Keresés

Részletes keresés

TonyBrasco Creative Commons License 2016.12.22 0 0 452

Érdekes, hogy a Petőfis bemutatás előtt már 1 nappal pár kisebb regionális rádió is elkezdte játszani...

 

Mindamellett kár, hogy a többi dalt a még nem ismertek közül nem játszák.. nem tudom ahhoz milyen jogi engedélyek kellenek...

Előzmény: ysu (451)
ysu Creative Commons License 2016.12.21 0 0 451

Igen, és nagyon aranyos a videó a dalpremierről. 

Dec. 24-én az M2 leadja megint a Müpa koncertet.

És dec. 28-án a Dobj egy papírrepülőt klippremierje lesz. (Arra nagyon kíváncsi vagyok, nekem a dal óriási élmény volt a Kongresszusi Központban.)

Előzmény: TonyBrasco (450)
TonyBrasco Creative Commons License 2016.12.21 0 0 450

Néhány rádió már elkezdte játszani a JEL-t...

TonyBrasco Creative Commons License 2016.12.18 0 0 449

.... 

TonyBrasco Creative Commons License 2016.12.18 0 0 448

TonyBrasco Creative Commons License 2016.12.17 0 1 447

Na, megy ez feljebb.. már a 2. ill a másik album a 3. ... Már csak a Tankcsapdát kell átugorni.. :) http://zene.slagerlistak.hu/top-40-album-dvd-es-valogataslemez-lista

Előzmény: Borsos04 (444)
ysu Creative Commons License 2016.12.12 0 1 446

https://m.youtube.com/watch?v=0BI-9m5YT_Q

Magdi bohóc. :)

Egy ritka alkalom, amikor Magdit kevesebbet mutatják, mint a "zurát".

Borsos04 Creative Commons License 2016.12.11 0 0 445

Én is azt érzem sok dalánál, hogy ezerszer erősebbek élőben, szerintem az új dalokra is ez lesz majd érvényes, alig várom, hogy halljam majd a koncerteken. Nekem kicsit (nem is kicsit) hiányzik a zenekar a lemezről, szerintem velük együtt ütősebben szólnak a dalok.

Előzmény: ysu (442)
Borsos04 Creative Commons License 2016.12.11 0 0 444

Már ez is nagyon szép, de jó lenne az első helyen látni. :)

Előzmény: TonyBrasco (443)
TonyBrasco Creative Commons License 2016.12.10 0 0 443

Már a 3. (ill az 5.) . lehet simán lesz első a jövő hétre.. http://zene.slagerlistak.hu/top-40-album-dvd-es-valogataslemez-lista

ysu Creative Commons License 2016.12.08 0 0 442

Nekem is ez a kettő, sőt, a Tánc refrénje is. A Mosd fehérre mellett. 

 

Viszont amikor még fent voltak a kalóz-videók a Youtube-on (leszedették őket), akkor a Jel kezdett elszakadni a többiektől nézettségben, az Éden, a Mosd fehérre ment mögötte, utána az Egyszer élsz, a Könny csak hull és a Tánc, utána az Adrenalin, és az újak közül a leghátul A vonaton. 

Lehet, hogy emiatt lett a Jel kiemelve. Én nem bánom, de remélem, a többit is promotálja majd és játssza a koncerteken. 

 

Más: ma jutottam el odáig, hogy el tudtam szakadni az új CD-től, és belehallgattam az Aréna-CD-be. És mekkora élmény volt, nem is gondoltam volna! Még ha nem is adja vissza egészen azt a brutális hangulatot, ami ott és akkor volt, azért az átjön, hogy mennyire máshogy, mennyivel élőbben énekel Magdi közönség előtt, mennyivel másképp, jobban szólnak a dalok a fiúk rockosabb áthangszerelésében és milyen jól áll a daloknak, hogy 12 ezer ember üvölti Magdival az ismertebb részeket!

Meg kell, hogy mondjam, hogy így még ezerszer jobbak az utóbbi idők dalai, a Nanana, Szerelem, Nélküled, Tejút, Április. Az Angyal mellettemet meg a csönd az, ami zseniálissá teszi. 

Előzmény: TonyBrasco (441)
TonyBrasco Creative Commons License 2016.12.08 0 1 441

Mostanában a Könny csak Hull és az Egyszer élsz kezd bemászni a fülembe...

Előzmény: Borsos04 (440)
Borsos04 Creative Commons License 2016.12.07 0 0 440

Én nem ezt választottam volna, de a jobbak közül van, az biztos.

Előzmény: TonyBrasco (439)
TonyBrasco Creative Commons License 2016.12.07 0 1 439

Pár órája jelent meg hivatalosan is, úgy néz ki ezt a dalt promotálják.. Hozzá teszem jó választás...

ysu Creative Commons License 2016.12.04 0 0 438

És elnézve azokat, akik előtte vannak, elég tiszteletreméltó hely az a 7-8. 

