Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.06.23 0 3 427363

"ha nincs más megoldás, akkor felmegyek az első, vagy a második hazai mérkőzésre, az időmtől függően, és megveszem a helyszínen a bérletet. Ha nem is fogok járni, ezzel támogatom a csapatot."

 

Ezzel a mondatával a huszonötezren is túltett. Nem volt itt semmilyen igény a csekkes átutalásra, csak ugráltatta a csapatot egy olyan fizetési lehetőségért, amit soha nem is fog igénybe venni.

Előzmény: venyigeszú de lucerna (427360)
A Vito:)) Creative Commons License 2021.06.23 0 0 427362

😂😂😂😂

Előzmény: venyigeszú de lucerna (427360)
PePa VASAS Creative Commons License 2021.06.23 0 0 427361

A Frédi is kidobta a Dínót, az meg visszaugrott az ablakon és kidobta  Frédit...

😂🤣😂

 

Előzmény: Jissi (427351)
venyigeszú de lucerna Creative Commons License 2021.06.23 0 2 427360

Nem mondod, hogy füllentésen kaptad! Egy világ omlott össze bennem. Egy ember, akiben vakon bíztam.

Előzmény: Jissi (427356)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.23 0 3 427359

Hajrá, Beton! Írj még két-három alkalmazottnak! Úgysincs más dolguk, csak a te szuper ötleteddel foglalkozni.

Előzmény: Törölt nick (427358)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.23 0 0 427358

Akkor rosszul írtam. Amúgy meg nem mindegy neked mikor írtam?  De most leírom neked érthetően: Tegnap írtam, egy hölgy ma válaszolt, épp ezért én is válaszoltam ma neki. De hogy érthető legyen a szűk agyadnak: Az első emailt tegnap írtam!!!!!!!

 

Előzmény: Jissi (427356)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.23 -1 0 427357

Ha majd tényleg nem lesz más megoldás, akkor majd rátérek én is. De ha tájékozódsz, hiába a sok jogszabály, a rábeszélés, a lakosságnál lévő készpénz azt elmúlt évben majdnem megduplázódott.  És ahogy tudom, Borsodban a készpénzzel való fizetés is a duplájára emelkedett az elmúlt 1 évben. 

De én azt gondolom, amíg vannak idős emberek, és falun élő a modern internet nem ismerése, vagy nemléte miatt, ez még nem fog megszűnni. Budapesten, és pár nagyvárosban egyre kevesebb lehetőség lesz a kp-val való fizetésre, de vidéken még sokáig megmarad. Főleg Borsodban, és Szabolcsban. Van Borsod megyében egy Bodrogköz nevű térség. nemrég jártam arra.

Hát azt kellene bemutatni a TV-ban. Nincs egy méter út, ami egyenes lenne, de a házak a lakosság is mélyen a társadalom legalján van. De ez nem az ő hibájuk. Nincs semmi munkalehetőség, nagy a szegénység.

Gondolod, azoknál rövid időn belül kiszorul a készpénz?

 

Előzmény: rage (427349)
Jissi Creative Commons License 2021.06.23 0 3 427356

Legalább a saját üzeneteidet olvasnád el mielőtt össze-vissza beszélsz. "Akkor most mondom, hogy épp ma írtam az FC. email címére."

Előzmény: Törölt nick (427353)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.23 -1 1 427355

Tisztelt Kriszti! 

Elnézést, hogy válaszolok, de a kérdésem felé email-ben más megoldásra is vonatkozott bérletvásárlás miatt.

Az jó, ha összhangban folyik a munka. Csak úgy lehet sikeres minden.

ha nincs más megoldás, akkor felmegyek az első, vagy a második hazai mérkőzésre, az időmtől függően, és megveszem a helyszínen a bérletet. Ha nem is fogok járni, ezzel támogatom a csapatot.

Köszönöm a válaszod! 

 

Előzmény: Kriszti2021 (427352)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.23 -1 1 427354

Szia Kriszti !

Miután egyre több klubnak illetve csapatnak van valamelyik tv adón magazin műsora érdekelne hogy ez a lehetőség tehát egy úgynevezett Vasas Fc tv felmerült- e nálunk is ? Ha igen akkor,hol tart a dolog ? Ha nem akkor miért nem ?

Ehhez kapcsolódóan pedig kérdés, hogy a youtube csatornánkat nem lehetne jobban használni ?

Előzmény: Kriszti2021 (427352)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.23 -2 0 427353

Hát most nagyon tévedsz, és mond már? Mire jó ez a kötekedés? 

Én még tegnap írtam a FC email címére, a választ Krisztitől pedig ma kaptam.

Így már tiszta?

Előzmény: Jissi (427350)
Kriszti2021 Creative Commons License 2021.06.23 0 3 427352

Erre céloztam a minap, ugyanazon protokoll szerint zajlanak a folyamatok, tehát ugyanazt is fogja válaszolni a kolléganőm, mint amit tőlem kaptál. A kérdést rajtam keresztül a klub felé intézted, így én a terület felelőse felé továbbítottam, akitől szintén nemleges választ kaptál. Számodra dupla megerősítés, mi pedig láthatóan összhangban dolgozunk :) 

Előzmény: Törölt nick (427340)
Jissi Creative Commons License 2021.06.23 0 4 427351

Ez a kreténség esküszöm jobban kikészít mint a meleg.

