Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 2019.11.12 0 0 25388

Nos majd meglátjuk. A mult héten jártam arra és elborzadtam a trehányul lerakott térkövek láttán. Akkor még csak építették az árudákat, de csak a volt Luxusáruház előtt tudtam elsurranni. A Nádor térre már nem is próbáltam átmenni, mert a Harmincad utca torkolatában teherautók álltak és építési anyagokat rakodtak. Szóval megvárom a tavaszt a tér látogatásával. Sehol se szeretem a kirakodóvásárokat a városokban, bár Nürnbergben még nem jártam karácsonyi vásár idején. Azt hiszem az a leghíresebb.

Előzmény: nagypapi51 (25386)
Hepci Creative Commons License 2019.11.12 0 0 25387

A Málnával egy baj van: igen gyorsan elszaladtak az árakkal, már 1100-1400 Ft között van egy sütemény.

Ennél - a Gerbeaud-ot leszámítva - szinte már csak Mihályi van feljebb, ott pár napja 3 süteményért és egy forró csokiért némi jattal 7000 forintot fizettem.

Előzmény: sunnysun222 (25383)
nagypapi51 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 25386

Boszi, ez csak neked! :)

 

Előzmény: Boszorka (25384)
Hepci Creative Commons License 2019.11.12 0 0 25385

A Bocanova azért érezhetően gyengébb anyagokat használ, mint a csúcscukrászdák, de még az Asztalkánál is... sajnos.

Előzmény: sunnysun222 (25383)
Boszorka Creative Commons License 2019.11.12 0 0 25384

A Vörösmarty téren már a múlt héten építették a vásári rumlit. Nem megyek most oda már az idén, mert utálom a 15 féle lacikonyha bűzét, hogy a tömeges kiccsről már ne is beszéljek. Na meg arról se hogy milyen trehányul van lehányva a díszkő.:-(((

Előzmény: sunnysun222 (25381)
sunnysun222 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 25383

Köszi, azt ugye nagyon ismerjük, még a Zazzie korszakából.Őket megsirattuk, elbúcsúztattuk, Málnáékat azonnal meglátogattuk, hogy mennyire méltóak a helyre... Hát ők is nagyon jók, de nagyon halkan,szinte félve suttogom, hogy a Zazzie lányok azért valamivel jobbak és fantáziadúsabbak voltak. De a hely legnagyobb baja-gondja, hogy leülni eléggé hangulattalan, ez főleg elvivős hely és ahhoz nekünk innen Zuglóból nincs közel...

 

A pesti Desszert neked 1-2x már meg volt. Igen, az egy kemény hely... A Zazzie idejében azért a lányok a konkurencia volt ebben a témában...

Most viszont mi ismét belemásztunk a Boccanova cukijába, ami itt nekünk vidéki agrárproletéáoknak egészen jó és közel is van....

 

Amúgy a Vörösmarty térre most év végéig a szörnyű zabáltatós bódés zsibvásár miatt isten őőőőőőőőőőőőrizz.......

Előzmény: Hepci (25382)
Hepci Creative Commons License 2019.11.12 0 0 25382

Direkt ezért nem megyek be a Vörösmarty térre, amúgy meg ritkán járok arra. Ha egyszer igen, megírom, hogy tetszik.

Amúgy előnyben részesítem a budai helyeket, hamarosan lesz pl. Desszert.Neked Budán is, bánatomra az Allée shopping centerben.

Ha Óbudán jársz, a Málna - The Pastry Shop elnevezésű desszertezőt érdemes megnézni, a Gerbeaud volt főcukrásza, Kolonics Zoltán csinálja a párjával.

 

Előzmény: sunnysun222 (25381)
sunnysun222 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 25381

Lelkem csücskében ezt a változatot vártam. Viszont a Vörösmarty téri Martys-szal mi van? Még semmi élmény onnan? Nekem kell kézbe venni a dolgokat??????

(Óh szent ég, most esett le a tantusz. Két hete zakatol az agyam, hogy honnan ez a név, mi köze ennek Horváth Eszter életművéhez?  És hát ahogy leírom előtte a tér nevét, ugrott be tuti....:) :) )

 

 

 

 

Előzmény: Hepci (25379)
sunnysun222 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 25380

Palikám, de hát félreértettél engem...:) Én nem a pho leves lényén akadtam ki, hanem az új műintézmény auráján... A városi legendák szerint ez a nagy sikerű Hollán Ernő utcai levesezőnek a folytatása... Ott már jártunk többször, teljesen jó volt a dolog, de annyira felkapták és annyira nehéz beülni oda, hogy nem óhajtok tümekedni...