Előzmény: TonyBrasco (437)
TonyBrasco Creative Commons License 2016.12.04 0 0 437
Előzmény: ysu (436)
ysu Creative Commons License 2016.12.02 0 0 436

Mindegyik lemezt a születésnapjára időzítették. Vagy akörülre. 

Én is több interjút, sajtóérdeklődést vártam, de ez van. Azért elhangzott egy párszor, hogy van új lemez, és a korábbi tapasztalatok alapján szerintem fog fogyni. 

Előzmény: TonyBrasco (435)
TonyBrasco Creative Commons License 2016.12.02 0 0 435

margón: Mondjuk értem én, hogy a Karácsonyi vásárlási mizériára időzítettek (marketing ugye), meg talán a szülinapjára is a megjelenéssel... de picit egyben rosszul is, mert most rengetegen adtak ki albumot (hasonló taktikai okokból), és lehet kicsit el fog veszni az újak tengerében.... szóval lehet kevesebb figyelem fordítódik rá (mind a vásárlók, mind a rádiós szerkesztők részéről), mint szerették volna...

Előzmény: ysu (433)
Borsos04 Creative Commons License 2016.11.30 0 1 434

Egy ilyen sűrű év után (Aréna koncert, új lemez, Angyal mellettem turné) főleg megérdemelte. Na meg amúgy is megérdemli! :P

 

 

Előzmény: ysu (433)
ysu Creative Commons License 2016.11.30 0 2 433

Ja, ja, és gratula a Comet gömbhöz! 

 

(Jó kis szülinap lett, két CD, egy DVD és egy díjátadó. :))

Előzmény: TonyBrasco (430)
ysu Creative Commons License 2016.11.29 0 0 432

Én is így éreztem az Egyszerrel és a Szerelemmel. Az Egyszerrel rögtön, a Szerelemmel egy kicsit később, amikor a Nananát elkezdték játszani a rádiók. Én egyébként a Nananát is szeretem, az volt a harmadik legjobb szerintem a lemezen. Nekem két kedvencem volt még arról, amik annyira nem lettek híresek, de a Müpás koncerten énekelte őket, a Boldogság van, és a Jó reggelt boldogság. A többi annyira nem fogott meg. 

 

Most viszont én mindegyikben találtam szeretnivalót. Ezért egyetértek, nehéz sorrendet állítani köztük. Személy szerint nekem legjobban a Jel és talán még a Mosd fehérre ment a fülembe (bár a Mosd fehérrénél először zavart, hogy az első néhány ütem megegyezik egy az Iránytűn kijött dal - Szeszély - első ütemjeivel, emiatt mindig onnan ugrott be a szöveg). E kettőn kívül különösen a szívemhez férkőzött az Egyszer élsz, a Könny csak hull, az Éden és a Tánc is. De tulajdonképpen, ha belegondolok, a maradék kettő, az Adrenalin és A vonaton is tetszik. Tulajdonképpen mindegyiket szívesen hallgatnám koncerteken.

 

Ahogy nézem a különböző véleményeket, én is úgy látom, hogy talán a Jel, az Éden és a Mosd fehérre lesznek a közönség kedvencei (a többi legfeljebb az én titkos kedvencem lesz). 

Előzmény: TonyBrasco (429)
Borsos04 Creative Commons License 2016.11.29 0 1 431

Engem egyelőre csak a Mosd fehérre húz be, az viszont nagyon.:) (mármint az újak közül, persze) De majd még sokszor meghallgatom a többit is.

Előzmény: TonyBrasco (429)
TonyBrasco Creative Commons License 2016.11.29 0 1 430

...és Boldog Születésnapot Magdinak! :)

TonyBrasco Creative Commons License 2016.11.29 0 1 429

Érdekes, mikor meghallgattam anno a 2011-t, szinte egyből két dal kirajzolódott számomra, mint később igen nagy sikert befutható dal..  a Szerelem és az Egyszer, mondtam is itt pedig még akkor csak a NáNáNá-t játszották a rádiók, aztán valahogy az élet engem igazolt, mert a két említett dal nagyobb siker lett később, mint a Nánáná... én még szerettem volna a Szabadulj El-nek is egy rockos berkeken belüli sikert, de valahogy az nem jött meg... A mostani új dalok közül nem igazán körvonalazódik ki nekem melyik lehetne még sláger... Talán a Mosd fehérre és az Éden-ben van némi potenciál erre, de még talán jobban át kellene ízlelgetni a dalokat.. az utóbbi még jól illeszkedne a MusicFm stílusvilágába is... esetleg még a Jel, a Egyszer élsz.. valami van bennük ami behúzhatja az átlag hallgatót...

TonyBrasco Creative Commons License 2016.11.28 0 0 428

ja, igen, vélhetőleg az újabbak közül az lesz a legnépszerűbb....