Jissi Creative Commons License 2021.06.23 0 3 427350

Megkaptad itt a hivatalos választ hogy nem lehet, erre képes voltál ugyanannak az embernek egy emailt is írni? És meglepett hogy ugyanaz a válasz? Hallatlan. Szerintem kopogtatni kellene Markovits Elnők Úr ajtaján, hátha tud segíteni. Ha ez sem jön be, akkor meg jelentsünk gyorsan fel valakit.

Előzmény: Törölt nick (427340)
rage Creative Commons License 2021.06.23 0 2 427349

Kp lassan teljesen kiszorul, majd el fog tűnni.

Nyilván nem holnap, de ez a jövő.

A bankokban is sorra szűnik meg a pénztárszolgáltatás a fiókokban, már alig van valahol.

 

Én rengeteget vásárlok külföldről, szóval kártya nélkül nehéz lenne.

 

Ahhoz, hogy a Vasasnál sárga csekkel tudj fizetni a postán, szerződést kellene kötniük a Postával. Nyilván ez nem is egy ingyenes szolgáltatás.

Emiatt nem fognak, minden bizonnyal.

Előzmény: Törölt nick (427347)
demircella Creative Commons License 2021.06.23 0 0 427348

:))

Előzmény: Törölt nick (427347)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.23 -2 1 427347

Azért ennyire analfabétának ne tarts már.... Én csak visszakérdezek. Kötelező mindenről számlát kiállítani?

Ezt nem magamra értem. Én betartom a törvényt, de most csak annyi ezresem lenne, amennyi árut eladnak feketén, akkor a leggazdagabb ember lennék az országban.

Azzal meg nem sértek törvényt, hogy mondjuk veszek egy kocsit, és a 1.5 milliót a kereskedésben fizetem be kp-val, a többi részt meg az eladó cég bankjában a pénztárba szintén kp-val. Vagy valaki az almáját több cégnek, magánszemélynek adom el, de egy sem haladja meg a 1.5 milliót. Ez sem szabálysértés. Vagy, ha mondjuk van mézem, és azt adom el, eladhatom több felvásárlónak természetesen számlával, de kp fizetéssel, és egyik sem haladja meg a 1.5 milliót. 

 

Bár azért vannak a könyvelők, hogy tudják a jogszabályokat, nem?

Előzmény: demircella (427346)
demircella Creative Commons License 2021.06.23 0 2 427346

Ez az utolsó off:


Csak a NAV rád ne szálljon...

 

1.2. Az Art. 114. § (4) bekezdése értelmében az ugyanazon felek között megkötött több szerződésből fakadóan ugyanazon pénzforgalmi számlanyitásra kötelezett adózó részére teljesített kifizetéseket egy szerződés alapján teljesített készpénzszolgáltatásnak kell tekinteni, ha kétséget kizáróan megállapítható, hogy a felek közötti jogügylet több szerződésben való meghatározásának célja a rendeltetésszerű joggyakorlás elvének megkerülése. 1.3. A törvényben foglalt előírások megsértése esetén– az Art. 233. § (1) és (2) bekezdéseinek rendelkezései alapján – a kifizetés teljesítője valamint, ha a szabálytalan kifizetést elfogadja, akkor a kifizetés jogosultja is, a készpénzszolgáltatásnak a másfél millió forintot meghaladó része után 20% mértékű mulasztási bírságot fizet.

 

On.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.06.23 0 1 427345

Na de nem akarok állandóan szereplő lenni. Zarjuk is ezt le. Ez a fórum  szeretett csapatunkrol szól. Írjunk, vitatkoztunk inkább arról. Szép  napot minden Vasas szurkolónak. 

Törölt nick Creative Commons License 2021.06.23 -3 0 427344

Mindent meg lehet oldani. Akkor csak 1.5 millióig állítunk ki számlát. De az többször. Az az elado meg aki nem fogad el készpénzt, rosszul jár, mert élmegyek oda ahol igen, és hadd legyen a nyakán az árú. Ez ennyire egyszerű. Pld. Egy gépkocsi vételt is neg lehet oldani kp fizetéssel. 1 5 milliót a kereskedesbe befizetek. A fennmarado részt meg a cég bankjaba fizetem be kp-val. Es meg van oldva.

Előzmény: demircella (427341)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.23 -5 0 427343

Ahol nem fizethetek készpénzzel ott felmondom a szerződést, és keresek olyat, ahol lehet még... amúgy otthon vagyok a XXL században hidd el, de ilyen vagyok. Ragaszkodom az elveimhez. Ennyi.

