Keresés

Részletes keresés

K1tte Creative Commons License 2021.08.30 0 0 2114

A nem az ár a legfontosabb nem azt jelenti, hogy a legeslegdrágábbat szeretném megvenni, az összes lehetséges extrával inkább azt, hogy minőségi munka legyen, elfogadható biztonsággal :)

De akkor a DTP még mindig jó?

Előzmény: Péterbp (2112)
Péterbp Creative Commons License 2021.08.30 0 0 2113

200 ezerért alap biztonsági ajtót kapsz, én úgy számolom, hogy teli biztonsági ajtó inkább 300 ezernél indul, van benne tollas és elektromechanikus vagy elektronikus zár (SKG *** vagy VDS BZ+ minősítéssel.

Egy SKG 3 csillagos digitális minőségi zár 130 -150 ezernél indul, egy minőségi tollas, átprogramozható zárbetét kulcsvesztés esetén jól jön) is 100 ezernél indul.

Tehát a minőségi zárak, tárbetétek olykor közel annyiba kerülnek mint maga az ajtó. 

 

Ha olcsón akarod megúszni  kínai ajtó , vagy műanyag ajtó és hevederzár (Biztibuk minimum) vagy 15 perces Rács (Mabisz I).

 

Szakértők hozzá teszik, hogy riasztórendszer is be van persze még kötve, ami ismételten 100 ezer (ha komoly biztonságtechnikai riasztóról beszélük (szabotás, áramkimardás, manimuláció, jelblokkolás ellen védettről beszélünk

Előzmény: darthcsiga (2109)
Péterbp Creative Commons License 2021.08.30 0 0 2112

Ha az ár nem számít, akkor DTP  360 ezertől indul, + digitális másodzár bruttó 170 ezer náluk + 57915.48 átprogramozható dupla 12 lamellás - bruttó 69 ezer.

 

 

Összár: bruttó 608 ezer és még számoljunk hozzá egyéb dolgokat, ami már nem biztonsági, hanem külcsin, ez legyen még 60-70 ezer. Tehát bruttó 700 ezer.

Előzmény: K1tte (2111)
K1tte Creative Commons License 2021.08.30 0 0 2111

Sziasztok!

Kivel csináltatnátok most biztonsági ajtót? (ha nem az ár a legfontosabb szempont)

 

A családban többen DTP-s ajtót csináltattak régebben, de valaki azt mondta, hogy ott változások voltak, és már nem az a minőség, mint régen. Erről tudtok valamit? 

 

Köszönöm!

ldave7 Creative Commons License 2021.08.28 0 0 2110

Most nézegetem én is, ahogy látom ~200k + áfa az a szint, amivel már nyugodtabb lehet az ember.

Előzmény: darthcsiga (2109)
darthcsiga Creative Commons License 2021.08.27 0 0 2109

sziasztok,

 

tényleg nem lehet 200k-ert olyan beltéri bejárati ajtót venni társasházba, amivel az ember nyugodtan elmehet otthonról egy hétvégére?

(Mi kerül ezen a fotelen 7200 forintba?)

(Azért a 200k, mert 100 a gyenge kínai, amit ahogy írtátok, egy 60k-s hevederzárral utólag jobbá lehet tenni...)

ldave7 Creative Commons License 2021.08.27 0 0 2108

Sziasztok! Bejárati ajtót keresek földszinti panel lakásba. A Hisec/Terrasec ahogy olvasom nem igazán ajánlott, mindenképp valami komolyabbat szeretnék. Ráadásul mivel földszint, mindenki az ajtóm előtt megy el, amikor bejön a lépcsőházba, így az alapnál jobb hangszigetelés sem ártana. A keret lehetőleg álljon meg 300 ezer Ft körül, tudom hogy idén minden kétszer annyi, mint tavaly volt, ez van sajna... A topikban olvasgatva volt pár infó, de főleg régebbről, hátha azóta más a helyzet.