 

közben valaki a komplett albumot felvágta a tubusra.. :(( egyből megjelenés után... 

Előzmény: Borsos04 (427)
Borsos04 Creative Commons License 2016.11.28 0 1 427

A Mosd fehérre a legszebb dal az újak közül, szerintem. Azonnal belemászott a fejembe. Vannak egész jó dallamok, és szövegek, bár én még mindig örülnék egy kicsit keményebb, kevésbé "rádiós" hangzásnak. De erről már letettem. :) Nagyjából azt kaptam, amire számítottam az Április, Tejút, Érj hozzám után.

Koncerten biztos minden dal még jobban fog hangzani, ezt már sokszor tapasztaltam Magdinál. Ez is egy nagy erénye. Sok dalát koncerteken szerettem meg még jobban.

ysu Creative Commons License 2016.11.26 0 0 426

Én már hallottam! (A Spotifynak köszönhetően). 

Még sokat fogom hallgatni, de így elsőre nagyon tetszenek, az Április-Tejút-Érj hozzám stílusához illeszkednek. Az Adrenalin a legpörgősebb (ahogy az várható volt), bár kemény rocknak nem mondanám. Még A vonaton ritmusosabb, a többi hasonló mértékben, mint a három ismert szám. 

 

Azon csodálkozom, hogy nincs a lemezen Presser-szám, pedig Magdi az Angyal mellettem turnén elmondta, hogy kapott egy új dalt Pressertől, melynek címe Dobj egy papírrepülőt. Nagyon szép dal, illett volna ide. 

 

Kíváncsi vagyok, hogy van-e olyan szám a lemezen, aminek nem Magdi írta a szövegét. Nekem eléggé az ő stílusának tűnik mind. 

Előzmény: TonyBrasco (425)
TonyBrasco Creative Commons License 2016.11.26 0 0 425

És jó dalszövegek is.. csak jó lenne hallani is már.. :)

 

pl.

 

"Éden:

 

Csókokba bele is haltam
Sebeim magamon hagytam
Szép vagy, a szívedbe lestem
Lágyan ölel a testem
Énekelj valami szépet
Fülembe bűvös igéket
Gyere repülj, hogy láthasd
Akkora vagy mint a szárnyad

Fentről most minden más
Édenbe kóstoltál
Egyszer ha ott voltál
A földre már miért vágynál

Lassan az ajkadhoz érek
Árad a lélek, de félek
Gurul az idő az égen
Mézvirág illat a szélben
Tenyered mutasd, hogy lássam
Sorsunk tán összeforrt mára
Nevemet ráírom nagyban
Ne veszíts el majd a bajban

Fentről most minden más
Édenbe kóstoltál
Egyszer ha ott voltál
A földre már miért vágynál

Édenben ébredtünk
Egymásban szabadok lettünk
Édenben ébredtünk hirtelen

Fentről most minden más
Édenbe kóstoltál
Egyszer ha ott voltál
A földre már miért vágynál

Fentről most minden más"

 

"Jel:

 

Szekér a sorsunk, két angyal húzza

Nevet az egyik, a másik már unja

Fekszünk itt hátul, altat a szél

Ne siess kedves, van előttünk még 

 

Menni, menni, menni míg csak útra találsz

Hagyni, hagyni, hagyni, hogy csak vigyen a vágy

Élni, élni, élni úgy, hogy semmit se bánj

És szemedben a jel, hogy látod amit kell

Szemedben a jel 

 

Arcodat néha emeld a fénybe

Halkul egy líra, ne legyen vége

Mondd amíg mondom, kezünk még kér

Csak ennyit kell tudnod, míg hajt a vér 

 

Menni, menni, menni míg csak útra találsz

Hagyni, hagyni, hagyni, hogy csak vigyen a vágy

Élni, élni, élni úgy, hogy semmit se bánj

És szemedben a jel, hogy látod amit kell

Szemedben a jel 

 

Itt álltunk már mind, és ettünk a fáról

Hangos a szél ezen a nyáron

Miénk az ég, ami mindig kék

Csak ennyit kell tudnod, amíg hajt a vér 

 

Menni, menni, menni míg csak útra találsz

Hagyni, hagyni, hagyni, hogy csak vigyen a vágy

Élni, élni, élni úgy, hogy semmit se bánj

És szemedben a jel, hogy látod amit kell

Szemedben a jel"

Előzmény: Borsos04 (424)
Borsos04 Creative Commons License 2016.11.23 0 0 424

Vannak egészen különös dalcímek. :) Kíváncsi vagyok! Bízom benne, hogy lesz egy kis rock is. Vagy valami ahhoz hasonló... :D

Előzmény: TonyBrasco (423)
TonyBrasco Creative Commons License 2016.11.23 0 0 423
Előzmény: TonyBrasco (422)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!