Keresés

Részletes keresés

Szabopeter0000 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 31431

Lehet azlesz h kilesz egészítve a trópusi növényekkel.  

 

Tavi fátyolfarkú aranyhal és sima aranyhal fórumtársaknak ingyen elvihető kb 50 db (a fátyolosbol kevés van).

szabotibor77 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 31430

Igen,a kagylók arra vannak bevetve.

A ritkán megejtett és mérsékelt sózást csak javasolták,fertőtlenítő hatása végett.

Nem kiló számra,szerintem egy halam se lenne már,max tartósítva-)),..tehát csak nagyon minimálisan.

 

Kagylót is tudok szerezni,lehalászásokkor,bányatavaknál dolgozó ismerős által.(ha valakit érdekel..)

 

zoza98 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 31429

Szia!

Nekem nagyonton szimpatikus a tavad!

Bár a kagyló egy fertőzés tanya, de gondolom a biológiai szűrés volt a fontos. Azt nem értem, hogy minek sózol évente kétszer, mert ha csak pótlod a vizet, nem cseréled, akkor a koncentrációd egyre nő.

Előzmény: szabotibor77 (31419)
szabotibor77 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 31428

Én sem tudom,hogy kell privátot írni..-))

Itt az e-mail címem:

szabadkafarm@citromail.hu

Sz.T.-né

szabotibor77 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 31427

Növényem is lesz,a vízikaktusz elszaporodott ,nagyon.Igénytelen,télen lemegy a víz alá,mikor melegebb a víz,meg a felszínén lebeg.Szép fehér a virága.Valamint szépen látni tőlük a halakat.

Azért sem kérek anyagit,én is barátoktól kaptam a kaktuszokat és a halakat is anno.

 

Ezek az ivadékok még barnás feketés színűek,ezért írtam,hogy jobb még várni,még nem látszik melyik mi színű lesz.

Ilyen egyszínű barnás felnőttek is vannak 3-an,azok tuti nem tiszta koi-k,fátyolosabbak,jóval kisebbek.(szerintem aranyhal és koi mixek)

Bambuszféléket meg tucatjával tudok adni,mocsaras/szikes ez a puszta,majd minden megtalálható.-))

 

Előzmény: liptakrobi (31426)
liptakrobi Creative Commons License 2013.02.27 0 0 31426

Nem tudom hogy kell írni privátot.
Én meg telekgerendáson, szóval nem vagy mesze. Jó ha kell vagy van valami így cserélni növényt halat, stb... itt a faluba csak 2 másik tavast ismerek.

Előzmény: szabotibor77 (31425)
szabotibor77 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 31425

Vannak aranyhalaink,...ezek jóval nagyobbak,alkatra is más.(külön vannak tartva)

A törpe lehet gyerekes,de a gyermekeimnek vettük,nekik tetszik és ez a lényeg.Meg nekünk is.

Köszönöm,örömben nincs hiány,bíbelődni is szeretek velük környezetük karbantartásával egyetemben.

 

Fenti kérdésre,a szabadkígyósi pusztában vagyunk megtalálhatóak,írj  légy oly kedves privátot,ha majd érdekel valamennyi.(sehol sem hirdetem,csak ide tettem fel,tehát elkapkodni nem fogják őket)

 

 

 

liptakrobi Creative Commons License 2013.02.27 0 0 31424

Merre laksz? Én is békés megyei vagyok.

 

Én olyan osztott farkú aranyhalat szeretnék, sajnos tavaly az összeset kifogta a macska.

 

Van olyanod is, vagy  mind koi?

Előzmény: szabotibor77 (31419)
Szanki Creative Commons License 2013.02.27 0 0 31423

Új fajta!

 

Diszhal

Szanki Creative Commons License 2013.02.27 0 0 31422

Ezek a halak aranyhalak ;-). A tavad szép, a törp. kicsit gyerekes oda. Remélem sok örömöt okoz a tavazás ezután is!

