Keresés

Részletes keresés

pária Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2511

Jövőhét pénteken Pécsen leszek,(szerencsére a neten kívül is van élet), így a

személyes megismerkedésre még várnod kell, bár már én is benne lennék.:-)

TV-t meg valóban alig nézek (szerencsére a tv-n kívül is van élet,sőt az igazi

élet az a képernyőkön kívül van),a keszi péknétévét meg még fogni se tudom,

talán jobb is,mert csak rosszakat hallottam róla,egyoldalú,primitív,valóban?  

 

Előzmény: Törölt nick (2510)
pária Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2508

Új elem volt a beszédben,hogy végre nem csak az állandóan hangoztatott autópálya

építésekről,hanem végre a vasút fejlesztéséről is beszélt.Már előtte Tóth András is a

bevezetőben a város helyzetét röviden bemutatva említette a régi vasúti múltat. Az

összejövetel befejezése után elment a Járműjavítóba kipróbálni az új Bombardier-t.

(Aki ott volt,beszámolhatna az ottani látogatásról is.) Azt is mondta,aki csak adó- és

 

TB-csökkentést akar,az nincs tisztában a gazdaság működésével.Attól még nem lesz

a mögöttünk lévő élelmiszeráruházban -mutatott a háta mögötti közértre- még több

eladóra szükség,ha csökkentjük a tébét,és ha még kevesebb adó folyna be,az állam

kevésbé tudná ellátni a közfeladatait (útépítés stb.),tehát nem gyengíteni kell,inkább

erősebb államot.Az igazságtalanságokról is beszélt,pl.a régen nyugdíjba mentekkel

kapcsolatban,akik az utóbbi néhány évben nyugdíjazottak mellett hátrányosabbak.

 

A családi pótlékról is beszélt,amit a Fidesz negligált s azoknak adott többet,akiknek már amúgy is több volt,szemben a hátrányosabb helyzetűekkel,holott egy gyerek nem tehet róla,milyen családba születik,milyen anyagi helyzetűek a szülei.Csinyke2,

 

ki az a Szemlédy András2?   

 

  

Előzmény: Törölt nick (2505)
pária Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2506

A szövegben az volt a legmegszívlelőbb,amikor a köztársaság megvédéséről szólt,

mely mindannyiunk közös érdeke,mert a közt. nem ruha,amit tetszés szerint le-vet az ember,hanem a jogállam,az emberi és állampolgári jogok záloga és feltétele. A

"depressziós" plakátokat is kielemezte,melyek csupa csúsztatás,pl.gyógyszerárak

tekintetében a mostani kormány alatt 25 %-kal nőttek,Orbán alatt meg 50 %-kal!

 

Sokan voltunk,de nem elegen.A tér hellyel-közzel tele volt,de ez nem olyan hatalmas

tér,tumultus csak a miniszterelnök közelében,majd szétszedték,főleg a nyugdíjasok,

persze volt sok középkorú is,de fiatalok kevesen,sok kismama,d.e. 10-kor ki érne rá.

A központból küldött propagandista,jelvényosztogatók voltak mind agilis,diákkülsejű

fiatalok,fiatalos klassz zene is szólt,Magyarország stb.számokkal,tetszettek.(Orbán

egyik gyűlésén,amit nemrég a rádióban hallgattam végig vad nyugati zene szólt,csak

angol nyelvű számokkal,ez vall nagy nemzeti érzületre.) A miniszterelnöki beszédet

 

egy idősebb bácsi akarta csak megzavarni,az első sorokban.Többször közbekiabált,

hiába szóltak rá a köröttük állók,hogy a szónokot szeretnék hallgatni.De Gyurcsány

ügyesen vette a helyzetet,először zavartalanul befejezte a mondandóját,majd azt

mondta,nem állt szándékában,de ha már valaki közbekérdez,akkor megmondja a

véleményét a magyarságot kisajátítani akarókról és osztályozókról is (az úr t.i. a magyarságról hadovált valamit,talán megkérdőjelezte Gyurcsány magyarságát,de

pontosan nem lehetett érteni miket kiabált föl a pódiumra.De legalább nem sípolt,

mert a március 15-i múzeumkerti díszünnepség hallgatói között még dudálás is volt,

szerencsére jóval többen tapsoltunk.) A hallgatók közt volt természetesen Asztalos

Armand frakcióvezető illően ünneplőbe öltözve,Póczik Anita frakciótag s Pest megyei mszp-listás (csak 34.helyre tették a dunakeszi jelöltet,vajon befut-e) kisgyerekével,

meg helyi aktivisták piros dzsekiben hátukon Magyar Szoc.Párt felirattal,de a kezdő-

betűk más színnek voltak írva így csak AGYARnak olvashatók... Na,megyek kávézni! 

