Keresés

Részletes keresés

kisbetu Creative Commons License 2019.12.27 0 0 9329

És ezt vegyétek fenyegetésnek :)

Előzmény: Pákás (9328)
scarabaeus Creative Commons License 2019.12.27 0 0 9327

Amúgy, gondolom, ezt már láttad.

Előzmény: Pákás (9325)
scarabaeus Creative Commons License 2019.12.27 0 3 9326

"Így elmegy az összes kedvem az egésztől."

 

Egyszer érnénk meg

Előzmény: Pákás (9325)
kisbetu Creative Commons License 2019.12.26 0 1 9324

"Ha valaki 1985 körül pár évig használt Plus/4-et, aztán másik gépre váltott, és most újra akar Plus/4-et használni"

 

Az valami retróbolond.

De ha plusz4-gyel szivatja magát 2019 végén, akkor lesz türelme egyenként kipróbálni azt az 5 játékot.

Előzmény: Pákás (9320)
kisbetu Creative Commons License 2019.12.26 0 1 9323

"Biztosan nem csak nekem kellenének csak a fontos dolgok a játékoktól a képekig, hanem szinte minden Plus/4-et használni akarónak is főleg ezek kellenek. Nem értem miért nem elérhető akkor egyszerűen ez, amikor van rá igény."

Ha tényleg lenne  rá igény, akkor nemcsak te rugóznál itt rajta.

Rajtad kívül mindenki meg tudta oldani a _neki_ szükséges dolgok beszerzését.

(De azért titokban drukkolok, hogy a sötétben bujkáló plusz4-esek végre lerántsák a leplet a titkolt módszerükről, amivel nagy tételben, gombnyomásra le tudták tölteni plusz4-re az internetet.)

Előzmény: Pákás (9318)
XNC Creative Commons License 2019.12.26 -1 0 9322

Nem mindegy, milyen mélységében próbálja meg letölteni a progi a weboldalt.

Meg elég szövevényes struktúrában vannak rajta a programok.

Előzmény: XNC (9321)
XNC Creative Commons License 2019.12.26 -1 0 9321

Egyébként amennyire megnéztem, lehet nem is biztos, hogy jó az a program arra a célra;

amire akarod használni.

Előzmény: Pákás (9320)
XNC Creative Commons License 2019.12.26 -1 0 9319

"van 2000 Mb-es is a Telekomnál."

 

Van, de az csak az elvi maximum.

Simán előfordulhat, hogy a letöltési sebesség csak a töredéke bizonyos esetekben. (pl. torrent)

Előzmény: Pákás (9315)
kisbetu Creative Commons License 2019.12.24 0 0 9316

Boldog karácsonyt!