 

Előzmény: szabotibor77 (31419)
Szanki Creative Commons License 2013.02.27 0 0 31421

Minden növény megfagy, télen egyik sem szív tápanyagot. Van amelyik télálló, tavasszal újra kihajt (pl.süllőhínár, békatutaj). Nálam a trópusi növény szívja a tápanyagot, úszó, és tavasszal mindig venni kell néhány tövet (jácint) ;-)

      

Előzmény: Szabopeter0000 (31409)
szabotibor77 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 31420

szabotibor77 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 31419

Üdvözletem.

 

Tavasztól ingyen elvihető kb. 50 db. 10 cm körüli ivadék,5 féle színű szülőktől.

Békés megye.

 

Bemutatnám a saját készítésű tavunkat.

9 m átmérőjű,1,5 m mély a közepe,többi része 60 és 30 cm.

Kiásás után homokkal töltöttük,rá dupla réteg geotextília+2 réteg fólia+megint homok,kavics és díszletek.

Növények:vödörben sás,bambusz,gyékény+vízi kaktusz,vízi liliom,tavirózsa.

Algamentesítésre és vízszűrésre jóadag vízicsiga és tavikagyló szolgál.

1 csobogó és 1 szökőkút megy egész évben non-stop,télen így nem fagy be teljesen.

2 éves a tó,első évben szépen beállt.

Fák köré lett telepítve,mivel pusztában élünk,tanyán...itt a nyári extra párolgás miatt napi szinten tölthetnénk fel,ha nyílt terepre került volna.Akácos meg nem okoz gondot,szerencsére hamar ledobja ősszel a leveleket,amit napi többször kimerítőhálózok,nem nagy munka.

Így nyáron is van árnyékuk,és napos részük egyaránt.

Évente 2 x sózom a vizet.

Nem algásodik,eddig vizet se kellett cserélni és ahogy látom,jóideig nem is fog kelleni,az üledék is elhanyagolható.

Jelenleg olyan 40 koi lakozik benne plusz az ivadékok,pusztulás idáig nem történt.

 

 

Koi-s Creative Commons License 2013.02.27 0 0 31418

Érdekes dolgokat írsz rólam, úgy hogy nem is voltál nálam. Ha lettél volna, akkor tudnád, hogy nem árulok semmilyen „technikát”. Ezt a több száz tavas is bizonyíthatja, aki megtisztelt a figyelmével. Sőt elárulok neked egy titkot: mikor szokták tőlem kérdezni, hogy hol lehet beszerezni az általam említett pl. levegőztetőt, vagy szivattyút, akkor téged is meg szoktalak említeni, mint beszerzési forrást. Természetesen a hirdetésedben szereplő méregdrága, sok áramot fogyasztó jégmentesítőt nem ajánlgattam. A későbbiekben tervezem, hogy nálam is elérhetőek lesznek ezek a termékek, de gondolom nem bánod, ha a történtek után nem téged választalak beszállítónak.

 

A „hattavas” megjegyzés valójában „hatpocsolyás” volt, csak hogy pontosak legyünk :-) Ezzel engem nem tudtál megsérteni, hiszen ebből is látszik, hogy nem vagy képben velem kapcsolatban. Ennél több tavam van, és nem csak az említett farmon. Mindez persze lényegtelen, mert akár egy néhány m3-es tóban is lehetnek szépséges halak.

 

Üdv.: Koi-s

Előzmény: Botond koi-farm (31406)
Axda14 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 31417

Szia!

 

A tápigénye milyen arra nem tudok mit mondani, de a vizi menta "igénytelen" gyorsan terjed, és szeretem az illatát. A nyíl fű nem túl gyors, de számomra szép növény még :)

Előzmény: Szabopeter0000 (31412)
sunyiba Creative Commons License 2013.02.27 0 0 31416

üdv

bocs hogy belekontárkodok a beszélgetésbe 

nehéz dolgod lesz olyan növényt találnod amilyet szeretnél 

szerintem a gyorsan fejlődő és szaporodő növények veszik fel a több tápanyagot de viszont ahogy a növénynek elöregednek elhalnak  a részei azokból ismét tápanyag lesz

 ez egy ördögi kör 

Előzmény: Szabopeter0000 (31415)
Szabopeter0000 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 31415

ezek számomra egyértelműek pont ez a lényege h olyan növényt rakjak ami a legtöbbet szívja ki a vízböl hogy az algáim ne érezzék magukat olyan jól :)

 

Előzmény: kőmű (31414)
kőmű Creative Commons License 2013.02.26 0 0 31414

Húha,milyen jó dolgokat tudsz kérdezni. Szerintem minden növénynek szüksége van a fejlődéshez tápanyagra.Minnél több jut,annál szebben fejlődik. De minnél több tápanyag van a vízben,az alga szaporulatod is több lesz.Ördögi körforgás!