Két lehetséges céget találtam a netet böngészve:

 

Delta Ajtó: Magnum 56K (szlovák link, sajna a magyar oldalukon csak a PDF-ben van benne).

Nívó: Nívó Plusz

 

Nem  tudom, hogy a Delta esetében az 56mm-es vastagság jelent-e komolyabb hátrányt, tekintve, hogy a biztonsági besorolásuk hasonló.

 

Esetleg aki ért hozzá, jártas a témában, van-e amit érdemes elsősorban figyelembe venni? Esetleg még olyan gyártó, aki elkerülte a figyelmem? Köszi.

Péterbp Creative Commons License 2021.08.25 0 0 2107

Műanyag ajtó és hevderzár.

Előzmény: vantot (2098)
Péterbp Creative Commons License 2021.08.25 0 0 2106

Én nem találtam az oldalán zárbetét technikai paramétereket, az NW4-es már régi (nem azt mondom, hogy nem jó), és az NW6-nál tartunk. Anno beszéltem a Mauer magyarországi képviselőjével , aki elmondta, hogy bármelyik zárbetétet betudják szeretni, anno másodzárba egy DT1-s szerettem volna, de végül MT5+ lett (csap a csapban miatt)
https://www.assaabloyopeningsolutions.bg/en/products/mechanical-products/mauer-cylinders/

 

 

Ami aggasztó számomra, hogy a pluto.hu oldalon korábban ott volt a nivo ajtók mabisz minősítse, ahol meglehetett nézni, hogy egyes típusok, amit ugye N1- NXX számmal jelölnek, milyen műszaki paraméterrel rendelkezik. A pluto oldalán ott van az összes mabisz minősítésű zárbetét ,ajtó stb..  Csak a nivo tűnt el, de már kb. 4 hónapja.



Anno én kértem tőlük árajánlatot és ott pontosan levolt írva a zárbetét fajtája, persze ez azóta változhatott. Amikor megrendelsz egy biztonsági ajtót és beépítik megkapod a hivatalos mabisz minősítést is az érintett termékről, ami az érintett gyártó összes biztonsági ajtajának verzióját tartalmazza, ami neked kerül beépítése azt lepecsételik a hivatalos céges bélyegzővel. Így tették az én és ismerőseim ajtajánál is a cégek akiktől megrendeltük.

 

 

ÉN még mindig azt mondom, hogy Mabisz doksi bekérése a Nivo-tól és a másodzárat ne tőlük (de ez igaz mindegyik ajtóbeépítésnél (de ez már lehet paranoia nálam :) )

Előzmény: McLaca (2104)
Gyurco78 Creative Commons License 2021.08.21 0 0 2105

A fő szempont a jó hőszigetelés.

 

Ez a követelmény valahol ellent mond az acél alapanyag alkalmazásának :)

Előzmény: vantot (2098)
McLaca Creative Commons License 2021.08.21 0 0 2104

A kérdés azért merült fel, mert amit a Nívó az oldalán ír a Mauerről, az nem az Elite-re, hanem az NW4-re igaz, ami SKG 3-as. Idén 2× is árat emeltek. Nem gondolom, hogy (csak) azért, mert jobb zárakat raknak már az ajtókba, de ez is benne lehet a pakliban.

Előzmény: Péterbp (2101)
Péterbp Creative Commons License 2021.08.19 0 0 2103
Előzmény: Péterbp (2102)
Péterbp Creative Commons License 2021.08.19 0 0 2102

A tollas kale az általad említett Mauert körökkel veri minőségben és biztonságban. Én nem váltanám ki.  Kale mellé vegyél Mauert és cseréd ki a Mauert késöbb, én már elektromechanikus zárbetétben gondolkoznék , mert az a jövő (nem kell elem bele, a kulcs indukciója táplálja meg a zárbetét belsejében lévő elektronikát, valamint mechanikus így 2 technológiát egyesít.