Előzmény: Pákás (9315)
Pákás Creative Commons License 2019.12.24 -1 0 9314

20+ éve nem tartok semmilyen ünnepet. Ti mennyit költöttetek idén nov-dec-ben a fekete péntekeken, stb. mostanáig? Ha összeírtátok volna, hogy az utóbbi 20 évben mennyit költöttetek felesleges dolgokra a sok ünneppel, szokással kapcsolatban, ajándékok, benzin, fenyőfa, műszaki cikkek, stb., érdekes eredménye lenne. Aztán összehasonlítanátok hogy 20 év alatt összesen mennyit költöttetek Commodore-ra és Amigára, meglepődnétek. A retró kiadás biztosan sokkal kevesebb. Minden pénzt, amit csak lehetett retróra költöttem 10+ évig, ezért tudtam kis ötjegyű jövedelemből is óriási gyűjteményt összehozni. Meg azért, mert ami nem ment a gyűjteménybe, olcsón vettem és drágábban adtam el, ebből a haszonból is tudtam a gyűjteményre költeni. Összekötöttem a kellemeset a hasznossal. Így lehet ötjegyű jövedelemből pl. 4 db 200-300e Ft/db-os SuperCPU-t, meg Blizzard 1230-tól végig PPC-ig venni. Nem kell irigykedni rám ezekért, bárki utánam csinálhatja, csak egyszerű életet kell élni felesleges kiadások nélkül. No nyaralás, no utazgatás, a melóhelyhez közel költözni (max. 1 km), mert no autó, no tömegközlekedés (csak bicikli lehet), no ünnepek, no okostelefon (csak butatelefon, no drága mobilnet), a lehető legkevesebb műszaki cikk és egyéb berendezés, hogy minél kevesebb romoljon el (1 db max. 23 collos TV, olcsó asztali PC régi monitorral, ez elég netezni, stb., tűzhely, hűtő, stb., mindent csak használtan venni, lehetőleg konvektoros fűtés (könnyű házilag javítani)), kevés ruha, 2-3 cipő, no lakásfelújítás, no hitelfelvétel (nincs havi törlesztés), no család+feleség+gyerekek, no cigi+alkohol+drog, kicsi lakás=kicsi közös költség és rezsi (kicsi gáz, víz, villanyszámla, átlagos kábel TV csomag, nem kell 1000-2000 Mb-es net, elég a 150 is fele havidíjért), no zabálás (ételt kidobni tilos, csak annyi kaját venni, amit 2-3 napon belül megeszel), mindenből csak akkor venni másikat, ha elromlott, vagy ha nem romlott el, annyira elavult, hogy már nehéz használni (ekkor eladni, valakinek még jó lesz), amit lehet használtan venni, olcsón (TV, PC RAM, stb.), stb., a többit képzeljétek hozzá. Simán lehet sokmindent 5-10-15 évig is használni, és nem muszáj magas életszínvonalon élni. Kevés kiadás = kevesebbet kell melózni. Mi értelme nagy lábon élni, ha 3-szor annyit kell melózni hogy legyen mindenre pénz? Alig marad idő másra a melón kívül. A neten sokmindent meg lehet tudni, nézni, nem kell utazgatni. Elég a 23 collos sima full HD LED TV, ez van most, használtan vettem, nem kell több 100e-es 1,5 m-es OLED. Évente megnézni az elkókat, ha kell, cserélni. Mindent magad megjavítani, amit lehet, tilos szerelőt hívni. Az előző LCD TV-mben is én cseréltem elkókat a táp részben, még működik, tartaléknak félre van téve. A gázbojler, gáztűzhely, konvektor, stb. megjavítása nem nehéz. Ha régi Al vezetékes a lakás, áthúzni rézre, ez se nehéz (ha kátrányos acél a védőcső, ezeket kitépni a vezetékekkel együtt, műanyag cső be, nálam ez volt), mint ahogy pár plusz dugaljat, kapcsolót berakni se. Mondjuk villanyszerelő az egyik szakmám, apám meg víz-gázszerelő volt, így könnyebb. Sokan félnek az elektromos, gáz dolgokhoz nyúlni, én nem. Többet nem jön be szerelő, mind kontár, egyszer cseréltettem konvektort, a 40 éve dolgozó szerelő gázszivárgást hagyott itt, nekem kellett megszüntetni.

XNC Creative Commons License 2019.12.24 -1 0 9313

Biztos hozzászoktál a gyors nethez.

Én non-stop szoktam járatni a gépemet, így fel sem tűnik, ha valaminek lassú a letöltése.

XNC Creative Commons License 2019.12.24 -1 0 9312

És most mit csináljunk veled?

Töltsük le helyetted a dolgokat, majd tegyük belőle elérhetővé belőle a lényeget??

Csak mert szerintem máshogy nem lehetséges a probléma megoldása.

Előzmény: Pákás (9310)
kisbetu Creative Commons License 2019.12.24 0 0 9309

Urak? Itt?

Itt csak alávaló szolgák vannak, akiknek meg van engedve, hogy kiszolgálják Pákás (vagy bárhogy hívják éppen) kívánságait.

 

BUÉK

Előzmény: ergoGnomik (9308)
ergoGnomik Creative Commons License 2019.12.24 0 0 9308

Két SID-kártya kapcsolási rajzot is lehet találni az urak által ajánlott oldalakon.

siz Creative Commons License 2019.12.23 0 0 9306

Kapcs. rajzot nem tudok neked adni, de annyira nem bonyolult: $fd40-$fd5f és $fe80-$fe9f címeket kell dekódolni neki chip-selectnek (nyilván a felső 11 bitet, az alsó 5 megy a SID-be), ezen kívül kell neki adni egy tápot, amit külön kell előállítanod, mert a gépen belül nincs + a szűrők ellenállásai és kondijai. Ha már belülre rakod, akkor a TED foglalatba kellene, mert onnan jön ki a hang alapból is.

 

Előzmény: Pákás (9305)
Lavina of Gotu Creative Commons License 2019.12.23 0 0 9304

:D :D Jó ide benézni. Ha más mesélné, el sem hinném.

XNC Creative Commons License 2019.12.23 -1 0 9303

Ne idegeskedj!