Előzmény: Szabopeter0000 (31412)
szabio Creative Commons License 2013.02.24 0 0 31413

Esetleg rakhatsz bele vizilófarkat is .Ha estleg nem ismernéd:  http://www.victoriaregia.hu/viziNovenyReszletes.php?oldalszam=1&termek=140

Előzmény: Szabopeter0000 (31412)
Szabopeter0000 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 31412

Szerinted ezek közül melyik növénynek van a legnagyobb tápigénye? 

Előzmény: kőmű (31411)
kőmű Creative Commons License 2013.02.24 0 0 31411

20 cm-be minden mocsári növény jól elvan,az nem mélység számukra.A 40 cm-be tehetsz,sellővirágot,fátyolvirágot,békatutajt,sásokat.

Előzmény: Szabopeter0000 (31409)
liptakrobi Creative Commons License 2013.02.23 0 0 31410

Valakinek szokott lenni élő eleség, vízibolha, tubifex meg ilyesmi?
Legalább szaporítás célra kéne egy kis adag.

Megörülök itt békés megyében csak fagyasztottat lehet kapni.

Szabopeter0000 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 31409

Sziasztok!

 

Szerintetek sekély zónába 20-40 centi mély vízbe milyen növényt telepítsek? A növény szerepe télen ne fagyjon meg és a legtöbb tápanyagot szívja ki a vízböl, gyors szaporodás se hátrány.

 

Én tavi bambuszra gondoltam de ha lenne szerintetek ennél a növénynél jobb szivesen olvasnám a véleményeteket.

zzkacsa Creative Commons License 2013.02.15 0 0 31408

Hali Mindenkinek!

 

Drága Koi-s és Botond!

Mit viaskodtok?

Végig olvastam... :(

Mennyire hülyék vagytok, de komolyan! :)

 

Számomra mind a ketten jó szakemberek vagytok és olyan marhaságokon megsértődtök és sértegetitek egymást, hogy ezt nem hiszem el!

 

Basszus olyan mintha két szőke nő veszekedne, bár azon még röhögni is tudnék - , de ezen már nem annyira.

 

Kérlek szépen, hogy hagyjátok abba - és ez MÁSOKNAK is szól!

 

Botondnak több éves tapasztalata van a tavazásban és az akvarisztikában és rendszeresen külföldre jár, hogy ezt a tudását bővítse (szóval folyamatosan napra kész a tavi kütyükben és technikákban stb...)
Ha tehetem én is mindig tőle kérek tanácsot "kütyű" ügyben, mert tudom, hogy ért hozzá!

Viszont nem várhatjuk el egy kereskedőtől, hogy ugyan azt tudja a koikról mint Balázs ( azaz Koi-s), aki szinte csak a NISHIKIGOI-val kel és nyugszik "NAPRA KÉSZEN"! Ha álmából felriasztanám, akkor is kapásból vágná, hogy pl. a Kumonryu milyen színű koik keresztezéséből lett tenyésztve. :) (hűha, remélem jól írtam, különben kinyír) 

 

Szóval drága kollégáim írjatok valami hasznosat tavaszig! :)

 

Pusza

Kata (ha más nem tudná KOIKATI)

 

 

 

gomba2008 Creative Commons License 2013.02.15 0 0 31407

A belső rész szép, és nagyon is jól felszerelt. Kínálat kint is van. Meglepően nagy. Maga a látvány az, ami inkább azt ordítja, hogy milyen tavat NE csináljunk. A növények sem érzik jól magukat, szottyadtak, sárgák pusztulóban vannak legtöbbször. A halak jelzem egészségesek, vettem már tőletek, semmi bajt nem hoztam vele haza.

