Keresés

Részletes keresés

Dogfüggő Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10933
Köszi!
Előzmény: Kiskertész (10925)
rágica Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10932
Gondolom ő lenne az a bizonyos vaníliavirág. Nekem is most van először. Várom a tanácsokat!
Előzmény: Piroska+Farkas (10931)
Piroska+Farkas Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10931

na jó, az előbb is elcsábultam. ahogy jöttem hazafelé, találtam egy pici virágos boltot, kertet. Vettem vaníliát-a néni szerint, meg árvalány hajat:-)

A vanília nagy, lila virágos, feketés-lila. A néni szerint fel kell szedni télire, mert nem fagytűrő.

Igaz ez?

zsupla Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10930
zsupla Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10929
Nagyon tetszenek!!!!
Előzmény: tücsökmadár (10916)
zsupla Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10928

Csatlakozom Dogfüggőhöz, elég lesz a neve, aztán majd keresek én is.

Köszönöm. Elég sok árnyékos részem van, ami mostanában vált beültethetővé. Hostákat, páfrányokat és vincákat gondoltam oda.

Előzmény: Kiskertész (10906)
Piroska+Farkas Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10927

tegnap muszáj volt kicsit korábban lelépnem a munkából, hogy 6 előtt odaérjek a kertészetbe, mert a lelkemnek szüksége volt egy kis vásárlásra! Sajnos 10 perccel zárás előtt érkeztem...

Viszont, annyira nagyon kedvet kaptam a napvirágotokra, hogy megkérdeztem, és volt!!! Sajnos csak sárga, pedig vágyakoztam a többi színűre is!!!! De este gyorsan elültettem.

 

Csali42 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 10926
Köszönöm, aranyos vagy. Akkor én is próbálkozom a bujtással, remélem sikerül.
Előzmény: Kiskertész (10924)
Kiskertész Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10925
Rendben, megkérdezem.
Előzmény: Dogfüggő (10912)
Kiskertész Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10924
Megpróbálok Neked bújtani a sárgából, meg szedek magot is. Valamelyik csak sikerül.
Előzmény: Csali42 (10909)
Kiskertész Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10923

De igen a napvirágról van szó. Szerinted dugványozni kellene inkább? Megpróbálom.

Viszont ez is egy félcserje, és futó. Tudja esetleg valaki a nevét?

És a képeid! Jajjjaaaj. A rézsüsről tegyél még fel!

 

Előzmény: tücsökmadár (10920)
kinszky Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10922

Kösz a gyors választ! Dehogynem látszik, akartam is mondani, hogy hatalmas virágai vannak! Az enyémnek is 3 hatalmas virága van, kicsike még, keleti oldalon van, de egyelőre nincs körülötte semmi, ill. beültettem némi kis ágyásszegély-talajtakaróval. Majd rakom a képet rögvest, ha tudom.

Előzmény: tücsökmadár (10921)
tücsökmadár Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10921

Nem takarom.

Nálam félárnyékban vannak (reggeli napból és délutániból jut nekik csak.), s mire érné őket kicsit melegebb, addigra kihajtanak az évelők és takarják a tövüket.

 

Az nem is látszik a képen, hogy van olyan virág, mely átmérője meghaladja a 20cm-t!!! El sem akartam hinni!! tavaly még lényegesen kisebb virágokat hozott!

Előzmény: kinszky (10919)
tücsökmadár Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10920

Ezek nem Helianthenum-ok? (Én napvirágként ismerem.)

 

Nekem is van fehér és piros (szimpla és telt). Láttam már rózsaszínt is, s a levelük is nagyon különböző! Sárgát még nem láttam eddig. (Ha ugyanarról van szó!)

 

Ha Helianthenum, akkor ezek félcserjék, s örökzöldek. Én inkább dugványozással próbálkoznék.

 

 

Előzmény: Kiskertész (10906)
kinszky Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10919

Tücsökmadár!

Ez Dr.Ruppel? Mintha az enyém is ilyen lenne, a beazonosításnál én "Bees Jubilee"-re vagy "Carnabi"-ra gondoltam.

Egy bácsikától vettem a piacon, és eszembe sem jutott, hogy megkérdezzem, tudja-e a nevét! Takarod még a tövét plusz valamivel a körülötte lévő növényeken kívül?

