Keresés

Részletes keresés

rocher Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1124
De rögtön nyissunk árvizes topicot is. Van egy csomó kinőtt cipő, ruha stb.
én ezzel tudnék beszállni. Csak az a baj, hogy az senkinek se kell. A tavaszi árvízkor is felhívtam a Vöröskeresztet és egyenesen kiröhögtek. azt montdák, hogy pénz, pénz, pénz! Na az nincs nekem.
Előzmény: tacsa (1120)
tacsa Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1123
Nem bírom válasz nélkül!
Szerintem (karcinogén) VÁLYOGKÖR is lehetne.-)))
Előzmény: rocher (1121)
tacsa Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1122
Kevdes petra!
Mégsem az lett az utolsó üzenet, mert megjött a mohamedán hölgy válasza. Szóval ez az utolsó, és csak Neked!

Helló
tacsa

rocher Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1121
Tegnap láttam a TV-ben egy műsort, amiben azt kérte a szerkesztő, hogy a tisztelt nézők prezentáljanak olyan embereket, akik önzetlenül segítenek másokon. A riportot ők készítik. Szerintem abban reménykednek, hogy ilyen ember nincs is. Én Rátok gondoltam. Direkt nem írom, hogy Hacsek-Tacsa vagy Tacsa-Hacsek, mert így fair. Ti mit gondoltok?

nagyon vigyázz magadra, mi lesz velünk nyomorult magyar építkezőkkel nélküled.
P.S. most gondolkozom egy jó neven a téglakör helyett, az nem tetszik, a TÉGLA miatt.

Előzmény: tacsa (1119)
tacsa Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1120
Kedves A!.
Most, hogy állást foglaltál, elmondom, nekem a 2.b tetszik legjobban , a 3. a második helyezett.
Mindkettőben a klotyó áthelyezése kell, de nem kellene zuhantócsalavor, meg stb, hanem valami padlóösszefolyó féle, ami beköthető szerintem oda, ahol ma van lerásod szerint a konyha, szóval nem hiszem, hogy irtó nagy balhét okozna az átrakás. Viszont cserében egy felülvilágtott és szellőzött konyha-étkező alakulhatna ki. egyébként a konyha - étkezőben vagy az előtérben lehet némi ál-mennyezetet is csinálni, és fölé némi raklapot tenni for skylécek stb.
A közkincsé tétel ellen részemről any kifogás, legfeljebb 6cseket ütheti meg a guta. Igaz, az Ü szentté avatása folyik, ez legalább vigasztalhattya.

Na most megyek , mindenkinek jó mulatást a mai napra, aki meg építkezik , az gondoljon a koszovói menekültekre, és rögtön rájön, hogy ahhoz képest a lakásátépítése kutyus fülecskéje.

Még egy kérdés 6csekknek: nem kéne nyitni egy árvizes topicot, hátha ott is tudunk valamit segíteni a barátainkkal?

Előzmény: Arabella (1118)
tacsa Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1119
Kedves petra!

Azért utólsó üzenetem a lőszerraktár előtt Hozzád száll: én is sajnálom, hogy nem ismertem magam korábban, hacsekről és Rólad nem is beszélve.-)))

P.s.: egyébként eljött az álmodozások kora, ha nem tudnátok. ( csinálni úgysee lehet semmit )( Ez persze nem Arabéla lakására vonatkozik! )

Előzmény: rocher (1116)
Arabella Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1118
Tacsa!!
Frenetikusak!!
Tényleg!!
Nem is tudok jelen pillanatban választani!
De, mégis tudok, azokat preferálom, ahol a WC-t nem kell mozgatni, / úgy tudom az rengeteg pénz és vesződség/. Jelenleg a lichthof és a nagyszoba közötti részen helyezkedik el.
Tehát a preferáltak( részemről-Kandúrnak most küldtem el a rajzokat) az 1. terv illetve a kettes ha a konyhát és a fürdőt ennek függvényében meg lehetne valahogy cserélni.
Tegyük közkincsé, ha te is úgy gondolod.
Arabella
Előzmény: tacsa (1111)
tacsa Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1117
Bocsi hacsi!
Ezek szerint félre lettél értve, de nem szándékosan, I am story!
Lehet, hogy meg kellene hirdetnünk itt egy versenytervezést a Te feltételeiddel, immár nem Arabéla lakására, hanem egy önként jelentkezőére. A dolog akkor lenne igazán jó, ha a rajzokat - akár közbenső státuszokban is - be tudnánk itten prezentálni, ennek lehetőségére már céloztam kérdésemben korábban mint lent, válasz nem jöve senkitől. Pedig a dolog szerintem akár az INDEKC-nek is jó buli lehetne.