Természetesen a mostani üzletről beszélek. Ami a sok munkát illeti, elismerem. Láttam az  indulást, és látom mi lett belőle. Ezt már mondtam is, nem semmi...

Előzmény: Botond koi-farm (31405)
Botond koi-farm Creative Commons License 2013.02.15 0 0 31406

Koi-s bírált egy kereskedőt, miközben ő is kereskedő. Emiatt borult ki a bili egy kicsit túlreagáltam ezt beismerem. Így ezennel bocsánatot szeretnék kérni a „hattavas” megjegyzésemért. A többi hozzászólásaimat fenntartom.  

 

Más.

Nem értelmezted jól a hozzászólásomat !

 

Egy darab szivattyú  vagy légpumpa is technika, ha már a technikaellenességről beszélünk.

 

Holland és német koi fórumokon hosszan ecsetelik  a különböző szűrőrendszerek eredményességét. Youtube videóikon ahova a több száz vagy több ezer euróért vásárolt  koi gyűjteményeiknek tavakat építenek elképzelhetetlen a szűrőrendszer nélküli üzemelés.

Kicsit előrébb járnak ebben a hobbiban , tehát példát vehetünk róluk. A technika nagy léptekben fejlődik ebben a hobbiban is.  Ha az ember igénye és a  technika megengedi azt, hogy állataink megfelelő minőségű vízben teljes életet éljenek sokan, aránylag kis helyen, könnyű karbantartással  akkor miért ne használhatnánk.  

Előzmény: zoza98 (31404)
Botond koi-farm Creative Commons License 2013.02.15 0 0 31405

Nem akarom magam fényezni, de te csak a mostani üzletemet ismered, az előző helyeket nem !! Minden munkám díszállatokkal, hobbiállatokkal kapcsolatos volt. (A kerti dekorációs figurák kiegészítő ágazat) Akvarisztikával 30 éve foglalkozok. Jelenleg 3000 literre csökkentett tengeri akváriumos rész van. Édesvízi akvárium vagy cc 15000 liternyi. A kerti tavas részről és az új épülő telephelyről nem beszélve… Minden „vizes” részt én terveztem és én építettem ki. Kivitelezésnél nem alkalmazunk alvállalkozókat minden részmunkát mi végzünk. Végigmásztam a szamárlétrán, kipróbáltam sok mindent kísérleteztem és még kísérletezgetek most is. Minden szűrés megoldást tanulmányozok és esetekben alkalmazok is.     

 

A magyar koi-nál így tudtuk megoldani az árkülönbséget, ugyani nem mindenki fizeti meg a minőségi Japán állatokat. A magyar koik nagy részének minősége nem engedi meg, hogy japán neveket írjunk ki és az átlag vevők nem is értenék. Viszont segítségképpen volt kirakva egy két méteres molinó amin minden koi színek és neveik szerepelt. Japán koiknál szerepel a színváltozat és a tenyésztő neve is.  

 

Ennél többet kellene mutatni aki ezzel foglalkozik…   ezt bővebben kifejthetnéd , nagyon érdekel akár privátban is.  Érdekelnek a hiányosságaink,

 és az elrettentő példa rész is.   

Előzmény: gomba2008 (31403)
zoza98 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 31404

Koi-s rása nem volt lenéző. De ha ön annak is érezte, nem értem miért bírálja azokat, akik nem professzionálisan dolgoznak. Ráadásul úgy, hogy mindez Koi-sra nem igaz. Nekem erről egy ilyen ovodás kötöszködés jut eszembe. De nem akarom önt bírálni, nem szeretnék önnel nézeteltérésbe kerülni.

Valóban van egy tengeri akváriumom, és nagyon nagy öröm nekem, ha ön szépnek tartja. Azonban had áruljak el valamit! Egy korallszirtes tengeri akváriumban a víz tisztasága 100x-osa lehet egy tóénak. Közel se olyan fontos a tóban a vízminőség, mit itt. Mi a koinak az a 20-as nitrát???? Persze, nem olyan jó, de nagy baja attól még nem lesz... Tengeri akváriumban ez a szám ideálisan 0!!!! De felkúszhat olyan 0.4-ig... Persze tovább is, de az már jelenthet kockázatot.