 

 

    

 

   

Előzmény: pária (2504)
pária Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2504

Kovács bácsi talán azért volt jeges,mert Tóth a felvezetésben telekpanamákat is

említett?Bár lehet,nem kellett volna,hiszen magának Gyurcsánynak is ügyes telek

ügylete volt Öszödön,bár az még hivatali ideje előtt s nem azzal összefüggésben,

meg hát nem is bűncselekmény volt.-Nekem sajna egy kőszívű főnököm van,így a

mai napra szabit vettem ki,hogy elmehessek.(ezt mondtam is Gyurcsánynak,míg

aláírt nekem is a dkeszi plakátfényképére,amit ott kaptunk),de sokan dedikáltatták

a könyvét,mások a magyar zászlóra írattak,vagy az MSZP-programfüzetre,amit ott

osztogattak a helyszínen felállított standokon.Volt még szekfűs logójú reklámtoll s

ingyennotesz is.Nagy támlák,MSZP - IGEN felirattal,meg néhány házilagosnak tűnő

is,"Feri szeretünk",meg egy Orbánt (mint munkakerülőt) karikírozót is láttam.Tonio

a helyszínen alkotott egy nagy Gyurcsány-karikatúrát,amit odaajándékozott neki. 

Előzmény: Törölt nick (2503)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2502

Igazad van, Pária, a kistérségi portálon az Orbán-tudósítás közben elmászott, és le is cserélődött. Innen viszont Orbán is, Gyurcsány is elérhető:

 

http://www.kesziportal.hu/index.php?fomenuid=6&hirreszleg=1

 

Idézet az írásból:

Orbán Viktor arról is beszélt, hogy a személyes felelősség elvét kell bevezetni a kormányzás területére. "Mondjuk ki, hogy abban az esetben - annak érdekében, hogy ne ismétlődhessék meg a mögöttünk hagyott négy év - ha a parlament által elfogadott költségvetést a következő kormány nem tudja tartani, akkor először a miniszterelnöknek és a minisztereknek a fizetését kell csökkenteni" - húzta alá.

 

Úgy látszik, nem bízik a FIDESZ győzelmében.


Előzmény: pária (2499)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2501
pária Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2500

Szívesen beszámolok róla,mert most értem haza a Casalgrande téri,szerintem,jól sikerült miniszterelnöki beszédről,de ha mások is voltak ott innen a fórumról,s

előbb írnak róla,csak örülnék neki.Részemről most inkább ebédelni megyek.

Előzmény: pária (2499)
pária Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2499

Nem is tudtam,hogy van kistérségi portál is.De hiába klikkeltem rá,csak címlap jelenik meg,nem tudom azon belül hol kell a képre menni. Jól kivehető kép van viszont helyi

hírességeinkről Orbán társaságában az orbanviktor.hu-n,mindjárt az első hírben,cím:

"A politika nem csak egy kiváltságos kaszt sajátja."(ezzel egyet értek)  A Gyurcsány-

gyűléseken nem állítanak be a pódiumra sokaságot,színpadi dekorációnak népszerű

színészeket,sportolókat stb.erősítésnek maga mellé,mögé.Most is csak a keszi Mszp

képviselővel állt fel a szónoki emelvényre.(miután kiverekedte magát hívei karjaiból)

 

Előzmény: Luckuty (2496)
facsigafa Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2498
Pont kijön egy ulti parti, meg vannak négyen és van miből !
Előzmény: távfutó (2495)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2497

Szerintem a bátor parlamenter teljesen meghatódott állapotban látszimk a képen.

 

"Itt állhatok egy pódiumon azzal az emberrel, akit Császár Angéla Jézushoz hasonlított és aki bevett a nagy buliba, immáron másodszor. Képviselői hely esélye egyéniben és listán, költségrtérítés esélye, tiszteletdíj esélye, bizottsági tagsági díj esélye és mentelmi jog esélye. És ha minden összejön továbbra sem kell dolgozni. Istenem, de klassz! Mindjárt sírok. Ez mindennél szebb! És itt áll előttem a Pártelnök úr, ha akarnám, meg is érinthetném. És akkor elmondhatnám mindenkinek, hogy én megérinthettem. De nem teszem, mert az nagy tiszteletlenség lenne a Pártelnök úrral szemben. Inkább itt állok feszes vigyázz állásban és visszafojtom a könnyeimet."

Előzmény: távfutó (2495)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2496

Hogy itt milyen gyászos képet vág mindenki! Pedig néhány felismert arcról nem hiszem, hogy rossabbul él, mint 4 éve...