/Teszek fel képet kb. hétvégén, ha hazajön szervízből a gép./

Előzmény: tücsökmadár (10914)
tücsökmadár Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10918
A sziklás rézsüm egy részlete.
tücsökmadár Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10917

Kiskertész, Zsur!

 

Nekem is van egy hasonló páfrányom csak még gyerek, de imádom! :)

 

 

tücsökmadár Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10916

Idén már egészen szépen takarnak a hostáim!

 

 

Brigi0621 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10915

Tücsökmadár!

Ez valami meseszép! Le a kalappal előtte!

Sajnos az a cím, amit én mondtam nem olyan jó. Nagyobb volt a híre mint amilyen valójában. Voltam ott és igaz volt választék, de sajnos már igen szegényes. Mint kiderült ők inkább nagykerként hoznak be és adják tovább a kertészeteknek nagyobb tételben. Így tavasszal hamar kiürül a készletük... Mikor én voltam már csak pár darab volt.

Előzmény: tücsökmadár (10914)
tücsökmadár Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10914

Jó sok időbe tellett, míg behoztam az olvasási lemaradásomat!

 

Csodálatos virágokat tettetek fel! SI faktorom folymatosan emelkedett!

 

Brigi! Úgy rémlik, egyszer Te írtál egy kertészetről, ahol sok féle klematisz kapható! Megismételnéd a címet?

 

Addig is az én 2 éves Dr. Ruppel-em:

 

 

 

Keszthely1 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10913
 

 

Tovább hűl a levegő. Az igazi őszi hangulatú időben kedden általában borult lesz az ég, eleinte délnyugaton, később országszerte számíthatunk újabb esőkre, záporokra. Közben fokozatosan erősödik, később viharossá fokozódik az északnyugati szél. Helyenként a 13 fokot sem éri el a hőmérséklet, ami 10-15 fokkal alacsonyabb az ilyenkor megszokottnál. Szerdán is hűvös, de naposabb idő várható.


Őszi napok Ajánlat Hidegtől és viharoktól szenved Európa
Nyár helyett orkán és sarkvidéki hideg
Hideg lesz a nyár eleje
Gondokat okozhat a sok eső
Újabb komoly érv a globális felmelegedés emberi eredete mellett
Energiák a földi zárt rendszerben
Önök küldték - időjárási képgaléria
Az [origo] Időjárás oldalai
Közép-Európa felhőzete
Országos pollenhelyzet
Képgaléria Olvasóink küldték

Különlegesen erős és tartós északi áramlás alakult ki kontinensünk nyugati és középső területei felett. Európa legnagyobb részére rázúdult a hideg, sarki levegő. A hőmérséklet nagy területen dél körül sem éri el a 15 fokot. Az Alpok 1500 méter feletti lejtőin jelentős havazások, hózáporok fordulnak elő. Ugyanakkor a Fekete-tenger partvidékén még igazi nyár honol. A legmelegebb Görögország, ahol a tengerparttól távolabb eső helyeken 30-35 fokig melegszik a levegő. A Kárpát-medence fölött vastag felhőzónák vonulnak, melyet felhőfilmünkön is nyomon követhetnek.

Kedden csak rövid időszakokra szakadozik fel a felhőzet, jobbára borult lesz az ég. Délnyugat felől elered az eső, mely délután az egész országra átterjed. Ismét jelentős mennyiségű csapadékra van kilátás. Fokozatosan megerősödik, a Dunántúlon viharossá fokozódik az északnyugati szél. A hőmérséklet csúcsértéke nyugaton 10, 14 fok között, keleten 15, 19 fok között alakul.

Hidegfronti hatásra készüljünk. A hosszú ideje tartó változékonyságban szervezetünk hozzászokott a frontátvonulásokhoz, így a tünetek is mérsékeltebben jelentkeznek. Az alacsony hőmérsékletek mellett az erősödő szél tovább csökkenti hőérzetünket. Kabátra, esernyőre szükségünk lesz.  A közlekedőket a nedves utak, és a délutántól egyre több helyen előforduló viharos széllökések teszik próbára.

Szerdán az északkeleti megyékben még további esőkre lehet számítani. Ugyanakkor délnyugat felől felszakadozik a felhőzet, és néhány órára kisüt a nap. Az eleinte viharos, orkán erejű lökésekkel kísért északnyugati szél fokozatosan mérséklődik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 13, 18 fok között alakul. A fronthatás fokozatosan megszűnik, szervezetünk felszabadul. A hűvös idő szervezetünk teljesítőképességére jó hatással van.