Egyszer majd lejön.....

Előzmény: Pákás (9301)
kisbetu Creative Commons License 2019.12.22 0 0 9302

Segiccs neki, jól lebasz érte :(

Előzmény: epy116 (9300)
epy116 Creative Commons License 2019.12.22 0 0 9300

Most már csak akkor segítek, ha előre megköszönöd.

Előzmény: Pákás (9299)
epy116 Creative Commons License 2019.12.22 0 0 9298

Bocs siz, nem tudtam.

Előzmény: siz (9293)
siz Creative Commons License 2019.12.22 0 0 9297

Na letöltöttem a kedvedért a WinHTTrack-et (64 bites, no-installer verziót, de ez gondolom mindegy).Elindítottam, projekt névnek megadtam, hogy Plus4World és megadtam a mappát, hogy hova kérem. URL-nek beírtam, hogy http://plus4.othersi.de/plus4 , utána nyomtam egy Options-t és ott a Scan Rules fülön Excude link(s)-ként hozzáadtam három új szabályt, mindegyik "This folder name:" volt: Docs, Misc és Parties. Ez pont azt tölti le, ami kell (nagyjából, nyilván itt is web oldalt tükröz, tehát tele lesz mindenféle szemét HTML-lel is, de azokat utólag kitörölheted). Ami még problémás lehet (de ez a plus/4 world tárolásából adódik), hogy van, ami .prg, van ami .tap, van ami .d64 és vannak, amik be vannak zip-elve.Még megy a letöltés (a laptopomban régi g-s wifi van, lassú), nem tudom, hogy mekkora lesz a végén, de a régebbi wget-es letöltésnél ez volt:131M    Demos
312M    Docs
418M    Games
456K    HISTORY.TXT
24K     LATEST.TXT
73M     Magazines
179M    Tools

(Ebből itt most a Docs-ot nem töltöm le)

Előzmény: Pákás (9294)
MMSZoli2 Creative Commons License 2019.12.22 0 0 9295

Esetleg kezd el azzal az ezer programmal, amit korábban átküldtem tömörítve.

Talán nem a legjobbak (bár a Top20 biztosan benne van  játékokból, és a top pár a demókból), de kezdésnek talán megfelelnek. Mármint még ebben az évben.

 

Az emulátor használata baromi egyszerű. pl YAPE

Letöltöd, installálod, elindítod, és becsatolod a D64-et(File/Attach Disc image...) vagy betöltöd a PRG file-t (file/Load PRG...). Utána Run, bár általában maguktól elindulnak.  

Mivel alapvetően jó programozónak mondod magad (SuperCPU programozás meg a többiek), ez nem okozhat gondot.

 

A fiam pl. a nagyszülőktől szülinapokra kapott pénzéből vett 1 TB-os vinyót, azon már sok minden elfér.

Esetleg kérj ezt karácsonyra a rokonoktól, vagy törölgess felesleges dolgokat a merevlemezről, pl a Download vagy a TMP könyvtárból. Vagy kapcsold be a tömörítés funkciót.
Neki is ezt szoktam javasolni. Nem tudok mindent megcsinálni helyette.
(bár ne értem miért küzdesz 120GB-os SSD-vel, amikor az elmondásod szerint sok pénzed van. Javaslom egy egy terás SSD megvételét, megváltozik tőle az életed. 35-40 rugó nem a világ.)

siz Creative Commons License 2019.12.21 0 0 9293

Az a link, amit én adtam (az othersi.de ) csak a programokat tartalmazza (kivéve az a két könyvtár, amit írtam). Az internetet használni és komplett könyvtárakat letölteni sajnos nem tudlak megtanítani.

 

És itt jelezném mindenkinek (különösen Epy-nek a korábbi posztja miatt), hogy legyetek szívesek a komplett plus/4 world-öt ne töltsétek le (a komplett plus4world.powweb.com -ot), mert a szolgáltató limitálja a lekérdezések számát és néha már átlépi a limitet az oldal, olyankor valameddig (talán másnapig, de nem tudom, hogy milyen időzóna szerint) egyáltalán nem működik.

Előzmény: Pákás (9292)
epy116 Creative Commons License 2019.12.21 0 0 9291

Mondom, én befejeztem. Nem is tudom már hány oldalon keresztül próbált neked itt mindenki segíteni, de te csak a kifogásokat keresed, és fikázod azt aki segít. Hihetetlen hogy nem veszed észre hogy hogyan beszélsz az emberekkel. Segítséget kérsz és ilyen hangnemben válaszolsz? Most már próbálj meg magadtól rájönni ezekre.