Van egy kép a kistérségi portálról is, sajnos nem hagyja magát nagyítani:

Kép a kistérségi portálon
Előzmény: távfutó (2495)
távfutó Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2495
Facipő Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2494
Én a Hírtv-ben láttam barátainkat. A vezér mögött közvetlenül a pék állt,kedvesen mosolygott mellette kicsit előrébb meg egy nőnemű egyén, akit nem tudtam beazonosítani (nem a Lujzi nénike) ő a másik oldalon állt. Ő ki ?
Előzmény: távfutó (2492)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2493

Ha xp-d van, akkor a felrakni kívánt képeket küldd el magadnak e-mail-en, de úgy, hogy a vindóz intézőből küldöd a képet úgy hogy jobb gomb-küldés-levélként, ilyenkor a szerkezet megkérdezi, hogy lekicsinyítse-e. Így lesdz belőle kicsi kép

 

Az Orbán kormányrakerülése többek között azért ellenjavallt, mert a vállakozása (Fidesz) ilyen figurákkal dolgozik együtt, mint a Pék, a Polgi, a Parlamenter. Ez a három figura foglalkozik a bevétellel, a szállítókkal és remélik, hogy lesz osztalék. (Profit).

 

Én meg az remélem, hogy elmennek a P . . . . . .!

 

 

Előzmény: távfutó (2492)
távfutó Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2492
Elmentem, mert kíváncsi voltam, milyen egy igaz Orbán beszéd! voltunk vagy 5-600-an! Igazából nem nagyon emlékszem rá, mert közben fényképeztem, de vmi értelmesebb ember a Fideszben szólhatna neki, h amiről beszél az nem szolidaritás hanem empátia, na mindegy! Zolikának megint sikerült leégetnie magát, habár a "népe" közt ez úgysem baj, megtanulhatna olvasni tömeg előtt hamár szónókol! Feltennék képeket de egy kép az 1,5Mb így nem merek de lehet megpróbálom. Gyönyörű volt az emelvény! Kollár Albin, a volt párttitkár MSZMP tag, ma független "MIÉPes" patrióta; Lujzi néni, aki üldözött volt és így lett iskolaigazgató, és aki anno letépdeste a gyerekek nyakából a keresztet, ma hívő keresztény; Kovács "zseni" László, a volt SZDSZ-es és jelenleg független Lokálpatrióta vezér/vállalkozó; Gézánk a lelkes független volt MSZP- szimpatizáns, ma FIDESZ párttag; Varga Tibor a gimnázium igazgatója és az ott lezajló jobboldali rendezvények házigazdája; egy pap, mivel az egyház független; Skripeczky "kerékpár" István független patrióta; a tömegben feltűnt Bauer Márton képviselő úr aki úgy látszik nem elég fotogén a színpadhoz! vagy túl MIÉPes!

Holnap 10 től a Miniszterelnök! remélem színvonalasabb lesz!

üdv
Előzmény: Törölt nick (2490)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2491
A szinpad lehetne például (pl.) pódium.
Előzmény: Törölt nick (2490)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2490
Biztos megbeszélték az osztalékot (pék, polgi, profit, f-p-p-p), a parlamenter hol volt? (f-p-p-p, p?)
Előzmény: Facipő (2488)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2489
Mért baj, ha a führer mellé ül a pék, a pap, meg a polgi (p-p-p)? Mindegyik tradicionális foglalkozás volt a 40-es években is, meg ma is.
Előzmény: Facipő (2488)
Facipő Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2488

Na kik ültek a színpadon a führer mellett?

 

Kecske, Lujzi nénike, persze katolikus pap, na és ki még? na ki?  Hát a pékünk.

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2486
Jól mutatna itt egy fotó egy átírt plakátról
Előzmény: Törölt nick (2483)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2484

Elment a führer?

 

Egyébként az hogy van, hogy az egyik párt miniszterelnökjelöltjének ekkora felhajtást csinálnak? Tehát ha jön Ibolyka, vagy a Kuncze, akkor is lezárják a parkolót és csatornamunkások serénykedenk és felfüggeszti a működését az okmányiroda?

 

Nem baj, most az önkormányzat közpénzből jól benyalt a Felügyelő Bizottság elnökének, gondolom megbeszélték az üzleti tervet, és megtervezték a bevételt és az osztalékot. Bagó Zoltán exképviselőjelölt tájékoztatója alapján köztudottan így működik a Fidesz.