Egy mesterséges rendszerben ön szerint nem lehet egyensúlyt teremteni? Szerintem lehet. Egy párszáz literes akváriumot is be lehet állítani, nemhogy egy tavat... Persze előfordulhat, hogy valaki sok halat akar kicsi helyen, de szerintem erről önnek mindenképpen le kellene beszélni mindenkit. Nem egy olyan életbe vágó dolog, ha több van. Nálam is ez a helyzet. De ha már egyszer a lehető legjobb  helyet akarjuk! Én nem vagyok szűrő ellenes, én is haszmnálok. /uv-t egy éve nem, és most is simán innék a tóból/ De szerintem ön ne,m is tudna elképzelni egy rendszert szűrő nélkül.

De ez csak az én elképzelésem, könnyen lehet, hogy téves. Ön, mit hozzáértő bizonyára jót nevet, mikor soraimat olvassa. Nem szeretnék vitatkozni önnel, szakértelmével, tudásával.

Én Koi-s mellett voksolok. Mert vele önnek sem kéne veszekedni. Én legalábbis nem merném megengedni magamnak. 

Üdvözlettel!

Előzmény: Botond koi-farm (31402)
gomba2008 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 31403

Nem használtam. Megnéztem sok tavakat. UV szűrőset, szűrés nélkülit, mindenfélét. Beszélgettem sok "hatpocsolyással", egyebek között olyannal is, aki saját maga jött rá, hogy xart sem ér. Megvette anno, mert a kereskedő nagy "szakértelemmel" rábeszélte, aztán 1-2 év, és rájött hogy ez bizony fölösleges pénzkidobás volt. Volt időszak amikor mindenféle szűrőkkel próbálkoztam, volt olyan is, amikor mozgatva sem volt a víz. Most is van olyan pocsolyám, ahol még csak egy szivattyú sincs. A vizeim pedig tiszták. Az aljáig látok. Megtapasztaltam mit tegyek, és mi fölösleges. Elolvastam, meghallgattam sokak véleményét, pl. KOIS-ét is rendszeresen, és úgy gondolom a szakértelem nála van.

 

Nos a hozzáértés......elsősorban az üzletnek szólt, de miután az üzlet a Tiéd......

Ahol aszerint árazzák be pl. a koit, hogy hány szinű, ezen nincs sok mindent beszélni. Én nem értek a koikhoz, de ez még nekem is olyan  hogy "teve van egy pupú, van két pupú, van négy pupú, sőt több" :o)))

Aztán a látvány maga.... Aki ezzel foglalkozik, annak azért attól kicsit többet kellene mutatni mint ami Nálatok van. Az a konkrét elrettentő példa!

Kérdezni ott bárkitől, bármit csak poénból szoktam. Egyik hülyeséggel űberoljátok a másikat.

Ezzel együtt! Ismétlem,  az üzlet jó, mindent lehet kapni, nekem közel is van, és ahhoz képest, hogy pár éve még hat gusztustalan kerti törpével indultatok, ámulatba ejtő a haladás.

Egy kereskedelemről szóló topikban biztosan TE magad lennél a fő szaktekintély, de ez itt egy koi pontyos topik. A magam részéről KOIS mellett voksolnék..

Előzmény: Botond koi-farm (31400)
Botond koi-farm Creative Commons License 2013.01.31 0 0 31402

lekezelő nyilatkozatra reagáltam...  amilyen a fogadjisten olyan az adjon isten...

 

most néztem, hogy tengeri akváriumod is van.  Szép akvárium. Én úgy tartom a kert tavak tisztasága is annyira fontos a benne lakó állatoknak mint az akváriumainkban lakó koralloknak. Mind a két rendszer egy mesterségesen összeállított ökoszisztéma, amelynek az egyensúlyát fen, kell tartanunk. Sok módszer és eszköz van és minden módszernek meg vannak a követői. Nem lehet mindenkinek ugyanaz az elvárása egy tóval kapcsolatban. Pl  valaki egy aránylag kis tóba sok és nagy halat szeretne akkor az eltolódott egyensúlyt helyre kell állítani, ha kell mesterséges technika (biológiai szűrő) segítségével.

Előzmény: zoza98 (31397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!