Előzmény: Pákás (9290)
epy116 Creative Commons License 2019.12.21 0 0 9289

Amúgy siz által megadott linket is le lehet tölteni HTTrack-el, de még arra is lusta vagy hogy ezt kipróbáld.

Előzmény: Pákás (9287)
epy116 Creative Commons License 2019.12.21 0 1 9288

Én most már tényleg feladom. Mindent megkaptál ami ahhoz kell hogy az létező összes anyagot letöltsed, de megint csak a kifogások, ahogy eddig is. Nekem tökéletesen működik a site letöltés, itt vannak a zip-ek, d64-ek, prg-k. Mondtam hogy lesz kifogás. És megint csak szenvedsz. Meg mi ez az idei határidő? Jövőre meg már nem lesz meg a gép? Ki fogod dobni? Az hogy nincs hely a winyódon meg hogy nincs időd ez már tényleg az abszolút szánalmas és nevetséges indok, hogy bármit is csinálj magadtól. Ennyit tudsz. Neked nincs időd? Nem csinálsz semmit.

Előzmény: Pákás (9287)
epy116 Creative Commons License 2019.12.21 0 0 9286

Vagy ezzel a WinHTTrack-el (http://www.httrack.com/) le tudod tölteni a komplett http://plus4world.powweb.com/ site-ot a gépedre, biztosan működik, épp most töltöm le.

Kaptál két, a kívánságod szerinti tényleg működő verziót (siz-é a másik). Kíváncsi vagyok most milyen kifogással fogsz jönni, és ha mégsem lesz kifogás, akkor megköszönöd e. Többet már én sem tudok tenni.

Előzmény: Pákás (9284)
siz Creative Commons License 2019.12.21 0 0 9285

Ezzel le tudod tölteni (valszeg valami Linux alapú operációs renszer fog kelleni, mert Windows-on nem nagyon van wget):  wget -m -X plus4/Misc,plus4/Parties http://plus4.othersi.de/plus4

 

(de használhatsz más FTP klienst is a lényeg, hogy az a két könyvtár, ami oda van írva (Misc és Parties) maradjon ki, mert azokban fotók és videók vannak, amik egyrészt nagyon nagy méretűek, másrészt meg nem az kell neked. Ennél többet sajnos nem tudok érted tenni.

Előzmény: Pákás (9284)
Pákás Creative Commons License 2019.12.20 -3 0 9280

Nem írtál évszámot, úgy van értelme. Mikor volt ez? 1985, 86, 87, 88, 89?

Én is kezdhettem volna Plus/4-gyel, vagy VTVC-vel is 1989-ben, mert az általános iskolában a számtech fakultáción 1989-91-ben volt egy Plus/4 magnóval, és 3 Videoton TVC, ezekhez csak a gépkönyvek voltak, semmi adattároló eszköz se volt. A tanár gépe volt a C64C 1541-II-vel és valamilyen Commodore monitorral, talán 1802, még valamilyen képernyővédő plexi, üveg, nem tudom mi is volt rajta. Úgy bánt a tanár a C64-gyel, mint a hímes tojással, ritkán lehetett a gépét használni, főleg az egyik VTVC jutott nekem. A Plus/4-en a Timeslip, stb.-vel játszottak többen, nem fértem hozzá. A 3 gépből a C64 tetszett nekem, ezért ezt kértem karácsonyra 1989-ben. A faluban volt pár embernek Commodore gépe. Egyszer 1989-91-ben az egyik osztálytársam egy C16-ot akart eladni, elmentem hozzá megnézni, biciklivel nem volt messze, de nem érdekelt. Már akkor is tudtam, hogy nem kompatibilis semmi a C16-nál a C64-gyel.

Előzmény: MMSZoli2 (9276)
MMSZoli2 Creative Commons License 2019.12.20 0 0 9276

Plusz/4 ára:

Konkrétan tudom, mibe fájt. A szüleim kb 10 ezret keresték. Kecskemetre mentünk osztálykirándulásra. Ott egy kirakatban ki volt rakva a plus/4 alapgep 42ezer ft-ert. Én rohantam haza, hogy meg lehet végre venni, de otthon lelohaaztottak. Floppyrol még szó sem volt. Nekem is C16 lett Bécsből, és 2 év múlva lett csak 64k bovitesem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!