Csütörtökön nem érkezik meg a nyár. A meglehetősen hideg reggelt követően többórás napsütés melegíti a levegőt. Északon azonban időnként erősen megnövekszik a felhőzet, elszórtan eső, zápor még kialakulhat. Estétől pedig délen kezdődik felhősödés. Általában mérsékelt lesz a szél.  15, 19 fokra melegszik a levegő.

Pénteken északon néhány órára kisüt a nap. Dél felől közben újabb csapadékzóna éri el hazánkat. Az esőzés a nap végére északra is átterjed. A fokozatosan erősödő északkeleti szélben 15, 20 fokig melegszik a levegő. A hét végére a változékonyság és az erősebb felmelegedés lesz a jellemző. A napsütéses időszakok mellett ismét számíthatunk esőkre. Általában 20 fok felett tetőzik a hőmérséklet.

A kontinens nagy részén is hasonlóan rossz az időjárás, orkánszerű szelek pusztítanak.

A sok csapadék emeli a folyók vízszintjét, belvizet okoz és nehezíti a mezőgazdasági munkákat. Főként az északi országrészben okoz problémát a sáros, nehézgépekkel járhatatlan talaj, mely sok mezőgazdasági munkát ellehetetlenít. Néhol a sok csapadék a gyümölcsök károsodásával fenyeget. Az árvízveszély növekszik, jó rá időben készülni!

Dogfüggő Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10912
Köszi! (Bár ha az ismerős kertész is pécsi.. akkor nem tudom, érdemes-e. Akkor inkább csak kérdezd meg a nevét, lécci..hogy tudjam, milyen néven kell keresni. )
Tényleg köszi!
Előzmény: Kiskertész (10906)
molnarka* Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10911

Pocok!

 

Elindult a mákkóró,holnap nálad lesz.

 

Üdv.

M.

TTNora Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10910

Köszönöm!

Utánanézek feltétlenül.

Előzmény: Csali42 (10908)
Csali42 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10909
Nagyon tetszik a sárga nekem, tavaly ültettem egyet, de kifagyott:((
A rózsaszín és a bordó kicsit más levelű: olyan szürkés zöldes, nem ez az örökzöldes bőrszerű.
Jöjjön a meleg, mert hogy lesz így magotok:(
Előzmény: Kiskertész (10906)
Csali42 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10908
Ő kilenc éves. Nem túl magas, kb. másfél méter. Nálam nem a legjobbak a körülmények, mert elég soványka homoktalaj van, de más kertben már 3 évesen ilyen méretű lett.
Hosszan virágzik, elkezdi májusban, és kb június végéig tart. Persze időjárástól függ. Jobb helyeken még tovább virágzik, sőt, másodvirágzás is van, kora ősszel. Az az extra számomra, hogy nyíláskor a virág szinte fehér, annyira világos rózsaszín, aztán fokozatosan sötétedik, ahogy elnyílik. Így egy bokron különböző színűek a virágok:))

Mostanában elég gyakran láttam kertészetekben, nem hiszem, hogy nehezen beszerezhető. Csak ajánlani tudom, én is nagyon szeretem, nem különösebben igényes növény.
Ha mellette döntesz, sok örömöt hozzá! Ha nem, akkor meg a választottadhoz:)
Előzmény: TTNora (10905)
ZsuR Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10907
Csodalatos - meg nem lattam ilyent.
Előzmény: Kiskertész (10906)
Kiskertész Creative Commons License 2006.05.30 0 0 10906

Michelke, Csali42!

Köszönöm. Nekem csak ez a sárga van.

 

 

ZsuR!

A páfrány nevét nem tudom, de meg fogom kérdezni.

 

Zsupla, Dogfügő!

Ezt egy kertész ismerősömnél láttam. Szóval  és is csak venni tudok, de ha tényleg kell nektek is, megkérdezem, hogy ad-e el belőle, és mennyiért.

TTNora Creative Commons License 2006.05.29 0 0 10905
És ez a bokor mennyi idős? Milyen gyorsan nő? Mennyi ideig tart a virágzása? Ha ilyen tarka levelűt szeretnék, nehezebb a beszerzése?
Előzmény: Csali42 (10901)
TTNora Creative Commons License 2006.05.29 0 0 10904
Ó! ez csodaszép! elgyengülök a látványtól!
Előzmény: Csali42 (10901)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!