Ez az új ételgyár aztán tényleg hatalmas, kétszintes agymenés, itt olyan nagyon nem lehet, hogy ne tudj leülni... De itt nem is a bejutásunkkal volt baj, hanem valahogy a gyár jellegével... Én ekkora masinéria között, ennyi önfeledten habzsoló nép között, és ennyire lelketlen konyha mellett nem igazán tudom jól érezni magam...

Előzmény: negyesi_pal (25378)
Hepci Creative Commons License 2019.11.10 0 0 25379

Patakiéknál utoljára Baracskay Angéla kísérletezett. Az a vonal azóta nagyjából elhalt...

Az ifjabb, médiasztár "Don Gelato" Pataki leginkább a kockázatmentes pénztermelést részesíti előnyben.

Előzmény: sunnysun222 (25375)
negyesi_pal Creative Commons License 2019.11.10 0 0 25378

Én 2016-ban kipróbáltam Berlinben a pho levest, azóta kedvelem. Balatonalmádiban és környékén ez ugye nincs, de Budapesten elég sokat járok az Allée-val szemben levő Pho36-ba. Nekünk bejött.

Előzmény: sunnysun222 (25375)
kifli Creative Commons License 2019.11.10 0 0 25377

Az Asztalka szép és jó de valmihiányzik ott a sütikből, _igazán_ még alig ízlett onnan valami

Boszorka Creative Commons License 2019.11.10 0 0 25376

A napokban lelkesedett nekem valaki valami tortáról amit az Asztalkától vettek. "Minden mentes volt" , mondta de nagyon finom. Mire én? ami minden mentes, azt egye aki csinálta. Az ilyen helyektől távol tartom magam. Itt is volt a MOM sétányon egy ilyen hely, Nagy táblán hirdette, hogy minden mentes az összes süteményük. Soha embert ott nem láttam, nem is tudom megvan-e még.

 

Itt nem lehet sokat ügyeskedni a bevásárló központ cukrászdájában, mert nincs hely. Ide ide kell hozni valahonnan a süteményt.

Előzmény: sunnysun222 (25375)
sunnysun222 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 25375

Jaj Istenem, az Asztalka.... Többször jártunk ott, de valahogy a picinysége és a kicsinyke választék nem dobogtatta meg a szűűűmet... Drukkolni, hogy le tudjunk ülni, legyen is valami készen... Szóval.. Bár innen Zuglóból nyílegyenesen átbuszozni oda nem egy strapa, kocsival komplikáltabb lenne...:)

 

Éppen arra voltam kíváncsi, hogy vajh mire használták ki az új helyet Patakiék? Mondjuk a leglogikusabb otthonról feldobni a hegyoldalba pár tálca süteményt, mint esetleg új dolgokkal kísérletezni egy esetleg picit befogadóbb közönségnek keményebb áron...

 

Na de mint elől járó felfedező, milyen a Vörösmarty téren a vadonatúj  Marty's??? Mi már bekukkantottunk az ajtón, de egyrészt a meleg ételeik áraitól picit visszahőköltünk, másrészt eredetileg a Szervita téri új vietnami óriás levesezőbe igyekeztünk - ami akkora csalódás volt, hogy már erőnk se, kedvünk se nem volt vissza a Marty'sba valami búfelejtő sütemény-kávé kombóért.....

Előzmény: Hepci (25374)
Hepci Creative Commons License 2019.11.10 0 0 25374

Az egy Pataki, az érdinél jóval kisebb választékkal, de azonos süteményekkel (onnan hozzák őket).

Az árak magasabbak, mint Érden.

A Pataki nem rossz, és nem is (túl) jó... ár/érték alapján ezt a cukrászdát nem fogom látogatni, inkább az Asztalka a Tabánban, vagy a Czakó Kert.

Előzmény: sunnysun222 (25372)
Boszorka Creative Commons License 2019.11.09 0 0 25373

Tényleg van egy új cukrászda, ez a harmadik azon a helyen. Árakat nem tudok megjegyezni, soha nem is tudtam. Vagy volt pénzem valamire vagy nem, sokszor és okáig vagy nem. Nekem izlett a kardinális szeletük, pocsék a Sacher tortájuk, jó a gesztenyés golyó, a pogácsa és tűzhelyszerelés okán vettem náluk nagyon finom szendvicset. Ez minden amit mondani tudok. Drukkolok, hogy maradjanak, mert legalább van valami. Szerintem nem rossz, de nem is gourmand hely v.ö. Bagatell.