üdv
tacsa

P.s. most egy kicsit eltünök ,csak este jövök vissza, vidékre megyek megnézni egy lőszerraktárat vételileg kuncsftnak. Ha ájfélig nem jelentkezek, az két dolgot jelenthet:
1. nem ürítették ki teljesen a lőúszerraktárt
2. a vendégségben ma este nálunk alvó főpapi rokon prédikációja a vacsorához kötődve elhúzódik.
ad. 1 : legyetek jók mindhalálig
ad 2.: reggel gyüvök.

Még pps: Kedves A.! A mobájlon azért vissza tucc jelezni, hogy megjött-e a 4 filé?

Előzmény: Hacsek (1113)
rocher Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1116
Szivesen, egészségedre. A baj az, hogy nekünk senki se adott. Amúgy én sajnálom azt, hogy nem ismertem őket. De tudd meg tanácsot csak addig és annak adok, amig elfogadják. Azon felül időpocséklás.
Nekünk az volt a legnehezebb, hogy azt kellett csinálni, amit kellett. Nem volt idő álmodozni, a pénzt pedig összekoldultuk. Most nyögjük a törlesztést.
petra
Előzmény: Arabella (1108)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1115
Kedves Toccsa!
Vigyázz ZsB-vel, ő tényleg vegyész(nek mongya magát).
Előzmény: tacsa (1112)
tacsa Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1114
Kedves A! ( és stoki tájékoztatásul )

Ismét elküldtem a filéket jpg-ben,remélem , immár megkapod ( játok ) macsekkal együtt.
Szerintem a kritikai észrevételeket akár itt is megteheted stoki információhiányát - legalább - kielégtendő.

Üdv
tacsa

Hacsek Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1113
Kedves Arabella (és Tacsa)!
Örülök, hogy így előrehaladtok, de én nem erre gondoltam, amikor kihívtam tacsát. Hanem arra, hogy csak a tények (pl. pontos felmérés) ismeretében, de KONZULTÁCIÓ NÉLKÜL próbáljuk eltalálni az ízlésedet. Ezért mondtam, hogy nem szokványos módszerű és szempontú tervcsatát szeretnék.
EZ ÍGY NEM ÉR!!!
Előzmény: Arabella (1108)
tacsa Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1112
Jó reggelit 6csekk!
Szóval nem mondtam hülységet, megint pont elkerülénk egymástot.
Üdv
Előzmény: Hacsek (1110)
tacsa Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1111
Kedves ZsB (baba) -)))!

A "lélekző" festék kifejezetten olyan , amelynél a felület ún.légpórusokkal képezett, azaz képes a pára átgyaloglani keresztül. Szóval elvben - ha kifelé akar jönni a frányapára, arra jónak tűnik, de nagy vegyÉSZünk 6csekk majd korrgiál , ha hülyeséget mondtam volna.

Üdv
tacsa

Előzmény: ZsB (1105)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1110
Kedves nemszittya ZsB!
Lélegző festék azt jelenti, hogy a külső falréteg (a festék) nem párazáró, hanem alkalmazkodni tud a légtér és a falszerkezet közötti páranyomás-kiegyenlítődésben. Márkák pl. Baumit szilikát festék (optimálisan szilikátvakolathoz), Terranova Szilikátfesték, Dyckerhoff Ispo Silikatfarbe stb. pl. Tilatex Aqua is.