Előzmény: Törölt nick (2480)
pária Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2482
A miniszterelnök 10,45-kor a Casalgrande térről továbbmegy a Járműjavítóba
(MSZP-honlapról)
Előzmény: pária (2481)
pária Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2481
Igen,holnap III.22.szerda 10 ó Gyurcsány-gyűlés a Casalgrande téren,reggelre már
kiplakátolták,gondolom nem helyi,hanem valami központi plakátolók,mert a tér neve
nincs jól leírva.Tegnapeste még nem voltak kint a Gyurcsny-plakátok,csak Ovijéi,a mi
környékünkön legalábbis.Nem tudom,ilyen utolsó pillanatban kihirdetett alkalomra a
lakosság szimpatizáns feléből is mennyi fog elmenni,aki dolgozik,az valszínűleg nem.
Előzmény: Törölt nick (2480)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2479

Délután kb. fél négy óta nem lehet elérni az okmányirodát, pedig négyig van ügyintézés. Mi ennek az oka? Nincs áram? Vagy kivezényelték szerencsétlen közalkalmazottakat, hogy köszöntsék a führert? Holnap 10-től sem lesz ügyintézés, vagy a dunakeszi városháza csak fideszes seggeket nyal?

 

Idézet Debreczeni József "Írástudók-2006" című cikkéből:

 

Antall szűk körben szokta volt mondani némely középosztálybeli pályatársáról: „ezeknek csak egy fix segg kell ahhoz, hogy biztonságban érezzék magukat.

 

 

A városháza vezetői most nagy biztonságban érzik magukat, főleg a bátor parlamenter. Nem kell elmenni érte, házhoz jött.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2478

Dunakeszin történt szabálytalan beépítések felelősseit is keresik, de azokat sem találják.

Tükörbe kellene nézni

 

a temető előtti terület beépítését igaz, hogy elfogadták, de Őket megvezették,  mert nem ezt szerették volna...

 

szerintem elírás, helyesen így hangzik:

 

a temető előtti terület beépítését igaz, hogy elfogadták, de Őket megvették,  mert eredetileg nem ezt szerették volna...

Előzmény: Luckuty (2477)
Luckuty Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2477

Dunakeszin történt szabálytalan beépítések felelősseit is keresik, de azokat sem találják.

És az engedély nélküli emlékműállítások felelőseit is keresik...

 

a temető előtti terület beépítését igaz, hogy elfogadták, de Őket megvezették,  mert nem ezt szerették volna...

 

Gondolom, azóta is keresik, hogy ki vezette meg őket, és azt sem találják. Hát mit szerettek volna? Nem jobb lenne, ha olyan képviselőink lennének, akik nem hagynák magukat megvezetni?

Előzmény: Keszikörnyezet (2473)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2476
Ja, így akkor rendben van.
Előzmény: facsigafa (2474)
facsigafa Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2475
Ja ! Ez lemaradt !
Előzmény: Törölt nick (2459)
facsigafa Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2474
A mese úgy szólt, hogy ez egy értéktelen telek mivel tele van csövekkel, meg gazzal.( mondta Kópé) Ebből következett, hogy 14 milláért eladták véletlenűl egy pesti stróman cégnek és kikötötték, hogy dunakesziek nem vehetnek belőle, kivéve Windhágert, Homolyát és a fidesz prominenseket. A mesének vége, hát fuss el véle !
Előzmény: Törölt nick (2459)
Keszikörnyezet Creative Commons License 2006.03.20 0 0 2473

Hát nem tudtunk meg túl sok mindent. A Kovi képviselő (lakájpatrióta frakcióvezető) elmondta, hogy pl a temető előtti terület beépítését igaz, hogy elfogadták, de Őket megvezették, mert nem ezt szerették volna. A felelőssöket keresik, de nem találják. A Dunakeszin történt szabálytalan beépítések felelősseit is keresik, de azokat sem találják. De megnyugtatott minket, hogy a nemrég beépíthetővé szabályozott területen ez nem fordulhat elő, mert ott a tulajok régi megbízható helyi lakosok (tehenészlányok, stb). És különben is ezek az emberek már régen harcolnak, hogy a szántóföldjük végre drága építési telekké váljon. Csak tudnám miért jobb nekünk, ha egy tehenészlány területén épülnek 20-22 lakásos társasházak annál, ha a strómanok területén. A vároban így sem lehet már megfelelő életkörülményeket biztosítani. (Lásd: autóforgalom, por, zaj, levegőszennyezés, ovoda, iskola, orvosi rendelők hiánya és még sorolhatnám)

Ja és ezen túlmenően csúsztatások, valótlanságok állítása és a felelősség szétkenése ismeretlen és kinyomozhatatlan személyekre. Na meg azt is megtudhattuk, hogy a Kovi felmenői már hatodiziglen itt éltek. Na meg azt, hogy a kovi apuka már a 60-as években úgy gondolta, a város 16 000 lakosánál nem kell több. Ehez képest a fia (Kovi) tesz róla, hogy infrastruktúta (intézmények, élettér, stb.) nélkül is 40- 50 ezer legyen a lakosságszám. A papa lehet nem értene egyet a fiával? (Kovi-val?)

 

Egyébként a demagőgián és a csúsztatásokon kívűl nem maradtál le semmiről.

Előzmény: pária (2472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!