Előzmény: McLaca (2099)
Péterbp Creative Commons License 2021.08.19 0 0 2101

Mauer Elite-t raknak bele, a Mauer gyár legalapabb (nincs nála gyengébb ismereteim szerit) zárbetéte. Egy tokoz pro 300 -as ha nem szeretnél nagy tollast. Nekem a folyosón a rácsba is Mauer Elite 2 Redline van és az is csak egy nagyon nagyon közepes zárbetét. Extra pénzért régebben lehetett Mauer Elite  2 Redline -t kérni, de akkor már egy tokoz pro 300 , vagy egy Abus Bravus 2000-2500.

 

Mauer Elite az a zárbetét amit alapból cserélsz ki ,ha meglátod, hogy magyar oldalakon kb. 10 másodperc alatt nyitották, mert még biztonsági csap sem volt benne.

 

É azt mondom Tollas és csapos a jó megoldás, én most egy Dom Eniq Pro -al szemezek SKG 3 csillag. Én olyan zárbetét raknék bele ami nem csak mabisz minősítéssel rendelkezik, mert az bemondásra megy, nem tesztek alapján kapja meg és a legmagasabb mabisz minősítés is gagyi egy német VDS  (pl. bz+ ) vagy skandináv SKG minősítéssel szemben.

 

 

Nekem Mul-T-lock MT5+ van az ajtómba meg egy cisa.

 

 

 

Előzmény: McLaca (2099)
sanyaboj Creative Commons License 2021.08.19 0 0 2100

Szia! Én a tollas + cilinder kombót választanám

McLaca Creative Commons License 2021.08.18 0 0 2099

A (megújult) oldalukon most egy egyszerű KALE cilinderzárat, KALE tollas kulcsos zárat és Mauer zárat reklámoznak.

10 perces védelemhez (plusz ajtó esetén) minimálisan 1 tolas és 1 Mauer, vagy 2 Mauer a lehetőség a képek alapján. A kérdés csak az, hogy jobb-e a török tollast kiváltani egy Mauerrel?

Előzmény: Péterbp (2097)
vantot Creative Commons License 2021.08.18 0 0 2098

Sziasztok!

 

Családi ház teraszra nyíló bejárati ajtaját szeretném kicserélni.

Budapesten.

A fő szempont a jó hőszigetelés.

Melyik gyártó termékei jönnek szóba szerintetek?

Beszereléssel együtt lenne jó .

Gyártó, forgalmazó, beszerelést végző elérhetőségét tudnátok javasolni?

 

Köszönettel László

 

Péterbp Creative Commons License 2021.08.06 0 1 2097

A Nivo-ba jó esetbe is Török zár van, míg a DTP , PRS -ben Cisa ami jóval magasabb biztonsági minősítéssel rendelkezik.  Tehát a magasabb ár, jóval magasabb biztonságtechnikai minőséggel is párosul. 

 

Kérj egy ajánlatot a Nivo-tól , hogy részletezzék a beépített zárat és zárbetét típusát és látni fogod miről beszélek. 

Előzmény: Péterbp (2096)
Péterbp Creative Commons License 2021.08.06 0 1 2096

Nivó ajtónál készülj fel, hogy a beszerelés sokszor kritikán aluli, olvassad vissza a fórumot, a képekkel is dokumentálva van, de a neten is van sok kép a Nivos beszerelésről. 

Előzmény: Buffy01 (2094)
Péterbp Creative Commons License 2021.08.06 0 1 2095

Nem éri meg, mert a Hisec zárvédő pajzsa semmit nem ér jóformán, így vehetsz bármilyen zárat, úgy fogják kiszedni mint ha nem is lenne, kitépik vagy kitörik a zárat, a zárvédő pajzs kb 1 percig áll ellen.

Ha mindenképpen Hisec ajtót szeretnél akkor Biztubuk ( nagyon magas minőség) hevederzárat szereltessél rá, mert annak igazi zárvédő pajzsa van (kérj belülre törésvédőt).

