Keresés

Részletes keresés

rutti Creative Commons License 2007.06.01 0 0 96

Fiúk, sajnálhatjátok! De remélem folyt.köv. a többiekkel is!

Rutti

SVS-001 Creative Commons License 2007.06.01 0 0 95
Ruttival remek söröket ittunk a Villányi uti kivigadóban. Arra gondoltunk, hogy szegény köbölösök valószínüleg nem szeretik a sört! 
SVS-001 Creative Commons License 2007.06.01 0 0 94

Isten ments! De azért hívjál fel este amikor elmenz a zenekar, mert hátha még ott vagyunk!

Előzmény: rcatti (92)
rutti Creative Commons License 2007.06.01 0 0 93
Most ébredtem a délutáni dudikálásból, látom felpörögtek a dolgok! Winkler Lacira emlékszem, de a képen nem tudom beazonosítani. Akkor az esti találkozásig AHOYYYY!!!!
Előzmény: rcatti (86)
rcatti Creative Commons License 2007.06.01 0 0 92
Fél hatkor bontsak asztalt és küldjem el őket?
Előzmény: SVS-001 (91)
SVS-001 Creative Commons License 2007.06.01 0 0 91
Mi nem délután találkozunk, hanem este 1/2 7-kor!
Előzmény: rcatti (89)
rcatti Creative Commons License 2007.06.01 0 0 90
Majoross Lacival felvettem a kapcsolatot mail-ben.
Írtam neki, hogy várjuk ide.
Azt írta, próbálkozik.
Előzmény: SVS-001 (87)
rcatti Creative Commons License 2007.06.01 0 0 89
Ezt túl gyorsan szerveztétek.
Délutánra vendégeket várok.
De iszunk egymás egészségére online!
Előzmény: SVS-001 (88)
SVS-001 Creative Commons License 2007.06.01 0 0 88

Bocs Megszakadt. Szóval 110 kg vagyok és majdnem kopasz. Én megismerlek! (talán) Szőke vékony 175 cm.es srácot várok!

Más nem jön le egy sörre?

Előzmény: rutti (85)
SVS-001 Creative Commons License 2007.06.01 0 0 87

Rendben! Este fél hétre foglalok egy boxot, hátha a Rácz művek vagy Németh művek is képviselteti magát.

Magasságom 187 cm sú

Előzmény: rutti (85)
rcatti Creative Commons License 2007.06.01 0 0 86
Rutti!

Ez a név: Winkler Laci, mit mond Neked?
Előzmény: rutti (85)
rutti Creative Commons License 2007.06.01 0 0 85

Ahhhááá! Szóval ez lehet a dolog nyitja, hogy nem jártunk egy osztályba. Hogy a Patkósra hasonlítottál, abban van valami. De ahogyan itt valaki mondta, "a tanár nem gondolkodik..."  csak körmöst ad! Az a bizonyos Péter nevü tengerész nem véletlenül a Szabó Péter volt? Vele most is tartom a kapcsolatot, sürün összejárunk egy jó kis pohár vörösborra. Utoljára hétfön iszogattunk. Valaki írta, hogy a Remetey bécsben lakik. Utánanéztem a bécsi telefonkönyvben, tényleg van egy Remetey Miklos ott. Ez csak Ö lehet. Lehet, hogy felhívom telefonon.

Akkor ma estefelé a Kisvigadóban, elötte hívj fel telefonon: 4660-860, hogy megbeszéljük miröl ismerjük fel egymást. Ha lehet, akkor ne rózsaszállal!