A bevásárló központ meg van átkozva, a vendéglő kb. 3 három ment tönkre, ami átmenetileg jó volt, azt nem engedték be hosszú távra. A másik valami olasz, szintén bezárt. Nincs semmi csak az üres helyiségek.:-(((

Nem mellesleg a bezárt vendéglőket is agyon sztárolták a kezdetben, aztán látjuk mi lett belőlük.

Előzmény: sunnysun222 (25372)
sunnysun222 Creative Commons License 2019.11.09 0 0 25372

Boszi drága, picit nincs igazad, mert nem a "propaganda" megy, hanem a lelkesedés, hogy a város legszélső szélén is van valami jó hely. Persze, aki az Anyukámért átutazik a fél országért, akkor azért elképzelheted, hogy akadnak mad elegen akik a teljes várost utazzák majd egy jónak vélt helyért. Aztán később vagy megint jönnek, vagy elégedetten dőlnek hátra hogy voltak megint egy jó helyen, vagy legyintenek, hogy de jó szar volt...

 

Nem is ez lényeg, hanem hogy milyen az újdonság a kedvenc bevásárló központodban, a "művésznőék" cukrászdája?????? (Liptai-Pataki...)?????? Nagggyon hagyományos??? És az áraik????

 

Előzmény: Boszorka (25370)
homerx Creative Commons License 2019.10.22 0 0 25371

en itt olvastam cikket rola.

Előzmény: Mazsola0070 (25369)
Boszorka Creative Commons License 2019.10.22 0 0 25370

Ennyit soha nem utaztam volna egy ebédért vagy vacsoráért, de ha akarnék, akkor igyekeznék. Most nyitották, megy a propaganda és nyilván még jó is. Aztán majd, amikor elfogynak a lelkes utazók, ez is olyan lesz mint a többi nagy lelkesedéssel és reklámmal beindított új hely. Bár ne lenne igazam!

Előzmény: Mazsola0070 (25369)
Mazsola0070 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 25369
Előzmény: sunnysun222 (25367)
Boszorka Creative Commons License 2019.10.22 0 0 25368

Köszönöm! Azért szerencsére így se halunk éhen. Még a Bisztrót se sikerült kipróbálni. Szegény nyugdíjasok élete nagyon zűrös néha.:-)

Előzmény: sunnysun222 (25367)
sunnysun222 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 25367

Köszönjük a tippet, ezt tényleg ki kell próbálni... Nekünk sincs túl közel, de szegény Bosziéknak ez már tényleg a világ legvége...Majd elmesélem nekik....

Előzmény: Mazsola0070 (25365)
Boszorka Creative Commons License 2019.10.20 0 0 25366

Nagy kár, hogy nekem ez kb. a világ vége, helyileg.:-(

Előzmény: Mazsola0070 (25365)
Mazsola0070 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 25365

Még éppen beleférek a topic címébe, ugyanis ha kérdezik, megesküdtem volna, hogy legújabb felfedezésünk, Kami Kisvendéglője Dunakeszin van, de mégsem vagyok offtopic, az utcanévtáblák szerint ugyanis ez még Újpest, azaz Pesten mentünk vacsorázni...:)

 

Erre utal a Kisvendéglőben található számos Újpesti Dózsa relikvia is, mint kiderült a tulajdonos-séf nem csak nagy Dózsa drukker, de focizott is egykor az ifjúsági csapatban.

 

Az is tetszik, hogy a legújabb trendekkel ellentétben szombaton és vasárnap is nyitva vannak, és hétfőn-kedden pihennek, nem egy esetben futottunk bele az utóbbi időben, hogy szombaton, vagy vasárnap valamiért nincsenek nyitva (pl. Rosenstein).


Tényleg igazi kisvendéglő, piros kockás abroszokkal, barátságos fogadtatással. Érkezésünkkor a séf hozza ki az üdvözlőfalatkát (frissen sült még meleg túrós pogácsa), pillanatok alatt érkezik az étlap, felveszik a rendelést.

 

Az étlap szinte folyamatosan változik, úgy tűnik a séf éppen azt főz, amihez jó alapanyagot talál.