Pesze van többfajta hevederzár , miskolci típust ne, az olyan mint a kínai ajtó.

 

 

 

Előzmény: Buffy01 (2094)
Buffy01 Creative Commons License 2021.08.06 0 0 2094

Sziasztok!

Panellakás Hisec régi lelakott ajtaját szeretném kicseréltetni!

Kértem ajánlatot a Nívótól ami 340 körül lenne de a többi cég a DTP 370 a Prs is 380 körül lenne!

Nekem ez egy kicsit sok lenne mivel néztem Hisec ajtót beépítéssel +Locxis zárbetétek 2db(70ezer szereléssel együtt)! Így kb kijön 210

körül az egész! 

Megéri a Hisec zárral együtt 210 et védelem szempontjából is vagy inkább a Nivo és társait kellene választani..? 

 

Péterbp Creative Commons License 2021.08.02 0 0 2093

 

Javítottam:

 

Hiszen te NEM vagy szakértő, Ők azok akik értik a dolgukat feltehetőleg és nekik kell javaslatot tenni.

Előzmény: Péterbp (2092)
Péterbp Creative Commons License 2021.08.02 0 0 2092

Jelenleg egy 1917-ben épült társasházban lakom és itt vannak sima biztonsági ajtók, kinézetre nem a kültériek, hanem beltéri használatra szánt Mavisz III-as ajtók, de a többségnek fa ajtaja és hevederzárja van, mivel még ez is biztonságosabb a kínai ajtóknál a biztonságtechnikai szakértők szerint, feltéve ha minőségi hevedert és zárbetétet vettél. Van nekem is másik ingatlanomon biztonsági fém ajtó, 2.5 mm acéllemezzel , nem kértem semmi extra hőszigetelést rá, a társasház 60 éve épült, zárt és egy csepp vizet sem tapasztaltam soha.

 

Azért mert fém, még nem lesz jellemző a vizesedés. Senki nem fog neked itt érdemben tudni segíteni, mert összetett a kérdésedre a válasz. Egyszerűsítve ha fém és fel van készítve pl: társasházi opcióvak (ekkor szigetelik többnyire) akkor nem lesz gond, de ez nem törvényszerű. 

 

Én azt tenném, hogy kiválasztanám a céget és kihívnám felmérésre, és ha mellettük döntesz akkor az ajánlatkérésbe bele kell rakni, hogy ne legyen vizesedésre hajlamos az általuk beépített ajtó.

Hiszen te vagy szakértő, Ők azok akik értik a dolgukat feltehetőleg és nekik kell javaslatot tenni.

Amennyiben itt valaki megmondja a tutit, azt is fenntartással kezeljed, mert Te leszel az elszenvedője ha hallgatsz rá, és neked lesz anyagi károd ha úgy alakul. 

 

Amiket én megkeresnék:  

Kicsi pénz:  Nivo, Gerda, Alfa, Unisec biztonsági ajtók, 

Több pénz:  DTP, Omega, Unisec,


Kínaiit nem javasolnék, mert  az ábiztonságot nem tartom jónak, akkor már egy műanyag ajtó és egy hevederzár vagy műanyag ajtó és rács.

 

Előzmény: Törölt nick (2091)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.02 0 0 2091

Köszönöm, végigolvastam a vizesedéssel kapcsolatos posztokat. Ha jól értem, acél biztonságit nem érdemes venni olyan 100 éve épült lakáshoz, ahol a párásodás problémát okozhat. Akkor milyet tudnátok javasolni? A fa ajtó elég hamar elvetemedik (tudtommal), és az ára is horror.  

Előzmény: Péterbp (2087)
Péterbp Creative Commons License 2021.07.31 0 1 2090

Még valami ami nem fedi a valóságot, így aggályos is ennek a hírdetése az oldalukon. 

 

"A legjobb HŐ- és HANGSZIGETELŐ bejárati ajtók!"  - Ez versenyjogilag aggályos, mert valótlant állít. 