Előzmény: SVS-001 (70)
rcatti Creative Commons License 2007.05.31 0 0 84
A GEarth-ön most így néz ki iskolánk. a Tarnóczay-féle  salakos (vagy már műanyag?) kézilabdapálya még helyén van. Alatta a jégpálya is látható. Vajon télen lenne aki éjszaka fellocsolná? Ha fagyna. Ha lenne tél.
Előzmény: LaciN (82)
LaciN Creative Commons License 2007.05.31 0 0 83
Gyenge Lacival egy ideig együtt dolgoztunk a MÉM-ben ő agráros végzettséggel, én meg közgazdászként más-más főosztályon. Ez a nyolcvanas években volt. Azóta nem tudom, hol él. Lehet, hogy Bezegh Andris többet tud. Esetleg még a MÉM humánosoknál (régies nevén személyzeti) rákérdezhetek...
LaciN Creative Commons License 2007.05.31 0 0 82

Lovász Jancsi, jól mondod, valóban generációk kedvenc lakhelyét örököltük meg ezzel a környékkel. Apánm sokszor említette, hogy már ők is iskolatársak voltak apukáddal. Apámék ős-tabániként laktak a Menchina János, majd a Tarcsay Vilmos, aztán az Avar utcában, és - ma viccesnek tűnik - kényszerűségből költöztelk a kisgellérthegyi  Alsóhegy utcai házba, aminek - by the way - akkoriban nem volt semmi teteje. Ők kreáltak tetőt, aztán bővebb családot, és így találkozhattunk mi is a Köbölben.  

Á propos: jár valakinek gyereke, unokája a Köböl-be? Érdekes lenne...

Attila, teljesen igazad van, el lehet hagyni, de nekem néha már olyan nosztalgiám van az Alsóhagy utca és a Körtér után, hogy néhanapján a Google Earth-ön is benézek...

Szerencsére egy idő óta megint e tájon járok-kelek, a Bocskai nincs olyan messze...

rcatti Creative Commons License 2007.05.31 0 0 81

Te akkor  egy vasutastalálkozón voltál.

Én a zenészeket keresem.

Előzmény: SVS-001 (80)
SVS-001 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 80

Én egészen másra emlékszem! A kerti slaggal locsoltuk az alagútból kijövő, lehúzott ablakú vonatokat!

Rendes nagy röhögések voltak. A kormosképű mozdonyvezetőket is megfürdettük

Előzmény: rcatti (79)
rcatti Creative Commons License 2007.05.31 0 0 79

Keresem a zenekar tagjait!

 

VII.-VIII.-ban elmentünk Puskásékhoz osztályzenekarozni.

A lakásba nem mehettünk be, vagy nem akartunk. Gyuri bátyja a nyitott ablakhoz tolta a zongorát, ő volt a billentyűs. Mi többiek kint a kertben bazseváltunk.

Én rumbatökös voltam, erre karcmentesen emlékszem. Saját készítésű két tökkel dolgoztam: piros műanyag csavaros tojás, szárított borsóval, reszelőnyéllel.

Előkerült egy mandolin is. Kik lehettek a többiek?

rcatti Creative Commons License 2007.05.31 0 0 78

Kerek volt a fejetek és kész!

A tanár nem gondolkodik, rengeteg adatot kell elraktároznia.

Előzmény: SVS-001 (76)
rcatti Creative Commons License 2007.05.31 0 0 77
Köszönjük, Lexikon Lajos!
Előzmény: SVS-001 (74)
SVS-001 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 76

Felső sor, balról a 4.

Csak megjegyzem, hogy a 3. a Patkós Feri, és nem értem miért kevertek minket, itt nem is hasonlítunk.

Előzmény: rutti (69)
rcatti Creative Commons License 2007.05.31 0 0 75

Rutti!

 

Nem kell előszedegetni a fényképeket!

Hála társainknak (Andris és Jancsi) láthatók az osztályképek a Net.en.

Idézek Andris leveléből:

 

"Csináltam magunknak egy webalbumot a

http://picasaweb.google.com/      (<-- erre lehet kattintani)

helyen.  Itt az Email:-hez 

kobol@windfall.ca

kell beírni, a password/jelszóhoz pedig a következőt:

kobol5462ba

 "

A VIII.-ost viszont elővehetné valaki a cilinderből!