A mottójuk szerint alapvetően a hagyományos magyaros, jó ízű ételekben utaznak, de volt az étlapon uruquayi rib-eye steak és valamilyen marokkói jellegű saláta is. 

 

Ami állandó az Kami gulyása, ez valami isteni finom gulyásleves, de a narancsos paradicsomleves betűtésztával és mozzarellagolyókkal is nagyon finom volt. Nagyon bejött a konfitált módon készített tarja (a séf ebből "XXI. századi" cigánypecsenyét és tarjaburgert is készít), de nekem a legjobban a marhapofa ragu ízlett, amit rizottóra emlékeztető állagú, valami elképesztően finom ízű puha tarhonyával tálalnak, melyre apró pardicsomot és picike savanyított lilahagymát tesznek.

 

Lecsúszott még egy Rákóczi túrós tányérdesszert (senki ne egy klasszikus Rákóczi túróst képzeljen el, hanem egy túróhabból, sárgabarackhabból, stb. álló finomságot) és egy csoki mousse is.

 

Nagyon figyelmes a vendéglátás, többször is odajött a pincér és a séf is, hogy minden finom-e, elégedettek vagyunk-e. Mind a vendéglátás, mind az ízek miatt visszamegyünk, ritka az ilyen jó étterem.

 

Itthon megnéztem a neten, a helyet Fülepi Kálmán séf nyitotta, a leírások szerint számos jó helyen dolgozott, de az volt az álma, hogy nyisson egy igazi családi kisvendéglőt, ami idén nyáron jött össze neki.

 

Hepci Creative Commons License 2019.10.18 0 0 25364

Én horgászom, elsősorban műcsalival süllőre (bár már nem viszem haza a halat) és éttermet is üzemeltettem rövid ideig.

Arra céloztam, hogy a Ponty-típusú árkategóriába tartozó éttermek által jellemzően vásárolt mirelit hal számomra visszataszító.

Természetesen kapható (mélyhűtött) halban is más minőség, de azt az általad oly nagyon megvetett sztárszakácsok és az éttermeik vásárolják meg.

Előzmény: Boszorka (25363)
Boszorka Creative Commons License 2019.10.17 0 1 25363

Nem tudom hol kellene ennem, miután saját halastavam nincs. Ha veszek mélyhűtött fogast az is mélyhűtött, csak magam vacakolok az elkészítéssel. Azt hiszem írtam már néhányszor, hogy igen proli igényeink vannak és visitozva menekülünk a sztárszakácsoktól és az ő éttermeiktől.

Előzmény: Hepci (25362)
Hepci Creative Commons License 2019.10.17 0 0 25362

Höhö, fogast egészen biztosan nem ennék az Ezüstpontyban és hasonló típusú éttermekben...

Előzmény: Boszorka (25361)
Boszorka Creative Commons License 2019.10.15 0 0 25361

Nem szeretem a halászlét. Rendszerint fogast eszem valamilyen módon. Ha itthon csinálom az is a mélyhűtőből jön nekem ez természetes. Mig dolgoztam, hétvégeken sokszor előre főztem többfélét, adagokban hűtöttem le. Esős hétvégéken kiváló elfoglaltság. Semmi ellenszenvet nem érzek a mélyhűtött ételekkel szemben. Na és a Ponty aránylag közel van, mikor délben egykor rájövök, hogy semmi nincs itthon és kedvem sincs semmit se főzni.:-)

Előzmény: Hepci (25360)
Hepci Creative Commons License 2019.10.15 0 0 25360

A Pontyban nem (csak) a halak mélyhűtöttek, hanem komplett ételek...

Ha jó halászlét szeretnél enni Budán, érdemes elmenni a Czakó Kertbe: havonta egyszer (a hónap 2. péntekén) egy bajai halfőző készít garantáltan friss halászlevet. Van igen jó halászlé a Kisbíróban is, szombatonként.

Előzmény: Boszorka (25359)
Boszorka Creative Commons License 2019.10.15 0 0 25359

A menüben igazad van. Mi is lelkesek voltunk eleinte, de már nem megyünk oda menüt enni. Most vasárnap volt, eleve a la carte. Pontyal nekem semmi bajom nem volt még, a sztárszakácsoa helyekre már eleve nem megyek. Azt meg nem várom, hogy frissen kifogott halakkal várjanak egy vendéglőben Budapesten. Mindig halat eszem ott, ami nyilván mélyhűtött.

Előzmény: Hepci (25358)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!