34dba az az alap hangszigetelési érték egy jó bejárati biztonsági ajtónál, a magasabb osztályú ajtók 47-54 db értékkel bírnak, szóval a 34 az még egy alap Nivo ajtónál is gyérebb, mivel ott 35-37db van megadva. Bár ennek a gyártónak is van kínai ajtóra hajazó új ajtója, ami csak 27dba, gondolom azért hozták létre, mert a kínai ajtókat sokan válasszák a normális biztonsági ajtókkal szemben (mondjuk az alap Nivo -t azt nem venném meg).

 

Hőszigetelés esetében meg nincs info, hogy pl az ajtótokon kívül a keretbe is van-e rakva, szóval eléggé aggályos ez is.

 

Előzmény: Péterbp (2087)
Péterbp Creative Commons License 2021.07.31 0 1 2089

Nincsen semmi információ az ajtóról, még Mabisz minősítést sem látok a weboldalon, sőt még a Pluto.hu oldalán sem találok semmit róla.

Információ semmi, nem tudom, hogy ezt mi alapján lehetne megvenni.

 

Kinézetre pl.: zárvédő pajzs, a tucat kínai ajtókra hajaz. Azt írják ,hogy megfelel a biztosítási cégek elvárásának, de ott még a nem biztonsági ajtó is rangsorolva van mint Teljes mechanikai védelem. Ugye a besorolás azért fontos mert betörés esetében a besorolás határozza meg az ingóság kifizetési értékét amit elvittek (van, hogy egy drágább notebook értékét sem fedezi egy silányabb besorolású kínai ajtó).

 

Hangszigetelése ha hinni lehet az értéknek az jó, hozza a kínai értéket.

 

Ettől függetlenül a sokat szídott Hi-Sec-ről is több szerkezeti kép és adat , főleg hitelesített tanusítvány van ( 5 perces - ez a legalacsonyabb biztonsági ajtó szint amit ellehet nyerni).

Előzmény: Halmazati (2088)
Halmazati Creative Commons License 2021.07.31 0 0 2088

Megadoor-ról mi a szakértők véleménye? Kínai ajtókhoz képest milyen? Panel lakásról van szó

Péterbp Creative Commons License 2021.07.28 0 0 2087

Nivo alap ajtóval több embernek problémája volt, a gyártó megadja ,hogy milyen hőmérséklet és pára értékek mellett nem lesz vizes belülről az ajtód. Olvassad vissza, van akiknek állt a víz. Olvassad vissza forumot, lehet lesz pár jó adat számodra.

Előzmény: Törölt nick (2086)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.23 0 0 2086

Sziasztok, nyitott lépcsőházban lévő lakás bejárati ajtaját cseréltetném, és a Nívó Standardra gondoltam, mert a régi panelomban is az volt. Sok helyen azonban arról olvastam, hogy a nyitott lépcsőházban a hideg hónapokban nagyon párásodik, főleg, hogy nálunk közvetlenül a bejárati ajtó mellett van a fürdő. A Nívó Extra, ami hőhídmentesített, 100 ezerrel drágább, és ezt most nem igazán tudom bevállalni. Volt, aki azt tanácsolta, hogy vegyek egy sima Obis ajtót, mert itt a biztonsági szempont annyira nem jelentős, mint a régi panelban volt. Tehát a fő szempont jelenleg az, hogy egy nem méregdrága ajtót szeretnék, amin nem folyik a víz télen. Várnék ötleteket, tapasztalatokat ezzel kapcsolatban, köszönöm.    

Péterbp Creative Commons License 2021.07.17 0 0 2085

Amennyiben nincs a Nivo standarba zárvédő pajzs akkor inkább 2-3 közepes zárbetét mint 1 komolyabb. Ismerősömnek alap nivo volt, 3 alap elzet zábetéttel. Ha nincs nivon zárvédő pajzs utólag is tudsz  rá szerelteltni, ismerősöm is felrakatott egyet.

Előzmény: Péterbp (2084)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!