Visszatérve a múltkorira:
a "karcinogén vályogot" nem én említettem, hanem te. Lécci ne árccsál a tekintéjemnek, pláne alaptalanul. LYÓ? (:-))

Előzmény: ZsB (1105)
stoki Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1109
Arabella
Kössz a kiigazítást, mi lett volna velem, ha így halok meg ...(plc, lpc egyik se mondott semmit ezidáig ...)
Előzmény: Arabella (1108)
Arabella Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1108
Kedves Petra!
Köszönöm, hogy mindig tudod, hogy mire kell figyelni és erre figyelmeztetsz is , gondolom az ember saját kárán tanul:( Nem emléxem pontosan, hogy Juci vagy Te mondtad a minap, hogy milyen kár, hogy nem ismerted hamarabb Hacsekot meg Tacsát, hogy tervezték volna meg a ti lakásotokat, vagy adtak volna tanácsot.
Nekem sem könnyű, hogy mi az álmom és abból mi az a maximum ami megvalósítható. Mi az amit én nagyon szeretnék és mi az amit már a jövendőbeli tulajdonos nem fizet majd ki.
A kéményre visszatérve:a fürdőszobai kéménybe most is be van építve a jelenlegi gázbojler ( gonodolom, akkor az jó lehet), a mostani konyhaiba meg egy kicsi olyan Calor vagy mi a neve. Azt soha nem kellett bekapcsolnom, arról nem tudok nyilatkozni, de gondolom, ha be van kötve, akkor valaha szabályos volt.
A tegnap Kandúr kijavított, hogy plc és nem lpc. De a többi stimmel:)
Megyek megnézem a mailjeimet.
Arabella
Előzmény: rocher (1107)
rocher Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1107
Csak annyit szeretnék beleszólni, hogy ilyen régi házakban szakemberrel!!!! kell megnézetni a kéményt. Velünk ugyanis az történt, hogy a vizes meg a gázas megnézte, hogy a fürdőben 4 db kémény van, nosza megtervezték a víz-gáz-kazán be-és kimeneteket, szombat-vasárnap mindent megcsinálták és hétfőn reggel, amikor vittük a kazánt, akkor derült ki, hogy egyetlen kéménybe se lehet már bekötni. Kiszerelés, beszerelés konyha koncepciója felrugva, és akkor amikor a sarokkád a kazán miatt lett betervezve, ott volt a jó nagy hely a fürdőben...Szóval sokba került. Még csak utána találtuk meg azt a kéményt, ami a konyhából 3 lakáson megy át és csekély 90.000 Ft-ba került a bélelése. A Rémálom az Elm utcában ehhez képest gyaloggalopp...
És hab a tortán, hogy a rézcsövek a burkolás alatt mennek....
üdv:petra
Előzmény: Arabella (1101)
stoki Creative Commons License 1999.07.13 0 0 1106
Arabella

Kössz a bókot, de most a délelőtti műszakba nyomulok, múlt héten meg én maradtam hoppon ...:-)
Tök jó lenne, ha ez a tervezés a szemem előtt menne, mert itt jönnek-mennek a tervek én meg nem látok belőle semmit (jóóóóóó tudom semmi közöm hozzá:-(), pedig ritkán lát az ember egy ilyen lakásoperációt, amikor az agyi zsigerek ily nagyfokú vehemenciával szétvernek egy lakást és raknak össze egy újat ...:-)

Előzmény: Arabella (1104)
ZsB Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1105
Hacsekom drága,
esdeklem ne keverj össze a Magyarulez szittyáival!. A csimpá(ns)z-témának közelébe se voltam, az (lin)óleum-ügyben meg másról volt szó, de mindegy.
Inkább adj tanácsot! Kéne egy jó lélegző festék frissen vakolt falra, ami kicsit többet tud, mint a meszelés. Ez komoly! Mit jelent az, amikor monnyuk a Tilatex Aquára aztat írják, hogy "lélekző"? Rá lehet azt kenni egy olyan falra, amibűl alkalmankint ki kell gyűjjön a pára?
Előzmény: Hacsek (1065)
Arabella Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1104
TACSA!!!!!
Hol vagy???
Én(mi!) itt várjuk az alaprajzot ( hallod ezt Stoki?), Te meg sehol??
Arabella
Előzmény: tacsa (1102)
Arabella Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1103
Most el kell mennem sportolni, nyolc körül visszajövök:))
Arabella
Előzmény: tacsa (1102)
tacsa Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1102
Kedves A!
Elnemennyy! Megyen az Emil, ha 3,7-et nem tud, újra küldöm. Megadtam a paramétereket, hívhatsz is, ha kérdés vagyon!

Üdv
tacsa
P.s. azért jelezd, elment-e, meg tetszik-e?