Előzmény: demircella (427341)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.23 -3 0 427342

Akkor en nem mentem volna. Pld. Ha egy szolgáltató ragaszkodik az ualassal való teljesiteshez, akkor keresek olyat, ahol sárga csekken fizrthetek. Ha többé kerül akkor is... En ilyen vagyok. Bar hidd el, "otthon vagyok " ennek az új világ dolgaiban. En ragaszkodom, az elveimhez. Pld. Most hétfőn jött hozzám a mezfelvasarlo. Kettő. Az egyik utalassal akart fizetni 2200 Ft/kg áron. A másik készpénzzel fizetett 2000 Ft/ kg áron. A keszpenzesnek adtam, pedig 200 Ft.t vesztettem 1 kg-on. 

Előzmény: rage (427334)
demircella Creative Commons License 2021.06.23 0 1 427341

Készpénzfizetési korlátozásról adott ki útmutatót a NAV - Az én pénzem (azenpenzem.hu)

 

Ha már a NAV-nak utalsz, gondolom ismered.

 

Nyugdíjas olvasónknak nincs bankkártyája, és meglepte, hogy nem fizethet mindenhol készpénzzel | 24.hu

 

A Magyar Nemzeti Bank válasza alapján nincs akadálya annak, hogy egy kereskedő vagy szolgáltató úgy döntsön, készpénzes fizetést nem fogad el, csak kártyást.

 

A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) szóvivője, Kispál Edit megkeresésünkre egyértelműen azt mondta,

nincsen olyan jogszabály, amely előírná, hogy a kereskedőknek és szolgáltatóknak kötelező lenne biztosítani a készpénzes fizetést.

 

Távirat, telex, fax, e-mail...

Lovas szekér, automobil, benzines/diesel motoros autók, hibrid autók, elektromos autók...

 

Isten hozott a XXI. században. Bár, ha ide tudsz írni, akkor már részben megérkeztél. Csak így tovább. Lifelong study...

 

Sb.

 

Előzmény: Törölt nick (427332)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.23 0 0 427340

Arra gondolsz  hogy fel kell menni az első hazai mérkőzésre es neg kell venni a bérletet? Igazad van. Ott lehet kp-val fizetni. Akkor most mondom, hogy épp ma írtam az FC. email címére. Ott is azt a választ kaptam, hogy vegyem meg egy mérkőzés előtt. Egy hölgy írt, és azt mondta megpróbál utánanézni hogy tud segíteni. De ha tényleg nincs más lehetőség az első hazai mérkőzésre felmegyek es ott megveszem. 

Előzmény: Törölt nick (427333)
Vasas mindörökké Creative Commons License 2021.06.23 0 0 427339

Na ok! Magyarázatként, ők egy sokkal konzervativabb érában vitézkednek! Türelem van, első most a jó foci és akkor a köv. szurkolói randin, nem  magyarázkodni kell majd, hanem örülni😀

Előzmény: Kriszti2021 (427338)
Kriszti2021 Creative Commons License 2021.06.23 0 0 427338

Azért ettől még nagyon messze állunk :) Hosszú a lista, sok a megoldandó feladat. 

Előzmény: Vasas mindörökké (427337)
Vasas mindörökké Creative Commons License 2021.06.23 -1 0 427337

Köszönöm szépen a választ, jól látod nagy igény volna rá. Ha ezt "elvezetnéd" az illetékesek felé, akkor nagy jót tennél véle! Egy másik "szívemcsücske" csapatnál, már évtizedes hagyomány a negyedévente megszervezett meeting a tulajdonossal, vagy képviselőjével havonta a managerrel vagy képviselőjével, találkozó a játékosokkal (kötetlen beszélgetések, fotók készítése, sőt hangulatos ( profi módon megszervezett rendezvények keretében, találkozás néhány játékossal és családjával is!

Előzmény: Kriszti2021 (427335)
LV- NEV Creative Commons License 2021.06.23 0 4 427336

Berletet bizonyara az akar vasarolni aki redszeresen jar a merkozesekre.

 

Feljon a honpolgar az elso, vagy a masodik hazai talalkozora es kenyelmesen keszpenzert, vagy kartyaval megvasarolja a berletet.

Nem komplikalt.

 

Ha kicsit korabban jon be a vonat akkor kimegy az Allatkertbe megnezi az elefantokat, utana atmegy a Szepmuveszeti Muzeumba, muvelodik egy kicsit, ez is le van tudva.

 

Keso estere is lenne program, de az szabadon valasztott, hazastarsi engedely szukseges.

Orulok, hogy segithettem.- )

Előzmény: Törölt nick (427332)
Kriszti2021 Creative Commons License 2021.06.23 0 2 427335

Szia, szép napot kívánok.

Szurkolói ankét a téli és nyári rajt előttre van tervezve, de már korábban is felvetődött az ötlet, mert van igény közönségtalálkozókra, ez a téma is szerepel a listánkon :). Ezen kívül a Palackposta is egy lehetőség. 

Előzmény: Vasas mindörökké (427331)
rage Creative Commons License 2021.06.23 0 0 427334

Van, amikor nem tudod elkerülni

 

Pl EB-re sem tudtam volna jegyet venni kp-ért...

Hogy hirtelen legyen egy példa a millióból.

Előzmény: Törölt nick (427332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!