Előzmény: rutti (69)
SVS-001 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 74
laszlo.majoross@elmu.hu
rcatti Creative Commons License 2007.05.31 0 0 73

Lajos! Legyél Te a Fő Adattároló! Eddig is az voltál, megbízunk a folytatással!

Bármire szükségünk van Nálad jelezzük.

Én csak ezt a topikot szeretném (hosszú távon) üzemeltetni.

Előzmény: rcatti (72)
rcatti Creative Commons License 2007.05.31 0 0 72

Adatok alatt telefonszámokat értesz?

Csak mailcímeket gyüjtök.

No de, Te vagy a lexikon   és adattároló, nem?

Én az osztálytalálkozó online-os formáját szerettem volna megvalósítani.

Ha aktívak vagyunk, akkor ez sikerül(t).

Előzmény: SVS-001 (71)
SVS-001 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 71

A Dósa Matyi sajnos a gimis értesítésre sem jelentkezett. Ercsiben lakik nyugdíjas katonatiszt. A szomszédja volt a Gyenge Laci. Róla viszont a Bezegh Andrisnak kellene tudni, mert szerintem ők gimiben egy osztályba jártak.

Attila! A 42-ből hány fő adatát tudod már?

SVS-001 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 70

Én nem jártam oda csak valamiért oda keverdtem! Viszont volt nekem egy valamilyen Péter haverom aki aztán ha jól emlékszem a Vörösmarthy kapítánya lett és ismert téged. De nem ez a lényeg! Ha nem jöttél rá a Rácz Attila reagálásaiból akkor a Sávos Lajos névről sem fogsz rájönni. Édesapád volt a góré a DETERT-nél ha jól emlékszem. Valamikor kamasz koromban engem is vonzott a dolog és dolgoztam is egy nyáron át az egyik kitűző hajón, a Pétert is onnan ismertem meg. Na jó szelet!

Holnap egy sörre leülhetünk a Kisvigadóban, persze jöhet mindenki, csak akkor írjátok meg, mert foglalni kell! Én mindenestre szomjazok. Rutti! Captain Morgan is van ott!

Előzmény: rutti (69)
rutti Creative Commons License 2007.05.31 0 0 69
Közben elöszedtem megint a III. b-s osztályképet. Ha neked is megvan, akkor írd meg hol talállak rajta meg. A Patkóst még megismertem!
Előzmény: SVS-001 (67)
rutti Creative Commons License 2007.05.31 0 0 68

Ez az! Teljes csöd, elhülyülés! A Remetei a sorokház utáni (azt hiszem) második házban lakott. A szemfelszedö a keresztanyám volt, azt a házat jól ismerem.

Tényleg az Újhegyi útra jártam de hogy mi ott találkoztunk volna... hát ez teljesen kiment a mosásban! Ha itt nem akarod felfedni kiléted, akkor: mikike@web.de a címem. De most már azt hiszem a felismerésen csak egy találkozás segíthetne.

Előzmény: SVS-001 (67)
SVS-001 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 67

Jocó!

Majdnem jól emlékszel!

A Remetei Miki a sarokházban lakott, a szemfelszedő felett a 2. emeleten. Most tudtommal Bécsben él.

A Hanka szerintem Károly volt és én kertitörpének éreztem magam mellette. A ti házatok után jött a Pityerék háza (kicsit kancsal volt és eggyel felettünk járt) és az utána következőben laktak a Hankáék.

A Patkós Feri nagymamája a Karolina úton lakott, Ő pedi ha igaz most valahol Szigetszentmiklóson.

A Frey Öcsi valahol a Balaton mentén él, de meg van a lakása a tarcaliban is. (Kirschberger volt a szomszédja, de Ők úgy eltüntek, mint tevelehellet a sivatagban.)

Az, hogy az Öreg Tengeri medve nem ismer meg, nem csoda. 1970-ben találkoztam vele utoljára az Újhelyi úton, ahol mint harmad éves hajósinas tanult!

Az a baj, hogy az alzheimer kezd beférkőzni a fejünkbe!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!