaki vizsga érvényessége  2021.12.08. Tavaly vettem. Az előző tulaj szerelő, s esküszik rá hogy 250 ezer körül kuplungot cserélt, 260 ezer körül generátort, 280 ezer körül féktárcsákat és betéteket, bal első gömbfejet, vezérlést. Hiszek neki, évek óta hozzá hordom mind az én, mind a fiaim autóját. 294 ezernél már én cseréltettem bal hátsólámpát ( lekoccoltam ), fék-kötelet, hátsó fékcsöveket, fékolajat, termosztátot. Aztán januárban a műszaki előzetesen közölték, hogy cseréltessem le a hátsó felfüggesztés szilentjeit is. Metettem. Most meg átvenném fiam autóját, ezért ezt eladnám. Néztem a használtautón, olyan 1.1 körül mennek. Persze nincs semmi kőbe vésve. Ha valakit érdekel, kérem keressen.

 

geo5 Creative Commons License 2019.06.19 0 0 35359

Ha az ellenàllàs ment tönkre akkor még 4. fokozatban működnie kellene! Nincs màs baja is? A G astra dolgai sokszor kompatibilisek. 

Előzmény: braien01 (35358)
braien01 Creative Commons License 2019.06.19 0 0 35358

Krinyo és geo5 köszönöm a válaszokat.

Lenne egy újabb problémám a hűtőventillátoromon tönkre ment az előtét ellenállás és így most a klímát nemtudom használni. Már szinte mindenhol kerestünk hozzá de nincsen. + Hűtőventlilátort se találtunk. 4 pólusú kellene. Zafira A 2003as 1.8as. 

mgyurika Creative Commons License 2019.06.18 0 0 35357

Sziasztok! Harmadik generációs zafirába utólag be lehet tenni a hatodik és hetedik ülést és biztonsági öveket? köszi

geo5 Creative Commons License 2019.06.17 0 0 35356

Abban tudna valaki segíteni, hogy hol kössem àt a szivargyújtót direkt àramra, hogy nem csak menet közben lehessen hasznàlni? 1999/12 zafira a.

geo5 Creative Commons License 2019.06.17 0 1 35355

A klímàsok biztos megköveznek, de tanàcsolni szeretném minden màrkatàrsnak aki hosszabb ideje nem hasznàlta a klímàjàt a gàz elillanàsa utàn, hogy ne, ismétlem: NE a vàkuumos próbbàval kezdje a rendszer újra töltését hanem a nyomàspróbàval! Ugyanis a vàkuum lényegesen kisebb terhelést ró a rendszerre mint a működési nyomàs ami az opeleknél amúgy is nagyon magas. 

Úgy jàrtam ugyan is, mostmàr màsodjàra, hogy a vàkuumtesz jól sikerült, ennek ellenére az astràban fél év utàn pàrolgott el a gàz, a zafiràban pedig 5 perc, kb 3km utàn szakadt szét a hűtő. Természetesen a töltêst és a munkadíjat ugyan úgy ki kellett fizetnem. Ha ott helyben a nyomàspróba lett volna és ott szakad szét, legalàbb a gàzt nem kellett volna ki fizetni és elpàrologtatni az atmoszféràba. 

geo5 Creative Commons License 2019.06.17 0 0 35354

A vizsgàn tudni fogjàk, hogy gyàri. Nincs vele gondod. Esetleg megnézi, hogy fólia-e amit làt de ràjön, hogy gyàri. Nekem sincs benne a forgalmiba, gyàri enyhe sötétítésű.

Előzmény: braien01 (35348)
tintacska Creative Commons License 2019.06.13 0 0 35353

Sziasztok! 

Angliaban elek es ean egy Vauxhall Zafira B. 2005 os evjarat. Vettem egy masik autot. Esetleg ha valakit erdekelné es lat benne fantaziat egy angol autoban, akkor jelezze. 1.6 os benzi. 157e merfolddel. Ket uj es ket nagyon jo allapotu gumival. Elol uj uj fektar, fekbetet. Az auto nagyon jo motorikus allapotban van. Kasztni koranak megfelelo. Life felszereltseg. Ha valakit erdekel emailben irjon, vagy kresre ide is teszek fel kepeket. Ara 650 font. Szallitast azt nem tudom megoldani. Email: pittyfair@gmail.com.

csaba75opel Creative Commons License 2019.06.11 0 0 35352

Sziasztok 2005 1.9 cdti 120le B zafira a napi elsö beinditásom nehezen megy  hibakód 03808 izzitogyergya izzitorellé ki lett cserélve,a probléma meg maradt tudna e valaki segiteni hogy most mit tegyek.Vagy most mi tévö legyek mert nem tudom hogy mit csináljak.Választ elöre is köszönöm.

Krinyo Creative Commons License 2019.06.11 0 0 35351

Tudtommal hátsó ablakokkal azt csinálsz amit akarsz, a forgalmiba még a színezett első sem kerül be, nemhogy a hátsó...

Előzmény: braien01 (35348)
tote20 Creative Commons License 2019.06.10 0 0 35350

Jó estét mindenkinek!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Zafira A hátsó elektromos ablakok nem működnek egyik oldal sem. Ajtó átvezetők kijavítva mindkét oldalon, biztosítékok jók. Olyan mintha a bal első vezérlőn le lenne kapcsolva, a hátsó kapcsolók világítása sem megy. A vezető oldali kapcsolón kívül még mi vezérli az ablakokat? Jobb A oszlop lábterében lévő modul csak a központi zárat vezérli ha jól sejtem.

 

Köszönöm a segítséget előre is.

 

Frans Creative Commons License 2019.06.09 0 0 35349
Előzmény: za4a_OPC (35339)
braien01 Creative Commons License 2019.06.08 0 0 35348

Sziasztok,

 

Segítségre lenne szükségem. Tavaly ősszel vettem egy 2003as Zafirát Elegance felszereltséggel, amin ugye gyárilag sötétítettek a hátsó ablakok. Viszont kicsit későn, de csak most eszméltem rá, hogy ez nekem nincsen beírva a forgalmiba + műbizonylatom sincsen róla. Azt szeretném tudni, hogy van e ezzel valami teendő. Vagy mivel széria felszereltség nem lesz vele gondom, pl. Ha megállít a rendőr. Az autó Németországból behozott. Sajnos nincsen Car Pass kártyám se.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!