Előzmény: Arabella (1101)
Arabella Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1101
Nos, a mostani konyhában azon a falon van a viz, ahol a közös fal van a kisszobával (háló) közvetlen az ablak elött, tehát (szerintem meg ahogy tervezem(!) ) csak a kivezetést a falból kell megváltoztatni, igazából ott szerintem lényegesen nem kell a vizes blokkhoz nyulni, ami nehezebb az a fürdő. A gáz meg a bejárat melett van, meg minden helyiségben bent van, tehát szerintem csak meghosszabítani meg iylesmi kell. Én alapban úgy gondoltam, hogy rögtön jönne a bejárat után balra a fal mentén, egy csappal(?) leágazik valahol a konhya közepén a gáztüzhely, tovább az ablak alatt ( ha szabályos) gázkonvektort kivenni , át a falon és a másik ablak alá tenni . Jelen pillanatban még lehet oda lukat vágni. Minden helyiségben van kémény is. Ha valami rossz lehet beleszólni.
Arabella
Előzmény: tacsa (1099)
tacsa Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1100
Kedves LitleBee!

Veled legalább olyan szívesen foglalkozunk, mint bárki mással!-))
Elsőre: Koszó József: Kerítések
Másodikra: otthon megnézem az épszerk ábragyűjteményem.
Harmadikra: könnyebben tudnánk segíteni, ha valamiféle rajzi vizualítástr tudnál adni a kérdésnek ( pl. emilen vagy fakcon alaprajz-szerű, mekkora nyílás, milyen magas és miből a kerítés stb. )

Ha tudsz ilyeneket küldeni, úttörő becsszó küldök vázlatot a javaslatomról.

Üdv
tacsa

Előzmény: LitleBee (1082)
tacsa Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1099
Ja, és kiegészítés:

TÁJOLÁS ügyben a dolgot kevésbé érzem lényeginek, mivel
1. Ezt a házat is valószínűleg építész tervezte, és a két homlokzatra nyíló meglévő szoba vélhetően K-i illetve NY-i ( a kicsi nyílhat valószínűleg K-re ), így ha mindkét homi mentén szoba lenne, ahogy én elképzelem, akkor nincs érdemi változás. A belső fürdő és konyha blokknak meg így mindegy.

tacsa

Arabella Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1098
Ja és imádlak!!
Pusszz, kössz( a kínos részeket nem megmutatni Kandúrrnak!:)!)
Előzmény: tacsa (1095)
tacsa Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1097
Kedves Arabella és Hacsek!
Én koncepciókat már csináltam, ugyanis:
1. A megadott 2,00 m-es konyha(mai) és kisszoba(?) méret 1,80 alapján addig buheráltam a jpg-ben bescannelt alaprajzot, hogy M=1:100 lett ( sacc/ kb).
2. Szerintem ez alapján a rajz alapján a koncepció kőművesileg és funkcinalice megalkotható, viszonylag nagy biztonsággal.
3. A konvektor, a víz , a konyha szerintem kicsit más léptékű beavatkozás, mint a falbontás stb, tehát véleményem szerint ILLESZHETŐk a megválasztott alaprajzi koncepcióhoz
4. Ha most koncepciót csinálunk e fázisban - pl. ha Arabella "rendes" megrendelő lenne - akkor ha nem tetszik amit kitalálok, még vagy elállhatunlk egymástól , vagy újragombolhatjuk az elrendezést. Ha nagyjából OK a koncepció, akkor érdemes csak a részletekbe bémenni, és elveszni bennük.
5.Lehet, hogy a tuti tervezési folyamat esetleg nem így helyes, mégis célszerűnek tűnne ilyen "távtervezés" esetén, mivel így Arabella mindvégig "bennemarad" a lakás rezdüléseiben.

üdv
tacsa

Előzmény: Hacsek (1079)
Arabella Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1096
Navégre!
Elküldtem az emailt, várhatod, remélem megérkezik még 17:45 elött a válasz, mert akkor ki is nyomtathatnám és vihetném haza kandúrnak.
Arabella
Előzmény: tacsa (1095)
tacsa Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1095
Az "ittenire" is lehet, de mielőbb, mert a koncepció(k) készek, szeretném, ha megtekintenéd. "jpg"-ben, vagy más grafikusban tudnám emilezni mielőbb.

Üdv
tacsa

Előzmény: Arabella (1068)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!